کاربری
کاربر گرامی به خوش آمدید . اگر این نخستین بازدید شما از سایت است , لطفا ثبت نام کنید:
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 16 , از مجموع 16
 1. #1

  پیش فرض بیاد بگید اینو قبول دارید:اثبات پیامبر بودن کورش کبیر

  نوشته یک نفر در سایتها است وبرداشت خودشو نوشته است لطفا کامل بخوانید و بعد نظرتون رو بدید؟
  اثبات پیامبر بودن کورش کبیر
  به نام اهورامزدا

  برگزینیم که انتخاب کنیم،با تفکر نه با تعصب
  برگزینینم که تغییر بدهیم،نه اینکه عذر بیافرینیم
  برگزینیم که انگیزه دهیم،نه یاس و ناامیدی
  برگزینیم که مفید باشیم،نه مضر
  برگزینیم که مرحم باشیم،نه زخم آفرین
  برگزینیم که برتر باشیم،نه رقیب
  برگزینیم که برای زندگی کردن بجنگیم،نه برای زنده ماندن بیاییم ذهنمان را تغییر دهیم تا دنیایمان تغییر کند

  در گام نخست باید به معنی اسم کورش توجه کرد......کورش به معنی خورشیدوار است..که اسمی کاملا برازنده ی شخصیت اوست یا شاید بهتر است بگویم که زیبایی شخصیت کورش این اسم را زیباتر کرده..(املای صحیح اسم کورش به این شکل است نه کوروش)
  در ابتدا باید بگویم که کورش به خاطر فتوحاتش و یا ضرب شمشیرش شهرت خاص و عام نیست و این محبوبیت وی از بخشندگی و عطوفت وی نشئت میگیرد........از این جهت است که به وی همگان پدر میگفتند و برای وی احترامی مثال زدنی قائل بودند.
  او تمامی افرادی که به وی بی احترامی و گستاخی میکرند، با سخاوتمندی بسیاری که داشت ان ها را میبخشید از جمله ی آنها میتوان به شاه لیدی اشاره کرد .....او کزروس را بخشید با تمام بی احترامی هایی که او به کورش بزرگ کرده بود...کزروس تا پایان عمر خود در کنار کورش ماند و برای وی جان فشانی های بسیار کرد(البته شاید در مقالاتی بخوانید کورش او را سوزاند اما این را فقط باید ناشی از کدورت نویسنده های یونانی و ترک دانست).....................و این خود میتواند یکی از فاکتورهای مهم در نورانی بودن و آسمانی بودن شخصیت وی باشد....
  ابتدا بهتر است که لقب های کورش کبیر را برای شما عنوان کنم:
  کورش را ایرانیان پدر ،و یونانیان که وی سرزمین هایشان را تسخیر کرده بود..او را سرور و قانون گذار می نامیدند.
  یهودیان این پادشاه را به منزله ی مسح شده توسط پروردگار بشمار می آورند.ضمن انکه بابلیان او را مورد تایید مردوک میدانند.
  و این هم مهر تایید دیگری است به روحانی بودن وی
  کورش در کتاب های ادیان مختلف:

