کاربری
کاربر گرامی به خوش آمدید . اگر این نخستین بازدید شما از سایت است , لطفا ثبت نام کنید:
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 , از مجموع 15
 1. #1
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۴۸-دی-۱۱
  محل سکونت
  شیرازووو ، فلکه گازوو ، کوچه درازووو ، در بازووو
  جنسيت
  برادر
  سن
  -1993
  نوشته ها
  11,600

  Lightbulb hafeznews.ir - حافظ نیوز


  سلامتی و عاقبت به خیری همه بچه حزب اللهی ها صلوات
  مختار: خدایا بهشتت را نمیخواهم ، فقط آنقدر به من فرصت بده تا دستم دوباره به قبضه شمشیرم برسد ؛
  آنوقت اگر خواستی به دوزخم بفرستی ... بفرست .





 2. #2
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۴۸-دی-۱۱
  محل سکونت
  شیرازووو ، فلکه گازوو ، کوچه درازووو ، در بازووو
  جنسيت
  برادر
  سن
  -1993
  نوشته ها
  11,600

  پیش فرض

  آنگاه که عدالت اجتماعی به سمت قربانگاه میرود!

  از پرداخت پاداش میلیونی به بازیکنان فوتبال تا اعزام بازیگران به حج تمتع

  همگی در :
  حافظ نیوز
  مختار: خدایا بهشتت را نمیخواهم ، فقط آنقدر به من فرصت بده تا دستم دوباره به قبضه شمشیرم برسد ؛
  آنوقت اگر خواستی به دوزخم بفرستی ... بفرست .





 3. #3
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۴۸-دی-۱۱
  محل سکونت
  شیرازووو ، فلکه گازوو ، کوچه درازووو ، در بازووو
  جنسيت
  برادر
  سن
  -1993
  نوشته ها
  11,600

  پیش فرض


  .
  مختار: خدایا بهشتت را نمیخواهم ، فقط آنقدر به من فرصت بده تا دستم دوباره به قبضه شمشیرم برسد ؛
  آنوقت اگر خواستی به دوزخم بفرستی ... بفرست .





 4. #4
  عضو قدیمی
  تاریخ عضویت
  ۱۳۴۸-دی-۱۱
  محل سکونت
  زیر آسمون خدا
  جنسيت
  برادر
  نوشته ها
  1,808

  پیش فرض

  سلام

  رهرو آن است که آهسته و پیوسته رود !!!!!


 5. #5
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۴۸-دی-۱۱
  محل سکونت
  شیرازووو ، فلکه گازوو ، کوچه درازووو ، در بازووو
  جنسيت
  برادر
  سن
  -1993
  نوشته ها
  11,600

  پیش فرض

  به نقل از حافظ نیوز
  مصالحه با استکبار برای رفع خستگی ؟!


  حضرت آیت الله حائری شیرازی در یادداشتی که در وبگاه رسمی مقام معظم رهبری منتشر شده است، به تبیین و بررسی علل و عوامل قرآنی لزوم عدم ارتباط با استکبار پرداخته اند.
  به امید بهشت، ماشه كمربند انفجاری را می*فشارد!
  در قسمت اول، حركت مترقیانه مؤمن و حركت ارتجاعی غیر مؤمن (اعمّ از منافق و كافر): هر مؤمنی در سایه ولایت اله از پراكندگی به هماهنگی، از پریشانی به سامان، از بیچارگی به آسایش و از دلهره به آرامش و از سیاه دیدن عالَم به روشنایی می*رسد. همان*گونه كه سال از زمستان به بهار می*رسد. غیر مؤمن آن*چه می*بیند، زمستان است و عالَم در نظر او تیره و تار است. علت این بیچارگی ولایت طاغوت**ها است.

  آنچه گفته شد، بخشی از معنی آیه است. بخش مهمتر آیه مسئله انسانِ نوعی است:
  از آیه استفاده می*شود كه از لحظه حضور انسان در كُره خاكی، مؤمن و غیر مؤمن دو سیر مستمر داشته*اند؛ عیناً مثل سرگذشت علم و دانش بشری. رشد علمی نتیجه پیوستگی تمام مراتب دانش است. به طوری كه امروز به اوج شكوفایی رسیده است. بشر غیر مؤمن در حركت از نور به ظلمت، سیر مستمر داشته است. همان*گونه كه بشر مؤمن حركت مستمری از ظلمت به نور داشته است. به همین دلیل حسین بن علی علیه*السلام در شب عاشورا به اصحابش فرمود: جدم و پدرم و مادرم و برادرم اصحابی چون شما نداشتند و به همین دلیل اشرار كربلا به*مراتب از كفار و منافقین صدر اسلام و حتی از مردم عهد جاهلیت خطرناك*تر بودند. در آخرین لحظات حسین بن علی علیه*السلام به آنها گفت: «یا مَعشَرَ آلِ أبی سُفْیان إنْ لَمْ یَكُنْ لَكُم دینٌ وَ كُنْتُم لا تَخافُونَ الْمَعادَ فَكُونُوا أحْراراً فی دُنیاكُم فَارجِعُوا إلی أحْسابِكُم فِی الْجاهِلیَّةِ»۳





  امروز جریان مؤمن و غیر مؤمن بیش از هزار و چند صد سال از تاریخ جنگ احزاب فاصله دارد. غیر مؤمنین در جنگ احزاب جز لهو و لعب و میگساری و عشرتكده چیزی نداشتند. امروز غیر مؤمن حتی از جان*بر*كفِ مسلمان برای ضربه زدن به مؤمنین بمب می*سازد. این جان*بر*كف گریه دارد، نماز طولانی دارد، روزه مستحبی دارد. به امید بهشت، ماشه كمربند انفجاری خود را در بین مؤمین می*فشارد تا كشته شود و گروه را كشته و مجروح كرده باشد.

  سلسله ولایت مؤمن و غیر مؤمن
  امروز مؤمن به مقام حسین فهمیده می*رسد كه خطر حتمی را از مؤمنین دور می*كند. حسین فهمیده مصداق بارز «وَ مَنْ أحیاها فَكَأنَّما أحْیَی النّاسَ جَمیعاً»۴ است و آن كه مؤمنین را به شهادت رسانید، مصداق «مَنْ قَتَلَ نَفْساً بِغَیْرِ نَفْسٍ أوْ فَسادٍ فِی الْأرْضِ فَكَأنَّما قَتَلَ النّاسَ جَمیعاً»۵ است. شهید فهمیده امام زمانش را شناخته بود؛ «فَإنَّكَ إنْ لَمْ تُعَرِّفْنی حَجَّتَكَ ضَلَلْتُ عَنْ دینی»۶.

  آن جان*بر*كف كه نیّتش خدمت به اسلام بود، ولی آلت دست مغضوبین خداوند واقع شده بود، از ضالّین است و حسین فهمیده كه امام زمانش را شناخته بود، از «الَّذینَ أنْعَمْتَ عَلَیْهِمْ»۷ است.

  تفاوت طرفین در سلسله ولایت است. غیر مؤمن به ولایت طاغوت و مؤمن به ولایت الله متصل است. جنگ حق و باطل امروز محصول حركت بشریت از ابتدای تاریخ تا اكنون است. باطل در تجربه كاری و كشف ابزار و راه*های شناخت روش*های بدبخت كردن انسان به مرتبه*ای رسیده است كه می*تواند عالم را پر از ظلم و جور كند. این كار، كار ساده*ای نیست.

