کاربری
کاربر گرامی به خوش آمدید . اگر این نخستین بازدید شما از سایت است , لطفا ثبت نام کنید:
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2
 1. #1
  عضو جديد
  تاریخ عضویت
  ۱۳۹۳-تیر-۲۴
  جنسيت
  برادر
  نوشته ها
  5
  امتیاز : 533
  سطح : 10
  Points: 533, Level: 10
  Level completed: 66%, Points required for next Level: 17
  Overall activity: 0%
  افتخارات:
  Tagger Second Class3 months registered500 Experience Points
  تشکر کردن : 4
  تشکر شده 8 در 5 پست
  مخالفت
  0
  مخالفت شده 0 در 0 پست

  پیش فرض 10 دليل براى ازدواج با دختران چادرى (البته واقعی- اصلاح شده و کارشناسی شده)

  بسيارى از پسرهاى مجرد اين روزها تصور مى کنند که تنها مزيت دخترهاى چادرى (البته اگر مزیتی داشته باشند، شاید!) پاک بودن آنهاست! بنابراين استدلال غلط اگر آنها دخترى غير چادرى بشناسند که پاک باشد (و یا به قول آنها انسان تر باشد) با توجه به ده ها مزيتى که آنها به اشتباه تصور مى کنند دختران غير چادرى دارند معلوم است که ازدواج با دختران غير چادرى را ترجيح مى دهند. در اينجا من سعی دارم آنها را از این قضاوت ناصحیح خارج کرده و دید روشن تری نسبت به این مساله به آنها بدهم. براى اين اثبات دو مطلب بايستى روشن شود:

  1- مزيت هايى که اين پسران مجرد به اشتباه براى دختران غير چادرى تصور مى کنند کلی نیست و حتی برخی از آنها زاييده توهمات آنها و نادرست است.
  2- بهتر است آنها برترى هاى يک دختر چادرى واقعى که نمى دانند را بشنوند و بعد قضاوت کنند.

  قبل از اين که به بيان برترى هاى واقعى دختران واقعا و ذاتا چادرى بپردازم ابتدا بايستى برخی توهمات مربوط به برترى هاى دختران غير چادرى را برطرف کنم! ولى قبل از هر چيز ذکر چندین نکته اساسى را لازم مى دانم.:

  الف. همه خوبی های بسیاری از دخترهای غیر چادری و با حجاب و حتی بی حجاب ما روی جفت چشمان من! تمام دخترهای ما هر کدام در سطح خودشان با وقار و متین هستند. مسایل مذهبی روهمه دخترهای خوب ما به خوبی می دانند و رعایت می کنند. به نظر من هم چادر فقط یک پوشش است که ذاتا هیچ ارزش اضافی به مانتو ندارد! مانتویی غیر چادری و حتی بدحجاب و بی حجاب همه محترم هستند. صحبت من به هیچ وجه بحث مذهبی نیست بلکه بحث فرهنگی و روانشناختی است. من به هیچ وجه راجع به خوب بودن و بد بودن انسان ها صحبت نمی کنم. بلکه تنها در مورد ازدواج صحبت می کنم. تازه آن هم در بحثی که به هیچ وجه کلی نیست و استثناءاتی دارد. من به شخصه دخترهای غیرچادری و حتی بی حجابی را می شناسم که انسان های بسیار خوبی بودند با این حال مشکلات عمومی در خصوص مساله ازدواج را داشتند. من هم دخترانی دیده ام که موهای رنگ شده خود را بیرون می اندازند ولی برای امام حسین از ته دل گریه می کنند ولی اصلا بحث من در این مورد نیست پس لطفا بی جهت از این مثال ها نیاورید! برای این که مطمئن باشید بحث من مذهبی نیست امیدوارم روزی برسد که دل مردها آنقدر پاک باشد که حتی روسری هم لازم نباشد! بحث من بحثی روانشناسی در مورد نشانه ای از نشانه هایی برای شناخت ذات افراد در مساله ازدواج است. همینطور صرف چادری بودن در این بحث خوب بودن را مشخص نمی کند. هیچ دلیلی هم نیست که یک دختر مانتویی یا بد حجاب و یا حتی بی حجاب خصوصیات ذاتی که در این بحث بیان می شود نداشته باشد. منظورم هم این نیست که هر دختر چادری حتی واقعی تمام خصوصیات خوب گفته شده در این جا را دارد!

  ب. لطفا از برداشت های ناصحیح و عجولانه به شدت پرهیز کنید. ابتدا سعی کنید روحیه انتقاد پذیری را در خودتان تقویت کرده و بعد این متن را بخوانید. لزومی ندارد سریعا اگر احساس کردید از شما انتقاد می شود بنده را به دروغگویی متهم کنید بلکه ابتدا متن را دوباره مرور کنید تا به اشتباه عجولانه خود پی ببرید!

  ج. به هیچ وجه قصد ندارم یک گروه چادری ها را تشویق و گروه دیگر غیر چادری ها را تحقیر کنم! بلکه قصدم تشویق هر دو گروه به بهتر اندیشیدن است.

  د. اگر می خواهید برای متقاعد کردن من یا دیگران به غلط بودن این مطالب استثناءاتی را بیان کنید من خودم قبل از شما استثناءات را بیان می کنم! اگر شما یک استثناء دیده باشید من صد استثناء دیده ام! صرف این که شما در فامیلتان دخترهای چادری بدی دیده اید دلیل بر رد این مطالب نیست! اگر شما یک مثال داشته باشید من صد مثال از دختران چادری بد دارم! برای همین هم گفته ام دختران چادری بد! البته این را هم بگویم که هزار مثال هم از دختران غیر چادری بد دارم! در ضمن بدی از نگاه شما ممکن است لزوما درست نباشد! مثلا ممکن است چون یک دختر چادری از روی حیا به شما سلام نکرده باشد شما به او بگویید بد اخلاق! ممکن است یک دختر بدکار برای لاپوشانی کارهای خود چادر به سر کند و شما به او بگویید دختر چادری بد! ممکنه یه دختر رو به زور چادر سرش کرده باشند! در ضمن جلوتر می گویم که خصوصیات کلی اخلاقی هر فردی را نمی توان از نظر خارج کرد! ممکن است یک فردی ذاتا بداخلاق حسود یا خسیس باشد و چادری هم باشد و این کلیت مسایل خاصی که من اینجا بیان می کنم را نفی نمی کند! در ضمن یاد آوری می کنم افشای گناه از خود گناه بدتر است بنابراین برای دفاع از موضع بی جهت خود بی جهت گناهان عده معدودی را نشویید و در اجتماع ایجاد بی اعتمادی بی جهت نکنید! امر به منکر و نهی از معروف نکنید برای این که نشون بدید درست می گید!

  ه. دوباره تاکید می کنم من اصلا مذهبی نبوده و تلاشی هم برای حفظ حجاب نمی کنم! حتی به شدت مخالف کسانی هستم که به زور می خواهند چادر سر دختران بگذارند. حتی دلم می خواهد بسیاری از چادرهای الکی و اجباری رو که به خاطر شغل و غیره گذاشته شده از سرها بردارم! همین جا از همه کسانی که نمی خوان شان چادر رو حفظ کنن عاجزانه می خوام چادرشون رو از سر بردارن و حتی در صورت لزوم حجابشون رو!

  و. بعضى از دختران چادرى هستند که چادرى بودن را ذاتا انتخاب نکرده اند و از نوع رفتار و پوشش آنها به گونه اى برداشت مى شود که هر کسى به راحتى مى تواند بگويد اگرچه اين دختر چادر به سر دارد ولى ذاتا چادرى نيست. اين گونه دخترهاى الکى چادرى از بحث من مستثنى هستند.