  كورش نزد يهوديان ،زرتشتيان ، مسیحیان و مسلمانان از جنبه آسمانی و تقدس برخوردار است
  در تورات(اشعیا نبی(ع)-حزقال نبی(ع)-دانیال نبی(ع)-و ارمیای نبی (ع)) از او به عنوان حضرت مسيح، بت شکن، فرستاده پروردگار، چوپان خدا،دست خدا،
  شکست دهنده فرعونیان، شاهين خدا، نجات بخش و دانشمند خدا
  نام برده شده است.
  در صحف عزرای پیامبر(حضرت عزیر)آمده است:کورش فرمود خداوند به من دستور داد تا خانه ای برای او در بیت المقدس بسازم
  در تفسیر قرآن ابوالفتح راضی امده است:بر زبان بعضی از پیامبران امر کرد که پادشاهی را از پادشاهان پارس،او کورش بود و او مردی مومن بود....
  در انجیل آمده است که کورش پادشاه،ستاره را که هنگام مولود عیسی مسیح طالع شده بود را دیده بود....برای اطلاعات بیشتر میتوانید به کتاب اخبار الزمان مراجعه کنید.
  دکتر زرین کوب در کتاب شیرازنامه فرموده است:
  نقل است:محمد بن یزید عروس میگوید:که در عهد او عده ای از زهاد و عرفای بیت المقدس به شیراز امده بودند و طلب ائمه ی شیراز را میکردند،ایشان را به من حواله کردند،از انها پرسیدم..دلیل امدن شما به اینجا چیست؟؟؟؟!!!
  گفتند:که ما در بعضی از اخبار خوانده ایم ..در شیراز به طرف حومه ی شهر مسجدی است..که ان را مسجد سلیمان میگویند(بارها در تاریخ از پاسارگاد به اشتباه به نام های مسجد سلیمان،تخت سلیمان,آرامگاه مادر سلیمان و.....نام برده شده است.که بعدا دلیل به وجود آمدن این نام ها را برای شما توضیح میدم)و در برابر ان چشمه ای به نام مرغان است(امروزه به روستایی که ارامگاه کورش کبیر در انجا هست دشت مرغاب میگویند)که میگویند سلیمان نبی ان را بنا نموده و ان چشمه از برکات قدم های او به وجود آمده..
  و میگویند هر شخص در انجا وضو بگیرد و دو گانه ای بگذارد خدا در دنیا و اخرت او را بی نیاز میکند.
  و در پایان استاد ابراهیم پور داود گفته است:
  بر هر شخص همانگونه که واجب است یکبار به حج مشرف شود،بر او نیز واجب است که به پاسارگاد و زیارت کورش کبیر برود.زیرا او فردی است که قران مجید بیشترین تعریف(17 ایه)در مورد یک زمامدار از وی کرده است.
  جالب است بدانید که در زمان کورش یک معجزه نیز رخ داده است:

