کاربری
کاربر گرامی به خوش آمدید . اگر این نخستین بازدید شما از سایت است , لطفا ثبت نام کنید:
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7
 1. #1
  داره خودمونی میشه
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۳-آبان-۱۸
  محل سکونت
  شيراز
  سن
  -1984
  نوشته ها
  603
  امتیاز : 14,867
  سطح : 79
  Points: 14,867, Level: 79
  Level completed: 4%, Points required for next Level: 483
  Overall activity: 0%
  افتخارات:
  SocialVeteranTagger Second Class10000 Experience Points
  تشکر کردن : 713
  تشکر شده 1,370 در 447 پست
  مخالفت
  0
  مخالفت شده 0 در 0 پست

  Talking برنامه ریزی درسی

  سلام
  گفتم حالا که اول ترم هست بیاییم یک برنامه درسی هماهنگ رو با بچه های تالار اجرا کنیم( هدفمند)
  برای رسیدن به اهداف عالیه باید خوب و منظم و درست درس بخونیم
  انشا الله در اینجا شیوه های صحیح برنامه ریزی درسی مطالعه، فیش برداری، مرور کردن مطالب خوانده شده و... خلاصه هرچی به بهتر درس خوندن کمک می کنه رو خدمت دوستان ارائه می کنیم با همکاری شما با نگاه به افق و چشم اندازی بلند برای رسیدن به ...( بماند)
  امام علی(ع):به هنگامه فتنه ها همچون بچه شترباش که نه پشتی دارد تا سواری دهد ونه سینه ای برای شیر دادن

 2. 2 کاربر از پست مفید منتظر 284 تشکر کرده اند .


 3. #2
  داره خودمونی میشه
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۳-آبان-۱۸
  محل سکونت
  شيراز
  سن
  -1984
  نوشته ها
  603
  امتیاز : 14,867
  سطح : 79
  Points: 14,867, Level: 79
  Level completed: 4%, Points required for next Level: 483
  Overall activity: 0%
  افتخارات:
  SocialVeteranTagger Second Class10000 Experience Points
  تشکر کردن : 713
  تشکر شده 1,370 در 447 پست
  مخالفت
  0
  مخالفت شده 0 در 0 پست

  پیش فرض اهمیت برنامه ریزی تحصیلی

  اهمیت برنامه ریزی تحصیلی
  امور درسی یکی از مهمترین فعالیتهاست که اهمیت زیادی در سایر جنبه*های زندگی دارد. بر این اساس انجام این فعالیت مهم به نحو احسن بطوری که نتایج خوب و عالی در بر داشته باشد اهمیت زیادی پیدا می*کند. هیچ کاری بدون برنامه ریزی فعالیتی کامل نخواهد بود. بویژه مسائل درسی و تحصیلی بیشتری دارند، مدت زمان در آنها مهم است و ... .
  فواید برنامه ریزی تحصیلی
  به روشن شدن اهداف کمک می*کند.
  زمانی که فرد اقدام به تهیه یک برنامه تحصیلی برای خود می*کند توجه بیشتری به اهداف برنامه مبذول می*دارد. و این کمک می*کند تا شناخت بیشتری از اهداف پیدا کند و آنها را دسته بندی می*کند. اهداف طولانی مدت و کوتاه مدت را تشخیص دهد و هیچیک را فدای دیگری نکند.
  از اتلاف وقت جلوگیری می*کند.
  همچون سایر امور زندگی مسائل تحصیلی نیز از لحاظ تنظیم وقت و زمان دارای اهمیت هستند. برنامه ریزی به فرد کمک خواهد کرد، استفاده مفیدتری از مدت زمانی اختیار بکند و از اتلاف وقت خود جلوگیری نماید. مسأله وقت در برخی موارد تحصیلی همچون نزدیکی امتحانات و در حین برنامه ریزی برای کنکور اهمیت شایان توجهی دارد. از دست دادن وقت برابر خواهد بود با از دست دادن بسیاری از موفقیتها در آینده.
  از اتلاف انرژی جلوگیری می*کند.
  استفاده از یک برنامه ریزی استاندارد و با اصول صحیح علمی به فرد کمک خواهد کرد انرژی و توان ذهنی خود را بیهوده به هدر ندهد. در این نوع برنامه ریزیهای استاندارد عمدتا روشهای مفیدی مورد استفاده قرار می*گیرد که موجب خواهد شد، فرد بیشترین استفاده را از توان ذهنی خود بکند و از اتلاف آن جلوگیری کند. به یک مثال توجه کنید، در برنامه ریزی تحصیلی بر مبنای یافته*های روانشناسی اصل در نظر گرفته می*شود، با این محتوا که بعد از مدتی (حدود 45 دقیقه) بعد از شروع مطالعه و یادگیری منحنی یادگیری بسیار پائین می*آید، بطوری که فرد یادگیری خوبی بعد از این زمان نخواهد داشت، مگر اینکه یک استراحت کوتاهی داشته باشد. با در نظر گرفتن اصولی از این قبیل ، فرد برنامه ریزی تحصیلی خود را طوری انجام می*دهد تا هر 45 دقیقه یکبار استراحت کوتاهی داشته باشد تا دوباره با تجدید قوای ذهنی شروع به یادگیری نماید.
  اصول صحیح برنامه ریزی تحصیلی
  اهداف خود را روشن کنید.

