کاربری
کاربر گرامی به خوش آمدید . اگر این نخستین بازدید شما از سایت است , لطفا ثبت نام کنید:
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 30 , از مجموع 60
 1. #1

  پیش فرض آیت الله فاطمی نیا

  من تعجب می کنم از بعضی ها! یک خانم مومن 20 بار به عمره رفته. بار 21 به او می گویند بیا این پول عمره را بده برای یک دختر یتیم، می گوید: "نه من نمی توانم. دوستان همه دارند می روند عمره. من چطور نروم؟"
  ------------

  ما را به جبر هم که شده سربراه کن
  خیری ندیده ایم ازین اختیارها


  ماییم و کهنه دلقی کاتش در آن توان زد 2. #2

  پیش فرض

  سفره خدا بزرگ است. پیرزنی نابینایی جلوی حضرت موسی را گرفت. گفت دعا کن خدا چشمانم را برگرداند. حضرت موسی گفت باشد. پیرزن گفت دعا کن جمالم را هم برگرداند. حضرت یک توقفی کرد. با خود گفت چشمانش را خدا داد ، دیگر زیبایی و.... وحی آمد که موسی چرا فکر می کنی؟ مگر از تو می خواهد؟
  ---------------

  ما را به جبر هم که شده سربراه کن
  خیری ندیده ایم ازین اختیارها


  ماییم و کهنه دلقی کاتش در آن توان زد 3. #3

  پیش فرض

  تصمیم بگیریم زبان هایمان را آلوده نکنیم. فقط تصمیم بگیریم، لازم نیست مانند بعضی افراد بگوییم عهد می کنیم. فردی را دیدم دست یک سیگاری را گرفته بود و می گفت: بگو عهد می کنم سیگار را کنار بگذارم. گفتم: ول کن این بیچاره را! نباید این قدر به مردم سخت گرفت. تو بدی ها و مضرات سیگار را برایش بگو! این همه فشار لازم نیست.
  ------------

  ما را به جبر هم که شده سربراه کن
  خیری ندیده ایم ازین اختیارها


  ماییم و کهنه دلقی کاتش در آن توان زد 4. #4

  پیش فرض

  وقتی خدا منت گذاشته و اجازه داده اسم هایی چون الله، فاطمه، محمد، حسین و.... را به زبان بیاوریم، پس این زبان را به چیز دیگر آلوده نکن!
  ---------------

  ما را به جبر هم که شده سربراه کن
  خیری ندیده ایم ازین اختیارها


  ماییم و کهنه دلقی کاتش در آن توان زد 5. #5

  پیش فرض

  سخنان استاد فاطمی*نیا در مقام مادر:

  آقایان حیف تان نمی آید مادرها را اذیت می کنید؟ سید رضی جامع نهج البلاغه پس از مرگ مادرش گفت: "بعد از این با کدام دست بلاها را رد کنم؟" دست مادر که بالا می رود بلاها از شما دور می شود. حیف نیست سر یک چیز جزئی مادر را می رنجانید؟ از مجلس روضه برگشته مادر را می رنجاند؛ قبول باشد!
  --------------

  ما را به جبر هم که شده سربراه کن
  خیری ندیده ایم ازین اختیارها


  ماییم و کهنه دلقی کاتش در آن توان زد 6. #6

  پیش فرض

  نشسته سر سجاده مرتب می گوید یا ارحم الراحمین! یا اکرم الاکرمین! کتاب دعا را می بندد، می آید پیش زن و بچه می بینی چقدر خشک و خشن است. دعای این فرد مستجاب نمی شود. تعارف نداریم.
  -----------------

  ما را به جبر هم که شده سربراه کن
  خیری ندیده ایم ازین اختیارها


  ماییم و کهنه دلقی کاتش در آن توان زد 7. #7

  پیش فرض

  همه احادیث و روایات را که جمع کنیم و نتیجه بگیریم، اولین آسیب شما جوانان از غضب است. هر دری که به روی شما بسته شود به خاطر غضب است.
  --------------

  ما را به جبر هم که شده سربراه کن
  خیری ندیده ایم ازین اختیارها


  ماییم و کهنه دلقی کاتش در آن توان زد 8. #8

  پیش فرض

  حضرت محمد (ص) : خشم و غضب ایمان ( شخص ) را فاسد میکند هم چنانکه سرکه عسل را فاسد میکند. اصول کافی جلد 3 باب الغضب حدیث 1
  ------------------

  ما را به جبر هم که شده سربراه کن
  خیری ندیده ایم ازین اختیارها


  ماییم و کهنه دلقی کاتش در آن توان زد 9. #9

  پیش فرض

  بیست نکته عرفانی از استاد فاطمی نیا :

  - هر ماه نوری دارد و هر روز نوری دارد که مجانی به در خانه آدم میایند. این ما هستیم که باید این نورها را حفظ بکنیم.

  شیعیان امیرالمومنین نزد خدا عزیز هستند. اینها اگر بر نمازها مراقبت کنند، مساله والدین، مساله غیبت و حسن خلق و.... را رعایت کنند، این انوار هر روز به در خانه شان می آید.

  منتها ما چه می کنیم؟ این انوار را حفظ نمی کنیم. از یکی از بزرگان علما که با آشیخ حسنعلی(نخودکی اصفهانی) محشور بود، پرسیدم ایشان چگونه به این مقام نزد خدا رسیدند؟ آن ولی خدا جواب داد: "ایشان هرچه بدست می آورد نگه می داشت." ولی ما انوار را ضایع می کنیم. شب بلند می شود نماز شب می خواند، صبح می نشیند غیبت می کند. نور نماز شب رفت. با یک حرف تلخ این نورها از بین می رود.

  2- من تعجب می کنم از بعضی ها! یک خانم مومن 20 بار به عمره رفته. بار 21 به او می گویند بیا این پول عمره را بده برای یک دختر یتیم، می گوید: "نه من نمی توانم. دوستان همه دارند می روند عمره. من چطور نروم؟"

  حالا به این خانم بگو شما این همه عمره رفتی، مساله اخلاق رو در خانه رعایت می کنی؟ مگر دین خدا مسخره است؟ هر سال عمره می روی یک عیب و بدی را از خودت دور نکردی؟ یا آقا؛ فرقی ندارد. آقا بداخلاق بشود، عبادتش ضایع می شود. خانم بداخلاق بشود، عباداتش ضایع می شود.

  3- مستحب با جایز فرق دارد. مستحب یعنی وقتی انجامش دادی یک چیزی هم گیرت می آید. حالا یکی از مستحبات قاضی که در مسند قضا نشسته این است که اگر متهمی را پیش او آوردند، دید موضوع اتهام از حقوق مردم است، باید ساکت شود شواهد را جمع کند و حکم کند.

  اما اگر قضیه از حقوق خدا بود، مستحب است، یعنی مثل نماز نافله می ماند، که قاضی حرف در دهان متهم بگذارد. مثلا متهمی را بیاورند که این شراب خورده است. قاضی بگوید: کی؟ نه! یک داروهایی هست برای درد دندان که بوی بدی می دهند، این بنده خدا از آن ها استفاده کرده است. قاضی باید این ها را بگوید. اگر دین این چیزی بود که در کوچه خیابان می دیدیم، صرف نمی کرد امام حسین در راهش شهید بشود.

  4- خدمت آیت الله بهاالدینی رسیدم. گفتم آقا راز مقام و رتبه سید سکوت چه بود؟ آقا دست بالا آورد و اشاره به دهان کرد. خدا شاهدست الان مردم خیلی دست کم گرفته اند آبرو بردن را.

  ببینید خدا چند گناه را نمی بخشد: 1- عمدا نماز نخواندن.2- به ناحق آدم کشتن.3- عقوق والدین.4- آبرو بردن.

  این گناهان این قدر نحس هستند که صاحبانشان گاهی موفق به توبه نمی شوند. پسر یکی از بزرگان علما که در زمان خودش استادالعلما بود، برای من تعریف می کرد: "به پدرم گفتم پدر تو دریای علم هستی. اگر بنا باشد یک نصیحت به من بکنی چه می گویی؟

  می گفت پدرم سرش را انداخت پایین. بعد سرش را بالا آورد و گفت آبروی کسی را نبر!" الان در زمان ما هیئتی ها، مسجدی ها و مقدس ها آبرو می برند.