  در زمان بلشنصر پادشاه بابل،یهودیان اسیر وی بودند و در شبی که کورش بابل را محاصره کرده بود،او بدون توجه به محاصره ی بابل، ضیافتی ترتیب داد و در ان ضیافت در ظروف مقدس یهودیان که از اورشیلم به غنیمت گرفته بود،شراب ریخت و شروع به نوشیدن با اطرافیانش کرد و خشم یهودیان را بر انگیخت.
  در همان زمان نوشته ای بر روی دیوار نمایان شد که گویی دستی نامرئی آن را مینوشت........
  مضمون این بود:منامنا(کسره به میم)-ثقیل(فتحه به ث و کسره به ق)-فرسین(فتحه به ف و کسره به س)
  بلشنصر تمام کاهنان را احضار کرد در حالی که بسیار ترسیده بود،هیچ کس قادر به ترجمه ی ان نبود...دستور داد دانیال نبی که در زندان بود را بیاورند تا ان را ترجمه کند.......
  ترجمه و تفسیر:
  منامنا:خداوند سلطنت تو را شمرده و ان را به انتها رسانیده است
  ثقیل:تو در میزان سنجیده شده ای و ناقص در امده ای
  فرسین:سلطنت تو بخشیده شده و به مادها و پارس ها بخشیده شده است.....
  و 2 روز بعد نیز این اتفاق افتاد..و کورش کبیر توانست یهودیان و دانیال نبی را از بند اسارت آزاد کند.
  میخواهم مطلبی را ذکر کنم که در کمتر کتابی ذکر شده:
  هنگامی که ایت اله سید محمد تقی موسوی به تحلیل شخصیت امام زمان(مهدی موعود )می پرداخت ،فرموند که او شباهت های فراوانی به ذوالقرنین دارد........
  فریدون بدره ای در کتاب کورش کبیر در قرآن مجید و عهد عتیق به نقل از شیخ محمد باقر کمره نویسنده ی کتاب((ای شارح اصول کافی کلینی))از کتب چهارگانه ی شیعه....روایت میکند:حضرت علی (ع) خود را همانند ذوالقرنین دانسته و بدان افتخار میکرده است......
  حال یک مورد دیگر برای اثبات اینکه کورش فرستاده ای از نزد خداست:
  قبل از ظهور اسلام و مسیحیت کسی که از آخرت و وجود معاد صحبت کرد..........کورش بزرگ بود.....
  او در وصیتنامه ی خود به صراحت از معاد سخن میگوید.........
  گزیده ای از وصیتنامه ایشان:
  در ابتدا دوستان میخواهم بگوبم که شاید شما با خواندن این وصیتنامه بگویید این هیچ شباهتی با دیگر وصیتنامه هایی که در دنیای مجازی(اینترنت) موجود هست،ندارد......اما این نوشته بدون هیچ دخل و تصرفی نوشته شده و مستقیما از خود گزنفون تاریخ نویس بزرگ یونان است و ان وصیتنامه هایی که در حال حاضر موجود است را بهتر است بگویم ناقص و بسیار مختصر هستند اما این وصیتنامه بدون هیچ گونه تغییر میباشد.....................البته من فقط نکاتی را مینویسم که کورش بزرگ از معاد سخن گفته.
  ای هر دو فرزندم،شما را به خدایان اجداد خویش قسم میدهم که اگر به خشنودی خاطرم علاقه دارید با هم خوب باشید و خیال نکنید چون از میان شما بروم پاک نیست و نابود میشوم...شما با دیدگان ظاهری خود هیچگاه روحم را ندیده اید اما همواره شاهد اثراتش بوده اید.ایا ندیده اید که روح مقتولان چه اتشی در جان جنایتکاران می افکند و شراره ی انتقام چه طوفانی در وجود تبهکاران بر می انگیزد؟؟!!!ایا خیال میکنید اگر آدمیان می دانسته اند که ارواح انها هیچگونه قدرتی ندارند باز احترام و ستایش مردگان دوام می یافت؟
  ای فرزندانم بدانید که هستی روح انسان فقط تا وقتی نیست که در این تن فانیست وتا از بدن رفت،نابود میشود.نه به عقیده ی من تا موقعی که روح در کالبد ماست مایه ی زندگی تن است و این تصور به نظر من دور از امکان که با جدایی از بدن بی جان،روح نیست و نابود میگردد.بر عکس پس از رهایی از تن که سرانجام پاک و منزه و از بندها آزاد می شود به عالی ترین مدارج عظم و تعالی خواهد رسید.وقتی که بدن ما به حالت انحلال افتاد هر یک از اجزای ترکیبی آن به عنصر اصلی خود باز میگردد.در هر حال خواه روح فانی شود یا باقی بماند باز،دیدنی نیست.ملاحظه کنید این دو عامل توامان کامل،یعنی مرگ و خواب چه شباهت عظیمی با هم دارند.....در خواب است که روح انسان حد اعلای جنبه ی ملکوتی خود را باز می یابد و انچه را که شدنی است و در پیش است در می یابد زیرا که در حالت خواب پیش از هر موقع دیگر روح آزاد است.
  پس اگر انچه می گویم حقیقت باشد و روح فقط از بدن ازاد و جدا میشود بر شماست که در تکریم و نیایش روح من بکوشید و به انچه اندرز میدهم رفتار کنید و اگر هم میپندارید که چنین نیست و هستی روح به بقای بدن بسته است و فانی میباشد....خداوند همواره جاودانی است و بر همه ی امور عالم ناظر و قادر متعال و نگهبان نظم کرداری جهان است و عظمت و خیر او به وهم و خیال در نیاید..
  ای فرزندان پس،از خدا بترسید و هرگز در پندار و گفتار و رفتار به راه گناه نروید.........بدنم را در زر یا نقره و یا هر گونه حفاظ نگذارید،بلکه بگذارید در زمین که مادر همه ی نعمت های نیک و نازنین است و نگهبان چیزهای خوب وسودمند،آرام بگیرد........
  خدا با توست
  هر جا که هستی
  و هرجا که بروی

