کاربری
کاربر گرامی به خوش آمدید . اگر این نخستین بازدید شما از سایت است , لطفا ثبت نام کنید:
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10
 1. #1
  عضو جامعه
  تاریخ عضویت
  ۱۳۹۰-اسفند-۱۴
  محل سکونت
  خاک جنوب
  سن
  -1993
  نوشته ها
  171
  امتیاز : 5,288
  سطح : 46
  Points: 5,288, Level: 46
  Level completed: 69%, Points required for next Level: 62
  Overall activity: 0%
  افتخارات:
  Social1 year registeredTagger Second Class5000 Experience Points
  تشکر کردن : 1,147
  تشکر شده 676 در 153 پست
  مخالفت
  0
  مخالفت شده 0 در 0 پست

  پیش فرض بابابزرگ جبهه ها - صفرقلی رحمانیان

  انا لله و انا الیه الراجعون


  " صفرقلی رحمانیان " معروف به بابابزرگ جبهه ها
  پیرترین رزمنده دفاع مقدس که چند روز پیش به علت کهولت سن در بیمارستان حضرت ولی عصر (عج) شهرستان فسا استان فارس بستری بود
  ساعاتی پیش به پیش یاران شهیدش رفت


  شادی روح پر فتوحش فاتحه مع الاخلاص و الصلوات  .

  خرابتم ، آقا روح الله ...
  ------------
  علم ميگويد ماهي به خاطر دور شدن از آب به دلايل طبيعي ميميرد. اما هرکس يک بار بالا و پايين پريدن ماهي را ديده باشد تصديق ميکند که ماهي از بي آبي به دليل طبيعي نميميرد، ماهي به خاطر آب خودش را ميکشد.
  " خاک جنوب مثل دریاست آدم در آن حل میشود ... "

 2. 5 کاربر از پست مفید ارميا تشکر کرده اند .


 3. #2
  عضو جامعه
  تاریخ عضویت
  ۱۳۹۰-اسفند-۱۴
  محل سکونت
  خاک جنوب
  سن
  -1993
  نوشته ها
  171
  امتیاز : 5,288
  سطح : 46
  Points: 5,288, Level: 46
  Level completed: 69%, Points required for next Level: 62
  Overall activity: 0%
  افتخارات:
  Social1 year registeredTagger Second Class5000 Experience Points
  تشکر کردن : 1,147
  تشکر شده 676 در 153 پست
  مخالفت
  0
  مخالفت شده 0 در 0 پست

  Lightbulb این روزها کسی سراغی از «بابابزرگ جبهه*ها» نمی*گیرد

  .یادی از رزمنده*ای که دریابان گرد غفلت از چهر او زدود
  خبرگزاری فارس: «صفرقلی رحمانیان»، پیرمرد 105 ساله فسایی است که شاید به درست، لقب «بابا بزرگ جبهه*» را برایش برگزیدند؛* او در دوران جنگ هم با بیش از 70 سال سن یکی از پیرترین رزمندگان جبهه بود.  به گزارش گروه حماسه و مقاومت فارس (باشگاه توانا)، انگار عادتمان شده که وقتی اسطوره*ای به تاریخ پیوست تازه یادش بیفتیم و قهرمانی*هایش را پس از کوچش از این دنیا در بوق و کرنا کنیم و بگوییم که ای وای بر ما، عجب فرشته*ای بود فلانی و نشناختیمش! شاید هم این موضوع دیگر جزیی از فرهنگ ما شده و خورده گرفتن بر آن را باید استغفار کرد!
  ******


