لامپ رشد گیاه؛ تأمین کننده نور مورد نیاز گیاهان در مناطق کم نورهمانطور که می دانید بسیاری از گیاهان آپارتمانی جهت رشد و گل دهی مناسب به نور کافی نیاز دارند و این در حالی است که فضای آپارتمانی خانه ها و تعدد زیاد واحدها منجر به این شده که بسیاری از واحدهای آپارتمانی از نور کافی برخوردار نباشند. بنابراین جهت تأمین نور مناسب برای گیاهان و گل ها نیاز به استفاده از لامپ و چراغ رشد می باشیم. ریسه LED رشد گیاه (220 ولت) یکی از انواع لامپ مخصوص رشد گیاه می باشد.این لامپ رشد گیاه دارای یک متر طول است. توان مصرفی این ریسه رشد 15 وات است. لذا برای استفاده در فضای یک تا سه متر مربعی مناسب می باشد. طول موج این ریسه رشد بین 380 تا 720 نانومتر است. در مقالات مختلف نور قرمز جهت گل دهی و نور آبی جهت رشد ساقه گیاهان پیشنهاد داد شده است. با توجه به اینکه طول موج نور قرمز در محدوده 600 تا 700 نانومتر و نور آبی در محدوده 400 تا 500 می باشد، بازه طول موج این محصول بهترین و مناسب ترین بازه برای رشد و گل دهی گیاهان آپارتمانی است. رنگ این ریسه بین قرمز و آبی (متمایل به بنفش) است.


در صورتی که اطلاعات کافی در مورد نوع نور و طول موج مورد نیاز یک گیاه را در اختیار نداشتید، بهتر است که از LED های فول اسپکتروم استفاده شود. این LEDها دارای تمامی طول موج های مورد نیاز گیاهان هستند. در واقع نور این نوع لامپ،نوعی شبیه سازی از نور خورشید برای گیاهان می باشد.


چیپ LED های این لامپ رشد گیاه ارزان از نوع 3528 است. این چیپ با کیفیت از انواع متداول برای روشنایی های رشد است. این ریسه به صورت ال ای دی و بدون درایور بوده و با ولتاژ مستقیم 220 ولت کار می کند. لذا نیاز به درایور (منبع تغذیه) مجزا ندارد و این امر منجر به نصب راحت برای مشتریان شده است. امکان استفاده چند عدد از لامپ رشد گیاه به صورت همزمان بر تعداد زیاد گیاه وجود دارد.


"در صورت تمایل به خرید لامپ رشد گیاه می توانید به سایت فروشگاه اینترنتی نمالایت به آدرس www.namalight.ir مراجعه نمائید"


محل قابل استفاده از لامپ LED رشد گیاه یا ریسه رشد گیاه:
از این نوع ریسه رشد گیاه برای نصب در فضای داخلی استفاده می شود. تأثیر این نوع چراغ ظرف مدت یک تا دو هفته بر روی گیاهان قابل مشاهده است. بهترین زمان مناسب برای استفاده از چراغ رشد گیاه در طول روز است. مطلب قابل ذکر این است که در طول شب و تاریکی هوا، بهتر است این چراغ را نیز خاموش نمود.
LED رشد گیاه به صورت بلوک های یک متری هستند. لذا این ریسه رشد گیاه مانند ریسه های استریپ قابلیت تا خوردن و زاویه گرفتن ندارد.


مشخصات لامپ رشد گیاه:

  • یک متر طول
  • قابلیت سری شدن چند ریسه پشت هم (سوکت نری مادگی دارد)
  • توان 15 وات
  • نوردهی مناسب
  • طول موج ایده ال برای گیاهان
  • کیفیت عالی


منبع: www.namalight.ir