کاربری
کاربر گرامی به خوش آمدید . اگر این نخستین بازدید شما از سایت است , لطفا ثبت نام کنید:
صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 85 , از مجموع 85
 1. #61
  داره خودمونی میشه
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۹-دی-۰۲
  محل سکونت
  شيراز
  جنسيت
  برادر
  نوشته ها
  914
  امتیاز : 18,902
  سطح : 87
  Points: 18,902, Level: 87
  Level completed: 11%, Points required for next Level: 448
  Overall activity: 20.0%
  افتخارات:
  SocialVeteranTagger Second Class10000 Experience Points
  تشکر کردن : 1,604
  تشکر شده 4,587 در 845 پست
  مخالفت
  1
  مخالفت شده 0 در 0 پست

  پیش فرض

  متنی بسیار خواندنی از برادر خوبمان آقای قدیانی :
  خدا قوت وزیر جوانمرد !
  قسمت اول

  گاهی که نهج البلاغه می خوانم، متحیر می مانم از این همه توصیه مولای متقیان در باب لزوم اعتماد ملت به دولت مردان. اما به راستی، چگونه این اعتماد، ساخته می شود؟! و چرا گاهی اعتمادسوزی، جایگزین اعتمادسازی می شود؟!

  در نهج البلاغه، پاسخ به سئوالاتی از این دست، عمدتا بر مدار «صداقت در گفتار» و «عدالت در رفتار» می گذرد. اما گمانم این روزها بعضی دست اندرکاران، کم نهج البلاغه می خوانند! نیک اگر بنگری، جای جای سخنان امام اول ما، توصیه به اصحاب صدارت است که؛ اعتمادزایی کن، نه اعتمادزدایی.

  واقعا آیا برای یک دولت، بدتر از «لطمه دیدن اعتماد عمومی»، چیز دیگری هم متصور است؟! اگر نیست، -که نیست!- پس چرا بعضی ها این همه راحت، به اعتماد ملت، صدمه می زنند؟! مردم باید تغییر امروز وزیر بهداشت را باور کنند یا قول دیروز حضرات را که؛ تا فلانی هست، من هستم، و تا من هستم، بهمانی هست!! یعنی اینقدر جایگاه معاون اول رئیس جمهور یا سخنگوی دولت، متزلزل است؟!

  من ناظر بر نوع مدیریت رئیس جمهور، البته فرض را بر این می گیرم که آقایان رحیمی یا الهام، -و امثالهم!- بدون دانستن نظر فرد اول کابینه، وعده بی خود نمی دهند، لیکن هر چه هست، آسیب دیدن اعتماد مردم به سخن دولت مردان، خطایی نابخشودنی است. چنین رویه ای، فکر کنم نوع خاصی از مدیریت نباشد؛ بی مدیریتی باشد! و دود این بی مدیریتی، کیست که نداند در چشم اعتماد توده های ملت فرو می رود؟!

  بدیهی است تغییر کابینه، حق رئیس جمهور است، اما آیا لطمه وارد کردن به اعتماد ملت نیز از جمله وظایف و اختیارات رئیس دستگاه اجراست؟!

  در این مقال، من اصلا کاری با کیفیت و کمیت تغییر کابینه ندارم. و به این هم کار ندارم که رئیس جمهور، چگونه و با چه فرایندی از حق خود در زمینه جا به جا کردن های مداوم هیئت دولت استفاده می کند. هر چند در این باره سئوالات اساسی و دغدغه های بی شمار وجود دارد، لیکن نکته مهم تر از این آمد و شدها، و وزیر رفتن ها و سرپرست آمدن ها، مخدوش شدن اعتماد مردم است.

  آنی درنگ کنید که برای مقابله با فلان معضل کشور، قرار است وعده معاون اول رئیس جمهور، خود رئیس جمهور، وزیر اقتصاد یا سخنگوی کابینه، برای همگان حجت باشد. آیا با این اعتمادسوزی ها و وعده شکنی ها، اعتبار وعده مسئولین زیر سئوال نمی رود؟! مگر وزیر بهداشت، همان وزیر بهداشتی نبود که به قول آقای احمدی نژاد، «اندازه ۳ تا وزیر مرد کار می کند»؟! ظاهرا مدد از ژورنالیسم باید بگیرم و بنویسم؛ اگر با وزیر بهداشتی که «هلو» بود، آن گونه برخورد شد، وای به حال سرکار خانم دستجردی!!

  از آن روز باید واهمه داشته باشند اهالی کابینه که وقتی سخنی گفتند، مردم بگویند؛ «ای بابا! اعتباری به حرف این جماعت نیست»… و از این بدتر، هیچ چیز برای یک دولت، متصور نیست.

  دوم: عده ای می گویند؛ عزل و نصب های اخیر، مصارف انتخاباتی دارد. من اما هر چند که خیلی با این ظن مخالف نیستم، لیکن به طرح چند سئوال می پردازم:

  آیا دنیایی هم حساب کنی، انتخاباتی هم حساب کنی، سیاسی هم حساب کنی، بهتر است دولت را با دولت مردان موفق ببندی یا با کسانی که خواب های ۳ هزار میلیاردی برای اعتبارت دیده اند؟! سود، حتی سود انتخاباتی، در سیب اخلاص است، یا آسیب اختلاس؟! و آیا رئیس جمهور با وجود وزرای محبوب و فعالی چون خانم دستجردی، افزایش اعتبار پیدا می کند یا دیگرانی که بنای بردن نام شان را ندارم؟!

  شاید قصه این باشد؛ یک وقت هایی، آدمی با خودش، با اعتبار خودش، لج می کند! عمل بر اساس لج، رهروی در کج راهه ای است که اتفاقا نه این دنیا سودت می دهد، نه آن دنیا! احتمالا احمدی نژاد خود بهتر از همه می داند که تنها وزیر خانم کابینه اش، از وزرای ممتاز این دولت بوده، اما…

  آدمی را به نزدیکانش می شناسند. حیف! نزدیکان خوبی را این دولت از خود دور کرد. ایام نیویورک، باری خبرنگاری، خانم دستجردی را نشانم داد که دارد با تلفن صحبت می کند. گفت: فکر می کنی به آن طرف خط، دارد چه می گوید؟! گفتم: لابد دارد می گوید؛ فلان چیز را از خیابان پنجم منهتن برایت می خرم، بهمان چیز را از خیابان سوم! گفت: نیم ساعت است دارد درباره اوضاع فلان داروی تحریمی حرف می زند که مگر همین چند ماه پیش خودمان نساختیم… پس چرا این همه گران؟!

  *** *** ***

  پس چرا این همه ارزان، خوبان کابینه از دولت جدا می شوند؟!… پس چرا این همه ارزان، اعتمادسوزی؟!

 2. 7 کاربر از پست مفید حنیف تشکر کرده اند .


 3. #62
  داره خودمونی میشه
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۹-دی-۰۲
  محل سکونت
  شيراز
  جنسيت
  برادر
  نوشته ها
  914
  امتیاز : 18,902
  سطح : 87
  Points: 18,902, Level: 87
  Level completed: 11%, Points required for next Level: 448
  Overall activity: 20.0%
  افتخارات:
  SocialVeteranTagger Second Class10000 Experience Points
  تشکر کردن : 1,604
  تشکر شده 4,587 در 845 پست
  مخالفت
  1
  مخالفت شده 0 در 0 پست

  پیش فرض

  خدا قوت وزیر جوانمرد !
  قسمت دوم

  تغییر وزیر، حق رئیس جمهور است، گیرم فقط نیم ساعت به پایان دوره ریاست جمهوری اش باقی مانده باشد. اما نکته اینجاست؛ وقتی جا به جایی درون کابینه از حد بگذرد، حاکی از نوعی شلختگی در مدیریت کلان کشور است. این شلختگی وقتی تکمیل می شود که می بینیم تغییر وزرا، اغلب بر مبنای همه چیز صورت می گیرد، الا شایسته سالاری. و لابد همین طور است که بسیاری سایت ها تیتر به طعنه زدند؛ مردترین فرد کابینه از دولت اخراج شد!

  گاهی واقعا می مانم بر چه مبنایی رئیس قوه مجریه دست به تغییر وزیر می زند؟ مبنا را اگر انتخابات هم فرض کنیم، باز متوجه «کمیت زیاد» و «کیفیت کم» تغییر وزرا نمی شوم! شاید چاره ای نداریم الا آنکه احساس کنیم مبنای جا به جایی در کابینه، نه حتی سیاست سالاری و انتخابات سالاری، بلکه «رئیس حلقه انحراف سالاری» است!

  خانم دستجردی اگر چه اندک ارتباطی با حلقه انحرافی نداشت، -که اگر داشت، برکنار نمی شد!- لیکن با یک سیاست ورزی حساب شده و درست، سعی کرد مسائل مربوط به بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور، حتی المقدور درگیر مصائب حاشیه ای و عوارض انحرافی نشود! اگر این پلتیک موثر نبود، بسی زودتر از اینها باید عوض می شد خانم وزیر سابق! سرکار خانم، تمام سعی خود را کرد، بلکه بی نیاز به تملق جریان انحرافی، «متعلق خدمت» باشد، هوای دولت و ملت را با هم داشته باشد؛ برای دولت، وزیری خوب باشد، برای ملت، خادمی نمونه. با همه این مساعی اما جریان انحرافی نشان داد؛ چندی است در دولت، بیش از پیش، حرف اول و آخر را می زند!

  انصاف باید داد که آخرین تغییر کابینه -تا لحظه نگارش این متن البته!- به سبب جنس وزیر، کمی دردناک تر از موارد قبلی بوده است. همان اول که خانم دستجردی به عنوان اولین وزیر خانم انتخاب شد، این دغدغه و اضطراب در زن های جامعه -صرف نظر از هر سلیقه و هر عقیده ای- محسوس بود؛ آیا ایشان برای زنان کشور، آبروداری می کند؟! آیا به خوبی از پس پست وزارت برمی آید؟! آیا با عدم مدیریت درست دستجردی، برای همیشه باید قید وزیر شدن خانم ها را زد؟! و آیا با مدیریت فعال و کوشای وی، زنان جامعه می توانند امیدوار باشند که باز هم به عنوان وزیر، راهی به وزارت خانه ها پیدا کنند؟!

  جز برای دولت و ملت، گمانم برای قشر زن جامعه نیز خانم دستجردی آبروداری کرد. من هرگز نمی خواهم ادعا کنم ایشان تنها مرد کابینه بود، اما کجا کم آورد از مردان هیئت دولت؟! اگر نه تندتر از ایشان، لااقل پا به پای مردان دوید و ایستادگی کرد و به سبب همین تلاش، خیلی زود تبدیل به چهره محبوب کابینه شد. از سویی با قشر فرهیخته حوزه بهداشت و نخبگان عرصه سلامت، ارتباط مستمر داشت، از سویی جزء وزرایی بود که با ارباب رجوع وزارت خانه تحت مدیریت خود، علی الدوام می جوشید. مدام به این بیمارستان و آن درمانگاه می رفت و از نزدیک پای حرف های ملت می نشست. زلزله که شد، زودتر از همه مردان کابینه، محرم آمال و مرهم آلام زلزله زدگان گردید. چادر به سر، رفت و هم سفره چادرنشینان شد.

  این نقد تا حدودی به این دولت وارد است که گاهی نخبه گریزانه، تصمیم می گیرد و غیر کارشناسانه عمل می کند، اما حداقل مردمداری های خانم دستجردی، هرگز سبب کارهای پوپولیستی از سوی ایشان نشد. وانگهی! هم الان می توان به معاونین و مدیران ایشان نگاه کرد، تا بر یک «مجموعه نخبه و کاربلد» در حوزه بهداشت و سلامت، صحه گذاشت.

  در مزیت خانم دستجردی، این نکته را هم باید اضافه کرد که از ایراد حرف غیر ضرور به شدت پرهیز داشت. بارها دیده ایم که حرف غلط یک وزیر، چگونه برای هیئت دولت، درد سر درست می کند، اما با اینکه خانم دستجردی به علت اولین وزیر زن بودن، تحت مراقبت دائم رسانه های دوست و دشمن بود، از همه کمتر حرف بی اساس زد.

  آدمی گاهی در شناخت دوست حقیقی و دشمن واقعی خود در می ماند. خواه رئیس باشد، خواه مرئوس. خواه رئیس قوه اجرا باشد، خواه آبدارچی فلان اداره در مرز کشور. واقعا افسوس می خورم، وقتی که به لیست خروجی های دولت نگاه می کنم. اصلا فکر نمی کنم خانم دستجردی برای رئیس جمهور، وزیر بدی بوده باشد.

  من هرگز خانم دستجردی را از نزدیک ندیده بودم، که سفر به مقر سازمان ملل، دست داد. روز پرواز به نیویورک، خوب یادم هست در محوطه پاویون فرودگاه مهرآباد، خبرنگارها بعضا شیطنت می کردند و سئوالات انحرافی (!) می پرسیدند. همان ایام هم بحث احتمال خروج ایشان از دولت مطرح بود. القصه! سرکار خانم در پاسخ به سئوال یکی از دوستان خبرنگار گفت: «این صندلی اگر قرار بود تا ابد برای من بماند، حتما به من نمی رسید!» و بعد ادامه داد: «وزیر بهداشت هم نباشم، ترجیح می دهم بیشتر محسنات این دولت را بگویم تا معایبش».