 2. #2

  پیش فرض بیاد بگید اینو قبول دارید:اثبات پیامبر بودن کورش کبیر

  خب د شما بهتر از من درک میکنید،و از متن بالا میفهمید که این حرف ها،حرف های یک انسان معمولی و یا یک پادشاه نیست بلکه حرفهای یک ناجی است کسی که برای نجات بشر آمده است.
  نظر دانشمندان درباره ی وی:
  کورش کبیر اولین پادشاه هخامنشی افزون بر ایرانیان،به دلیل صدور نخستین اعلامیه ی حقوق بشر نزد همه ی جهانیان و دانشمندان(ویل دورانت،ویکتور هوگو،کنت گوبینو،هگل،شاتوبراین،پاپ کلمنتوس 5(از رهبران کاتولیک ها)،بوسویه،ناپلئون،دانیل روپس،گریشمن و ........)محترم است.در دوران باستانی نیز بسیاری از دانشمندان از جمله((افلاطون،فیثاغورث،هرو دت،گزنفون،دیودور سیسیلی و......) او را ستوده اند.

  ابوریحان بیرونی(قرن4 هجری) و غیاث الدین خواند میر(قرن 6 هجری در کتاب حبیب السیر،جلد یک،صفحه ی 136) از او به عنوان بانی بیت المقدس یا مسجد الاقصی(قبله ی نخست مسلمانان)نام میبرد.
  نکته ای جالب:
  ایا می دانید اولین بار نام چه محلی مشهد بوده است؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!
  در ابتدا و قبل از اسلام به پاسارگاد مشهد گفته میشد.........شاید برایتان جالب باشد........مشهد به مکانی گفته می شود
  که محل شهادت اولیا،انبیاو بزرگان دین است.......در گذشته به پاسارگاد مشهد مادر سلیمان،مشهد ام النبی نیز میگفتند(نمیخواستم به حاشیه بروم اما میخواهم برای شما اثبات کنم که پاسارگاد آرامگاه کورش کبیر است و نه مادر سلیمان نبی....پس از مرگ کورش هنگامی که اطرافیان وی این او را در این آرامگاه به خاک سپردند ان را پارس گرد یا همان پاسارگاد نام نهادند که ارامگاه کورش است اما قرن ها بعد ایرانیان که کشور خود را در برابر هجوم اعراب وحشی دیدند(من قصد توهین ندارم اما حقیقته) تصمیم گرفتند برای اینکه انها به پاسارگاد اسیب نزنند ان را ارامگاه مادر سلیمان معرفی کردند و چون اعراب ساده لوح این چنین بنای با شکوهی ندیده بودند ان را ساخته ی دست بشر نمیدانستند و میپنداشتند که ان را به دلیل ارتباط حضرت سلیمان با دیو ها،ان دیوها این مکان را برای مادر وی ساخته اند ...پس از این دیگر حتی فکر نزدیک شدن به ان را نیز از ذهن خود بیرون کردند.)
  و حال ذوالقرنین:
  کورش بزرگ بنا بر پژوهش های 100 ساله اخیر دانشمندان مسلمان همان ذوالقرنین (و بدلیل سخن گفتن خدا با وی(( و قلنا یا ذالقرنین))او را پیامبر الهی میدانند)است.که در سوره ی کهف قرآن(ایات 82 تا 99)از او یاد شده است....از جمله معروترین این محققان میتوان به افرادی که در این متن نام برده میشود اشاره کرد:
  مولانا ابوالکلام آزاد مفسر بزرگ قرآن و وزیر فرهنگ هند در زمان گاندی در تفسیر البیان-علامه طباطبایی در تفسیر المیزان-ایت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی-و 10 نفر از مفسران بزرگ قرآن در تفسیر نمونه(مانند:قرائتی،امامی،آ شتیانی،حسنی،محمدی،شجاعی و عبدالهی)-تابنده گنابادی در کتاب 3 داستان عرفانی از قرآن-ایت الله میر محمد کریم علوی در تفسیر کشف الحقایق(با ترجمه ی عبدالمجید صادق نوبری)-حجت الاسلام سید نور الدین ابطحی در کتاب ایرانیان در قرآن و روایات-دکتر علی شریعتی در کتاب بازشناسی هویت ایرانی اسلامی-سید صدر بلاغی در قصص القرآن-جلال رفیع در کتاب بهشت شداد-دکتر فاروق صفی زاده در کتاب کورش هخامنشی تا محمد خاتمی-منوچهر خدایار در کتاب کورش در ادیان آسیای غربی-ایت الله سید محمد فقیه استاد اخلاق،حافظ کل قرآن و عضو مجلس خبرگان دوم-استاد محیط طباطبایی-دکتر حسنعلی پیشاهنگ-حجت الاسلام شهید هاشمی نژاد-سر احمد خان بنیان گذار اسلامی علیگر هند.و................