  عکسی که در اهواز کنار کارون گرفته شد

  *پیرمرد 105 ساله*ای که 66 ما سابقه جبهه دارد
  روزی که دزدی آمد و سنگی انداخت، پیرمرد توانش، طاق شد و کهولت سن را فراموش کرد و دو سال تمام التماس کرد تا اجازه صادر کنند به جبهه برود و ضرب شستی به دشمن نشان دهد؛ دست آخر هم که اصرارهایش راه به جایی نبرد، مقابل بسیجی مسئول ثبت نام ایستاد و یقه*اش را گرفت و گفت "اگه نذاری برم جبهه اون دنیا سرپل صراط جلویت را می*گیرم!" و همین شد مقدمه رفتنش به جنگ...
  «صفرقلی رحمانیان»، پیرمرد 105 ساله فسایی است که شاید به درست، لقب «بابا بزرگ جبهه*» را برایش برگزیدند؛* او در دوران جنگ هم با بیش از 70 سال سن یکی از پیرترین رزمندگان جبهه بود؛ حالا باباصفر حسابی سن*و سالش بالا رفته، اما هنوز در میان ماست و البته رزمنده مانده! و هنوز هم وقتی اسم رفقای شهیدش را می*شنود، اشک می*ریزد و از دورن می*سوزد.
  *سرباز رضاشاه بود و نماز شب می*خواند
  «حاج علیرضا رحمانیان» رزمنده و جانباز دفاع مقدس فرزند این پیر دلاور است؛ او درباره پدر می*گوید: حاج صفرقلی متولد 1285 است؛ او در زمان رضا شاه سرباز بوده است اما در آن دوران به دلیل نماز خواندن و روزه گرفتن بارها توبیخ شده؛ پدرم در دوران سربازی نماز شب می*خوانده و حدود 80 سال نماز شب ایشان ترک نشد؛* به دلیل همین روحیات مذهبی، در دوران سربازی بارها پدرم را شلاق زدند و حتی به او هیچ مرخصی ندادند و دو سال تمام در شیراز به سر برد.
  *آن روز که امام را شناختیم
  پدرم مقلد مرحوم آیت*الله «آیت*اللهی» بود و به راهنمایی و رهبری او یکی از مبارزان جدی رژیم و یک فرد مذهبی و متعصب بود؛ وقتی ایشان فوت کرد، فرزند آقای آیت*اللهی اعلام کرد هر که مقلد پدرم است، از امروز مقلد آقای خمینی باشد و آنجا بود که ما برای اولین بار نام امام را شنیدیم؛ بعدها پدرم رساله*ای از ایشان را به خانه آورد که البته به دلایل امنیتی نامی از امام روی جلد آن نبود.
  *نان حلال و ارادت به اهل بیت رمز موفقیت پدرم بود
  حاج صفرقلی دامدار و کشاورز است و با نان کارگری 10 فرزند را سر و سامان داده است*؛ فرزندانی که همگی در تدین شهره*اند. حاج علی با اشاره به شیوه*های تربیتی پدرش ادامه می*دهد: پدرم همیشه نمازش را اول وقت می*خواند و برایش فرقی نداشت که در مراسم عروسی است یا عزا؛ و ما را هم با این فرهنگ و تعصب بارآورد و با اعتقاد کامل می*گویم در طول عمر پربرکتش یک لقمه شبهه*ناک* برای فرزندانش نیاورد؛ نکته دیگر ارادت پدرم به اهل بیت (ع)* است، در منطقه*ای که ما زندگی می*کنیم، منزل ما یکی از معدود خانه*هایی بود که در ایام خاص و مناسبت*های مذهبی به ویژه عاشورا و اربعین حتماً هیئت و نذری داشت.


  پدرم نفر دوم از راست؛ با اینکه 70 سال سن داشت اما سرشار از شور بود؛ این عکس در هنگام اعزام بسیجیان و پاسداران فسا به جبهه گرفته شده