  ز. من به هيچ وجه به خاطر مسايل مذهبى به شمردن مزاياى دخترهاى چادرى نمى پردازم. بسيارى از دخترهاى غير چادرى ما نيز افرادى پاک و حتى مذهبى هستند. تاکيد من بر ويژگى هاى روحى خوب در دخترهايى است که باعث چادرى شدن آنها شده است. همين ويژگى هاى روحى برترى هاى آنهاست که شرح خواهم داد. در ضمن تاکید دوباره من برای این که برعکس متوجه منظور من نشوید این است که اشتباه خیلی از دوستان در برعکس فهمیدن مطلبه! برای مثال می گویم و می خواهم به همه متن تعمیم دهید! مثلا این که دختران چادری شوهر دوستند زیاد جمله جالبی نیست!
  بهتر است بگوییم دختران ذاتا شوهر دوست چادر را انتخاب کرده اند! پس این فقط یک نشانه است. چون از خودگذشتگی بیشتری داشتند حاضر شده اند زحمت چادر به سر کردن را بپذیرند! یا می توان گفت چون دارای تفکر خوب و معقولی بودند به خوبی تشخیص داده اند و یا با وجود همه اذیت شدن ها و حرفهای بی مورد عده ای خودپرست حاضر شدن باز هم چادری باقی بمانند! امیدوارم تا این جای کار بسیاری از دوزاری ها جا افتاده باشد! و جلوتر که می رویم بی جهت برداشت اشتباه نکنید!!

  ح. صرف چادرى واقعى بودن يک دختر با تمام برترى هاى روحى که برخواهم شمرد دليل بر خوبى کامل نيست. ويژگى هاى اخلاقى جسمانى فرهنگى و ... ملاک هاى ديگرى هستند که بايستى در ازدواج ملاک قرار بگيرند. چادری بودن فقط می تونه یک شرط اولیه خوب باشه. حتى مواردى ممکن است وجود داشته باشد که يک دختر واقعا چادرى دچار مشکلات حاد روانى هم باشد. بحث من در اين جا بر برترى هاى کلى دختران چادرى است و موارد خاص و اخلاق هاى خاص را شامل نمى شود.

  ط. بحث من در مورد ایران و شرایط کنونی آن است. بی جهت نگویید اگر چادری خوب است پس زنان داعش و عربستان صعودی و تروریست ها بهترین زنان هستند! البته باید دوباره تاکید کنم من به هیچ وجه از بهتر بودن صحبت نمی کنم!

  ی. حالا من همه این حرف ها رو زدم ولی خوب آدمی که نمی خواد حرف درست رو بپذیره باز یکی از این حرفهای بالا رو تکرار می کنه و یا یه حرف جدید از خودش در میاره! خوب بابا شما آزادید هر جور دوست دارید انتخاب کنید. مطمئن هم باشید اگر غیر چادری هستید برای ازدواج در شرایط کنونی جامعه منحرف شده ما شانس بیشتری دارید. پس بی جهت خون خودتان را کثیف نکنید و سعی نکنید چند نفری را هم که می خواهند ذره ای تفکر کنند به سمت خودتان بکشید آن هم به زور و با حرف های تند و شدید! لطفا اگر خودتان بحث کارشناسی بلد نیستید بی جهت متوسل به مدیر سایت نشوید و نگویید این بحث سطحی و غیر کارشناسی شده است. اینقدر از بیان حرف حق نترسید!

  ک. من اصلا مجتهد مذهبی نیستم پس لطفا از من نپرسید چه نوع حجابی از نظر اسلام درست است یا غلط من فقط بحث روانشناسی می کنم و بس! در ضمن مثل آدم های کر و کور که انگار هیچ چیزی از بحث نفهمیده اند آخرش نیایید بگویید اینجور که من از مبحث فهمیده ام مهم نیست تو چقدر مومنی مهم نیست چقدر کمالات و فهم داری فقط یک چادر سرت کنی حله!!! این حرف اینقدر بچه گانه است (با توجه به تاکیداتی که داشتم) که اصلا بهتره دیگه جوابی بهش ندم!!

  ل. این مطالب نتیجه سه چهار مشاهده و تجربه من نیست و پس از سالها بررسی هزاران مورد مختلف و تحقیق بسیار جمع آوری شده! در ضمن به خانواده من کاری نداشته باشید. در نهایت احترام در بحث های غیر کارشناسانه خودتان لحاظ کنیید که به شما ربطی ندارد که خانم من چادری است یا غیر چادری خانواده من مومن بوده اند یا نه! در مورد دلایل عقلانی تفکر کنید و اگر بلدید بحث کارشناسی بکنید و اگر نه بحث جنجالی به راه نیاندازید!

  م. انسان اتومبیل نیست که ظاهر و باطنش به هم ربطی نداشته باشد! پس لطفا ژست عارفانه نگیرید و نگویید باطن انسان به ظاهر پوششش ربطی ندارد! اصولا از لحاظ روانشناختی خصوصیات ذاتی روانشناختی افراد در ظاهرشان نمود پیدا می کند!

  ن. شما را به خدا اگر با حکومت یا اجتماع مشکل دارید بر سر دختران چادری خالی نکنید!!

  ابتدا به رد تصورات غلط پسرها در مورد دختران غير چادرى مى پردازم:

  1- به روز بودن: اين تصور که دختران غير چادرى به روزتر از دختران غير چادرى هستند بسيار بچه گانه است. همه دختران امروزى چه چادرى و چه غير چادرى به همه مسايل و تکنولوژى ها و آداب و مسايل روز کاملا آشنا هستند. آنها برخلاف تصور بسيارى از پسران همگى با هم دوست هستند و همه چيز را از هم ياد مى گيرند. شايد اگر داشتن دوست پسر و آرايش کردن در خيابان و لباسهاى تنگ پوشيدن را نشانه به روز بودن بدانيد (اگرچه شما نمى دانيد که دخترهاى چادرى همه اين کارها را با جزييات بلدند ولى همه اين کارها را تنها در خانه و براى شوهرشان انجام مى دهند) اين تنها تفاوت دخترهاى چادرى و غير چادرى براى به روز بودن باشد.

  2- زيبا بودن: واقعا مايه شرمسارى است که با وجود اين همه پيشرفت تکنولوژى هنوز پسرهاى مجرد ما نمى دانند که دخترهاى چادرى (واقعى) قبل از ازدواج هيچ گونه اصلاح و آرايشى انجام نمى دهند و به طرز کودکانه اى تصور مى کنند دخترهاى غير چادرى زيباترند در حالى که تنها تفاوت اين دو گروه تنها در اصلاح و آرايش است! باز ممکن است یک نفر اینجا به تریپ قبایش بربخورد و بگوید یعنی دختران چادری نباید اصلاح بکنند!؟ من اصلا از باید و نباید صحبت نمی کنم و واقعیت انجام شده در مورد دختران چادری واقعی را فقط نقل قول کردم!

  3- امل و خاله زنک نبودن: اين ديگر واقعا از اوج بى شناختى پسرهاى مجرد است که تصور مى کنند دخترهاى غير چادرى کمتر از دخترهاى چادرى امل و خاله زنک هستند. البته سريال هاى مزخرف صدا و سيما هم اين وسط کم بى تقصير نيستند. من به قطع يقين به شما اطمينان مى دهم که از لحاظ آمارى درصد دخترهاى امل و خاله زنک در ميان دخترهاى غير چادرى و چادرى برابر است.