  در مقابل، مؤمنین به جایی رسیده*اند كه در خدمت امام زمانشان می*توانند عالَم را پر از عدل و داد كنند. اگر غیر مؤمن*ها از پول و امكانات و آموزش و تحریك و تفرقه انداختن به حد اعلی رسیده*اند، مؤمنین نیز در تحت ولایت الله راه*های باطل كردن سحر ساحران را از همیشه بیشتر آموخته*اند. موسی علیه*السلام به ساحران فرمود: «ما جِئْتُمْ بِهِ السِّحْرَ إنَّ اللهَ سَیُبْطِلُهُ»۸ و فرمود: «وَ لا یفلح السّاحِرُ حَیْثُ أتی»۹. حیله و تزویر استكبار جهانی شیطانی است و «إنَّ كَیْدَ الشَّیْطانِ كانَ ضَعیفاً»۱۰
  سحر با معجزه پهلو نزند دل خوش دار سامری كیست كه دست از ید بیضا ببرد۱۱

  ماجرای تحریم*ها و جمهوری اسلامی
  مرحوم حجت*الاسلام*و*المسلمین ابوترابی برایم نقل كرد كه در یكی از كمپ*ها و اردوگاه*های اسرای ایرانی در عراق، مسئول اردوگاه تغییر كرد و سرهنگ بعثی سختگیری آمد. وقتی دید اسرا به یكی اقتدا كردند و نماز جماعت می*خوانند، اعلام كرد نماز جماعت ممنوع و پیشنماز را كه یك بسیجی كرمانی بود، به دفتر برد. كف پایی مفصلی به او *زد، ولی او یك كلمه می*گفت: یا صاحب الزمان. به اندازه*ای زدند كه فرمانده خسته شد و از این كه بتواند با كف پایی او را به زانو درآورد، مأیوس شد. گفت اتو بیاورید. اتو را به برق وصل كردند تا حسابی گداخته شد. اتو را به كف پای پیشنماز گذاشتند. پیشنماز فقط می*گفت: یا صاحب الزمان. سرهنگ بعثی منقلب شد. دستور داد پیشنماز را آوردند در كمپ و به اسرا اعلام كرد تا من هستم، می*توانید نماز جماعت بخوانید. من به امام زمان شما معتقد شدم. این پیشنماز از یك مقام مؤثر استمداد می*كرد.

  امروز تحریم*ها كف پایی است و زبان حال جمهوری اسلامی یا صاحب الزمان است. مقاومت در اثر اتصال است. اتحاد در نتیجه اتصال است. «وَ اعْتَصِمُوا بِحَبلِ اللهِ جَمیعاً وَ لا تَفَرَّقُوا»۱۲ فرمان صریح پروردگار است. قرآن به*تنهایی حبل*الله نیست. قرآن به*تنهایی اگر زمینه تفرق نباشد، زمینه*ساز وحدت نیست. اختلاف اهل قرآن بر سر اختلاف در برداشت*ها است و اگر حبل*الله، عالِم به قرآن هم باشد، باز چاره*ساز نیست، چون هر جماعتی به گرد عالِمی می*گردند و همین تفرقه*ها شاهد آن است.

  تنها راه نجات
  تنها راه، بازگشت به عالِم قرآنی است كه خدا انتخاب كرده باشد و امت ما از این بركت بهره*مند است. شهید فهمیده و آن بسیجی كرمانی به عالِم قرآنی معتصم هستند. امام راحل با اعتصام به حبل اله بود كه امت را از تمام مراحل به*سلامت عبور داد. ما به چشم خود می*بینیم كه آهنی كه به آهن*ربا متصل است، كار آهن*ربا می*كند. هر كس به آن حبل اله چنگ بزند، دل*های پاك باارتباط با او از تفرقه*ها عبور می*كنند و در سختی*ها استقامت می*نمایند.

  ناپاك*های مغضوبٌ علیهم و فریب*خوردگان ضالّین هم بالاخره به مجموعه صهیونیستی آمریكا می*پیوندند. چه مبارزینی كه مسئله ارتزاق بالاخره كار دستشان داد و حقوق*بگیر مجموعه صهیونیستم و آمریكا شدند و چه فریب*خوردگانی كه بالاخره بیدار شدند و به جمع صالحین پیوستند. صبر و بصیرت معتصمین بحبل الله بی*غرض*ها را به راه می*آورد و از مغرضان آزاد می*كند. اگر سختی*ها نباشد، پاكان صیقل نمی*خورند و شفاف نمی*شوند تا بی*غرض با نبود آنها راه خود را بشناسد:
  لله درّ النّائبات فإنّها صدا اللئام و صیقل الأحرار ۱۳

  در صنعت با لرزش قطعات بسیار كوچك، سالم را از ناسالم جدا می*كنند. لرزش یك اثر واحد است، در هر چیزی عكس*العملی دارد. استخفاف طاغوت بزرگ لرزش و زلزله است كه فاسقین را به اطاعت و صالحین را به مقابله و مقاومت وامی*دارد: «فَاسْتَخَفَّ قَوْمَهُ فَأطاعُوهُ إنَّهُم كانُوا قَوماً فاسِقینَ»۱۴

  آن كه سلامت فطرت را از دست داده و به بیماری خودپسندی و تكبر مبتلا شده، با سنخیتی كه با متكبران دارد، به آنها می*پیوندد و آن كه شرافت فطری خود را حفظ كرده، از استخفاف متنفر می*شود و به اهل كرامت اسانی می*پیوندد.

  مسابقه تماشایی هابیلیان و قابیلیان
  جریان قابیلی از ابتدای ورود انسان به این كره خاكی تاكنون رشد پیوسته داشته است. امروز جریان قابیلی به مرموزترین نقشه*ها دست یافته است و به رساترین رسانه*ها مجهز است و تمام جستجوشمه*های قدرت و ثروت را در چنگ دارد. در مقابل آن جریان هابیلی هم از بدو خلقت تاكنون لحظه*ای درجا نزده است و از تمام تجربیات بهره*مند است.

  امام راحل وقتی می*فرماید من بااطمینان می*گویم كه اسلام ابرقدرت*ها را به خاك مذلت می*كشاند،۱۵ خبر از پیروزی جریان هابیلی بر جریان قابیلی می*دهد. وقتی امام راحل می*گوید من بااطمینان می*گویم كه اسلام سنگرهای كلیدی جهان را یكی پس از دیگری فتح می*كند۱۶ خبر از فتوحات جریان هابیلی می*دهد. این دو تیم اكنون در حال مسابقه تماشایی خود هستند. تاكنون جریان هابیلی گل*های سر*نوشت*سازی به جریان قابیلی زده است. پیدایش جمهوری اسلامی نقطه عطفی در تاریخ مسابقات این دو تیم است. شادابی و نشاط بازیكنان تیم هابیلی با گل طلایی براندازی نظام شاهنشاه بعد از جشن*های دو*هزار*و*پانصد ساله و جشن تاجگذاری و تلاش برای انقلاب شاه و میهن تا بتوانند توپ را وارد دروازه هابیلیان كنند و موفق نشدند. بالاخره این تیم هابیلیان بودند كه توپ را تصرف كردند و در دروازه قابیلیان نشاندند و جمهوری اسلامی به رسمیت شناخته شد.

  پس از این پیروزی تیم قابیلیان بیكار ننشست. جنگ هشت*ساله نیتی جز زدن گل و وارد كردن توپ در دروازه هابیلیان نداشت. ولی موفق نشدند، چون هدف به سازش كشیدن نظام جمهوری اسلامی بود. بعد از جریان دفاع مقدس، سیاست مدیران برنامه تیم قابیلیان از جنگ گرم به جنگ نرم انتقال یافت. ممكن است در ابتدای كار به دلیل غافلگیری، توپ مدتی در دست قابیلیان باشد و حتی وارد زمین هابیلیان شوند، اما دیدیم فتنه ۸۸ را كه چگونه توپ تا لب دروازه هابیلیان آمد، اما وارد دروازه نشد. واقعاً صحنه*ای تماشایی بود. به قول زهیر بن أبی سلمی: «وَ فِيهِنَّ مَلْهَىً لِلَّطِيـفِ وَمَنْظَرٌ أَنِـيـقٌ لِعَـيْنِ الـنَّاظِرِ الـمُتَوَسِّمِ»۱۷

  مصالحه برای رفع خستگی؟!
  اكنون جریانات اقتصادی شیوه*ای جدید در بازی دو تیم است. ممكن است توپ مدتی در دست قابیلیان باشد و حتی وارد زمین هابیلیان شوند و تا نزدیكی دروازه هم برسند، اما غصه جانكاه آنها وقتی است كه دروازه*بان توپ را مهار كند. فشار اقتصادی هدفی جز به سازش كشیدن نظام ندارد اما مردم نه از اخم ابر قدرت*ها دلشك و نه از لبخند آنها دلگرم و نه از تهدید آنها مرعوب و نه به تطمیع آنها فریفته*اند. تمام ترفندها مواضع ضعف را آشكار می*كند و نظام به رفع مشكل می*پردازد و سوراخ*ها را مسدود می*كند. ما مثل كشتی*شكستگانی هستیم كه دشمنان با هزاران تحقیق و بررسی، روزنه*هایی در بدنه كشف می*كنند و تمام توجهشان را به آن نقطه معطوف می*كنند. اهل كشتی متوجه نقطه ضعف خود می*شوند و آن را برطرف می*كنند. این همان نكته*ای است كه قرآن كریم می*فرماید: «إِنَّ الَّذِينَ اتَّقَواْ إِذَا مَسَّهُمْ طَائِفٌ مِّنَ الشَّيْطَانِ تَذَكَّرُواْ فَإِذَا هُم مُّبْصِرُونَ»۱۸



