کاربری
کاربر گرامی به خوش آمدید . اگر این نخستین بازدید شما از سایت است , لطفا ثبت نام کنید:
صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 51 , از مجموع 51
 1. #31
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۴۸-دی-۱۱
  محل سکونت
  شیرازووو ، فلکه گازوو ، کوچه درازووو ، در بازووو
  جنسيت
  برادر
  سن
  -1993
  نوشته ها
  11,600

  Lightbulb وقتی برادران اسمشو نبر، خط قرمز می*شوند

  وقتی برادران اسمشو نبر، خط قرمز می*شوند

  الف ـ در ما نحن فیه، نظر به مقام و موقعیت بعضی*ها و شرایط موجود، اول باید شهادتین بگویی و مسلمانی*ات را اثبات کنی و بعد حرف بزنی. وگرنه حسابت با …. بگذریم، خطرناک است.
  بنابراین:

  1. هیچ کس حق توهین، نشر اکاذیب و یا تهمت و افترا ندارد؛ هیچ کس. اما انتقاد حقی طبیعی است که باید محترم شمرده شود.
  2. آوردن ذکر برخی اشخاص در این نوشته و انتقاد از برخوردهای صورت*گرفته با آنان به معنای تأیید تام و تمام گفته*ها و نوشته*هایشان نیست؛ ممکن است نقدهایی به تندی در الفاظ و حتی موضوع مطرح*شده وجود داشته باشد. هدف نقد چگونگی برخورد با این افراد و تناسب و تعادل آن است.

  ب ـ امیرحسین ثابتی فعال دانشجویی و رسانه*ای در اعتراض به عملکرد رئیس و بخشی از نمایندگان مجلس هشتم در قبال دانشگاه آزاد و شخص آقای جاسبی، آنان را جاسبی*گرا می*خواند. کار به محاکمه می*کشد و به اتهام توهین حکم به ۹۱ روز حبس او داده می*شود.
  ج ـ محمدحسن روزی*طلب فعال بنام رسانه در متنی کوتاه با عنوان «دیکتاتوری برادران ادامه دارد»، به محکومیت حزب*اللهی*ها به خاطر انتقاد به یک شخص خاص، اعتراض می*کند. نتیجه آنکه او هم تشریف برده می*شود به دادگاه و البته مفتخر به دریافت حکم چهار ماه حبس به اتهام وهن شخصیت و توهین به مقام و موقعیت بعضیها.
  د ـ احمد قدیری ابیانه در جلسه*ای که در شهر قم برگزار شده بود، به مواضع رئیس مجلس هشتم اعتراض تندی می*کند. پس از جلسه جمعی از دوستان او را با مشت و لگد نوازش می*کنند و چند روز بعد حتی کار به بازداشت دو روزه او می*کشد.
  هـ ـ سعید تاجیک در حرم حضرت عبدالعظیم به «ف. هـ.» معروف به فائزه هاشمی فحاشی می*کند (که قطعاً عملی مذموم و محکوم است). دادگاهی می*شود و محکوم به ۸ ماه حبس و ۵۰ ضربه شلاق.
  و ـ سعید حدادیان در مجلسی، سخنان رکیکی نسبت به رئیس جمهور و رئیس دفترش به زبان می*آورد. حاج منصور ارضی هم در مجلس دیگری مشایی رئیس دفتر رئیس جمهور را تهدید به قتل می*کند. در خصوص این دو مورد فعلاً هیچ اتفاقی نیفتاده است! (توضیح فوق ضروری: اشخاصی همچون حاج منصور و آقای حدادیان در نظر بنده، صرفاً مداح اهل بیت علیهم*السلام هستند که البته جایگاهی بس رفیع و محترم دارند. اما از لحاظ سیاسی شأنیت ویژه*ای برای این عزیزان قائل نیستم؛ صد البته در برابر قانون نیز با دیگران یکسان*اند.)
  ز ـ «ف. هـ.» معروف به فائزه هاشمی در ماجرای فتنه ۸۸ طی سخنانی سخیف و در شأن خودش و تفکر کوته*بینانه*اش، تهمتهایی به رهبر انقلاب وارد می*سازد (فیلم این سخنان منتشر شده است). علاوه بر این وی دو بار در حاشیه اغتشاشات تهران بازداشت می*شود؛ که البته به خاطر اینکه یک بار برای خرید ساندویچ و دفعه بعدی برای خرید لباس و به صورت کاملاً اتفاقی در آن حوالی حاضر بوده است، به نصف روز نکشیده، آزاد می*شود. این همه به جز تهمتها و توهین*هایی است که در برنامه*ها و مصاحبه*های متعدد دیگر، قبل و بعد از انتخابات نسبت به رهبر انقلاب و رئیس جمهور کشور روا می*دارد. او را صرفاً برای یکی از مصاحبه*ها احضار می*کنند که بالاخره دادگاه بعد از چند بار تأخیر برگزار می*شود و نهایتاً حکم ۶ ماه حبس و محرومیت پنج ساله از فعالیت سیاسی، فرهنگی و مطبوعاتی صادر می*شود. البته حکم حبس هنوز به علت خالی نبودن زندانها (به گفته وکیل مدافع محترم این خانم) اجرا نشده است!
  ح ـ احتمالاً بعضی*ها شهروندترند و در برابر قانون مساوی*تر! مثلاً خانم «ف. هـ.» معروف به فائزه هاشمی. این همه تهمت و توهین مسلم به رهبر و رئیس جمهور کشور و حضور در مدیریت اغتشاش و آن وقت فقط ۶ ماه حبس. در مقابل افرادی با اتهاماتی به مراتب سبک*تر در ماجراهای بعد از فتنه ۸۸ به مجازاتهای سنگین*تری محکوم شدند و احکامشان اجرا شد.
  ط ـ احتمال دیگری هم هست و آن اینکه برخی مقامات از دیگر مسئولان کشور، مقامات*ترند. حتماً شخصیت، مقام و موقعیت برخی آقایان از جایگاه و شأن رهبر انقلاب و رئیس جمهور کشور بالاتر است که این*قدر حساسانه و دقیق با توهین*کنندگان به آنان برخورد می*شود، ولی نسبت به تهمت*زنندگان و توهین*کنندگان به رهبری و رئیس جمهوری، با مدارای بیشتری تعامل می*شود.
  بالاخره یکی به ما بگوید که آیا رئیس جمهور هم منتخب مردم و جزء مقامات است یا نه. می*توانیم با خیال راحت (مثل دوست عزیز جناب حدادیان) هرچه دلمان خواست نثارش کنیم یا خیر؟ بگویید تکلیفمان را بدانیم؛ فحشها گیر کرده دم گلویمان، منتظریم ببینیم فحاشی به کی مجاز است. اصولاً آستانه تحمل مدعی*العموم چگونه درجه*بندی می*شود؟
  از این مهم*تر، امنیت و آبروی کشور و کیان نظام و شأن رهبری چقدر خط قرمز است و چقدری اجازه داریم که آن را لگدمال کنیم؟ تا چه حد و با چه پشتوانه*ای می*شود تحریک به اغتشاش کرد و جایگاه رهبری را زیر سؤال برد و بعد در امان بود؟ لازم می*شود بالاخره!
  مختار: خدایا بهشتت را نمیخواهم ، فقط آنقدر به من فرصت بده تا دستم دوباره به قبضه شمشیرم برسد ؛
  آنوقت اگر خواستی به دوزخم بفرستی ... بفرست .

 2. #32
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۴۸-دی-۱۱
  محل سکونت
  شیرازووو ، فلکه گازوو ، کوچه درازووو ، در بازووو
  جنسيت
  برادر
  سن
  -1993
  نوشته ها
  11,600

  Cool دوست دارم با اميرمنصور آريا هم سلولي شوم!

  باشگاه چانه*زني 5/ گفتگو با محمدحسن روزي طلب
  دوست دارم با اميرمنصور آريا هم سلولي شوم!/ خاطرات روزي طلب از تاسيس رجانيوز و بيرون آمدن از روزنامه ايران
  باشگاه چانه زني: يكي از مشكلات سيستم قضايي ما طولاني بودن روند دادرسي پرونده هاست، اما هيچ بعيد نيست در اين يك مورد روند تجديد نظر و اعلام حكم نهايي به سرعت برق و باد طي شود. به همين دليل گفتيم تا فرصت هست با محمدحسن روزي طلب گفتگو كنيم چون بعيد نيست كه چند وقت بعد مجبور باشيم براي مصاحبه به اندازه چند تا كمپوت هزينه كنيم! وگرنه قبول داريم كه گفتگوي يك رسانه با يكي از اهالي خودش خيلي معمول نيست.
  روزي طلب كه اخيرا بخاطر انتقاد از مجلس شوراي اسلامي و رياست آن به چهار ماه حبس محكوم شده است از جوانان پرشور و انقلابي است كه در حوزه رسانه و تاريخ انقلاب كارهاي مهمي مانند ويژه نامه هاي رمز عبور و كتاب تكيه گاه را در كارنامه دارد. او در ابتداي گفتگو از خوانندگان رجانيوز بخاطر اينكه دارد با وي گفتگو ميشود معذرت خواست و از اينكه سطح ميهمانان «باشگاه چانه زني» را پايين آورده است حلاليت طلبيد! البته شما اگر متن زير را بخوانيد خيلي به اين تواضع حسن آقا توجه نخواهيد كرد:
  من تا حالا يه مجرم رو انقدر از نزديك نديده بودم! الان شما رسما يه مجرميد ديگه؟!
  آره ديگه، طبق حكمي كه براي ما دادند بايد 4 ماه بريم آب خنك بخوريم. تا ببينيم خدا چي ميخواد.

  متولد؟
  1362، شيراز.

  پدرتون كي شهيد شدند؟
  19 دي ماه 1365، عمليات كربلاي 5، شلمچه.

  خاطره از پدر در ذهنتان داريد؟
  يك سري تصاوير مبهم هست ولي خيلي خاطره ندارم.

  رابطه عاطفي خاصي بعد از شهادتشون با ايشون داشتيد؟
  راستش نه، من خيلي زمختم!

  خانواده شما كلا خيلي شهيد پرور بوده، درسته؟
  خانواده*مون به قول معروف 4، 5 سال پيرهن مشكي از تنشون در نيامده بود. دايي*ام شهيد عبدالحميد حسيني 12 ارديبهشت 61 در عمليات بيت المقدس شهيد شدند. عموم محمدحسن روزي طلب 2 فروردين 61 در عمليات فتح مبين. شهيد محمد محسن روزي طلب كه متولد 48 بودند سال 63 اگر اشتباه نكنم در عمليات خيبر شهيد شدند. حالا اينها بغير از پسرخاله هاي بابام و بقيه هستند.

  پس مادربزرگتون ميشن مادر سه شهيد؟
  بله.

  از رييس جمهور هم مدال ايثار گرفتند، درسته؟
  بله؛ سال 88 در سفر استاني رييس جمهور به شيراز از ايشون نشان ايثار گرفتند.

  دانشگاه چه رشته اي خونديد؟
  1380 رشته حقوق دانشگاه امام صادق(ع) قبول شدم. البته رتبه ام خوب بود و رشته حقوق دانشگاه تهران هم قبول شدم اما ترجيح دادم برم امام صادق(ع).