  4- اگر زنم راحت باشد من هم مى توانم راحت باشم! خوب اين هم يک دليل براى ازدواج با دخترهاى غير چادرى است! هرچند ذاتا دليل چرتى است ولى به هرحال ناشى از عدم شناخت شما از دخترهاست. در تصور دخترهاى غير چادرى راحت بودن خودشان با توجه به اين که خود را موجودات با ظرفيتى مى دانند حق مسلم آنهاست! ولى راحت بودن مردان با توجه به اين که موجودات بى ظرفيتى هستند خوب نيست و اگر تصور مى کنيد که با ازدواج با دخترهاى غير چادرى مى توانيد راحت باشيد منتظر يک گوشمالى حسابى باشيد!

  5- دخترهاى غیر چادرى از لحاظ مذهبى بى ريا هستند و خود را برتر از ديگران نمى دانند و به ديگران امر و نهى مذهبى نمى کنند!: واقعا به شما تبريک مى گويم چون اين بزرگترين اشتباه عمر شماست! فقط از لحاظ آمارى من بسيارى از دختران چادرى مى شناسم که دوستان غيرچادرى و حتى بى حجاب دارند و در نهايت با فرهنگى با آنها رفت و آمد مى کنند و حتى يک بار به آنها کمتر از گل نگفته اند! و در مقابل بسيارى از دخترهاى غير چادرى مى شناسم که بارها خواسته اند دختران چادرى را به راه راست (راه خودشان!) هدايت کنند و پشت سر دخترهاى چادرى حرف زده اند و آنها را امل خوانده اند و تمام مشکلات و عدم سازش هاى خودشان با دولت و جامعه را به گردن دختران چادرى انداخته اند, خودشان را به دليل چادرى نبودن و اوپن مايند بودن برتر از آنها معرفى کرده و به تبليغ و نشر رفتارها و عقايد خودشان پرداخته اند. پس من به قطع يقين مى گويم در اين مورد نه تنها اشتباه مى کنيد بلکه کاملا برعکس فکر مى کنيد!!!! البته ممکن است بعضی دوستان باز اصرار کنند که مثلا چادری ها به دنبال خودنمایی هستند و می خواهند بگویند ما با بقیه فرق می کنیم! این حرف نشانه ضعف شخصیت گوینده آن است و مثل این است که بگوید مثلا نخبگان و اساتید دانشگاه به دنبال خودنمایی هستند و می خواهند بگویند ما با بقیه فرق داریم!!


  6- چادری ها روابط اجتماعی ضعیفی دارند. نظر شما محترم! اگر دوست دارید زن شما به راحتی بتواند با مردها ارتباط برقرار کند کاملا حرف شما درست است چون تا آنجا که آمارها نشان می دهد دختران چادری از لحاظ ارتباط با زنان و دختران دیگر هیچ مشکلی ندارند. در مورد ارتباط با مردان البته حیای بیشتری دارند و خوب این مشکل است دیگر شما حق دارید!!!


  7- چادری ها روحیه مردانه ای دارند! نمی دانم منظور شما از روحیه مردانه چیست! اگر منظورتان مثلا مثل زنانی که کارهای مردانه انجام می دهند یا ... خوب این حرف شما کاملا برعکس است. اگر منظورتان در مورد رفتارهای زنانه و لطایف زنانه است خوب به خاطر این است که شما با یک دختر چادری زندگی نکرده اید چون دختران چادری به شما لطایف زنانه اشان را نشان نمی دهند و فقط قسمت مردانه اش را به شما نشان داده اند!!


  8- دخترهای غیرچادری معمولی هستند و دختران چادری یا از این ور بودم افتاده اند و یا از اون ور بوم!! مطمئنم این حرف به نظر خیلی از شما انقدر احمقانه و سطحی است که همه خواهید گفت اصلا جواب ندهم! من هم اصلا جواب نمی دهم چون هر حرف بچه گانه ای را که نباید در بحث کارشناسی جواب داد!
  از شما که تا این جای متن را خوانده اید می خواهم اگر تحت تاثير حرفهاى من قرار نگرفته اید و بعد از خواندن اين مطلب يا پوزخند می زنید و يا از حرفهاى من عصبانى می شوید و يا ... و نهايتا با همان دختر غير چادرى که دوست داريد ازدواج می کنید، زیاد نگران نباشید چون قصد من اصلا این نیست که شما از راه خودتان منحرف شوید! فقط خواستم بدانيد من به عنوان يک هم جنس شما فقط از روى دلسوزى به شما توصيه مى کنم آرامش را با بدبختى و اعصاب خوردى جايگزين نکنيد! البته این فقط یک توصیه است و می دانم خود شما بهتر از من می دانید!

  اما برترى هاى ذاتی کلی در مورد دختران چادرى واقعى:

  1- يک دختر چادرى واقعى معمولا ذاتا شوهر دوست است. البته دوباره تاکید می کنم منظور این است که یک دختر ذاتا شوهر دوست معمولا چادر را انتخاب می کند!! گرچه این خصوصیت در بسیاری از دختران غیر چادری هم وجود دارد اما برخی از دخترهاى غير چادرى در درون خود نوعى احساس رقابت جنس مرد و زن را دارند. تفکرات فمينيستى، برترى جنس مؤنث نسبت به مذکر، مقايسه مردهاى ديگر با شوهر خود، فکر کردن دائم راجع به اينکه مردا همه سر و ته يک کرباسند و از اين جنس تفکرات مرد گريزانه در دختران چادرى بسيار کمرنگ و در دختران غير چادرى بسيار پررنگ است.

  2- حس گذشت و فداکارى در دختران چادرى در مشکلات نسبت به شوهر خود يک حس ذاتى در همه دختران خوب ما است که متاسفانه در برخی از دختران غير چادرى جاى خود را به حس طلب کارى و خودخواهى داده است. برخی از دختران غير چادرى در هنگام ازدواج تفکرات منفى در مورد اذيت کردن همديگر دارند و بيشتر به منافع و خواسته هاى خودشان فکر مى کنند.

  3- زن ذلیلی به معنای تسلط و سوار شدن يک زن خودخواه بر گردن يک مرد در برخی دختران غير چادرى ديده مى شود و زن عزیزی ناشى از عشق فراوان مرد به همسر فداکار و پاک خود که اگر مرد واقعا قدر همسر خوب خود را بداند در دختران چادرى ديده مى شود!

  4- شغل و موفقيت همه چيز زندگى يک دختر چادرى نيست! در مواردی متاسفانه اخيرا حتى ديده مى شود برخی (ان شاالله معدود) از دختران غير چادرى از شوهران خود به عنوان نردبام ترقى خود استفاده مى کنند و برخى هم اگر موفقيت خود و فرزندان خود! را در خطر ببينند همسر خود را فدا مى کنند! مطمئن هستم الان عده ای می گویند مگر زن آفریده شده که خودش را فدای شوهر و بچه اش بکند! و هیچ حق دیگه ای در زندگی ندارد! به نظر من که خیلی هم حق دارد و اصلا هم برای این آفریده نشده است! ولی دقیقا همین تفکر خودخواهانه که باعث شده شما این حرف را بزنید همان ویژگی منفی ای است که باعث از هم پاشیدگی بسیاری از زندگی ها شده و در دختران چادری چنین تفکراتی کمرنگ تر است!!

  5- عشق براى دختران چادرى (البته اگر واقعا شوهر لايقى داشته باشند که قدر آنها را دانسته و به آنها عشق بورزد) يک وابستگى شديد به وجود مى آورد. گرچه این مساله در دختران غیر چادری هم وجود دارد اما متاسفانه در برخی از دختران غير چادرى عشق چيزى است که شوهرشان به آنها دارد و وظايف او را در قبال آنها فراهم مى کند و ميزان آن با کارهايى که شوهرشان براى آنها مى کند معين مى شود!

