کاربری
کاربر گرامی به خوش آمدید . اگر این نخستین بازدید شما از سایت است , لطفا ثبت نام کنید:
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3
 1. #1
  عضو قدیمی
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۹-دی-۲۵
  محل سکونت
  شیراز
  جنسيت
  خواهر
  نوشته ها
  1,960
  امتیاز : 14,643
  سطح : 78
  Points: 14,643, Level: 78
  Level completed: 49%, Points required for next Level: 207
  Overall activity: 3.0%
  افتخارات:
  VeteranCreated Album pictures10000 Experience PointsTagger First ClassSocial
  تشکر کردن : 7
  تشکر شده 3,307 در 1,297 پست
  مخالفت
  0
  مخالفت شده 1 بار در 1 پست

  پیش فرض شهید حسن صیادیان

  در گرما گرم تا بستان سال 1343 شمسی در خا نواده مذهبی صیادیان کودکی به دنیا می آید که با تاسی بر سومین خورشید امامت نامش را حسن می گذارند . در همان اوان کودکی مورد هجوم انواع تلخی های ناشی از بیماری قرار می گیرد تا از همان ابتدا برای آینده ای سخت تر ساخته شود به همین خاطر دو سال بیشتر نداشت که به یک بیماری صعب العلاجی گرفتار می شود که با توسل به ثامن الحج (ع) امام علی بن مو سی الرضا (ع) شفا یافت . دو سال بیشتر ازاین واقعه نگذشت که تن نحیفش زیر چرخ های ماشین می رود و بر اثر این تصادف هو لناک به شدت مجروح می گردد ولی باز به لطف الهی بهبود می یابد و پس از بهبودی دچار عارضه لکنت زبان می شود که تا پایان عمر این بیماری او را رنج می دهد .

  وقتی در سن شش سالگی وارد دبستان شد هنوز دو سال بیشتر از ورودش به مدرسه نگذشته بود که دو باره بر اثرتصادف ضربه مغزی

  می شود واین بار هم به لطف الهی شفا می یابد .گویا تقدیر چنین است که او بماند تا در زمان لازم برای اسلام سر بازی فداکار باشد و

  جان با رزش خود را آگاهانه نثار راه خدا و اسلام و قران نماید .

  بعد از ورودش به مقطع راهنمایی تحصیلی زمان زیادی نمی گذرد که امت مسلمان علیه دیکتاتور ی شاه قیام می کنند و حسن آقا هم خود را در این کار سهیم می بیند و با سن کم ولی با شعور و شناخت بالا به ندای رهبر و امام خود لبیک می گوید و همپای دیگر مردم

  مبارز به پخش اعلامیه های امام خمینی- ره - می پر دازد . وقتی وارد دبیر ستان شد دیگر این حسن آقا جوانی پخته ، قابل و توانا و نیرویی آماده و در خدمت امام وانقلاب است که علاوه بر درس و تحصیل گوش به فرمان رهبر ش می باشد واین در حالی است که

  انقلاب پیروز شده و نیاز مبرمی به چنین نیرو های کارامدی است و شهید حسن آ قای صیادیان هم اعلام آمادگی می نماید و به فر مان رهبرش لبیک می گوید و به کمک جهاد گران جهاد سازندگی می شتابد و کار تحصیلات را شبانه ادامه می دهد تا بتواند بهتر خدمت کند . اما با این همه او سیراب نمی گردد و با هجوم لشگر بعث عراق به سرزمین اسلا می ایران آرام و قرار از او گرفته می شود و خود را آماده اعزام به جبهه میکنداما با مشکلاتی که برای اعزامش پیش می آید موفق به حضور در جبهه نمی شود ولی با تلاش ها وپیگیری مجدانه سرانجام در اسفند ماه 1361 شمسی موفق به اعزام به جبهه ها می گردد تا اینکه با شرکت در عملیات پیروزمند فتح المبین روح پاک و ملکوتی این عزیز سفر کرده در این عملیات غرور آفرین به پرواز در می آید و به آرزوی دیرینه اش یعنی شهادت در راه خدا می رسد .
  [["Arial"][/FONT]

