کاربری
کاربر گرامی به خوش آمدید . اگر این نخستین بازدید شما از سایت است , لطفا ثبت نام کنید:
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4
 1. #1
  داره خودمونی میشه
  تاریخ عضویت
  ۱۳۹۲-اردیبهشت-۰۸
  محل سکونت
  زیر آسمون خدا
  جنسيت
  برادر
  نوشته ها
  525
  امتیاز : 6,894
  سطح : 54
  Points: 6,894, Level: 54
  Level completed: 72%, Points required for next Level: 56
  Overall activity: 18.0%
  افتخارات:
  SocialTagger First Class5000 Experience PointsVeteran
  تشکر کردن : 862
  تشکر شده 1,992 در 424 پست
  مخالفت
  21
  مخالفت شده 27 در 22 پست

  پیش فرض تشکل جدید امید ایرانیان....

  به گزارش عرش نیوز ، محمدرضا عارف در حال انجام فعالیت های انتخاباتی خود است و اخیرا هم این فعالیت ها را به شدت افزایش داده است. درهمین راستا وی تلاش هایی را برای جدا کردن اصلاح طلبان از خودش انجام داده است؛ همچنین یکی از برنامه های عارف راه اندازی یک تشکل جدید با محوریت شخص خودش است.
  پیش از این هم اخباری در خصوص وجود اختلافات میان عارف و اصلاح طلبان منتشر شده بود که در پی جدایی عارف از بنیاد باران و تأسیس بنیاد امید ایرانیان این خبر قوت گرفت.
  همچنین برخی از اصلاح طلبان حضور عارف در انتخابات مجلس شورای اسلامی را به عنوان خطری برای خود عنوان کرده بودند.
  در همین راستا اخباری در خصوص تشکیل تشکل امید ایرانیان توسط عارف و راه اندازی شاخه جوانان این تشکل و فعالیت آن به گوش میرسد.
  "جعفر توفيقي" در گفتگو با خبرنگار احزاب باشگاه خبرنگاران، درباره فعاليت بنياد امید ایرانیان از سوی "محمدرضا عارف" اظهار داشت: بنياد مذکور در اوايل سال 88 تاسيس شده و مراحل حقوقي آن به طور کامل طي شده اما مراحلي براي پيگيري مجوز آن از وزارت کشور نيازمند است که اين امر نيز در حال محقق شدن است.

  وي به تشکیلات بنیاد امید ايرانيان اشاره و تصریح کرد: تاکنون شوراي عالي، هيئت مديره و برخي کميته هاي فرهنگي - اقتصادي اين بنياد تشکيل شده و کمابيش در طول 4 سال گذشته به فعاليت های قانونی خود مي پرداختند.

  توفيقي افزود: با توجه به مشارکت "محمدرضا عارف" به عنوان کانديداي انتخابات رياست جمهوري فعاليت اين بنياد در یک سال اخیر تا حدودي کاهش يافته که بعد از برگزاري انتخابات يازدهم مجددا دوستان فعاليت های خود را از سر گرفته و جلساتي را به صورت منظم برای پیشبرد اهداف تشکيل مي دهند.

  توفيقي با اشاره به تاسیس شعب استاني بنیاد امید ایرانیان مذکور خاطرنشان کرد: بنياد مذکور در حال حاضر فصل جديدي را آغاز کرده و با توجه به استقبال مردم از حضور محمدرضا عارف در انتخابات رياست جمهوري در شهرستان ها، افراد تمایل به همکاری هرچه بیشتر با وی را داشتند که بر همین اساس اقدام به ایجاد و تشکیل شعب بنیاد در شهرستا ن ها کرده ایم.

  اين فعال سياسي به جلسات بنياد امید ایرانیان اشاره و خاطرنشان کرد: جلسات هيئت مديره دو هفته اي است که تشکيل شده و همچنين شورايعالي ماهي يک بار، مجمع عمومي سالي دوبار و کميته هاي بنياد معمولا يک هفته در ميان در رابطه با مسائل و موضوعات خاص سياسي تشکيل جلسه مي دهند.  جشن افتتاحیه تشکل دانشجویی با عکس سران فتنه و پرچم بدون «الله» ایران+جوابیه تشکل امید ایران  در ادامه سریال ده ها قسمتی نفوذ افراد فتنه گر و گروه های حامی فتنه چند ماهی است که از فعالیت تشکل اصلاح طلب “امید ایران” در دانشگاه آزاد شیراز می گذرد.
  این گروه در گام اول با انتشار نشریه “پگاه” فعالیت خود را در دانشگاه آزاد اسلامی شیراز آغاز نمود. این گروه در این نشریه با اقداماتی در جهت تحریف تاریخ انقلاب اسلامی ایران و تطهیر برخی چهره ها تلاش نموده است. برای مثال از بازرگان در این نشریه به عنوان ستاره ای خاص یاد شده و او را یک روشنفکر دینی معرفی می کند، و یا اینکه منتظری را میراثی گران قدر در تاریخ انقلاب بر شمرده و نیز برای اینکه اندیشه های خسرو گلسرخی ترویج نیافته است تاسف می خورد. در این نشریه مشخصا به مداحان هتاکی می شود.
  در مطلبی دیگرتحت عنوان میراث سی و سه ساله در یکی از شماره ی این نشریه این چنین گفته شده است که “…ما بی شماریم، تمام نمی شویم و تن به استبداد نخواهیم داد…” شاید اگر این مطلب را در کنار عکس و سخنان یکی از سران فتنه سال۸۸ در شماره های دیگر این نشریه قرار دهیم منظور و مفهوم این سخن برای ما روشن تر گردد.
  این گروه در گام دوم اقدام به عضو گیری در محیط دانشگاه نمودند. نکته قابل توجه این است که این گروه در تبلیغات خود جهت عضو گیری از عکس یکی از سران فتنه استفاده کردند. افراد این تشکل به صراحت اذعان داشته اند که افرادی که به عنوان سران فتنه که در حصر به سر می برند انسانهایی قابل احترام هستند. این اقدام در حالی است که رهبر معظم انقلاب در ۸/۳/۹۰ فرمودند: «گناه بزرگ فتنه گران در سال ۸۸ این بود که اگر خوشبینانه نگاه کنیم و بگوئیم اینها یک شبهه ای، خدشه ای در ذهنشان بود این خدشه را به صورت ایجاد یک چالش برای نظام اسلامی مطرح کردند. این گناه بزرگ، قابل اغماض هم نیست؛ آثار آن هم همچنان در جامه ما موجود است.» اصلا انگار نه انگار که این افراد در سال ۸۸ به پشتوانه همه دشمنان این نظام برای ماه ها امنیت ملی این کشور را به مخاطره انداخته و علیه مقدس ترین اصول این نظام شعار سر دادند. که اگر بصیرت مردم در ۹ دی نبود خدا می داند به کجا ختم می شد. بهرحال هرچند دانشجویان با اعتراض های مکرر نسبت به این اقدام اعتراض نمودند اما این اعتراضات دانشجویان راه به جایی نمی برد.
  این گروه در گام سوم اقدام به برگزاری جشن افتتاحیه تشکل خود (امید ایران) در تاریخ ۱ اردیبهشت در دانشکده علوم انسانی دانشگاه آزاد شیراز نمود. میهمانان ویژه این افتتاحیه مسئول حزب کارگزاران استان فارس (هاشمی) و تنی چند از فعالین اصلاح طلب شیراز، و برخی مسئولین دانشگاه آزاد شیراز بودند. نکته قابل توجه این برنامه این است که این تشکل مجددا اقدام به نصب عکس یکی از سران فتنه نموده و گستاخی و وقاحت را بدان جا رساند که در این برنامه از پرچم ایران بدون آرم الله استفاده می نمایند.
  لازم به ذکر است که این اقدام نیز در سایه سکوت مدیران و مسئولین دانشگاه انجام شد. تمامی این مسائل در حالی است که پرچم های آمریکا و اسرائیل نصب شده در کف ورودی هر دانشکده توسط دانشجویان انقلابی در سالروز ۱۶ آذر در عرض ۲۴ ساعت جمع شد.
  با توجه به نام گذاری سال توسط مقام معظم رهبری و تاکید ایشان بر موضوع فرهنگ و نیز با توجه به کارنامه غیرقابل قبول این دانشگاه در حوزه فرهنگ خاصه موضوع حجاب (وضع زننده حجاب و ساپورتهای رنگی) امروز نیز شاهد این چنین اقداماتی در زمینه احیای گروه ها و شخصیت های حامی فتنه هستیم تا جایی که امروز زمزمه هایی از بازگشت مجدد اساتید فتنه گر اخراجی دانشگاه آزاد اسلامی شیراز شنیده می شود، که امیدوارم صحت نداشته باشد.
  و اینک این سوال ها و هزاران سوال دیگر در ذهن متبادر می شود که:
  سوال اینجاست که تشکل “امید ایران” به دنبال ایجاد امید برای کدام ایران است؟
  سوال اینجاست که اعضای این تشکل واقعا سخنان امام روح الله (ره) در مورد منتظری، بازرگان، مصدق و … نشنیده اند و یا اینکه شنیده اند و با این وجود این چنین گستاخانه سخن می گویند؟
  سوال اینجاست که مسئولین دانشگاه آزاد چرا هیچ واکنشی نشان ندادند؟
  سوال اینجاست که مسئولین صحبت رهبر معظم انقلاب که می فرمایند: “یکى از چیزهایى که جلوی پیشرفت علمی را میگیرد، سیاسى شدن دانشگاه ها است. نگذارید دانشگاه جولانگاه حرکتهاى سیاسى بشود. نسل جوان موتور حرکت تحوّلات اجتماعى و سیاسى است؛ این غیر از این است که ما دانشگاه را محلّ جَوَلان گرایشهاى سیاسى اى که بعضى شان مخالف با اصل یا جهت گیرى هاى نظامند بکنیم.” را نشنیده اند و یا خود را به نشنیدن می زنند؟
  سوال اینجاست که اقدامات مکرر وزرات علوم در احیای فتنه گران و زنده کردن فضای سال های ملتهب ۷۶ در دانشگاه ها و پروبال دادن به افراطیون حامی فتنه در دانشگاه ها کی و کجا پایان خواهد یافت؟
  بیانه تشکل دانشجویی امید ایران در واکنش به اخبار اخیر
  تشکل دانشجویی امید ایران با ارسال بیانیه ای در برابر خبرهای اخیر مربوط به این تشکل ، موضع گیری کرد.
  متن این بیانیه به شرح ذیل می باشد:


  یک: درپی برگزاری مراسما فتتاحیه تشکل دانشجویی امیدایران و حضور گسترده دانشجویان و مسئولین عزیز شائبه های یپیش آمد که باعث سوء تفاهم هایی برای برخی از دانشجویان عزیز شد.

