کاربری
کاربر گرامی به خوش آمدید . اگر این نخستین بازدید شما از سایت است , لطفا ثبت نام کنید:
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2
 1. #1

  پیش فرض چرا به کانال های بازی، برنامه تلویزیونی سر بزنیم؟

  این روزها که به علت مشکلات جامعه یا ویروس کرونا همه گوشه گیر یا بهتره بگیم خونه نشین شده اند، یکی از سرگرمی هایی که می تواند ما را دلگرم کند، رجوع به کانال بازی و کانال های برنامه تلویزیون می باشد. اگر هم که بخواهیم از این قرنطینه خونگی سالم بیرون بیاییم باید ورزش و تناسب اندام را هم فراموش نکنیم، پس کانال تناسب اندام را فراموش نکنید. در ادامه به معرفی کانال های ذکر شده می پردازیم.

  تاریخچه ابداع بازی و بازی کردن به زمان غارنشینی نیز بر میگردد. در آن زمان هم بسیاری از کودکان و نوجوانان برای گذران روز خود، سرگرم بازی های متنوعی بودند که بعضی از آن بازی ها در خور سن و جنسیت آن ها نیز نبوده است. یکی از بازی هایی که به وفور می توان در نقاشی های غارها به آن اشاره داشت، دنبال کردن و قایم موشک بوده است و البته تعدادی از آن ها هم به کار نقاشی و پرتاپ سنگ به حیوانات و شکار آن ها و یا استفاده از سنگ برای بازی های مرتبط با آن می پرداختند. بعدها با گسترش فن آوری ها و تکنولوژی، بازی کردن به سمت و سوی دیگری انتقال داده شد. به طوریکه همین تکنولوژی، استفاده از وسایل بازی و فعالیت های بدنی را کاهش داد و کاری کرد که بسیاری از بازی هایی که در خارج از خانه انجام می شده است، توسط موبایل و کامپیوتر یا کنسول های متنوع، در خانه و به دور از حضور دیگران نیز انجام شود. بسیاری از کودکان در نسل گذشته، با توپ، طناب، سنگ، ترقه و وسیله های پلاستیکی در کوچه و خیابان بازی می کردند و شاید این نوع بازی ها دارای خطرات زیادی بودند اما نسبت به بازی های امروزی نیز از ضررهای کمتری نیز برخوردار بوده است. شاید تصور کنید که بازی با کامپیوتر، باعث رشد مغزی کودکان می شود و ذهن آن ها را پیش از گذشته خلاق تر می نماید. اما همین امر باعث کندتر شدن ذهن آن ها به هنگام درس خواندن می شود و کاری می کند که بچه ها علاقه ای به درس و ادامه تحصیل نداشته باشد و در واقع آن ها را تنبل می نماید. برای آنکه با انواع بازی ها آشنا شوید، می توانید به کانال تلگرام بازی مراجعه نمایید. در بسیاری از کانال های بازی، می توانید به خرید و فروش انواع بازی و اسباب بازی بپردازید و اگر هم به دنبال آموزش بازی خاص کامپیوتری، اندرویدی و بازی های فکری هم می گردید، می توانید به کانال مربوطه در تلگرام مراجعه نمایید. اگر دارای کانال بازی هستید و تمایل دارید که کانال بازی تلگرام خود را به دیگران معرفی نمایید، می توانید فرم عضویت در تلگرام را در سایت ادزاینجا پر نمایید.
  بدنسازی یا تناسب اندام، به یک نوع ورزشی گفته می شود که شخص ورزشکار، باید تمرین های مختلفی از نظر قدرتی و استقامتی بر روی عضلات خود انجام دهد و در حین تمرین ها باید از یک رژیم سالم هم استفاده نماید. خیلی از افرادی که ورزش بادی بیلدینگ را انجام می دهند، علاوه بر رژیم و استفاده از مواد غذایی سالم، به استراحت کافی برای حجیم شدن و عضلانی شدن بدن نیاز دارند. ورزش بدن سازی، در دنیا به یکی از مهیج ترین و با سابقه ترین ورزش ها به حساب می آید، به طوریکه دارای پنج فدراسیون جهانی می باشد. از معروفترین و با سابقه ترین فدراسیون ها می توان به فدراسیون جهانی بدنسازی و تناسب اندام IFBB اشاره کرد که تمامی مسابقات مستر المپیا نیز تحت این فدراسیون انجام می شود.