  قاسم آذینی در کتاب کورش پیام آور بزرگ صفحه ی 89 می گوید:خواجه عبدالله انصاری در تفسیر ادبی-عرفانی خود در سوره ی کهف پس از آیه((انا مکناه له فی الارض))((ما او را در زمین نیروی بسیار دادیم))کورش و ذوالقرنین را یک شخص میداند........
  در بعضی مقالات شاید بخوانید که اسکندر همان ذوالقرنین است نه کورش................
  و بهتر است بگویم شک برای ذوالقرنین بودن از بین این 2 پادشاه است................
  اما حال خواهید فهمید که ذوالقرنین کورش است نه اسکندر:
  ذوالقرنین به هر قومی که مسلط می شد انها را به خدا پرستی و روابط انسان دوستانه دعوت میکرد که این مسئله کاملا با شخصیت کورش بزرگ تطابق دارد. ذوالقرنین نماینده ی پروردگار بزرگ بود وبه عدالت رفتار میکرد ،کورش نیز چنین بود....هرودوت مورخ مشهور یونانی میگوید کورش دستور داد تا جز بر روی جنگجویان دشمن بر روی هیچ شخص دیگری شمشیر نکشند طوری که توده ی ملت مصائب جنگ را احساس نکردند..کورش پادشاهی بخشنده و ملایم بود پس وی می تواند ذوالقرنین باشد و شخصی مانند اسکندر که فردی خون ریز بود و از مهمترین اعمال و افتخارتش آتش زدن غنی ترین شهر زیر آفتاب(تخت جمشید)است بتواند فردی باشد که قرآن مجید بدان اشاره کرده باشد زیرا وی فردی حریص و مال اندوز ،خورشید پرست و خونریز بود
  2.ذو در زبان عربی به معنی صاحب و دارنده است وقرن به معنی شاخ است....پس ذوالقرنین به معنی صاحب 2 شاخ است...و اگر به مجسمه ای اکه در پاسارگاد موجود است بنگرید خواهید دید که مجسمه ی کورش کبیر که در آنجاست دارای 2 شاخ است که فکر میکنم اثباتی بر این مدعا باشد امروزه نوشته ای که در بالای این مجسمه است از بین رفته و اما در مقالاتی ذکر شده است که ان نوشته ذوالقرنین بودن کورش را اثبات میکند زیرا این نوشته در سال های دور موجود بوده و اکنون از بین رفته و در آن زمان کاوش گرانی که به ایران امده بودند از این مجسمه عکس گرفتند و به همین دلیل این نوشته در عکس ها آشکار است..و جالب است بدانید تمامی آثارهای باستانی که در کشورمان موجود است به نحوی تخریب شده اند اما این مجسمه بدون هیچ اسیبی هم چنان پابرجاست و شاید ترس از منزلت کورش کبیر مانع از تخریب این مجسمه شده.........
  3-مسیر حرکت اسکندر در فوتوحاتش درست در خلاف حرکت ذوالقرنین است .............اما مسیر حرکت کورش کبیر با ذوالقرنین یکسان است......(به تصریح قرآن کریم حرکت ذوالقرنین به سمت غرب بوده است و حال آنکه مسیر حرکت اسکندر به سمت شرق است.)
  4-در قرآن مجید آمده است که ذوالقرنین سدی آهنین در مقابل دو طایفه ی یاجوج و ماجوج میسازد..........در جمهوری آذربایجان و در کوه های قفقاز سدی موجود است که از آهن ساخته شده،مردم آنجا از ان مکان به عنوان گذرگاه کورش یا تنگه ی کورش یاد می کنند(بهاک گورائی یا کابان گورائی).و رود کورا از آنجا میگذرد. که نام کورا بر گرفته از اسم کورش است.
  و حال که کاملا برای ما اثبات شد کورش کبیر همان ذوالقرنین است،پس اثبات نبوت و پیامبری وی دشوار نیست زیرا خداوند در قرآن مجید می فرمایند:و قلنا یا ذوالقرنین.............پس نتیجه میگیریم که خدا با ذوالقرنین در ارتباط بوده و صحبت میکرده و تنها کسانی هم که میتوانند وحی را بشنوند پیامبران هستند.....................در اینکه کورش یک پیامبر اهورایی است شکی وجود ندارد.
  نویسنده:رضا لشکرآرا
  اگر میخواهید دشمنان خود را خوار کنید به دوستان خود نیکی کنید((کورش کبیر))
  ویرایش توسط msalamti : یکشنبه ۲۷ فروردین ۹۱ در ساعت ۱۱:۳۴