  شائبه نصب پرچم بدون آرم الله که صرفا تزئینات مراسم بود , باعث گردید که عده ای گمان برند که هدف نصب اینگونه تزئینات برای مقاصد خاص بوده درصورتیکه صرفا جنبه تزئیناتی داشته وقابل ذکر است در آن مراسم درکنار تزئینات, پرچم مقدس کشور عزیزمان مزین به نام الله نیز وجود داشته است ,لذا تشکل دانشجویی امید ایران به خاطر این سوء تفاهم و رنجش خاطر بخشی از دوستان وهمراهان خود عذر خواهی می کند.
  دو:میهمان محترم این مراسم جناب آقای میر اعظم هاشمی از فعالین سیاسی معتبر و شناخته شده ودوستدار انقلاب و رهبری معظم آن حضرت امام خامنه ای است؛ وجایگاه حزبی ایشان شناخته شده و سوابق انقلابی ایشان مورد تایید نهاد های مختلف جمهوری اسلامی ایران قرار گرفته است .  سه :تشکل امید ایران راه ,منش و اهداف خود را در راستای انقلاب اسلامی وبنیان گذارش حضرت امام خمینی(ره) و اهداف والای مقام معظم رهبری می داند و بارها وفاداری به این اهداف را در عمل وگفتار ثابت کرده است وهرگونه فعالیت علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران وقانون اساسی را از سوی هرفرد , نهاد یا سازمانی به شدت محکوم می کند. تشکل امید ایران معتقد است که در سال ۸۸ ظلم بزرگی به نظام جمهوری اسلامی شده است و این اتفاقات را که منجر به واردشدن خدشه به چهره مقدس نظام جمهوری اسلامی شد را محکوم می کند.

  اعضای تشکل امید ایران همانطور که درمراسم افتتاحیه این تشکل نیز بارها گفته شد خود را سربازان ولایت وکشور عزیزمان می دانند ودفاع از انقلاب وآرمانهای آن را وظیفه خود می دانند.

  ودر آخر باز هم از ایجاد سوء تفاهم برای عده ای از دوستان وعزیز ان عذر خواهی می کند. و با امید به مدد خداوند مهربان قدم در راه گذاشته تا نشاط را به دانشگاه باز گرداند.
  قابل تمامی دانشجویان خواب ....................؟؟؟؟؟؟
  منبع: پایگاه خبری غریو


  بیانات مقام معظم رهبری به دانشجویان؟
  برداشت و توقّع بنده و نظام اسلامی از جماعت دانشجو این است که فکر می کنیم دانشجو یک روشنفکر تمام عیارِ مسلمان است؛ متدیّن است


  مظهر شهامت و سرعت عملِ ملت ایران دانشجویان بودند؛ آن هم دانشجویانی که پیرو خطّ امام بودند، نه دانشجوی وابسته به فلان حزب سیاسی یا فلان تشکیلات گوناگون و بی ایمان؛ نه، دانشجویی که خطِّ امام را قبول داشت و به آن مؤمن بود.

  این برداشت من از جنبش دانشجوئی و نگاه من به جنبش دانشجوئی است: ضد استکباری، ضد فساد، ضد اشرافیگری، ضد حاکمیت تجمل گرایانه و زورگویانه، ضد گرایشهای انحرافی؛ اینها خصوصیات جنبش دانشجوئی است
  بازخواني سخنان مقام معظم رهبري درباره فعاليت سياسي دانشجويان

  * دانشجو بايد بر سرآمريكا و قدرت هاي مزاحم فرياد بكشد

  .....ما قوى هستيم و به عزت پروردگار عزيزيم؛ منتها شما دانشجويان نقش خودتان را فراموش نكنيد. آگاهى سياسى كسب كنيد و نسبت به آنچه كه مى‏گذرد، هوشيار باشيد و انگيزه و تپش جوانانه‏ انقلابى متناسب با قشر شما در خدمت هدف هاى نظام قرار گيرد. عده‏اى از افراد ساده‏انديش خيال مى‏كنند كه اگر دانشجو بخواهد حضور انقلابى داشته باشد، راهش اين است كه بر سر مسؤلان خود داد بكشد؛ خير، اين كه انقلابيگرى نيست. آنجايى كه مى‏بينيد دانشجو بر سر مسئولان امر داد مى‏كشد، مسئولان با دانشجويان هم‏جهت نيستند؛ آنها مزدور آمريكا هستند و اين جوانان نمى‏توانند طاقت بياورند و بالاخره فرياد اعتراض مى‏كشند؛ كما اينكه در رژيم گذشته همين‏گونه بود و دانشجو و طلبه و مردم و وجدان هاى بيدار و انسان هاى شجاع و روح هاى سالم بر سر مسئولان امر داد مى‏كشيدند. مبادا عده‏اى به صورت فريب‏انگيز و با ترفندهاى گوناگون بيايند و به چند جوان ساده تفهيم كنند كه دانشجو بايستى فرياد بكشد! بله، فرياد بايد كشيده شود؛ ولى بر سر آمريكا و قدرت هايى كه مزاحم مسئولان و اداره‏كنندگان نظام هستند.در هر دانشگاهى كه تحصيل مى‏كنيد، حضور دانشجويى خود را به صورت قوى و با خط درست حفظ كنيد.....
  [سخنرانى در مراسم بيعت جمع كثيرى از دانشجويان و دانشگاهيان ‏(23/3/68)]

  *بينش سياسى لازم است اما خودتان را دينى بسازيد
  ....چيزى كه آمريكا از آن مى‏ترسد، حتى لفاظي هاى سياسى هم نيست؛ البته شما بايد قدرت تحليل سياسى پيدا كنيد. اگر جوانانى و ملتى بينش سياسى نداشته باشند، فريب مى‏خورند؛ آنها را از صحنه خارج مى‏كنند و با ابزار دين، آنها را كنار مى‏زنند؛ مثل خيلى از كسانى كه متظاهر به دين و مقدس‏مآب هستند و بينش سياسى ندارند و خيلى راحت اينها را برمى‏دارند، كنار مى‏گذارند. هنوز هم در گوشه و كنار يك عده وجود دارند كه خودشان را ديندار و متدين مى‏دانند و با اين انقلابى كه براساس دين است، سر سازگارى ندارند. پس بينش سياسى لازم است؛ اما همه چيز نيست؛ اصل قضيه، آن ايمان الهى معنوى است كه بايد در دل هاى شما باشد؛ خودتان را دينى بسازيد.....
  [سخنرانى در ديدار با گروه كثيرى از دانشجويان و دانش‏آموزان به مناسبت سيزدهم آبان ماه (روز ملى مبارزه با استكبار) (15/8/70)]

  *خدا لعنت كند آن دست هايى را كه تلاش كرده‏اند و مى‏كنند كه قشر جوان و دانشگاه ما را غيرسياسى كنند
  ....بنده دلم مى‏خواهد اين جوانان ما شما دانشجويان چه دختر، چه پسر و حتى دانش‏آموزان مدارس - روى اين ريزترين پديده‏هاى سياسى دنيا فكر كنيد و تحليل بدهيد. گيرم كه تحليلى هم بدهيد كه خلاف واقع باشد؛ باشد! خدا لعنت كند آن دست هايى را كه تلاش كرده‏اند و مى‏كنند كه قشر جوان و دانشگاه ما را غيرسياسى كنند. كشورى كه جوانانش سياسى نباشند، اصلاً توى باغ مسائل سياسى نيستند، مسائل سياسى دنيا را نمى‏فهمند، جريان هاى سياسى دنيا را نمى‏فهمند و تحليل درست ندارند. مگر چنين كشورى مى‏تواند بر دوش مردم، حكومت و حركت و مبارزه و جهاد كند؟! بله؛ اگر حكومت استبدادى باشد، مى‏شود. حكومت هاى مستبد دنيا، صرفه‏شان به اين است كه مردم سياسى نباشند؛ مردم درك و تحليل و شعور سياسى نداشته باشند؛ اما حكومتى كه مى‏خواهد به دست مردم كارهاى بزرگ را انجام دهد، نظام را مى‏خواهد با قدرت بى‏پايان مردم به سر منزل مقصود برساند و مردم را همه چيز نظام مى‏داند، مگر مردمش - بخصوص جوانان، و بالاخص جوانان دانشجويش - مى‏توانند غيرسياسى باشند؟! مگر مى‏شود؟! عالم ترين عالم ها و دانشمندترين دانشمندها را هم، اگر مغز و فهم سياسى نداشته باشند، دشمن با يك آبنبات ترش مى‏تواند به آن طرف ببرد؛ مجذوب خودش كند و در جهت اهداف خودش قرار دهد! اين نكات ريز را بايد جوانان ما درك كنند.
  ...... دانشجو بايد احساس سياسى داشته باشد، درك سياسى داشته باشد، تحليل سياسى داشته باشد. بنده در قضاياى تاريخ اسلام اين مطلب را مكرراً گفته‏ام كه چيزى كه امام حسن مجتبى (ع) را شكست داد، نبودن تحليل سياسى در مردم بود. مردم، تحليل سياسى نداشتند. چيزى كه فتنه خوارج را به‏ وجود آورد و اميرالمؤمنين (ع) را آنطور زير فشار قرار داد و قدرت مندترين آدم تاريخ را آن‏گونه مظلوم كرد، نبودن تحليل سياسى در مردم بود والّا همه مردم كه بى‏دين نبودند، تحليل سياسى نداشتند. يك شايعه دشمن مى‏انداخت؛ فوراً اين شايعه همه جا پخش مى‏شد و همه آن را قبول مى‏كردند!...
  [بيانات مقام معظم رهبرى در ديدار دانش‏آموزان و دانشجويان به مناسبت «روز ملى مبارزه با استكبار» (12/8/72)]