  برای برنامه ریزی در کلیه امور باید اهداف دقیق و روشنی داشته باشید. این مسأله در برنامه ریزی تحصیلی حائز اهمیت فراوانتری است. برای خود روشن کنید اهداف بلند مدت شما کدامها هستند، اهداف کوتاه مدت کدامها هستند: مثلا:

  هدف بلند مدت: قبولی در کنکور
  هدف کوتاه مدت: مطالعه فلان دروس در این ماه یا در این هفته

  اهداف خود را زمان بندی کنید.
  زمان دقیقی برای هر یک از اهداف کوتاه مدت تعیین کنید. مثلا تعیین کنید که مطالعه چه دروسی را در چه مدت زمانی به اتمام خواهید بود.
  مطالعه دروس را به صورت موازی انجام دهید.
  برخی افراد از شیوه مطالعه تک درسی استفاده می*کنند. مثلا یک هفته برای یک درس. این شیوه موجب خستگی ذهنی و کاهش بازده یادگیری در آنها می*شود. توصیه می*گردد به جای روش تک درسی از شیوه موازی استفاده کنند. به این ترتیب که دو یا سه درس را برای مدت زمان معین انتخاب کنند و مطالعه کنند. به این ترتیب خواهند توانست از خستگی ذهنی جلوگیری کنند. هر چقدر تنوع در زمان بندی مطالعه این دروس بیشتر باشد به همان اندازه از خستگی ذهنی بیشتر جلوگیری خواهد شد. به برنامه*های زیر با تنوعهای متفاوت توجه کنید.