  6- شايد تصور کنيد دخترى که از بچگى محدوديت هاى بيشترى را تجربه کرده عقده هاى بيشترى داشته باشد! با این حال ایجاد برخی محدودیت ها براى زنان غير چادرى مثلا گفتن این که وقتى به فلان جا مى روى با تاکسى نرو و با اتوبوس برو! باعث می شود زمين و آسمان را به هم ریخته و بیان کند تو مى خواهى آزادى هاى من را از من بگيرى و تو چقدر بددل هستى! و طورى اشک بريزد يا حرص مى خورد که هر کسى نداند فکر کند بار يک عمر محدوديت را به دوش مى کشد. در حالى اکثر دختر چادرى به سادگى درک مى کنند که اين تنها به خاطر امنيت خودش و اين که شما به خاطر عشق نگران او هستيد است!

  7- دختران واقعا چادرى به طور ذاتى احساسات غليان کننده زايد و آزار دهنده اى که ببسيارى از مردان را آزار می دهند ندارند! احساساتى که بسيارى از آنها ذاتى و انسانى نيستند و خلق شده توسط احساس خودپسندى سرشار براى ارضاء کمبودهاى روحى و ساختن برترى هاى جعلى براى خودشان است.

  8- يک نوع پايبندى مذهبى به خانواده (شوهر) در دختران چادرى واقعى وجود دارد که در برخی از دختران غير چادرى على رغم پايبندى آنها به اصول مذهبى وجود ندارد و يا بسيار کمرنگ تر است.

  9- حس ذاتى دنيا دوستى و تجمل گرايى که در همه دخترها فطرتا وجود دارد در دخترهاى واقعا چادرى بسيار کمرنگ تر است!

  10- بسيارى از عادات زشت زنانه مثل عشق زياد به طلا عشق زياد به خريد و چشم و هم چشمى در دختران چادرى کمرنگ تز هستند.
  باز هم بايد متذکر شوم که همه موارد گفته شده در مورد دختران واقعا و ذاتا چادرى با قيد اکثريت وجود دارد و بسيارى از دختران الکى چادرى را بايستى از اين قواعد مستثنى کرد.

  در پايان صحبتى هم با دخترهاى خوب چادرى دارم. به گوش باشيد! آفات زيادى اين روزها دختران چادرى را تهديد مى کند. مهم ترين اين آفات عبارتند از:

  الف. متاسفانه برخی دختران چادرى به دليل پاکى بيش از اندازه دل هايشان دچار نوعى ساده دلى و مثبت انديشى مضر هستند. بسيارى از دختران چادرى تصور مى کنند که همه مردان خوب و پاک و مثل برادر آنها هستند و با آنها مثل برادر رفتار مى کنند. فراموش نکنيد که به قول مولانا مرد و زن مثل آتش و پنبه هستند و نزديکى بيش از اندازه آنها به آتش گرفتن پنبه مى انجامد حال آتش هرچه قدر پاک باشد. (بسيارى از دخترهاى غير چادرى بنا بر تجربه اين را مى دانند!)

  ب. شما فرشته هاى پاک بهتر از من مى دانيد که حجاب و عفاف باطنى بسيار مهم تر از حجاب ظاهرى است. صرف يک چادر بر سر داشتن باعث مصونيت و پاکى و حيا که لباس زيباى شما در بهشت است نمى شود. صحبت و خنده با پسران نامحرم به اسم کوچک صدا کردن پسران عشق کودکانه به مجرى و بازيگرهاى مرد تلويزيون و ... همه رفتارهايى است که شايسته جامه زيبا و بهشتى شما نيست. البته صد درصد مطمئنم هیچ دختری از گفتن این حرفها منظور بدی نداره. فقط می گم از شان بالای شما به دوره! اگر شوهر خود شما بگه عاشق فلان بازیگر یا مجری زنه (که البته کمتر مردی رو دیدم از این حرفهای خاله زنکی بزنه) خود شما به شخصه گوشش رو خواهید برید! پس چیزی رو که برای دیگران نمی پسندید برای خودتون هم نپسندید!

  ج. به شدت از تقليد از دختران به ظاهر چادرى که متاسفانه در تلويزيون به عنوان مجرى يا بازيگر الگوهاى نامناسبى را براى دختران چادرى ايجاد کرده اند پرهيزيد. بسيارى از مجرى هاى به ظاهر چادرى تلويزيون که رفتارى سبک و دور از شان يک دختر چادرى دارند اصلا چادرى نيستند و تنها در مقابل دوربين چادر به سر مى کنند و بسيارى از بازيگران سريال هاى تلويزيونى که نه خود چادرى هستند و نه نويسنده اغلب مرد نقش آنها!!!!

  د. توهم اين که اگر با پسران راحت نباشم به من امل مى گويند را کنار مى گذاريد. اين فقط يک تصور باطل است. البته مطمئنم که بسیاری از دختران خوب ما اصلا چنین تفکری را ندارند.

  ه. از ترس اين که برايتان شوهر پيدا نشود رفتارهاى دور از شأن يک دختر چادرى نداشته باشيد! در مواردى حتى از دختران غير چادرى شنيده ام که فلان دختر چادرى خيلى خودش را به پسرها مى چسباند!!! کارى نکنيد که از گروه پاک دخترهاى واقعا چادرى خارج شويد و به بدتر از غير چادرى بدل شويد. هر پسرى واقعا لياقت دختر چادرى خوب را داشته باشد بدون تظاهر شما هم به سوى شما جذب خواهد شد.

  و. مواظب باشيد توجه زياد به مسايل مذهبى شما را از درک عشق دور کند. بى احساسى و کم احساسى در مورد عشق و ازدواج مرض مهلکى است!

  ز. در مورد ملاک هاى ظاهرى مذهبى ازدواج زياد سخت نگيريد. اگر پسرى پاک و خوب و عشق شناس خواستگار شما بود که نمازهايش را يک در ميان مى خواند مطمئن باشيد عشق به فرشته پاکى چون شما او را نماز خوان خواهد کرد! بى جهت او را رد نکنيد! البته منظور من بیشتر پسرهایی هستند که به دلیل تنهایی و نداشتن یار و همراه موقتا از ظواهر دین به دور افتاده اند و نیاز به عشق برای کامل شدن دارند. در عمل بسیاری موارد این چنین مشاهده شده است. سختگیری های این چنینی مشکلات زیادی برای بسیاری از دخترهای خوب ما در ازدواج به وجود آورده است.

  آخرین حرف من با پسرهای مجرد!

  به مذهبی بودن یا نبودن شما کاری ندارم! اگر فکر می کنید قلبی عاشق اخلاقی خوب و فهمی بالا دارید فریب ظواهر دختران به ظاهر با فرهنگ را نخورید و در دام آنها نیافتید و اگر این ها را ندارید بی جهت دختران خوب را بدبخت نکنید!

 2. 2 کاربر از پست مفید ostad تشکر کرده اند .