 2. #2
  عضو قدیمی
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۹-دی-۲۵
  محل سکونت
  شیراز
  جنسيت
  خواهر
  نوشته ها
  1,960
  امتیاز : 14,643
  سطح : 78
  Points: 14,643, Level: 78
  Level completed: 49%, Points required for next Level: 207
  Overall activity: 3.0%
  افتخارات:
  VeteranCreated Album pictures10000 Experience PointsTagger First ClassSocial
  تشکر کردن : 7
  تشکر شده 3,307 در 1,297 پست
  مخالفت
  0
  مخالفت شده 1 بار در 1 پست

  پیش فرض

  ویژگی ها و خصوصیات اخلا قی شهید حسن صیا دیان

  قناعت :

  قناعت یکی از بارز ترین ویژگی این شهید عزیز است و این ریشه در تر بیت خانوادگی و ی داشت . لباس ساده می پو شید .غذایی بسیار ساده می خورد .اصلا در بند جمع آوری مال یا برهم زدن موقعیتی که بوی تکاثر بدهد نبود . بیشتر به فکر محرومین بود . خلاصه به کم قانع بود .

  رعایت اصول اخلاقی :

  ادب – تواضع و فروتنی – رضایت پدر و مادر – صله رحم – برخورد مناسب با دیگران و صفا و صممیت – تنفر از دروغ و فریب از جمله موازین اخلاقی بود که شهید صیا دیان در خود نها دینه کرده بود .

  حسن جوانی موّدب و خوش بر خورد بود تواضع و ادب در رفتارش آشکار بود . روحیه ای با عاطفه و سیمایی عارفا نه داشت . به آرامی سخن می گفت و به همه محبت می ورزید . صله رحم برایش یک اصل بود و در مقابل فرامین والدینش فرمانبردار و مطیع بود ودر نهایت احترام با آنان برخورد می کرد . اگر او نبود خیلی از کار های زندگی با زحمت ومشکل بر طرف می شد و همین امر او را محبوب همه بخصوص پدر و مادرش کرده بود . حسن کمک به پدر و مادر را یک عبادت می دانست .

  عاشق اسلام ، امام (ره) و جبهه:

  عشق ورزی وی به دستور العمل های دین مبین اسلام وی را زبانزد کرد.او مطیع دستورات رهبر و ولی فقیه بود و جز به خط امام به هیچ چیز دیگری نمی اندیشید و او میگفت : من باید فدای اسلام شوم . وقت رفتنش به جبهه که رسید به مادرش گفت : اگر شهید شدم حق نداری گریه کنی چون که گریه تو لبخند ی خواهد شد بر لبان دشمن در حالی که لبخند تو خنجری می شود بر قلب دشمن .

  حسن رفتن به جبهه را برای خود و اجب می دانست و آن را مکانی برای آدم شدن واقعی محسوب می کرد و بر این اعتقاد اصرار

  می ورزید .و قتی از او می پرسند برای چه به جبهه می روی می گوید : می روم تا آدم شوم .

  [["Arial"][/FONT]

 3. #3
  عضو قدیمی
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۹-دی-۲۵
  محل سکونت
  شیراز
  جنسيت
  خواهر
  نوشته ها
  1,960
  امتیاز : 14,643
  سطح : 78
  Points: 14,643, Level: 78
  Level completed: 49%, Points required for next Level: 207
  Overall activity: 3.0%
  افتخارات:
  VeteranCreated Album pictures10000 Experience PointsTagger First ClassSocial
  تشکر کردن : 7
  تشکر شده 3,307 در 1,297 پست
  مخالفت
  0
  مخالفت شده 1 بار در 1 پست

  پیش فرض

  مومنانیکه در راه خدا جهاد کنند و دشمنان دین را بکشند و یا خودشان کشته شوند ،خداوند جان ومال آنها را به بهای بهشت می خرد ، این وعده های خداست که در تورات و انجیل وقران یاد فرموده و با وفا تر از خدا کیست که به عهد خود وفا کند . ای اهل ایمان به حقیقت در این معادله با خدا سعادت وپیروزی بزرگی نسیب شما خواهد شد . با نام الله وبا سلام وصلوات بر محمد و دوازده جا نشین بر حقش به ویژه آخرین ستاره درخشان و فروزان عصمت وطهارت و با درود و سلام به رهبر کبیر انقلاب امام خمینی و با سلام بر تمامی شهدای راه حق وحقیقت از آدم تا به امروز که درراه خدا به خون غلتید ه اند؛ چند کلمه صحبت با نام وصیت نامه که وظیفه هر مسلمان است داشته با شم .