  علاقه به تاريخ از كي در شما شكل گرفت؟

  من از بچگي خيلي به مطالعه تاريخ اسلام و معاصر علاقه داشتم. مثلا تاريخ تمدن ويل دورانت را در دوره دبيرستان كامل خواندم. در دوره دانشگاه هم كتابخانه خوبي كه دانشگاه داشت، اين علاقه را تشديد كرد.

  خب چرا رشته تاريخ نرفتيد؟
  اولا كه حقوق روي بورس بود و بهترين رشته علوم انساني بود. ضمنا اين علاقه من به تاريخ بيشتر در حوزه تاريخ انقلاب بود نه مثلا ديلميان و آل بويه و اينجور مسائل. البته اگر تاريخ هم رفته بوديم خيلي فرقي نميكرد. باز هم الان ليسانسه بيكار بوديم!

  تو مدرسه جزو بچه زرنگها بوديد؟

  نه، راستش 2 خرداد 76 كه شد، من داشتم آخرين امتحانهاي سوم راهنمايي را مي دادم. در دبيرستان هم ديگه بيشتر در فضاي سياسي آن سالها بوديم و من بيشتر تو دانشگاه شيراز پلاس بودم! عملا يك داشنجوي دبيرستاني بودم.

  شرايط مدرسه اين روحيه را ايجاد كرده بود؟
  نه خيلي؛ من مدرسه علوم و معارف شهيد مطهري مي رفتم. ولي علايق سياسي خيلي زيادي داشتم. مثلا يك بار آقاي كديور و سروش مي خواستند بيايند شيراز، درگيري شد، كتك كاري شد، من تو اين موقعيت ها به عنوان فنچ حضور داشتم!
  من تاريخ انقلاب را كه ميخواندم در دوره دبيرستان، خيلي علاقه مند بودم آن روزها و وقايع را ببينم. ترورها، درگيري ها و ان التقاطهاي عقيدتي را ببينم. مثلا سي خرداد 88 در خيابان آزادي و انقلاب كه با دوستان قدم ميزديم من كاملا در آن روزها قدم ميزدم و با خودم ميگفتم نمرديم و سي خرداد رو هم ديديم!

  رمز عبورها جزو اولين كارهاي تاريخي بود كه انجام داديد؟
  ما كه از نظر كتاب تاريخي اصلا عددي نيستيم بين تاريخ نگارها و مراكز تاريخي. اما كاري كه كرديم اين بود كه در تيراژي وسيع توانستيم خيلي از نكات ناگفته تاريخي را بيان كنيم. بيشترين تيراژ يك كتاب تاريخي 15 تا 20 هزار تاست. اما ما در تيراژ دويست، سيصد هزارتا رمز عبورها را كار كرديم. بخاطر همين هم بازخوردهاي وسيعي داشت.

  ايده رمز عبور چطور شكل گرفت؟
  در جريانات فتنه 88 من خودم خيلي مشابهت ها مي ديدم كه دوست داشتم اينها را بيان كنيم. يك سري مقالات كار شد. بعد قصدمون اين شد كه يه ويژ*ه نامه براي سالگر انقلاب در 22 بهمن كار كنيم. اين گفتگوها جوري شكل گرفت كه نتيجه اش شد رمز عبور يك. خب از اين كار خيلي استقبال شد. مثلا آقاي ضرغامي بعد از جلسه هيئت دولت رمز عبور يك را به خبرنگارها نشان داده بود و گفته بود كه من مي خواهم اين را براي همه تهيه كننده ها سازمان بفرستم كه استفاده كنند. يا كسان ديگري مثل آقاي صفارهرندي يا وحيد جليلي خيلي تعريف كردند.
  اين منجر شد كه ما با مشورتهاي ديگه يه سري ويژه نامه تخصصي در بياريم. نهايتا در سال 89 هشت، نه تا ويژه نامه در آمد. كه البته با حضور آقاي جوانفكر اين روند متوقف شد.

  بازتاب هاش چه بود؟
  بازتابهاي مختلفي داشت. كلي جوابيه و اصلاحيه و... مي رسيد. اين هم به اين دليل بود كه خيلي از افراد براي اولين بار بود كه مصاحبه مي كردند.

  مثلاً؟
  مثلا آقاي ابوشريف. آقاي كتيبه كه رييس اطلاعات ارتش بودند. آقاي احمد كاشاني درباره دو بار دستگيري*شون در دوران آقاي ميرحسين موسوي توضيح دادند. آقاي خسرو تهراني درباره انفجار نخست وزيري گفتند.

  مطلبي كه در رمز عبورها كار كرديد و خيلي بهتون چسبيد؟
  قبل از انتخابات 88 بنده خدايي براي ما متن اصلي نامه استعفاي آقاي موسوي و پاسخ آقا رآ آورد. در آن دوره با مشورتهايي كه كرديم به اين نتيجه رسيديم كار نكنيم. بعد كه در رمز عبور منتشر كرديم، *آنجا كه آقا به موسوي ميگن اين استعفاي شما خيانته، خيلي حال داد!

  چرا از ايران بيرون آمديد؟
  چند روز پيش آقاي احمدي نژاد در افطاري با خبرنگاران گفتند كه من به روزنامه ايران نگفتم چي بنويس چي ننويس. واقعا درسته. من حداقل در سه سالي كه در ايران بودم شاهد اين عدم دخالت ايشون بودم.

  چه سالهايي؟
  ارديبهشت 87 كه دبير سرويس سياسي بودم. تا آخر فروردين 91. عرض مي كردم كه در دولت نهم يك مورد هم نبود كه از بالا گفته بشه چي كار كنيد. تا اينكه ماجراي معاون اولي آقاي مشايي پيش آمد، ما يك هفته خبرهاي آقاي احمدينژاد و مشايي را نزديم. خبرهاي عادي دكتر را مي زديم اما خبر توديع و معارفه بقايي و مشايي يا يك مصاحبه اي كه ايشون داشتند را علي رغم فشارها نزديم.

  تا كي تونستيد مقاومت كنيد؟
  بعد كه آقاي رحيمي معاون اول شد خاطرم هست كه مسئولين روزنامه من را صدا زدند و يه بسته دادند كه نزديك 15، 20 تا مصاحبه بود كه نماينده ها در تجليل از آقاي رحيمي انجام داده بودند. دفتر آقاي رحيمي آنها را فرستاده بود و اصرار داشت كه كار شود. اينها كه كار شد آقاي احمدي نژاد تماس گرفتند و تشكر كردند. در آن سه چهار سالي كه آن كادر سر كار بود و ماجراهايي مثل انتخابات يا فتنه پيش آمده بود ايشان از يكي از مطالب هم تعريف و تشكر نكرده بودند.

  اين فشارها باعث تغييرات در روزنامه ايران شد؟
  اين فشارها بيشتر شد تا اواخر سال 89 كه ماجراي سفر پادشاه اردن پيش آمد. من البته دبير سرويس سياسي نبودم و در شوراي سردبيري بودم. خيلي فشار زياد بود كه روزنامه از آن سفر تجليل كند كه يادم است ما تا ساعت دوازده، يك شب مقاومت كرديم و نزديم. اين مسائل موجب شد كه در ابتداي سال 90 كلا كادر روزنامه را عوض كنند.

  آقاي جوانفكر عذر شما را خواستند؟
  نه؛ در جلسه توديع و معارفه اكثر افرادي كه آنجا بودند علاقه داشتند با ايشون كار كنند و خلاصه سلام صلوات مي فرستادند. نوبت من كه شد گفتم بالاخره اين نحو تغيير كادر روزنامه كه مثلا كل هيئت مديره و مديرعامل را عوض كنيد يعني اينكه شما مي خواهيد سياستگذاري را عوض كنيد. سياست جديد هم آدمهاي جديد مي خواهد. بعد اضافه كردم ما الان در حالي روزنامه را تحويل مي دهيم كه در اوج هستيم. تيراژ، كيفيت مطالب و نفوذ اجتماعي در اوج است. و بهترين رابطه را هم با نهادهاي حاكميتي داريم. اين را حفظ كنيد. دقيقا روز شنبه اين جلسه برگزار شد، صبح يكشنبه عكس تمام قد آقاي مشايي را منتشر كردند و عصرش هم آن قضيه وزارت اطلاعات پيش آمد و روزنامه ايران از درج حكم رهبري امتناع كرد.

  آنها مي گويند كه چون دفتر رهبري دستور ايشان رو منتشر نكرده بود ما هم نزديم.
  دروغ مي گن! ما كار رسانه اي كرديم، خود آقاي جوانفكر قواعد و ضوابط كار را ميدونند، بالاخره ايشون مدتي در دفتر رهبري بودند.

  در بخشي از صحبت هاتون گفتيد كه تا دوازده يك شب مقاومت كرديم و مطلب را منتشر نكرديم. درباره اين فشارهاي رسانه اي خاطره ديگري نداريد؟

  يكبار تا 4 صبح در روزنامه بوديم. الان خاطرم نيست كه چه ماجرايي بود اما به هر حال آن شب كار طول كشيد و اتفاقا موبايلم هم شارژش تمام شده بود و خاموش بود. بعد هم من از بخش سياسي رفته بودم بيرون و در قسمت صفحه آرايي بودم. خلاصه همينقدر بگم كه وقتي رسيدم خونه ديدم خانواده لباس پوشيدند و آماده اند كه بروند پزشكي قانوني دنبال من بگردند!

  تلخ ترين اتفاق رسانه اي كه شاهدش بوديد؟

  ما خبري در رجانيوز زديم درباره يكي از نمايندگان مجلس كه استاد بند بازي بود و هي از اين گروه به آن گروه در رفت و آمد بود. ما خبري زديم از رابطه او با جريان انحرافي كه زنگ زد و تهديد كرد ولي خبر مستند بود و نتوانست كاري كند. ايشون رفته بود در شيراز خودمان و از سايتهاي حزب اللهي محلي كه اين خبر را بازنشر داده بودند شكايت كرده بود و با هماهنگي هايي كه كرده بود پدر اينها را در آورده بود.

  نماينده شيراز بود؟
  بله، هنوز هم هست!

  پس زورش به رجانيوز نرسيده بود و رفته بود سراغ سايتهاي ضعيف محلي؟
  بله، اين خيلي تلخ بود.

  رجا چطور شكل گرفت؟
  رجا از يك جلسه سه نفره كنار خيابان در اواخر سال 84 شكل گرفت. بعد از انتخابات 84 دوستان در سايت خدمت كه ارگان ستاد انتخاباتي آقاي احمدي نژاد بود فعال بودند. بعد از اتفاقاتي كه افتاد و خبري كه درباره آقاي هاشمي زدند و رفت و برگشستهايي كه شد، آقاي احمدي نژ*اد گفته بودند كه من تمايلي ندارم كه اين سايت منتسب به من باشد. حق هم داشتند و درست هم ميگفتند. سايت خدمت سياستگذاري هاي خودش را داشت و ايشون هم رييس جمهور شده بودند. درست نبود كه هزينه ها را به پاي ايشان بنويسيم. تصميم گرفتيم سايت مستقلي راه بياندازيم.

  حلقه اوليه كيا بودند؟
  بنده و آقاي صالحي و آقاي مقداد نيلي. دو نفر از ما كار مي كردند و پول در مياوردند كه نفر سوم سايت را بچرخاند. آقاي صالحي و نيلي پروژه گرفته بودند و ماهي 500 هزار تومان مي گرفتند ولي حقوقي براي خودشان بر نمي داشتند، تا با آن پول سايت رجا بچرخد. تا يكسال هيچگونه درآمدي غير از اين نداشتيم و بركت كار هم به همين بود. سوم مرداد 85 كه كار راه افتاد، در مهر همان سال جزو سه تا سايت برتر خبري كشور بوديم و در آذرماه كه انتخابات شوراها بود خيلي رجانيوز تاثيرگذار شد.

