کاربری
کاربر گرامی به خوش آمدید . اگر این نخستین بازدید شما از سایت است , لطفا ثبت نام کنید:
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1
 1. #1
  admin2
  Guest

  پیش فرض قوانین جامعه مجازی رهپویان

  بسم الله الرحمن الرحیم


  مقررات و ضوابط جامعه مجازی رهپویان

  کاربران و اعضای محترم جامعه مجازی رهپویان
  باسلام و تحیات

  از اینکه جامعه مجازی رهپویان را جهت بازدید انتخاب فرموده اید سپاسگزاریم. برای حفظ نظم و آسایش کاربران قوانینی وضع شده است که رعایت آن توسط تمامی کاربران جامعه مجازی رهپویان الزامی است.

  عمومی

  1- جامعه مجازی رهپویان اين اختيار را دارد تا تغييرات مورد نظر خود را در ضوابط و مقررات اعمال نمايد و به محض درج اين ضوابط در سايت، قابل اجرا خواهد بود. بر اين اساس تنها مرجع اطلاع رساني رسمي تغييرات ياد شده، سايت جامعه مجازی رهپویان بوده و تمامي اعضاء ملزم به مطالعه و پيگيري اخبار و اطلاعيه هاي صادره مي باشند.

  2- با پذیرش این قوانین و عضویت در سایت به جامعه مجازی رهپویان این حق را می دهید که در صورت بروز تخلف، مطالب ارسالی متخلف را ویرایش، منتقل یا حذف کند و یا در صورت وقوع تخلف های سنگین پروفایل کاربری متخلف را مسدود نماید. همچنین بنا به وضعیت و سابقه تخلف ممکن است کاربر خاطی جریمه گشته و یا در مواردی دسترسی اش به سایت بصورت موقتی یا دائمی مسدود شود.

  3- رعایت و حفظ قوانين جمهوري اسلامي و شرع مقدس در سایت جامعه مجازی رهپویان، الزامی بوده و هر گونه مطلب مخالف با آنها، مخالف قوانین سایت شمرده شده و حذف می گردد. کاربر متخلف مورد توقیف و عضویت ایشان ملغی می شود.

  4- تصميم گيری در رابطه با قانونی بودن و يا مغايرت با قوانین بر عهده مديران جامعه مجازی رهپویان است. هر کاربری كه در هر رابطه ای اعتراض داشته باشد، ميتواند موضوع اعتراض خود را جهت پیگیری، از طریق پيغام خصوصی به مدیران اطلاع دهد. نقل هر گونه شکایت در مورد انتقال , حذف مطالب و ... بصورت عمومی ممنوع می باشد.

  5- برخی از بخش های جامعه مجازی رهپویان مجموعه ای از قوانین خاص خود را دارند که مکمل قوانین عمومی هستند، کاربران در آن بخش ها علاوه بر رعایت کردن قوانین عمومی ملزم به رعایت کردن قوانین خاص آن بخش نیز می باشند.

  6- غير از مدیران جامعه مجازی رهپویان سایر کاربران مجاز به تذکر و اعتراض کردن مستقیم به متخلفین نیستند. در صورت مشاهده کردن تخلف می بایست موضوع را از طریق پیام خصوصی و با ذکر شرح کامل تخلف رخ داده به مدیران اطلاع دهند.

  7- مسئولیت مطالب ارسالی در جامعه مجازی رهپویان چه در فضای عمومی و چه در پیغام های خصوصی به عهده نویسنده آن است و مطرح شدن دیدگاه کاربران لزوما به معنای مطابقت آن با دیدگاه و نظر کادر مدیریتی جامعه مجازی رهپویان نیست. جامعه مجازی رهپویان صحت و سلامت مطالب و فایل های ارسالی کاربران را تایید نمی کند.

  8- در صورت ارتباط بین کاربران به طریق خصوصی همچون : پیام خصوصی، چت، ایمیل و .. سایت هیچ گونه تعهدی در بروز مشکلات احتمالی بر عهده نمی گیرد.

  9- هر گونه تبلیغ ,خرید و یا فروش ممنوع بوده و تنها با هماهنگی مسئول سایت این مجوز به کاربر داده می شود .