  به صورت کلی، مسابقات بدنسازی و تناسب اندام در سه دسته انجام می شود: به نام های، نمایشی (فیگور گرفتن در استیج)، آیتمی و یا ترکیبی از هر دو مورد قبل. هر کدام از این دسته ها در دو سطح آماتور و پیشرفته نیز انجام می گیرد.  مسابقات نمایشی
  این مسابقات تنها با فیگور گرفتن در صحنه نمایش انجام می شود که در سطح آماتور به دو دسته بادی بیلدینگ و بادی کلاسیک نیز تقسیم می شود. تفاوت عمده آن در محاسبه قد و وزن و قامت است که در بادی بیلدینگ، قامت زیاد مهم نیست اما وزن بسیار مهم است. اگر بادی بیلدینگ به صورت حرفه ای انجام شود، وزن هم مهم نخواهد بود. از مهمترین مسابقات حرفه ای می توان به مستر المپیا اشاره کرد.
  مسابقات پاورلیفتینگ
  در این نوع مسابقات، آیتم های بسیاری برای شرکت کنندگان وجود دارد و تنوع در آن بسیار زیاد است. از جمله مسابقات آیتمی می توان به مسابقات قوی ترین مردان جهان، پاورلیفتینگ، پرس سینه و مچ اندازی اشاره کرد.
  مسابقات ترکیبی
  مسابقات ترکیبی در بخش تناسب اندام بانوان انجام می شود که علاوه بر فیگور، می توانند از آیتم های هوازی هم استفاده نمایند. عنوان این مسابقات در سطح جهانی، فیتنس است.
  بدنسازی زنان
  در بدنسازی بانوان، عموما مسابقات تناسب اندام و فیگور دارای محبوبیت بیشتری نسبت به تناسب اندام می باشد. گاهی اوقات این مسابقات از آیتم های ایروبیک هم استفاده می شود.