  باری در نیویورک، بعد از دیدار با ایرانیان مقیم آمریکا، خانم دکتر با اینکه خیلی خسته بود، حیفم آمد فرصت این همسفری را مغتنم نشمرم. رفتم جلو و خودم را معرفی کردم. خندید! اولین حرف را به مزاح گذراند؛ «پس حسین قدیانی شمایی، که کشور را با نوشته هایت می ریزی به هم؟!» باز هم خندید! خندید و گفت: «اینجا هم با همان اتوبوسی که پدرت را برد جبهه، آمده ای؟!» گفتم: «حتی اینجا هم!» چند جمله دیگری بین مان رد و بدل شد. مثلا گفت: «من از زاویه نگاه ولایت، حتی حاضرم قید خوابم را هم بزنم، بلکه دولت موفق تر باشد، اما مشکلات در حوزه بهداشت، یکی دو تا نیست. همه سعی ام بر این است که مشکلات این حوزه، اسیر سیاسی بازی ها نشود. همه سعی ام بر این است آنقدر کار کنم و کار کنم و کار کنم که رئیس جمهور محترم را به وزرای ساعی و فعال دولت بشناسند، نه این و آن… باور می کنی خیلی از کارهای دولت، مغفول می ماند در رسانه ها؟! رسانه های دولتی، یک جور، رسانه هایی هم که از اول، مهری با این دولت نداشتند، یک جور دیگر!… شماها لااقل از همان زاویه دید «آقا»، هوای خدمات دولت را داشته باشید. البته حرف تان را بزنید، نقدتان را بکنید، اما اجازه ندهید خدمات شبانه روز، بدون رسانه بماند».

  *** *** ***

  آری! همچین وزیری را از دست داد دولت. من به نیت سفرنامه نویسی رفته بودم سازمان ملل. باید نکته سنجی می کردم و ریزبینی! و باید می دیدم؛ بعضی همراهان رئیس جمهور، متاسفانه هنگام حضور در نیویورک اصلا کاری با داخل کشور نداشتند که حوزه تحت مدیریت شان در ایران، چگونه است حالش؟! اما چگونه از یاد ببرم خانم دستجردی از هر فرصتی استفاده می کرد، بلکه تلفنی در جریان کارهای وزارت بهداشت باشد؛ «این را حتما شخصا برو بررسی کن»، «این را بگذار خودم بیایم»، «اول با معاون تماس بگیر، بعد» و…

  از هیئت همراه، بودند کسانی که با یک چمدان آمدند نیویورک و با همان چمدان برگشتند، مثل سرکار خانم مرضیه وحید دستجردی. کاش حلقه انحراف، فقط با وزیر بهداشت مشکل داشته باشد. متاثر از «مرض ۳ هزار میلیاردی»، می ترسم کلا با بهداشت کابینه مشکل داشته باشد! خلاصه که بهداشت، وزیر جوانمردی از دست داد… خدا قوت سرکار خانم!

 4. 7 کاربر از پست مفید حنیف تشکر کرده اند .


 5. #63
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۷-شهریور-۲۴
  محل سکونت
  شیراز
  جنسيت
  برادر
  سن
  -1986
  نوشته ها
  3,040
  امتیاز : 39,665
  سطح : 100
  Points: 39,665, Level: 100
  Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 0%
  افتخارات:
  SocialVeteran50000 Experience PointsTagger Second Class
  تشکر کردن : 5,965
  تشکر شده 9,308 در 2,470 پست
  مخالفت
  19
  مخالفت شده 62 در 34 پست

  پیش فرض

  آره .خیلی زیبا بود .منتها تو صفحه قبلش پیوندش بود

  وَاصْنَعِ الْفُلْكَ بِأَعْيُنِنَا وَوَحْيِنَا وَلاَ تُخَاطِبْنِي فِي الَّذِينَ ظَلَمُواْ إِنَّهُم مُّغْرَقُونَ

  وَيَصْنَعُ الْفُلْكَ وَكُلَّمَا مَرَّ عَلَيْهِ مَلأٌ مِّن قَوْمِهِ سَخِرُواْ مِنْهُ
  • کشتی را زير نظر و الهام ما بساز و در باره اين ستمکاران با من سخن مگوی ، که همه غرقه اند
  • نوح کشتی می ساخت و هر بار که مهتران قومش بر او می گذشتند مسخره اش می کردند...


 6. #64
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۷-شهریور-۲۴
  محل سکونت
  شیراز
  جنسيت
  برادر
  سن
  -1986
  نوشته ها
  3,040
  امتیاز : 39,665
  سطح : 100
  Points: 39,665, Level: 100
  Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 0%
  افتخارات:
  SocialVeteran50000 Experience PointsTagger Second Class
  تشکر کردن : 5,965
  تشکر شده 9,308 در 2,470 پست
  مخالفت
  19
  مخالفت شده 62 در 34 پست

  پیش فرض

  نظر شما در مورد پست اقای اصغر طاهر زاده تو صفحه قبلی + جریانات الان چیه؟

  وَاصْنَعِ الْفُلْكَ بِأَعْيُنِنَا وَوَحْيِنَا وَلاَ تُخَاطِبْنِي فِي الَّذِينَ ظَلَمُواْ إِنَّهُم مُّغْرَقُونَ

  وَيَصْنَعُ الْفُلْكَ وَكُلَّمَا مَرَّ عَلَيْهِ مَلأٌ مِّن قَوْمِهِ سَخِرُواْ مِنْهُ
  • کشتی را زير نظر و الهام ما بساز و در باره اين ستمکاران با من سخن مگوی ، که همه غرقه اند
  • نوح کشتی می ساخت و هر بار که مهتران قومش بر او می گذشتند مسخره اش می کردند...


 7. #65
  داره خودمونی میشه
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۹-دی-۰۲
  محل سکونت
  شيراز
  جنسيت
  برادر
  نوشته ها
  914
  امتیاز : 18,902
  سطح : 87
  Points: 18,902, Level: 87
  Level completed: 11%, Points required for next Level: 448
  Overall activity: 20.0%
  افتخارات:
  SocialVeteranTagger Second Class10000 Experience Points
  تشکر کردن : 1,604
  تشکر شده 4,587 در 845 پست
  مخالفت
  1
  مخالفت شده 0 در 0 پست

  پیش فرض

  نوشته اصلی توسط نوح نمایش پست اصلی
  نظر شما در مورد پست اقای اصغر طاهر زاده تو صفحه قبلی + جریانات الان چیه؟
  اول از پیوندهای مفیدتون تشکر میکنم . از بس گرفتارم نمیرسم پیوند های مفید رو پیدا کنم وبخونم . شما کارمو راحت کردید . درمورد تحلیل استاد طاهرزاده هم واللللووو چه عرض کنم . ذهنم رو مشغول کرده . باید چند بار دیگه بخونمش . ساده نمیشه از مطالب ایشون گذشت . چون این آدم نه تنها عالمه بلکه عالم معقوله . روی حساب حرف میزنه . شعار نمیده . جوگیر نمیشه مثل ماها . نمیدونم چی بگم . البته خیلی از حرفهاش رو همه ما هیئتی های ولایتی قبول داریما . ولی اینکه احمدی نژاد رو یک چهره منحصر بفرد نشون میده که کسی قدرشو ندونست و بهش خیلی جفا شده و از این حرفها کمی هضمش برام آسون نیست . شاید مشکل از من باشه . باید بیشتر فکر کنم . ببخشید.

 8. 2 کاربر از پست مفید حنیف تشکر کرده اند .


 9. #66
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۷-شهریور-۲۴
  محل سکونت
  شیراز
  جنسيت
  برادر
  سن
  -1986
  نوشته ها
  3,040
  امتیاز : 39,665
  سطح : 100
  Points: 39,665, Level: 100
  Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 0%
  افتخارات:
  SocialVeteran50000 Experience PointsTagger Second Class
  تشکر کردن : 5,965
  تشکر شده 9,308 در 2,470 پست
  مخالفت
  19
  مخالفت شده 62 در 34 پست

  پیش فرض

  دقیقا .خیلی جابه . وقتی یکی مثل اصغر طاهر زاده حمایت می کنه ادم می مونه

  جالبه تیتر رسانه های مختلف رو هم ببینید. نکته جالب توجه اینه که همه رسانه های اونوری دارن عقده گشایی عجیبی می کنن. دندش نرم دفعه دیگه از این کارای جنجالی نکنه .الان می فهمم معنی رییس جمهور ماجرا جو چیه.یکی بگه ادم بی کاری!!!والاااا  با برکناری خانم وزیر؛ دنیا به پایان رسید!


  ایران: مدلی تمام عیار از تبلیغات منفی رسانه ای در خصوص عزل وزیر بهداشت و درمان به بهترین وجه ممکن قابل حس بود به طوری که مخاطب رسانه ها احساس می کرد با جابه جایی خانم دکتر دستجردی پیشگویی ها در خصوص پایان دنیا محقق شده و این امر در آستانه رقم خوردن است!

  به جرأت می توان گفت صفحه اول تمام نشریات و رسانه های مکتوب کشور، به ماجرای برکناری وزیر بهداشت و درمان اختصاص داده شده بود. موضوعی که البته در مجموعه مدیریت اجرایی کشور امری عادی و معمولی قلمداد می شود اما در فضای سیاسی و رسانه ای، سوژه ای خوب و چرب و نرم برای ابراز مخالفتها با دولت است.

  جالب توجه آنکه اگر سری به آرشیو رسانه های مدافع خانم دکتر بزنیم متوجه می شویم اکثر آنها در فاصله ای نه چندان دور جزو منتقدین جدی و نام و نشاندار ایشان در حوزه بهداشت و درمان بودند اما امروز به واسطه مخالفت با دولت و رئیس جمهور حاضرند به این چرخش 180 درجه ای تن بدهند. هرچند تبلیغات رسانه ای علیه دولت احمدینژاد در طول 7 سال گذشته تکرار شده اما امروز مواضع مشترک رسانه های مختلف با گرایشهای سیاسی متنوع از منتها الیه راست تا منتها الیه چپ و ضد انقلاب و بیگانه حاوی نکات تأمل برانگیزی است. امروز توان همه جریانهای سیاسی علیه دولت خدمتگزار متمرکز شده و البته مردم بصیر بخوبی اینگونه ترفندها را رصد و درک می کنند.

  رسانه هاشمی از وزیر احمدی نژاد حمایت کرد!

  روزنامه آرمان روابط عمومی (نزدیک به خاندان هاشمی) با تیتر و عکس یک به بررسی موضوع عزل خانم وزیر پرداخت و با استفاده از تعابیری همچون «برو و بیاهای دولت در ماههای آخر» در ذیل تیتر «نسخه خانم دکتر هم پیچیده شد»، به عزل وی، واکنش منفی نشان داد.

  آرمان روابط عمومی در گزارش اول خود با مطرح کردن موضوع مخالفت دستجردی با عزل (باقر لاریجانی) قائم مقام وی، وزیر بهداشت سابق را قربانی اختلاف رئیس جمهور با برادران لاریجانی دانست!

  چرخـش 180 درجــه ای رسانه اصلاح طلب

  «کابینه به لب مرز رسید» و «نخستین وزیر زن به خط پایان نرسید» عنوان تیتر روزنامه اصلاح طلب اعتماد بود که ذیل عکس یک این روزنامه منتشر شد. این روزنامه در مطلبی با به کار بردن واژه هایی نظیر «غافلگیری های سیاسی» و «تصمیمات خلق الساعه» توسط احمدی نژاد، اصل اختیار رئیس جمهور مبنی بر عزل و نصب وزرا را زیر سؤال برده و در گزارش کوتاهی به واکنشهای برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی نسبت به برکناری وزیر بهداشت پرداخت.

  وقتی اصلاح طلبان، دستجردی را مرد می دانند!

  دیگر روزنامه اصلاح طلب کشور هم با عکس یک و تیتر اصلی به بررسی موضوع عزل وزیر بهداشت توسط رئیس جمهور پرداخته است. این روزنامه در تیتری تأم لانگیز با عنوان «تنها مرد کابینه دهم برکنار شد» تنها زن وزیر کابینه را به خاطر جسارت رویارویی اش با رئیس جمهور به «مرد» تشبیه می کند!

  ابتکار اصلاح طلبان در حمایت از وزیر معزول

  روزنامه ابتکار هم به مانند سایر رسانه های اصلاحطلب، «پشت پرده برکناری خانم وزیر» را اختلافات تنها وزیر زن با رئیس جمهور بر سر عزل باقر لاریجانی، قائم مقام وزیر بهداشت عنوان می کند.

  اعتراض کرد، برکنار شد!

  اما روزنامه اصلاح طلب آفتاب یزد در تیتر یک خود با عنوان «خانم وزیر اعتراض کرد؛ برکنار شد» اختلافات با دولت بر سر عزل باقر لاریجانی را از جمله دلایل برکناری دستجردی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می داند.

  ارگان رسانه ای رضایی، حامی خانم وزیر

  ارگان مطبوعاتی محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام هم در مصاحبه با برخی نمایندگان «مسائل سیاسی»، «دخالت مسائل شخصی در عزل وزیر» و «جابهجایی های نامعقول دولت» را از جمله دلایل عزل وزیر بهداشت تلقی می کند.

  ارگان شهرداری، نگران سلامت!