  *دانشجو بايد قدرت تحليل سياسى داشته باشد
  ....بنده يك وقت عرض كردم دانشگاه ها بايد سياسى باشند و دانشجو بايد سياسى باشد. معناى اين حرف آن است كه دانشجو بايد قدرت تحليل سياسى داشته باشد؛ تا جبهه‏بندي هاى دنيا را بشناسد؛ تا بفهمد امروز دشمن كجاست و از كجا و با چه ابزارى حمله مى‏كند. اين براى شما لازم است. اگر شما تلاش سياسى، كار سياسى، مطالعه و مباحثه سياسى نداشته باشيد، اين توانايى را پيدا نمى‏كنيد. البته توجه داشته باشيد كه دشمن از همين امر استفاده نكند. دشمن با كمال هوشيارى ايستاده است. اميرالمؤمنين (ع) فرمود: «و من نام لم ينم عنه (4)»؛ مراقب باشيد كه اگر شما غفلت مى‏كنيد، دشمن از شما غفلت نمى‏كند. دشمن با كمال هوشيارى مراقب است.....
  [بيانات مقام معظّم رهبرى در ديدار دانش آموزان و دانشجويان ‏(10/8/74)]

  *پناه بر خدا از آن روزى كه مسئولان فهم سياسي نداشته باشند
  ....بلاشك درس خواندن همه  وقت دانشجو را نمى گيرد؛براى او وقتى باقى مى ماند كه بايد اين وقت را براى مسائل فكرى، براى مسائل سياسى - البته سياست بازى نمى گويم - استفاده كند. كار سياسى در دانشگاه نبايد حالت افراط و تفريط داشته باشد. يك وقت هست كه تفريطى وجود دارد؛ اصلاً دانشگاه همين طور مثل يك مرده است! اين همه جوان وجود دارند كه گاهى در مسائل سياسى، نه موضعى مى گيرند و نه حرفى مى زنند! بنده در موقعى گفتم خدا لعنت كند كسانى را كه دانشگاه را به اين طرف سوق مى دهند. يك وقت هم دانشجو را در همه  مسائلى كه هيچ ارتباطى با او ندارد - مسائل و مشكلات گوناگونى كه مربوط به گروه ها و جناح هاست - بيايند وارد كنند؛ از نيروى جوان او استفاده كنند و او را اين طرف و آن طرف بكشانند؛ اين هم به نظر من افراط است.
  البته بعضى وقت ها مى گويند در دنيا چنين است، در فلان كشور چنان است؛ حالا گيرم كه باشد، آيا خيلى خوب است كه فرضاً دانشجويان، دانشگاه هايشان را تعطيل كنند و درسشان را نخوانند؛ بيايند به سود فلان حزب و فلان جناح، حركتى را انجام دهند كه هيچ بررسى هم نكرده اند كه اين حركت درست است يا درست نيست؟ مگر اين چيز خوبى است كه ما حالا بخواهيم از آن تقليد بكنيم؟! بنابراين كار سياسى هم كه مى گوييم، يعنى واقعاً قدرت فهم سياسى، درك سياسى و تحليل سياسى بايد در يكايك دانشجويان به وجود آيد.
  پناه بر خدا از آن روزى كه كسانى مسئوليت هايى را در كشور به عهده بگيرند، در حالى كه فهم سياسى ندارند و قادر به تشخيص امواج سياسى دنيا نيستند! اين كار چه موقع بايد انجام گيرد؟ در طول زندگى؛ بخصوص در دوره جوانى. محيط دانشجويى هم محيط خيلى خوبى است؛ محيط گرم و پرشورى است؛ از اين موقعيت بايد استفاده شود. گمانم در آن ديدار قبلى اين نكته را به شما عرض كردم - اگر هم نگفتم، الان مى گويم - كه شما بايد كمك كنيد كه به وسيله  نشريات شما، دانشجويان قدرت تحليل پيدا كنند؛ يعنى مسائل سياسى را بفهمند و اصلاً متوجه شوند كه اين موج سياسى چيست؛ اين كسى كه الان اين اقدام را مى كند، اين حرف را مى زند، اين حركت را مى كند، براى چيست؛ يعنى قدرت تحليل سياسى پيدا كنند؛ پشت اين پرده  ظاهر را مشاهده كنند. در اوقات فراغت، دانشجويان مسائل علمى و فرهنگى را دنبال كنند. اين اردوهايى كه هست، بعضى از آنها خيلى خوب است؛ بخصوص شما كه الحمدللَّه بچه هاى مسلمانى هستيد و كم و بيش با مسائل اسلامى، گسترش ديندارى، تقوا و پارسايى در دانشگاه ها آشنا هستيد؛ اين خيلى مهم است.....
  [بيانات در جلسه پرسش و پاسخ مديران مسئول و سردبيران نشريات دانشجويي (24/12/77)]

  *بعضي دانشجو را دچار تعصب ها و تحجرهاى حزبى، سياسى و وارداتى مى‏كنند
  ....برداشت و توقع بنده و نظام اسلامى از جماعت دانشجو اين است كه فكر مى‏كنيم دانشجو يك روشنفكر تمام عيار مسلمان است؛ متدين است. در سطح دنيا جرياناتى وجود دارند - بعضيشان در ايران شعبه هم دارند كه دانشجو را نه روشنفكر مى‏پسندند، نه مسلمان. روشنفكر نمى‏پسندند، زيرا او را دچار تعصب ها و تحجرهاى حزبى، سياسى و وارداتى مى‏كنند. ما وقتى مى‏گوييم تحجر، فوراً ذهنمان مى‏رود به تحجر مذهبى؛ بله آن هم يك نوع تحجر است، اما تحجر فقط تحجر مذهبى نيست، بلكه خطرناك تر از آن، تحجر سياسى است.
  ... عزيزان من! دانشگاه مركز علم و آگاهى است. هر چيزى كه مزاحم علم و آگاهى باشد، جايش در دانشگاه نيست. دانشگاه ضربه اساسى را از همين دخالت ها و نقش‏آفرينى متحجران سياسى در محيط هاى دانشجويى مى‏خورد. دانشگاه بايد محيط كارِ علمى و تحقيقى باشد. دانشگاه بايد جايى باشد كه در آن امكان فريب، تقلّب و مغلطه‏بازى يا وجود نداشته باشد يا كم وجود داشته باشد. بايد آن كسانى كه غوغازيستند و اصلاً در فضاى غوغا مى‏توانند زندگى كنند و بدون فضاى غوغا زندگى برايشان مشكل است، نتوانند در دانشگاه نقش ايفا كنند. اين انتظار از دانشگاه و جوانان دانشجو و اساتيد و مديران دانشگاه هست كه آن را عملى كنند. راهش هم اين است كه كار را با تكيه به همان پايه آگاهى انجام دهيم. مثلاً فرض كنيد بحث سياسى مطرح است، خيلى خوب؛ اختلافات سياسى و مناقشات سياسى، چيزى است كه طبيعى است و عيبى هم ندارد. اصلاً نه فقط در زمينه‏هاى سياسى، حتى در زمينه‏هاى مذهبى نيز اختلاف نظر و اختلاف ديدگاه به پيشرفت كمك مى‏كند و هيچ مانعى ندارد. بنده كه خودم طلبه هستم و عمرم را در عالم طلبگى گذرانده‏ام و در حوزه‏هاى علميه بوده‏ام، ديده‏ام كه در حوزه علميه هرگز طرح مطلبى كه مخالف نظر مشهور است، گناه شمرده نمى‏شود؛ منتها شرط دارد. شرطش اين است كه مطرح شدن و پرداختن، هر دو علمى باشد. فرض كنيد در دانشگاه يك مسأله سياسى مطرح مى‏شود كه مورد اختلاف نظر است. چه مانعى دارد؟ از انسان هاى صاحب انديشه و فكر درخواست شود كه بيايند و در يك محيط آرام با همديگر بحث و صحبت كنند. از آنها خواسته شود كه به مسأله، علمى نگاه كنند. در زمينه‏هاى مذهبى نيز چنين چيزى ممكن است. از طرفى خيلى از مسائلى كه براى دانشجويان مطرح است، با مسائل اسلامى و مذهبى ارتباطات نزديك دارد. اين باعث مى‏شود كه علما، دانشمندان و انديشمندان حوزه وادار شوند كه به اين ميدان بيايند و اين ارتقاي فكرى و فكر اسلامى را به دنبال خواهد داشت. اين را بايد بخواهيم و هر كارى كه برخلافش است، مناسب محيط دانشگاه و دانشجو نيست. غوغاگرى و مشت گره‏كردن سرِ هيچ و پوچ و جنجال‏آفرينى و به قول بعضى از دوستان - كه زياد هم غصه مى‏خورند - اهانت كردن به مقدسات، مناسب نيست؛ البته بنده به اندازه برادرانى كه غصه مى‏خورند، غصه نمى‏خورم؛ چون يك خرده‏اش به ‏خاطر جوانى شماست. شما جوانيد و اين چيزها را نديده‏ايد؛ زود دستپاچه مى‏شويد. ما عمرى را گذرانده‏ايم و از اين چيزها خيلى ديده‏ايم؛ مى‏دانيم كه اينها چيزى نيست....
  [بيانات رهبر معظم انقلاب اسلامى در ديدار دانشجويان نمونه و ممتاز دانشگاه ها (7/9/81)]