  چرا از رجانيوز مي ترسند؟ مثلا آقاي موسوي در مناظره با دكتر با بغض و كينه از رجا اسم برد.
  بخاطر اينكه رجا به كسي تعلقي نداشته است. اگر رجا يك تومان از كسي بغير حق گرفته بود به راحتي ميتوانستند هواش كنند. واقعا هم ضرب دست رجانيوز زياده، كساني كه خوردند مي دونند!

  مجهول ترين شخصيت تاريخ معاصر ايران كيست؟
  به نظرم رهبر معظم انقلاب. الان نزديك دو هزار جلد كتاب درباره تاريخ انقلاب چاپ شده است اما بعد از اينهمه سال با كلي خواهش و التماس و جون مادرت يك كتاب شرح اسم درباره ايشان كار شد. بخشي از اين حساسيت ها طبيعي است و درست است و بالاخره ايشان رهبر مملكت هستند اما يكسري هاش حساسيتهاي بلاوجه است كه باعث مي شود شخصيت ايشان آنطور كه بايد شناخته نشود. مثلا ما كتابهايي داريم درباره انقلاب اسلامي در شهرهاي مختلف اما كتاب انقلاب اسلامي در مشهد را نداريم. يا درباره جنبش دانشجويي كتاب مي نويسند اما نمي نويسند تنها شخصيت انقلابي كه سال اول انقلاب هر هفته در دانشگاه تهران جلسه پرسش و پاسخ داشته اند ايشان بودند.

  اينها باعث شده است تا شخصيت ايشان شناخته نشود؟
  بله و مهمتر از آن اينكه نظرات ايشان تبيين نشود. بالاخره ايشان نظراتي داشته*اند. در دوران رياست جمهوري و در آن شرايط خاص امنيتي كه ترور و.. بود هر دوسه ماه يكبار براي پرسش و پاسخ به دانشگاه مي رفتند.

  مظلوم ترين چهره تاريخ انقلاب.

  مظلوم زياد دارد كه البته بعضي ها بعد از شهادتشان مظلوميتشان تحت تاثير شهرتشان قرار گرفت مثل شهيد بهشتي و شهيد باهنر. اما من مثل خيلي هاي ديگر فكر ميكنم هنوز شهيد آيت مظلوم ترين شخصيت تاريخ انقلاب است.

  مثالي از اين مظلوميت داريد؟

  در مجلس سوم نامه اي زده ميشود به مجلس كه با توجه به اينكه ايشان مشكل داشته است، عكس ايشان را از شهداي مجلس در بياريد. بعد از حاكميت خط امام، رفتن بني صدر، مضمحل شدن منافقين و همه اينها.

  چرا انقدر دشمن بودند با ايشان؟
  ايشون بيشتر از اينكه مشكلش با بني صدر باشد با بني صدر سازان مشكل داشت. هنوز هم در سايتهاي ملي مذهبي ها و نهضت آزادي دارند بهشون فحش مي دهند.

  جذاب ترين صحنه سياسي كه ديديد؟
  راهپيمايي نه دي خيلي خوب بود. ما با يكي از دوستان با موتور بوديم. از حدود پل چوبي تا آنطرف نواب جمعيت بود. يكي هم در همايش جبهه پايداري در سالن سيد الشهدا(ع) وقتي با حاج سعيد قاسمي از پشت سن رفتيم بالا تا ايشون سخنراني كنند، وقتي جمعيت را ديدم كه روي سن تا جلوي سخنران نشسته اند خيلي جذاب بود.

  شما كه با اتوبوس آدم نياورديد؟
  نه بابا، فقط پيامك بود. كلا همايش هاي خيلي مظلومانه اي بود. مثلا ده دقيقه از ساعت شروع برنامه گذاشته بود كه مي گفت بايد پول سالن رو بديد در حالي كه بايد بعد از همايش پول مي داديم. خلاصه بنده خدا داشت زنگ ميزد به 110 كه بيايد اينها دارند سالن را غصب مي كنند! بالاخره يكي از بچه ها رفت از حساب خودش پول را كارت به كارت كرد تا اجازه داده شد كه همايش برگزار شود.

  در اين همايشها يك مستندي پخش مي شد به نام پايان مدارا، ايده اين مستند چطور شكل گرفت؟
  من كتابي دارم به نام تكيه گاه كه درباره نقش آقاي هاشمي بود در انتخابات نهم و دهم رياست جمهوري. من به نظرم رسيد كه ايشون از طرفي تكيه گاه جريان فتنه است و از طرفي هم مدارا با نظام را پايان داده است. فكر مي كردم اينجا را بايد بعد از تمام شدن كار آقاي موسوي هدف بگيريم. ما بدون اينكه زمان بندي خاصي داشته باشيم شروع كرديم به كار مستند و وقتي تمام شد عدل خورد به انتخابات. حالا گفتند ببينيد اينها چطور برنامه ريزي كرده بودند اما اين واقعا از الطاف خدا بود كه يك مستند بيش از 150 بار در سطح كشور براي يك جمع زيادي به نمايش در بيايد در حالي كه هزينه توليدش يك ميليون و خرده اي بود.

  به مادرتون تلفني خبر داديد به چهار ماه حبس محكوم شديد؟ واكنششون چي بود؟
  بله. گفتند: طوری که نشده! با سه تا بچه قد و نیم قد که جنگ نرفتی! فقط چهار ماه حبس برات بریدند!

  اصلا چرا گفتيد؟

  خب به هر حال خبردار مي شدند. خواستم از خودم بشنوند!

  از بقيه آشنايان هم كسي واكنش نشان داد؟
  مادر بزرگم كه مادر سه شهيد هستند، نفرين كردند. خدا به دادشون برسد.

  يك كتاب تاريخ انقلاب پيشنهاد بديد؟

  كتابهاي خوب زيادي وجود دارد از جمله كارهاي موسسه پژوهشهاي سياسي، مركز اسناد انقلاب اما آقاي مرتضي صفار هرندي دو جلد كتاب دارند به نام نقش آفرينان عصر تاريكي و رازهاي دهه شصت كه انتشارات كيهان منتشر كرده اند؟

  چه حالي داري وقتي مي بيني بچه هاي آقاي هاشمي راست راست مي گردند اما براي يكي مثل تو 4 ماه حبس بريده مي شود؟

  آقاي هاشمي با اينكه 15 سال است از رياست جمهوري كنار هستند اما در همان دوران چنان بسط قدرتي دادند كه فرزندان و نوه هاشون هم از اين قدرت بهره مندند و كسي جرئت نمي كند به دختر ايشون كه بارزترين جرايم را انجام داده چيزي بگويند. الان هم برخي ميخواهند در غياب آقاي هاشمي بسط قدرتي كنند كه تا سي سال ديگه هم به نوه و نتيجه شان برسد.

  براي آخرين سوال، اگر حكمتان تاييد شود دوست داريد با چه كسي هم سلولي باشيد؟
  در حال حاضر اميرمنصور آريا. ولي در شخصيتهاي معاصر آيت الله طالقاني رحمه الله عليه.

  حسينيان؟
  شجاعت

  برادران لاريجاني؟
  دموكراسي برادران ادامه دارد.

  هاشمي؟
  تكيه گاه

  شيرازي ها؟
  با صفا

  احمدي نژاد؟
  به قول مرحوم شادمهر عقيلي سهم من از بودن تو يه خاطره*س همين و بس!

  دهه شصت؟
  مفتخرم كه متولد دهه شصتم.

  فتنه 88؟
  تجربه سخت.

  ميرحسين موسوي؟
  سقوط آزاد.

  قاليباف؟
  دكتر، سردار، شهردار، خلبان!

  جبهه پايداري؟
  پايداري هميشه جواب مي دهد.

  فائزه هاشمي؟
  دختر بابا!

  زندان؟
  بدم نمياد تجربه كنم!

  عاشوراي 88؟
  بدترين روز زندگي.
  مختار: خدایا بهشتت را نمیخواهم ، فقط آنقدر به من فرصت بده تا دستم دوباره به قبضه شمشیرم برسد ؛
  آنوقت اگر خواستی به دوزخم بفرستی ... بفرست .

 3. #33
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۴۸-دی-۱۱
  محل سکونت
  شیرازووو ، فلکه گازوو ، کوچه درازووو ، در بازووو
  جنسيت
  برادر
  سن
  -1993
  نوشته ها
  11,600

  پیش فرض

  نوشته اصلی توسط سائل الزهرا نمایش پست اصلی
  ما تاسف و تاثر وانزجار خود را از این روند نامبارک اعلام میداریم و به حسن میگوییم که پدرت شهید روزیطلب و دایی ات شهید عبدالحمید حسینی زنده اند وشاهد و حیات دیگران اگر هم باشد به طفیلی آنهاست دعاگویت هستند و هستیم و در خدمتیم و به قول شعری که بر مزار دایی شهیدت نوشته شده
  < در منزل عشق جز نکو را نکشند روبه صفتان زشتخو را نکشند گر طالب صادقی ز مردن مهراس مردار بود هر آنکه او را نکشند>
  قابل توجه است که همه موضع گیری های مطرح شده در این صفحه موضع گیری شخصی است و هیچ ربطی به کانون و واحد های آن ندارد
  موضع گیری کانون امشب در سخنرانی سید معلوم میشود
  و العاقبة للمتقین
  یا زهرا
  مختار: خدایا بهشتت را نمیخواهم ، فقط آنقدر به من فرصت بده تا دستم دوباره به قبضه شمشیرم برسد ؛
  آنوقت اگر خواستی به دوزخم بفرستی ... بفرست .

 4. #34

  پیش فرض

  آقا سید حرف اول و آخر رو دیشب زدند....
  خدا هممون رو به راه راست هدایت کنه به برکت این شبها...
  به بعضی از مسئولین هم یه خورده سعه صدر..........

 5. #35

  پیش فرض

  آقا سید حرف اول و آخر رو دیشب زدند....
  واقعا زور داره
  من مطمئنم پشت این پرده یه تصویه حساب شخصی و سیاسی هست...
  خدا هممون رو به راه راست هدایت کنه به برکت این شبها...
  به بعضی از مسئولین هم یه خورده سعه صدر..........

 6. #36
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۴۸-دی-۱۱
  محل سکونت
  شیرازووو ، فلکه گازوو ، کوچه درازووو ، در بازووو
  جنسيت
  برادر
  سن
  -1993
  نوشته ها
  11,600

  پیش فرض

  واکنش همسرشهید به خبر محکومیت روزی طلب به نقل از ابوذریون

  «ابوذریون»: محمدحسن روزی طلب فعال رسانه ای جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی که اخیرا به جرم انتشار مطلبی در وبلاگش به 4 ماه حبس قطعی محکوم شده است، در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی گوگل پلاس درباره واکنش تامل برانگیز همسر شهید محمدجواد روزی طلب به صدور حکم زندان فرزندش نوشت:
  « با هزار مقدمه می خواستم ماجرا را به مادر بگویم.
  وقتی گفتم خندید گفت طوری که نشده! با سه تا بچه قد و نیم قد که جنگ نرفتی! فقط چهار ماه حبس برات بریدند!»