  مطالعه درس فیزیک ، شیمی ، ادبیات در یک هفته شامل 2 روز اول فیزیک ، 2 روز دوم شیمی ، 2 روز سوم ادبیات ، مطالعه درس فیزیک ، شیمی ، ادبیات در یک هفته شامل صبح ، فیزیک - ظهر ، شیمی - عصر ، ادبیات توجه کنید که برنامه ریزی دوم از لحاظ تنوع مناسبتر است، چون در یک روز 3 درس مورد مطالعه قرار می*گیرد، در حالیکه در روش اول هر 2 روز یک درس و این احتمال بیشتری دارد که موجب خستگی ذهنی شود.
  تناسب میان دروس را رعایت کنید.
  در برنامه ریزی برای مطالعه دروس خود تناسب ، مسأله مهمی است. به عبارتی تنوع در انتخاب دروس نیز مهم است، انتخاب درسهای فیزیک ، شیمی ، ریاضی در یک مدت زمان مشترک کارآیی خوبی نخواهد داشت. شیوه مطالعه این دروس به یکدیگر نزدیک است و خستگی بیشتری به همراه خواهد داشت. همه آنها با انواع فرمولها سر و کار دارند و این تداخل مطالب را پیش خواهد آورد. بنابراین بهتر است از چنین ترکیبی استفاده کنید: شیمی ، ادبیات ، فیزیک ، یا اگر از شیوه دروسی استفاده می*کنید که بهتر نیز هست شیمی و ادبیات - فیزیک و بینش - ریاضی و زیست شناسی.
  استراحت را در برنامه ریزی خود فراموش نکنید.
  در مطالعه تمام وقت خود مثلا زمانیکه برای کنکور یا برای امتحانات برنامه ریزی می*کنید علاوه بر استراحتی که هر 45 دقیقه یکبار و به مدت یک ربع برای خود در نظر می*گیرند، هر چند ساعت یکبار مدت زمان طولانیتری برای استراحت مثلا نیم ساعت تا 45 دقیقه در نظر بگیرید و استراحت طولانیتری برای پایان هر مقطع زمانی (مثلا یک هفته ، یک ماه) و شروع مقطع در نظر داشته باشید.

  به عنوان مثال دانش آموزی که برای یک هفته خود مطالعه درس شیمی و ادبیات را انتخاب کرده است، بطوری که هر روز صبح شیمی و هر بعد از ظهر به مطالعه ادبیات می*پردازد. در فاصله هر 45 دقیقه مطالعه ، یک ربع استراحت می*کند و هر 3 چهل و پنج دقیقه یک استراحت 45 دقیقه*ای برای خود دارد. در پایان هفته که بعد از ظهر جمعه را در نظر گرفته است بطور کامل به استراحت می پردازد تا هفته بعد را برای مطالعه فیزیک و زیست شناسی در نظر گرفته است با انرژی بیشتری شروع کند.
  برنامه ریزی برای طول سال تحصیلی
  برنامه ریزی برای طول سال تحصیلی اندک تفاوتهایی با سایر برنامه ریزیهای تحصیلی مثلا آمادگی برای کنکور دارد. به این صورت که اهداف شما با اهداف مدرسه در هم می*آمیزد و شما برای برنامه ریزی درسی خود تا حدی از برنامه ریزی مدرسه تبعیت می*کنید. با اینحال شما در کنار اهداف برنامه ریزی شده مدارس که برای شما تعیین می*کند در چه روزی به مطالعه کدام دروس بپردازید، اهداف خود را در راستای همان دروس تنظیم کنید و سایر اصول برنامه ریزی را نیز رعایت کنید.
  امام علی(ع):به هنگامه فتنه ها همچون بچه شترباش که نه پشتی دارد تا سواری دهد ونه سینه ای برای شیر دادن

 4. 3 کاربر از پست مفید منتظر 284 تشکر کرده اند .


 5. #3
  داره خودمونی میشه
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۳-آبان-۱۸
  محل سکونت
  شيراز
  سن
  -1984
  نوشته ها
  603
  امتیاز : 14,867
  سطح : 79
  Points: 14,867, Level: 79
  Level completed: 4%, Points required for next Level: 483
  Overall activity: 0%
  افتخارات:
  SocialVeteranTagger Second Class10000 Experience Points
  تشکر کردن : 713
  تشکر شده 1,370 در 447 پست
  مخالفت
  0
  مخالفت شده 0 در 0 پست