  عزیز من اسلام می خواهد آبروی فرد حفظ شود. شما با این مشکل داری؟ دقت کنید که بعضی ها با زبانشان می روند جهنم.

  روایت داریم که می فرماید اغلب جهنمی ها، جهنمی زبان هستند. فکر نکنید همه شراب می خورند و از دیوار مردم بالا می روند. یک مشت مومن مقدس را می آورند جهنم. ای آقا تو که همیشه هیئت بودی! مسجد بودی! بله. توی صفوف جماعت می نشینند آبرو می برند.

  امیرالمومنین به حارث همدانی می فرماید: اگر هر چه را که می شنوی بگویی؛ دروغ گو هستی.

  5- گناهکار چند نوع است. عده ای گناه می کنند، بعد ناراحت و پشیمان می شوند. سوز و گداز دارند. توبه می کنند و هرگز فکر نمی کنند که روزی این توبه را بشکنند؛ اما دوباره می شکنند. دوباره، سه باره، ده باره. در حدیث داریم که این اگر در تمام توبه شکستن ها سوز و گداز واقعی داشته باشد، در نهایت بر شیطان پیروز می شود.

  اما اگر نه؛ دفعه اول سوز و گداز داشت، دفعه دوم کمتر، دفعه سوم کمتر و اگر برایش معمولی شد؛ او طعمه شیطان می شود. شدیدترین گناه، گناهی است که صاحب آن، آن را کوچک بشمارد.

  6- دوره ای شده که همه چیز صاحب دارد غیر از دین و معارف. همه متولی دین شده اند. اگر درباره طب بخواهیم صحبت کنیم، باید آقای دکتر بیاید. اما دین؛ طرف می نشیند چشمش را هم می بندد و می گوید: فکر می کنم فلان آقا اشتباه کرده، فلان چیز حلال است و.... دین به همین سادگی است؟

  همه الان صاحب معارف شده اند. همه عارف شده اند. به جوانی گفتم چرا می روی فلان جا؟ گفت حاج آقا سیمش متصل است. گفتم تو مبتدی هستی، سیم را هم تشخیص می دهی؟ من اسم این عرفان را گذاشتم عرفان سیمی. هر کسی را بهر کاری ساختند. متخصص مهم است. یک آسپرین ما از دست غیر متخصص نمی خوریم بعد درباره دین ...

  7- فرد وارد بازار قیامت می شود، فکر می کند خبری است. تعجب می کند؛ خدایا پس چه شد؟ نماز ها، عمره ها؟ می گویند تو دل شکستی. ریا کردی. زهر زبان ریختی. ببینید ما درد دل می کنیم.

  جوان عزیز اگر عروج می خواهی، می خواهی به جایی برسی از خانه خودتان شروع کن! دل خواهرت را شکستی. برو درستش کن. دل مادر و پدر را شکستی. از خانه شروع کنید.

  جوانانی هستند که محاسن دارند، انگشتر دارند، عطر تیروز هم می زنند، در بیرون هیئت ولی در منزل بروی بپرسی، هیچکس از او راضی نیست. پس برای چه هیئت رفته بودی؟ چرا جلسه رفته بودی؟ پس استاد یعنی چه؟

  8- اگر صدای خوشی می شنوید، خوشتان می آید، باید سجده شکر به جا بیاورید. چون عده ای درک نمی کنند. این نعمت توجه به ظرایف است.

  9- تقوا مراتب دارد. مراتب عالیه دارد. مراتب نازله دارد. وقتی قرآن نازل شد مردم چند دسته بودند. عده ای می گفتند اصلا گوش ندهید. حتی سرو صدا راه می انداختند تا کسی قران را نشنود. دسته دیگر می گفتند آقا صدا نکنید ببینیم چه می گوید؟ این از مراتب نازله تقوا بود. خیلی از این ها بعد از گوش دادن منقلب شدند. قران هدایتشان کرد. بی خود نبود که خانه و قوم و خویش خود را ترک کردند و رفتند جلوی نیزه و شمشیر، همراه پیامبر جنگیدند.

  10- قران ظرایفی دارد که متقین می فهند. ظرایف قرآن برای متقین است.

  11- اول مظلوم از انسان ها امیر المومنین است و در دعاها دعای کمیل. این دعا خیلی مظلوم است. در تیراژ بالا چاپ می شود، هر مجلسی هم که بروید دعای کمیل داریم.

  ا

  12- کشف و شهود صحیح فرقی با برهان ندارد. الا در ظهور و خفا.

  13- شیطان را باید شناخت. شعار می دهند می گویند شیطان قوی است. نه شیطان قوی نیست؛ ما شیطان را رو می دهیم. ما بچه بودیم در محلات و خانه های پر درخت تبریز بازی می کردیم. دیدیم ناله یکی از بچه ها بلند شد. دیدیم یک بچه عقرب پیدا شد از مورچه کمی بزرگتر. این بچه داشت سیاه می شد طفلک.

  بچه عقرب از بند انگشت هم کوچک تر بود. عقرب فقط یک لنگه کفش می خواهد. شما الان نمی توانید بگوئید عقرب قوی است ولی موذی است. رو بدهی میاید در آستین آدم.

  شیطان هم ضعیف است. نگویید قوی است. این طور بگویید روبروی خدا ایستاده اید. شیطان قوی نیست؛ موذی است.

  14- خداوند در قرآن می فرماید بر بنده من، کسی تسلط ندارد. تسلط شیطان بر کسانی است که دنبالش می روند. جوانان عزیز، اخلاقتان را زیباتر بکنید، نمازها را مرتب بخوانید، مساله والدین را رعایت کنید و عمل به وظیفه بکنید مطمئن باشید شیطان می رود.

  15- جسارت به یک مقام نشان بزرگی اوست. چون دشمن چیزی جز بی حرمتی و جسارت ندارد.

  16- دعا از معجزات قولی پیامبر است.

  17- آدم این را متوجه شود که جز خدا کسی جواب مضطر را نمی دهد، همه کارهایش درست می شود. دعای امن یجیب را با جان بخوانید!

  18- آقایان حیف تان نمی آید مادرها را اذیت می کنید؟ سید رضی جامع نهج البلاغه پس از مرگ مادرش گفت: "بعد از این با کدام دست بلاها را رد کنم؟" دست مادر که بالا می رود بلاها از شما دور می شود. حیف نیست سر یک چیز جزئی مادر را می رنجانید؟ از مجلس روضه برگشته مادر را می رنجاند؛ قبول باشد!

  19- آشیخ موسی دبستانی را من زیارت کردم. خیلی لطیف بود. از شاگردان آیت الله قاضی بود. یک شب بلند می شود برای نماز شب. قبل از بیدار شدن برای نماز شب در خواب می بیند که یک نفر گفت: یا موسی اقبل و لا تخف انک من العاملین ( ای موسی رو کن و نترس که تو در امانی) نماز شب را خواند و خوابید، دیگر بلند نشد. همان طور در خواب رفت.