  گفتنی است محمد حسن روزی*طلب فرزند سردار شهید محمدجواد روزی طلب و فعال رسانه**ای جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی، به جرم انتشار متنی انتقادآمیز در وبلاگ شخصی*اش، روز گذشته از سوی قاضی شعبه 1057 دادگاه کارکنان دولت به چهار ماه حبس تعزیری قطعی محکوم شد.

  وی که در وبلاگ شخصی خود از روند برخورد با فعالان جبهه فرهنگی انقلاب همچون قدیری*ابیانه* در قم، میثم نیلی، سعید ذاکری و همچنین فیلترینگ سایت های 598 و بی باک انتقاد کرده بود، با شکایت و اعلام جرم دادستان تهران به دادگاه احضار شده بود.

  بر اساس این گزارش پرونده وی با صدور قرار مجرمیت به شعبه 1057 دادگاه کارکنان دولت ارسال شد و 11 مرداد نیز برای برگزاری دادگاه تعیین وقت شد که در این دادگاه این فعال رسانه*ای به چهار ماه حبس تعزیری قطعی محکوم شد.

  روزی طلب در کارنامه رسانه*ای خود سردبیری سایت خبری رجانیوز، عضویت در شورای سردبیری روزنامه ایران و دبیر سیاسی این روزنامه در سال*های 87 تا 88 و همچنین سردبیری سلسله ویژه*نامه*های «رمز عبور» که در ایام فتنه با استقبال زیادی از سوی نیروهای انقلاب روبرو شد را به همراه دارد. وی اخیرا نیز موفق به تالیف کتابهای «تکیه گاه» با موضوع بررسی نقش و عملکرد اکبر هاشمی رفسنجانی در ایام فتنه و «تاریخ شفاهی جنبش دانشجویی مسلمان» شده بود که با استقبال قابل توجهی روبرو شده است.
  مختار: خدایا بهشتت را نمیخواهم ، فقط آنقدر به من فرصت بده تا دستم دوباره به قبضه شمشیرم برسد ؛
  آنوقت اگر خواستی به دوزخم بفرستی ... بفرست .

 7. #37
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۴۸-دی-۱۱
  محل سکونت
  شیرازووو ، فلکه گازوو ، کوچه درازووو ، در بازووو
  جنسيت
  برادر
  سن
  -1993
  نوشته ها
  11,600

  پیش فرض

  انتقاد حجة الاسلام انجوی نژاد از برخی برخوردهای سلیقه ای دستگاه*های قضایی کشور
  دریافت
  1.34 MB

  برای دریافت صوت روی عنوان "کیفیت بالا / کیفیت متوسط" کلیک راست کرده
  سپس گزینه Save Target As و یا Save Link As را انتخاب نمایید.
  مختار: خدایا بهشتت را نمیخواهم ، فقط آنقدر به من فرصت بده تا دستم دوباره به قبضه شمشیرم برسد ؛
  آنوقت اگر خواستی به دوزخم بفرستی ... بفرست .

 8. #38
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۴۸-دی-۱۱
  محل سکونت
  شیرازووو ، فلکه گازوو ، کوچه درازووو ، در بازووو
  جنسيت
  برادر
  سن
  -1993
  نوشته ها
  11,600

  پیش فرض انتقاد از برخی برخوردهای سلیقه ای دستگاه*های قضایی کشور

  به نام خدا


  +
  دریافت صوت

  توصیه ای که مقام معظم رهبری چند روز پیش خطاب به دانشجویان داشتند که گفتند البته من روحیه جوانی رو که میخواد بره در دل تفکر مخالف رو درک می کنم.

  جوان اگر به این سمت ها نرود، مملکت روی آب است. برای اینکه بزرگترها و میانسال ها در محافظه کاری و یواش کشیدن کنار، دارند زندگی*شان را می چرخانند، بعد هم زندگی چنان این ها را مشغول کرده که حالا زن و بچه را بچرخانند یا مقام را بگیرد، این را بگویم یک پایه ی مقامم می خوابد، آن را بگویم یک پایه دیگر! بنابراین جوان هایی که خیلی هایشان وقتی بزرگ بشوند همین مدلی میشوند، فعلا تا نشده اند باید ازشان حسن استفاده کرد.

  اما فرمودن مواظب باشید باید اخلاقی باشد. از امام کاظم (ع) جلوتر نزنید.

  نکته : فرمودن اگر تند هم میرود، تحملش کنید. نه که ردش کنید برود، توضیح بدهید برایش. یا الان می گیرد، یا یکی دوسال دیگر متوجه میشود. برخورد چکشی با جوان نکنید.

  بنده یکی از گناهان بزرگم این است که به یکی از اولیا خدا، زمانی که داغ داغ از جبهه برگشته بودم، نگذاشتم امام جماعت بایستد! ایشان آن زمان فقط گفت پسرجان! اینجوری که میگویی نیست. ولی طردم نکرد. تحمل کرد. دوسال بعد هم رفتم دستش را بوسیدم و گفتم من اشتباه کردم.

  فرمودند تند روی جوان را درک کنید.

  خیلی خوشحالیم اگر در جامعه اسلامی ما، امنیت برا تهمت زدن نباشد. هرکسی هرچیزی دستش رسید ننویسد، هرکسی هرچیزی به زبانش آمد، نگوید. آبروی مردم را نبرد.
  و خوشحال تر می شویم که قوه قضاییه با این موارد برخورد کند!

  اما؛
  همانطور که عدل، عدل است، ظلم علی السویه هم عدل است. اگر قوه قضاییه قرار است با این مورد برخورد کند، با همه برخورد کند!
  گر حکم شود که مست گیرند
  در شهر هر آنکه هست گیرند

  اگر قرار است با دزد برخورد بشود، باید با دزد بزرگ برخورد بشود، با آفتابه دزد هم برخورد بشود. اگر قرار است فقط با آفتابه دزد برخورد شود، این عدالت نیست، ظلم علی السویه نیست، پس عدل هم نیست.
  طرف در وبلاگش یه چیزی نوشته، زود می گیرند می برندش. که تو به فلان شخصیت توهین کردی. از بالا تا پایین مملکت را همه دارند توهین می کنند، خب بروید همه را بگیرید !!
  بنده با توهین موافق نیستم، اما با این یکسان برخورد نکردن مخالفم.

  و بعضی جاها می بینی روی بعضی اشخاص حساسیت است. این حساسیت ممکن است سوء تعبیر شود و فکر کنند ما برایمان تهمت مهم نیست، کسی که مورد تهمت واقع شده مهم است!

  دیگر فکر نمی کردیم برای توهین کردن کسی را بگیرند. خیلی بزرگ تر از این ها در مملکت دارد اتفاق می افتد!
  آدم های رسما خائن و رسما جاسوس دارند ول می گردند، هرموقع دوست دارند از کشور خارج میشوند، هرموقع دوست دارند می آیند، پول خورده، نخورده، تحت هیچ تعقیب قضایی هم نیست، بعد یک نفر در یک وبلاگی، سایتی چیزی نوشته زود می آیند می برندش!

  باید در مبارزه با جرم، أهم فی الأهم کنیم. اینها جزء رده های آخرند که باید بهشان توصیه کرد که فلان کار روش صحیح نیست، شما اشراف نداشتی اشتباه نوشتی. همین!
  اگه قرار است این مدل آدم ها بروند زندان، پس بیاید اتوبوس بگذارید دم در، بنده و نصف این جمعیت هم باید برویم زندان!

  اینجوری آدم احساس می کند بجای اینکه بخواهد مدعی العموم باشد، مدعی برادرش است فقط. سوء برداشت می شود .
  در برخورد با این قضیه، - بنظرم یک مقدار دیر شده، چون این روال نهادینه شده است در بحث ژورنالیست ها؛ غیبت و تهمت عادی شده است، ولی بنظرم برخورد قضایی خیلی زود است.


  + دریافت صوت
  مختار: خدایا بهشتت را نمیخواهم ، فقط آنقدر به من فرصت بده تا دستم دوباره به قبضه شمشیرم برسد ؛
  آنوقت اگر خواستی به دوزخم بفرستی ... بفرست .

 9. #39
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۴۸-دی-۱۱
  محل سکونت
  شیرازووو ، فلکه گازوو ، کوچه درازووو ، در بازووو
  جنسيت
  برادر
  سن
  -1993
  نوشته ها
  11,600

  پیش فرض

  http://ravayat.ir/sysnews/cid/15433/...%B4%D8%AF.html


  به دلیل انتقاد از روند برخورد قوه قضائیه با فعالان جبهه فرهنگی انقلاب ؛

  محمد حسن روزیطلب به چهار ماه حبس تعزیری قطعی محکوم شد  مشاور اسبق استاندار فارس در امور جوانان و فرزندشهید محمدجواد روزیطلب به دلیل انتقاد از روند برخورد قوه قضائیه با فعالان جبهه فرهنگی انقلاب به چهار ماه حبس تعزیری قطعی محکوم شد.


  مشاور اسبق استاندار فارس در امور جوانان به دلیل انتقاد از روند برخورد قوه قضائیه با فعالان جبهه فرهنگی انقلاب به چهار ماه حبس تعزیری قطعی محکوم شد.
  به گزارش روایت و به نقل از خبرگزاری فارس، محمد حسن روزی*طلب فعال رسانه**ای به چهار ماه حبس تعزیری قطعی محکوم شد.
  وی که در وبلاگ شخصی خود از روند برخورد با فعالان جبهه فرهنگی انقلاب همچون قدیری*ابیانه* در قم، میثم نیلی، سعید ذاکری و همچنین فیلترینگ سایت های 598 و بی باک انتقاد کرده بود، با شکایت و اعلام جرم دادستان تهران به دادگاه احضار شده بود.
  بر اساس این گزارش پرونده وی با صدور قرار مجرمیت به شعبه 1057 دادگاه کارکنان دولت ارسال شد و 11 مرداد نیز برای برگزاری دادگاه مجدد تعیین وقت شد که در این دادگاه این فعال رسانه*ای به چهار ماه حبس تعزیری قطعی محکوم شد.
  در بخشی از حکم صادره آمده است: «در مانحن فیه نظر به مقام و موقعیت آقایان لاریجانی*ها بعنوان روسای قوای مقننه و قضاییه با بکار بردن، دیکتاتوری برادران ادامه دارد موجبات وهن شخصیت و توهین به مقام و موقعیت آنان را موجب می*گردد. در نتیجه مشمول عنوان قانون توهین موضوع ماده 609 قانون مجازات اسلامی می*گردد. علی*هذا...حکم به محکومیت مشارالیه به تحمل چهار ماه حبس تعزیری صادر و اعلام می*گردد.»
  گفتنی است محمد حسن روزیطلب که اصلاتا شیرازی و فرزندسردار شهید محمدجواد روزیطلب می باشد ، تاسیس و سردبیری پایگاه خبری رجانیوز ، سردبیر سرویس سیاسی روزنامه ایران ، مشاور استاندار فارس در امور جوانان ، تالیف کتاب تكیه گاه در بررسی عملكرد اكبر هاشمی رفسنجانی در نهمین و دهمین دوره انتخابات ریاست ، انتشار چندین شماره ویژه نامه رمز عبور در بررسی ماهیت فتنه 88 را در پرونده خود دارد.
  انتها/
  مختار: خدایا بهشتت را نمیخواهم ، فقط آنقدر به من فرصت بده تا دستم دوباره به قبضه شمشیرم برسد ؛
  آنوقت اگر خواستی به دوزخم بفرستی ... بفرست .