  خدا با توست
  هر جا که هستی
  و هرجا که بروی

 3. #3

  پیش فرض

  این نوشته فقط می خواسته به هر صورتی کوروش را پیامبر اعلام کنه
  و از اینکه ممکن استذو قرنین پیامبر بوده باشد استفاده کرده تا بگه کوروش , ذوقرنین است.
  حالا اگر موافق یا مخالفید با دلیل بگید.
  ویرایش توسط msalamti : یکشنبه ۲۷ فروردین ۹۱ در ساعت ۲۲:۵۹


  خدا با توست
  هر جا که هستی
  و هرجا که بروی

 4. #4

  پیش فرض

  اشتباه اول
  در خط اول متن
  به نام خدا نگفته
  گفته است به نام اهورا مزدا


  خدا با توست
  هر جا که هستی
  و هرجا که بروی

 5. #5
  عضو قدیمی
  تاریخ عضویت
  ۱۳۹۰-شهریور-۲۳
  محل سکونت
  زیر اسمون خدا
  جنسيت
  خواهر
  نوشته ها
  1,221

  پیش فرض

  وا پیامبر کدومه؟نه بابا نیست دلیل نمیخواد

 6. #6

  پیش فرض

  نوشته اصلی توسط zaynodin نمایش پست اصلی
  وا پیامبر کدومه؟نه بابا نیست دلیل نمیخواد
  بنام خدا
  اولا اگر بود خودش میگفت.
  ثانیا این نوشته هرگز دلیلی نگفته که کوروش پیامبر بوده.فقط ادعاست.هرکس حرف از معاد زد که پیامبر نیست.شاید از پیروان خوب پیامبران(ع) بوده.مگه جز پیامبرا هیچ کسی از معاد حرف نمیزنه؟
  اینم که قرآن تعریف کرده...مگه فقط از پیامبرا تعریف کرده؟؟مگه لقمان پیامبر بود؟؟

 7. #7
  عضو قدیمی
  تاریخ عضویت
  ۱۳۹۰-بهمن-۰۴
  محل سکونت
  شیراز
  جنسيت
  خواهر
  نوشته ها
  1,113

  پیش فرض

  دلیلی بر پیامبر بودنش هیچوقت اثبات نشده...نه بابا پیامبر نیوده

 8. #8

  پیش فرض

  لطفا دلیل بیشتری بگید
  اینم یه دلیل دیگه
  نوشته یکی از دوستان
  حکومت کوروش بسیار منظم و مرتب چیده شده است
  ولی هر نظم و ترتیبی به عدالت و انصاف نیست
  حکومتی که کوروش در زمان خودش راه انداخت درست نبود
  مردم فقیر هیچ وقت باسواد نمی شدن و اجازه چنین کاری نیز نداشتن و این کار تا زمان قاجار ادامه داشت
  ادامه طبقه بندی کردن مردم اصلا کار درستی نبوده است
  هیچ کس از طبقه خود , بالا نمی آمد و برده تا آخر عمر برده و شاه شاه
  این خود ظلمی آشکار است
  و اینرا نیز در تقسیم بندی تخت جمشید و چغازنبیل میتوانیم ببینیم
  زیگورات چغازنبیل در نزدیکی شهر شوش
  ویرایش توسط msalamti : یکشنبه ۲۷ فروردین ۹۱ در ساعت ۱۷:۵۲