  20- سفره خدا بزرگ است. پیرزنی نابینایی جلوی حضرت موسی را گرفت. گفت دعا کن خدا چشمانم را برگرداند. حضرت موسی گفت باشد. پیرزن گفت دعا کن جمالم را هم برگرداند. حضرت یک توقفی کرد. با خود گفت چشمانش را خدا داد ، دیگر زیبایی و.... وحی آمد که موسی چرا فکر می کنی؟ مگر از تو می خواهد؟
  ما را به جبر هم که شده سربراه کن
  خیری ندیده ایم ازین اختیارها


  ماییم و کهنه دلقی کاتش در آن توان زد 10. #10

  پیش فرض

  بخوانید:
  استاد فاطمی نیا:خدا خواست شهادت در محراب مختص امیرالمومنین(ع) باشد
  ***
  دریافت مراسم احیاء ماه رمضان 92 استاد فاطمی نیا در اصفهان(تصویری)
  (توجه: برای دریافت فایل ها باید در سایت ارائه دهنده عضو شوید.)
  (منبع:تلوبیون)
  ***
  دریافت مراسم احیاء ماه رمضان ۹۱ استاد فاطمی نیا در اصفهان (صوتی و تصویری)
  فایل های تصویری:
  فایل های صوتی:
  ما را به جبر هم که شده سربراه کن
  خیری ندیده ایم ازین اختیارها


  ماییم و کهنه دلقی کاتش در آن توان زد 11. #11

  پیش فرض

  آیت الله فاطمی نیا:
  اگر یقین نداشتم نمیگفتم،هر کس با رهبر انقلاب مخالفت کند خدا از او نمیگذرد/این مرد بزرگ عز اسلام است  حضرت آیت الله فاطمی نیا در پایان یکی از جلسات سخنرانی خود، مطالب مهمی را پیرامون شخصیت رهبر معظم انقلاب و تبعیت از ایشان مطرح نموده اند که متن کامل سخنان ایشان به همراه فایل صوتی آن را در ادامه می آوریم:

  امشب در ختام اين مجلس برايتان مي*گويم. بنده روي منبر امام حسين(علیه السلام) ، در خانه خدا، آن هم در مجلس حضرت زهرا(سلام الله علیها) اگر چيزي را يقين نكنم، نمي*گويم. بدانيد و آگاه باشيد هركس كوچك*ترين حرفی در تضعيف مقام رهبري بزند، هركس انديشه*اي داشته باشد كه ضد مقام رهبري باشد، خدا او را نخواهد بخشيد. اين را يقين بدانيد.

  قدردان رهبر باشيد؛ اگر افكار پاشيده*اي، پوسيده*اي به شما عرضه كردند، قبول نكنيد؛ اين مرد بزرگ عزّ اسلام است و هركس با اين مرد بزرگ، با مقام معظم رهبري مخالفت كند، خدا از او نمي*گذرد، اگر يقين نداشتم نمي*گفتم.

  خدايا تو شاهدي كه چيزي مي*دانم و مي*گويم، جواني باشد، پيري باشد، هركس باشد با يك مشت افكار پوسيده و پاشيده كه از صاحبان هواهاي فاسد، هواهاي نفساني گاهي عرضه مي*شود، اگر كسي گوش به حرف كسي بدهد و خداي نكرده با اين مرد بزرگ كه امروز آبروي اسلام است، عزّ اسلام است، اين فرزند حضرت زهرا (سلام الله علیها) بخواهد مخالفت كند، عاقبت بخير نمي*شود؛

  حواستان باشد؛ يك چيزي مي*دانم و مي*گويم امروز از اوجب واجبات يكپارچگي و تأييد حضرت آيت*الله خامنه*اي است.

  جوان*ها يك وقت افكارتان را اينطرف و آنطرف نكنيد. فقط حواستان به رهبر باشد، گوشتان به رهبر باشد. فلان كسي همچنين چيزي گفت، فلان روزنامه همچنين چيزي نوشت، گوش ندهيد، گوشتان به رهبر باشد.

  خدايا به حق زهراي مرضيه (سلام الله علیها) اين رهبر را حفظ كن. خدايا ما را قدردانش قرار بده.

  اين را سربسته گفتم. گفت كه "العاقل یکفیه الاشاره" يك چيزي را مي*دانم عرض مي*كنم، مدعي علم غيب نيستم. هيچي نيستم. يك كودك نادانم، ولي بفضل*الله و كرمه كه يك معيارهايي در دست دارم كه بر مبنای آن می*دانم كسي مخالفت با اين مرد بكند و توبه هم نكند خدا او را نمي*بخشد، مگر توبه كند.

  يك عده با امام مخالفت كردند، امام را از دست دادند، هنوز دست بردار نيستند. مرحوم آيت*الله العظمي آقاي اراكي، شيخ الفقهاست وقتي مي رفت خدمت امام، دم در مي ايستاد مي گفت: السلام عليك يابن رسول ا... به ابي انت و امي، آن وقت وارد مي شد. يك عده با اين مرد مخالفت كردند، اين را خدا ازشان گرفت، بس نشد. حالا يادگار آن مرد اين بزرگوار است، ما ديگر چه داريم؟ امروز اين ايران پرچمدار اسلام است. امروز اين ايران مشعل دارد، مشعل ام القراء رهبرش هم اين مرد بزرگ است. اگر بخواهد كسي با اين مرد مخالفت كند، با اسلام بازي كرده است و هر كس با شئون اسلام، با كيان اسلام، با حيثيت مسلمين بازي كند، خدا او را نمي بخشد.


  فایل صوتی این سخنان را از اینجا دریافت کنید.
  ما را به جبر هم که شده سربراه کن
  خیری ندیده ایم ازین اختیارها


  ماییم و کهنه دلقی کاتش در آن توان زد 12. #12

  پیش فرض

  استاد فاطمی نیا: من از صدا و سیما گله*مند هستم که چرا منبر هر کسی را پخش می*کند

  استاد فاطمی‎نیا در پنجاه و چهارمین مراسم سالگرد حضرت آیت‎الله بروجردی [29 مرداد 1392] در مسجد اعظم قم که با حضور، مراجع تقلید، طلاب، علما، روحانیان و اقشار مختلف مردم برگزار شد، سخنرانی کردند.
  گزارش خبرگزاری رسا از این مراسم:
  استاد فاطمی نیا با اشاره به روایتی از امام رضا(ع) بر فضیلت و اهمیت یادگیری علوم اهل‎بیت(ع) تأکید کرد.

  وی گفت: امام هشتم(ع) در روایتی می‎فرمایند «خدا رحمت کند فردی را که علوم ما اهل‎بیت را یاد گرفته و به مردم نیز یاد دهد»، شناخت دین تنها به یادگیری شستن دست و یا صورت نیست بلکه باید به عمق دین پی برد، دین اسلام دین هنرمندی است که در طول تاریخ علما بزرگی همانند آیت‎الله بهجت، آیت‎الله بروجردی و دیگر بزرگان را پرورش داده است.
  استاد اخلاق حوزه علمیه قم با بیان این‎که خدمت به اهل‎بیت(ع) باید از مسیر صحیح و درست باشد، اظهار داشت: بسیاری از مردم می‎خواهند کار خیر انجام بدهند ولی در تطبیق دچار اشتباه می‎شوند و خدمت به ائمه(ع) باید از مسیر درست خود صورت گیرد.
  وی ادامه داد: راه زنده کردن علوم اهل‎بیت(ع) با یادگیری این علوم امکان پذیر است و شناخت علم اهل‎بیت(ع) نیاز به شناخت علوم عربیه مانند درایه، رجال، کلام و ادبیات دارد.

  حجت‎الاسلام والمسلمین فاطمی‎نیا با اشاره به این‎که فرد باید در رفتار و عمل سیره اهل‎بیت(ع) را سرلوحی کار خود قرار دهد، خاطرنشان کرد: ممکن است فردی سخنی را بیان کند که هر سطر آن سبب کشته شدن یک نفر شود.