  ما هر چه داریم، از بركت فشار دشمنان است. جنگ هشت*ساله شاهد روشن این قضیه است. امام راحل در منشور جنگ دستاوردهای آن را بسیار دقیق و عمیق بیان كرده است. بركات مقاومت در جنگ نرم بسیار بیشتر از بركات مقاومت در جنگ گرم است، چون در جنگ گرم صبر ما را نشانه*روی می*كنند تا به سازش برسیم: «وَدُّواْ لَوْ تَكْفُرُونَ كَمَا كَفَرُواْ فَتَكُونُونَ سَوَاء»۱۹ می*گویند همه را راضی كرده*ایم تا به آن*چه بر ملت فلسطین می*گذرد، بی*تفاوت باشند، شما چرا آرام نمی*گیرید؟

  در جنگ نرم باز هم مقصد به سازش كشیدن است و بی*تفاوتی به سر*نوشت فلسطین و هر مظلومی در جهان، اما با این تفاوت كه در جنگ نرم بصیرت ما را نشانه رفته*اند. می*خواهند ما را به خود خوشبین كنند. در جنگ نرم دشمن از راه دوستی وارد می*شود. فشارها برای خسته كردن از مقاومت و القای نوعی مصالحه برای رفع خستگی است؛ كمی عدول از اصول، اندكی زاویه*گرفتن از صراط مستقیم.

  تمام دستاوردها از دست می*رود اگر ...

  به امام راحل می*گفتند شرایط خود را به شاه بگویید. هركس را بخواهید معرفی كنید. امام به مردم گفت خدایا تو شاهد باش به مردم گفتم اگر در ادامه راه لحظه*ای تردید كنید، همه دستاورد*ها را از دست خواهید داد و دیدیم مردم پذیرفتند و به راه ادامه دادند و نتیجه گرفتند.

  امروزه در بحبوحه جنگ نرم، بصیرتی افزون بر گذشته مورد نیاز است، چون دشمن روی یك نقطه متمركز شده است و آن عزم و اراده ما است تا عزم ما را بر استقلال و اراده ما را بر حفظ آزادی به اتصال و معامله بكشاند.

  ابلیس به مادر و پدر نخستین ما گفت: «هَلْ أَدُلُّكَ عَلَى شَجَرَةِ الْخُلْدِ وَمُلْكٍ لَّا يَبْلَى»۲۰ و گفت: «و َقَالَ مَا نَهَاكُمَا رَبُّكُمَا عَنْ هَـذِهِ الشَّجَرَةِ إِلاَّ أَن تَكُونَا مَلَكَيْنِ أَوْ تَكُونَا مِنَ الْخَالِدِينَ* وَ قَاسَمَهُمَا إِنِّی لَكُمَا لَمِنَ النَّاصِحِينَ فَدَلاَّهُمَا بِغُرُورٍ* فَلَمَّا ذَاقَا الشَّجَرَةَ بَدَتْ لَهُمَا سَوْءَاتُهُمَا»۲۱

  یك سر سوزن خوشبینی همان و رشته كار از دست رفتن همان. در كدام عصر و زمان چنین رویارویی پیش آمده كه مؤمنین از همه راه*ها مورد تهاجم باشند؟ ماهواره، اینترنت و ... به شیوه*های هنرمندانه در تلاشند تا در عزم مردم رخنه كنند كه امروز وجود دارد. به همین دلیل امام در وصیت*نامه*شان نوشتند من شهادت می*دهم مردم ما از مردم مدینه در عصر رسول اكرم صلّی*الله*علیه*وآله و از مردم عراق در زمان علی علیه*السلام بهترند. دلیل این امر واضح است. خداوند فرمود: «كُلاًّ نُّمِدُّ هَـؤُلاء وَ هَـؤُلاء مِن عَطاءِ رَبّكَ»۲۲ هابیلیان و قابیلیان هر دو در حال حركتند و هر دو هر آنچه لازم داشته باشند، در اختیار دارند. چون در نتیجه اصطكاك دو دسته شكوفایی مطلوب حاصل می*شود. هابیلیان در اصطكاك با قابیلیان چون الماس تراش*خورده قیمتی*تر می*شوند. چه قیمتی بالاتر از این برای هابیلیان عصر ما كه می*گوییم همه انبیاء از معارف اله تنها پنج حرف را به مردم آموختند، اما امام زمان ما بیست*وپنج حرف را تعلیم می*دهد. چون مردم هابیلی عصاره همه فضیلت*ها هستند، همان*گونه كه قابیلیان ما عصاره همه رذایل از بدو تاریخ تا كنون هستند.

  ------------------------------
  پی*نوشت*ها:

  ۱. سوره مباركه أحزاب، آیه ۲۲: و چون مؤمنان دسته*هاى دشمن را ديدند، گفتند: «اين همان است كه خدا و فرستاده*اش به ما وعده دادند و خدا و فرستاده*اش راست گفتند» و جز بر ايمان و فرمانبردارى آنان نيفزود.
  ۲. سوره مباركه بقره، آیه ۲۵۷: خداوند سرور (سرپرست) كسانى است كه ايمان آورده*اند. آنان را از تاريكی*ها به سوى روشنايى به در مى*برد. و [لى]* كسانى كه كفر ورزيده*اند، سرورانشان [همان عصيانگران*] طاغوتند كه آنان را از روشنايى به سوى تاريكی*ها به در مى*برند. آنان اهل آتشند كه خود، در آن جاودانند.
  ۳. بحارالأنوار، ج*۴۵، ص ۵۱: «فَصَاحَ بِهِمْ وَيْحَكُم وَيْحَكُمْ يَا شِيعَةَ آلِ أَبِی سُفْيَانَ إِنْ لَمْ يَكُنْ لَكُمْ دِينٌ وَ كُنْتُمْ لَا تَخَافُونَ الْمَعَادَ فَكُونُوا أَحْرَاراً فِی دُنْيَاكُمْ وَ ارْجِعُوا إِلَى أَحْسَابِكُمْ إِذْ كُنْتُمْ أَعْرَاباً» واى بر شما، اى شيعيان آل ابى سفيان! اگر دين نداريد و از روز محشر نمی*ترسید، پس در دنياى خود آزاده باشيد و به حسب و نسب خود مراجعه كنيد چرا كه شما عرب هستيد.
  ۴. سوره مباركه مائده، بخشی از آیه ۳۲: و هر كس كسى را زنده بدارد، چنان است كه گويى تمام مردم را زنده داشته است.
  ۵. همان: هر كس كسى را- جز به قصاص قتل، يا [به كيفر] فسادى در زمين- بكشد، چنان است كه گويى همه مردم را كشته باشد.
  ۶. اصول كافی، ج۱، ص ۳۳۷: پروردگارا حجّت خودت را به من بشناسان كه اگر حجّت خودت را به من نشناسانی، از دینم گمراه خواهم شد.
  ۷. سوره مباركه فاتحةالكتاب، بخشی از آیه 7: كسانی كه ایشان را نعمت داده*ای.
  ۸. سوره مباركه یونس، آیه ۸۱: موسى گفت: آن*چه را شما به ميان آورديد، سحر است. به*زودى خدا آن را باطل خواهد كرد.
  ۹. سوره مباركه طه، بخشی از آیه ۶۹: و افسونگر هر جا برود رستگار نمى*شود.
  ۱۰. سوره مباركه نساء، بخشی از آیه ۷۶: همانا نيرنگ شيطان همواره سست است.
  ۱۱. از غزلیات خواجه شمس*الدین محمد، حافظ شیرازی
  ۱۲. سوره مباركه آل عمران، بخشی از آیه ۱۰۳: و همگى به ريسمان خدا چنگ زنيد و پراكنده نشويد.
  ۱۳. كلیله و دمنه: نكويی دهاد خداوند حوادث و بلاها را كه همانا زنگ ناكسان و فرومايگان است و زداينده زنگ آزادگان.
  ۱۴. سوره مباركه زخرف، آیه ۵۴: پس قوم خود را [به نيرنگ*] به نابخردى گرفت و آنان هم از او فرمان بردند، زيرا مردمى بدكار و بيرون از فرمان خدا بودند.
  ۱۵ و ۱۶. صحيفه امام، جلد ۲۰: پيام امام خمینی به مسلمانان ايران و جهان و زائران بيت*الله الحرام،۱۳۶۶-۵-۶
  ۱۷. از معلقه زهیر بن أبی سلمی المزنی
  ۱۸. سوره مباركه أعراف، آیه ۲۰۱: همانا كسانى كه پرهيزگاری از خدا می*كنند، چون از شيطان وسوسه*ای به آنها برسد، خدا را ياد می*كنند، زيرا مردمی صاحب بصيرتند.
  ۱۹. سوره مباركه نساء، بخشی از آیه 89: دوست دارند همان*گونه كه خودشان كافر شده*اند، [شما نيز] كافر شويد تا با هم یكسان باشيد.
  ۲۰. سوره مباركه طه، بخشی از آیه ۱۲۰: «اى آدم، آيا تو را راه بنمايم به درخت جاودانگى و ملكى كه زايل نمى*شود؟»
  ۲۱. سوره مباركه اعراف، آیات ۲۰ و ۲۱ و ۲۲: «و گفت: پروردگارتان شما را از اين درخت منع كرد تا مبادا از فرشتگان يا جاويدانان شويد.* و براى آن دو سوگند ياد كرد كه من قطعاً از خيرخواهان شما هستم.* پس آن دو را بافريب به سقوط كشانيد، پس چون آن دو از آن درخت چشيدند، برهنگى*هايشان بر آنان آشكار شد.
  ۲۲. سوره مباركه أسراء، بخشی از آیه ۲۰: همه را (هر دو دسته را) چه آن گروه را و چه اين گروه را از عطای پروردگارت پی در پی عطا خواهيم نمود.