  *سياست‏زدگى و سياست‏بازى را به هيچ‏وجه تأييد نمي كنم
  ....سياست در دانشگاه ها - كه بنده هميشه روى آن تأكيد كرده‏ام - به اين معناست. ما دو كار سياسى داريم: سياست‏زدگى و سياست‏بازى؛ اين يك‏جور كار است. اين را من به هيچ‏وجه تأييد نمي كنم؛ نه در دانشگاه و نه در بيرون دانشگاه؛ بخصوص در دانشگاه. يكى هم سياستگرى است؛ يعنى حقيقتاً فهم و قدرت تحليل سياسى پيدا كردن؛ كه يكى از وظايف تشكل هاى دانشجويى اين است. من تأكيد مي كنم، تشكل هاى دانشجويى - كه عمده نمايندگان آنها، در اينجا تشريف داريد - نوع برنامه‏ريزى و كار را به كيفيتى قرار دهيد كه دانشجو قدرت تحليل سياسى پيدا كند؛ هر حرفى را به آسانى نپذيرد و هر احتمالى را به‏آسانى در ذهن خودش راه ندهد يا رد نكند؛ اين قدرت تحليل سياسى، خيلى مهم است. ما غالباً چوب اين را خورده‏ايم؛ نه ما، بلكه ملت هاى ديگر هم بر اثر خطاها و خبط هايى در فهم سياسى‏شان، گاهى مشكلات بزرگى را از سر گذرانده‏اند. اين يك مسئله‏ مهم است....
  [بيانات رهبر معظم انقلاب اسلامى‏ در ديدار دانشجويان نمونه‏ و نمايندگان تشكل هاى مختلف دانشجويى ‏25/7/85]

  *تشكل هاى دانشجويى نسبت به هم مداراى سياسى داشته باشند
  ....در محيط دانشگاه، تحمل و مداراى سياسى لازم است. تشكل هاى دانشجوئى نسبت به هم مداراى سياسى داشته باشند؛ تحمل سياسى داشته باشند. درگير كردن مجموعه‏هاى دانشجويى با هم، نقشه‏ خطرناكى است كه كشيده شده است؛ اين نقشه را كشيده‏اند. بايد مراقب باشيد. مي خواهند تشكل هاى دانشجويى را به جان هم بيندازند. ما همين اواخر شاهد بوديم كه در چندتا دانشگاه داشتند اين كار را مي كردند؛ البته دانشجويان عاقل و باشعور و بلوغِ سياسى نگذاشتند اين اتفاق بيفتد. اما نقشه اين است. راه مواجهه‏اش هم همين است كه مجموعه‏هاى دانشجويى، افراد دانشجويى و تشكل هاى دانشجويى، حالت مدارا و تحمل داشته باشند....
  [بيانات رهبر معظم انقلاب اسلامى‏ در ديدار دانشجويان دانشگاه فردوسى مشهد (25/2/86)]

  *دانشجو بايد از افراط و تفريط پرهيز كند
  ....توصيه‏ من به فضاى دانشجويى و محيط دانشجويى، همين مطلبى است كه عرض كردم؛ يعنى خواستن، مطالبه كردن، داعيه داشتن؛ هم در زمينه‏ مسائل سياسى و اجتماعى، هم در زمينه‏ مسائل علمى، هم در زمينه‏ مسائل خاص دانشگاهى؛ همراه با عقلانيت.
  من از اول انقلاب تا حالا، حتى در آن روزهايى هم كه روزهاى بعضى از تحركات نامتناسب بود و من به دانشگاه تهران مى‏آمدم و با جوان ها صحبت مي كردم، عقيده و سليقه‏ام همين بود كه دانشجو بايد از افراط و تفريط پرهيز كند؛ من با افراط كارى و زياده‏روي هاى گوناگون در هر جهتى، موافق نيستم. با اعتدال، با روش منطقى و صحيح مسائل را دنبال كنيد و بدانيد كه خواست و پيگيرى شما اثر دارد.
  ما راجع به نخبه‏پرورى علمى بحث كرديم، من حالا نخبه‏پرورى سياسى را توصيه مي كنم. من تأييد مي كنم كه در بخش هاى تبليغات و صدا و سيما، نخبه‏هاى سياسى و نخبه‏هاى اجتماعى بايد مطرح بشوند؛ يكى از دوستان اينجورى فرموديد، كه كاملاً درست است؛ مورد تأييد من است و اين كار ان‏شاءاللَّه بايد بشود؛ ليكن بخشى از نخبه‏پرورى هم مربوط به شماست؛ يعنى در محيط تشكل هاى دانشجويى، نخبه‏هاى سياسى پرورش پيدا كنند؛ فضا را آماده كنيد. اين ديگر دست دولت و دست محيط خارج از دانشگاه نيست؛ دست خود شماست. از فكر، از ذهن استفاده كنيد، ببينيد چگونه مي توانيد محيط بحث و استدلال و ارزيابى فكرى و تقويت روحيه و تقويت اميد و محكم كردن پايه‏هاى فكر سياسى را در اين طبقه‏ جديدى كه بعد از شما مى‏آيند، برنامه‏ريزى كنيد كه خاطرجمع باشيم كه مجموعه‏ دانشجويى در دوره‏ بعد و دوره هاى بعد، همچنان در جهت همين هدف هاى بلند و آرمان هاى خوب پيش خواهد رفت؛ البته مراقب زاويه‏ها بايد بود؛ كج‏روي ها را بايستى ديد و شناخت.....
  [بيانات رهبر معظم انقلاب اسلامى در ديدار دانشجويان نخبه، برتران كنكور و فعالان تشكل هاى سياسى فرهنگى دانشگاه ها ‏(17/7/86)]

  *اينكه دانشجو حرفش را روشن بزند و دچار سياسى‏كارى نشود، چيز مطلوبى است
  .....يكى از دوستان، اعتراض هاى صريحى كردند. خصوصيت دانشجو هم همين است. به اشخاص و دستگاه‏ها اعتراضهايى كردند - حالا آن اعتراض ها ممكن است وارد باشد، ممكن است وارد نباشد؛ من روى آن نمي خواهم قضاوت بكنم - اصل اينكه دانشجو حرفش را روشن و صريح و آشكار بزند و دچار سياسى‏كارى نشود، چيز مطلوبى است.
  بدترين اشكال و اشكال وارد بر محيط دانشجويى اين است كه دانشجو دچار محافظه‏كارى شود و حرفش را با ملاحظه‏ موقع و مصلحت خيالى بيان كند؛ نه، دانشجو بايد حرفش را صريح بزند. البته در كنار اين صراحت در بيان، صداقت در نيت هم بايد وجود داشته باشد و در كنار او، سرعت در پذيرش خطا؛ اگر ثابت شد كه خطاست.
  فرق شماى جوان و دانشجو و صادق و پاكيزه‏دل، با يك آدم سياسى‏كار بايد در همين باشد؛ حرفتان را صريح بزنيد؛ آنچه را كه مي زنيد، از دل بزنيد؛ و اگر چنانچه معلوم شد كه اشتباه است، سريع پس بگيريد؛ راحت. اين، به نظر من يكى از بهترين شاخصه‏هاى دانشجويى است.....
  [ديدار دانشجويان با رهبر انقلاب (7/7/87)]

  *قدرت سياسى براي تشكل‏هاى دانشجويى مطرح نيست
  ....يك جمله هم در باب تشكل‏هاى دانشجويى عرض كنم؛ البته منظور تشكل‏هاى سياسى، اجتماعى دانشجويان است؛ تشكل‏هاى علمى، بحث ديگرى دارد. تشكل‏هاى دانشجويى نقش‏آفرينند؛ بدون ترديد. منتها بايد توجه داشت كه تشكل دانشجويى، حزب به اين اصطلاحى كه امروز در دنيا هست و احزاب با آن اصطلاح شناخته ميشوند، نيست و با آن فرق دارد؛ تشكل دانشجويى با حزب فرق دارد. احزاب و سازمان هاى سياسى در وضع رايج و متعارف عالم، تشكيلاتى هستند كه براى رسيدن به قدرت به وجود آمده‏اند. احزاب در دنيا اين جورند. يعنى مجموعه‏هايى تشكيل مي شوند براى اينكه قدرت سياسى را در جامعه در دست بگيرند. اين خاصيت حزب اين است. تشكل‏هاى دانشجويى مطلقاً براى اين به وجود نمى‏آيند و نمي خواهند قدرت را در دست بگيرند. تشكل‏هاى دانشجويى براى رسيدن آرمان ها به وجود مى‏آيند كه فراتر از مسئله‏ به قدرت سياسى رسيدن و حكومت را به دست گرفتن، است. اين - قدرت سياسى - برايشان مطرح نيست. البته احزاب بدشان نمى‏آيد كه از اين مجموعه‏هاى دانشجويى براى رسيدن به قدرت استفاده كنند. به نظر ما اين روا نيست و خود دانشجوها بايد به اين توجه داشته باشند. احزاب مي خواهند چيزى به دست بياورند، قدرت را كسب كنند. دانشجوها غالباً با فعاليت هاى دانشجويى، جان خودشان، توان خودشان، نشاط خودشان را مايه مي گذارند و چيزى تقديم مي كنند؛ آن جايى كه لازم بشود، جان را تقديم مي كنند؛ كما اينكه ديديد.
  ضمناً تشكل‏هاى دانشجويى فرصتى هم براى دانشجو ايجاد مي كند براى كار دسته ‏جمعى و من به كار دسته‏جمعى اعتقاد دارم و اين را يك نياز دانشجو مي دانم؛ كسب مهارت هاى گوناگون؛ مهارت هاى سياسى، اجتماعى. و توجه داريد شما جوانان عزيز؛ چه برادرها، چه خواهرها، كه دانشجو محاط به انواع خدعه‏ها و گرداب هاى گوناگون است؛ محاط به انواع خطرهاست. در كشور ما لااقل اين جور است. يكى از اهداف توطئه‏هاى استكبارى در كشور ما، بلاشك دانشجوها هستند. علتش هم معلوم است؛ در كشور ما نسبت جوان، نسبت بسيار بالايى است، نسبت دانشجو هم نسبت بالايى است و دانشجو نقش‏آفرين است؛ هم در زمينه‏هاى علمى، هم در زمينه‏هاى سياسى. آن كسانى كه براى اين كشور و براى اين ملت خواب هايى ديده‏اند، ناچارند روى دانشجوى ايرانى سرمايه‏گذارى كنند؛ از جاذبه‏هاى غريزى گرفته تا فريب هاى سياسى، تا دكان‏دارى‏هاى ب ظاهر معنوى - عرفان هاى ساختگى - كه انواع و اقسام اين چيزها وجود دارد. تشكل‏ها مي توانند مصونيت‏بخش باشند؛ مي توانند دانشجو را از افتادن در گرداب هاى مختلف و منجلاب هاى مختلف نجات بدهند و حفظ كنند. اين نقشى است كه تشكل‏ها مي توانند ايفا كنند. مسئولان تشكل‏ها كه نام هاى مختلفى دارند و با عنوان هاى مختلفى كار مي كنند، بايد همه در اين هدف، خودشان را سهيم بدانند: كمك به دانشجو.....
  [ديدار اساتيد و دانشجويان در دانشگاه علم و صنعت ‏(24/9/87)]