  «سلامت قربانی سیاست شد» تیتر یک روزنامه همشهری، ارگان رسانه ای شهرداری تهران بود. این روزنامه در ذیل مطلبی با عنوان خداحافظی احمدی نژاد با سی امین وزیر خود به اختلافات میان احمدی نژاد و تنها وزیر زنش اشاره کرده و به مانند سایر رسانه ها درگیری ها بر سر تخصیص ارز دارو و موضوع عزل باقرلاریجانی از قائم مقامی وزیر را از جمله دلایل اصلی برکناری دستجردی عنوان کرده است.

  حمایت ارگان رسانه ملی از وزارت زنان

  اما روزنامه جام جم ارگان رسانه ای سازمان صدا و سیما هم مانند شبکه های تلویزیونی صدا و سیما از جنبه دیگر به بررسی موضوع برکناری وزیر بهداشت پرداخته و در ذیل تیتری تحت عنوان «وزارت دستجردی؛ تجربه ای موفق اما ناتمام» به ذکر مفصلی از موفقیتهای دوران وزارت خانم وزیر پرداخته است.

  حمایت از دستجردی، به خراسان هم کشیده شد

  روزنامه خراسان هم در گزارشی با عنوان «عزل وزیری که نمره 20 کابینه را داشت» صرفاً به بررسی واکنشهای مختلف برخی از نمایندگان مجلس در رابطه با برکناری وزیر بهداشت پرداخت.

  مؤتلفه، حامی وزیر زن!

  روزنامه رسالت هم به انتشار گزارش «چرا تنها زن کابینه از قطار دولت پیاده شد» از سوی یکی از سایت های وابسته به نهادهای امنیتی، بسنده کرده و البته موضع منفی در این خصوص از خود نشان داد.

  روزنامه نزدیک به حجت الاسلام پورمحمدی نیز در مطلبی با عنوان «انتقاد کرد، برکنار شد» به مانند سایر روزنامه ها، فشار دولتی ها برای برکناری باقر لاریجانی و همچنین انتقادهای خانم وزیر نسبت به تخصیص ارز واردات دارو را از جمله دلایل اصلی برکناری وی از پست وزارت عنوان کرده است.

  یک مخالف!

  اما به جرأت می توان گفت که در لابلای تمامی نشریاتی که از دید انتقادی به موضوع عزل وزیر بهداشت نگریستند، روزنامه ابرار یکی از معدود رسانه هایی است که با دید مثبت به این موضوع نگریسته و در یادداشتی تحلیلی با عنوان «جزاءالنسمار» به قلم دکتر سید محمد اصل تهرانی، به مقایسه دوران تصدی منوچهر متکی بر وزارت امور خارجه و مرضیه وحید دستجردی بر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پرداخته و به عملکرد ناموفق نامبردگان بر این دو وزارتخانه مهم اشاره و می نویسد: ماه هاست به دلیل ضعف قابل رؤیت در عرصه بهداشت و درمان کشور بویژه در بخش دولتی و بیمارستانهای وابسته به وزارت بهداشت اوضاع نابهنجار و بی سابقهای ایجاد شده است.

  همچنین روزنامه هایی مانند قدس، حمایت و جوان نیز در مطالبی جهتدار از وزیر معزول دفاع و دولت را به باد انتقاد گرفته اند!

  در فضای مجازی چه گذشت؟

  اما شاید در تاریخ معاصر کمتر پیش آمده باشد که رسانه ها از صدا و سیما تا رسانه توکلی و حتی بی بی سی در مورد یک موضوع معمولی که برکناری وزیر بهداشت است اینچنین توپخانه هایشان را به سوی هدفی واحد نشانه گرفته و آتش وسیعی به سوی آن روانه کرده باشد.

  تمام توان فارس برای تخریب دولت

  سایت فارس که مدتها است تلاش بی وقفه را در تخریب دولت به کار بسته با برکناری وزیر بهداشت فرصت مناسب جدیدی برای حمله به دولت یافت.

  بخشهای سیاسی و اجتماعی این خبرگزاری با در اولویت قرار دادن این سوژه تعداد بالایی مصاحبه، گزارش و یادداشت تولید کرده و در اقدامی عجیب هر کدام از این اخبار را چندین بار منتشر کردند. گوشه ای از تلاش این رسانه را بررسی می کنیم:

  ٭ باهنر در گفتوگو با فارس: مجلس تغییرات کابینه دهم را بررسی می کند / احتمال لزوم رأیگیری مجدد برای وزرا // ٭ حدادعادل در گفتوگو با فارس: عزل وزیر بهداشت خبر خوبی نبود / هر فرد دیگری بیاید فرصت تحول ندارد // ٭ گزارش فارس از عزل اولین وزیر زن پس از ۱۲۳۵ روز خدمت // ٭معاون وزارت بهداشت در گفت وگو با فارس: دستجردی مشکلات دارویی را حل کرد و رفت // ٭ فارس از روند برکناری وزیر بهداشت گزارش می دهد ٭ سوت پایان برای خانم وزیر / آیا با عزل دستجردی مسئله حل می شود؟

  به نام دولت علیه دولت!

  اما در بین همه خبرگزاری ها ایسنا که مدیریت آن به برخی مقامات دولتی نیز نزدیک است رویکرد عجیبی را در پیش گرفت!

  ایسنا روز گذشته در قالب انتشار یک گزارش تصویری با 33 عکس از وزیر عزل شده یک قدیس و قهرمان ملی ساخت!

  گزارش تصویری با عنوان «خداحافظی کابینه با خانم وزیر» شامل 33 عکس از دستجردی در حالات مختلف است.

  رسانه زاکانی دولت را نامرد دانست

  در حالی که گویا حمله به دولت و تخریب آن از واجبات یومیه جریان های تمامیت خواه به حساب می آید و این افراد هیچ ترسی از برخورد دستگاه قضا ندارند، جهان نیوز با تیتر «تنها مرد کابینه» برکنار شد توهین آشکاری را به هیأت دولت انجام داد!

  جهان که فرصت مناسبی را به واسطه اظهارات رحیمی یافته بود تیتر زد: «با وجود وعده رحیمی، وزیر بهداشت برکنار شد؛» جهان فرصت تخریب احمدی نژاد را هم از دست نداد و در گزارشی دیگر یادآور شد: «اعتراف به شکست پروژه وزارت زنان در دولت احمدی نژاد»

  فرصتی برای عقده گشایی

  الف نیز همچون جهان با تیترهای متفاوت به تخریب دولت پرداخت اما آنچه بیش از این تیترها توهین آمیز به حساب می آید حجم انبوه کامنت های بی نام و نشانی است که صراحتاً رئیس جمهور و دولت را به باد هتاکی گرفته اند که از انتشار توهین های مورد نظر به منتخب ملت معذوریم.

  از جمله تیترهای الف میتوان به: ٭ ای کاش با مسئولانی که ارز دارو را برای واردات غذای سگ اختصاص دادند هم برخورد می شد // ٭ واکنش توکلی به عزل وزیر بهداشت؛ دود بی ثباتی به چشم مردم می رود، اشاره کرد.

  البته اگر قرار باشد به حجم انبوه توهین ها و تخریب علیه دولت و شخص رئیس جمهور توسط رسانه های دیگر از صدا و سیما تا تلویزیون های لسآنجلسی اشاره نکنیم باید حتماً به حساسیت قابل تأمل بیگانگان به این موضوع اشاره کنیم. به طوری که روزنامه های امریکایی «نیویورک تایمز»، انگلیسی «گاردین» و «دیلی تلگراف» و «دویچه وله» آلمان با مواضعی مشابه با پرداختن به خبر عزل وزیر بهداشت جمهوری اسلامی ایران نوشتند: این وزیر که تنها وزیر زن ایرانی از اول انقلاب اسلامی تاکنون بوده است، پس از اعتراض به کمبود دارو در کشور توسط رئیس جمهور ایران برکنار شد!

  وَاصْنَعِ الْفُلْكَ بِأَعْيُنِنَا وَوَحْيِنَا وَلاَ تُخَاطِبْنِي فِي الَّذِينَ ظَلَمُواْ إِنَّهُم مُّغْرَقُونَ

  وَيَصْنَعُ الْفُلْكَ وَكُلَّمَا مَرَّ عَلَيْهِ مَلأٌ مِّن قَوْمِهِ سَخِرُواْ مِنْهُ
  • کشتی را زير نظر و الهام ما بساز و در باره اين ستمکاران با من سخن مگوی ، که همه غرقه اند
  • نوح کشتی می ساخت و هر بار که مهتران قومش بر او می گذشتند مسخره اش می کردند...


 10. #67
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۷-شهریور-۲۴
  محل سکونت
  شیراز
  جنسيت
  برادر
  سن
  -1986
  نوشته ها
  3,040
  امتیاز : 39,665
  سطح : 100
  Points: 39,665, Level: 100
  Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 0%
  افتخارات:
  SocialVeteran50000 Experience PointsTagger Second Class
  تشکر کردن : 5,965
  تشکر شده 9,308 در 2,470 پست
  مخالفت
  19
  مخالفت شده 62 در 34 پست

  پیش فرض

  این روها هر جا مکی رم خدا خدا میکنم بحث احمدی نژاد پیش نیاد که واقعا هیچ چیز ندارم بگم . یه کاری کرده دست ما هم خالی شده .حیفش. با این کارهاش داره همه کارهای خوبش رو هم زیر سوال م یبره

  وَاصْنَعِ الْفُلْكَ بِأَعْيُنِنَا وَوَحْيِنَا وَلاَ تُخَاطِبْنِي فِي الَّذِينَ ظَلَمُواْ إِنَّهُم مُّغْرَقُونَ

  وَيَصْنَعُ الْفُلْكَ وَكُلَّمَا مَرَّ عَلَيْهِ مَلأٌ مِّن قَوْمِهِ سَخِرُواْ مِنْهُ
  • کشتی را زير نظر و الهام ما بساز و در باره اين ستمکاران با من سخن مگوی ، که همه غرقه اند
  • نوح کشتی می ساخت و هر بار که مهتران قومش بر او می گذشتند مسخره اش می کردند...


 11. 4 کاربر از پست مفید نوح تشکر کرده اند .


 12. #68
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۷-شهریور-۲۴
  محل سکونت
  شیراز
  جنسيت
  برادر
  سن
  -1986
  نوشته ها
  3,040
  امتیاز : 39,665
  سطح : 100
  Points: 39,665, Level: 100
  Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 0%
  افتخارات:
  SocialVeteran50000 Experience PointsTagger Second Class
  تشکر کردن : 5,965
  تشکر شده 9,308 در 2,470 پست
  مخالفت
  19
  مخالفت شده 62 در 34 پست

  پیش فرض

  این بخش از صحبت های اقای طاهر زاده درخور توجهه (بسوزه پدر این سیاست لعنتی چقدر ررررررررررررررررررررررر ادم در معرض خطره . اهه ه ه)

  مخالفین تلاش می*کنند تا وانمود کنند احمدی*نژاد پدیده جدیدی نبود

  تمام موضوعاتی که روی سایت*ها در نقد آقای احمدی*نژاد مطرح می*شود بر این اساس است که نگذارند این روحیه در آینده ادامه پیدا کند و طوری خبرسازی می*کنند که بگویند احمدی*نژاد چیز مهمی نبود حتی در ریخت و پاش*های اداری مثل قبلی*ها بود، پس پدیده جدیدی ظهور نکرده تا امیدوار شوید انقلاب در آینده خود چنین اشخاصی را می*پروراند، ادامه انقلاب همان روش آقای هاشمی و آقای خاتمی است و احمدی*نژاد چیزی است که نباید می*آمد. علامه امینی می*فرمایند تک تک این روایاتی که در وصف خلیفه اول و دوم و سوم جعل شده روی حساب جعل شده تا آن حدی که به تعبیر بنده افرادی مثل محی*الدین بن عربی و مولوی هم که ارادت کامل به علی(ع) دارند، نمی*توانند خیلی بین آن خلفا با علی(ع) تفکیک کنند. همه آن روایات را در وصف سه خلیفه جعل کردند تا بگویند علی(ع) چیز جدایی نیست، ادامه اسلام در آینده همانی است که خلیفه اول و دوم و سوم نشان دادند و علی(ع) غیر از آن*ها نیست، تا ما در آینده اسلام نظر به مهدی(عج) نداشته باشیم.

  جریان*های فکری مقابل آقای احمدی*نژاد وقتی متوجه شدند با ظهور احمدی*نژاد همه معنای آن*ها نفی می*شود با تمام قدرت به میدان آمدند و آقای موسوی را که در نمک خوابانده بودند برای مقابله با آقای احمدی*نژاد به میدان آوردند تا کار را تمام کنند و وقتی این پروژه به نتیجه نرسید به دنبال پروژه بعدی بودند که در اولین فرصت عملیاتی کنند و با جریان خانه*نشینی آقای احمدی*نژاد فرصت را غنیمت شمردند و موضوع را طوری طرح کردند که جریان اصول*گرای سنتی تصمیم بگیرد به کلی از احمدی*نژاد عبور کند، بدون آن که متوجه تبعات عبور از احمدی*نژاد باشد. با این که مقام معظم رهبری«حفظه*الله» همان زمان که آقای احمدی*نژاد خانه*نشینی کرده بود فرمودند ایشان با اصل نظام و ولایت فقیه مسئله*ای ندارد، ولی به هر صورت معلوم شد اصولگرایی سنتی جایگاه تاریخی احمدی*نژاد را نمی*فهمد و با هر جریانی که غیر جریان اصولگرایی سنتی باشد به چشم دشمن خود، حتی دشمن انقلاب نگاه می*کند.