  این نوشتار نخستین بار در پایگاه اطلاع رسانی رهبر انقلاب (khamenei.ir) منتشر شده است.
  مختار: خدایا بهشتت را نمیخواهم ، فقط آنقدر به من فرصت بده تا دستم دوباره به قبضه شمشیرم برسد ؛
  آنوقت اگر خواستی به دوزخم بفرستی ... بفرست .





 6. #6
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۴۸-دی-۱۱
  محل سکونت
  شیرازووو ، فلکه گازوو ، کوچه درازووو ، در بازووو
  جنسيت
  برادر
  سن
  -1993
  نوشته ها
  11,600

  پیش فرض

  سخنرانی جالب خانم دکتر فرهمندپور با موضوع سبک زندگی


  سخنرانی جالب و کاربردی خانم دکتر فرهمندپور عضو هیئت علمی و رئیس مرکز مطالعات زنان دانشگاه تهران با موضوع سبک زندگی زیبا و اسلامی

  سه شنبه 61/8/91

  صوت شماره 1

  صوت شماره 2

  صوت شماره
  مختار: خدایا بهشتت را نمیخواهم ، فقط آنقدر به من فرصت بده تا دستم دوباره به قبضه شمشیرم برسد ؛
  آنوقت اگر خواستی به دوزخم بفرستی ... بفرست .





 7. #7
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۴۸-دی-۱۱
  محل سکونت
  شیرازووو ، فلکه گازوو ، کوچه درازووو ، در بازووو
  جنسيت
  برادر
  سن
  -1993
  نوشته ها
  11,600

  پیش فرض

  محمدرضا باهنر نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در شیراز:
  / 8ماه آینده بسیار مهم و حساس است و باید این مقطع را با همدلی و اتحاد پشت سر گذاشت
  / معضلات جدی در زمینه اقتصاد وجود دارد باید منصف بود و نقاط قوت دولت را نیز در نظر گرفت
  / مشروح این مصاحبه در:
  Hafez-News.ir
  مختار: خدایا بهشتت را نمیخواهم ، فقط آنقدر به من فرصت بده تا دستم دوباره به قبضه شمشیرم برسد ؛
  آنوقت اگر خواستی به دوزخم بفرستی ... بفرست .





 8. #8
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۴۸-دی-۱۱
  محل سکونت
  شیرازووو ، فلکه گازوو ، کوچه درازووو ، در بازووو
  جنسيت
  برادر
  سن
  -1993
  نوشته ها
  11,600

  پیش فرض

  فيلم/ آژانس شيشه*اي به روايت ديگر



  نمایش فیلم
  http://webgardi.yjc.ir/files/fa/news.../19820_231.flv
  پرویز پرستویی که پیگیر درمان حاج ناصر افشار است در گفت*وگوبا ایسنا گفت: هنوز هیچ اقدامی نشده و مسئولین واکنشی نداشته*اند و حال حاج ناصر هر روز بدتر، بدتر می شود و متاسفانه از ۳۶ نفری که منتظر اعزام هستند، ۴ نفر فوت کردند.

  شب گذشته (سه شنبه ۲۳ آبان ماه)هم گزارشی در ۲۰:۳۰ و بخش خبری ساعت ۲۲ شبکه سه پخش شد که کامران نجف زاده ۵۰ روز پس از ارسال گزارش ایسنا به همراه پرویز پرستویی به دیدار این جانباز رفت.
  اوایل مهرماه همزمان با هفته دفاع مقدس پرستویی به همراه خبرنگار ایسنا به منزل ناصر افشار رفت و مشکلات این جانباز جنگ تحمیلی منعکس شد و در پی آن تعداد زیادی از مردم از طریق سامانه*ی انتشار دیدگاه*های مخاطبان ایسنا خواهان اعلام شماره حساب و تامین هزینه*های اعزام شدند.ناصر افشار هم اعلام کرد: این اعزام و پیگیری*های بعد از آن باید از طریق دولت انجام شود و به صورت شخصی نمی*توان اقدام کرد.
  او گفته بود: سال ۸۴ برای درمان به آلمان رفتیم. مدتی آنجا بودیم و روند خیلی مثبت بود. پروفسور مهاجر که پیگیر وضعیت من بود عهد کرد درمان من تحت نظر ایشان انجام شود و مورد قبول هم واقع شد ومشکلی نبود. باید ۶ ماه بعد دوباره به آلمان می*رفتم که به تغییر و تحولات مدیریت بنیاد شهید خورد و گفتند باید همین جا درمان شویم، در حالی که هزینه این کار در آلمان یک*سوم ایران است و تنها هزینه تخت گرفته می*شود. یک سال و نیم است از زمانی که باید به آلمان اعزام شوم گذشته و هر چه دیرتر شود وضعیت بدتر می*شود. ما رهاشده*ترین افراد در جامعه هستیم و هر که خواست، این موضوع را ثابت می*کنم. مگر چند نفر مانند من در میان جانبازان هستند که باید همیشه درگیر درمان باشند؟ حداقل بگذارید در این عمر باقی*مانده درد کمتری بکشم.
  پرستویی هم اظهار کرده بود: چرا باید برای اعزام چنین فردی این*قدر سنگ*اندازی شود. خود پرفسور مهاجر گفته برای مداوای ایشان لازم است تیم پزشکی*اش که در آلمان مستقر هستند، حضور داشته باشند و اگر ایشان بروند یک*سوم هزینه ایران است. آیا این آدم ۱۵ میلیون ارزش ندارد؟ این رقم در مقابل هزینه*ای که برای گرامیداشت هفته دفاع مقدس می*کنیم، بسیار ناچیز است.
  مختار: خدایا بهشتت را نمیخواهم ، فقط آنقدر به من فرصت بده تا دستم دوباره به قبضه شمشیرم برسد ؛
  آنوقت اگر خواستی به دوزخم بفرستی ... بفرست .





 9. #9
  عضو قدیمی
  تاریخ عضویت
  ۱۳۹۱-اسفند-۱۳
  محل سکونت
  شیــــــــــــــــــــــــــراز
  جنسيت
  خواهر
  نوشته ها
  1,151
  ...