 3. #2
  داره خودمونی میشه
  تاریخ عضویت
  ۱۳۹۳-خرداد-۰۲
  محل سکونت
  خونه
  جنسيت
  برادر
  سن
  -1995
  نوشته ها
  1,060
  امتیاز : 3,619
  سطح : 37
  Points: 3,619, Level: 37
  Level completed: 80%, Points required for next Level: 31
  Overall activity: 38.0%
  افتخارات:
  OverdriveTagger Second ClassSocial5000 Experience Points1 year registered
  تشکر کردن : 1,411
  تشکر شده 1,649 در 706 پست
  مخالفت
  75
  مخالفت شده 133 در 83 پست

  پیش فرض

  نوشته اصلی توسط ostad نمایش پست اصلی
  بسيارى از پسرهاى مجرد اين روزها تصور مى کنند که تنها مزيت دخترهاى چادرى (البته اگر مزیتی داشته باشند، شاید!) پاک بودن آنهاست! بنابراين استدلال غلط اگر آنها دخترى غير چادرى بشناسند که پاک باشد (و یا به قول آنها انسان تر باشد) با توجه به ده ها مزيتى که آنها به اشتباه تصور مى کنند دختران غير چادرى دارند معلوم است که ازدواج با دختران غير چادرى را ترجيح مى دهند. در اينجا من سعی دارم آنها را از این قضاوت ناصحیح خارج کرده و دید روشن تری نسبت به این مساله به آنها بدهم. براى اين اثبات دو مطلب بايستى روشن شود:

  1- مزيت هايى که اين پسران مجرد به اشتباه براى دختران غير چادرى تصور مى کنند کلی نیست و حتی برخی از آنها زاييده توهمات آنها و نادرست است.
  2- بهتر است آنها برترى هاى يک دختر چادرى واقعى که نمى دانند را بشنوند و بعد قضاوت کنند.

  قبل از اين که به بيان برترى هاى واقعى دختران واقعا و ذاتا چادرى بپردازم ابتدا بايستى برخی توهمات مربوط به برترى هاى دختران غير چادرى را برطرف کنم! ولى قبل از هر چيز ذکر چندین نکته اساسى را لازم مى دانم.:

  الف. همه خوبی های بسیاری از دخترهای غیر چادری و با حجاب و حتی بی حجاب ما روی جفت چشمان من! تمام دخترهای ما هر کدام در سطح خودشان با وقار و متین هستند. مسایل مذهبی روهمه دخترهای خوب ما به خوبی می دانند و رعایت می کنند. به نظر من هم چادر فقط یک پوشش است که ذاتا هیچ ارزش اضافی به مانتو ندارد! مانتویی غیر چادری و حتی بدحجاب و بی حجاب همه محترم هستند. صحبت من به هیچ وجه بحث مذهبی نیست بلکه بحث فرهنگی و روانشناختی است. من به هیچ وجه راجع به خوب بودن و بد بودن انسان ها صحبت نمی کنم. بلکه تنها در مورد ازدواج صحبت می کنم. تازه آن هم در بحثی که به هیچ وجه کلی نیست و استثناءاتی دارد. من به شخصه دخترهای غیرچادری و حتی بی حجابی را می شناسم که انسان های بسیار خوبی بودند با این حال مشکلات عمومی در خصوص مساله ازدواج را داشتند. من هم دخترانی دیده ام که موهای رنگ شده خود را بیرون می اندازند ولی برای امام حسین از ته دل گریه می کنند ولی اصلا بحث من در این مورد نیست پس لطفا بی جهت از این مثال ها نیاورید! برای این که مطمئن باشید بحث من مذهبی نیست امیدوارم روزی برسد که دل مردها آنقدر پاک باشد که حتی روسری هم لازم نباشد! بحث من بحثی روانشناسی در مورد نشانه ای از نشانه هایی برای شناخت ذات افراد در مساله ازدواج است. همینطور صرف چادری بودن در این بحث خوب بودن را مشخص نمی کند. هیچ دلیلی هم نیست که یک دختر مانتویی یا بد حجاب و یا حتی بی حجاب خصوصیات ذاتی که در این بحث بیان می شود نداشته باشد. منظورم هم این نیست که هر دختر چادری حتی واقعی تمام خصوصیات خوب گفته شده در این جا را دارد!

  ب. لطفا از برداشت های ناصحیح و عجولانه به شدت پرهیز کنید. ابتدا سعی کنید روحیه انتقاد پذیری را در خودتان تقویت کرده و بعد این متن را بخوانید. لزومی ندارد سریعا اگر احساس کردید از شما انتقاد می شود بنده را به دروغگویی متهم کنید بلکه ابتدا متن را دوباره مرور کنید تا به اشتباه عجولانه خود پی ببرید!

  ج. به هیچ وجه قصد ندارم یک گروه چادری ها را تشویق و گروه دیگر غیر چادری ها را تحقیر کنم! بلکه قصدم تشویق هر دو گروه به بهتر اندیشیدن است.

  د. اگر می خواهید برای متقاعد کردن من یا دیگران به غلط بودن این مطالب استثناءاتی را بیان کنید من خودم قبل از شما استثناءات را بیان می کنم! اگر شما یک استثناء دیده باشید من صد استثناء دیده ام! صرف این که شما در فامیلتان دخترهای چادری بدی دیده اید دلیل بر رد این مطالب نیست! اگر شما یک مثال داشته باشید من صد مثال از دختران چادری بد دارم! برای همین هم گفته ام دختران چادری بد! البته این را هم بگویم که هزار مثال هم از دختران غیر چادری بد دارم! در ضمن بدی از نگاه شما ممکن است لزوما درست نباشد! مثلا ممکن است چون یک دختر چادری از روی حیا به شما سلام نکرده باشد شما به او بگویید بد اخلاق! ممکن است یک دختر بدکار برای لاپوشانی کارهای خود چادر به سر کند و شما به او بگویید دختر چادری بد! ممکنه یه دختر رو به زور چادر سرش کرده باشند! در ضمن جلوتر می گویم که خصوصیات کلی اخلاقی هر فردی را نمی توان از نظر خارج کرد! ممکن است یک فردی ذاتا بداخلاق حسود یا خسیس باشد و چادری هم باشد و این کلیت مسایل خاصی که من اینجا بیان می کنم را نفی نمی کند! در ضمن یاد آوری می کنم افشای گناه از خود گناه بدتر است بنابراین برای دفاع از موضع بی جهت خود بی جهت گناهان عده معدودی را نشویید و در اجتماع ایجاد بی اعتمادی بی جهت نکنید! امر به منکر و نهی از معروف نکنید برای این که نشون بدید درست می گید!

  ه. دوباره تاکید می کنم من اصلا مذهبی نبوده و تلاشی هم برای حفظ حجاب نمی کنم! حتی به شدت مخالف کسانی هستم که به زور می خواهند چادر سر دختران بگذارند. حتی دلم می خواهد بسیاری از چادرهای الکی و اجباری رو که به خاطر شغل و غیره گذاشته شده از سرها بردارم! همین جا از همه کسانی که نمی خوان شان چادر رو حفظ کنن عاجزانه می خوام چادرشون رو از سر بردارن و حتی در صورت لزوم حجابشون رو!

  و. بعضى از دختران چادرى هستند که چادرى بودن را ذاتا انتخاب نکرده اند و از نوع رفتار و پوشش آنها به گونه اى برداشت مى شود که هر کسى به راحتى مى تواند بگويد اگرچه اين دختر چادر به سر دارد ولى ذاتا چادرى نيست. اين گونه دخترهاى الکى چادرى از بحث من مستثنى هستند.