 10. #40

  پیش فرض

  نوشته اصلی توسط سائل الزهرا نمایش پست اصلی
  http://ravayat.ir/sysnews/cid/15433/...%B4%D8%AF.html


  به دلیل انتقاد از روند برخورد قوه قضائیه با فعالان جبهه فرهنگی انقلاب ؛

  محمد حسن روزیطلب به چهار ماه حبس تعزیری قطعی محکوم شد  مشاور اسبق استاندار فارس در امور جوانان و فرزندشهید محمدجواد روزیطلب به دلیل انتقاد از روند برخورد قوه قضائیه با فعالان جبهه فرهنگی انقلاب به چهار ماه حبس تعزیری قطعی محکوم شد.


  مشاور اسبق استاندار فارس در امور جوانان به دلیل انتقاد از روند برخورد قوه قضائیه با فعالان جبهه فرهنگی انقلاب به چهار ماه حبس تعزیری قطعی محکوم شد.
  به گزارش روایت و به نقل از خبرگزاری فارس، محمد حسن روزی*طلب فعال رسانه**ای به چهار ماه حبس تعزیری قطعی محکوم شد.
  وی که در وبلاگ شخصی خود از روند برخورد با فعالان جبهه فرهنگی انقلاب همچون قدیری*ابیانه* در قم، میثم نیلی، سعید ذاکری و همچنین فیلترینگ سایت های 598 و بی باک انتقاد کرده بود، با شکایت و اعلام جرم دادستان تهران به دادگاه احضار شده بود.
  بر اساس این گزارش پرونده وی با صدور قرار مجرمیت به شعبه 1057 دادگاه کارکنان دولت ارسال شد و 11 مرداد نیز برای برگزاری دادگاه مجدد تعیین وقت شد که در این دادگاه این فعال رسانه*ای به چهار ماه حبس تعزیری قطعی محکوم شد.
  در بخشی از حکم صادره آمده است: «در مانحن فیه نظر به مقام و موقعیت آقایان لاریجانی*ها بعنوان روسای قوای مقننه و قضاییه با بکار بردن، دیکتاتوری برادران ادامه دارد موجبات وهن شخصیت و توهین به مقام و موقعیت آنان را موجب می*گردد. در نتیجه مشمول عنوان قانون توهین موضوع ماده 609 قانون مجازات اسلامی می*گردد. علی*هذا...حکم به محکومیت مشارالیه به تحمل چهار ماه حبس تعزیری صادر و اعلام می*گردد.»
  گفتنی است محمد حسن روزیطلب که اصلاتا شیرازی و فرزندسردار شهید محمدجواد روزیطلب می باشد ، تاسیس و سردبیری پایگاه خبری رجانیوز ، سردبیر سرویس سیاسی روزنامه ایران ، مشاور استاندار فارس در امور جوانان ، تالیف کتاب تكیه گاه در بررسی عملكرد اكبر هاشمی رفسنجانی در نهمین و دهمین دوره انتخابات ریاست ، انتشار چندین شماره ویژه نامه رمز عبور در بررسی ماهیت فتنه 88 را در پرونده خود دارد.
  انتها/
  اینم مبارکه ان شاء الله
  روی مسئولین سفید و روی ما سیاه

 11. #41

  پیش فرض

  نوشته اصلی توسط سائل الزهرا نمایش پست اصلی
  http://ravayat.ir/sysnews/cid/15433/...%B4%D8%AF.html


  به دلیل انتقاد از روند برخورد قوه قضائیه با فعالان جبهه فرهنگی انقلاب ؛

  محمد حسن روزیطلب به چهار ماه حبس تعزیری قطعی محکوم شد  مشاور اسبق استاندار فارس در امور جوانان و فرزندشهید محمدجواد روزیطلب به دلیل انتقاد از روند برخورد قوه قضائیه با فعالان جبهه فرهنگی انقلاب به چهار ماه حبس تعزیری قطعی محکوم شد.


  مشاور اسبق استاندار فارس در امور جوانان به دلیل انتقاد از روند برخورد قوه قضائیه با فعالان جبهه فرهنگی انقلاب به چهار ماه حبس تعزیری قطعی محکوم شد.
  به گزارش روایت و به نقل از خبرگزاری فارس، محمد حسن روزی*طلب فعال رسانه**ای به چهار ماه حبس تعزیری قطعی محکوم شد.
  وی که در وبلاگ شخصی خود از روند برخورد با فعالان جبهه فرهنگی انقلاب همچون قدیری*ابیانه* در قم، میثم نیلی، سعید ذاکری و همچنین فیلترینگ سایت های 598 و بی باک انتقاد کرده بود، با شکایت و اعلام جرم دادستان تهران به دادگاه احضار شده بود.
  بر اساس این گزارش پرونده وی با صدور قرار مجرمیت به شعبه 1057 دادگاه کارکنان دولت ارسال شد و 11 مرداد نیز برای برگزاری دادگاه مجدد تعیین وقت شد که در این دادگاه این فعال رسانه*ای به چهار ماه حبس تعزیری قطعی محکوم شد.
  در بخشی از حکم صادره آمده است: «در مانحن فیه نظر به مقام و موقعیت آقایان لاریجانی*ها بعنوان روسای قوای مقننه و قضاییه با بکار بردن، دیکتاتوری برادران ادامه دارد موجبات وهن شخصیت و توهین به مقام و موقعیت آنان را موجب می*گردد. در نتیجه مشمول عنوان قانون توهین موضوع ماده 609 قانون مجازات اسلامی می*گردد. علی*هذا...حکم به محکومیت مشارالیه به تحمل چهار ماه حبس تعزیری صادر و اعلام می*گردد.»
  گفتنی است محمد حسن روزیطلب که اصلاتا شیرازی و فرزندسردار شهید محمدجواد روزیطلب می باشد ، تاسیس و سردبیری پایگاه خبری رجانیوز ، سردبیر سرویس سیاسی روزنامه ایران ، مشاور استاندار فارس در امور جوانان ، تالیف کتاب تكیه گاه در بررسی عملكرد اكبر هاشمی رفسنجانی در نهمین و دهمین دوره انتخابات ریاست ، انتشار چندین شماره ویژه نامه رمز عبور در بررسی ماهیت فتنه 88 را در پرونده خود دارد.
  انتها/
  اینم مبارکه ان شاء الله
  روی مسئولین سفید و روی ما سیاه

 12. #42
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۸-بهمن-۲۷
  محل سکونت
  عازم میکده کرببلا می باشیم ؛
  نوشته ها
  6,390

  پیش فرض انتقاد از برخی برخوردهای سلیقه ای دستگاه*های قضایی کشور | حجة الاسلام انجوی نژاد

  یا نعم الرفیق


  توصیه ای که مقام معظم رهبری چند روز پیش خطاب به دانشجویان داشتند که گفتند البته من روحیه جوانی که میخواهد برود در دل تفکر مخالف را درک می کنم.

  جوان اگر به این سمت ها نرود، مملکت روی آب است. برای اینکه بزرگترها و میانسال ها در محافظه کاری و یواش کشیدن کنار، دارند زندگی*شان را می چرخانند، بعد هم زندگی چنان این ها را مشغول کرده که حالا زن و بچه را بچرخانند یا مقام را بگیرد، این را بگویم یک پایه ی مقامم می خوابد، آن را بگویم یک پایه دیگر! بنابراین جوان هایی که خیلی هایشان وقتی بزرگ بشوند همین مدلی می شوند، فعلا تا نشده اند باید ازشان حسن استفاده کرد.

  اما فرمودند مواظب باشید باید اخلاقی باشد. از امام کاظم (ع) جلوتر نزنید.

  نکته : فرمودند اگر تند هم می رود، تحملش کنید. نه که ردش کنید برود، توضیح بدهید برایش. یا الان می گیرد، یا یکی دوسال دیگر متوجه می شود. برخورد چکشی با جوان نکنید.

  بنده یکی از گناهان بزرگم این است که به یکی از اولیا خدا، زمانی که داغ داغ از جبهه برگشته بودم، نگذاشتم امام جماعت بایستد! ایشان آن زمان فقط گفت پسرجان! اینجوری که میگویی نیست. ولی طردم نکرد. تحمل کرد. دوسال بعد هم رفتم دستش را بوسیدم و گفتم من اشتباه کردم.

  فرمودند تند روی جوان را درک کنید.

  خیلی خوشحالیم اگر در جامعه اسلامی ما، امنیت برا تهمت زدن نباشد. هرکسی هرچیزی دستش رسید ننویسد، هرکسی هرچیزی به زبانش آمد، نگوید. آبروی مردم را نبرد.
  و خوشحال تر می شویم که قوه قضاییه با این موارد برخورد کند!

  اما؛
  همانطور که عدل، عدل است، ظلم علی السویه هم عدل است. اگر قوه قضاییه قرار است با این مورد برخورد کند، با همه برخورد کند!

  گر حکم شود که مست گیرند
  در شهر هر آنکه هست گیرند


  اگر قرار است با دزد برخورد بشود، باید با دزد بزرگ برخورد بشود، با آفتابه دزد هم برخورد بشود. اگر قرار است فقط با آفتابه دزد برخورد شود، این عدالت نیست، ظلم علی السویه نیست، پس عدل هم نیست.
  طرف در وبلاگش یه چیزی نوشته، زود می گیرند می برندش. که تو به فلان شخصیت توهین کردی. از بالا تا پایین مملکت را همه دارند توهین می کنند، خب بروید همه را بگیرید !!

  بنده با توهین موافق نیستم، اما با این یکسان برخورد نکردن مخالفم.

  و بعضی جاها می بینی روی بعضی اشخاص حساسیت است. این حساسیت ممکن است سوء تعبیر شود و فکر کنند ما برایمان تهمت مهم نیست، کسی که مورد تهمت واقع شده مهم است!

  دیگر فکر نمی کردیم برای توهین کردن کسی را بگیرند. خیلی بزرگ تر از این ها در مملکت دارد اتفاق می افتد!
  آدم های رسما خائن و رسما جاسوس دارند ول می گردند، هرموقع دوست دارند از کشور خارج میشوند، هرموقع دوست دارند می آیند، پول خورده، نخورده، تحت هیچ تعقیب قضایی هم نیست، بعد یک نفر در یک وبلاگی، سایتی چیزی نوشته زود می آیند می برندش!

  باید در مبارزه با جرم، أهم فی الأهم کنیم. اینها جزء رده های آخرند که باید بهشان توصیه کرد که فلان کار روش صحیح نیست، شما اشراف نداشتی اشتباه نوشتی. همین!

  اگه قرار است این مدل آدم ها بروند زندان، پس بیاید اتوبوس بگذارید دم در، بنده و نصف این جمعیت هم باید برویم زندان!

  اینجوری آدم احساس می کند بجای اینکه بخواهد مدعی العموم باشد، مدعی برادرش است فقط. سوء برداشت می شود .
  در برخورد با این قضیه، - بنظرم یک مقدار دیر شده، چون این روال نهادینه شده است در بحث ژورنالیست ها؛ غیبت و تهمت عادی شده است، ولی بنظرم برخورد قضایی خیلی زود است.

  ------

  مطالب ج روزیطلب رو خوندم و ^ کاملا موافقم.
  هر چند هم که قضاییه خدای عدالت نباشه هیچ کس حق تجاوز از مرز ادب و اخلاق و بیان بعضی مسائل رو نداره .
  یکی از آفات سیاسیون همینه که گریبان این جناب رو هم گرفته .