  10- هر گونه درخواست کمک مالی برای امور خیریه و یا غیر آن مخالف قوانین سایت می باشد .

  11- استفاده از سايت جامعه مجازی رهپویان براي مقاصدی همچون ارسال يا استفاده از موضوعات خلاف قانون و اخلاق و يا فريب دهنده، ارسال يا استفاده از مطالب و موضوعاتي كه حاوي ويروس هاي نرم افزاري، نامه هاي زنجيره اي، يا هرگونه SPAM باشد مجاز نمي باشد.

  12-هر گونه قرار حضوری و یا فراخوان آی دی ها بدون هماهنگی با مسئولین تالار ممنوع می باشد. کاربران محترم می توانند هماهنگی لازم را از طریق پیغام خصوصی با آی دی سائل الزهرا (جهت برادران) و آی دی رافد (جهت خواهران) انجام دهند.

  ثبت نام

  21- جامعه مجازی رهپویان اين اختيار را دارد تا درخواست متقاضياني را كه جهت عضويت در سایت جامعه مجازی رهپویان ثبت نام می نمایند را بررسي و در خصوص پذيرش و يا رد آنها تصميم گيري نمايد. براين اساس پذيرفته شدن افراد، محدودكننده اختيارات جامعه مجازی رهپویان در رعايت ضوابط و مقررات نبوده و هرگاه هر يك از اعضاء از مقررات عدول نمايد، جامعه مجازی رهپویان اين اختيار را دارد تا بدون اعلام قبلي، درخصوص عضويت ايشان تصميم گيري نمايد. در اين صورت افراد ياد شده به طور قطع و غيرقابل عدول حق هرگونه ادعا و اعتراضي را نسبت به تصميمات جامعه مجازی رهپویان از خود سلب مي نمايد.

  22- کاربران باید از نام کاربری مناسب جهت ثبت نام خود درسایت استفاده نمایند. در صورت مشاهده ی نام کاربری ناشایست و گمراه کننده و یا مشابه با نام کاربری دیگر کاربران سایت و یا مدیران جامعه مجازی به نحوی که سایر کاربران را در تشخیص هویت شان گمراه کند آن کاربر حذف می گردد .

  23- ایجاد دو آیدی متفاوت بدون اطلاع مدیریت سایت ممنوع بوده و آیدی دوم توقیف می شود .

  24- کاربران برای استفاده کامل از امکانات جامعه مجازی رهپویان لازم است آدرس ایمیل واقعی و معتبر درج نمایند.

  25- جامعه مجازی رهپویان درصورت تشخیص عدم صحت مشخصات وارد شده توسط کاربران می تواند آن را به اطلاعات درست تغییر دهد.

  26- کاربران در صورت نیاز به تغییر نام کاربری، میتوانند درخواست خود را از طریق پیغام خصوصی به آی دی سائل الزهرا ارسال نمایند. تغییر نام کاربری تنها به علل خاص و در صورت ضرورت مورد موافقت قرار می گیرد. چنانچه در نام کاربری هر یک از اعضا تغییری ایجاد شد، در مبحث تغييرات آي دي ها اعلام میگردد.

  27- هر کاربری که دارای کد کاربری و کلمه عبور در سایت باشد در قبال هر فعالیتی که بتوان در بخش کاربری انجام داد مسئول بوده و این مسئولیت شامل محتوا, عکس ها, فیلم ها و ... می باشد.

  28- عضویت در انجمن های خصوصی صرفا از طریق آشنایی حضوری امکان پذیر است. لذا کاربرانی که حداقل 15 روز از عضویتشان در جامعه مجازی گذشته و حداقل 30 مطلب در مبحث های مختلف ارسال کرده باشند، می توانند ابتدا از طریق پیام خصوصی درخواست داده و پس از آشنایی حضوری، از انجمن های خصوصی استفاده نمایند.