  پیش فرض

  برنامه ریزی زمانی

  آگاهی دقیق از گذران وقت و زمان

  اگر مایل هستید که از زمان خود استفاده بیشتری ببرید، قبل از همه باید بدانید در حال حاضر وقت شما چگونه می*گذرد؟ چه زمانهایی را از دست می*دهید و چه زمانهایی سرتان را شلوغ می*کنید و ... . برای این کار به فعالیتهای خود در طول یک روز فکر کنید. چه ساعتی از خواب بیدار شدید؟ چقدر وقت صرف فعالیت اولیه صبحگاهی مثل ورزش ، صبحانه خوردن ، نظافت و ... کردید؟ برای هر کاری که بعد از آن انجام دادید چقدر وقت گذاشتید؟ آیا زمان اختصاص داده شده متناسب با فعالیت و کار مورد نظر بود؟ آیا می*توانستید کمتر از آن هم وقت صرف کنید؟ آیا برای انجام آن فعالیت زمان مناسبی را انتخاب کردید؟ آیا بهتر بود آن فعالیت را صبح انجام می*دادید یا ظهر یا شب و چه ساعتی؟

  فکر کنید چه وقتهایی را از دست دادید؟ کجاها تأخیر داشتید؟ بحث تأخیرتان چه بوده است؟ آیا مجبور شدید فعالیتهایی را انجام دهید که جزء برنامه شما نبودند؟ آیا لازم بود این فعالیتها را انجام دهید، حتی به قیمت به هم خوردن برنامه زمانی**تان؟ انجام این فعالیت کدام بخش از فعالیتهای برنامه ریزی شده شما را حذف کرد؟ برای اجرای آنها چه برنامه جدیدی چیدید؟ یک راه مناسب برای اینکه به سؤالات فوق و سؤالات مشابه دیگر جواب دهید این است که یک دفتر یادداشت برای خود تهیه کنید و فعالیتهای روزانه خود را در آن تثبیت کنید. یادتان نرود حتما مدت زمان صرف شده برای هر فعالیت را نیز یادداشت کنید. به این ترتیب و با این برنامه شما می*توانید نکات ضعف و قوت برنامه فعلی خود را شناسایی کنید و متناسب با شرایط شخصی خودتان برنامه ریزی کنید.
  برنامه منحصر به فرد شما
  توجه کنید هر چند یکسری اصول کلی برای برنامه ریزی زمانی وجود دارد، اما معمولا برنامه زندگی هر فردی مختص به خود اوست. به این دلیل که افراد مختلف فعالیتهای مختلف دارند، اولویت بندی مختلفی دارند و سرعت عمل متفاوتی دارند. بر این اساس برنامه زمانی که خانم خانه*دار دارای فرزند دو ساله با خانم خانه*دار دارای یک فرزند نوجوان و یک خانم شاغل ، یک جوان کنکوری ، یک مرد شاغل ورزشکار نویسنده و ... متفاوت خواهد بود. برخی افراد سرعت بیشتری دارند، در نتیجه کمتر وقت خود را با عمل کند خود از دست می*دهند. برخی افراد مشغله بیشتری دارند و به فعالیتهای مختلفی می*پردازند، در حالی که تنوع فعالیتهای برخی افراد بسیار محدود است. از این جهت یکسری اصول کلی برای شخص خود یک برنامه منحصر به فرد باید تهیه کنیم. الگوبرداری و کپی نامه*های دیگران مجاز نیست؟
  اهداف خود را بر حسب زمان دسته بندی کنید.
  به دو صورت می*توانید اهداف خود را دسته بندی کنید. یکی بر حسب اینکه چه مدت طول خواهد کشید تا شما به اهداف خود برسید، که بر این اساس اهداف شما به سه دسته تقسیم می*شوند. اهداف طولانی مدت که مدت زمان زیادی طول خواهد کشد تا شما به اهداف خود برسید، مثل رسیدن به شغل دلخواه برای یک نوجوان دبیرستانی که می*خواهد استاد دانشگاه شود. اهداف کوتاه مدت که مدت زمانی که نیاز هست تا شما به اهداف خود برسید کمتر است، مثل هدف قبولی در کنکور امسال. دسته سوم اهداف روزمره هستند که معمولا مدت زمانی کمتری طی می*شود تا آنها برآورده شوند، مثل مطالعه کتاب ریاضی بخش اول همین امروز. در مرحله اول اهداف خود را با این دسته بندی ، طبقه بندی کنید و اهداف طولانی مدت ، کوتاه مدت روزمره خود را مشخص کنید و طول زمانی هر یک را نیز یادداشت کنید. یعنی چقدر طول خواهد کشید تا شما به آن هدف برسید، یک روز ، یک سال یا ده سال.