 13. #43
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۴۸-دی-۱۱
  محل سکونت
  شیرازووو ، فلکه گازوو ، کوچه درازووو ، در بازووو
  جنسيت
  برادر
  سن
  -1993
  نوشته ها
  11,600

  پیش فرض ۴ گزینه ای «ف. ه»

  ۴ گزینه ای «ف. ه»

  ارسال شده در ۲۱ مرداد ۱۳۹۱ توسط حسین قدیانی
  تقدیم به طلایی ترین ورزشکار کاروان ایران؛ سعید عبد ولی، شیربچه دوکوهه
  یک- حاج سعید قاسمی قبلا گفته بود؛ اگر «ف. ه» به … برود، … را می تراشد.
  الف) لندن- مداد دوران تحصیلش
  ب) زندان- ریشش
  ج) درک- مدادقرمز دوران تحصیل سعید تاجیک
  د) همه موارد
  دو-
  «ف. ه» برای تماشای … به … رفته است.
  الف) توله دربار- مستراح بار
  ب) دلفین های خلیج همیشه فارس- آب های همیشه نیلگون جزیره کیش
  ج) فرشته عدالت- قربان دستگاه قضا
  د) امامعلی رحمانف- خواب جناب دامت برکاته
  سه-
  خانواده آقای هاشمی در حکم … است.
  الف) اهل بیت انقلاب اسلامی
  ب) ثقلین ۱۵ خرداد
  ج) هیچ کدام
  د) عترتی!
  چهار-
  اجرای عدالت همین که به خانواده آقای هاشمی می رسد، … می شود.
  الف) چرخش پنچر
  ب) دچار مصلحت
  ج) حاج سعید قاسمی به عدم تراشیدن ریشش تشویق
  د) یه جورایی
  پنج-
  حضور … در لندن بیشتر از … در گرفتن مدال های رنگارنگ ورزشکاران جمهوری اسلامی نقش داشت.
  الف) «ف. ه»- دعای خیر مردم
  ب) «ف. ه»- حسین رضازاده
  ج) دانشگاه آزاد واحد آکسفورد- نفس حضور «ف. ه»
  د) موارد الف و ب
  شش-
  افضل اعمال در شب قدر رفتن … به … و … به … است.
  الف) اون بچه آقای هاشمی- لندن- اون یکی- دبی
  ب) من- مسجد ارک- میثم محمدحسنی- حاج قربون
  ج) کیسان ابوعمره- مسجد کوفه- بن مالک- مسجد ضرار
  د) مورد الف
  هفت-
  در جمهوری اسلامی «ف. ه» از … آزاد است.
  الف) هفت دولت
  ب) مدیران ارشد دانشگاه
  ج) بدل کاران کشتی
  د) لایمکن الفرار من حکومتک
  هشت-
  من … را به کل خاندان سرگشاده نمی دهم، لذا توسط … باید … شوم.
  الف) یک تار موی سعید عبد ولی- ق ق- حبس ابد
  ب) یک تار از ریش حاج سعید قاسمی- ق. ق- اعدام
  ج) یک دانه از تسبیح حاج مقصود حسین رضازاده- ق. ق- اعدام
  د) یک قطره از عرق حمید سوریان- دادستان تهران- متهم به بی بصیرتی
  نه-
  چون زندان زنان، … ندارد، «ف. ه» رهسپار … شده است.
  الف) سلول خالی- لندن
  ب) ساندویچ فروشی- فحش خلاف ادب
  ج) باغ پسته- ورزشکاران، دلاوران، نام آوران
  د) مانتوفروشی- چیز
  ده-
  اگر در مسابقات المپیک، رشته … نیز گنجانده شود، دوربین صدا و سیما به صورت زنده وارد منزل … می شود؛ اون گوشه تلویزیون!
  الف) گرگم به هوا- عفت اینا
  ب) قائم با شک- مادری در روستای نوق
  ج) اگه می تونی منو بگیر- آقای هاشمی
  د) قائم با یقین(!)- آقای هاشمی که البته به نام ایشان نیست

  وطن امروز/ ۲۲ مرداد ۱۳۹۱
  مختار: خدایا بهشتت را نمیخواهم ، فقط آنقدر به من فرصت بده تا دستم دوباره به قبضه شمشیرم برسد ؛
  آنوقت اگر خواستی به دوزخم بفرستی ... بفرست .

 14. #44
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۸-بهمن-۲۷
  محل سکونت
  عازم میکده کرببلا می باشیم ؛
  نوشته ها
  6,390

  پیش فرض

  یا نعم الرفیق

  دستور آملی لاریجانی درباره چگونگی برخورد با دانشجویان منتقد  آیت*الله آملی لاریجانی در جلسه امروز مسئولان عالی قضایی با اشاره به این که باید تفکیک مناسبی میان عناوین مجرمانه و انتقادهای صریح و معقول و محترمانه صورت گیرد، گفت: انتقاد کردن برای ساختن است و دستگاه قضایی هم هیچ گاه خود را بی کم*و کاست نمی*داند و همواره آماده و پذیرای انتقادات است و از آن استقبال می*کند و هیچ مسئولی نیز نباید در هیچ جایگاهی خود را مصون از انتقاد بداند.

  رئیس دستگاه قضا به قضات سراسر کشور توصیه کرد در برخورد با انتقادهای تند دانشجویی که در چارچوب قانون و به دور از توهین و افترا و یا سایر عناوین مجرمانه مطرح می شود، توصيه حکيمانه مقام معظم رهبري را رعايت کرده و مدارا کنند.

  رئیس قوه قضاییه با اشاره به نمونه هایی از توهین ها و موارد کذب برخی رسانه ها و پایگاه های اطلاع رسانی داخلی به مقامات مسئول در قوای مختلف تاکید کرد: توهین های صورت گرفته در قالب برخی مطالب رسانه ای و یا برخی اظهارات نادرست حتی از تریبون های رسمی کشور را هیچ عقل سلیمو دلسوزی انتقاد نمی داند و هدف این گونه مطالب کذب و توهین و افترا، تضعیف جایگاه مجلس، دولت و قوه قضاییه است و دستگاه قضایی در عین حالی که از هرگونه انتقادی حتی انتقاد تندی که در چارچوب قانون و متین مطرح شود استقبال خواهد کرد ولی اجازه توهین را نخواهد داد.

  آیت*الله آملی لاریجانی با تاکید بر این*که مجلس، دولت و قوه قضاییه، نهادها و ارکان جمهوری اسلامی ایران هستند و نباید جایگاه آنها آماج تخريب*ها قرار گيرد، گفت:* متاسفانه برخی اظهارنظرها و توهین*ها و تخریب*ها بوی خیانت می*دهد و شبیه اقدامات تخریبی منافقان در ابتدای انقلاب راجع به مسئولان است و باید بساط این*چنین روندی برچیده شود.

  رئیس قوه قضاییه اظهار کرد: نمایندگان مجلس و مسئولان اجرایی و قضایی نیز باید مراقب باشند تا در اظهاراتشان خدای ناکرده حرمت و آبروی اشخاص را زیر سؤال نبرند و دستگاه قضايي را ملزم به ورود نسازند.


  آیت*الله آملی لاریجانی در ادامه به سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با دانشجویان و استادان دانشگاه** و تاکید ایشان بر لزوم حضور مسئولان عالی نظام و سایر مسئولان در دانشگاه*ها و شنیدن سخنان و انتقادات دانشجویان اشاره کرد و از آمادگی خود برای حضور در جمع دانشجویان خبر داد و تصریح کرد: جوانان ما عمدتا کسانی نیستند که عناد داشته باشند و شور و نشاط جوانی و انقلابی آنها قطعا با انتقاد و بیان مسائل و مشکلات همراه است و حضور مسئولان در دانشگاه*ها موجب آشنایی مسئولان با مطالبات دانشجویی و پاسخگویی می*شود، و اين کار بسيار پرثمري است.

  رئیس قوه قضاییه در پایان گفت:* اینجانب پیش از این نیز همواره در محیط*های دانشجویی حضور داشته و از ابتدای امسال نیز پيشنهاد دیدار با دانشجویان را به مسئولان ذي*ربط در دانشگاه*ها داده*ام که البته متاسفانه تاکنون اجابت نشده است.

  http://snn.ir/news-13910525104.aspx

 15. #45
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۴۸-دی-۱۱
  محل سکونت
  شیرازووو ، فلکه گازوو ، کوچه درازووو ، در بازووو
  جنسيت
  برادر
  سن
  -1993
  نوشته ها
  11,600

  پیش فرض

  بند اول دفاعیه که امکان قرائت در دادگاه نیافت

  1- مواردی که اینجانب در یادداشت مورد شکایت دادستان ذکر کرده*ام، واقعیاتی است که ناشی از فعل برخی از افراد در دستگاه قضایی می*باشد و ضمناً اینجانب گله و شکایتی را نسبت به هم*صنفان خود یعنی روزنامه*نگاران و اهالی رسانه مطرح کردم. این یادداشت براساس آیمه کریمه*ی «لاَّ يُحِبُّ اللّهُ الْجَهْرَ بِالسُّوَءِ مِنَ الْقَوْلِ إِلاَّ مَن ظُلِمَ» نگاشته شد و فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار نوروزی 1391 در حرم مطهر امام رضا (ع) شاهدی بر صحت حقانیت این یادداشت می دانم. آنجا که فرمودند: حالا اين حرف من بهانه*اى نشود براى اينكه يك عده*اى بروند جوانهاى انقلابى را به عنوان جوانهاى تند، مورد ملامت و شماتت قرار بدهند؛ نه، من همه*ى جوانهاى غيور كشور را، جوانهاى مؤمنِ انقلابى كشور را فرزندان خودم ميدانم و پشت سر آنها قرار ميگيرم؛ من از جوانان انقلابى و مؤمن و غيور حمايت ميكنم؛ منتها همه را توصيه ميكنم به اين كه در رفتار خود، با اخلاق اسلامى رفتار كنند؛ قانون را مراعات كنند. همه بايد قانون را مراعات كنند. تجسم انقلاب در قانون جمهورى اسلامى است.
  مختار: خدایا بهشتت را نمیخواهم ، فقط آنقدر به من فرصت بده تا دستم دوباره به قبضه شمشیرم برسد ؛
  آنوقت اگر خواستی به دوزخم بفرستی ... بفرست .

 16. #46
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۴۸-دی-۱۱
  محل سکونت
  شیرازووو ، فلکه گازوو ، کوچه درازووو ، در بازووو
  جنسيت
  برادر
  سن
  -1993
  نوشته ها
  11,600

  Angry چه کسی پاسخگوی فرار فائزه هاشمی است؟

  سؤال بسیار مهمی که در اذهان عمومی مطرح است، این است که با وجود محکومیت قطعی فائزه هاشمی رفسنجانی چگونه وی توانسته است از کشور خارج شود؛ خروجی که مشخص نیست برگشتی در کارش باشد!
  در هر نظام سیاسی گروهی برای تحقق اهداف خاص به مقابله با نظام موجود می*پردازند، ولی وظیفه نظام حاکم ایجاب می*کند که *با ناهنجاری*های سیاسی برخورد کند تا بدین وسیله موجبات *جلوگیری از ناهنجاری*ها را فراهم سازد.
  ادامه مطلب در ...
  مختار: خدایا بهشتت را نمیخواهم ، فقط آنقدر به من فرصت بده تا دستم دوباره به قبضه شمشیرم برسد ؛
  آنوقت اگر خواستی به دوزخم بفرستی ... بفرست .