  ز. من به هيچ وجه به خاطر مسايل مذهبى به شمردن مزاياى دخترهاى چادرى نمى پردازم. بسيارى از دخترهاى غير چادرى ما نيز افرادى پاک و حتى مذهبى هستند. تاکيد من بر ويژگى هاى روحى خوب در دخترهايى است که باعث چادرى شدن آنها شده است. همين ويژگى هاى روحى برترى هاى آنهاست که شرح خواهم داد. در ضمن تاکید دوباره من برای این که برعکس متوجه منظور من نشوید این است که اشتباه خیلی از دوستان در برعکس فهمیدن مطلبه! برای مثال می گویم و می خواهم به همه متن تعمیم دهید! مثلا این که دختران چادری شوهر دوستند زیاد جمله جالبی نیست!
  بهتر است بگوییم دختران ذاتا شوهر دوست چادر را انتخاب کرده اند! پس این فقط یک نشانه است. چون از خودگذشتگی بیشتری داشتند حاضر شده اند زحمت چادر به سر کردن را بپذیرند! یا می توان گفت چون دارای تفکر خوب و معقولی بودند به خوبی تشخیص داده اند و یا با وجود همه اذیت شدن ها و حرفهای بی مورد عده ای خودپرست حاضر شدن باز هم چادری باقی بمانند! امیدوارم تا این جای کار بسیاری از دوزاری ها جا افتاده باشد! و جلوتر که می رویم بی جهت برداشت اشتباه نکنید!!

  ح. صرف چادرى واقعى بودن يک دختر با تمام برترى هاى روحى که برخواهم شمرد دليل بر خوبى کامل نيست. ويژگى هاى اخلاقى جسمانى فرهنگى و ... ملاک هاى ديگرى هستند که بايستى در ازدواج ملاک قرار بگيرند. چادری بودن فقط می تونه یک شرط اولیه خوب باشه. حتى مواردى ممکن است وجود داشته باشد که يک دختر واقعا چادرى دچار مشکلات حاد روانى هم باشد. بحث من در اين جا بر برترى هاى کلى دختران چادرى است و موارد خاص و اخلاق هاى خاص را شامل نمى شود.

  ط. بحث من در مورد ایران و شرایط کنونی آن است. بی جهت نگویید اگر چادری خوب است پس زنان داعش و عربستان صعودی و تروریست ها بهترین زنان هستند! البته باید دوباره تاکید کنم من به هیچ وجه از بهتر بودن صحبت نمی کنم!

  ی. حالا من همه این حرف ها رو زدم ولی خوب آدمی که نمی خواد حرف درست رو بپذیره باز یکی از این حرفهای بالا رو تکرار می کنه و یا یه حرف جدید از خودش در میاره! خوب بابا شما آزادید هر جور دوست دارید انتخاب کنید. مطمئن هم باشید اگر غیر چادری هستید برای ازدواج در شرایط کنونی جامعه منحرف شده ما شانس بیشتری دارید. پس بی جهت خون خودتان را کثیف نکنید و سعی نکنید چند نفری را هم که می خواهند ذره ای تفکر کنند به سمت خودتان بکشید آن هم به زور و با حرف های تند و شدید! لطفا اگر خودتان بحث کارشناسی بلد نیستید بی جهت متوسل به مدیر سایت نشوید و نگویید این بحث سطحی و غیر کارشناسی شده است. اینقدر از بیان حرف حق نترسید!

  ک. من اصلا مجتهد مذهبی نیستم پس لطفا از من نپرسید چه نوع حجابی از نظر اسلام درست است یا غلط من فقط بحث روانشناسی می کنم و بس! در ضمن مثل آدم های کر و کور که انگار هیچ چیزی از بحث نفهمیده اند آخرش نیایید بگویید اینجور که من از مبحث فهمیده ام مهم نیست تو چقدر مومنی مهم نیست چقدر کمالات و فهم داری فقط یک چادر سرت کنی حله!!! این حرف اینقدر بچه گانه است (با توجه به تاکیداتی که داشتم) که اصلا بهتره دیگه جوابی بهش ندم!!

  ل. این مطالب نتیجه سه چهار مشاهده و تجربه من نیست و پس از سالها بررسی هزاران مورد مختلف و تحقیق بسیار جمع آوری شده! در ضمن به خانواده من کاری نداشته باشید. در نهایت احترام در بحث های غیر کارشناسانه خودتان لحاظ کنیید که به شما ربطی ندارد که خانم من چادری است یا غیر چادری خانواده من مومن بوده اند یا نه! در مورد دلایل عقلانی تفکر کنید و اگر بلدید بحث کارشناسی بکنید و اگر نه بحث جنجالی به راه نیاندازید!

  م. انسان اتومبیل نیست که ظاهر و باطنش به هم ربطی نداشته باشد! پس لطفا ژست عارفانه نگیرید و نگویید باطن انسان به ظاهر پوششش ربطی ندارد! اصولا از لحاظ روانشناختی خصوصیات ذاتی روانشناختی افراد در ظاهرشان نمود پیدا می کند!

  ن. شما را به خدا اگر با حکومت یا اجتماع مشکل دارید بر سر دختران چادری خالی نکنید!!

  ابتدا به رد تصورات غلط پسرها در مورد دختران غير چادرى مى پردازم:

  1- به روز بودن: اين تصور که دختران غير چادرى به روزتر از دختران غير چادرى هستند بسيار بچه گانه است. همه دختران امروزى چه چادرى و چه غير چادرى به همه مسايل و تکنولوژى ها و آداب و مسايل روز کاملا آشنا هستند. آنها برخلاف تصور بسيارى از پسران همگى با هم دوست هستند و همه چيز را از هم ياد مى گيرند. شايد اگر داشتن دوست پسر و آرايش کردن در خيابان و لباسهاى تنگ پوشيدن را نشانه به روز بودن بدانيد (اگرچه شما نمى دانيد که دخترهاى چادرى همه اين کارها را با جزييات بلدند ولى همه اين کارها را تنها در خانه و براى شوهرشان انجام مى دهند) اين تنها تفاوت دخترهاى چادرى و غير چادرى براى به روز بودن باشد.

  2- زيبا بودن: واقعا مايه شرمسارى است که با وجود اين همه پيشرفت تکنولوژى هنوز پسرهاى مجرد ما نمى دانند که دخترهاى چادرى (واقعى) قبل از ازدواج هيچ گونه اصلاح و آرايشى انجام نمى دهند و به طرز کودکانه اى تصور مى کنند دخترهاى غير چادرى زيباترند در حالى که تنها تفاوت اين دو گروه تنها در اصلاح و آرايش است! باز ممکن است یک نفر اینجا به تریپ قبایش بربخورد و بگوید یعنی دختران چادری نباید اصلاح بکنند!؟ من اصلا از باید و نباید صحبت نمی کنم و واقعیت انجام شده در مورد دختران چادری واقعی را فقط نقل قول کردم!

  3- امل و خاله زنک نبودن: اين ديگر واقعا از اوج بى شناختى پسرهاى مجرد است که تصور مى کنند دخترهاى غير چادرى کمتر از دخترهاى چادرى امل و خاله زنک هستند. البته سريال هاى مزخرف صدا و سيما هم اين وسط کم بى تقصير نيستند. من به قطع يقين به شما اطمينان مى دهم که از لحاظ آمارى درصد دخترهاى امل و خاله زنک در ميان دخترهاى غير چادرى و چادرى برابر است.

  4- اگر زنم راحت باشد من هم مى توانم راحت باشم! خوب اين هم يک دليل براى ازدواج با دخترهاى غير چادرى است! هرچند ذاتا دليل چرتى است ولى به هرحال ناشى از عدم شناخت شما از دخترهاست. در تصور دخترهاى غير چادرى راحت بودن خودشان با توجه به اين که خود را موجودات با ظرفيتى مى دانند حق مسلم آنهاست! ولى راحت بودن مردان با توجه به اين که موجودات بى ظرفيتى هستند خوب نيست و اگر تصور مى کنيد که با ازدواج با دخترهاى غير چادرى مى توانيد راحت باشيد منتظر يک گوشمالى حسابى باشيد!