  وَاصْنَعِ الْفُلْكَ بِأَعْيُنِنَا وَوَحْيِنَا وَلاَ تُخَاطِبْنِي فِي الَّذِينَ ظَلَمُواْ إِنَّهُم مُّغْرَقُونَ

  وَيَصْنَعُ الْفُلْكَ وَكُلَّمَا مَرَّ عَلَيْهِ مَلأٌ مِّن قَوْمِهِ سَخِرُواْ مِنْهُ
  • کشتی را زير نظر و الهام ما بساز و در باره اين ستمکاران با من سخن مگوی ، که همه غرقه اند
  • نوح کشتی می ساخت و هر بار که مهتران قومش بر او می گذشتند مسخره اش می کردند...


 13. کاربر روبرو از پست مفید نوح تشکر کرده است .


 14. #69
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۹۱-فروردین-۰۸
  جنسيت
  خواهر
  نوشته ها
  8,266
  امتیاز : 30,353
  سطح : 100
  Points: 30,353, Level: 100
  Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 0%
  افتخارات:
  Created Album pictures50000 Experience PointsTagger Second ClassOverdriveRecommendation First Class
  تشکر کردن : 23,402
  تشکر شده 24,890 در 6,078 پست
  حالت من : Vaaaaay
  مخالفت
  13
  مخالفت شده 2 در 2 پست

  پیش فرض

  من الان فهمیدم ایشون اسمشون چی هس....

  چون چهرشون خیلی شبیه معلم عربیم بود و منم کلا از معلمم بدم میومد و دل خونی ازش داشتم از ایشون هم بدم میومد

  حجابت را محکم نگه دار...
  نگاه نکن که اگر حجاب و فکر درست داشته باشی مسخره ات میکنند
  آنها شیطان هستند.
  شما به حضرت زهرا سلام الله علیها نگاه کن که چگونه زیست و خودش را حفظ کرد.
  وصیت نامه شهید سیدمحمدناصرعلوی

  به خواهرش  ahaad.ir


 15. #70
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۷-شهریور-۲۴
  محل سکونت
  شیراز
  جنسيت
  برادر
  سن
  -1986
  نوشته ها
  3,040
  امتیاز : 39,665
  سطح : 100
  Points: 39,665, Level: 100
  Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 0%
  افتخارات:
  SocialVeteran50000 Experience PointsTagger Second Class
  تشکر کردن : 5,965
  تشکر شده 9,308 در 2,470 پست
  مخالفت
  19
  مخالفت شده 62 در 34 پست

  پیش فرض

  اینم اینجوری !!!!!!! کسی نظر رهبری رو نخونده؟

  دکتر فیاض: در انتخابات آینده احمدی نژادهای قلابی زیاد خواهند بود / هیچ عدولی از سوم تیر صورت نگرفته است

  [IMG]file:///C:/Users/SOBH/Desktop/%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%20%D9%81%DB%8C%D8%A7%D8%B 6%20%20%D8%AF%D8%B1%20%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8% A7%D8%A8%D8%A7%D8%AA%20%D8%A2%DB%8C%D9%86%D8%AF%D9 %87%20%D8%A7%D8%AD%D9%85%D8%AF%DB%8C%20%D9%86%DA%9 8%D8%A7%D8%AF%D9%87%D8%A7%DB%8C%20%D9%82%D9%84%D8% A7%D8%A8%DB%8C%20%D8%B2%DB%8C%D8%A7%D8%AF%20%D8%AE %D9%88%D8%A7%D9%87%D9%86%D8%AF%20%D8%A8%D9%88%D8%A F%20%20%20%D9%87%DB%8C%DA%86%20%D8%B9%D8%AF%D9%88% D9%84%DB%8C%20%D8%A7%D8%B2%20%D8%B3%D9%88%D9%85%20 %D8%AA%DB%8C%D8%B1%20%D8%B5%D9%88%D8%B1%D8%AA%20%D 9%86%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%87%20%D8%A7%D8%B3% D8%AA%20%20%20%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%87 %20%D8%AE%D8%A8%D8%B1%DB%8C%20%D8%AA%D8%AD%D9%84%D B%8C%D9%84%DB%8C%20%D8%B5%D8%B1%DB%8C%D8%AD%20%D9% 86%DB%8C%D9%88%D8%B2_files/fayaz.jpg[/IMG]


  احمدی نژاد مثل اصولگرایی نیست که نفوذ عده ای قدرت طلب آن را به انحراف بکشاند و نابود کند. احمدی نژاد در حافظه تاریخی ملت جاودانه است.


  دکتر ابراهیم فیاض، جامعه شناس برجسته و عضو هیئت علمی دانشگاه تهران، از سوم تیر ۸۴ تاکنون، در قامت یک نظریه پرداز در کنار دولت بوده است.

  فیاض را بیشتر با تخصصش در جامعه شناسی و مردم شناسی و تحلیل های دقیقی که از لایه های پنهان اجتماعی ارائه می دهد می شناسند. این استاد سوم تیری در گفتگو با شبکه ایران، تحلیل هایی از تحولات اجتماعی و آینده جریان اصیل سوم تیر ارائه داده است که کمتر می توان نظیر آن را پیدا کرد.

  عضو هیئت علمی دانشگاه تهران در خصوص اتهام برخی جریانات سیاسی که می گویند احمدی نژاد ۹۱ با سال ۸۴ متفاوت است، گفت: گفتمان احمدی نژاد و نگاه او به مسائل واقعی تر شده و طبیعی است که رئیس جمهور پس از سفرهای متعدد به نقاط مختلف جهان و همچنین ۴ دور سفرهای استانی و آشنایی با تمام زوایای جامعه ایرانی بسیار واقع گراتر شده باشد.

  وی افزود: این معضل برای همه دولت ها وجود داشته که به دلیل عدم برخورداری از عقبه تئوریک مدتی را به آزمون و خطا می گذرانند. آقای احمدی نژاد در دیدار با دانشجویان به یکی از اشتباهات خود اشاره کرده و آسیب های ناشی از کم توجهی به اهمیت رسانه برای تبیین گفتمان و خدمات دولت را پذیرفت. احمدی نژاد باید ابتدا کارهای تئوریک را می کرد و گفتمانش را سازمان می داد.  هیچ عدولی از سوم تیر صورت نگرفته است


  عضو هیئت علمی دانشگاه تهران با بیان اینکه مدعیان عدول احمدی نژاد از آرمان های سوم تیر باید شاخص ارائه دهند، گفت: به نظر من هیچ عدولی از آرمان های سوم تیر صورت نگرفته است.

  وی بسیاری از تهمت ها و فشارها به دولت را ناشی از رقابت سنگین ایجاد شده توسط محمود احمدی نژاد عنوان کرد و افزود: آقای احمدی نژاد رقابت بسیار سنگینی ایجاد کرد و بسیاری از دور خارج شدند. حتی امثال موتلفه پس از شکست در انتخابات مجلس از فرط عصبانیت به سپاه حمله کردند.

  فشار های فزایندای که آقای احمدی نژاد در سال ۹۰ متحمل شد، محصول فشرده و سنگین شدن رقابت در انتخابات مجلس بود و دیدیم که پس از آن کسانی که می گفتند دولت از آرمان ها عدول کرده، ساکت شدند.  عدم موفقیت آیت الله مصباح، عامل ریزش برخی از سوم تیری هاست


  دکتر فیاض، در خصوص سوم تیری های بریده از رئیس جمهور و علت جدایی شان خاطرنشان کرد: تئوری "خلافت" اصلاح طلبان در برابر تئوری "امامت" احمدی نژاد شکست خورد. پس از پیروزی تئوری "امامت"، آقای مصباح تئوری "امامت کلامی" را دنبال کرد اما نتوانست به درستی آن را تبیین کند و حتی در تبیین "امامت فقهی" هم موفق نبود. احمدی نژاد هم اکنون تئوری "امامت عرفانی" را دنبال می کند. من معتقدم در حال حاضر یک جنگ حقیقی و منازعه عمیق فکری بین "امامت فقهی و کلامی" با "امامت عرفانی" در جریان است.

  وی در خصوص اتهامات جریانات سیاسی که رئیس جمهور را بزرگترین خطر تاریخ اسلام خطاب کرده اند، افزود: این رفتار های خشن قبلا توسط اصلاح طلبان در مواجهه با رئیس جمهور صورت می گرفت. رهبری هم در ابتدای ماه مبارک فرمودند که کسی با تندروی و رفتار خشن وجهه پیدا نمی کند و از این اقدامات نهی کردند.

  این جامعه شناس برجسته در خصوص سرنوشت این منازعه فکری و گفتمانی اظهار داشت: این تندروی ها در آینده مستهلک می شود و محصول برخورد های این "تز" و "آنتی تز"، تولد "سنتزی" جدید خواهد بود که حتی اگر گروههای کنونی هم حیاتشان به پایان برسد، گروه های دیگری آن را ادامه خواهند داد.

  دکتر فیاض با بیان اینکه احمدی نژاد هم در این جنگ گفتمانی مقصر است، خاطرنشان کرد: احمدی نژاد می توانست به طور بالاتری گفتمانش را تئوریزه و ساختار مند کند. او خود نیز قبول کرده که به اهمیت رسانه ها در گفتمان سازی بی توجهی کرد.

  وی در پاسخ به این سوال که "آیا اساسا احمدی نژاد همراهی نخبگان را برای بسط تئوریک در اختیار داشت؟" گفت: حتما به اندازه ای که بتواند گفتمانش را منسجم کند، نخبگان با او همراه بودند اما احمدی نژاد بیشتر درگیر عمل بود تا تئوری. به خود من گفت که عمل برایش در اولویت است اما امروز توجه بیشتری به تئوری پردازی دارد.  آرمان ها نباید در قالبی خشن مطرح شوند


  استاد دانشگاه تهران در خصوص آسیب شناسی حرکت سوم تیر، خاطرنشان کرد: واقعیت این است که ما بعضا بلد نبودیم آرمان ها را درست تببین کنیم. باید بپذیریم که رقابت در فضای خشن بسیار مشکل است.

  وی درباره سکوت فعلی احمدی نژاد تصریح کرد: سکوت احمدی نژاد در شرایط فعلی بهترین عمل است و او فقط باید کار بکند. جرم اصلی احمدی نژاد کار کردن است و هرچه بیشتر کار کند رقبای سوم تیر با مشکلات بیشتری مواجه می شوند. حتی آقای عسگر اولادی هم گفت که بعد از احمدی نژاد ریاست جمهوری بسیار سخت است چون همه مردم شاخص دارند.  احمدی نژاد، تاریخی است و مثل اصولگرایی منحرف نمی شود


  وی در خصوص فرجام سکوت رئیس جمهور در برابر هجمه های گروه ها و احزاب ابراز داشت: قطعا احمدی نژاد تا ابد سکوت نخواهد کرد؛ حتی اگر او سکوت کند، تاریخ سکوت نخواهد کرد. مخالفان احمدی نژاد چه بخواهند چه نخواهند باید بدانند که احمدی نژاد تاریخی شده است. احمدی نژاد مثل اصولگرایی نیست که نفوذ عده ای قدرت طلب آن را به انحراف بکشاند و نابود کند. احمدی نژاد در حافظه تاریخی ملت جاودانه است.

  عضو هیئت علمی دانشگاه تهران، سوم تیر را نقطه اوج بازگشت به آرمان های انقلاب اسلامی دانست و افزود: با روی کار آمدن احمدی نژاد برخی از او تندروی و عده ای دیگر حرکت کند را مطالبه می کردند. احمدی نژاد دنبال این بود که همه ارزش ها را عملی کند اما عملی کردن ارزش های سوم تیر شوخی نیست و بسیار مشکل است.

  این جامعه شناس برجسته با بیان اینکه همه مخالفت ها با احمدی نژاد ناشی از دشمنی و خصومت نیست، تاکید کرد: اجرایی شدن آرمان های سوم تیر لااقل یک دانشگاه لازم دارد برای تئوری سازی و سپس جمعی نخبه را می خواهد که استراتژی های دولت را تدوین کنند ونهایتا دولت آن ها را اجرایی کند. اما دولت هیچ یک از این ها را نداشت و به همین دلیل عده زیادی در مقام تئوری پردازی و استراتژی سازی از دولت بریدند.  از تندروی دانشجویان مقابل رئیس جمهور خوشحال شدم


  وی با تاکید بر استقبال روز افزون دانشجویان از گفتمان احمدی نژاد، خاطرنشان کرد: دانشجویان پس از دیدار با رئیس جمهور و رهبر انقلاب بسیار عمیق شده اند. من از تندروی دانشجویان در حضور رئیس جمهور بسیار خوشحالم. از تحکیم وحدت و انجمن اسلامی تا بسیج، همه با اعتماد به نفس کامل در حضور رئیس جمهور سخن گفتند. من این را در دانشگاه می بینم که دانشجویان با گفتمان رئیس جمهور و فضای باز سیاسی و فرهنگی همراه اند؛ هر چند لزوما سخنی از سوم تیر یا اصولگرایی به میان نمی آورند.