  وی تأکید کرد: بنده از صدا و سیما گلایه دارم که چرا برنامه هر فردی را پخش می‎کند، همان گونه که در مسائل پزشکی یک پزشک اظهار نظر می‎کند در مسائل دینی نیز باید یک عالم اظهار نظر کند، ولی متأسفانه دیوار عرفان و اسلام را به قدری کوتاه گرفته اند که هر فردی درباره آن اظهار نظر می‎کند.
  استاد حوزه و دانشگاه گفت: حتی برخی برنامه‎ها از صدا و سیما پخش می‎شود که در آن فرد روایت را نیز صحیح بیان نمی‎کند و این خود مایه سرافکندگی ما در برابر دشمنان می‎شود، منبر جایگاه اهل‏بیت(ع) وپیامبر(ص) است که باید احترام آن را حفظ شود، البته کس خاصی مدنظرم نیست و به صورت مطلق این مطلب را می*گویم.
  حجت‎الاسلام والمسلمین فاطمی‎نیا با تأکید بر این‎که طلاب باید درس خوانده و به یادگیری علوم ائمه(ع) اهتمام ویژه ای داشته باشند، ابراز داشت: یاد گرفتن علوم اهل‎بیت(ع) به همراه یادگیری علوم حوزوی امکان پذیر است، طلاب باید با یادگیری علوم حوزه بتوانند پاسخ‎گویی شبهات دشمنان مانند سلفی و تکفیری‎ها که با جنایت خود جگر ما را سوزاندند، باشند. آیت الله بروجردی به تمام معنا عالم بود.
  استاد حوزه علمیه قم در بخشی دیگر از سخنان خود حضرت آیت‎الله بروجردی را فردی با شخصیت و جامعیت دانست و گفت: این عالم بزرگوار مرجع تمار عیار بود که در علم رجال، داریه، کلام، فلسفه و اصول تبحر ویژه داشت و به تمام معنا عالم بود.
  وی افزود: برخی از روایات ما ناظر بر فقه اهل سنت است و آیت‎الله بروجردی با تسلط بر فقه اهل تسنن همانند فقه شیعه از این روایات بهره کافی را می‎برد.
  حجت‎الاسلام والمسلمین فاطمی‎نیا با اشاره به جایگاه عرفانی و معنوی حضرت آیت‎الله بروجردی خاطرنشان کرد: این مرجع بزرگوار با شناخت خداوند متعال، تکمیل نفس ناطقه و ریاضت به کرامات و مقامات زیادی دست یافت.

  گزارش خبرگزاری نسیم از این مراسم:

  استاد فاطمی نیا در پنجاه و چهارمین سالگرد ارتحال آیت الله العظمی بروجردی که با حضور مراجع تقلید و علما در مسجد اعظم قم برگزار شد اظهار کرد:

  -طلاب جوان باید قدر خود را بدانند و امام رضا در حدیث معتبری ما را دعا کرده است، اما برای این دعای خود شرطی را گذاشته است و ایشان فرموده اند که خداوند رحمت کند بنده ای را که کار ما اهل بیت را زنده می کند.
  - من از صدا و سیما گله مند هستم که چرا منبر هر کسی را پخش می کند، منبر کار آسانی نیست و باید ببینیم که احیای اهل بیت چه چیزی است. بنده اگر در صدا و سیما در خصوص یک داروی پزشکی سخن بگویم دیگر تصویر من را از صدا و سیما پخش نمی*کند اما دیوار اسلام را کوتاه گیر آوردند و حق منبر اهل بیت حداقل این است که آیه ها و احادیث درست خوانده شود.
  - اگر مردم سخنان زیبای اهل بیت را بشنوند، تحت تاثیر قرار خواهند گرفت و نهج البلاغه را هر کسی که بخواند، جذبه دارد.
  - البته دشمنان اهل بیت برای خراب کردن وجه آنها، احادیث جعلی را ساخته اند که باید با علم رجال احادیث صحیح را از احادیث نادرست تشخیص داد و هر کسی نباید هر حدیثی را نیاید به صرف خواندن در یک کتاب، عنوان کرد.
  - آیت الله العظمی بروجردی یک مرجع تمام عیار و متخصص درجه یک علم رجال بود و از برخی از علما در زمان وفات آیت الله بروجردی شنیدم که ایشان اعلم افراد در زمان خودش بود.
  - آیت الله العظمی بروجردی همانگونه که بر فقه شیعه تسلط داشت، بر فقه اهل سنت تسلط داشت و این شخصیت کتاب های نفیسی را در زمینه علم رجال نگاشته است.
  ما را به جبر هم که شده سربراه کن
  خیری ندیده ایم ازین اختیارها


  ماییم و کهنه دلقی کاتش در آن توان زد 13. #13

  پیش فرض

  تکذیب دستورالعمل بخت گشایی از سوی استاد فاطمی نیا
  سایت مثبت اس ام اس در پستی به تاریخ 92/5/13 نوشت:اخیرا پیامکی منتسب به استاد فاطمی نیا پخش شده که "روز ۲۵ ماه رمضان فلان آیه رو برای فلان کار، لای قرآن بذارید." ایشون پارسال شب عید فطر قویا این قضیه رو تکذیب کردند و قسم جلاله خوردند که این حرف از طرف ایشون نیست.1
  با توجه به این که جدیدا این نوع پیامک ها بسیار زیاد شده و این جور کار ها و نرسیدن به حاجات ممکنه موجب بدگمانیه عده ای نسبت به دین بشه. پس خواهش میکنم برای جلوگیری از نشر این پیامک تا جایی که میتونید تکذیب این قضیه از طرف آیت الله فاطمی نیا رو به دیگران اطلاع دهید.البته در مورد روز ۲۵ ماه رمضون پیامک های مشابه زیاد هست که اونها هم صاحب سند و منبع موثقی نیستند.
  همچنین خبرگزاری فارس در تاریخ 92/5/20 در خبری با عنوان "استاد فاطمی نیا انتشار پیامک منسوب به خود را تکذیب کرد" نوشت:

  در دهه سوم ماه مبارک رمضان پیامکی به نقل از استاد اخلاق حجت الاسلام والمسلمین سیدعبدالله فاطمی نیا پیرامون مسئله ازدواج دست به دست شد که طی آن نوشتن عریضه توسط جوانان مجرد در روز 25 ماه رمضان توصیه شده است.

  حجت الاسلام والمسلمین سیدعبدالله فاطمی نیا در یکی از جلسات اخیر خود در خیابان دولت، ضمن تکذیب این موضوع، ناراحتی خود را اعلام و ابراز نگرانی کرد سخن پراکنی های اینچنینی به ترویج خرافات و سست کردن عقاید بیانجامد.

  بر اساس این گزارش، استاد فاطمی نیا بارها در توصیه های اخلاقی خود، همگان را به دقت در بیان مطالب دینی و شرعی توصیه کرده است و بر جلوگیری از نشر اکاذیب تأکید دارد.
  ما را به جبر هم که شده سربراه کن
  خیری ندیده ایم ازین اختیارها


  ماییم و کهنه دلقی کاتش در آن توان زد 14. #14

  پیش فرض

  استاد فاطمی نیا:فردا خاک ریخته بر سر مسلمین آنوقت عزیز بشود؟!
  استاد فاطمی نیا: دقت دارید که من به شب های عزا میگویم شب بزرگ نمیگویم شب عزیز، چون عوام ها به این شبها میگویند شب عزیز! این شب ها بزرگ است آقا، عزیز چیه؟! من خیلی ناراحات میشوم شب عاشورا میگویند شب عزیز! شب عاشورا، شب شومی است، کجا شب عزیز است؟! فردا خاک ریخته بر سر مسلمین، خاک یتیمی، آنوقت عزیز بشود؟! کجاش عزیز است، این شب ها، شب های مهمی هستند، شب های میلاد شب های عزیز هستند، مثل شب غدیر.
  -متاسفانه علی رغم این که، این تذکرات بارها از صدا و سیما هم پخش شده است، باز هم بسیار شاهد این هستیم که مجریان از این لفظ درمورد شب های عزا استفاده می کنند که به کار بردن این لفظ آن هم توسط شیعیان بسیار زشت است. لازم است برنامه سازان توجه بیشتری به این نکته داشته باشند و مجریان را در این زمینه توجیه کنند.
  ما را به جبر هم که شده سربراه کن
  خیری ندیده ایم ازین اختیارها