  *پس از تحصيل علم ارتقاي فكرى دانشجويان در زمينه‏ سياسي در صدر فعاليت هاى دانشجويى باشد
  ....دلى بى‏آلايش جوان، هنگامى كه با نور ايمان و فروغ انديشه‏ عالمانه روشن شود، گنجينه‏اى الهى است كه فرآورده‏هاى آن، امروز و فرداى كشور را بهره‏مند مي سازد. در مرحله‏ كنونى، آنچه مي بايد پس از تحصيل علم، در صدر فعاليت هاى دانشجويى قرار گيرد، ارتقاي فكرى دانشجويان در زمينه‏ فرهنگ و سياست است. امروز هيچ كس نمي تواند انكار كند كه فوري ترين هدف دشمنان جمهورى اسلامى، تسخير پايگاه هاى فرهنگى در كشور است. آنان درصددند بدين وسيله، باورهاى اسلامى و انقلابى را كه اصلى‏ترين عامل ايستادگى ملت ايران در برابر نظام سلطه‏ استكبارى است، از ذهن ها و دل ها بزدايند و باورهاى سلطه‏پذيرى و فرودستى در برابر غرب را به جاى آن بنشانند. تلاش آشكار از سوى واسطه‏ها و دست‏نشاندگان امپراتوري هاى زر و زور در بسيارى از عرصه‏هاى فرهنگى براى ترديدافكنى در مبانى اسلام و انقلاب، امروز افراد ديرباور را نيز به دغدغه افكنده است و كسانى كه ديروز هشدار در برابر شبيخون فرهنگى را جدى نمي گرفتند، امروز آن را به چشم خود مى‏بينيد. بي شك نخستين آماج اين شبيخون، جوانان‏اند، بويژه آنانكه در جاده‏ دانش و فرزانگى قدم برمى‏دارند و آينده‏ فرهنگى و سياسى كشور در دست آنهاست. درست است كه دشمن به رغم تلاش و هزينه‏ فراوان نتوانسته است به محصول مورد نظر خود دست يابد، ولى به روشنى مى‏دانيم كه مهمترين پاسخ كوبنده‏ بدخواهان، معرفت و ايمان روشن‏بينانه و قدرت تحليل سياسى است و اينها همان است كه تشكل هاى دانشجويى شايسته‏ همت گماشتن و پرداختن به آن مي باشند.....

 2. 2 کاربر از پست مفید شهیدمهدوی تشکر کرده اند .


 3. #2
  داره خودمونی میشه
  تاریخ عضویت
  ۱۳۹۲-اردیبهشت-۰۸
  محل سکونت
  زیر آسمون خدا
  جنسيت
  برادر
  نوشته ها
  525
  امتیاز : 6,894
  سطح : 54
  Points: 6,894, Level: 54
  Level completed: 72%, Points required for next Level: 56
  Overall activity: 18.0%
  افتخارات:
  SocialTagger First Class5000 Experience PointsVeteran
  تشکر کردن : 862
  تشکر شده 1,992 در 424 پست
  مخالفت
  21
  مخالفت شده 27 در 22 پست

  پیش فرض

  گزارش رجانیوز از حواشی یک انتصاب جنجالی در دانشگاه آزاد؛
  واکنش خشمگینانه دانشجویان به انتصاب فرد هتاک به امام(ره): دست منحوس هتاک به امام و ولایت فقیه و رهبری از دانشگاه آزاد کوتاه شود/ میرزاده: مساله را پیگیری می کنیم

  گروه سیاسی - رجانیوز: حدود دو ماه پیش با صدور حکمی از سوی سید طه هاشمی، معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد، "عبدالحسین هراتی" به عنوان سرپرست اداره کل اسناد و مدارک دانشگاه آزاد منصوب شده است.طه هاشمی در متن نامه خود با بیان «نظر به سوابق ارزشمند و توانمندی های علمی جنابعالی» وی را به سمت سرپرست اداره کل اسناد و مدارک دانشگاه آزاد منصوب کرده است.


  عبدالحسین هراتی که اخیراً و پس از ریاست دکتر میرزاده بر دانشگاه آزاد از استرالیا به ایران بازگشته است حالا با حکم آقای طه هاشمی مسئول ثبت، ضبط و حفاظت از اسناد و مدارک دانشگاه آزاد شده است. گفتنی است وی مشاور فرهنگی، اجتماعی و رسانه ای رئیس مجمع تشخیص نیز می باشد.

  عبدالحسین هراتی کیست؟

  آنچه از عبدالحسین هراتی در فضای مجازی منتشر شده، نامه ای از سوی وی به مهدی کروبی است که نمایه کاملی از وی بیان می کند.

  سایت های ضدانقلاب متن نامه وی را منتشر کرده اند. خبرنامه دانشجویان ایران، ضمن عذرخواهی از مخاطبان، جهت تنویر افکار عمومی بخش هایی از مکتوبات موهن هراتی را منتشر می نماید.

  وی در این نامه از مهدی کروبی با عنوان دلاور جنبش سبز یاد کرده و می نویسد: "من حضرت عالی و آقای مهندس موسوی و خانم زهرا رهنورد را اکنون مصادیق عالمان قائم به قسط می دانم که خداوند آنان را در کنار پیامبران نشانده و وجود آنان را شاهد بر کلمه توحید دانسته است".

  وی با گلایه از یاد امام(ره) از سوی مدعیان خط امام(ره) می نویسد: "از اینکه شما و مهندس موسوی عزیز پیوسته در سخنان خود از «امام» یاد می کنید، من و بسیاری دیگر در رنج بوده ایم اما پیوسته خود را اینگونه توجیه می کرده ایم که شرایط مبارزه در ایران چنین اقتضایی دارد و لذا خون جگر می خوردیم و سکوت اختیار کرده بودیم، اما سخنان اخیر آقای مهاجرانی که در آن فرموده بودند: هر کس امام و روحانیت را قبول ندارد متعلق به جنبش سبز نیست، طاقت از کف ربود. منتظر بودم که جوابی به این سخن سخیف از طرف رهبران جنبش داده شود که خوشبختانه دو سه روز پیش موسوی عزیز این جواب را داد و گفت که هرکس در هر کجا از عدالت طرفداری کند عضو جنبش سبز است".


  وی بدون یاد کردن از جنایت های منافقین مدعی شده است: "دهه شصت تونل وحشت تاریخ معاصر ایران بود. دهه ای که همه خشونتها و جنایتها و تحجرها و بدعت های غیرانسانی و ضدتوحیدی و شرک آلود آن به نام «امام خمینی» در تاریخ ما ثبت و ضبط شده است و کسی را یارای پاک کردن آن از این تاریخ نیست".

  وی ادامه می دهد: "تورا به خدا در زنده کردن «امام» نکوشید که این «امام» زنده شدنی نیست بلکه افیون مرگی است که طرفداران خود را به محاق نیستی می کشد".

  هراتی در بخشی از نامه خود با اشاره به آیه (أَلَم تَرَ إِلَى الَّذينَ بَدَّلوا نِعمَتَ اللَّهِ كُفرًا وَأَحَلّوا قَومَهُم دارَ البَوارِ آیا ندیدی کسانی را که نعمتهای خدا را به کفر تبدیل کردند و مردم خویش را به دیار نیستی راندند) ابراز عقیده کرده بود: "خدایا، این قرآن تو چه بزرگ است، گویی این آیه همین امروز در مورد «امام خمینی» نازل شده است".

  هراتی با کنابه به موسوی و کروبی گفته بود: "کجای امروز شما به «امام خمینی» و افکار او واعمال او شباهت دارد؟آیا شما ولایت مطلقه را قبول دارید؟ بگویید تا ما تکلیف خودمان را بدانیم! آیا شما جنایات سال ۶۷ را تأیید می کنید؟ به خدا قسم میدانم که نمی کنید و حتی اگر روزی خدای ناکرده از زبان شما بشنوم که آنرا توجیه می کنید باز نیز قسم خواهم خورد که در نفس خود از آن متنفرید و به توجیه پناه آورده اید".

  وی با بی شرمی مدعی شد: "بخدا قسم آنچه که در کهریزک اتفاق افتاد مصداق کوچکی بود از شکنجه ها و کشتارهای دهه شصت در زندانهای «امام خمینی»".

