شهيد مجيد فريدفر يكي از عجيب ترين سرگذشت ها را در ميان شهداي دفاع مقدس دارد. او كه در كودكي همبازي يكي از مشهورترين خوانندگان لس آنجلسي در فيلم «مراد و ليلا» بود، در ادامه مسير زندگي اش تغيير مي كند و به فلسطين، سوريه و در آخر آبادان دوران دفاع مقدس مي رود.

▪️ آكروبات باز و بازيگر دهه 40، در سال هاي پاياني دهه 50 در نقش يك چريك و رزمنده چابك و ماهر انقلابي در صحنه زندگي به خوبي ظاهر مي شود.

🔺در سال 42، نقش اول فيلم «مراد و ليلا» مي شود. موفقيت و ديده شدن چشمگير مجيد در اين فيلم، كارگردان ها را مجاب مي كند تا براي فيلم شان از مجيد استفاده كنند و اين بار او در سال 46 بازيگر فيلم «چرخ و فلك» مي شود.

🔻 پيشنهاد هاي بعدي هم خيلي سريع از راه مي رسد و مجيد در سال 47 در سه فيلم بازي مي كند.
بازيگر خردسال فيلم هاي دهه 40 حالا براي چريك شدن، به فكر رفتن به فلسطين و سوريه است. مي گويد در اين انقلاب نوپا احتمال كودتا و جنگ است و بايد همواره آماده باشيم. دست همسرش را مي گيرد و براي يك سال و نيم براي آموزش هاي رزمي و نظامي از ايران مي رود.

🔸مجيد در آن دوران به حدي مهارت كسب مي كند كه توانايي هايش به گوش ياسر عرفات هم رسيده بود. در خارج از ايران، مدتي را هم در كنار شهيد چمران مي گذراند. پس از بازگشت در كميته مركزي انقلاب مشغول مي شود تا اينكه در 31 شهريور 59 آتش جنگ شعله ور مي شود

▫️مسير زندگي مجيد به كل عوض شده است. او حالا جاي ويولن، اسلحه به دست مي گيرد و جاي امضا دادن به مردم، بايد مقابل دشمنان بايستد.

🔸طلايي ترين لحظه در زندگي مجيد فريدفر در 16 خرداد 60 در ايستگاه هفت آبادان رقم مي خورد.


سرنوشت عجیب همبازی لیلا فروهر