  ماییم و کهنه دلقی کاتش در آن توان زد 15. #15

  پیش فرض

  اصل احیاء قلب است!
  استاد فاطمی نیا: احیاء شب قدر مستحب است،خب احیاء را به فارسی میگویند شب زنده داری، مرحوم ایت الله آقای بهاالدینی رضوان الله علیه میفرمودند که: اصل، احیاء قلب است نه احیاء اجزاء بدنیه. یعنی نه این است که ایشان میفرمودند شب زنده داری نکنیم، میخواستند بگویند که شب زنده داری هم که میکنیم توام با احیاء قلب باشد، یعنی حضور قلبی باشد، آدم دقتی بکند.
  البته بنده در گذشته گفته ام، انتقاد کرده ام با این احیاهای مفصل بنده بسیار مخالف هستم که مردم خسته شوند، مثلا از اوائل مغرب حالا نگوییم، بالاخره کمی بعد از افطار ما مجامع زیادی داریم که مردم می آیند جمع میشوند، یک ساعات طولانی را اینها سپری میکنند وقتی که کاملا دیگه رمق ها تمام شد حال دعا از بین رفت تازه میگویند که قرآن ها را بیاورید، اون موقع قرآن سر میگیرند که اصلا مرکز مطلب شب قدر همان وقت است، آنوقت آدم بیاید آن را هم با بی حالی سپری کند،خب اینها را انسان باید بداند.
  یعنی شب قدر این نیست که ما مردم را در جایی نگه داریم، البته اجتماعات خیلی خوب است، خیلی با برکت است، بله حتی داریم که میفرماید: "لو رحم واحد لرحمو جمیعا" در این اجتماعات اگر یک نفر مورد مرحمت بشود همه مورد مرحمت میشوند، بالاخره با برکت است هیچ شکی نیست، اجتماعات ما بسیار ارزنده است اما در حدی که از لحاظ ساعت و زمان و کمیت یک قدر معقول باشد، مطلب این است وگرنه کسی مخالف اجتماعات نیست. یعنی جوری باشد که انسان حال داشته باشد، اگر ما یک چیزی با حضور قلب از پروردگار بخواهیم خدا میداند خیلی مهم است تا اینکه با کسالت بخواهیم و حتی یکوقت آدم وسط کار خوابش ببرد و به زحمت از خودش دفع خواب کند.
  ما را به جبر هم که شده سربراه کن
  خیری ندیده ایم ازین اختیارها


  ماییم و کهنه دلقی کاتش در آن توان زد 16. #16

  پیش فرض

  زندیق ها نقل کرده اند که ما می رفتیم با امام صادق (ع) بحث می کردیم ایشان به قدری زیبا گوش می داد که فکر می کردیم در بحث ایشان را محکوم کرده ایم.حرف ما که تمام می شد ایشان سرشان را بالا می اوردند همه بافته های ما را با یک جمله نقض می کردند.اما ما در برادری و خواهریمان حاضر نیستیم به حرف یکدیگر گوش بدهیم.
  عصر ایران ؛ صادق وفایی- اخلاق ، گمشده امروز جامعه ما ، به ویژه در میان سیاستمداران است و رسانه ها نیز که می توانند در پاکیزه سازی محیط اخلاقی جامعه از آفت هایی مانند دروغ ، تهمت ، ریا و ... بسیار نقش آفرین باشند ، عمدتاً گرفتار روزمرگی ها شده اند و کمتر به مسائل اصلی جامعه مانند ترویج آموزه های اصیل اخلاقی می پردازند.

  از این رو ، عصرایران نیز با پذیرش این که در این غفلت عمومی سهیم است ، از این پس خواهد کوشید هر از گاهی نکات اخلاقی و عرفانی را نه از نزد خود - که چنین صلاحیتی را ندارد- بلکه از سخنان استادان بزرگ اخلاق و عرفان ، گلچین کند و تقدیم حضور خوانندگان فرهیخته اش نماید ؛ به ویژه آن که در حال حاضر ، کلاس های اخلاق و عرفان برخی از اساتید اخلاق برگزار نمی شود.

  نکات برگزیده زیر از بعضی سخنرانی های استاد فاطمی نیا در سال 85 استخراج شده است که امید است مورد استفاده خوانندگان عزیز قرار گیرد و چراغ راهمان باشد.

  1- این روزها حرف زدن سخت شده است. بین مبتدا و خبر ایراد می گیرند. نمی گذارند مبتدا را بگویی بعد به خبر برسی. نمی گذارند جمله کامل بشود.

  نمی دانم ما چرا این طور هستیم. زندیق به فردی می گویند که به هیچ چیز معتقد نباشد. یعنی فوق کافر است. کافر داریم که بعضی مسائل را قبول دارد ولی زندیق کسی است که هیچ اعتقادی ندارد.

  زندیق ها نقل کرده اند که ما می رفتیم با امام صادق (ع) بحث می کردیم ایشان به قدری زیبا گوش می داد که فکر می کردیم در بحث ایشان را محکوم کرده ایم.

  حرف ما که تمام می شد ایشان سرشان را بالا می اوردند همه بافته های ما را با یک جمله نقض می کردند.

  اما ما در برادری و خواهریمان حاضر نیستیم به حرف یکدیگر گوش بدیم. صبر کن! شکر توی کلامت! این شکر این جا به چه دردی می خورد؟ بیچاره زحمت کشیده، انرژی صرف کرده می خواهد نتیجه بگیرد بعد بگوییم شکر توی کلامت! یا وسط بحث اگر از یک جمله خوشش نیاید می پرد وسط حرف. آقا جان کمی صبر کنید! به خدا معلومات بدست آوردن به این راحتی ها نیست.

  2- چقدر افترا؟ چقدر تهمت؟ خب! دعا مستجاب نمی شود.

  3- خدا با تازه وارد رفتار دیگه ای دارد. جوانان عزیز توجه کنند که در توبه باز است اما نه به معنای عوامانه آن.

  شنیدم شخصی گفت من فلان گناه را می کنم. گذاشتم بروم مکه تا توبه کنم.عده ای می گویند مگر چه عیبی دارد؟

  اجازه بدهید باطن این حرف را به شما بگویم. متاسفانه معمول شده در جامعه. این فرد معنی توبه را نفهمیده است. توبه این نیست بشینی بگویی استغفرالله ربی و اتوب و الیه. توبه اصلش پشیمانی است. پشیمانی دست تو نیست. دست توست؟ می خواهی بروی مکه پشیمان بشوی؟

  چرا وقتی متوجه می شوی قسمتی از مالی که داری متعلق به یتیم است، سریع آن را برمی گردانی؟ چون موجبات پشیمانی فراهم شده است.

  پشیمانی از حالات درونی انسان است مثل ترس و وحشت. موجبات ترس وقتی پیش بیاید آدم می ترسد. خوشحالی، ناراحتی و ترس از حالات درونی انسان است و دست او نیست. باید موجباتش فراهم شود.

  این فرد که می گوید می خواهم بروم مکه توبه کنم، معنی حرفش این است که می خواهم بروم مکه آنجا پشیمان بشوم. پس چرا اینجا پشیمان نمی شوی؟

  حالا در این زمینه کسی هنوز پشیمان نشده ولی به همین اندازه با خودش می گوید خوب است در اعمالم تجدید نظری بکنم! اینها باز خوبند.

  عده ای هستند که می گویند ولش کن. مردم کارهایی می کنند که گناهان من پیش آنها مثل نماز شب می ماند. اینهایی که می گویند خوب است با خودم خلوتی بکنم و تجدید نظر بکنم؛ فرموده اند حضرت حق شوری در دلشان می اندازد تا توبه کنند.

  علامه طباطبایی می فرماید تواب دو معنی دارد. تواب یک معنایش زیاد توبه پذیر است. اما تواب یعنی کسی که توفیق توبه می دهد و توبه را می پذیرد.

  ما یک توبه می کنیم و خدا دو توبه می کند و توبه ما بین دو توبه خدا قرار می گیرد. خدا اول توفیق توبه می دهد، شوری در دل می اندازد. بعد ما توبه می کنیم. دوباره توبه ما را می پذیرد. این توبه دوم خداست.

  ذکر هم همین است. اول خدا توفیق ذکر می دهد، بنده ذکر می گوید و خدا ذکر را می پذیرد. به این خدا می شود معصیت کرد؟

  پس اگر پشیمان نشوی توبه اصلا صدق نمی کند.

  4- چیزهایی بین مردم خیلی رایج شده، فکر نکنید که جایز است. مردم خیلی پشت سر هم حرف می زنند. خدا نعمت عافیت داده، فرد این ظرف عافیت را می کند ظرف غیبت و معصیت.