  در مرحله دوم اهداف بر اساس مدت زمانی که برای انجام آنها لازم است دسته بندی می*شوند. برخی از اهداف نیازمند صرف وقت بیشتری هستند، مثلا شما برای مطالعه کتاب زیست شناسی سال سوم خود به مدت بیشتری نیاز دارید تا مطالعه یک فصل آن. برای هر روز خود ، هر هفته خود ، هر ماه خود و هر سال خود برنامه ریزی کنید. اهداف طولانی مدت خود را در نظر بگیرید، برای رسیدن به آنها چه کارهایی را باید انجام دهید. در انجام این کارها هر سال چقدر باید پیشرفت داشته باشید، هر ماه چقدر ، هر هفته و هر روز چقدر؟ نتیجه را در برنامه روزانه ، ماهانه و سالانه خود یادداشت کنید. به این ترتیب مشاهده می*کنید که حتی برای رسیدن به اهداف سالانه و طولانی مدت خود نیز باید برنامه ریزی روزانه داشته باشید. اجزاء لازم برای رسیدن به این اهداف را در برنامه روزانه خود قرار دهید.
  زمان اجرای هر فعالیت را به صورت مناسب انتخاب کنید.
  برخی فعالیتها نیاز به اوقات خاصی در شبانه روز دارند. یک مثال واضح از این دسته از فعالیتها این است که شما نمی*توانید تمرین آواز یا موسیقی خود را برای ساعاتی از شب که معمولا سایر افراد در حال استراحت هستند برنامه ریزی کنید. در مورد سایر فعالیتها مسأله کلی حساستر و ظریفتر است. مثلا در مورد مطالعه ، تحقیقات نشان می*دهد که ساعاتی از شبانه روز بهترین زمان برای مطالعه هستند، مثل ساعت حول و حوش 10 صبح و 2 نصف شب ، در این دو ساعت منحنی یادگیری بسیار بالاست. علاوه بر این ساعت حول و حوش 3 بعد از ظهر منحنی یادگیری در پایینترین نقطه خود قرار دارد، بنابراین زمانی مناسب برای مطالعه نیست.

  بنابراین توجه به رعایت تناسب زمانی بسیار مهم است. شما نمی*توانید کارهایی را که نیاز به تمرکز بیشتری دارند در زمان بیداری فرزندان خانواده که در حال بازی و شلوغی هستند انجام دهید، یا زمان استراحت خود را در زمان کار و فعالیت دیگران قرار دهید. از اتلاف وقت جلوگیری کنید. ما معمولا اوقاتی را داریم که ذره ذره هدر می*روند، بدون آنکه متوجه شویم آنها را شناسایی کنید، علت آنرا بدانید و به رفع آنها اقدام کنید، این وقتها صرف استراحت شما نشده*اند. چرا که استراحت یک زمان ویژه را در برنامه ریزی زمانی شما دارد. اتلاف وقت معمولا بخاطر تأخیر ، کندی عمل ، بی حوصلگی و فراهم نبودن شرایط انجام فعالیت و ... بوجود می*آیند.
  برنامه خود را براحتی تغییر ندهید.
  خیلی طبیعی است که گاه مسائلی پیش می*آید که غیر منتظره هستند و اغلب برنامه ما را بهم می*ریزند. در اینگونه مواقع کاملا هوشیار باشید؟ آیا شما می*توانید جلوی این عامل مزاحم و مختل کننده برنامه خود را بگیرید؟ آیا ارزش آن بیش از سایر فعالیتهای شماست؟ آیا شما مجبور به قول فعالیت ناخوانده هستید؟ در صورتی که اجباری در کار نباشد و یا ارزش فعالیت جدید چندان زیاد نباشد مقاومت کنید، مثل دعوت یک دوست برای صرف شام که می*توانید آنرا به روز دیگری موکول کنید (چگونه نه بگوییم؟). در غیر اینصورت می*توانید یک برنامه جبرانی برای خود ردیف کنید و در اولین فرصت مشکل را جبران کنید. مثلا می*توانید در برنامه*های روزهای بعد کمی از اوقات تفریح خود را حذف کنید و صرف فعالیتی کنید که مجبور رها کردن آن شده*اید.
  امام علی(ع):به هنگامه فتنه ها همچون بچه شترباش که نه پشتی دارد تا سواری دهد ونه سینه ای برای شیر دادن