  هراتی با طرح اتهام هایی به نظام و امام خمینی نوشت: "مگر منتظری نگفت که ولایت مطلقه شرک است؟ و مگر «امام خمینی» واضع تئوری ولایت مطلقه نبود؟".

  وی با شرک آلود خواندن حکم امام خمینی در خصوص ولایت فقیه گفته بود: "سالها پیش از وقوع انقلاب اسلامی «حضرت امام» همه سخنان خود را در کتاب «ولایت فقیه» و فاجعه بار تر از آن درکتاب «کشف الاسرار» گفته بود. اما مگر در آن روزگار کسی جرات این را بخود میداد که آن اندیشه های سخیف را نقد کند؟"

  حالا چنین فردی با این دیدگاه ها –که خبرنامه دانشجویان ایران تنها بخش هایی از اعتقادات وی را منتشر کرده است- سکان دار یکی از پست های دانشگاه آزاد شده است.

  اعتراض بسیج دانشگاه آزاد به انتصاب هراتی

  شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه  آزاد با صدور بیانیه ای نسبت به انتصاب هراتی در این دانشگاه واکنش نشان داد.

  شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه های آزاد با صدور بیانیه ای نسبت به انتصاب هراتی در این دانشگاه واکنش نشان داد و آورده است: مسئولین محترم دانشگاه آزاد اسلامی بدانند که امام و رهبری خط قرمز بسیج دانشجویی اند و هرکس در هر جایگاه و مقامی بخواهد گردی بر دامان ولایت بنشاند بی درنگ با برخورد انقلابی و قاطع دانشجویان بسیجی مواجه خواهد شد و آنگاه بی شک تنها راه فرار از خروش انقلابی فرزندان روح خدا و سربازان و پرچمداران علی زمانه فرار با لباس زنانه از کشور خواهد بود.

  متن این بیانیه به شرح ذیل است:

  بسمه تعالی
  من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیافتد.(امام خمینی رحمةالله علیه)
  یکی از اهداف تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی در سال های آغازین انقلاب تقویت بنیه علمی و فرهنگی و ارتقای بینش عمیق به مفهوم انقلاب اسلامی ایران بوده است که به حق اهدافی والا و متناسب با اهداف انقلاب بوده است، اما هر چه از تولد این نهال نوپا می گذشت دانشگاه آزاد اسلامی نه تنها در مسیر بهبود و اعتلای فرهنگ در فضای علمی کشور حرکت نکرد بلکه با پرداختن صرف به سیاست پول محوری و سیاسی بازی های ناصواب و بی توجهی به اوضاع فرهنگی روز به روز بر غربت فرهنگ افزود.

  حرکت بر روی ریل های فرسوده و زنگ زده غرب گرایی در دانشگاه آزاد سابقه ای دیرین دارد و تبدیل کردن دانشگاه ها در سال 88 به ستاد یکی از سران فتنه و گسیل هزینه های فرهنگی دانشگاه به بی فرهنگ ترین عمل ها که جشن ها و میتینگ های فتنه گران بود در کنار مدیریت سلطنتی و سی ساله برخی تنها بخشی از آنهاست که جریان دانشجویی ضمن هوشیاری لازم و هشدارهای مقتضی بنا بر مصلحت نظام و اغماض و به امید اصلاح رویه از ایجاد تنش خودداری کرده است.

  اما در جدیدترین اقدام تهوع آور دانشگاه آزاد اسلامی با حکم معاون فرهنگی دانشگاه آقای طه هاشمی یکی از حامیان فتنه 88 و جنبش جعلی و پوشالی سبز و از اهانت کنندگان صریح به امام راحل عظیم الشان آقای هراتی به سمت مدیرکل اداره اسناد و مدارک دانشگاه آزاد منصوب شده است.

  برای مسئولین محترم دانشگاه آزاد اسلامی کشور، اعضای هئیت موسس و بالاخص جناب آقای هاشمی و همچنین نوه بزرگوار امام که از حامیان ریاست محترم دانشگاه هستند و همگی داعیه دار ارادت به امام و رهبری نیز می باشند خالی از لطف نخواهد بود که تنها به بخشی از اظهارات شرم آور آقای عبدالحسین هراتی توجه نمایند:

  "دهه شصت تونل وحشت تاریخ معاصر ایران بود. دهه ای که همه خشونت ها و جنایت ها و تحجرها و بدعت های غیرانسانی و ضدتوحیدی و شرک آلود آن به نام "امام خمینی" در تاریخ ما ثبت و ضبط شده است و کسی را یارای پاک کردن آن از این تاریخ نیست".

  "تو را بخدا در زنده کردن «امام» نکوشید که این «امام» زنده شدنی نیست بلکه افیون مرگیست که طرفداران خود را به محاق نیستی می کشد".

  بی شک زمان حاضر معیار خوبی برای سنجش نزدیک بودن به امام و پیرو بودن ایشان است و قطعا هرکس در حفظ ارزش ها و برخورد با هتاکان به امام پیش قدم تر باشد به امام نزدیک تر خواهد بود نه آنکه نام فامیلی و یا انتساب ژنیتیکی به ایشان را به ارث برده باشد.

  مسئولین محترم دانشگاه آزاد اسلامی بدانند که امام و رهبری خط قرمز بسیج دانشجویی اند و هرکس در هر جایگاه و مقامی بخواهد گردی بر دامان ولایت بنشاند بی درنگ با برخورد انقلابی و قاطع دانشجویان بسیجی مواجه خواهد شد و آنگاه بی شک تنها راه فرار از خروش انقلابی فرزندان روح خدا و سربازان و پرچمداران علی زمانه فرار با لباس زنانه از کشور خواهد بود.

  به جهت قرار داشتن در ایام ماه مبارک رجب و میلاد مولی الموحدین به مسئولین دانشگاه آزاد فرصت می دهیم تا با تجدیدنظر در این انتصاب نادرست ضمن اعلام وفاداری به امام و رهبری مانع از تلخ شدن شیرینی این ایام در کام دانشجویان و شوند.

  شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه های آزاد واحد گلستان، یزد، همدان، مازندران، خوزستان، گیلان، ورامین و شیراز نیز در صورت اصلاح رویه موجود و لغو انتصاب مذکور همچنان با قوت در کمک به جهت اعتلای فرهنگ در دانشگاه ها چون چتری ایمن به خدمت جهادی و انقلابی اش همچون گذشته ادامه خواهد داد، اما هشدار جدی می دهیم در صورت عدم تغییر در رویه و عزل فرد منتصب شده دیگر اغماض جایی در دکترین و راهبرد بسیج دانشجویی نخواهد داشت و بسیج دانشجویی در جهت احقاق حقوق دانشجویان و حفظ ارزش ها و آرمان های والای نظام از تمامی ظرفیت های قانونی خود از جمله تحصن و تجمع سراسری در همه واحدهای دانشگاه آزاد و برگزاری نشست های مطبوعاتی و رسانه ای و ارائه مستندات تا رسیدن به هدف متعالی اش استفاده خواهد کرد و نخواهد گذاشت کسانی که با بغض و کینه به جهت قطع ویژه خواری هایشان نسبت به انقلاب و بنیانگذارش می نگرند در مجموعه کشور بر مسند بنشینند و مسئولیت تمامی اتفاقات برعهده مسببان این انتصاب بی خردانه در دانشگاه آزاد اسلامی کشور خواهد بود.

  در پایان ضمن بیعت مجدد با امام راحل و رهبری فرزانه امام خامنه ای امید داریم مسئولین محترم در این آزمون ولایت مداری سربلند بیرون آمده و در کنار فرزندان نسل سوم انقلاب بار دیگر در سنگر دانش و فناوری سربازی شایسته برای ولایت باشند.

  شورای تبیین مواضع:
  بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد شهرستان بهشهر
  بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد شهرستان گلوگاه
  بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد شهرستان نکا
  بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد شهرستان جویبار
  بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد شهرستان ساری
  بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد شهرستان قائمشهر
  بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد شهرستان بابل
  بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد شهرستان سوادکوه
  بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد شهرستان سوادکوه شمالی
  بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد شهرستان آمل
  بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد شهرستان محمودآباد
  بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد شهرستان نوشهر
  بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد شهرستان نور
  بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد شهرستان چالوس
  بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد شهرستان تنکابن
  بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد شهرستان رامسر
  بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد شهرستان بندرگز
  بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد شهرستان علی آباد
  بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد شهرستان گرگان
  بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد شهرستان گنبد
  بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد شهرستان آستارا
  بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد شهرستان رامسر آستانه
  بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد شهرستان انزلی
  بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد شهرستان رتالش
  بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد شهرستان رشت
  بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد شهرستان رودبار
  بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد شهرستان رودسر
  بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد شهرستان سیاهکل
  بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد شهرستان فومن
  بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد شهرستان لاهیجان
  بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد شهرستان لنگرود
  بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد شهرستان ماسال
  بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد شهرستان لشت نشاء
  بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد واحد اهواز
  بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد واحد شیراز
  بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد شهرستان همدان
  بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد شهرستان کبودرآهنگ
  بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد شهرستان نهاوند
  بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد شهرستان تویسرکان
  بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد شهرستان اسدآباد
  بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد شهرستان یزد
  بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد شهرستان میبد
  بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد شهرستان اردکان
  بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد شهرستان بهاباد
  بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد شهرستان تفت
  بسیج دانشجوئی دانشگاه آزاد شهرستان ابرکوه
  بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد صدوق
  بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد شهرستان مهریز
  بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد واحد خاتم

  واکنش اتحادیه انجمن های اسلامی مستقل سراسر کشور

  اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل و 45 دفتر انجمن اسلامی این اتحادیه دانشجویی با صدور بیانیه ای نسبت به انتصاب عبدالحسین هراتی در دانشگاه آزاد اسلامی واکنش نشان دادند و از اعضای هیئت موسس این دانشگاه خواست نسبت به این انتصاب واکنش نشان دهند.
  متن این بیانیه بدین شرح است:

  انالله و انا الیه راجعون

  ملت شریف و آزاده ایران

  مطلع شدیم در انتصابی نابجا و ناشایست، فردی که سابقه توهین های مکرر به جمهوری اسلامی، امام خمینی(ره)، ولایت فقیه و رهبری انقلاب را داشته، از سوی معاون فرهنگی دانشگاه آزاد به سمتی در این دانشگاه منصوب شده است.