  5- دخترهاى غیر چادرى از لحاظ مذهبى بى ريا هستند و خود را برتر از ديگران نمى دانند و به ديگران امر و نهى مذهبى نمى کنند!: واقعا به شما تبريک مى گويم چون اين بزرگترين اشتباه عمر شماست! فقط از لحاظ آمارى من بسيارى از دختران چادرى مى شناسم که دوستان غيرچادرى و حتى بى حجاب دارند و در نهايت با فرهنگى با آنها رفت و آمد مى کنند و حتى يک بار به آنها کمتر از گل نگفته اند! و در مقابل بسيارى از دخترهاى غير چادرى مى شناسم که بارها خواسته اند دختران چادرى را به راه راست (راه خودشان!) هدايت کنند و پشت سر دخترهاى چادرى حرف زده اند و آنها را امل خوانده اند و تمام مشکلات و عدم سازش هاى خودشان با دولت و جامعه را به گردن دختران چادرى انداخته اند, خودشان را به دليل چادرى نبودن و اوپن مايند بودن برتر از آنها معرفى کرده و به تبليغ و نشر رفتارها و عقايد خودشان پرداخته اند. پس من به قطع يقين مى گويم در اين مورد نه تنها اشتباه مى کنيد بلکه کاملا برعکس فکر مى کنيد!!!! البته ممکن است بعضی دوستان باز اصرار کنند که مثلا چادری ها به دنبال خودنمایی هستند و می خواهند بگویند ما با بقیه فرق می کنیم! این حرف نشانه ضعف شخصیت گوینده آن است و مثل این است که بگوید مثلا نخبگان و اساتید دانشگاه به دنبال خودنمایی هستند و می خواهند بگویند ما با بقیه فرق داریم!!


  6- چادری ها روابط اجتماعی ضعیفی دارند. نظر شما محترم! اگر دوست دارید زن شما به راحتی بتواند با مردها ارتباط برقرار کند کاملا حرف شما درست است چون تا آنجا که آمارها نشان می دهد دختران چادری از لحاظ ارتباط با زنان و دختران دیگر هیچ مشکلی ندارند. در مورد ارتباط با مردان البته حیای بیشتری دارند و خوب این مشکل است دیگر شما حق دارید!!!


  7- چادری ها روحیه مردانه ای دارند! نمی دانم منظور شما از روحیه مردانه چیست! اگر منظورتان مثلا مثل زنانی که کارهای مردانه انجام می دهند یا ... خوب این حرف شما کاملا برعکس است. اگر منظورتان در مورد رفتارهای زنانه و لطایف زنانه است خوب به خاطر این است که شما با یک دختر چادری زندگی نکرده اید چون دختران چادری به شما لطایف زنانه اشان را نشان نمی دهند و فقط قسمت مردانه اش را به شما نشان داده اند!!


  8- دخترهای غیرچادری معمولی هستند و دختران چادری یا از این ور بودم افتاده اند و یا از اون ور بوم!! مطمئنم این حرف به نظر خیلی از شما انقدر احمقانه و سطحی است که همه خواهید گفت اصلا جواب ندهم! من هم اصلا جواب نمی دهم چون هر حرف بچه گانه ای را که نباید در بحث کارشناسی جواب داد!
  از شما که تا این جای متن را خوانده اید می خواهم اگر تحت تاثير حرفهاى من قرار نگرفته اید و بعد از خواندن اين مطلب يا پوزخند می زنید و يا از حرفهاى من عصبانى می شوید و يا ... و نهايتا با همان دختر غير چادرى که دوست داريد ازدواج می کنید، زیاد نگران نباشید چون قصد من اصلا این نیست که شما از راه خودتان منحرف شوید! فقط خواستم بدانيد من به عنوان يک هم جنس شما فقط از روى دلسوزى به شما توصيه مى کنم آرامش را با بدبختى و اعصاب خوردى جايگزين نکنيد! البته این فقط یک توصیه است و می دانم خود شما بهتر از من می دانید!

  اما برترى هاى ذاتی کلی در مورد دختران چادرى واقعى:

  1- يک دختر چادرى واقعى معمولا ذاتا شوهر دوست است. البته دوباره تاکید می کنم منظور این است که یک دختر ذاتا شوهر دوست معمولا چادر را انتخاب می کند!! گرچه این خصوصیت در بسیاری از دختران غیر چادری هم وجود دارد اما برخی از دخترهاى غير چادرى در درون خود نوعى احساس رقابت جنس مرد و زن را دارند. تفکرات فمينيستى، برترى جنس مؤنث نسبت به مذکر، مقايسه مردهاى ديگر با شوهر خود، فکر کردن دائم راجع به اينکه مردا همه سر و ته يک کرباسند و از اين جنس تفکرات مرد گريزانه در دختران چادرى بسيار کمرنگ و در دختران غير چادرى بسيار پررنگ است.

  2- حس گذشت و فداکارى در دختران چادرى در مشکلات نسبت به شوهر خود يک حس ذاتى در همه دختران خوب ما است که متاسفانه در برخی از دختران غير چادرى جاى خود را به حس طلب کارى و خودخواهى داده است. برخی از دختران غير چادرى در هنگام ازدواج تفکرات منفى در مورد اذيت کردن همديگر دارند و بيشتر به منافع و خواسته هاى خودشان فکر مى کنند.

  3- زن ذلیلی به معنای تسلط و سوار شدن يک زن خودخواه بر گردن يک مرد در برخی دختران غير چادرى ديده مى شود و زن عزیزی ناشى از عشق فراوان مرد به همسر فداکار و پاک خود که اگر مرد واقعا قدر همسر خوب خود را بداند در دختران چادرى ديده مى شود!

  4- شغل و موفقيت همه چيز زندگى يک دختر چادرى نيست! در مواردی متاسفانه اخيرا حتى ديده مى شود برخی (ان شاالله معدود) از دختران غير چادرى از شوهران خود به عنوان نردبام ترقى خود استفاده مى کنند و برخى هم اگر موفقيت خود و فرزندان خود! را در خطر ببينند همسر خود را فدا مى کنند! مطمئن هستم الان عده ای می گویند مگر زن آفریده شده که خودش را فدای شوهر و بچه اش بکند! و هیچ حق دیگه ای در زندگی ندارد! به نظر من که خیلی هم حق دارد و اصلا هم برای این آفریده نشده است! ولی دقیقا همین تفکر خودخواهانه که باعث شده شما این حرف را بزنید همان ویژگی منفی ای است که باعث از هم پاشیدگی بسیاری از زندگی ها شده و در دختران چادری چنین تفکراتی کمرنگ تر است!!

  5- عشق براى دختران چادرى (البته اگر واقعا شوهر لايقى داشته باشند که قدر آنها را دانسته و به آنها عشق بورزد) يک وابستگى شديد به وجود مى آورد. گرچه این مساله در دختران غیر چادری هم وجود دارد اما متاسفانه در برخی از دختران غير چادرى عشق چيزى است که شوهرشان به آنها دارد و وظايف او را در قبال آنها فراهم مى کند و ميزان آن با کارهايى که شوهرشان براى آنها مى کند معين مى شود!