  وارد خانه می شوی، زندگی خوب، غذای خوب و..... بعد غیبت می کنی؟ این نعمت عافیت را چرا ظرف معصیت می کنی؟ خدا عافیت داده پشت سر مردم صحبت بکنی؟

  5- سخت ترین آیه جهنم در قرآن را اگر بپرسی همه می گویند مار غاشیه، آب جوش و.... ولی سخت ترین آیه جهنم در سوره مبارکه ابراهیم است. می فرماید: "مرگ از هر طرف به سراغ فرد می اید ولی نمی میرد."

  زیباترین آیه توصیف بهشت هم اگر بپرسی می گویند: نهر های جاری از عسل و...... ولی کامل ترین توصیف از بهشتی که نرفته ایم در سوره کهف است. می فرماید: " اهل بهشت دوست ندارند از بشهت بروند" شما هر جا بروی بعد چند روز خسته می شوی. چون در قرآن آمده که "خالدین فیها ابدا"( در آن جاودانه اند) آدم با خود فکر می کند چقدر در بهشت بمانیم! ولی اینقدر برایت شیرین می کنند که دوست خواهی داشت بمانی.

  6- یکی از اهل عرفان گفته به هر بشری زیاد مراجعه کنی آخر از تو منزجر می شود. یک بار، دو بار، سه بار، می گوید این دفعه آمد جواب نده. بد عادت می شود. فقط یک مورد است که هر چه بیشتر مراجعه کنی قدر و منزلتت بالا می رود و آن در خانه حضرت حق است.

  7- بعضی ها حرف عوامانه می زنند می گویند نباید چیزی را به زور از خدا گرفت. از این بی معنی تر نمی شود گفت.

  خدا که چیزی را به زور نمی دهد. آن چیز را هم که نباید بدهد، نمی دهد. به وقتش هم می دهد.

  اجابت دعا بعضی اوقات موانعی دارد. در دعای کمیل می گوییم "اللم الغفر لی الذنوب التی تحبس الدعا" خب بعضی کارها مانع از استجابت دعاست.

  یکی از این موانع دل شکستن است. پشت سر این و آن حرف زدن است. امروز متاسفانه خیلی معمول شده؛ در مساجد در صف نماز، در هیئت های حسینی می نشینند پشت سر فلان فرد غیبت می کنند.

  می فرماید: "هرکس پشت برادر دینی خود غیبت کندکه قدر آن فرد نزد مردم پایین بیاید، از ولایت خدا خارج می شود." تعارف که نیست. باید این کارها را بگذارند کنار، دعا مستجاب شود.

  8- خانمی است شوهرش بسیار متدین و اهل نماز و روزه ؛ خانم افسرده شده است. رسیدگی کردیم دیدیم 20 سال این آقا صبح گفته خداحافظ، شب گفته سلام. بله. همان آدم مومن مقدس. نماز جماعتش را با غفلیه و الذنون الذهب اش همه را در مسجد خوانده آمده. بله بعضی ها دین را مسخره کرده اند. دین این نیست که عزیز من.

  شب می آید خانه. حاجی شام داریم ، بیاورم؟
  با یک لحنی می گوید: چی داریم؟
  یک لقمه خورده می گویند حاجی خوابش برد. هیچی. روی حاجی رو بپوشونید! صبح هم بیدار شده نماز و تعقیبات. بعد هم با اخم خداحافظ.
  نه یکی نه دوتا بلکه یک گونی پر؛ خانم ها نامه نوشتند. حرفشان این است که جیبمان پر از پول است. طلا، امکانات و خانه بزرگ.... ولی محبت ندیدیم.

  این موضوع یک طرفه نیست. از آن طرف آقا داریم که خانم افسرده اش کرده است. اینقدر خانم بداخلاقی کرده آقا نمی داند چه کار کند.

  یک خورده بشینید محاسبه ی نفس بکنید. در بهار درختان را هرس می کنند، چندتا گل می کارند. چند تا گل بکارید. گل رافت و عطوفت بکار!

  خانم، آقا! ببینم می توانی اخلاقت را خوب کنی! می توانی فریاد نزنی! می توانی غضب را کنترل کنی! وقتی به باغچه رسیدگی می کنند، بعضی گیاه ها را که خشک شده، در بهار از ریشه در می آورند. این تکبر را بندازید دور. گیاه از خود راضی بودن را بنداز دور. پس کی می خواهیم متحول بشویم؟

  9- تشیع این نیست که آدم موقع سینه زدن بالا بپرد، اسم امام حسین را نصفه نیمه ببرد.

  یکی از اهل علم حالش به هم خورده بود. می گفت عده ای را دیده بود که روی زمین خوابیده بودند روی زمین می کشیدنشان، صورتشان به زمین کشیده می شد و خون جاری شده بود؛ حال اهل علم بد شده بود. ائمه راضی اند به این؟

  ما عاشق اهل بیت هستیم اما ببینید واقعا اهل بیت راضی اند از این حرکت؟ وقتی بنا بشود عالم برود کنار ،محور بشود یک جوان؛ این جوان همه کار می کند دیگر.

  اعتقادات که نباید از بین برود. ببینیم اهل بیت از ما چه می خواهند. رضایتشان در چیست. شیعه کیست؟ شیعه علامه امینی است که تشیع را روشن کرده و زحمت کشیده است.

  شیعه، شرف الدین است. شیعه، علامه میرحامد حسین هندی است و امثالهم. زحمت کشیدند بحث علمی کردند.

  علامه امینی زحمت کشیده به این رسیده که حدیث غدیر از 360 طریق نقل شده است. 360 طریق 14 قرن را مستغرق می سازد. آیا امکان دارد 360 نفر که همدیگر را ندیده اند دروغ بگویند؟ با این دلایل محکم حدیث غدیر را ثابت می کند. شیعه ایشان است.

  10- سابق بر این در تهران ختم صلوات می گرفتند. هر فرد تعدادی صلوات به عهده می گرفت کلا 14000 صلوات می شد. حالا ما نمی خواهیم انتقاد کنیم. فردی آمد خدمت آیت الله العظمی بهاالدینی گفت آقا ختم صلوات داریم چند دفعه بفرستیم؟ فرمودند "یک مرتبه". با حضور قلب باشد یک مرتبه کافی است. حالا حضور قلب نباشد برو صد هزار صلوات بفرست. علامه طباطبایی فرموده بودند یک صلوات برای همه کافی است.
  ما را به جبر هم که شده سربراه کن
  خیری ندیده ایم ازین اختیارها


  ماییم و کهنه دلقی کاتش در آن توان زد 17. #17
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۹۲-تیر-۲۰
  محل سکونت
  شیـــراز
  جنسيت
  خواهر
  سن
  -1997
  نوشته ها
  3,710

  پیش فرض

  آیت الله فاطمی نیا:
  اگر یقین نداشتم نمیگفتم،هر کس با رهبر انقلاب مخالفت کند خدا از او نمیگذرد/این مرد بزرگ عز اسلام است
  آسمان قسمت مابود كه بی بال شديم ...
  دل به فريادسپرديم ولي لال شديم ...
  مابه اين حنجره گفتيم كه لب وا نكند
...
  عاقبت پاي سكوت دلمان چال شديم...