 10. #10
  عضو قدیمی
  تاریخ عضویت
  ۱۳۹۱-اسفند-۱۳
  محل سکونت
  شیــــــــــــــــــــــــــراز
  جنسيت
  خواهر
  نوشته ها
  1,151

  پیش فرض

  تغییر ژن کودکان در خانواده های پر استرس/ تأثیر تحصیلات مادر بر دی ان ای



  بررسی های محققان آمریکایی نشان می دهد که ژن های کودکان بسیار متاثر از فضای خانواده است و ژن های آنها با حضور در خانواده های پر استرس یا تنش زا تغییر می کند.

  متن کامل خبر در پیوند زیر:
  http://hafeznews.ir
  ...


 11. #11
  عضو قدیمی
  تاریخ عضویت
  ۱۳۹۱-اسفند-۱۳
  محل سکونت
  شیــــــــــــــــــــــــــراز
  جنسيت
  خواهر
  نوشته ها
  1,151

  پیش فرض

  صدای قطار در تونل های مترو شیراز طنین انداز شد



  بعد از سال ها انتظار، صدای قطار در تونل های متروی شیراز طنین انداز شد تا یک گام دیگر به تحقق زیرساختی برای تسهیل در خدمت رسانی به مردم، برداشته شده باشد.

  متن کامل خبر در پیوند زیر:
  http://hafeznews.ir

  ...


 12. #12
  عضو قدیمی
  تاریخ عضویت
  ۱۳۹۱-اسفند-۱۳
  محل سکونت
  شیــــــــــــــــــــــــــراز
  جنسيت
  خواهر
  نوشته ها
  1,151

  پیش فرض

  قیمت پراید تا ۴ میلیون تومان جای کاهش دارد


  رئیس هیئت تحقیق و تفحص صنعت خودروسازی گفت: اگر انضباط مالی به درستی پیاده شود، خودروهایی مانند پراید تا ۴ میلیون تومان و خودروهای گران قیمت ما شاید ۱۰ تا ۱۵ میلیون تومان جای کاهش قیمت دارد.

  متن کامل خبر در پیوند زیر:
  http://hafeznews.ir

  ...


 13. #13
  عضو قدیمی
  تاریخ عضویت
  ۱۳۹۱-اسفند-۱۳
  محل سکونت
  شیــــــــــــــــــــــــــراز
  جنسيت
  خواهر
  نوشته ها
  1,151

  پیش فرض

  «فلق»؛ ناشناخته ترین و مرگبارترین راکت آبی - خاکی ایران عملیاتی شد




  سرجنگی 50 کیلوگرمی فلق-1 و 117 کیلوگرمی فلق-2 می‎توانند به ترتیب شعاع تخریب دستکم 100 متر و 200 متر را برای این دو نمونه راکت ایجاد کنند و در نتیجه برای انهدام محل استقرار دشمن در خطوط مقدم، این راکت‎ها کارایی بالایی دارند.

  متن کامل خبر در پیوند زیر:
  http://hafeznews.ir
  ...


 14. #14
  عضو قدیمی
  تاریخ عضویت
  ۱۳۹۱-اسفند-۱۳
  محل سکونت
  شیــــــــــــــــــــــــــراز
  جنسيت
  خواهر
  نوشته ها
  1,151

  پیش فرض

  بازگشت بینایی به نابینایان؛ چشم الکترونیک ساخته شد

  چشم مصنوعی دیگر یک ابراز علمی- تخیلی نیست. در حال حاضر، چشم الکترونیکی تبدیل به نور امیدی در دنیای تاریک نابینایان شده است تا آنها آرزوی دوباره دیدن را با خود از این دنیا نبرند.


  متن کامل خبر در پیوند زیر:

  http://hafeznews.ir
  ...


 15. #15
  عضو قدیمی
  تاریخ عضویت
  ۱۳۹۱-اسفند-۱۳
  محل سکونت
  شیــــــــــــــــــــــــــراز
  جنسيت
  خواهر
  نوشته ها
  1,151

  پیش فرض

  اعمال مستحبی شب اول ماه رمضان




  1- استهلال؛ یعنى جستجوى هلال ماه و بعضى استهلال این ماه را واجب دانسته ‏اند

  2- چون رؤیت هلال کرد، به هلال اشاره نکند، بلکه رو به قبله کرده و دست ها را به آسمان بردارد و هلال را خطاب کرده و بگوید:

  رَبِّی وَ رَبُّکَ اللَّهُ رَبُّ الْعَالَمِینَ اللَّهُمَّ أَهِلَّهُ عَلَیْنَا بِالْأَمْنِ وَ الْإِیمَانِ وَ السَّلامَةِ وَ الْإِسْلامِ وَ الْمُسَارَعَةِ إِلَى مَا تُحِبُّ وَ تَرْضَى اللَّهُمَّ بَارِکْ لَنَا فِی شَهْرِنَا هَذَا وَ ارْزُقْنَا خَیْرَهُ وَ عَوْنَهُ وَ اصْرِفْ عَنَّا ضُرَّهُ وَ شَرَّهُ وَ بَلاءَهُ وَ فِتْنَتَهُ

  همچنین در روایت آمده است، زمانى که رسول خدا(ص) هلال ماه‏ رمضان را رؤیت مى‏کرد، روى شریفش را به جانب قبله مى‏گرداند و مى‏ فرمود:

  اللَّهُمَّ أَهِلَّهُ عَلَیْنَا بِالْأَمْنِ وَ الْإِیمَانِ وَ السَّلامَةِ وَ الْإِسْلامِ وَ الْعَافِیَةِ الْمُجَلَّلَةِ وَ دِفَاعِ الْأَسْقَامِ(وَ الرِّزْقِ الْوَاسِعِ) وَ الْعَوْنِ عَلَى الصَّلاةِ وَ الصِّیَامِ وَ الْقِیَامِ وَ تِلاوَةِ الْقُرْآنِ اللَّهُمَّ سَلِّمْنَا لِشَهْرِ رَمَضَانَ وَ تَسَلَّمْهُ مِنَّا وَ سَلِّمْنَا فِیهِ حَتَّى یَنْقَضِیَ عَنَّا شَهْرُ رَمَضَانَ وَ قَدْ عَفَوْتَ عَنَّا وَ غَفَرْتَ لَنَا وَ رَحِمْتَنَا

  از حضرت صادق(ع) روایت شده که فرمودند: چون رؤیت هلال کردی، بگو:

  اللَّهُمَّ قَدْ حَضَرَ شَهْرُ رَمَضَانَ وَ قَدِ افْتَرَضْتَ عَلَیْنَا صِیَامَهُ وَ أَنْزَلْتَ فِیهِ الْقُرْآنَ هُدًى لِلنَّاسِ وَ بَیِّنَاتٍ مِنَ الْهُدَى وَ الْفُرْقَانِ اللَّهُمَّ أَعِنَّا عَلَى صِیَامِهِ وَ تَقَبَّلْهُ مِنَّا وَ سَلِّمْنَا فِیهِ وَ سَلِّمْنَا مِنْهُ وَ سَلِّمْهُ لَنَا فِی یُسْرٍ مِنْکَ وَ عَافِیَةٍ إِنَّکَ عَلَى کُلِّ شَیْ‏ءٍ قَدِیرٌ یَا رَحْمَانُ یَا رَحِیمُ.

  3- غسل شب اول ماه: روایت شده که هر کسی در شب اول ماه رمضان غسل کند تا ماه رمضان آینده‏ خارش بدن به او نرسد، همچنین 30 کف آب بر سر بریزد تا ماه رمضان آینده‏ با طهارت معنوى باشد.

  4- زیارت قبر امام حسین(ع): هر که امام حسین(ع) را زیارت کند، گناهانش ریخته شود و ثواب حجاج و معتمران آن سال را دریابد

  5- دو رکعت نماز در شب‏ اول: در هر رکعت سوره «حمد» و سوره «انعام» بخواند و و از خدا بخواهد تا او را کفایت کند و از دردها و آنچه مى‏ترسد نگهداری کند.