  ایجاد مبحث

  41- در صورت مشاهده موضوعات تکراری، مدیر انجمن آن مبحث را حذف و یا در مبحث مشابه ادغام نموده و کاربر در صورت تمایل تنها از طریق پیام خصوصی می تواند موضوع را پیگیری نماید.قبل از ایجاد مبحث ( موضوع ) جدید , ابتدا موضوعات مشابه آن را از طریق گزینه جستجو مشاهده نموده و بعدا اقدام به ایجاد مبحث نمایید.

  42- هر مبحث باید عنوانی داشته باشد که نشانگر موضوع آن مبحث باشد، لذا از انتخاب عناوین مبهم و کلی و عناوینی که نشان دهنده محتوای مبحث نباشند، جدا خودداری نماييد. براي انتخاب عنوان مي توانيد از كلمات كليدي متن ارسالی خود استفاده كنيد. بديهي است اگر مطلبي با عنوان نامناسب ارسال شود، توسط مديران جامعه مجازی رهپویان ویرایش خواهد شد.

  43- ایجاد مبحث در صورتی که سازنده آن تمایل به ادامه مطلب ندارد یا مطلب قابلیت ادامه دار بودن ندارد (مثل خبر زمان دار) ممنوع بوده و مبحث در صورت رکود، بعد از یک هفته حذف خواهد شد .

  44- ایجاد مبحث هایی که حریم شخصی کاربران را تحت تاثیر قرار میدهد ، همچنین جمع آوری اطلاعات شخصی کاربران از طریق جامعه مجازی رهپویان یا پیوند به سایت های دیگر درصورت عدم هماهنگی با مسئول سایت ممنوع می باشد.


  ارسال مطلب

  51- ارسال بیش از یک بار مطالب، ممنوع است. یک مبحث را فقط یک نسخه و فقط در یک انجمن مطرح نمایید. در غیر این صورت مطالب تکراری حذف و برای کاربر متخلف محدودیت هایی اعمال خواهد شد.

  52- کاربران سايت مي بايست درهنگام ارسال مطلب در انجمن ها از کلمات مناسب استفاده نمايند. در صورت مشاهده کلمات نامناسب و یا مخالف هنجار های اجتماعی , سیاسی و دینی، مطلب کاربر مورد نظر بدون تذکر حذف می گردد. كلمات نامناسب، اين موارد را شامل مي شود: توهين به مقدسات ديني، واژه هاي ركيك و خارج از ادب ,عرف و عفت دینی، تمسخر ، سخنان غير عرفی یا غیر شرعي با نامحرم، ايجاد جو بدبيني ، پيام خصوصي هاي آزار دهنده ، توهين و ... .

  53- درج هرگونه عکسی که مخالف هنجار های اجتماعی ، سیاسی و دینی هستند در آواتار ، امضا ، عکس پروفایل یا آلبوم عکس خود و فضای کلی تالار ممنوع است.

  54- درج مطالب بدون اطمینان از صحت مطلب و هر گونه شایعه سازی, تخریب و تجاوز به شخصیت حقوقی دیگران ممنوع می باشد.

  55- ارسال مطالبی که موجب تفرقه افکنی مذهبی یا موهن و تمسخر کننده اقوام یا گروه خاصی از مردم محسوب شود ممنوع است.

  56- حفظ حريم گفتار و نوشتار با جنس مخالف بايد در تمامي بخشهاي جامعه مجازی رعايت گردد.

  57- بیان مطالبی که تنها در شأن انجمن های دخترانه یا پسرانه هست در صحن علنی تالار ممنوع است.

  58- بیش از سه بار نقل قول یک مطلب ممنوع بوده و درصورت به حاشیه کشیده شدن مبحث , مطالب منتقل شده و یا حذف می گردد.

  59- در صورت مشاهده مطالب بی ارتباط با محتوای مبحث در صورت قابلیت انتقال , منتقل شده و در غیر این صورت حذف می گردد. در صورت تکرار درج مطلب در محل نامناسب در انجمن ها، که منجر به ناهماهنگی موضوعی سایت گردد، برای ارسال کننده مطالب محدودیتهای کاربری ایجاد خواهد شد.

  60- ارسال پاسخ های بی مورد برای بالا آوردن یک مبحث و ارسال کردن مطالب بی مورد و اضافی اسپم محسوب شده و ممنوع است.