 18. #18

  پیش فرض

  مجموعه 35 سخنرانی از استاد فاطمی نیا (با موضوعات: اخلاق در قرآن، دین اسلام)

  فضائل امام علی (ع) (1)
  فضائل امام علی (ع) (2)
  ماه مبارک رمضان
  عرفان عملی و سلوکی
  امام علی (ع)
  هدایت عامه
  نزول قرآن
  تشبیه امام زمان (عج) به آب
  ترک غیبت و گناه
  ترک گناه
  مصداق های پیامبر اکرم (ص) و امام علی (ع)
  مدخل های تفسیری قرآن کریم (1)
  مدخل های تفسیری قرآن کریم (2)
  فاصله شدن خدا بین آدم و قلب او
  حلم و بردباری
  تکبر و غرور
  اخلاق (1)
  اخلاق (2)
  اخلاق در قرآن (1)
  اخلاق در قرآن (2)
  مسخره کردن و استغفار
  تجسس
  نشانه های فقیه بزرگ
  امامت

  :: دین اسلام:
  تفسیر بسم الله
  دین اسلام
  عبادت
  مفید بودن علم
  استجابت دعا
  تاثیر دعا و خواص قرآن (1)
  تاثیر دعا و خواص قرآن (2)
  علت تاثیر دعا
  پیامبر اکرم (ص)
  زمان امامت امام رضا (ع)
  عظمت امام رضا (ع)

  * راهنمای دریافت : کلیک راست بر روي فايل وSave Target As

  مجموعه سخنرانی از استاد فاطمی نیا (سکوی پرواز ،قبر و قیامت)

  سکوی پرواز
  استعداد سلوکی
  حضرت فاطمه معصومه (س)
  مساله درباره ماه رمضان
  نکته ها و ظرائفی از دعاهای امام علی (ع)
  نکته ها و ظرائفی از دعاهای امام سجاد (ع)
  نکته ها و ظرائفی از دعاهای معصومین (ع)
  دعای روز عرفه
  حقیقت مقام امام علی (ع)
  نکته ای از دعای کمیل و نهج البلاغه
  نشاط و بی نشاطی و مساله شیخ بهایی
  سلوک
  اشکال فریب خوردن و غرور
  ترک و اجتناب از گناه (1)
  ترک و اجتناب از گناه (2)
  ریشه یابی گناه
  زیارت جامعه کبیره (1)
  زیارت جامعه کبیره (2)
  قرب اهل بیت (ع)
  اهل بیت (ع)
  رحمت اهل بیت (ع) (1)
  رحمت اهل بیت (ع) (2)
  رحمت اهل بیت (ع) (3)
  شفاعت اهل بیت (ع)
  ترک معصیت
  امام حسن مجتبی (ع)
  نبوت و ولایت
  ولایت و امام علی (ع)
  محبت خداوند
  شباهت امام علی (ع) به قرآن (1)
  شباهت امام علی (ع) به قرآن (2)
  دعا

  قبر و قیامت
  قبر و قیامت (1)
  قبر و قیامت (2)
  قبر و قیامت (3)
  قبر و قیامت (4)
  قبر و قیامت (
  ما را به جبر هم که شده سربراه کن
  خیری ندیده ایم ازین اختیارها


  ماییم و کهنه دلقی کاتش در آن توان زد 19. #19
  عضو قدیمی
  تاریخ عضویت
  ۱۳۹۲-مرداد-۱۲
  محل سکونت
  اتاقی آرامش بخش
  جنسيت
  خواهر
  نوشته ها
  1,095

  پیش فرض

  دستتون درد نکنه خیلی زیبا بودن...

 20. #20
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۹۰-شهریور-۲۸
  محل سکونت
  دنياي غفلت!مزرعه آخرت!
  جنسيت
  خواهر
  نوشته ها
  2,331

  پیش فرض

  به نام يگانه پناه...

  واسه من كه سخنرانيها باز نشدن!
  ميتونيد از اينجا هم دریافتشون كنيد:
  http://a-fateminiya.blogfa.com/
  قالَ رَسُولُ اللهِ صَلَّي اللهُ عليهِ وَآلِه:
  كسي كه در نوشته ای صلوات بر من را بنویسد، تا زماني كه نام من در آن نوشته باشد فرشتگان براي او استغفار مي كنند.
  الّلهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ وَعَجِّلْ فَرَجَهُمْ وَالْعَنْ أعْداءَهُم أجْمَعِینَ

  خوشا به حال کربلاییت....شش گوشه را طواف میکنی و عاشقی..
  کل یوم عاشورا یعنی هر روز تو و هر لحظه ات...
  و کل ارض کربلا یعنی دل تو ،یعنی هرجا تو باشی و دلت...دعایم کن...که محتاجم یا صاحب الزمان عج...

  الهي... هب لي كمال الانقطاع اليك و انرابصار قلوبنا بضياء نظرها اليك...
  اگر ميخواهيد که به
  کمال انقطاع الیک برسيد بايد از چیزایی که دوست دارید در راه خدا انفاق کنيد.


 21. #21

 22. #22
  عضو جامعه
  تاریخ عضویت
  ۱۳۹۱-فروردین-۰۴
  محل سکونت
  جها ن اسلام
  جنسيت
  برادر
  سن
  -1985
  نوشته ها
  313

  پیش فرض آیت الله فاطمی نیا

  74 داستان و نکته ی اخلاقی از آیت الله فاطمی نیا

  باسلام خدمت تمامی دوستان برای اطلاع بیشتر به پایگاه تخصصی امام حسین (ع) مراجعه کنید (صوت ومداحی)
  چون فایلهای فوق را فعلا دردسترس من نمی باشد
  تا بعدکه فایله به دستم برسد

  یاعلی


  موضوعمدتحجمبازدیدپخشدانلو دابی عبدالله بر بالین علی اکبر0.00310ابو بسیر و یکی از شیعیان آلوده0.00166آیت الله جعفر شوشتری و ارادت به امام حسین(ع)0.00145برخاستن یکباره امام علی(ع)0.00104بی ادبی عرب صحرا نشین0.0098بوسیدن ضریح پیامبر0.0091دهبل خزائی و امام علی(ع)0.0091درخت خرمای منزل ابوطالب0.0089دیدن امام زمان در خواب0.00141دوری از خدا عامل ترس از مرگ0.00104دشمن اهل بیت0.0082امام علی(ع) و منافق0.0093امام علی (ع) و قبرستان0.0083امام علی (ع) و مقام ولای ایشان0.0075امام علی(ع) و رفتن به بازار با غلام خود0.0062امام هادی (ع) و همسایه0.0068امام حسین(ع) و قبول حر0.0074امام رضا (ع) و شیخ گناهکار0.0097امام صادق(ع) و دوست پولدار0.0069امام صادق(ع) و علت قیام نکردن ایشان0.0061امام صادق(ع) و توهین یکی از یارانش به غلام خود0.0050امام صادق(ع) و یکی از ارادتمندان0.0052قتل عثمان0.0069همسر مریض و توسل به امام زمان(عج)0.0091حضرت علی اکبر(ع)0.0067حشام ابن عبدالملک و امام سجاد (ع) در حج0.0052جنگ بدر0.0046جوان مسیحی و امام صادق(ع)0.0053کربلائی کاظم بی سواد0.0067کاروان و مرد عابد0.0046کارگشائی از شخص نیازمند0.0048کتاب الغدیر و اهمیت آن0.0055کتاب مفتاح و الفلاح0.0070کمک به خدام حرم سامرا0.0043مغیر ابن شبه و شب نشینی با معاویه0.00113مراسم روز عاشورا در تبریز0.0050مرحوم عفیه اوفی و زیارت امام حسین(ع)0.0048مرحوم آیت الله حائری و تب شدید در کربلا0.0056مرحوم آیت الله مرعشی نجفی و تشرف به کربلا0.0058مظلومیت امام مجتبی (ع)0.0051مظلومیت امام سجاد (ع) در مسجد الحرام0.0038معاویه و خبر شهادت امام علی(ع)0.0053معاویه و لاغری0.0050معاویه و ورود فیل به شام0.0047پیامبر (ص) و درخواست زنده ماندن0.0042پیامبر (ص) و گریه بر ابی عبدالله0.0039پیامبر(ص) و کشته های بدر0.0039پیامبر(ص) و مرد عرب کافر0.0042پیامبر(ص) و شخص دیوانه0.0053راهب نصرانی و امام حسین(ع)0.0048سعد بن ابی وقاص0.0040سرهنگ سنی و اختلاف با همسایه0.0050سید مرتضی و شیعیان هندی امام علی(ع)0.0053شب 7 امام علی(ع)0.0042شب معراج و گفت گوی پیامبر با پروردگار0.0063شب ضربت خوردن امام علی(ع)0.0052شاعر و اسب سوار0.0040شیخ عبدو و نهج البلاغه0.0044شکایت از امام صادق(ع) نزد منصور دوانیقی0.0044شناخت امام (ع) با نورانیت0.0056سئوال از امام علی(ع)0.0055صحبت خصوصی پیامبر با امام علی (ع)0.0064طلبه فقیر و پناه به حرم امام علی(ع)0.0061توبه فرد آزار دهنده زائرین ابی عبدالله0.0060ولی الله0.0048ورود کاروان کربلا به مدینه0.0044ورود اسرای کربلا0.0057زن دیوانه0.0075ضربت خوردن امام علی(ع)0.0064زید بن علی (ع)0.0042زیارت ابی عبدالله در زمان متوکل0.0050ذوق سلیم0.0056زهیر و پیوستن به کاروان کربلا0.0073حاجت و مسجد سهله0.00126
  ویرایش توسط شهداي اروند : سه شنبه ۲۶ شهریور ۹۲ در ساعت ۱۱:۵۴
  یاران شتاب کنید ،
  گویند قافله ای درراه است .میگویند که گناه کاران رانمی پذیرند ؟
  آری گناه کاران را دراین قافله راهی نیست ..
  اما پشیمانان را می پذیرند