  6- خواندن دعای امام جواد(ع) بعد از نماز مغرب:


  اللَّهُمَّ یَا مَنْ یَمْلِکُ التَّدْبِیرَ وَ هُوَ عَلى‏ کُلِّ شَیْ‏ءٍ قَدِیرٌ یَا مَنْ یَعْلَمُ خائِنَةَ الْأَعْیُنِ وَ ما تُخْفِی الصُّدُورُ وَ تُجِنُّ الضَّمِیرُ وَ هُوَ اللَّطِیفُ الْخَبِیرُ اللَّهُمَّ اجْعَلْنَا مِمَّنْ نَوَى فَعَمِلَ وَ لَا تَجْعَلْنَا مِمَّنْ شَقِیَ فَکَسِلَ وَ لَا مِمَّنْ هُوَ عَلَى غَیْرِ عَمَلٍ یَتَّکِلُ اللَّهُمَّ صَحِّحْ أَبْدَانَنَا مِنَ الْعِلَلِ وَ أَعِنَّا عَلَى مَا افْتَرَضْتَ عَلَیْنَا مِنَ الْعَمَلِ حَتَّى یَنْقَضِیَ عَنَّا شَهْرُکَ هَذَا وَ قَدْ أَدَّیْنَا مَفْرُوضَکَ فِیهِ عَلَیْنَا اللَّهُمَّ أَعِنَّا عَلَى صِیَامِهِ وَ وَفِّقْنَا لِقِیَامِهِ وَ نَشِّطْنَا فِیهِ لِلصَّلَاةِ وَ لَا تَحْجُبْنَا مِنَ الْقِرَاءَةِ وَ سَهِّلْ لَنَا فِیهِ إِیتَاءَ الزَّکَاةِ اللَّهُمَّ لَا تُسَلِّطْ عَلَیْنَا وَصَباً وَ لَا تَعَباً وَ لَا سَقَماً وَ لَا عَطَباً اللَّهُمَّ ارْزُقْنَا الْإِفْطَارَ مِنْ رِزْقِکَ الْحَلَالِ اللَّهُمَّ سَهِّلْ لَنَا فِیهِ مَا قَسَمْتَهُ مِنْ رِزْقِکَ وَ یَسِّرْ مَا قَدَّرْتَهُ مِنْ أَمْرِکَ وَ اجْعَلْهُ حَلَالًا طَیِّباً نَقِیّاً مِنَ الْآثَامِ خَالِصاً مِنَ الْآصَارِ وَ الْأَجْرَامِ اللَّهُمَّ لَا تُطْعِمْنَا إِلَّا طَیِّباً غَیْرَ خَبِیثٍ وَ لَا حَرَامٍ وَ اجْعَلْ رِزْقَکَ لَنَا حَلَالًا لَا یَشُوبُهُ دَنَسٌ وَ لَا أَسْقَامٌ یَا مَنْ عِلْمُهُ بِالسِّرِّ کَعِلْمِهِ بِالْأَعْلَانِ یَا مُتَفَضِّلًا عَلَى عِبَادِهِ بِالْإِحْسَانِ یَا مَنْ هُوَ عَلى‏ کُلِّ شَیْ‏ءٍ قَدِیرٌ* وَ بِکُلِّ شَیْ‏ءٍ عَلِیمٌ خَبِیرٌ

  أَلْهِمْنَا ذِکْرَکَ وَ جَنِّبْنَا عُسْرَکَ وَ أَنِلْنَا یُسْرَکَ وَ اهْدِنَا لِلرَّشَادِ وَ وَفِّقْنَا لِلسَّدَادِ وَ اعْصِمْنَا مِنَ الْبَلَایَا وَ صُنَّا مِنَ الْأَوْزَارِ وَ الْخَطَایَا یَا مَنْ لَا یَغْفِرُ عَظِیمَ الذُّنُوبِ غَیْرُهُ وَ لَا یَکْشِفُ السُّوءَ إِلَّا هُوَ یَا أَرْحَمَ الرَّاحِمِینَ وَ أَکْرَمَ الْأَکْرَمِینَ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ أَهْلِ بَیْتِهِ الطَّیِّبِینَ وَ اجْعَلْ صِیَامَنَا مَقْبُولًا وَ بِالْبِرِّ وَ التَّقْوَى مَوْصُولًا وَ کَذَلِکَ فَاجْعَلْ سَعْیَنَا مَشْکُوراً وَ قِیَامَنَا مَبْرُوراً وَ قُرْآنَنَا مَرْفُوعاً وَ دُعَاءَنَا مَسْمُوعاً وَ اهْدِنَا لِلْحُسْنَى وَ جَنِّبْنَا الْعُسْرَى وَ یَسِّرْنَا لِلْیُسْرَى وَ أَعْلِ لَنَا الدَّرَجَاتِ وَ ضَاعِفْ لَنَا الْحَسَنَاتِ وَ اقْبَلْ مِنَّا الصَّوْمَ وَ الصَّلَاةَ وَ اسْمَعْ مِنَّا الدَّعَوَاتِ وَ اغْفِرْ لَنَا الْخَطِیئَاتِ وَ تَجَاوَزْ عَنَّا السَّیِّئَاتِ وَ اجْعَلْنَا مِنَ الْعَامِلِینَ الْفَائِزِینَ وَ لَا تَجْعَلْنَا مِنَ الْمَغْضُوبِ عَلَیْهِمْ وَ لَا الضَّالِّینَ حَتَّى یَنْقَضِیَ شَهْرُ رَمَضَانَ عَنَّا وَ قَدْ قَبِلْتَ فِیهِ صِیَامَنَا وَ قِیَامَنَا وَ زَکَّیْتَ فِیهِ أَعْمَالَنَا وَ غَفَرْتَ فِیهِ ذُنُوبَنَا وَ أَجْزَلْتَ فِیهِ مِنْ کُلِّ خَیْرٍ نَصِیبَنَا فَإِنَّکَ الْإِلَهُ الْمُجِیبُ وَ الرَّبُّ الْقَرِیبُ وَ أَنْتَ بِکُلِّ شَیْ‏ءٍ مُحِیطٌ

  7- خواندن دعای دیگری از امام صادق(ع) در شب اول ماه رمضان:

  اللَّهُمَّ رَبَّ شَهْرِ رَمَضَانَ مُنَزِّلَ الْقُرْآنِ هَذَا شَهْرُ رَمَضانَ الَّذِی أَنْزَلْتَ فِیهِ الْقُرْآنَ وَ أَنْزَلْتَ فِیهِ آیَاتٍ بَیِّناتٍ مِنَ الْهُدى‏ وَ الْفُرْقانِ اللَّهُمَّ ارْزُقْنَا صِیَامَهُ وَ أَعِنَّا عَلَى قِیَامِهِ اللَّهُمَّ سَلِّمْهُ لَنَا وَ سَلِّمْنَا فِیهِ وَ تَسَلَّمْهُ مِنَّا فِی یُسْرٍ مِنْکَ وَ مُعَافَاةٍ وَ اجْعَلْ فِیمَا تَقْضِی وَ تُقَدِّرُ مِنَ الْأَمْرِ الْمَحْتُومِ‏ وَ فِیمَا تَفْرُقُ مِنَ الْأَمْرِ الْحَکِیمِ فِی لَیْلَةِ الْقَدْرِ مِنَ الْقَضَاءِ الَّذِی لَا یُرَدُّ وَ لَا یُبَدَّلُ أَنْ تَکْتُبَنِی مِنْ حُجَّاجِ بَیْتِکَ الْحَرَامِ الْمَبْرُورِ حَجُّهُمْ الْمَشْکُورِ سَعْیُهُمْ الْمَغْفُورِ ذُنُوبُهُمْ الْمُکَفَّرِ عَنْهُمْ سَیِّئَاتُهُمْ وَ اجْعَلْ فِیمَا تَقْضِی وَ تُقَدِّرُ أَنْ تُطِیلَ لِی فِی عُمْرِی وَ تُوَسِّعَ عَلَیَّ مِنَ الرِّزْقِ الْحَلَالِ‏.