 6. 2 کاربر از پست مفید منتظر 284 تشکر کرده اند .


 7. #4
  داره خودمونی میشه
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۳-آبان-۱۸
  محل سکونت
  شيراز
  سن
  -1984
  نوشته ها
  603
  امتیاز : 14,867
  سطح : 79
  Points: 14,867, Level: 79
  Level completed: 4%, Points required for next Level: 483
  Overall activity: 0%
  افتخارات:
  SocialVeteranTagger Second Class10000 Experience Points
  تشکر کردن : 713
  تشکر شده 1,370 در 447 پست
  مخالفت
  0
  مخالفت شده 0 در 0 پست

  پیش فرض

  دوستان اگه مایل هستن در این طرح شرکت کنند نظر، طرح یا برنامشون رو به همراه رشته تحصیلی و سال تحصیل بنویسن
  انشا الله بعد از یک هفته که همه نظرات جمع شد برنامه تحصیلی این ترم رو اینجا می نویسیم با شرایط خاص و انشاالله جایزه های ارزنده که البته مسئولین سایت کانون و تالار هم به ما کمک می کنند
  یا علی
  ویرایش توسط منتظر 284 : چهارشنبه ۱۰ اسفند ۹۰ در ساعت ۱۴:۵۲
  امام علی(ع):به هنگامه فتنه ها همچون بچه شترباش که نه پشتی دارد تا سواری دهد ونه سینه ای برای شیر دادن

 8. 2 کاربر از پست مفید منتظر 284 تشکر کرده اند .


 9. #5
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۸-شهریور-۱۷
  محل سکونت
  barefoot in paradise
  جنسيت
  برادر
  نوشته ها
  9,111
  امتیاز : 78,558
  سطح : 100
  Points: 78,558, Level: 100
  Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 0%
  افتخارات:
  SocialYour first GroupVeteranCreated Album picturesTagger First Class
  تشکر کردن : 22,553
  تشکر شده 35,373 در 8,299 پست
  مخالفت
  93
  مخالفت شده 99 در 65 پست

  پیش فرض

  اخوی 7 روز هفته رو کلاس داشته باشید
  19 واحد دانشگاه
  9 واحد انجمن سینما
  6 واحد کلاس کتیا (2 مورد آخری معادل ساعات کلاسی تایم کلاسش رو عرض کردم البته انجمن 12 ساعت بود کمش کردم!)

  چه جوری برنامه ریزی می کنید؟!
  به راحتی فقط باید خیلی ها رو بپیچونم که زنده بمونم !

  حسبنا الله و نعم الوکیل نعم المولی و نعم النصیر
 10. 2 کاربر از پست مفید مستاجر خدا تشکر کرده اند .