  من تا در میان شما بودم نتو انستم کاری کنم که رضایت خدارا جلب کنم انشا ء ا... وصیتم در شهادتم شاید مو ثر باشد و قطره ای از مسئولیت بیکرانم را انجام داده با شم .خدا یا چگونه و چطور با قلبی تیره و سیاه و پر از گناه می توانیم از تو خالقمان ال.. سپاسگزاری کنیم که بار دیگر بعد از 1400 سال گذشت زمان دو باره نمو نه ای از پیامبران تاریخ را برای ما فر ستاد تا ما را از بدبختی و گمراهی نجات بخشید و از و سو سه های شیطانی و حیوانی دوری کنیم . اما آیا حال ما می تو انیم بجز پند و اندرز های پیا مبر گونه اش مسیر قلب هایمان که مسیر شیطان و حیوانی بوده به صراط المستقیم که مسیر اولیا ء خداو در خط ا... جهت دهیم .

  پر وردگا را چگونه با این همه کناه ایی که کرده ایم از چنین نعمت توشر منده نشویم . خداندا این لطف بزرگ و بی نهایت است که در حق بندگانت کردهای تا دوباره به فطرت خود باز گردیم ودر راه ا... گام بر داریم . به لطف بیکران و با عظمت تو است که قلم از روی کا غذم حرکت می کند و زبان به سخن در می آید . از نا فر مانی هایی که بر تو روا داشته ام به خود می لرزم

  چون درک کرده ام چه بو ده ایم وچه کر دهایم ود ر چه مسیری حرکت می کردیم و عاقبت جامعه مان به کجا می رسید و امروز در ملت ما چه دگر گونی ایجاد شده . ما می دانیم چه می کنیم و در چه راهی حرکت میکنیم و عا قبت به کجا می رویم .

  الهی تو را شکر میکنم بر آن همه شهادت در راهت که مقام اولیاء است . آیا تعلق گرفتن این درجه شهادت به بندگان گنه کارت

  قابل تقدیر و تشکر نیست ؟

  خدایا ما که سعادت ولیاقت شهادت را در راه تو نداشته و نداریم ولی تو را به عظمت ومقام بندگان پذیرفته شدهدر درگاهت قسم می دهیم که توفیق و سعادت گناه نکردن را به ما عطا فرما .

  برادران : ما مدعی هستیم که مسلمانیم ، شیعه علی(ع)وپیرو محمد (ص) هستیم . نسبت دادن این القاب و صفات را به خود این چنین جوان های نا قابل را در راه ا... از دست دادن دارد چون موقعی که حضرت محمد (ص) به رسالت رسید که منطق خدارا بر جامعه حاکم کند و مردم مستضعف و ستم دیده ورنج کشیده را از دست ظا لمین ستمکار نجات بخشد ؛ ظالمین تصمیم گرفتند که ندای پیامبر و طرفدارانش را در گلو خفه کنند.موقعی که علی (ع) ندای حق سر می دهد دیگر معا ویه ها نمی توا نند کاخ سبز داشته با شند . از این جهت خون علی (ع) و پیروان علی (ع) از اول تا به حال مظلومانه بر زمین ریخته شده . چون شعار لا اله الا ا... سر دادند این نیست خدایی بجز خدای یکتا . خدایان کذایی نا بود هستند یعنی شرق و غرب نابود هستند . فقط صراط المستقیم است که راه خداست . پس این مسائل این تحریم ها ، این کشتار ها که در این راه می بینید تا زگی ندارد و تاریخ است که تکرار می شود .