  در سال ۱۳۳۰، سازمانی با نام صدا و سیمای کنونی وجود نداشت و در آن زمان بخش و تولید تصویر به مدت جند ساعت، کاری غیر ممکن و نیازمند هزینه و سرمایه گذاری بوده است. در آن زمان، شخصی به نام حبیب الله ثابت، سرمایه دار بخش خصوصی بود و یک طرح برای تاسیس فرستنده تلویزیونی را به دولت وفق پیشنهاد داد و دولت هم بعد از بررسی ها و برای آنکه از نظر فانونی هم مشکلی پیش نیاید، در مجلس شورای ملی، چهار تبصره برای آن در نظر گرفته شد. در تیر ماه سال ۱۳۳۷، با نظارت وزارت پست و تلگرام و تلفن، طرح فرستنده تلویزیونی آغاز به کار نمود. در آن زمان به جای سازمان صدا و سیمای امروزی، سازمان رادیو و تلویزیون ملی ایران نیز نام گرفت و اولین فرستنده تلویزیون هم در ساعت ۵ بعد از ظهر جمعه، به تاریخ ۱۱ مهر ماه سال ۱۳۳۷، کار خود را آغاز نمود. اولین برنامه تلویزیون، پیام محمدرضاه شاه از کاخ پهلوی و همچنین مسافرت های او به ژاپن ، سخنرانی وزیر پست و تلگراف و مدیر عامل تلویزیون و در انتها هم چند برنامه نمایشی و موسیقی به مناسبت افتتاحیه تلویزیون پخش شد. پخش برنامه های تلویزیون ایران از روز بعد یعنی شنبه به صورت مداوم از ساعت 6 تا 10 شب پخش می شد که شروع برنامه با خردسالان و کودکان بود و بعد از آن، برنامه های ورزشی، فیلم سینمایی، آموزش زبان، اخبار و بحث های روانشاسی نیز بوده است. در ابتدا صدا و سیما به صورت خصوصی آغاز به کار کرده بود و تمامی هزینه های او هم از آگهی های بازرگانی نیز تامین می شد. ایستکاه فرستنده تلویزیونی، بعد از یک سال فعالیت، مدت زمان پخش برنامه ها را از چهار ساعت به پنج ساعت رساند و در سال ۱۳۴۰، فرستنده دیگری در آبادان و اهواز نیز راه اندازی نمود.
  از مهمترین امکانات موجود در تلویزیون، داشتن یک استودیو، سه دوربین و دو دستگاه ضبط معناطیسی بوده است. با وجود داشتن فرستنده تلویزیونی با سیستم 525 آمریکایی و سیستم تلویزیون ملی 625 اروپایی،خود تلویزیون ملی ایران،یک فرستنده دو کیلو واتی به همراه سیستم 525 خطی را بر بالای هتل هیلتون نیز نصب نمود تا تماشای تلویزیون نیز راحت تر و بهتر از قبل شود. امر.زه با گسترش علم و تکنولوژی، تعداد برنامه های تلویزیونی و شبکه های پخش صدا و سیما، بیش از گذشته افزایش پیدا کرده است و تقریبا بعضی از شبکه ها هم در حوزه خاصی مشغئل به فعالیت هستند مثلا شبکه اموزش در حوزه آموزش،شبکه قران در حوزه تعالیم دینی و قرآن و شبکه سوم هم علاوه بر فیلم و اخبار، عمده فعالیت خود را بر پایه ورزش و تناسب اندام گذاشته است. برای آنکه اطلاعات کافی درباره برنامه های تلویزیون ایران بدست آورید، حتما یه کانال تلگرام برنامه های تلویزیون مراجعه کنید تا هم با انواع شبکه های مختلف اشنا شوید و هم درباره برنامه های پر مخاطب و مستندها، آشنایی بیشتر پیدا نمایید.