  8- خواندن دعایی از رسول اکرم(ص) در شب اول ماه مبارک رمضان:

  اللَّهُمَّ إِنَّهُ قَدْ دَخَلَ شَهْرُ رَمَضَانَ اللَّهُمَّ رَبَّ شَهْرِ رَمَضَانَ الَّذِی أَنْزَلْتَ فِیهِ الْقُرْآنَ وَ جَعَلْتَهُ بَیِّناتٍ مِنَ الْهُدى‏ وَ الْفُرْقانِ اللَّهُمَّ فَبَارِکْ لَنَا فِی شَهْرِ رَمَضَانَ وَ أَعِنَّا عَلَى صِیَامِهِ وَ صَلَوَاتِهِ وَ تَقَبَّلْهُ مِنَّا

  همچنین روایت است که پیامبر اعظم(ص) در شب اول ماه رمضان این دعا را مى‏خواندند:

  الْحَمْدُلِلَّهِ الَّذِی أَکْرَمَنَا بِکَ أَیُّهَا الشَّهْرُ الْمُبَارَکُ اللَّهُمَّ فَقَوِّنَا عَلَى صِیَامِنَا وَ قِیَامِنَا وَ ثَبِّتْ أَقْدامَنا وَ انْصُرْنا عَلَى الْقَوْمِ الْکافِرِینَ اللَّهُمَّ أَنْتَ الْوَاحِدُ فَلَا وَلَدَ لَکَ وَ أَنْتَ الصَّمَدُ فَلَا شِبْهَ لَکَ وَ أَنْتَ الْعَزِیزُ فَلَا یُعِزُّکَ شَیْ‏ءٌ وَ أَنْتَ الْغَنِیُّ وَ أَنَا الْفَقِیرُ وَ أَنْتَ الْمَوْلَى وَ أَنَا الْعَبْدُ وَ أَنْتَ الْغَفُورُ وَ أَنَا الْمُذْنِبُ وَ أَنْتَ الرَّحِیمُ وَ أَنَا الْمُخْطِئُ وَ أَنْتَ الْخَالِقُ وَ أَنَا الْمَخْلُوقُ وَ أَنْتَ الْحَیُّ وَ أَنَا الْمَیِّتُ أَسْأَلُکَ بِرَحْمَتِکَ أَنْ تَغْفِرَ لِی وَ تَرْحَمَنِی وَ تَجَاوَزَ عَنِّی إِنَّکَ عَلى‏ کُلِّ شَیْ‏ءٍ قَدِیرٌ


  *اعمال روز اول ماه مبارک رمضان

  1- معطر کردن خود به گلاب : کفى از گلاب بر رو بزند تا از خوارى و پریشانى نجات یابد و قدرى هم بر سر خود بزند تا در آن سال از سرسام ایمن شود.

  2- نماز مخصوص این روز: دو رکعت نماز کند، در رکعت اول سوره «حمد» و سوره «فتح» و در رکعت دوم سوره «حمد» و هر سوره که خواهد بخواند تا حق تعالى جمیع بدی ها را در آن سال از او دور گرداند و در حفظ خدا تا سال آینده‏ باشد.

  3- دعای بعد از طلوع فجر:

  اللَّهُمَّ قَدْ حَضَرَ شَهْرُ رَمَضَانَ وَ قَدِ افْتَرَضْتَ عَلَیْنَا صِیَامَهُ وَ أَنْزَلْتَ فِیهِ الْقُرْآنَ هُدىً لِلنَّاسِ وَ بَیِّناتٍ مِنَ الْهُدى‏ وَ الْفُرْقانِ اللَّهُمَّ أَعِنَّا عَلَى صِیَامِهِ وَ تَقَبَّلْهُ مِنَّا وَ تَسَلَّمْهُ مِنَّا وَ سَلِّمْهُ لَنَا فِی یُسْرٍ مِنْکَ وَ عَافِیَةٍ إِنَّکَ عَلى‏ کُلِّ شَیْ‏ءٍ قَدِیرٌ

  4- دعاى 44 صحیفه کامله را اگر در شب قبل نخوانده بخواند.

  5- علامه مجلسى در«زاد المعاد» فرموده که شیخ کلینى و شیخ طوسى و دیگران به سند صحیح روایت کرده ‏اند که حضرت موسى بن جعفر(ع) فرمود: در ماه مبارک رمضان‏ در آغاز سال؛ یعنى روز اول این ماه این دعا را بخوان و فرمود: هر که این دعا را براى رضاى‏ خدا و بدون آمیختگى با اغراض ناپسند و ریا بخواند، در آن سال فتنه و گمراهى و آفتى که به دین یا بدنش ضرر برساند به‏ او نرسد و حق تعالى او را از شر آنچه از بلاها در آن سال واقع مى‏شود حفظ مى کند و دعا این است:

  اللَّهُمَّ إِنِّی أَسْأَلُکَ بِاسْمِکَ الَّذِی دَانَ لَهُ کُلُّ شَیْ‏ءٍ وَ بِرَحْمَتِکَ الَّتِی وَسِعَتْ کُلَّ شَیْ‏ءٍ وَ بِعَظَمَتِکَ الَّتِی تَوَاضَعَ لَهَا کُلُّ شَیْ‏ءٍ وَ بِعِزَّتِکَ الَّتِی قَهَرَتْ کُلَّ شَیْ‏ءٍ وَ بِقُوَّتِکَ الَّتِی خَضَعَ لَهَا کُلُّ شَیْ‏ءٍ وَ بِجَبَرُوتِکَ الَّتِی غَلَبَتْ کُلَّ شَیْ‏ءٍ وَ بِعِلْمِکَ الَّذِی أَحَاطَ بِکُلِّ شَیْ‏ءٍ یَا نُورُ یَا قُدُّوسُ یَا أَوَّلا قَبْلَ کُلِّ شَیْ‏ءٍ وَ یَا بَاقِیا بَعْدَ کُلِّ شَیْ‏ءٍ یَا اللَّهُ یَا رَحْمَانُ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ اغْفِرْ لِیَ الذُّنُوبَ الَّتِی تُغَیِّرُ النِّعَمَ وَ اغْفِرْ لِیَ الذُّنُوبَ الَّتِی تُنْزِلُ النِّقَمَ وَ اغْفِرْ لِیَ الذُّنُوبَ الَّتِی تَقْطَعُ الرَّجَاءَ وَ اغْفِرْ لِیَ الذُّنُوبَ الَّتِی تُدِیلُ الْأَعْدَاءَ وَ اغْفِرْ لِیَ الذُّنُوبَ الَّتِی تَرُدُّ الدُّعَاءَ وَ اغْفِرْ لِیَ الذُّنُوبَ الَّتِی یُسْتَحَقُّ بِهَا نُزُولُ الْبَلاءِ،

  وَ اغْفِرْلِیَ الذُّنُوبَ الَّتِی تَحْبِسُ غَیْثَ السَّمَاءِ وَ اغْفِرْ لِیَ الذُّنُوبَ الَّتِی تَکْشِفُ الْغِطَاءَ وَ اغْفِرْ لِیَ الذُّنُوبَ الَّتِی تُعَجِّلُ الْفَنَاءَ وَ اغْفِرْ لِیَ الذُّنُوبَ الَّتِی تُورِثُ النَّدَمَ وَ اغْفِرْ لِیَ الذُّنُوبَ الَّتِی تَهْتِکُ الْعِصَمَ وَ أَلْبِسْنِی دِرْعَکَ الْحَصِینَةَ الَّتِی لا تُرَامُ وَ عَافِنِی مِنْ شَرِّ مَا أُحَاذِرُ بِاللَّیْلِ وَ النَّهَارِ فِی مُسْتَقْبَلِ سَنَتِی هَذِهِ اللَّهُمَّ رَبَّ السَّمَاوَاتِ السَّبْعِ وَ رَبَّ الْأَرَضِینَ السَّبْعِ وَ مَا فِیهِنَّ وَ مَا بَیْنَهُنَّ وَ رَبَّ الْعَرْشِ الْعَظِیمِ وَ رَبَّ السَّبْعِ الْمَثَانِی وَ الْقُرْآنِ الْعَظِیمِ وَ رَبَّ إِسْرَافِیلَ وَ مِیکَائِیلَ وَ جَبْرَئِیلَ وَ رَبَّ مُحَمَّدٍ صَلَّى اللَّهُ عَلَیْهِ وَ آلِهِ سَیِّدِ الْمُرْسَلِینَ وَ خَاتَمِ النَّبِیِّینَ أَسْأَلُکَ بِکَ وَ بِمَا سَمَّیْتَ بِهِ نَفْسَکَ یَا عَظِیمُ أَنْتَ الَّذِی تَمُنُّ بِالْعَظِیمِ،