  61- چنانچه مطلبی از نظر مدیران جامعه مجازی خلاف قوانین تشخیص داده شده و حذف گردید، کلیه مطالب مرتبط با آن مطلب حذف شده نیز حذف می گردد.

  62- آگهی های استخدامی درج شده توسط کاربران محترم جامعه مجازی در مبحث های مختلف، ارتباطی با کانون فرهنگی رهپویان وصال نداشته و مورد تایید نمی باشند. کاربران صرفا مجاز به درج آگهی های استخدامی رسمی مراکز دولتی میباشند.

  63- درج شماره تلفن شخصی افراد و عکس شخصی یا خانوادگی در تمامی قسمت های جامعه مجازی ممنوع است.


  امضا

  جهت حفظ نظم ظاهری جامعه مجازی رهپویان، قوانین زیر جهت ایجاد امضا تعیین گردیده است:

  71- لازم است کلیه قوانین جامعه مجازی خصوصا قوانین 52 الی 57 در امضای کاربران نیز رعایت گردد.

  72- حداکثر حجم همه عکسهای موجود در امضا 100 کیلوبایت می باشد.

  73- ابعاد مجاز کادری که امضاء در آن قرار می گیرد حداکثر 500 پیکسل در محور افقی و 150 پیکسل در محور عمودی می باشد. ملاک برای ابعاد امضاء کادری است که مجموعه تصاویر و متن ها در آن قرار می گیرند.

  74- مدیران جامعه مجازی میتوانند امضاهای غیر مجاز را از طریق پروفایل کاربران ویرایش و یا حذف نمایند.

  چند نکته:

  - برای اطمینان از ماندگاری تصاویر بارگذاری شده بهتر است از گزینه ی بارگذاری عکس در سایت استفاده کنید .

  - از کلیه کاربران محترم خواهشمندیم در صورت مشاهده تخلفی که از چشم کادر مدیریتی دور مانده، با ارسال پیغام خصوصی موضوع را گزارش داده و آنها را در حفظ نظم یاری رسانند.

  - با توجه به این که سلایق مختلف موجود در جامعه مجازی رهپویان منجر به ایجاد مبحث های مختلفی در محیط جامعه مجازی می شود، در صورتی که مطالب طرح شده را برای خود نا مناسب یا مضر تشخیص دادید، از مطالعه آنها بپرهیزید و با ارسال پست های اعتراضی و دلسرد کننده، موضوع مبحث را منحرف نفرمایید.

  - جهت حفظ نظم ظاهری جامعه مجازی، درصورت طولانی بودن متن بجای دکمه نقل قول، از دکمه ارسال پاسخ استفاده نمایید.

  - مدیران جامعه مجازی رهپویان، مسئول حفظ نظم و قانون و انجام امور ادمینی در انجمن ها هستند. پاسخگویی به سوالات کاربران صرفا یک امر اختیاری و خارج از حیطه وظایف مدیران می باشد.


  جامعه مجازی رهپویان ساعات خوشی را برای شما بازدید کننده محترم آرزومند است.
  ویرایش توسط سائل الزهرا : دوشنبه ۲۲ آذر ۹۵ در ساعت ۱۸:۳۴


 2. کاربران زیر با پست جناب admin2 مخالفت نموده اند:


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
درباره ما

جامعه مجازی رهپویان به عنوان شبکه اجتماعی اعضاء کانون فرهنگی رهپویان وصال از سال 1381 و به عنوان یکی از قدیمی ترین تالارهای گفتمان فضای وب فارسی مشغول به فعالیت می باشد. تمامی تلاش دست اندرکاران مجموعه، فراهم آوردن محیطی سالم، مفید و آموزنده برای کاربران گرامی می باشد بدیهی است مطالب درج شده نظرات کانون رهپویان وصال نبوده و نظرات رسمی در سایت رهپویان وصال درج می گردد.

ارسال پیام به مدیر سایت
session بارگذاری مجدد کد امنیتی مندرج در تصویر را وارد کنید:
شادی روح 14 شهید کانون فرهنگی رهپویان وصال صلوات

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.1