  عبدالحسین هراتی با هتاکی های فراوانش، در حالی در دانشگاه آزاد سمت گرفته است که به گفته آقای طه هاشمی معاون فرهنگی دانشگاه آزاد، صرفا دلیل این انتصاب، معرفی برخی افراد بوده است.

  واسفا از این ظلم به امام و رهبری و انقلاب و هزار افسوس از خاموشی داعیه داران خط امامی دانشگاه آزاد!

  در طول چند ماه اخیر بارها هشدار داده بودیم که برخی تحرکات در دانشگاه آزاد، تامل برانگیز و نامبارک است اما هربار مسئولان این دانشگاه برصیانت از آرمان های امام و انقلاب تاکید می کردند و داعیه خط امامی بودن اصیل را به رخ دانشجویان می کشیدند که مگر می شود ما مسئولان دانشگاه باشیم و به امام خمینی(ره) اهانتی گردد؟!

  اکنون آقایان مسئول این انتصاب را چگونه پاسخ می دهند که این بار نه گمانه زنی و نه خیال پردازی است بلکه واقعیتی اسف بار است که بارها و پیش از این هشدار آن را داده بودیم.

  هزار افسوس از سکوت آقای هاشمی به عنوان رئیس هیئت موسس دانشگاه آزاد!

  آقای هاشمی، امام را تنها محدود به خواب و خاطره نسازید؛ اکنون هنگام اعلام و نظر صریح شما در این باره است؛ اگر امام را می شناسید، از او دفاع کنید. آن هم در روزهایی که به لطف دولت کریمه اعتدال مریدان سینه چاکتان هر روز در دانشگاهی، در سخنرانی به امام امت ناسزا روا می دارند. آیا ایشان از اظهارات شاذ مشاورشان در واحد یزد بی اطلاع اند؟ آیا ایشان اخبار این انتصاب ناگوار را شنیده اند و تا امروز سخن نگفته اند؟!

  آقای هاشمی برایتان متاسفیم و محاسبه فردای قیامت را به شما یادآور می شویم. فاین تذهبون؟

  جناب حجت الاسلام ناطق نوری

  عضو هیئت موسس دانشگاه آزاد

  عجیب است باور این ضایعه که در حاکمیت ارزش های اسلامی تحت لوای ولایت فقیه که میراث پربرکت امام روح الله و همان ولایت رسول الله است، این چنین توهین بزرگی به اسلام عزیز روا داشته شود.

  شما که سال ها در محضر خمینی کبیر بودید و سالیان دیگر را در همراهی با رهبر انقلاب گذرانده اید، به خروش آیید. کاری بکنید که فردا باور کنند شما یار امام و رهبری بوده اید. خدای نکند راهی را بروید که آیندگان این سوال را بپرسند که آیا ناطق نوری هم ولایت فقیه را قبول نداشت که اجازه داد آن را در دانشگاهی که وی در آن مسئول است، مسخره کنند؟!

  جناب آفای سید حسن خمینی

  شما که به عنوان عضو هیئت موسس دانشگاه آزاد ایضا مسئولیت دفتر نشر آثار امام خمینی را برعهده دارید چگونه می پذیرید در دانشگاه آزاد فردی منصوب شود که معتقد است امام "افیون مرگی است که طرفداران خود را به محاق نیستی می کشد"

  باور کنید برایمان سخت است بگوییم این ناپاک منحوس (عبدالحسین هراتی)چه الفاظی را در توهین به امام استفاده کرده است که شک نداریم اگر بشنوید چون ما فرزندان معنوی حضرت روح الله، برافروخته می شوید.

  نوه امام عزیز که حالا مسئولیت حفظ و نشر آثار او را دارید، از ادامه حضور هراتی معلوم الحال، که گفته است، اندیشه امام سخیف و شرک آلود است جلوگیری کنید، اگر خون خمینی در رگهای شماست.

  جناب آقایان میرزاده و جاسبی و آقای طه هاشمی

  جنبش دانشجویی ضمن اعلام انزجار از سیاست های شما در انتصاباتی این چنین اسفبار اعلام می کند، اگر ظرف کوتاه ترین زمان دست منحوس هتاک به امام و ولایت فقیه و رهبری از دانشگاه آزاد کوتاه نشود، خواهید دید آنچه را که نباید.

  آقایان علی اکبر هاشمی رفسنجانی، علی اکبر ناطق نوری، سید حسن خمینی، عبدالله جاسبی، طه هاشمی، محسن قمی و حمید میرزاده


  جریان دانشجویی مسلمان به ارواح طیبه شهدا و آرمان های بلند امام امت سوگند می خورد که در صورت عدم اتخاذ تصمیمی مناسب در مورد این انتصاب، از هیچ اقدامی فرو گذار نکند ولو همان تهدید های قدیمی از سوی جنابانتان به فرزندان معنوی حضرت روح الله ادامه داشته باشد.

  جنبش دانشجویی قسم می خورد همان گونه که نگذاشت عده ای که دانشگاه آزاد را مال خود و فرزندان خود می دانستند، اموال ملت را موروثی کنند و در وقف دانشگاه آزاد مقابلشان ایستاد، این بار هم نخواهد گذاشت ظلمی چنین به امام عزیز روا دارید.

  درپایان با آرزوی صحت و سلامت برای رهبر معظم انقلاب و مراجع تقلید، امید داریم که مسئولان دانشگاه آزاد به وعده خود در خصوص عبدالحسین هراتی جامه عمل پوشانده که در غیر آن صورت مطابق آنچه گفته شد رفتار خواهیم کرد.

  اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه های سراسر کشور

  و دفاتر عضو اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل:

  انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه اصفهان
  انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه یزد
  انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز
  انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شیراز
  انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
  انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شاهد
  انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بابل
  انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه خوارزمی تهران
  انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران
  انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه ارومیه
  انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه صنعتی شریف
  انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه یاسوج
  انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه سمنان
  انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد
  انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه شهرکرد
  انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه بوعلی سینا همدان
  انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه آزاد اهواز
  انجمن اسلامی دانشجویان مرکز آموزش عالی فنی کرمانشاه
  انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان
  انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه بیرجند
  انجمن اسلامی دانشجویان پردیس قم دانشگاه تهران
  انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه اراک
  انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی ارومیه
  انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم دریایی چابهار
  انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه هرمزگان
  انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی سبزوار
  انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه مازندران
  انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه قم
  انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی اهواز
  انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
  انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه سیستان و بلوچستان
  انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم و فنون خرمشهر
  انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه محقق اردبیلی
  انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه پیام نور اصفهان
  انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه پیام نور خوراسگان
  انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس
  انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج
  انجمن اسلامی دانشجویان دانشکده پرستاری رامسر
  انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه زابل
  انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید باهنر کرمان
  انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تربت حیدریه
  انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه کاشان
  هیئت موسس انجمن اسلامی دانشجویان مستقل آزاد شهرکرد
  هیئت موسس انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه صنعتی شیراز
  هیئت موسس انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه آزاد ایذه

  معاون فرهنگی دانشگاه آزاد: اگر مستندات درست باشد به معرفان هراتی گلایه می کنیم

  معاون فرهنگی دانشگاه آزاد با اشاره به انتشار اخباری درباره سوابق هراتی گفت: با اعتماد به معرفی کنندگان به هراتی سمت دادم.

  حجت الاسلام سیدطه هاشمی معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد در گفت وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم، با اشاره به انتصاب "عبدالحسین هراتی" به عنوان سرپرست اداره کل اسناد و مدارک دانشگاه آزاد، گفت: به طور طبیعی استعلام هایی برای سمت هایی در این سطح انجام می شود که معمولاً دو دسته است. اگر گزارشی منفی در این استعلام ها وجود نداشته باشد و شرایطی مانند قدرت مدیریت, علم، تخصص و غیره در فرد وجود داشته باشد، انتخاب می شود.

  وی در پاسخ به این سؤال "آیا از سوابق هراتی نیز استعلام گرفتید؟" گفت: در استعلام که عنوان نمی شود این فرد این سوابق را دارد. از تمام سوابق افراد که همه اطلاع ندارند. وقتی در گزارش جواب منفی نباشد و مشکلی دیده نشد، انتخاب می شود.

  هاشمی در پاسخ به این سؤال که آیا مطالبی که درباره سوابق هراتی منتشر شده درست است، گفت: من نمی دانم، الآن به وی دسترسی ندارم که موضوع را از وی پیگیری کنم.

  وی درباره افرادی که هراتی را به وی معرفی کرده اند، گفت: به طور معمول افراد برای سمت های مختلف از جاهای مختلف پیشنهاد می شوند. قرار نیست که همه را ما بشناسیم. افراد معرفی می کنند، ما بررسی می کنیم. اگر مناسب بود انتخاب می کنیم.

  وی در پاسخ به این سؤال که گفته می شود این فرد مدتی مشاور آقای هاشمی رفسنجانی بوده است، تصریح کرد: نمی دانم و اطلاعی ندارم.

  معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد در خصوص "اگر مسائلی که درباره سوابق هراتی منتشر شده صحت داشته باشد چه تصمیمی در این زمینه اتخاذ می کنید؟" گفت: ما از خیلی کسانی که شعار می دهند خودمان را به امام نزدیک تر می دانیم. طبیعی است اگر کسی بخواهد مقابل امام، رهبری و انقلاب موضع داشته باشد به هیچ وجه بر نمی تابیم و اجازه نمی دهیم در زیرمجموعه های ما کسانی باشند که زاویه داشته باشند.

  هاشمی خاطرنشان کرد: ما با کسی تعارف نداریم. اگر برایمان محرز شود که خدای نکرده علیه ارزش های اسلامی، نظام و شخصیت های محبوب ملت کسی در زیرمجموعه ما مشکلی داشته باشد طبیعی است که به همکاری مان ادامه نمی دهیم. این جزو استراتژی دانشگاه آزاد است.

  وی اضافه کرد: به همه افرادی که با من تماس گرفته اند اعلام کرده ام هرکسی مستنداتی دارد در این زمینه به ما اعلام کند. اگر این مستندات حقیقت داشته باشد به کسانی که او را به ما معرفی کرده اند گلایه می کنیم زیرا ما به اعتماد آنها به وی مسئولیت دادیم و با کسی تعارف نداریم.

  در صورت اثبات موضوع از ادامه همکاری با هراتی در دانشگاه آزاد جلوگیری می شود


  روز گذشته اخباری مبنی بر انتصاب "عبدالحسین هراتی" به عنوان سرپرست اداره کل اسناد و مدارک دانشگاه آزاد از سوی حجت الاسلام طه هاشمی معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد در برخی از سایت های خبری منتشر شد.
  سایت های خبری اعلام داشته اند که هراتی با صدور نامه ها و بیانیه  هایی به نظام اسلامی و رهبر کبیر انقلاب توهین کرده است.

  این موضوع امروز واکنش هایی را در بین دانشجویان و نمایندگان مجلس داشت و دانشجویان در بیانیه های مختلفی خواستار عزل هراتی شدند.

  محمدمهدی زاهدی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در نامه ای به رئیس دانشگاه آزاد خواستار توضیحات وی در خصوص این انتصاب شده است.

  در این خصوص دانشگاه آزاد متن نامه و پاسخ رئیس دانشگاه آزاد به رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس را منتشر کرده است.

  متن نامه میرزاده به رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی به شرح ذیل است:

  جناب آقای دکتر محمدمهدی زاهدی

  رئیس محترم کمیسیون آموزش تحقیقات و فناوری

  با سلام و احترام؛

  عطف به نامه شماره 18/6151/د مورخ 93/2/17 مربوط به مطالب منعکس شده در رسانه های کشور در خصوص انتصاب آقای عبدالحسین هراتی به استحضار می رساند کلیه انتصابات مدیران دانشگاه آزاد اسلامی از جمله ایشان از مراجع ذیصلاح استعلام شده که بلامانع بودن انتصاب ایشان مطابق تصویر پیوست اعلام شده است.

  با توجه به اینکه انتصابات در دانشگاه آزاد اسلامی در چارچوب مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی و با رعایت موازین نظام و مقرارت کشوری است، معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی در حال بررسی موضوع هستند تا در صورت اثبات صحت مطالب مندرج در رسانه ها از ادامه همکاری با نامبرده در دانشگاه آزاد اسلامی جلوگیری کنند.

  حمید میرزاده
  رئیس دانشگاه آزاد اسلامی

 4. #3
  عضو قدیمی
  تاریخ عضویت
  ۱۳۹۱-آذر-۰۳
  محل سکونت
  شیراز - شهر راز
  جنسيت
  برادر
  نوشته ها
  1,788
  امتیاز : 7,545
  سطح : 57
  Points: 7,545, Level: 57
  Level completed: 98%, Points required for next Level: 5
  Overall activity: 0%
  افتخارات:
  Social25000 Experience PointsCreated Album picturesTagger Second ClassVeteran
  تشکر کردن : 13,082
  تشکر شده 9,777 در 1,718 پست
  مخالفت
  25
  مخالفت شده 25 در 18 پست

  پیش فرض

  رئیس کمیته سیاسی جبهه اصلاح طلبان به نقل از عارف :

  پروژه ای که در انتخابات ۹۲ کلید خورد پروژه ناتمامی است که استمرار آن در اسفند ۹۴ رقم می خورد

  و اگر نتوانیم موفقیتی در انتخابات مجلس بدست آوریم، نمی توانیم در دولت آینده پیروز میدان باشیم.


  فعالیت های برنامه ریزی شده ای در نظر دارن و خیلی پیچیده

  در کل منظور به این تشکل نیستا...این تشکل که به سرانجام مابقی فتنه ها میرسه

  اصلاح طلبان و سران

  فعالین سیاسی و فعالین سیاسی شبکه های مجازی باید آماده باشن و فعال تر از قبل کار کنن


  ویرایش توسط کمیل 313 : چهارشنبه ۱۷ اردیبهشت ۹۳ در ساعت ۱۹:۱۲

 5. #4
  عضو قدیمی
  تاریخ عضویت
  ۱۳۹۱-آذر-۰۳
  محل سکونت
  شیراز - شهر راز
  جنسيت
  برادر
  نوشته ها
  1,788
  امتیاز : 7,545
  سطح : 57
  Points: 7,545, Level: 57
  Level completed: 98%, Points required for next Level: 5
  Overall activity: 0%
  افتخارات:
  Social25000 Experience PointsCreated Album picturesTagger Second ClassVeteran
  تشکر کردن : 13,082
  تشکر شده 9,777 در 1,718 پست
  مخالفت
  25
  مخالفت شده 25 در 18 پست

  پیش فرض


  دیدار عارف با آیت الله هاشمی، روحانی و ...  «اصلاح طلبان شورای رهبری می خواهند» این واکنش محمدرضا عارف نسبت به تشکیل جبهه واحد اصلاح طلبان است.

  طرحی که چندی پیش رسوال منتجب نیا آن را مطرح و در گفت و گوی اخیر با روزنامه اعتماد به تبیین آن پرداخت از دیدار خود

  با سید محمد خاتمی و عارف گفت و اینكه آنان نیز از این موضوع استقبال کرده اند.

  محمد رضا عارف بعد از انصراف از نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته،

  به رویه فعالیت سیاسی در پشت پرده خاتمه داد و حضور خود در فضای سیاسی کشور را روز به روز پر رنگ تر کرد.

  از همان ماه های اول آغاز دولت تدبیر و امید و علیرغم پیشنهاداتی برای حضور در كابینه، بر حضور جدی اصلاح طلبان برای انتخابات مجلس آینده

  تاكید و از سوی دیگر بنیاد امید ایرانیان را فعالتر کرد.

  بنیادی که به گفته او در پی تربیت نیروی جوان برای سطوح مختلف مدیریتی کشور است.

  عارف به خاطر اقبالی که مردم از سال گذشته نسبت به او پیدا کردند، احساس مسئولیت بیشتری نسبت به جامعه پیدا کرده

  و به دنبال این است که با سازوکارهایی که در نظر دارد زمینه پیروزی اصلاح طلبان و گروهی از اصولگرایان معتدل را در انتخابات فراهم آورد.

  از ابتدای سال جدید بحث ائتلاف میان اصلاح طلبان واصولگرایان معتدل و همچنین شورای رهبری اصلاح طلبان را مطرح کرد

  و در این ارتباط دیدارهایی نیز با برخی از چهره های شاخص از جمله آیت الله واعظ طبسی تولیت آستان مقدس رضوی داشته است

  در این دیدار صمیمانه آیت الله واعظ طبسی با تایید مشی میانه روی دکتر عارف، وی را ترغیب کرده است

  که با استفاده از نقشی که در عرصه سیاسی کشور دارد، تلاش کند تا نیروهای معتقد هر دو جریان اصلاح طلب و اصولگرا

  که به مبانی نظام اعتقاد و اصول قانون اساسی را قبول و به رهبری پایبند هستند، برای اعتلای کشور تلاش کنند.

  شاید برای جمع بندی و تعیین سازوکارهای این مسئله بوده که در همین یک ماه و نیم گذشته از آغاز سال جدید

  به دیدار حسن روحانی در پاستور، آیت الله هاشمی رفسنجانی در مجمع تشخیص مصلحت نظام

  و سید حسن خمینی در جماران رفته است.

  هرچند تاکنون اخبار رسمی از جزئیات این دیدار ها منتشر نشده است،

  در این جلسات طرفین در رابطه با تشکیل شورای رهبری اصلاح طلبان سخن گفته

  و تشکیل آن را مورد تاکید قرار داده اند اما سازوکار آن تاکنون نهایی نشده است.  خوشا خون آن عاشقاني كه در راه تو بر زمين ريخت
  خدایا به خون شهیدان - به آوینی و باکری ها
  به چمران و صیاد و همت - به تهرانی و باقری ها
  دل سنگ ما را هم امشب - تو با یادشان با صفا کن
  همانها که در وصفشان است - من المومنینَ رجالٌ
  شده تازه در دل - هوای شهادت
  ببر جان ما را - سوی کربلایتاطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
درباره ما

جامعه مجازی رهپویان به عنوان شبکه اجتماعی اعضاء کانون فرهنگی رهپویان وصال از سال 1381 و به عنوان یکی از قدیمی ترین تالارهای گفتمان فضای وب فارسی مشغول به فعالیت می باشد. تمامی تلاش دست اندرکاران مجموعه، فراهم آوردن محیطی سالم، مفید و آموزنده برای کاربران گرامی می باشد بدیهی است مطالب درج شده نظرات کانون رهپویان وصال نبوده و نظرات رسمی در سایت رهپویان وصال درج می گردد.

ارسال پیام به مدیر سایت
session بارگذاری مجدد کد امنیتی مندرج در تصویر را وارد کنید:
شادی روح 14 شهید کانون فرهنگی رهپویان وصال صلوات

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.1