  دکتر فیاض با بیان این مطلب که احمدی نژاد آنقدر اعتماد به نفس به مردم داد که حالا همه مردم خود را در قواره ریاست جمهوری می بینند، گفت: احمدی نژاد، فرموده رهبر انقلاب در خصوص اعتماد به نفس ملی را عملی کرد و می بینیم مردم چقدر محکم در برابر تحریم ها ایستاده اند و سعه صدر دارند، آن هم در شرایطی که خیلی ها دولت را به همکاری با استکبار برای نوشاندن جام زهر به رهبری متهم می کنند!  طبقه متوسط به احمدی نژاد پیوسته است


  استاد جامعه شناسی دانشگاه تهران در خصوص بدنه اجتماعی حامی احمدی نژاد و ریزش ها و رویش ها سوم تیر گفت: ایستادگی و سعه صدر ملت در برابر تحریم ها محصول رویش های جدید احمدی نژاد است. طبقات پایین جامعه محرک اولیه احمدی نژاد بودند و وی هنوز هم بین این قشر از جامعه فوق العاده محبوب است، اما در ادامه مسیر طبقه متوسط نیز به احمدی نژاد پیوسته است.

  وی با اشاره به حضور مردم تهران و شمال شهر در انتخابات مجلس، آن هم در شرایطی که اصلاح طلبان انتخاب را تحریم کرده بودند اظهار داشت: قشر متوسط، قشری است که پویایی اجتماعی و ساختاری را ترسیم می کند. این قشر هم اکنون پویایی احمدی نژاد را پذیرفته و با او همراه شده است.  سوم تیر به سرنوشت دفاع مقدس دچار نمی شود


  این کارشناس مسائل سیاسی با هشدا نسبت به خطر منافقین در جامعه گفت: باید مراقب منافقین باشیم چرا که در یک هماهنگی با خارج و با عملیات روانی سنگین می خواهند پشت رهبری را بشکنند و برای شکستن گفتمان انقلاب می خواهند اتفاقات پایان جنگ را تکرار کنند. برای پایان جنگ نامه های لیبرال ها و مذهبی های رادیکال نامه های زیادی به امام فرستادند و نویسندگان نامه های جام زهر هنوز هم هستند.

  وی در خصوص آینده جریان اصیل سوم تیر تصریح کرد: معارضان سوم تیر نمی توانند فضا را به قبل از سوم تیر برگردانند و نهایتا "سنتز" های جدیدی ایجاد خواهد شد.  احمدی نژاد تکرار شدنی نیست


  وی در باره انتخابات ریاست جمهوری آینده گفت: در انتخابات آینده ریاست جمهوری همه از احمدی نژاد شروع خواهند کرد و هر طیف سیاسی یکی از ویژگی های احمدی نژاد را به عنوان گفتمان غالب، محور تبلیغات خود قرار خواهد دارد. تحریم های کنونی نیز با هدف زمینه سازی برای تغییر گفتمان در انتخابات آینده اعمال می شود؛ همانطور که در انتخابات مجلس هم شاهد آن بودیم.

  وی با بیان اینکه در انتخابات آینده احمدی نژاد های قلابی زیاد خواهند بود، گفت: احمدی نژاد تکرار شدنی نیست و قطعا کسی که ۱۰برابر، انقلابی تر از اوست جراحی های سیاسی، اجتماعی و اقتصادی او را ادامه و راهش را نهادینه خواهد کرد.

  وَاصْنَعِ الْفُلْكَ بِأَعْيُنِنَا وَوَحْيِنَا وَلاَ تُخَاطِبْنِي فِي الَّذِينَ ظَلَمُواْ إِنَّهُم مُّغْرَقُونَ

  وَيَصْنَعُ الْفُلْكَ وَكُلَّمَا مَرَّ عَلَيْهِ مَلأٌ مِّن قَوْمِهِ سَخِرُواْ مِنْهُ
  • کشتی را زير نظر و الهام ما بساز و در باره اين ستمکاران با من سخن مگوی ، که همه غرقه اند
  • نوح کشتی می ساخت و هر بار که مهتران قومش بر او می گذشتند مسخره اش می کردند...


 16. کاربر روبرو از پست مفید نوح تشکر کرده است .


 17. #71
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۹-مهر-۲۷
  محل سکونت
  شیراز
  جنسيت
  خواهر
  نوشته ها
  4,640
  امتیاز : 103,575
  سطح : 100
  Points: 103,575, Level: 100
  Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 0%
  افتخارات:
  SocialRecommendation Second ClassVeteranCreated Album pictures50000 Experience Points
  تشکر کردن : 29,106
  تشکر شده 19,828 در 3,888 پست
  حالت من : Shad
  مخالفت
  0
  مخالفت شده 1 بار در 1 پست

  پیش فرض نظر ترنم رضوی

  نظر بنده اینه که
  اولا این وزیر عالی بود
  دوما علی بود
  سوما عالی بود
  چهارمن اصلا حالا بد یه اشتباهی کرده به قول شما(که از نظر من کارشون خیلی هم درست بوده)،خود شما اقای رئیس جمهور ایا تو طول ریاستتون اصلا اشتباه نکردید؟ ایا توقع نداشتید مردم اشتباهاتتون رو ببخشن؟ایا اشتباهات خودتون رو فراموش کردید؟
  فک نمیکنید برکناری این وزیر کار درستی نبود و این اشتباه شما حتی از اشتباه ایشون بزرگتر بود؟
  چقد برا یه نماینده مردم زشته زود و عجولانه تصمیم گرفتن اونم در حق مردم
  در اصل ایشون مملکت رو در این چند ماه باقیمانده از ریاستشون از مدیریت بهداشت جامعه محروم کردن و گذاشتن وضع روز به روز در مورد بهداشت و دارو خراب تر بشه و اونایی که دنبال سود بودن توی این چندماه هرکاری میخوان انجام بدهتد و وضع بهداشت و دارو رو نابود کنن
  والا هرکی رو بزاره جاشون تا بیاد سلام کنه دوره ریاست ایشون تموم شده
  منتظر بالا رفتن قیمت دارو به بدترین شکل ممکن باشید(این حرف دور از ذهن نیس)
  یاعلی
  یااباعبدالله در راه رسیدن به تو گیرم که بمیرم
  اصلا به تو افتاده مسیرم که بمیرم
  یا چشم بپوش از من و از خویش برانم
  یا سخت در اغوش بگیرم که بمیرم

  ......................


 18. 6 کاربر از پست مفید ترنم رضوي تشکر کرده اند .


 19. #72
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۷-شهریور-۲۴
  محل سکونت
  شیراز
  جنسيت
  برادر
  سن
  -1986
  نوشته ها
  3,040
  امتیاز : 39,665
  سطح : 100
  Points: 39,665, Level: 100
  Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 0%
  افتخارات:
  SocialVeteran50000 Experience PointsTagger Second Class
  تشکر کردن : 5,965
  تشکر شده 9,308 در 2,470 پست
  مخالفت
  19
  مخالفت شده 62 در 34 پست

  پیش فرض

  هفته فحش های آبدار به رئیس جمهور!  شبکه ایران / مخالفان احمدی نژاد چگونه می اندیشند؟ چگونه حرف می زنند و چگونه عمل می کنند؟ پاسخ به این سه پرسش را با مرور مواضع و کنش های آنان می توان تا حدودی درک کرد.


  این مخالفت ها را می توان در سه گروه دسته بندی کرد؛ برخی از سر دلسوزی و یا نقدهای کارشناسی است. برخی دیگر ریشه در تضاد منافع مشروع سیاسی و تلاش برای به دست آوردن منافع مشروع در یک رقابت سالم سیاسی دارد، که البته در دنیای سیاست و بازی های سیاسی، امری پذیرفته است.


  اما مواضع برخی بازیگران سیاسی، نشان می دهد مخالفت آنان نه از سر دلسوزی، نقد کارشناسی و یا رقابت سالم در فضای سیاسی، بلکه از سر کینه ای است که به دلیل به خطر افتادن منافع نامشروعشان، در دلِ آنان ایجاد شده است. ویژگی گروه اخیر تکیه بر به کارگیری گزاره ها، کلمات و جملات توهین آمیز، اتهام زنی و نفی است.


  تعداد پرشمار رسانه های در اختیار مخالفان، که در آستانه انتخابات با پشتوانه قوی مالی بزرگان جبهه "نه به احمدی نژاد"، هر روز به تعدادشان افزوده می شود، تشخیص اینکه چه مخالفی در کدام یک از دسته های سه گانه فوق قرار می گیرد را برای بسیاری از مخاطبان سخت می کند.


  بسته "مخالف خوانی" شبکه ایران، گلچینی از انتقادات و مخالفت های صورت گرفته از دولت و برگرفته از مطالب روزانه انبوه رسانه های آنان است. مرور این تیترها توسط مخاطبان به آنان کمک خواهد کرد که بدانند، مخالفانِ امروز احمدی نژاد و یارانش، هر یک در کدام گروه از دسته های سه گانه ای که برشمردیم قرار دارند.


  برخی مطالب چند روز گذشته سایت های مذکور کنار هم چیده شده اند. بی شک مرور حجم انبوه رسانه های مکتوب و سایبری که در اختیار جریان مخالف احمدی نژاد است، از توان شبکه ایران خارج است.


  1) پس از توهین ناصر نقویان به رئیس جمهور، سایت های بازتاب ، تابناک ، فردا ، صراط (پیوند خبر حذف شده است)، جهان ، فرارو ، اعتدال ، یالثارات ، قدس آنلاین ، نیمروز ، انتخاب و ... ضمن بازنشر کامل سخنرانی وی، به حمایت تمام قد از این او پرداختند. این سایت ها عمدتا فحاشی ناصر نقویان را تحت عنوان "سخنان صریح نقویان" و "انتقاد صریح نقویان از احمدی نژاد" منتشر کردند.

  2) صفار هرندی: عزل وزیر بهداشت خیانت به کشور بود / قیاس احمدی نژاد با بنی صدر!

  عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با زیر سوال بردن اختیارات رئیس جمهور گفت: در شرایط فعلی که دشمنان به دنبال تفرقه و ایجاد اختلاف است، برخی حرفها و عزل و نصب ها که در میان مردم نگرانی ایجاد می کند، اقداماتی خائنانه است!

  وی ضمن القای مجدد حاکمیت دوگانه و قیاس توهین آمیز رئیس جمهور با بنی صدر، افزود: مردم ما نه به عنوان رئیس کشور بلکه نسبت به رهبری نگاهی اعتقادی دارند و رهبری را به عنوان نایب امام زمان و علمدار خط سرخ حسینی می شناسند و فردی همچون بنی صدر که با 11 میلیون رای خود قصد ایستادن در برابر رهبری انقلاب را داشت به زباله دان تاریخ فرستادند. بنی صدر نیز در مقابله با حضرت امام می خواست میزان رای خود را به رخ بکشد اما در نهایت مردم آن گونه که باید جواب او را دادند. وی مدعی شد: متاسفانه امروز نیز این نگاه در میان برخی اطرافیان رئیس جمهور وجود دارد و شیاطین اطراف احمدی نژاد به او القا می کنند که اگر رهبری در کنار احمدی نژاد نبود، مردم بیشتری به او رای می دادند که رئیس جمهور باید در برابر این حرفها هوشیار باشد.


  3) حمله فرمانده سپاه تهران به یاران رئیس جمهور / یاران احمدی نژاد به دلیل احساس نزدیکی با امام زمان (عج) فتنه آینده را بوجود می آورند!


  فتنه های جدید در راه است و فاصله نگاه فتنه ها با حق بسیار نزدیک نشان داده میدهد، پس نیاز است که مراقب باشیم، چون جریان انحراف خود را حق و نزدیک به امام زمان (عج) معرفی می کند!


  4) عوض حیدرپور: قوه قضائیه با احمدی نژاد برخورد کند! / دوستان احمدی نژاد جزو لیست 300 مفسد اقتصادی هستند!


  عوض حیدرپور، نماینده ای که با ایراد سخنان تند علیه رئیس جمهور شناخته می شود در گفت و گو با ایلنا گفت: اگر اسامی را منتشر کند، ممکن است دوستانش جزو این افراد باشند. بنابراین اسامی را منتشر نمیکند و او فقط برای مصارف انتخاباتی در این ایام این حرفها را مطرح میکند. از قوه قضائیه میخواهیم با این نگاه رئیس دولت و این مدل از حرفهای وی برخورد کند!


  5) رئیس دانشکده وزارت اطلاعات: جریان انحرافی (یاران احمدی نژاد) را آمریکا بوجود آورده!


  بهشتی پور، ایجاد جریان انحرافی یکی از برنامههای آمریکا علیه ایران است. البته ما به جریان انحرافی اعتقاد نداریم بلکه به وجود حلقه انحرافی معتقدیم که شروع آن در سازمان ملل هنگام سخنرانی آقای احمدینژاد برای اولین بار به عنوان ریاست جمهوری در این کشور با استفاده از شایعههایی مانند وجود هاله نور و... کلید خورد! وی مدعی شد: این جریان برای انتخابات مجلس برنامه داشت و پولهایی را نیز خرج کرد اما برنامه ریزی های آنها به هم خورد و برنامه دیگری در دست دارند و تلاش میکنند برای فراموش نشدن فتنه، حلقه انحرافی را به جریان فتنه متصل کنند!

  6) توهین باهنر به احمدی نژاد: رئیس جمهور حلقه فتنه و ضد انقلاب را کامل نکند! / دم خروس رئیس جمهور بیرون زده است!