 17. #47
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۴۸-دی-۱۱
  محل سکونت
  شیرازووو ، فلکه گازوو ، کوچه درازووو ، در بازووو
  جنسيت
  برادر
  سن
  -1993
  نوشته ها
  11,600

  پیش فرض 9دی: آقازاده ها در راه لندن، روزی طلب ها در راه زندان

  ضرورت اصلاح برخی روندها؛

  آقازاده ها در راه لندن، روزی طلب ها در راه زندان

  گروه سیاسی 9 دی: همزمان با خبر خوش و امید بخش برخورد قاطع دستگاه قضایی با اختلاس گران بیت المال و صدور حکم اعدام چهار نفر از مفسدین اقتصادی پرونده بزرگ فساد بانکی هفته گذشته خبر خروج یکی دیگر از فرزندان هاشمی رفسنجانی به مقصد «لندن» که اتفاقا همچون فرزند قبلی وی در فتنه 88 نقش فعالی ایفا نمود، جامعه خبری و سیاسی کشور را تحت تاثیر قرار داد. فائزه هاشمی پس از آنکه انتقادات فراوانی به عملکردش در ماجرای اغتشاشات خیابانی 25 خرداد، روز عاشورا و...در میان جوانان بروز کرد، و هنگامیکه در مصاحبه با یک نشریه خارجی مسئولین کشور را نوعی رجاله و... خواند با فشار مضاعف افکار عمومی مواجه شده و بالاخره به دادگاه احضار و مورد محاکمه قرار گرفت . گو آنکه اتهامات سنگینی می بایست در پرونده وی وارد می شد اما شاید با برخی اعمال نفوذها این موارد سانسور شد اما سرانجام پس از چند مرحله تعویق برگزاری دادگاه، دستگاه قضایی حکمی نه چندان اقناع کننده و متناسب با اتهامات را علیه وی صادر کرد که این حکم نیز قریب 5 ماه علیرغم قطعیت، روی زمین باقی ماند. این در حالی بود که مهدی رفسنجانی نیز علیرغم فعالیت در نقش لیدری مالی و اجرایی فتنه 88 توسط برخی از افراد خانواده رفسنجانی به لندن فرستاده شد تا به اصطلاح آب ها از آسیاب افتاده و بار دیگر وی به کشور باز گردد.

  محسن هاشمی: احتمالا خواهرم به لندن رفته است!
  محسن هاشمی رفسنجانی برادر بزرگ فائزه هاشمی رفسنجانی اما در واکنش به خروج خواهرش از کشور از دلیل و مقصد سفر خواهرش پرده برداشت و گفت که او احتمالا به لندن برای دیدار با پسرش(حسن لاهوتی) رفته است. این در حالی است که به هنگام خروج مهدی هاشمی نیز اعضای خانواده وی همچون اکبر هاشمی رفسنجانی، با معمولی دانستن این خروج اعلام کرده بودند که او برای سرکشی از واحد آکسفورد دانشگاه آزاد- واحدی که بعدها مشخص شد اساسا وجود خارجی نداشته و تنها دروغی بوده که به خورد مردم داده شده - به لندن رفته ، فراری در کار نبوده و پس از اتمام این ماموریت خطیر به تهران باز می گردد! محسن هاشمی ادامه داده است: فائزه قانونی رفته و مشکلی ندارد و هیچ وقت ممنوع*الخروج نبوده و نیست. و احتمال میدهم به خاطر اینکه پسرش(حسن لاهوتی) در لندن تحصیل می*کند رفته تا به او سر بزند. این در حالی است که سیدمحمود علیزاده طباطبایی وکیل فائزه هاشمی هم درباره عدم اجرای حکم فائزه هاشمی رفسنجانی گفت: برای اجرای حکم فائزه هاشمی چندین مرتبه اقدام شده اما زندان خالی وجود ندارد! هزاران محکوم به زندان در انتظار اجرای حکم خود هستند و این در حالی است که زندان*ها هنوز خالی نشده*اند. اما رئیس سازمان زندان*ها با رد ادعای عدم اجرای حکم فائزه هاشمی به خاطر پر بودن زندان*ها گفت: هر فردی که از سوی دادستان معرفی شود را در زندان پذیرش می*کنیم. غلامحسین اسماعیلی در واکنش به اظهارات وکیل فائزه هاشمی درباره اینکه عدم اجرای حکم فائزه هاشمی به خاطر پر بودن زندان*ها است اظهار داشت: این ادعا درست نیست و عدم اجرای حکم ربطی به جمعیت داخل زندان*ها ندارد. وی ادامه داد: هرکس که از سوی دادستانی معرفی شود، ما پذیرش می*کنیم. رئیس سازمان زندان*ها درباره این ادعا که هزاران زندانی در انتظار اجرای حکم خود هستند ولی زندان*ها خالی نشده است گفت: چنین ادعایی صحت ندارد و هرکس که از سوی دادستان معرفی شود، قطعا از سوی زندان*ها پذیرش می*شود. نوع واکنش این مقام عالی قضایی که در جایگاه رئیس سازمان زندان ها قرار دارد به خوبی نشان می دهد که قاضی قبل از خروج این مجرم امنیتی از ایران، اقدامی برای اعلام حکم فائزه به زندان نداشته و مناسب است دادستانی در این ارتباط مردم و رسانه ها را در جریان علت عدم اجرای حکم قرار دهد.

  دیداری خاص از جنس دانشجویی با رهبری
  اما دیدار اخیر دانشجویان با مقام معظم رهبری حاوی نکات برجسته*ای از برآیند نگاه مثبت و فعال جنبش دانشجویی به حاکمیت و برخی انتقادات این تشکل*ها به رویه*های شکل*گرفته در دستگاه*های مختلف بود. این دیدار نشان داد که اتفاق نظر خاصی میان جوانان دانشجو با پیر و مقتدای فرزانه انقلاب اسلامی وجود دارد و مع*الاسف هر دوی این نگاه*ها توسط برخی از مسئولین به فراموشی سپرده شده است. یکی از همین انتقادات، گلایه*های دانشجویان به تغییرات اولویت*ها در بخش هایی از بدنه دستگاه قضایی بود. وقتی دانشجویان از خطوط قرمز جدید در بخشی از قوه قضائیه سخن گفتند که این خط*کشی*ها باعث شده تا برخی متهمین و مجرمین امنیتی، شمشیر برکشیده علیه انقلاب اسلامی، امام، رهبری و مردم، آزادانه در فضای جمهوری اسلامی علیه جمهوری اسلامی هتاکی کرده و امنیت سیاسی، اخلاقی و روانی جامعه را مخدوش سازند اما رگ برخورد دستگاه قضایی آنان را در محاصره قانون گرفتار نساخته ولی در مقابل، افرادی همچون حسن روزی*طلب و امیرحسین ثابتی یا چند دانشجو یا فعال سیاسی و رسانه ای ارزشی دیگر به دلیل انتقاد از رفتارهای سیاسی یکی از سران قوا در فتنه 88 یا موارد مشابه با احکام و برخوردهای تند - به تعبیر رهبری فرزانه انقلاب اسلامی- دستگاه قضایی به محاکمه، مجازات، حبس و ... برسند. در این میان این سوال مطرح می*شود که چرا مجرمانی همچون فائزه رفسنجانی که اینهمه جسارت به انقلاب، امام، رهبری و مردم را در کارنامه خود دارند، اینهمه به ساماندهی اغتشاشات خیابانی پرداخته و براندازی نظام را تجربه کرده است، پس از دریافت حکم دستگاه قضایی می*تواند به راحتی از کشور بگریزد؟ چرا چنین مجرم دانه*درشتی همچون برادر لندن نشین*اش، حتی ممنوع الخروج نیز نمی شود و حتی وکیلش نیز برای دستگاه قضایی ، خط و نشان کشیده و عدم وجود جای خالی در زندان! را مایه عدم اجرای حکم فائزه بخواند اما قوه محترم قضایی ذره*بین عدالت را برداشته و دنبال محدود کردن چند طلبه یا دانشجوی منتقد و فعال رسانه*ای و مطبوعاتی برآمده است همان طور که رهبر انقلاب فرمودند قوه قضاییه استدلال هایی در ارتباط با این مسائل دارد که خوب است با توجه به توصیه رهبر انقلاب، این استدلال ها با مردم در میان گذاشته شود.
  وقتی برخورد دستگاه قضایی با مجرمان امنیتی فتنه 88 که بی*واسطه توسط سرویس*های بیگانه هدایت می*شدند در برخی موارد با جریمه*های اندک مالی یا حبس*های کوتاه مدت همراه می*شود و در مواردی نظیر فایزه رفسنجانی همین احکام نه چندان قاطع و متناسب با جرایم صورت گرفته نیز اجرایی نمی*شود، می*توان افکار عمومی را نسبت به رویه دستگاه قضا اقناع نمود؟ این قلم مشفقانه و دلسوزانه، در صدد رفع تمامی اتهامات شائبه برانگیز از این دستگاه است تا قوه قضائیه همانگونه که در بسیاری موارد - همچون پرونده فساد اخیر - موفق ، سربلند و روسفید بیرون آمد، در سایر موارد نیز باید با قاطعیت انقلابی وار شود.از این روست که گفت*وگوی صریح و رو در روی مسئولین قضایی و پاسخگویی به افکار عمومی را به آنان پیشنهاد می*کنیم. در این بین خوب است که فرمایش اخیر مقام معظم رهبری در دیدار با دانشجویان را مروری کرده و در آن تامل نمائیم.آنجا که معظم له فرمودند: «از جمله مطالبى كه گفته شد، مسئله*ى سايتها و وبلاگها و برخوردى است كه در محيط دانشجوئى با اينها ميشود. من اتفاقاً اخيراً يك گزارشى در اين زمينه خواستم و دريافت هم كردم. البته قوه*ى قضائيه قاعدتاً استدلالهائى دارد؛ كه اگر چنانچه بيايند در جلسات جوانها و دانشجوها شركت كنند و بشنوند و بگويند، احتمالاً بعضى از سؤالها پاسخ داده خواهد شد؛ ليكن من هم عقيده*ام همين است كه در قبال اظهارنظرِ احياناً قدرى تند يك جوان دانشجو خيلى نبايد حساسيت وجود داشته باشد. فرق است بين آن كسى كه با نظام مخالف است، با نظام معارض است، قصد دشمنى دارد، قصد عناد دارد، با آن كسى كه نه، از روى احساسات يك مطلبى را بيان ميكند؛ ولو ممكن است آن مطلب درست نباشد، يا آن نحوه*ى بيان كردن را هم من نپسندم... ولى برخورد با اين جوانها، به نظر ما هم همين است؛ نبايد خيلى برخورد خشن و تند و آنجورى باشد». چنانچه از این بیانات رسا مشخص می شود، مطالبه اول رهبری فرزانه نسبت به دستگاه قضایی آن است که ایشان در جمع دانشجویان حضور یافته و گوش شنوایی برای انتقادات و البته زبانی برای بیان استدلالات خود به دانشجویان فراهم آورند تا شاید برخی از سئوالات دوطرف از یکدیگر برطرف گردد. گو آنکه با همه این تفاصیل آنچه از ادامه فرمایشات ایشان مستفاد است آنکه معظم له به صراحت نوع برخورد تند با دانشجویان را بر خلاف عقیده خود بیان فرموده و برخوردهای اینچنینی را رد کردند. این در حالی است که رهبری فرزانه انقلاب اسلامی در اولین روز سال جاری نیز در مشهد مقدس فرموده بودند:« اين رسانه*هاى الكترونيكى و اينترنتى متأسفانه موجب شده است كه افراد بى*محابا عليه يكديگر حرف بزنند، بد بگويند. بايد از طرف مسئولين كشور براى اين هم يك جورى تدبير بشود. ولى عمده اين است كه خود ما مردم، خودمان را مقيد كنيم به اخلاق اسلامى؛ خودمان را مقيد كنيم به قانون. حالا اين حرف من بهانه*اى نشود براى اينكه يك عده*اى بروند جوانهاى انقلابى را به عنوان جوانهاى تند، مورد ملامت و شماتت قرار بدهند؛ نه، من همه*ى جوانهاى غيور كشور را، جوانهاى مؤمنِ انقلابى كشور را فرزندان خودم ميدانم و پشت سر آنها قرار ميگيرم؛ من از جوانان انقلابى و مؤمن و غيور حمايت ميكنم؛ منتها همه را توصيه ميكنم به اين كه در رفتار خود، با اخلاق اسلامى رفتار كنند؛ قانون را مراعات كنند». وحال این سئوال مطرح می شود که وظیفه دستگاه قضایی در عملی ساختن فرامین معظم له چگونه اجرایی خواهد شد؟
  قوه قضاییه نشان داده است که اراده تحقق منویات رهبری را دارد و جامعه نیز منتظر تحقق این منویات است. ان شاءالله