 11. #6
  داره خودمونی میشه
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۳-آبان-۱۸
  محل سکونت
  شيراز
  سن
  -1984
  نوشته ها
  603
  امتیاز : 14,867
  سطح : 79
  Points: 14,867, Level: 79
  Level completed: 4%, Points required for next Level: 483
  Overall activity: 0%
  افتخارات:
  SocialVeteranTagger Second Class10000 Experience Points
  تشکر کردن : 713
  تشکر شده 1,370 در 447 پست
  مخالفت
  0
  مخالفت شده 0 در 0 پست

  پیش فرض

  داداش خوبه همون پیچوندن بهترین راه حله
  می گما برا شبا اگه بیکارید یه دوتا دوره آموزشی مجازی هست تقدیم کنم
  ولی از شوخی گذشته باید تلاش کرد دیگه شما هم مطمئنا همنطورید توی برنامه ریزی انشا الله کمک کنید
  بقیه دوستانهم تایید ننمیخوام بیایید نظر و مشخصات بدین داداش
  امام علی(ع):به هنگامه فتنه ها همچون بچه شترباش که نه پشتی دارد تا سواری دهد ونه سینه ای برای شیر دادن

 12. 2 کاربر از پست مفید منتظر 284 تشکر کرده اند .


 13. #7
  عضو جامعه
  تاریخ عضویت
  ۱۳۹۲-فروردین-۰۸
  جنسيت
  خواهر
  نوشته ها
  318
  امتیاز : 9,212
  سطح : 64
  Points: 9,212, Level: 64
  Level completed: 54%, Points required for next Level: 138
  Overall activity: 0%
  افتخارات:
  Social5000 Experience Points1 year registered
  تشکر کردن : 2,515
  تشکر شده 1,056 در 268 پست
  مخالفت
  0
  مخالفت شده 0 در 0 پست

  پیش فرض

  بسم الله الرحمن الرحیم

  با اجازه جناب منتظر 284،

  سوالی داشتم در مورد نحوه درس خوندن و اینکه چطور مطالعه می کنید و چه روش هایی ثمر بخش بوده و چه روش های اشتباه؟

  برای مثال
  خلاصه نویسی
  جعبه لایتنر (جی 5)
  ؟؟؟

  میزان موفقیت با هر روش رو هم بیان کنید

  !زبان سرخ سر سبز می دهد بر باد !

  !...........غم مخور...........!

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. تحلیل های سیاسی
  توسط hands of god در انجمن سیاست داخلی
  پاسخ ها: 486
  آخرين نوشته: چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت ۹۶, ۱۲:۲۴
 2. اخبار صدا وسیما
  توسط MA-A در انجمن صدا و سیما
  پاسخ ها: 32
  آخرين نوشته: پنجشنبه ۲۸ آبان ۹۴, ۱۱:۴۶
 3. برنامه های کودکِ دیروز و امروز
  توسط جابر در انجمن صدا و سیما
  پاسخ ها: 64
  آخرين نوشته: جمعه ۰۷ شهریور ۹۳, ۰۶:۰۰
 4. *سینمای ایران*
  توسط عروسك پارچه اي در انجمن سینما
  پاسخ ها: 126
  آخرين نوشته: سه شنبه ۱۷ دی ۹۲, ۱۹:۴۶
 5. پاسخ ها: 69
  آخرين نوشته: چهارشنبه ۰۸ تیر ۹۰, ۱۷:۴۶

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
درباره ما

جامعه مجازی رهپویان به عنوان شبکه اجتماعی اعضاء کانون فرهنگی رهپویان وصال از سال 1381 و به عنوان یکی از قدیمی ترین تالارهای گفتمان فضای وب فارسی مشغول به فعالیت می باشد. تمامی تلاش دست اندرکاران مجموعه، فراهم آوردن محیطی سالم، مفید و آموزنده برای کاربران گرامی می باشد بدیهی است مطالب درج شده نظرات کانون رهپویان وصال نبوده و نظرات رسمی در سایت رهپویان وصال درج می گردد.

ارسال پیام به مدیر سایت
session بارگذاری مجدد کد امنیتی مندرج در تصویر را وارد کنید:
شادی روح 14 شهید کانون فرهنگی رهپویان وصال صلوات

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.1