  پدرخوانده جریان اصولگرایی گفت: رئیس جمهور با برخی اظهارات خود همچون انتخابات آزاد حلقه فتنه و ضد انقلاب را کامل نکند و در کنار آنان قرار نگیرد!


  7) شهردار تهران: تیر ماه 88 گفتم که فتنه و انحراف یکی هستند!


  محمد باقر قالیباف خود از پیشگامان اصلی توهین به رئیس جمهور و کابینه است. وی سال 87 طی سخنانی در جمع اعضای ستاد خود وزاری دولت را متهم کرد که شراب می نوشند و ...! در شرایطی که شکایت هیئت دولت از قالیباف علی رغم گذشت 3 سال از انتشار فایل صوتی وی به جایی نرسیده است، وی در جدید ترین سخنان ضد دولتی خود اظهار داشت: اگر یاد همکارانم باشد در آن جلسه که قبل از فتنه بود و هنوز بیان فتنه و شناخت این جریان درست و دقیق روشن نبود یک تحلیل به دوستان ارائه کردم مبنی بر اینکه به هر حال مشکلاتی در جامعه مان وجود دارد که باید حواسمان باشد . وجود دو جریان انحراف و فتنه که در دو لبه قیچی قرار دارند که شعار مخالف هم می دهند اما یک هدف مشترک دارند . همان گونه که شهید مطهری گفتند امپریالیسم و کمونیست در دو لبه یک قیچی قرار دارند . در حین اینکه مخالف هم شعار می دهند اما اساسا برای بریدن ریشه اسلام گام بر می دارند. من آن روز این حرف را زدم، نه امروز . گفتم که حواستان جمع باشد. جریان هایی به دنبال هم هستند که در ظاهر شعار انقلابی می دهند و حتی حزب الهی تر از حزب الهی ها شعار می دادند و یا جلوتر از رهبری حرکت می کنند.


  8) رئیس رهپویان: یاران احمدی نژاد یک تهدید تمام عیار برای انقلاب هستند!

  علیرضا زاکانی در گفت و گو با روزنامه جوان اظهار داشت: جریان انحرافی و ضد انقلاب در یک جایی به هم می رسند!

  9) دبیر کل آبادگران جهادی هم شاخ و شانه کشید!

  علی دورانی در گفت و گو با سایت وابسته به شهرداری تهران ابراز داشت: قای رییس جمهور نگران است که برخی از اعضا کابینه اش با توجه به اتفاقاتی که افتاده و پرونده هایی که در قوه قضاییه دارند بعد از پایان عمر دولت مورد سوال جدی قرار بگیرند و خط قرمزی که ایشان تعریف کرده عمرش تا پایان این دوره خواهد بود! بنابراین این موضوع نگرانی جدی را برای ایشان ایجاد کرده و سعی دارد یا بتواند از طریق اقداماتی بر روی انتخابات دوره یازدهم تاثیر بگذارد و دوستان خودش را در ادامه این دولت ببیند یا اینکه طبیعتا با بازی های سیاسی که می تواند ایجاد کند کاری انجام دهد که تا پایان عمر دولت آن پرونده ها مخدومه اعلام شود و در واقع نهادهای قضایی و نظارتی به سراغ آن پرونده ها نروند!

  10) احمد توکلی: احمدی نژاد با منافع مردم ناسازگار است!

  آقای احمدی نژاد چگونه به خود اجازه می دهد که در اوان انتخابات با تغیرات پی در پی و التهاب آفرین باز هم مدعی باشد که دیگران اند که با اختلاف اندازی خلاف دستور مطاع رهبری عمل می کنند. روش این فرد چنان است که افراد را حتی به شکل غلو آمیز می ستاید، ولی وقتی از آنان ناخرسند شد، به طرز بسیار بدی آنان را کنار می گذارد.

  وَاصْنَعِ الْفُلْكَ بِأَعْيُنِنَا وَوَحْيِنَا وَلاَ تُخَاطِبْنِي فِي الَّذِينَ ظَلَمُواْ إِنَّهُم مُّغْرَقُونَ

  وَيَصْنَعُ الْفُلْكَ وَكُلَّمَا مَرَّ عَلَيْهِ مَلأٌ مِّن قَوْمِهِ سَخِرُواْ مِنْهُ
  • کشتی را زير نظر و الهام ما بساز و در باره اين ستمکاران با من سخن مگوی ، که همه غرقه اند
  • نوح کشتی می ساخت و هر بار که مهتران قومش بر او می گذشتند مسخره اش می کردند...


 20. #73
  داره خودمونی میشه
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۹-دی-۰۲
  محل سکونت
  شيراز
  جنسيت
  برادر
  نوشته ها
  914
  امتیاز : 18,902
  سطح : 87
  Points: 18,902, Level: 87
  Level completed: 11%, Points required for next Level: 448
  Overall activity: 20.0%
  افتخارات:
  SocialVeteranTagger Second Class10000 Experience Points
  تشکر کردن : 1,604
  تشکر شده 4,587 در 845 پست
  مخالفت
  1
  مخالفت شده 0 در 0 پست

  پیش فرض

  خیلی شبکه ایران رو جدی نگیرید . بیشتر بدرد خوندن و محل نگذاشتن میخوره

 21. 3 کاربر از پست مفید حنیف تشکر کرده اند .


 22. #74
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۷-شهریور-۲۴
  محل سکونت
  شیراز
  جنسيت
  برادر
  سن
  -1986
  نوشته ها
  3,040
  امتیاز : 39,665
  سطح : 100
  Points: 39,665, Level: 100
  Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 0%
  افتخارات:
  SocialVeteran50000 Experience PointsTagger Second Class
  تشکر کردن : 5,965
  تشکر شده 9,308 در 2,470 پست
  مخالفت
  19
  مخالفت شده 62 در 34 پست

  پیش فرض

  ماندگارترین وزیر احمدی*نژاد کیست؟


  برکناری وزیر بهداشت ،درمان وآموزش پزشکی که پنجشنبه گذ شته انجام شد بیست وسومین تغییری بود که دکتر احمدی نژاد در طی هفت سال گذشته در دولت های نهم ودهم انجام داده است. به گزارش تبیان به نقل از تسنیم،بعد از ظهر پنجشنبه در حالیکه فضای نیمه تعطیل کشور در شوک ناگهانی این تغییر غیرمترقبه فرورفته بود، درهیاهوی ناشی از این تغییر، خبر دیگری در محافل سیاسی دهان به دهان می گشت که ممکن است با این تغییر دولت براساس نص قانون اساسی از نصاب اعتماد مجلس افتاده باشد ونیازاست که مجددا از مجلس نهم رای اعتماد بگیرد.

  اولین کسی که این موضوع را مطرح کرد باهنر نائب رئیس دوم مجلس بود وکه موضوع را به اعلام نظر شورای نگهبان احاله کرد.روزشنبه کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان رسما اعلام کرد که تغییرات انجام شده در دولت که منجر به حذف سه وادغام سه وزارتخانه شده بود جزو تغییرات مدنظر قانون اساسی نیست ودولت برای اعتماد مجدد نیازی به رای گیری در مجلس ندارد.
  از آنجا که تغییرات وسیع وبی سابقه ایی که در این دولت وبا تصمیم احمدی نژاد اتخاذ شده است از بی سابقه ترین اقدامات سیاسی در دولت های پس از انقلاب اسلامی است.به لحاظ اهمیت موضوع این تغییرات انجام شده را بطور اجمالی مورد بررسی قرار می دهیم، هرچند که هنوز معلوم نیست آیا در هفت ماه باقی مانده از عمر دولت دهم بازهم شاهد تغییرات جدیدتری در دولت خواهیم بود یا خیر ؟ وباز نباید از نظر دور داشت که آیا تغییرات جدیدتر به رای اعتماد مجدد منجر خواهد شد یا خیر ؟
  برووبیای وزیران !
  اینکه گفته می شود احمدی نژاد ودودولت نهم ودهمش رکورددار تغییرات هستند سخن گزافه ایی نیست چرا که در دولت نهم 11وزیر تغییر کردند و11وزیر دیگر که جایگزین آنها شدندو از مجلس هشتم رای اعتماد گرفتند، محمود فرشیدی ، غلامحسین محسنی اژه ای ،داووددانش جعفری ،محمدناظمی اردکانی ،محمدرحمتی ،پرویز کاظمی ،علی رضاطهماسبی ،سیدکاظم وزیری هامانه ،مصطفی پورمحمدی ،علی کردان ، صفار هرندی ومرحوم جمال کریمی راد وزیران منتخب احمدی نژاد در دولت نهم بودند که به دلایل مختلفی از سمت های خود عزل شدندوجایشان را به علی احمدی ،حیدر مصلحی ،شمس الدین حسینی ،محمدعباسی ،حمید بهبهانی،عبدالرضا مصری ،علی اکبر محرابیان ،علی کردان ،صادق محصولی وغلامحسین الهام دادند که الهام در واقع پس از کشته شدن مرحوم کریمی راد در حادثه رانندگی بجای وی رای اعتماد گرفت.
  بابررسی وکالبد شکافی دولت های نهم ودهم به یک نکته اساسی پی می بریم که به جز "مصطفی محمد نجار " که در هردولت در سمت های وزیر دفاع ووزیر کشور انجام وظیفه کرده است وهفت سال واندی است که در کابینه احمدی نژاد جاخوش کرده است کمتر وزیری را سراغ داریم که حتی چهارسال دوران وزارت را کامل طی کرده باشد. واز نجار می توان به عنوان یک "پدیده استثنایی " نام برد


  تغییر درمعاونین اول
  علاوه بر تغییر وجابجایی در وزرا، پس از استعفای پرویز داوودی از سمت معاون اولی رئیس جمهور،احمدی نژاد اسفندیار رحیم مشایی را به عنوان معاون اول خود منصوب کرد که پس از حکم حکومتی رهبر معظم انقلاب ،مشایی از این سمت برکنار وجایش را به محمدرضا رحیمی داد. و لازم بذکر است که احمدی نژاد در دولت نهم با انحلال سازمان برنامه و بودجه فرهاد رهبر را نیز با این انحلال از کابینه خود کنار گذاشت.
  تغییرات در دولت دهم طی سه سال واندی که از عمر دولت دهم نیز می گذرد تغییرات وسیعی در سطح کابینه احمدی نژاد رخ داده است که تازه ترین آنها برکناری رضا تقی پور ومرضیه وحید دستجردی می باشد.
  در دولت دهم نیز منوچهر متکی ،مسعودمیرکاظمی ،علی اکبر محرابیان ،صادق محصولی ،حمید بهببانی ،رضا تقی پور ومرضیه وحید دستجردی از جمله وزیرانی بودند که بدلیل اختلاف نظر با رئیس جمهور وادغام سه وزارتخانه وسازمان از کابینه خارج شدند وجایشان را به علی اکبر صالحی ،رستم قاسمی ،مهدی غضنفری ،محمدعباسی ،عبدالرضا شیخ الاسلامی ،علی نیکزاد ومحمدحسین طریقت منفرد دادند.
  ماندگارترین وزیر!
  بابررسی وکالبد شکافی دولت های نهم ودهم به یک نکته اساسی پی می بریم که به جز "مصطفی محمد نجار " که در هردولت در سمت های وزیر دفاع ووزیر کشور انجام وظیفه کرده است وهفت سال واندی است که در کابینه احمدی نژاد جاخوش کرده است کمتر وزیری را سراغ داریم که حتی چهارسال دوران وزارت را کامل طی کرده باشد. واز نجار می توان به عنوان یک "پدیده استثنایی " نام برد.
  در نگاهی به دولت های پس از پایان جنگ تحمیلی از سال 1368 تاکنون در دولت هاشمی رفسنجانی شاهد فقط 2تغییر آنهم در وزارتخانه های ارشاد وبهداشت بودیم ودردودولت سید محمد خاتمی نیز شاهد 5تغییر بودیم که 4تغییر آن در اولین کابینه خاتمی رخ داد.
  در دولت دهم نیز منوچهر متکی ،مسعودمیرکاظمی ،علی اکبر محرابیان ،صادق محصولی ،حمید بهببانی ،رضا تقی پور ومرضیه وحید دستجردی از جمله وزیرانی بودند که بدلیل اختلاف نظر با رئیس جمهور وادغام سه وزارتخانه وسازمان از کابینه خارج شدند وجایشان را به علی اکبر صالحی ،رستم قاسمی،مهدی غضنفری ،محمدعباسی ،عبدالرضا شیخ الاسلامی،علی نیکزاد ومحمدحسین طریقت منفرد دادند


  باید منتظر بود!
  به هرحال هنوز هفت ماه از عمر دولت دهم دکتر احمدی نژاد باقی مانده است واخیرا دکتر الهام درپاسخ به سوالی در خصوص ادامه تغییرات در دولت گفته است " بنای عالم وگردش آن براساس تغییراست " این جمله دوپهلو از سخنگوی دولت درواقع نه ادامه تغییرات را تائید ونه تکذیب می کند ودرواقع راه گریزیست که بتوان در صورت وقوع هر اتفاقی سلاح توجیه را به خدمت گرفت. وباید همچنان منتظ روزها وماه های آتی باشیم که ببینیم چه رخ خواهد داد.
  بخش سیاست تبیان

  وَاصْنَعِ الْفُلْكَ بِأَعْيُنِنَا وَوَحْيِنَا وَلاَ تُخَاطِبْنِي فِي الَّذِينَ ظَلَمُواْ إِنَّهُم مُّغْرَقُونَ

  وَيَصْنَعُ الْفُلْكَ وَكُلَّمَا مَرَّ عَلَيْهِ مَلأٌ مِّن قَوْمِهِ سَخِرُواْ مِنْهُ
  • کشتی را زير نظر و الهام ما بساز و در باره اين ستمکاران با من سخن مگوی ، که همه غرقه اند
  • نوح کشتی می ساخت و هر بار که مهتران قومش بر او می گذشتند مسخره اش می کردند...