  http://9day.ir/issue/1/63/1/%d8%b4%d...AF%D8%A7%D9%86
  مختار: خدایا بهشتت را نمیخواهم ، فقط آنقدر به من فرصت بده تا دستم دوباره به قبضه شمشیرم برسد ؛
  آنوقت اگر خواستی به دوزخم بفرستی ... بفرست .

 18. #48
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۸-بهمن-۲۷
  محل سکونت
  عازم میکده کرببلا می باشیم ؛
  نوشته ها
  6,390

  پیش فرض

  یا نعم الرفیق

  شنیدم فائزه هاشمی بعد از دو هفته بر گشته . نصف شب و بی سر و صدا .

 19. #49
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۴۸-دی-۱۱
  محل سکونت
  شیرازووو ، فلکه گازوو ، کوچه درازووو ، در بازووو
  جنسيت
  برادر
  سن
  -1993
  نوشته ها
  11,600

  پیش فرض

  نوشته اصلی توسط مشكات نياز نمایش پست اصلی
  یا نعم الرفیق

  شنیدم فائزه هاشمی بعد از دو هفته بر گشته . نصف شب و بی سر و صدا .
  مختار: خدایا بهشتت را نمیخواهم ، فقط آنقدر به من فرصت بده تا دستم دوباره به قبضه شمشیرم برسد ؛
  آنوقت اگر خواستی به دوزخم بفرستی ... بفرست .

 20. #50
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۴۸-دی-۱۱
  محل سکونت
  شیرازووو ، فلکه گازوو ، کوچه درازووو ، در بازووو
  جنسيت
  برادر
  سن
  -1993
  نوشته ها
  11,600

  پیش فرض برخورد با جوانان انقلابی از قوه قضاییه تا دادگاه ویژه روحانیت !!

  برخورد با جوانان انقلابی از قوه قضاییه تا دادگاه ویژه روحانیت !!

  شلاق،حبس و نفي بلد احكام سه طلبه ناهي از منكر!/تحصن طلاب در حوزه امام صادق(ع)بروجرد
  به نقل از رجانیوز : در حالي كه رهبر انقلاب بارها نسبت به برخوردهاي تند با جوانان انقلابي ابراز انزجار كرده و در فرمايشات خود ضمن دعوت از همه برای پایبندی به اخلاق اسلامی و قانون تاكيد كردند: "مبادا كسانی به بهانه*ی این حرف جوانان انقلابی را به عنوان جوان*هاى تند، مورد ملامت و شماتت قرار بدهند؛ نه، من همه*ى جوان*هاى غيور كشور را، جوان*هاى مؤمنِ انقلابى كشور را فرزندان خودم مي*دانم و پشت سر آنها قرار مي*گيرم؛ من از جوانان انقلابى و مؤمن و غيور حمايت مي*كنم" اما رويه برخور با جواناني كه بنابر احساس تكليف شرعي و ديني خود اقدام به امر به معروف و نهي از منكر *مي*كنند، هنوز ادامه دارد.
  حكم دادگاه ويژه روحانيت كه در آن سه تن از طلاب ناهي از منكر بروجرد را به شلاق، حبس و نفي بلد
  محكوم كرده است، با اعتراض و تجمع جمعي از طلاب بروجردي در مدرسه علميه امام صادق عليه السلام اين شهر همراه شد.

  ماجرا از آنجا آغاز شد كه جمعی از طلاب و روحانیون بروجردی از چند سال پيش و در لبيك به فرمان رهبر معظم انقلاب، فعالیت*های علمی و فرهنگی خود را در باب امر به معروف ونهی از منکر، فرهنگ*سازی مقوله مهم حجاب و همچنين مطالبه عدالت و نظارت مردم بر عملکرد مسئولین آغاز كردند.
  از جمله فعاليت*هاي اين جمع نامه*اي به مسئولان شهر و استان بود كه با امضاي 90 تن از طلاب و روحانيون منتشر شد. طلاب در اين نامه با يادآوري نمونه*هايي مصداقي از روند بدحجابي، خواستار جلوگيري از آن شدند.
  گسترش پديده بدحجابي در اماكن عمومي شهري كه زادگاه بزرگاني همچون آيت الله بروجردي بوده و بنا بر اين بود تا قم ثاني شود باعث جريحه*دار شدن احساسات و عواطف ديني اهالي بروجرد شده بود كه بر اين باور بودند از سوي مسئولان اقدام لازم براي جلوگيري از آن صورت نگرفته است.

  طلاب و روحانيون پس از آن كه پاسخي به اين نامه از سوي مقامات مسئول دريافت نكردند، در مقابل یکی از کلانتری*های شهر بروجرد اقدام به تجمعي آرام و مسالمت*آمیز كرده و از نیروی انتظامی خواستند تا با مظاهر فساد و بی*بندوباری در بروجرد برخورد كنند.

  پس از اين تجمع مسئولان نهادهاي امنيتي و انتظامي به جای پاسخ*گويی مناسب و منطقی به مطالبات قانونی طلاب، در برخوردي توهين آميز سه تن از آنها را احضار و به مدت 6 روز بازداشت کردند و بعد از آن نيز دادگاه وي*ژه روحانيت در حكمي عجيب متهم رديف اول را به تحمل 6 ماه حبس، 30 ضربه شلاق، پرداخت يك ميليون ريال جزاي نقدي و 5 سال اخراج از شهر بروجرد و متهم رديف دوم و سوم را هر كدام به ترتيب به تحمل يكصد روز حبس، 20 ضربه شلاق و پرداخت پانصد هزار ريال جزاي نقدي محكوم كرد.

  پس از آن جمعي از طلاب و فضلای بروجردی در اعتراض به این حکم و دیگر رفتارهای نامناسب برخی از مسئولان بروجردي با طلاب ولایی و انقلابی در مسجد مدرسه علميه امام صادق (علیه السلام) این شهر تجمع و اعلام كردند تا زماني که مطالبات به حق مردم انقلابي بروجرد در مقابله روند بي*حيايي در جامعه و همجنين موضوع برخورد تحکم آمیز و غیرقانونی كه در چند سال اخیر با نیروهای انقلابی و ولايی توسط برخي از نهادها صورت گرفته است، رسیدگی نشده به اعتراض خود ادامه خواهند داد.

  در همين زمينه آيت الله علم*الهدي امام جمعه مشهد نيز در نامه*اي خطاب به رئيس ستاد احياي امر به معروف و نهي از منكر كل كشور با ابراز تاسف از تعقيب قانوني جمعي از طلاب بسيجي ناهي از منكر در بروجرد توسط دادگاه ويژه روحانيت اهواز، اين اقدام را برخورد ناحقي با آمرين به معروف كه سبب جريحه*دار شدن عواطف ديني مردم شده است برشمرد و از حجت الاسلام و المسلمين زرگر خواست تا اين مطلب جدا پيگيري كند.

  پانوشت » !!!!!  :: موضوعات مرتبط: گزارش ویژه ( خبری )، روزنوشت، سیاسی، فرهنگی
  :: برچسب*ها: قوه قضاییه, حرفهای رهبری, طلبه های ناهی از منکر, شلاق, حبس و نفي بلد احكام سه طلبه ناهي از منكر, تحصن طلاب در حوزه امام صادق, ع, بروجرد, حرفهایی برای نگفتن, حمید مشایخی راد, دادگاه ویژه روحانیت
  مختار: خدایا بهشتت را نمیخواهم ، فقط آنقدر به من فرصت بده تا دستم دوباره به قبضه شمشیرم برسد ؛
  آنوقت اگر خواستی به دوزخم بفرستی ... بفرست .

 21. #51
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۸-بهمن-۲۷
  محل سکونت
  عازم میکده کرببلا می باشیم ؛
  نوشته ها
  6,390

  پیش فرض

  یا نعم الرفیق  خبرنگار دیگری درباره نظر مقام معظم رهبری در خصوص مسامحه در برخورد با دانشجویان پرسید که محسنی اژه ای در پاسخ گفت: اگر ملتزم به قانون باشیم به نفع همه است باید مرز افترا و انتقاد جدا شود. به طور طبیعی هر کسی که دارای خدمات و سوابق درخشان باشد را نمی توان به صرف خدماتش متخلف و مجرم ندانست و از دستگاه قضایی انتظار داشته باشیم با وی برخورد نکند.
  باید نوع رسیدگی و مجازات متناسب با شرایط و انگیزه باشد. اگر جرمی با انگیزه شرافتمندانه انجام شود، رسیدگی می شود، اما مشمول تخفیف است.
  پس از فرمایشات مقام معظم رهبری رئیس قوه قضائیه به قضات سفارش کردند این موضوع را مورد توجه داشته باشند همچنین مقام معظم رهبری سفارش کردند تا جایی که لازم نیست فرد به انفرادی نرود حال اگر رفت، زمان آن طولانی نشود. تناسب مجازات با جرم و مجرم باید لحاظ شود. اگر کسی الزام به بازداشتش نیست نباید بازداشت شود.

  ---
  نکات دیگه ای هم تو مشروح خبر هست ک جالبه

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
درباره ما

جامعه مجازی رهپویان به عنوان شبکه اجتماعی اعضاء کانون فرهنگی رهپویان وصال از سال 1381 و به عنوان یکی از قدیمی ترین تالارهای گفتمان فضای وب فارسی مشغول به فعالیت می باشد. تمامی تلاش دست اندرکاران مجموعه، فراهم آوردن محیطی سالم، مفید و آموزنده برای کاربران گرامی می باشد بدیهی است مطالب درج شده نظرات کانون رهپویان وصال نبوده و نظرات رسمی در سایت رهپویان وصال درج می گردد.

ارسال پیام به مدیر سایت
session بارگذاری مجدد کد امنیتی مندرج در تصویر را وارد کنید:
شادی روح 14 شهید کانون فرهنگی رهپویان وصال صلوات