  واما مسئو لیت شما : بپا خواستن بخصوص طبقه روشنفکر و تحصیل کرده و رو حانیت . پیامبر در مدت 3 2سال با فعالیت و زحمات طا قت فرسا یی چند نفر معدود ی را بیشتر نتو انست به راه راست هدایت کند . از مسلمان ها ابوذر ها – یاسر ها وچند تن دیگر . چون مردم در فقر فر هنگی و اقتصادی بسر می بر دند . سواد نداشتند و نمی فهمیند و فکر می کرند که حتما باید آقا با لا سر داشته باشند . باید برده باشند . باید نوکر باشند . آزادی و آزادگی و درست اندیشیدن را درک نمی کردند . یعنی در مسیر ا... بودن اصلا به مغزشان خطور نمی کرد . اما بر عکس امروز خوشبختانه اکثر جامعه با سواد و آگاه و بو اسطه چنین رهبری پیا مبر گونه که ما را با هشدار ها و پند و اندرز هایش بینا و توا نا می سازد . پس مگر ما امروز از اصحاب و یا ران پیا مبر کمتریم و به آن ها نمی رسیم ؟

  جواب را نزد خدا چگونه پس خواهیم داد ؟ ما امروز با این امکاناتی که داریم هر چه از بعد شرف و بعد معنو یت انسانی و تقوا از اصحاب پیامبر کمتر باشیم از قا فله ای که دم از او میزنیم عقب هستیم . چگونه و چطور خود را امتحان می کنیم و خود مان را قانع می کنیم که مسلما نیم شیعه علی و پیرو پیامبر و جزو یاران او با شیم آیا عملکرد هروز زندگی ما با عملکرد آن ها یکی است ؟ ببینید و سوال کنید که آنها چه کردند تا شما مدعیان راه آن ها همان کار و همان راه را طی کنید .

  عدهای می گویند ما که سواد نداریم و بیش از این نمی فهمیمیم و خدا بیش از این از ما توقع ندارد . خیر نه این طور نیست اگر تو سواد نداری فرزند ، برادر ، خواهر ، دوستانت و روحانیت که سواد دارند . آن ها مسئو لند که بگویند و تو یاد بگیری و آگاه شوی . بینش و سیا ست اسلامی پیدا کنی و تو مسئو لی بپذیری که چی و چه شده و چه باید کرد تا راهنمائیت کنند .

  امروز هیچ کس حق نداردبگوید من مسلمانم ، شیعه علی و پیرو محمدم و به عناوینی از کار کردن در راه پیشبرد اهداف انقلاب اسلا میمان شانه خا لی کند و حسین زمان را تنها بگذارد . مگر نشنیدید که خداوند فرموده زجر هایی که اولیا ی شما در راه خدا برای بندگان کشیده و به بهشت می روند تا شما بندگان آن زجر ها رانکشید . محال است که به بهشت بروید . پس چه می گویید و به چه می اندیشید . اولیای ما به خاطر رسالتی که دارند ما را به راه راست هدایت می کنند و ما را از ظلم و جور و ستم و خیانت ظا لمان و ستمکا ران با خبر می سازند و و ظیفه ما اطاعت و پیروی از اوامرآن ها در مقابل ظالمان متجا وز می باشد .
  [["Arial"][/FONT]

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
درباره ما

جامعه مجازی رهپویان به عنوان شبکه اجتماعی اعضاء کانون فرهنگی رهپویان وصال از سال 1381 و به عنوان یکی از قدیمی ترین تالارهای گفتمان فضای وب فارسی مشغول به فعالیت می باشد. تمامی تلاش دست اندرکاران مجموعه، فراهم آوردن محیطی سالم، مفید و آموزنده برای کاربران گرامی می باشد بدیهی است مطالب درج شده نظرات کانون رهپویان وصال نبوده و نظرات رسمی در سایت رهپویان وصال درج می گردد.

ارسال پیام به مدیر سایت
session بارگذاری مجدد کد امنیتی مندرج در تصویر را وارد کنید:
شادی روح 14 شهید کانون فرهنگی رهپویان وصال صلوات

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.1