 23. #23

  پیش فرض

  سلام
  پیوند کار نمی کنه
  کربلا عشقت منو دیوونه کرد

  التماس دعای شدید ...

 24. #24
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۸-شهریور-۱۷
  محل سکونت
  barefoot in paradise
  جنسيت
  برادر
  نوشته ها
  9,112

  پیش فرض

  مبحث تکراریست!

  حسبنا الله و نعم الوکیل نعم المولی و نعم النصیر
 25. #25
  داره خودمونی میشه
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۹-شهریور-۲۴
  محل سکونت
  شیراز
  نوشته ها
  677

  Lightbulb

  از وصایای مرحوم قاضی(ره) است که
  الله الله الله که دل کسی را نرنجانید!!!
  با یک حرف تلخ این نورنماز شب از بین می رود.
  خدا شاهدست الان مردم خیلی دست کم گرفته اند آبرو بردن را.
  حواستان باشد که خدا چند گناه را نمی بخشد: عمداً نماز نخواندن، به ناحق آدم کشتن، عقوق والدین و آبرو بردن.
  -------------------------------------------------------
  استاد فاطمی نیا

 26. #26
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۹۲-تیر-۲۰
  محل سکونت
  شیـــراز
  جنسيت
  خواهر
  سن
  -1997
  نوشته ها
  3,710

  پیش فرض


  استاد فاطمی نیـا حفظه الله :

  برخی ها هنــوز اخلاق خود را در خانـه درست نکرده انــد

  به فکر عارف و سالک شدن افتاده انــد.

  باید اخلاق و عرفان و سلوک را از خانـه آغاز کــرد.

  یکی ازموانــع بزرگ اجابت دعا، دل شکستــن است.

  امروزه متاسفانه خیــلی معمول شده؛

  با یــک حرف تلخ این نور نماز شب از بیــن می رود.

  خدا شاهدست الان مردم خیــلی دست کم گرفته انــد آبرو بردن را.

  خدا این گنــاه را نمی بخشد .
  آسمان قسمت مابود كه بی بال شديم ...
  دل به فريادسپرديم ولي لال شديم ...
  مابه اين حنجره گفتيم كه لب وا نكند
...
  عاقبت پاي سكوت دلمان چال شديم...

 27. #27
  داره خودمونی میشه
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۹-شهریور-۲۴
  محل سکونت
  شیراز
  نوشته ها
  677

  پیش فرض

  ریشه استهزاء و مسخره نمودن، چیزی جز جهالت و نادانی نیست.

  امام صادق (ع) می فرماید: ارزش و حرمت مومن، از کعبه بیشتر است. خدا نکند انسان دل مومنی را بشکند.

  ."آن که را هیچ به کف نیست، به دل آهی هست"!،

  یک وقت دیدی یک دودی بلند شد که دودمان انسان را سوزاند.
  --------------------------------
  آیت اله فاطمی نیا

 28. #28
  داره خودمونی میشه
  تاریخ عضویت
  ۱۳۹۲-مهر-۰۴
  جنسيت
  خواهر
  نوشته ها
  553

  پیش فرض

  استاد فاطمی نیا فرمودند:

  برخی هنوز اخلاق خود را در خانه درست نکرده اند ولی به فکر عارف شدن وسالک شدن افتاده اند.......

  باید اخلاق و عرفان وسلوک را از خانه آغاز کرد.
  نفرین به جنگ

  نفرین به ظلم

  دنیا که " دنیا نیست زندونه

 29. #29
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۴-خرداد-۱۴
  محل سکونت
  زیر سایه ی حضرت احمد بن موسی، شاهِ چراغ (ع)
  جنسيت
  خواهر
  نوشته ها
  4,542

  پیش فرض

  به نام خدا

  استاد فاطمی نیا می فرمایند:

  خانمی است شوهرش بسیار متدین و اهل نماز و روزه، خانم افسرده شده است. رسیدگی کردیم دیدیم ۲۰ سال این آقا صبح گفته خداحافظ، شب گفته سلام.
  بله، همان آدم مومن مقدس. نماز جماعتش را همه در مسجد خوانده و آمده است.
  بله بعضی ها دین را مسخره کرده اند. دین این نیست که عزیز من.
  شب می آید خانه. حاجی شام داریم ، بیاورم؟ با یک لحنی می گوید: چی داریم؟ یک لقمه خورده می گویند حاجی خوابش برد. صبح هم بیدار شده نماز و تعقیبات. بعد هم با اخم خداحافظ نه یکی نه دوتا، بلکه یک گونی پرخانم ها نامه نوشتند.

  حرفشان این است که جیبمان پر از پول است

  طلا، امکانات و خانه بزرگ.... ولی محبت ندیدیم.

  این موضوع یک طرفه نیست. از آن طرف آقا داریم که خانم افسرده اش کرده است.

  این قدر خانم بداخلاقی کرده آقا نمی داند چه کار کند؟

  یک خرده بنشینید محاسبه نفس بکنید. در بهار درختان را هرس می کنند، چندتا گل می کارند. چند تا گل بکارید
  گل رافت و عطوفت بکار
  خانم، آقا! ببینم می توانی اخلاقت را خوب کنی؟ می توانی فریاد نزنی؟ می توانی غضبت را کنترل کنی؟

  وقتی به باغچه رسیدگی می کنند، بعضی گیاه ها را که خشک شده در بهار از ریشه در می آورند.
  این تکبر را بیندازید دور. گیاه از خود راضی بودن را بینداز دور
  پس کی می خواهیم متحول شویم ؟  اللّهمّ احفظ قائدنا الامام الخامنه ای ...

  جهت سلامتی امام خامنه ای (حفظه الله) صلوات

  - - - - - - - - - - - - - -
  √ بچه شیعه باید ...

  قطـره هـای آبـشــاری .. ! : طبیبِ دل

 30. #30
  داره خودمونی میشه
  تاریخ عضویت
  ۱۳۹۲-مهر-۰۴
  جنسيت
  خواهر
  نوشته ها
  553

  پیش فرض

  ....
  نفرین به جنگ

  نفرین به ظلم

  دنیا که " دنیا نیست زندونه

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
درباره ما

جامعه مجازی رهپویان به عنوان شبکه اجتماعی اعضاء کانون فرهنگی رهپویان وصال از سال 1381 و به عنوان یکی از قدیمی ترین تالارهای گفتمان فضای وب فارسی مشغول به فعالیت می باشد. تمامی تلاش دست اندرکاران مجموعه، فراهم آوردن محیطی سالم، مفید و آموزنده برای کاربران گرامی می باشد بدیهی است مطالب درج شده نظرات کانون رهپویان وصال نبوده و نظرات رسمی در سایت رهپویان وصال درج می گردد.

ارسال پیام به مدیر سایت
session بارگذاری مجدد کد امنیتی مندرج در تصویر را وارد کنید:
شادی روح 14 شهید کانون فرهنگی رهپویان وصال صلوات