  وَ تَدْفَعُ کُلَّ مَحْذُورٍ وَ تُعْطِی کُلَّ جَزِیلٍ وَ تُضَاعِفُ الْحَسَنَاتِ بِالْقَلِیلِ وَ بِالْکَثِیرِ وَ تَفْعَلُ مَا تَشَاءُ یَا قَدِیرُ یَا اللَّهُ یَا رَحْمَانُ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ أَهْلِ بَیْتِهِ وَ أَلْبِسْنِی فِی مُسْتَقْبَلِ سَنَتِی هَذِهِ سِتْرَکَ وَ نَضِّرْ وَجْهِی بِنُورِکَ وَ أَحِبَّنِی بِمَحَبَّتِکَ وَ بَلِّغْنِی رِضْوَانَکَ وَ شَرِیفَ کَرَامَتِکَ وَ جَسِیمَ عَطِیَّتِکَ وَ أَعْطِنِی مِنْ خَیْرِ مَا عِنْدَکَ وَ مِنْ خَیْرِ مَا أَنْتَ مُعْطِیهِ أَحَدا مِنْ خَلْقِکَ وَ أَلْبِسْنِی مَعَ ذَلِکَ عَافِیَتَکَ یَا مَوْضِعَ کُلِّ شَکْوَى وَ یَا شَاهِدَ کُلِّ نَجْوَى وَ یَا عَالِمَ کُلِّ خَفِیَّةٍ وَ یَا دَافِعَ مَا تَشَاءُ مِنْ بَلِیَّةٍ یَا کَرِیمَ الْعَفْوِ یَا حَسَنَ التَّجَاوُزِ تَوَفَّنِی عَلَى مِلَّةِ إِبْرَاهِیمَ وَ فِطْرَتِهِ،

  وَ عَلَى دِینِ مُحَمَّدٍ صَلَّى اللَّهُ عَلَیْهِ وَ آلِهِ وَ سُنَّتِهِ وَ عَلَى خَیْرِ الْوَفَاةِ فَتَوَفَّنِی مُوَالِیا لِأَوْلِیَائِکَ وَ مُعَادِیا لِأَعْدَائِکَ اللَّهُمَّ وَ جَنِّبْنِی فِی هَذِهِ السَّنَةِ کُلَّ عَمَلٍ أَوْ قَوْلٍ أَوْ فِعْلٍ یُبَاعِدُنِی مِنْکَ وَ اجْلِبْنِی إِلَى کُلِّ عَمَلٍ أَوْ قَوْلٍ أَوْ فِعْلٍ یُقَرِّبُنِی مِنْکَ فِی هَذِهِ السَّنَةِ یَا أَرْحَمَ الرَّاحِمِینَ وَ امْنَعْنِی مِنْ کُلِّ عَمَلٍ أَوْ قَوْلٍ أَوْ فِعْلٍ یَکُونُ مِنِّی أَخَافُ ضَرَرَ عَاقِبَتِهِ وَ أَخَافُ مَقْتَکَ إِیَّایَ عَلَیْهِ حِذَارَ أَنْ تَصْرِفَ وَجْهَکَ الْکَرِیمَ عَنِّی فَأَسْتَوْجِبَ بِهِ نَقْصا مِنْ حَظٍّ لِی عِنْدَکَ یَا رَءُوفُ یَا رَحِیمُ.

  اللَّهُمَّ اجْعَلْنِی فِی مُسْتَقْبَلِ سَنَتِی هَذِهِ فِی حِفْظِکَ وَ فِی جِوَارِکَ وَ فِی کَنَفِکَ وَ جَلِّلْنِی سِتْرَ عَافِیَتِکَ وَ هَبْ لِی کَرَامَتَکَ عَزَّ جَارُکَ وَ جَلَّ ثَنَاؤُکَ وَ لا إِلَهَ غَیْرُکَ اللَّهُمَّ اجْعَلْنِی تَابِعا لِصَالِحِی مَنْ مَضَى مِنْ أَوْلِیَائِکَ وَ أَلْحِقْنِی بِهِمْ وَ اجْعَلْنِی مُسَلِّما لِمَنْ قَالَ بِالصِّدْقِ عَلَیْکَ مِنْهُمْ وَ أَعُوذُ بِکَ اللَّهُمَّ أَنْ تُحِیطَ بِی خَطِیئَتِی وَ ظُلْمِی وَ إِسْرَافِی عَلَى نَفْسِی وَ اتِّبَاعِی لِهَوَایَ وَ اشْتِغَالِی بِشَهَوَاتِی فَیَحُولُ ذَلِکَ بَیْنِی وَ بَیْنَ رَحْمَتِکَ وَ رِضْوَانِکَ فَأَکُونَ مَنْسِیّا عِنْدَکَ مُتَعَرِّضا لِسَخَطِکَ وَ نِقْمَتِکَ اللَّهُمَّ وَفِّقْنِی لِکُلِّ عَمَلٍ صَالِحٍ تَرْضَى بِهِ عَنِّی وَ قَرِّبْنِی إِلَیْکَ زُلْفَى اللَّهُمَّ کَمَا کَفَیْتَ نَبِیَّکَ مُحَمَّدا صَلَّى اللَّهُ عَلَیْهِ وَ آلِهِ هَوْلَ عَدُوِّهِ وَ فَرَّجْتَ هَمَّهُ وَ کَشَفْتَ غَمَّهُ وَ صَدَقْتَهُ وَعْدَکَ وَ أَنْجَزْتَ لَهُ عَهْدَکَ،

  اللَّهُمَّ فَبِذَلِکَ فَاکْفِنِی هَوْلَ هَذِهِ السَّنَةِ وَ آفَاتِهَا وَ أَسْقَامَهَا وَ فِتْنَتَهَا وَ شُرُورَهَا وَ أَحْزَانَهَا وَ ضِیقَ الْمَعَاشِ فِیهَا وَ بَلِّغْنِی بِرَحْمَتِکَ کَمَالَ الْعَافِیَةِ بِتَمَامِ دَوَامِ النِّعْمَةِ عِنْدِی إِلَى مُنْتَهَى أَجَلِی أَسْأَلُکَ سُؤَالَ مَنْ أَسَاءَ وَ ظَلَمَ وَ اسْتَکَانَ وَ اعْتَرَفَ وَ أَسْأَلُکَ أَنْ تَغْفِرَ لِی مَا مَضَى مِنَ الذُّنُوبِ الَّتِی حَصَرَتْهَا حَفَظَتُکَ وَ أَحْصَتْهَا کِرَامُ مَلائِکَتِکَ عَلَیَّ وَ أَنْ تَعْصِمَنِی إِلَهِی مِنَ الذُّنُوبِ فِیمَا بَقِیَ مِنْ عُمُرِی إِلَى مُنْتَهَى أَجَلِی یَا اللَّهُ یَا رَحْمَانُ یَا رَحِیمُ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ أَهْلِ بَیْتِ مُحَمَّدٍ وَ آتِنِی کُلَّ مَا سَأَلْتُکَ وَ رَغِبْتُ إِلَیْکَ فِیهِ فَإِنَّکَ أَمَرْتَنِی بِالدُّعَاءِ وَ تَکَفَّلْتَ لِی بِالْإِجَابَةِ یَا أَرْحَمَ الرَّاحِمِینَ.

  http://hafeznews.ir/
  ...


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
درباره ما

جامعه مجازی رهپویان به عنوان شبکه اجتماعی اعضاء کانون فرهنگی رهپویان وصال از سال 1381 و به عنوان یکی از قدیمی ترین تالارهای گفتمان فضای وب فارسی مشغول به فعالیت می باشد. تمامی تلاش دست اندرکاران مجموعه، فراهم آوردن محیطی سالم، مفید و آموزنده برای کاربران گرامی می باشد بدیهی است مطالب درج شده نظرات کانون رهپویان وصال نبوده و نظرات رسمی در سایت رهپویان وصال درج می گردد.

ارسال پیام به مدیر سایت
session بارگذاری مجدد کد امنیتی مندرج در تصویر را وارد کنید:
شادی روح 14 شهید کانون فرهنگی رهپویان وصال صلوات