  6- شايد تصور کنيد دخترى که از بچگى محدوديت هاى بيشترى را تجربه کرده عقده هاى بيشترى داشته باشد! با این حال ایجاد برخی محدودیت ها براى زنان غير چادرى مثلا گفتن این که وقتى به فلان جا مى روى با تاکسى نرو و با اتوبوس برو! باعث می شود زمين و آسمان را به هم ریخته و بیان کند تو مى خواهى آزادى هاى من را از من بگيرى و تو چقدر بددل هستى! و طورى اشک بريزد يا حرص مى خورد که هر کسى نداند فکر کند بار يک عمر محدوديت را به دوش مى کشد. در حالى اکثر دختر چادرى به سادگى درک مى کنند که اين تنها به خاطر امنيت خودش و اين که شما به خاطر عشق نگران او هستيد است!

  7- دختران واقعا چادرى به طور ذاتى احساسات غليان کننده زايد و آزار دهنده اى که ببسيارى از مردان را آزار می دهند ندارند! احساساتى که بسيارى از آنها ذاتى و انسانى نيستند و خلق شده توسط احساس خودپسندى سرشار براى ارضاء کمبودهاى روحى و ساختن برترى هاى جعلى براى خودشان است.

  8- يک نوع پايبندى مذهبى به خانواده (شوهر) در دختران چادرى واقعى وجود دارد که در برخی از دختران غير چادرى على رغم پايبندى آنها به اصول مذهبى وجود ندارد و يا بسيار کمرنگ تر است.

  9- حس ذاتى دنيا دوستى و تجمل گرايى که در همه دخترها فطرتا وجود دارد در دخترهاى واقعا چادرى بسيار کمرنگ تر است!

  10- بسيارى از عادات زشت زنانه مثل عشق زياد به طلا عشق زياد به خريد و چشم و هم چشمى در دختران چادرى کمرنگ تز هستند.
  باز هم بايد متذکر شوم که همه موارد گفته شده در مورد دختران واقعا و ذاتا چادرى با قيد اکثريت وجود دارد و بسيارى از دختران الکى چادرى را بايستى از اين قواعد مستثنى کرد.

  در پايان صحبتى هم با دخترهاى خوب چادرى دارم. به گوش باشيد! آفات زيادى اين روزها دختران چادرى را تهديد مى کند. مهم ترين اين آفات عبارتند از:

  الف. متاسفانه برخی دختران چادرى به دليل پاکى بيش از اندازه دل هايشان دچار نوعى ساده دلى و مثبت انديشى مضر هستند. بسيارى از دختران چادرى تصور مى کنند که همه مردان خوب و پاک و مثل برادر آنها هستند و با آنها مثل برادر رفتار مى کنند. فراموش نکنيد که به قول مولانا مرد و زن مثل آتش و پنبه هستند و نزديکى بيش از اندازه آنها به آتش گرفتن پنبه مى انجامد حال آتش هرچه قدر پاک باشد. (بسيارى از دخترهاى غير چادرى بنا بر تجربه اين را مى دانند!)

  ب. شما فرشته هاى پاک بهتر از من مى دانيد که حجاب و عفاف باطنى بسيار مهم تر از حجاب ظاهرى است. صرف يک چادر بر سر داشتن باعث مصونيت و پاکى و حيا که لباس زيباى شما در بهشت است نمى شود. صحبت و خنده با پسران نامحرم به اسم کوچک صدا کردن پسران عشق کودکانه به مجرى و بازيگرهاى مرد تلويزيون و ... همه رفتارهايى است که شايسته جامه زيبا و بهشتى شما نيست. البته صد درصد مطمئنم هیچ دختری از گفتن این حرفها منظور بدی نداره. فقط می گم از شان بالای شما به دوره! اگر شوهر خود شما بگه عاشق فلان بازیگر یا مجری زنه (که البته کمتر مردی رو دیدم از این حرفهای خاله زنکی بزنه) خود شما به شخصه گوشش رو خواهید برید! پس چیزی رو که برای دیگران نمی پسندید برای خودتون هم نپسندید!

  ج. به شدت از تقليد از دختران به ظاهر چادرى که متاسفانه در تلويزيون به عنوان مجرى يا بازيگر الگوهاى نامناسبى را براى دختران چادرى ايجاد کرده اند پرهيزيد. بسيارى از مجرى هاى به ظاهر چادرى تلويزيون که رفتارى سبک و دور از شان يک دختر چادرى دارند اصلا چادرى نيستند و تنها در مقابل دوربين چادر به سر مى کنند و بسيارى از بازيگران سريال هاى تلويزيونى که نه خود چادرى هستند و نه نويسنده اغلب مرد نقش آنها!!!!

  د. توهم اين که اگر با پسران راحت نباشم به من امل مى گويند را کنار مى گذاريد. اين فقط يک تصور باطل است. البته مطمئنم که بسیاری از دختران خوب ما اصلا چنین تفکری را ندارند.

  ه. از ترس اين که برايتان شوهر پيدا نشود رفتارهاى دور از شأن يک دختر چادرى نداشته باشيد! در مواردى حتى از دختران غير چادرى شنيده ام که فلان دختر چادرى خيلى خودش را به پسرها مى چسباند!!! کارى نکنيد که از گروه پاک دخترهاى واقعا چادرى خارج شويد و به بدتر از غير چادرى بدل شويد. هر پسرى واقعا لياقت دختر چادرى خوب را داشته باشد بدون تظاهر شما هم به سوى شما جذب خواهد شد.

  و. مواظب باشيد توجه زياد به مسايل مذهبى شما را از درک عشق دور کند. بى احساسى و کم احساسى در مورد عشق و ازدواج مرض مهلکى است!

  ز. در مورد ملاک هاى ظاهرى مذهبى ازدواج زياد سخت نگيريد. اگر پسرى پاک و خوب و عشق شناس خواستگار شما بود که نمازهايش را يک در ميان مى خواند مطمئن باشيد عشق به فرشته پاکى چون شما او را نماز خوان خواهد کرد! بى جهت او را رد نکنيد! البته منظور من بیشتر پسرهایی هستند که به دلیل تنهایی و نداشتن یار و همراه موقتا از ظواهر دین به دور افتاده اند و نیاز به عشق برای کامل شدن دارند. در عمل بسیاری موارد این چنین مشاهده شده است. سختگیری های این چنینی مشکلات زیادی برای بسیاری از دخترهای خوب ما در ازدواج به وجود آورده است.

  آخرین حرف من با پسرهای مجرد!

  به مذهبی بودن یا نبودن شما کاری ندارم! اگر فکر می کنید قلبی عاشق اخلاقی خوب و فهمی بالا دارید فریب ظواهر دختران به ظاهر با فرهنگ را نخورید و در دام آنها نیافتید و اگر این ها را ندارید بی جهت دختران خوب را بدبخت نکنید!
  صوتش موجود نیست؟
  بر روی قبرم بنویسید:

  اینجا مدفن کسی است که میخواست اسرائیل را نابود کند...


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
درباره ما

جامعه مجازی رهپویان به عنوان شبکه اجتماعی اعضاء کانون فرهنگی رهپویان وصال از سال 1381 و به عنوان یکی از قدیمی ترین تالارهای گفتمان فضای وب فارسی مشغول به فعالیت می باشد. تمامی تلاش دست اندرکاران مجموعه، فراهم آوردن محیطی سالم، مفید و آموزنده برای کاربران گرامی می باشد بدیهی است مطالب درج شده نظرات کانون رهپویان وصال نبوده و نظرات رسمی در سایت رهپویان وصال درج می گردد.

ارسال پیام به مدیر سایت
session بارگذاری مجدد کد امنیتی مندرج در تصویر را وارد کنید:
شادی روح 14 شهید کانون فرهنگی رهپویان وصال صلوات

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.1