 23. 3 کاربر از پست مفید نوح تشکر کرده اند .


 24. #75
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۷-شهریور-۲۴
  محل سکونت
  شیراز
  جنسيت
  برادر
  سن
  -1986
  نوشته ها
  3,040
  امتیاز : 39,665
  سطح : 100
  Points: 39,665, Level: 100
  Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 0%
  افتخارات:
  SocialVeteran50000 Experience PointsTagger Second Class
  تشکر کردن : 5,965
  تشکر شده 9,308 در 2,470 پست
  مخالفت
  19
  مخالفت شده 62 در 34 پست

  پیش فرض

  برکناری خانم دستجردی سیاسی نبود / تا کنون چندین لیست به قوه قضائیه ارسال شده است


  شبکه ایران / غلامحسین الهام در حاشیه*ی جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران با تقدیر از زحمات مرضیه وحید دستجردی، گفت: ایشان زحمت*های زیادی کشیدند که قابل تکریم و احترام است، اما در روند و شرایط امروز ، با توجه به اولویت*های دولت در این بخش کار سنگینی وجود داشت که باید خوب پیش می*رفت و شاید این تغییرات در جهت ترفیع خدمات و بهبود خدمات عمومی به مردم موثر باشد، پس این تغییر را کارشناسی و تخصصی می*دانم.

  وَاصْنَعِ الْفُلْكَ بِأَعْيُنِنَا وَوَحْيِنَا وَلاَ تُخَاطِبْنِي فِي الَّذِينَ ظَلَمُواْ إِنَّهُم مُّغْرَقُونَ

  وَيَصْنَعُ الْفُلْكَ وَكُلَّمَا مَرَّ عَلَيْهِ مَلأٌ مِّن قَوْمِهِ سَخِرُواْ مِنْهُ
  • کشتی را زير نظر و الهام ما بساز و در باره اين ستمکاران با من سخن مگوی ، که همه غرقه اند
  • نوح کشتی می ساخت و هر بار که مهتران قومش بر او می گذشتند مسخره اش می کردند...


 25. 4 کاربر از پست مفید نوح تشکر کرده اند .


 26. #76
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۷-شهریور-۲۴
  محل سکونت
  شیراز
  جنسيت
  برادر
  سن
  -1986
  نوشته ها
  3,040
  امتیاز : 39,665
  سطح : 100
  Points: 39,665, Level: 100
  Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 0%
  افتخارات:
  SocialVeteran50000 Experience PointsTagger Second Class
  تشکر کردن : 5,965
  تشکر شده 9,308 در 2,470 پست
  مخالفت
  19
  مخالفت شده 62 در 34 پست

  پیش فرض

  دستجردی در محل کار جدیدش حاضر شد

  تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۱ ساعت ۱۴:۰۷
  وزیر سابق بهداشت، از امروز در محل کار جدیدش حاضر شد.


  به گزارش مهر، دکتر مرضیه وحید دستجردی از صبح امروز شنبه 16 دی ماه جاری در بیمارستان جامع بانوان آرش حضور یافت.


  وزیر سابق بهداشت، دانشیار گروه زنان و زایمان این بیمارستان و از اساتید برجسته دانشگاه علوم پزشکی تهران است که پس از برکناری از تولیت وزارت بهداشت، بار دیگر به محل کار سابقش در بیمارستان جامع بانوان آرش بازگشت.


  وحیددستجردی قبل از اینکه به وزارت بهداشت بیاید، رئیس بیمارستان جامع بانوان آرش بود.

  وَاصْنَعِ الْفُلْكَ بِأَعْيُنِنَا وَوَحْيِنَا وَلاَ تُخَاطِبْنِي فِي الَّذِينَ ظَلَمُواْ إِنَّهُم مُّغْرَقُونَ

  وَيَصْنَعُ الْفُلْكَ وَكُلَّمَا مَرَّ عَلَيْهِ مَلأٌ مِّن قَوْمِهِ سَخِرُواْ مِنْهُ
  • کشتی را زير نظر و الهام ما بساز و در باره اين ستمکاران با من سخن مگوی ، که همه غرقه اند
  • نوح کشتی می ساخت و هر بار که مهتران قومش بر او می گذشتند مسخره اش می کردند...


 27. 3 کاربر از پست مفید نوح تشکر کرده اند .


 28. #77
  عضو قدیمی
  تاریخ عضویت
  ۱۳۴۸-دی-۱۱
  محل سکونت
  مرغ باغ ملکوتم نیم از عالم خاک
  جنسيت
  خواهر
  سن
  -1982
  نوشته ها
  4,617
  امتیاز : 69,907
  سطح : 100
  Points: 69,907, Level: 100
  Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 0%
  افتخارات:
  SocialVeteranCreated Album picturesCreated Blog entry50000 Experience Points
  تشکر کردن : 3,636
  تشکر شده 22,216 در 4,040 پست
  نوشته های وبلاگ
  1
  مخالفت
  98
  مخالفت شده 22 در 19 پست

  پیش فرض

  چرا دستجردی رفت؟


  در فضای رسانهای، ماجرای برکناری وزیر بهداشت که از احمدی‎نژاد نمره 20 گرفته بود، همچون ماجرای برکناری منوچهر متکی به تاریخ پیوست!


  تقریبا همه مطمئن بودند که اولین وزیر زن در تاریخ جمهوری اسلامی به دلیل انتقادات تند و تیزی که از شیوه مدیریت رئیس‎جمهوری داشت، آخرین روز‎های وزراتش را پشت‎‎سر میگذارد. تیتر روزنامه ایران - که از آن به‎عنوان ارگان حلقه انحرافی یاد می‎شود - در انتقاد از عملکرد دکتر مرضیه وحید دستجردی خود دلیل دیگری بر تزلزل صندلی خانم وزیر بود. در شبکه‎‎های مجازی نیز افراد رسانه‎ای نزدیک به جریان انحرافی به نبش قبر تاریخ پرداختند و در مذمت خانم دکتر گفتند که او در انتخابات سال 84 رئیس کمیته زنان ستاد لاریجانی بوده است و به همین علت اصلا احمدی‎نژادی نیست و به قولی مهره رئیس مجلس است!


  با این حال معاون اول رئیس‎جمهوری در گفت‎و‎گو با رسانه‎‎ها از اساس همه چیز را تکذیب کرد؛ تکذیبی که البته 24 ساعت هم نتوانست دوام بیاورد و با صدور حکم عزل وزیر بهداشت، این اظهار نظر نیز به لیست بلندبالای اظهارات جالب آقای معاون اول پیوست.


  اگرچه جانشین خانم دستجردی یعنی دکتر محمدحسن طریقت منفرد خود از چهره‎‎های شناخته شده بهداشت و درمان است اما نوع برخورد دولتی‎‎ها با برکناری تنها وزیر زن کابینه ماجرای پرغصه ای است که واکنش‎‎های زیادی را در پی داشت و البته انعکاس آن‎‎ها از حوصله این مطلب خارج است. با این حال گمانه‎زنی‎‎ها نشان می‎دهد که برکناری خانم وزیر بیشتر از آن‎که ناشی از ماجرای ارز باشد، مرتبط با لاریجانی‎هاست!

  گویا رئیس‎جمهوری از وزیر بهداشت خواسته بود که دکتر باقر لاریجانی برادر چهارم لاریجانی‎‎ها را از ریاست دانشگاه علوم پزشکی تهران بردارد که با مخالفت خانم دستجردی مواجه شده بود. انتشار مکاتبه صورت گرفته میان لاریجانی و دستجردی بلافاصله پس از برکناری خانم وزیر بر ‎درستی این تحلیل صحه می‎گذارد.


  و آخرین خبر هم این‎که شنیده می‎شود دکتر مرضیه وحید دستجردی از چند روز آینده به بیمارستان آرش برمی‎گردد و کار خود را در بخش زنان و زایمان این بیمارستان آغاز می‎کند.
  احساس سوختن به تماشا نمی شود/الهی هیچ کس اتش نگیرد تا که نداند چه می کشم.


  عطر نماز

 29. کاربر روبرو از پست مفید عطر نماز تشکر کرده است .


 30. #78
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۷-شهریور-۲۴
  محل سکونت
  شیراز
  جنسيت
  برادر
  سن
  -1986
  نوشته ها
  3,040
  امتیاز : 39,665
  سطح : 100
  Points: 39,665, Level: 100
  Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 0%
  افتخارات:
  SocialVeteran50000 Experience PointsTagger Second Class
  تشکر کردن : 5,965
  تشکر شده 9,308 در 2,470 پست
  مخالفت
  19
  مخالفت شده 62 در 34 پست

  پیش فرض

  واااااااااااااااااااااااا ااااا

  وَاصْنَعِ الْفُلْكَ بِأَعْيُنِنَا وَوَحْيِنَا وَلاَ تُخَاطِبْنِي فِي الَّذِينَ ظَلَمُواْ إِنَّهُم مُّغْرَقُونَ

  وَيَصْنَعُ الْفُلْكَ وَكُلَّمَا مَرَّ عَلَيْهِ مَلأٌ مِّن قَوْمِهِ سَخِرُواْ مِنْهُ
  • کشتی را زير نظر و الهام ما بساز و در باره اين ستمکاران با من سخن مگوی ، که همه غرقه اند
  • نوح کشتی می ساخت و هر بار که مهتران قومش بر او می گذشتند مسخره اش می کردند...


 31. #79
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۷-شهریور-۲۴
  محل سکونت
  شیراز
  جنسيت
  برادر
  سن
  -1986
  نوشته ها
  3,040
  امتیاز : 39,665
  سطح : 100
  Points: 39,665, Level: 100
  Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 0%
  افتخارات:
  SocialVeteran50000 Experience PointsTagger Second Class
  تشکر کردن : 5,965
  تشکر شده 9,308 در 2,470 پست
  مخالفت
  19
  مخالفت شده 62 در 34 پست

  پیش فرض

  نوشته اصلی توسط عطر نماز نمایش پست اصلی
  چرا دستجردی رفت؟


  در فضای رسانهای، ماجرای برکناری وزیر بهداشت که از احمدی‎نژاد نمره 20 گرفته بود، همچون ماجرای برکناری منوچهر متکی به تاریخ پیوست!


  تقریبا همه مطمئن بودند که اولین وزیر زن در تاریخ جمهوری اسلامی به دلیل انتقادات تند و تیزی که از شیوه مدیریت رئیس‎جمهوری داشت، آخرین روز‎های وزراتش را پشت‎‎سر میگذارد. تیتر روزنامه ایران - که از آن به‎عنوان ارگان حلقه انحرافی یاد می‎شود - در انتقاد از عملکرد دکتر مرضیه وحید دستجردی خود دلیل دیگری بر تزلزل صندلی خانم وزیر بود. در شبکه‎‎های مجازی نیز افراد رسانه‎ای نزدیک به جریان انحرافی به نبش قبر تاریخ پرداختند و در مذمت خانم دکتر گفتند که او در انتخابات سال 84 رئیس کمیته زنان ستاد لاریجانی بوده است و به همین علت اصلا احمدی‎نژادی نیست و به قولی مهره رئیس مجلس است!


  با این حال معاون اول رئیس‎جمهوری در گفت‎و‎گو با رسانه‎‎ها از اساس همه چیز را تکذیب کرد؛ تکذیبی که البته 24 ساعت هم نتوانست دوام بیاورد و با صدور حکم عزل وزیر بهداشت، این اظهار نظر نیز به لیست بلندبالای اظهارات جالب آقای معاون اول پیوست.


  اگرچه جانشین خانم دستجردی یعنی دکتر محمدحسن طریقت منفرد خود از چهره‎‎های شناخته شده بهداشت و درمان است اما نوع برخورد دولتی‎‎ها با برکناری تنها وزیر زن کابینه ماجرای پرغصه ای است که واکنش‎‎های زیادی را در پی داشت و البته انعکاس آن‎‎ها از حوصله این مطلب خارج است. با این حال گمانه‎زنی‎‎ها نشان می‎دهد که برکناری خانم وزیر بیشتر از آن‎که ناشی از ماجرای ارز باشد، مرتبط با لاریجانی‎هاست!

  گویا رئیس‎جمهوری از وزیر بهداشت خواسته بود که دکتر باقر لاریجانی برادر چهارم لاریجانی‎‎ها را از ریاست دانشگاه علوم پزشکی تهران بردارد که با مخالفت خانم دستجردی مواجه شده بود. انتشار مکاتبه صورت گرفته میان لاریجانی و دستجردی بلافاصله پس از برکناری خانم وزیر بر ‎درستی این تحلیل صحه می‎گذارد.