  خدا با توست
  هر جا که هستی
  و هرجا که بروی

 9. #9

  پیش فرض

  این مطالب می گذارم لطفا نظرتون رو بگید
  کوروش و آزادسازی یهودیان؛ کوروش: نجات بخش یا امپراتور؟
  مورخین اتفاق نظر دارند که کوروش یهودیان را از زندگی سخت و اسارت بابلیان نجات داد و به آنها حق این را داد که به سرزمین خویش بازگردند و یهودیان در عهد عتیقشان خیلی از او تعریف میکنند و او را دست خدا میدانند.
  دو مسئله پیش میاید:
  1. اگر کوروش مرد صالحی بود و هدفش کشورگشائی نبود، چرا یهودیان را در به حال خود وا نگذاشت و فلسطین را ضمیمۀ پادشاهی خویش کرد؟
  2. نظر به تحریفات فراوان عهد عتیق، آیا نباید در صحت این سخنان شک کنیم و بپذیریم که ممکن بوده که یهودیان این ستایشها را به سفارش حکومت مرکزی در کتاب خویش آورده باشند؟


  خدا با توست
  هر جا که هستی
  و هرجا که بروی

 10. #10

  پیش فرض

  ..........................
  ویرایش توسط msalamti : یکشنبه ۲۷ فروردین ۹۱ در ساعت ۱۹:۰۸


  خدا با توست
  هر جا که هستی
  و هرجا که بروی

 11. #11
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۹۰-بهمن-۰۷
  جنسيت
  خواهر
  نوشته ها
  2,096

  پیش فرض yasin8

  ما تو تاريخ زندگي پيامبران ميخونيم كه آن بزرگواران كارهاشون رو خودشون انچام ميدادن و حتي به ديگران هم كمك ميكردن. داريم كه پيامبر هنگام ورودشون به مدينه شخصا توي ساختن مسجد كمك كردن به نظرتون كوروش چقدر توي ساختن تخت جمشيد كمك كرد ؟؟؟چندبار سنگهاي 40تني رو بلند كرد كه متوجه بشه اين برده*هاي بدبخت چي ميكشن؟؟؟ اين عدالت و ايثاره كه خودت بشيني تو سايه و بقيه واست كارات انجام بدن؟؟؟!!!
  اين بخشش*هايي كه نام بردن كه ملاك نيست چون خيلي*ها اينكارو انجام ميدن بلكه بزرگترش هم انجام ميدن
  در ضمن تورات و انجيل وامثال اين كتابها ملاك نيست چون تحريف شده هست.
  بابا پيامبر كجا بوده خودشونو مسخره كردن

 12. #12

  پیش فرض

  نوشته اصلی توسط msalamti نمایش پست اصلی
  لطفا دلیل بیشتری بگید
  اینم یه دلیل دیگه
  نوشته یکی از دوستان
  حکومت کوروش بسیار منظم و مرتب چیده شده است
  ولی هر نظم و ترتیبی به عدالت و انصاف نیست
  حکومتی که کوروش در زمان خودش راه انداخت درست نبود
  مردم فقیر هیچ وقت باسواد نمی شدن و اجازه چنین کاری نیز نداشتن و این کار تا زمان قاجار ادامه داشت
  ادامه طبقه بندی کردن مردم اصلا کار درستی نبوده است
  هیچ کس از طبقه خود , بالا نمی آمد و برده تا آخر عمر برده و شاه شاه
  این خود ظلمی آشکار است
  و اینرا نیز در تقسیم بندی تخت جمشید و چغازنبیل میتوانیم ببینیم
  زیگورات چغازنبیل در نزدیکی شهر شوش
  بسمه تعالی
  برده داری هم یک روش زندگی بوده.هر برده میتوانست خود را خریده و آزاد شود یا اینکه صاحبش ممکن بود آن را آزاد کند.
  در ضمن، برچیدن نظام برده داری به یکباره خیلی خطرناک بود.همان طور که یکی از نامزدهای ریاست جمهوری امریکا در سسده ۱۹ میلادی تنها وعده اش را داد و برده ها شورش کردند.
  نه این نمیتواند دلیل خوبی باشد.
  ویرایش توسط hooshdar3 : دوشنبه ۲۸ فروردین ۹۱ در ساعت ۰۶:۵۴