 2. #2

  پیش فرض

  چرا کانال طبیعت و صنعت؟
  همزمان با گسترش صنایع ماشینی در ایران، اولین جرقه های صنعت و صنعتی شدن زندگی نیز دیده شده است. از اولین کارخانه ای که می توان گفت مانند امروز شروع به کار کرد، کارخانه ریسمان سازی بود که در سال 1275 نیز به ثبت رسید. در آن زمان صنعت ایران وابسته به کشورهای غربی و اروپایی بود و از خود اختیار چندانی نداشت. با شروع دوره پهلوی، قوانین متعددی برای حمایت از صنعت ترتیب داده شد که متاسفانه با جنگ جهانی دوم، رکود صنعتی گریبان گیر ایران شد. با سپری نمودن خواب سرمایه، از نیمه دوم دهه ۱۳۲۰، برنامه های توسعه کشاورزی و عمرانی تدوین و اجرا شد و همین امر باعث افزایش سهم ۳/ ۱۴ درصدی از اعتبارات شد. این برنامه تنها دو سال تداوم داشت و با ملی شدن صنعت نفت نیز وارد فاز جدیدی شد. در دهه ۳۰، بر روی تاسیسات زیر بنایی، صنعت نفت و مونتاژی و همچنین صنایع سبک، سرمایه گذاری زیادی صورت گرفت. از عمده ترین اولویت های صنعتی می توان به طرح شکر، سیمان و نساجی اشاره کرد که همین امر باعث افزایش تولید ناخالصی داخلی تا ۳۴ درصد شود. در برنامه های عمرانی پنجم که در بین ۱۳۵۲ تا ۱۳۵۶ بوده است، هدف هایی که به منظور ممانعت از ورود کالاهای مشابه و اعمال تعرفه ها بر کالاهای مصرفی نیز در نظر گرفته شده بود، با شکست مواجه شد. علت این شکست هم به خاطر فزونی بیش از اندازه درآمدهای نفتی می باشد. در دوره انقلاب هم با وجود برنامه ریزی های ممتد و مکرر، تولید و رونق صنایع و صنعت کمی بهتر شد.اگر به دنبال اطلاعات درباره صنعت و صنعتی شدن ایران هستید، می توانید به کانال تلگرام صنعت مراجعه کنید. اگر هم دارای اطلاعات منحصر به فرد درباره صنعت می باشید، برای آشنا کردن کاربران به کانال خود، فرم عضویت در کانال تلگرام را پر نمایید.کلماتی مانند زاستار، نهاد به معنای همان طبیعت امروزی می باشند؛ که معنای گسترده این واژه، معادل عالم طبیعی، مادی و فیزیکی بوده است. در حالت کلی، طبیعت به پدیده جهان فیزیکی و زندگی اشاره داشته که قلمرو آن از ذرات ریز اتمی نیز تشکیل شده است. امروزه از این کلمه در معنا و مفاهیم مختلفی به کار برده می شود و اغلب آن ها به مفهوم زمین شناسی و حیات وحش بوده است. البته از طبیعت برای اشیای بی جان استفاده می شود و به فرایندهای مرتبط با اشیای زنده نیز سروکار دارد. در طبیعت، دگرگونی های زیادی مانند تغیر آب و هوا، زمین شناسی و انرژی و موارد دیگر نیز تاثیرگذار است. اگر طبیعت را به محیط زیست یا طبیعت وحش هم معنی کنید، تمامی حیوانات، صخره ها و جنگل ها، دریا و سواحل و کوه ها را هم می توان جزئی از همین طبیعت در نظر گرفت. این نکته را هم باید بدانید، هر چیزی که انسان ها در آن دخالتی نداشته باشند را طبیعی و جز طبیعت می گویند و اگر انسان ها در آن دخیل باشند را غیر طبیعی یا دست ساز می گویند. همانطور که می دانید، بشریت تا قبل از زندگی در شهرها، در طبیعت زندگی می کرده است و از همان حیوانات و گیاهان طبیعی نیز زندگی خود را می گذرانده است.حال اگر به دنبال اطلاعاتی درباره طبیعت ایران و جهان می گردید، حتما به کانال تلگرام طبیعت در adsinja سری بزنید.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. پاسخ ها: 3
  آخرين نوشته: چهارشنبه ۰۱ اردیبهشت ۹۵, ۱۶:۱۲
 2. تاثیر تماشای بیش از حد تلویزیون در کودکان
  توسط soosan در انجمن روانشناسی تربیتی
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: چهارشنبه ۲۹ بهمن ۹۳, ۲۳:۱۰
 3. چگونه نمازی، انسان را از گناه باز می دارد؟
  توسط rea1362 در انجمن " تفکر - تدبر - تفسیر "
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: شنبه ۱۳ دی ۹۳, ۲۳:۵۴
 4. سایت رادیو و تلویزیون اینترنتی رهپویان
  توسط penhan در انجمن سایت و جامعه مجازی رهپویان
  پاسخ ها: 47
  آخرين نوشته: پنجشنبه ۱۱ آبان ۹۱, ۲۲:۰۹
 5. حال گیری تلویزیون در لحظه سال تحویل
  توسط کفش در انجمن صدا و سیما
  پاسخ ها: 29
  آخرين نوشته: یکشنبه ۰۴ اردیبهشت ۹۰, ۱۷:۱۹

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
درباره ما

جامعه مجازی رهپویان به عنوان شبکه اجتماعی اعضاء کانون فرهنگی رهپویان وصال از سال 1381 و به عنوان یکی از قدیمی ترین تالارهای گفتمان فضای وب فارسی مشغول به فعالیت می باشد. تمامی تلاش دست اندرکاران مجموعه، فراهم آوردن محیطی سالم، مفید و آموزنده برای کاربران گرامی می باشد بدیهی است مطالب درج شده نظرات کانون رهپویان وصال نبوده و نظرات رسمی در سایت رهپویان وصال درج می گردد.

ارسال پیام به مدیر سایت
session بارگذاری مجدد کد امنیتی مندرج در تصویر را وارد کنید:
شادی روح 14 شهید کانون فرهنگی رهپویان وصال صلوات