  و آخرین خبر هم این‎که شنیده می‎شود دکتر مرضیه وحید دستجردی از چند روز آینده به بیمارستان آرش برمی‎گردد و کار خود را در بخش زنان و زایمان این بیمارستان آغاز می‎کند.
  واااااااااااااااااااااا

  وَاصْنَعِ الْفُلْكَ بِأَعْيُنِنَا وَوَحْيِنَا وَلاَ تُخَاطِبْنِي فِي الَّذِينَ ظَلَمُواْ إِنَّهُم مُّغْرَقُونَ

  وَيَصْنَعُ الْفُلْكَ وَكُلَّمَا مَرَّ عَلَيْهِ مَلأٌ مِّن قَوْمِهِ سَخِرُواْ مِنْهُ
  • کشتی را زير نظر و الهام ما بساز و در باره اين ستمکاران با من سخن مگوی ، که همه غرقه اند
  • نوح کشتی می ساخت و هر بار که مهتران قومش بر او می گذشتند مسخره اش می کردند...


 32. #80
  عضو قدیمی
  تاریخ عضویت
  ۱۳۴۸-دی-۱۱
  محل سکونت
  مرغ باغ ملکوتم نیم از عالم خاک
  جنسيت
  خواهر
  سن
  -1982
  نوشته ها
  4,617
  امتیاز : 69,907
  سطح : 100
  Points: 69,907, Level: 100
  Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 0%
  افتخارات:
  SocialVeteranCreated Album picturesCreated Blog entry50000 Experience Points
  تشکر کردن : 3,636
  تشکر شده 22,216 در 4,040 پست
  نوشته های وبلاگ
  1
  مخالفت
  98
  مخالفت شده 22 در 19 پست

  پیش فرض

  ؟
  احساس سوختن به تماشا نمی شود/الهی هیچ کس اتش نگیرد تا که نداند چه می کشم.


  عطر نماز

 33. #81
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۷-شهریور-۲۴
  محل سکونت
  شیراز
  جنسيت
  برادر
  سن
  -1986
  نوشته ها
  3,040
  امتیاز : 39,665
  سطح : 100
  Points: 39,665, Level: 100
  Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 0%
  افتخارات:
  SocialVeteran50000 Experience PointsTagger Second Class
  تشکر کردن : 5,965
  تشکر شده 9,308 در 2,470 پست
  مخالفت
  19
  مخالفت شده 62 در 34 پست

  پیش فرض

  ببخشید از عمر این مبحث 3 صفحه گذشته هااااااا

  وَاصْنَعِ الْفُلْكَ بِأَعْيُنِنَا وَوَحْيِنَا وَلاَ تُخَاطِبْنِي فِي الَّذِينَ ظَلَمُواْ إِنَّهُم مُّغْرَقُونَ

  وَيَصْنَعُ الْفُلْكَ وَكُلَّمَا مَرَّ عَلَيْهِ مَلأٌ مِّن قَوْمِهِ سَخِرُواْ مِنْهُ
  • کشتی را زير نظر و الهام ما بساز و در باره اين ستمکاران با من سخن مگوی ، که همه غرقه اند
  • نوح کشتی می ساخت و هر بار که مهتران قومش بر او می گذشتند مسخره اش می کردند...


 34. #82
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۷-شهریور-۲۴
  محل سکونت
  شیراز
  جنسيت
  برادر
  سن
  -1986
  نوشته ها
  3,040
  امتیاز : 39,665
  سطح : 100
  Points: 39,665, Level: 100
  Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 0%
  افتخارات:
  SocialVeteran50000 Experience PointsTagger Second Class
  تشکر کردن : 5,965
  تشکر شده 9,308 در 2,470 پست
  مخالفت
  19
  مخالفت شده 62 در 34 پست

  پیش فرض

  به دلیل صحبت های دیروز آقا دیگه اینجا ادامه نمی دم

  ك نقطه*ى مهم - براى شما جوانان عزيز قمى عرض ميكنم - در اين حركت اين است كه انسان با هوشيارى و زيركى، حركتهاى دشمن را تفرّس كند، زير نظر بگيرد و هدفهاى دشمن را كشف كند؛ اين خيلى مهم است. اگر شما در يك مبارزه*ى شخصى، در يك دفاع شخصى كه در مقابل يك حريف قرار ميگيريد، بتوانيد حركت او را پيش*بينى كنيد، هيچ ضربه*اى نخواهيد خورد. اگر حواستان پرت شد، غافل شديد، تمركز را از دست داديد، به چيز ديگرى سرگرم شديد، نتوانستيد پيش*بينى كنيد كه او چه كار ميخواهد بكند، حتماً ضربه ميخوريد. دشمن كه نخوابيده؛ او بيدار است: «و انّ اخا الحرب الأرق و من نام لم*ينم عنه».(6) شما اگر حواست پرت شد، شما اگر از موقعيت خودت غافل شدى، دليل اين نميشود كه دشمنى هم كه در مقابل توست، حواسش پرت شده باشد؛ او ممكن است حواسش جمع باشد، بزند. پس بايد حواسها جمع باشد. اينكه ما اين همه عرض ميكنيم، توصيه ميكنيم، تأكيد ميكنيم، هم به مسئولين، هم به مردم، كه خودتان را به مسائل فرعى سرگرم نكنيد، براى خاطر اين است. اينكه به مطبوعات، به رسانه*ها، به روزنامه*ها، به پايگاه*هاى اينترنتى كه امروز رواج پيدا كرده است، هى سفارش ميكنيم كه از وارد كردن حرفها و مطالب نادرست - كه ذهن مردم را مشغول ميكند - به فضاى ذهنى مردم پرهيز كنيد، به خاطر اين است.

  وَاصْنَعِ الْفُلْكَ بِأَعْيُنِنَا وَوَحْيِنَا وَلاَ تُخَاطِبْنِي فِي الَّذِينَ ظَلَمُواْ إِنَّهُم مُّغْرَقُونَ

  وَيَصْنَعُ الْفُلْكَ وَكُلَّمَا مَرَّ عَلَيْهِ مَلأٌ مِّن قَوْمِهِ سَخِرُواْ مِنْهُ
  • کشتی را زير نظر و الهام ما بساز و در باره اين ستمکاران با من سخن مگوی ، که همه غرقه اند
  • نوح کشتی می ساخت و هر بار که مهتران قومش بر او می گذشتند مسخره اش می کردند...


 35. 4 کاربر از پست مفید نوح تشکر کرده اند .


 36. #83
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۹۱-تیر-۲۷
  جنسيت
  برادر
  نوشته ها
  2,717
  امتیاز : 13,516
  سطح : 75
  Points: 13,516, Level: 75
  Level completed: 67%, Points required for next Level: 134
  Overall activity: 0%
  افتخارات:
  Social50000 Experience PointsTagger Second ClassVeteran
  تشکر کردن : 22,491
  تشکر شده 9,348 در 2,261 پست
  مخالفت
  84
  مخالفت شده 28 در 11 پست

  پیش فرض

  آفرین
  می خواستم بگم، گفتم شاید برنجید، خوب شد خودتون خوندید...

 37. کاربر روبرو از پست مفید Rezaa تشکر کرده است .


 38. #84
  عضو قدیمی
  تاریخ عضویت
  ۱۳۹۱-خرداد-۱۸
  جنسيت
  برادر
  نوشته ها
  1,808
  امتیاز : 9,354
  سطح : 65
  Points: 9,354, Level: 65
  Level completed: 2%, Points required for next Level: 296
  Overall activity: 99.0%
  افتخارات:
  Social10000 Experience PointsVeteran
  تشکر کردن : 3,700
  تشکر شده 6,404 در 1,386 پست
  مخالفت
  3
  مخالفت شده 2 در 2 پست

  پیش فرض

  البته یک سال و نیم و شاید هم بیشتره که رهبری دارن میگن مسائل فرعی رو رها کنید و اینا خواست دشمن هست که شما به این مسائل سرگرم بشید .. منتهی جوونی هست و شیطنت و کنجکاوی !
  در لحظه دلشکستگی ، دلت را به ” خدا ” بده

  او بهترین مونس است

  همیشه برای تو وقت دارد و هیچ گاه دل تو را نمی شکند ..
 39. 5 کاربر از پست مفید رضـا منتظر تشکر کرده اند .


 40. #85
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۷-شهریور-۲۴
  محل سکونت
  شیراز
  جنسيت
  برادر
  سن
  -1986
  نوشته ها
  3,040
  امتیاز : 39,665
  سطح : 100
  Points: 39,665, Level: 100
  Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 0%
  افتخارات:
  SocialVeteran50000 Experience PointsTagger Second Class
  تشکر کردن : 5,965
  تشکر شده 9,308 در 2,470 پست
  مخالفت
  19
  مخالفت شده 62 در 34 پست

  پیش فرض

  نوشته اصلی توسط نوح نمایش پست اصلی
  به دلیل صحبت های دیروز آقا دیگه اینجا ادامه نمی دم
  خدایی نمی خاوم در مورد دکتر دستجردی صحبت کنم و ادامه بدم . اما این مربوط به واکنش احمدی نژاد به صحبت های اقای نقویانه :دی (صحت و سقمش با خودتون)

  احمدی*نژاد از حجت الاسلام نقویان زهر چشم گرفت

  در پی سخنرانی انتقادی حجت الاسلام نقویان در دانشگاه تربیت مدرس، دکتر هاشم داداش*پور، معاون فرهنگی و اجتماعی این دانشگاه از سمت خود برکنار شد.
  نقویان در سخنرانی اخیرش در دانشگاه تربیت مدرس که بازتاب وسیعی در رسانه*های موافق و مخالف دولت داشت، ضمن انتقاد شدید از دولت، با استناد به کتاب شریف نهج*البلاغه، عزل و نصب*های امیرالمؤمنین علی علیه*السلام را مبتنی بر حکمت و نه از روی هوی و هوس معرفی کرده بود. اما دولت با این عزل نشان داد، خود مصداق بارز انتقادات نقویان از عزل و نصب های بی حساب و کتاب بوده است.

  دولت مدعی وجود «آزادی در حد مطلق»، بعد از انتشار سخنرانی انتقادی حجت الاسلام نقویان، با فشار گسترده بر دکتر رنجبر، رئیس دانشگاه تربیت مدرس، معاون فرهنگی این دانشگاه را عزل کرد.

  در ادامه عزل و نصب*های گسترده* و بدون حساب و کتاب احمدی*نژادی و در پی سخنرانی انتقادی حجت الاسلام نقویان در دانشگاه تربیت مدرس، دکتر هاشم داداش*پور، معاون فرهنگی و اجتماعی این دانشگاه از سمت خود برکنار شد.

  پیش از این نیز استاندار خراسان رضوی به جهت شرکت در سخنرانی ناصر نقویان از سمت خود عزل شده بود.

  به گزارش صراط، نقویان در سخنرانی اخیرش در دانشگاه تربیت مدرس که بازتاب وسیعی در رسانه*های موافق و مخالف دولت داشت، ضمن انتقاد شدید از دولت، با استناد به کتاب شریف نهج*البلاغه، عزل و نصب*های امیرالمؤمنین علی علیه*السلام را مبتنی بر حکمت و نه از روی هوی و هوس معرفی کرده بود. اما دولت با این عزل نشان داد، خود مصداق بارز انتقادات نقویان از عزل و نصب های بی حساب و کتاب بوده است.

  وی مثال زده بود که در کشورهای غربی حتی افراد دوشنده شیر گاو را به این راحتی عوض نمی کنند، چون گاوها که به بوی بدن آنها عادت کرده اند، این تغییر را می فهمند و ممکن است باعث کم شدن شیرشان شود.

  داداش زاده که پیش از این مدیر روابط عمومی وزارت علوم بوده، تنها یک سال و دو ماه قبل به عنوان معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه تربیت مدرس منصوب شده بود و اینک با فشارهای سنگین بر رئیس دانشگاه عزل شده است

  وَاصْنَعِ الْفُلْكَ بِأَعْيُنِنَا وَوَحْيِنَا وَلاَ تُخَاطِبْنِي فِي الَّذِينَ ظَلَمُواْ إِنَّهُم مُّغْرَقُونَ

  وَيَصْنَعُ الْفُلْكَ وَكُلَّمَا مَرَّ عَلَيْهِ مَلأٌ مِّن قَوْمِهِ سَخِرُواْ مِنْهُ
  • کشتی را زير نظر و الهام ما بساز و در باره اين ستمکاران با من سخن مگوی ، که همه غرقه اند
  • نوح کشتی می ساخت و هر بار که مهتران قومش بر او می گذشتند مسخره اش می کردند...


 41. کاربر روبرو از پست مفید نوح تشکر کرده است .


صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
درباره ما

جامعه مجازی رهپویان به عنوان شبکه اجتماعی اعضاء کانون فرهنگی رهپویان وصال از سال 1381 و به عنوان یکی از قدیمی ترین تالارهای گفتمان فضای وب فارسی مشغول به فعالیت می باشد. تمامی تلاش دست اندرکاران مجموعه، فراهم آوردن محیطی سالم، مفید و آموزنده برای کاربران گرامی می باشد بدیهی است مطالب درج شده نظرات کانون رهپویان وصال نبوده و نظرات رسمی در سایت رهپویان وصال درج می گردد.

ارسال پیام به مدیر سایت
session بارگذاری مجدد کد امنیتی مندرج در تصویر را وارد کنید:
شادی روح 14 شهید کانون فرهنگی رهپویان وصال صلوات

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.1