 13. #13

  پیش فرض

  نوشته اصلی توسط hooshdar3 نمایش پست اصلی
  بسمه تعالی
  برده داری هم یک روش زندگی بوده.هر برده میتوانست خود را خریده و آزاد شود یا اینکه صاحبش ممکن بود آن را آزاد کند.
  در ضمن، برچیدن نظام برده داری به یکباره خیلی خطرناک بود.همان طور که یکی از نامزدهای ریاست جمهوری امریکا در سسده ۱۹ میلادی تنها وعده اش را داد و برده ها شورش کردند.
  نه این نمیتواند دلیل خوبی باشد.

  مگر اینگونه نبوده است که حضرت موسی برای جلوگیری از به بردگی گرفتن قوم بنی اسرائیل توسط فرعون قیام کرد
  پس میتوان گفت : این روش پیامبران و عدالت پیشگان نبوده و نیست
  ویرایش توسط msalamti : دوشنبه ۲۸ فروردین ۹۱ در ساعت ۱۲:۴۹


  خدا با توست
  هر جا که هستی
  و هرجا که بروی

 14. #14

  پیش فرض

  نوشته اصلی توسط msalamti نمایش پست اصلی
  مگر اینگونه نبوده است که حضرت موسی برای جلوگیری از به بردگی گرفتن قوم بنی اسرائیل توسط فرعون قیام کرد
  پس میتوان گفت : این روش پیامبران و عدالت پیشگان نبوده و نیست
  بسمه تعالی
  احیانا فرعون کار دیگری نمیکرد؟!مثلا در مورد زنان و کودکان؟و یا مردان؟
  البته تنها وظیفه موسی(ع) نجات بنی اسراییل از دست فرعون نبود و الا بعد از غرق شضدن فرعون کارش تمام میشد.

 15. #15

  پیش فرض

  نوشته اصلی توسط hooshdar3 نمایش پست اصلی
  بسمه تعالی
  احیانا فرعون کار دیگری نمیکرد؟!مثلا در مورد زنان و کودکان؟و یا مردان؟
  البته تنها وظیفه موسی(ع) نجات بنی اسراییل از دست فرعون نبود و الا بعد از غرق شضدن فرعون کارش تمام میشد.

  احیانا فرعون کار دیگری نمیکرد؟!مثلا در مورد زنان و کودکان؟و یا مردان؟
  میشه درباره این مطلب بیشتر توضیح دهید.
  به نظرم
  اول برای نجاتشون رفت
  بعد برای هدایت کردن اونا
  اما اگر کسی در بند باشد اصلا به آن استقلال فکری نخواهی رسید که کاری درست رو بفهمد و انجام دهد


  خدا با توست
  هر جا که هستی
  و هرجا که بروی

 16. #16

  پیش فرض

  --------
  ویرایش توسط msalamti : سه شنبه ۲۹ فروردین ۹۱ در ساعت ۰۲:۰۸


  خدا با توست
  هر جا که هستی
  و هرجا که بروی

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
درباره ما

جامعه مجازی رهپویان به عنوان شبکه اجتماعی اعضاء کانون فرهنگی رهپویان وصال از سال 1381 و به عنوان یکی از قدیمی ترین تالارهای گفتمان فضای وب فارسی مشغول به فعالیت می باشد. تمامی تلاش دست اندرکاران مجموعه، فراهم آوردن محیطی سالم، مفید و آموزنده برای کاربران گرامی می باشد بدیهی است مطالب درج شده نظرات کانون رهپویان وصال نبوده و نظرات رسمی در سایت رهپویان وصال درج می گردد.

ارسال پیام به مدیر سایت
session بارگذاری مجدد کد امنیتی مندرج در تصویر را وارد کنید:
شادی روح 14 شهید کانون فرهنگی رهپویان وصال صلوات