  رحمانیان به حضور پدر در جبهه اشاره می*کند و می*گوید: پدرم 66 ماه سابقه جبهه دارد؛* او در دوران جنگ با لشکر فجر، لشکر المهدی و تیپ یونس استان فارس به جبهه اعزام شده است.
  *پدرم ما را برای رفتن به جبهه تشویق کرد/می*گفت امام را تنها نگذارید
  حاج علی خودش همرزم پدر بوده است؛ او سال*ها سابقه حضور در جنگ و 20 درصد جانبازی دارد؛* قدری زودتر از پدر در جنگ شرکت داشته است و البته به تشویق پدر؛ اما وقتی پدر عزم جبهه کرد، به کرات پا به پای پدر مهیای جهاد شد؛ او جوانی 17 ساله* بوده که به همراه پدر 70 ساله*اش پا به عرصه نبرد می*گذارد؛ خودش می*گوید: وقتی به جبهه رفتم هنوز محاسنم درنیامده بود و ادامه می*دهد: ما 3 برادر و 7 خواهریم و هر سه برادر در جبهه بودیم که در اعزام هر سه*مان، پدرم مشوق و محرک اصلی بود و با همان زبان ساده خودش به ما می*گفت «امام خمینی همان امام حسین است؛ او را نباید تنها بگذاریم». وقتی خودش هم عزم جبهه کرد، به شناسنامه*اش نگاه می*کردند نه چهره و روحیه* بالایش و وقتی می*دیدند سن او بالاست، اجازه اعزام به حاجی نمی*دادند؛ اما بالاخره با اصرار به جبهه آمد.
  *نصیحتی که شب عملیات پدر در گوشم زمزمه کرد
  حاج علی به خاطره*ای از عملیات خیبر اشاره می*کند و ادامه می*دهد: در این عملیات من فرمانده گروهانی بودم که پدرم در آن بود؛ شب عملیات حرکت کردیم و به نقطه*ای رسیدیم که حدود 20 متر با عراقی*ها فاصله داشتیم؛ همه روی زمین دراز کشیده بودیم و منتظر دستور حمله، که* پدرم در گوش من گفت «اگر ترسیدی و سر جلو نرفتی، حلالت نمی*کنم»! یعنی در لحظه*ای که خون و خطر و آتش است و خودت را در یک قدمی مرگ می*بینی و فضای جنگ و درگیری است، چنان مرا به جلو هل می*داد که ذره*ای فکر دیگری به ذهنم راه ندهم.
  گاهی به شوخی به پدرم می*گفتند مثلاً پسرت شهید شده،* اما انگار نه انگار اتفاقی افتاده است؛ می*گفت «امانتی را که خدا داده بود، *به او برگرداندم» و همه اینها به روحیه مذهبی و نان حلال خوردنش باز می*گرد.


  پدرم در کنار شهید علیرضا اهوار، شهید رهنورد، شهید سلیمان*زاده که چفیه به گردن دارد (که بسیار دوستش داشت)، جانباز سلیمان*زاده و نفر نشسته رئیس آموز و پرورش اقیلد است که شهید شد

  *پدرم دوست دارد خانه آخرتش در شلمچه بنا شود
  مدتی در شلمچه در ایستگاه حسینیه بودیم و نزدیک سه راهی شهادت سنگری داشتیم؛ هوا هم گرم بود و پدرم به دلیل گرما نمی*توانست در سنگر بماند، به همین دلیل بیرون از سنگر به نماز شب می*ایستاد، وقتی اعتراض می*کردیم، می*گفت «من خودم را به خدا سپرده*ام و هیچ ترکشی به من نمی*خورد»؛ پدرم همیشه می*گفت «خوزستان همه ایران است و همه ایران خوزستان».
  حالا نیز با اینکه پدرم با بیماری دست و پنجه نرم می*کند، اما هنوز با یاد دوستان و همرزمان شهیدش و جوانانی که خود آنها را از زیر قرآن رد کرده بود، اشک می*ریزد؛* به ویژه شهید «سلیمان*زاده» که پدرم او را برادر خودش می*داند؛ و همیشه آرزو دارد بعد از فوتش او را در شلمچه به خاک بسپارند.
  *پدرم می*گوید «ولایت قطب*نمای دین است»
  حاج علی با تأکید بر روحیه ولایت*پذیری پدر با بیان اینکه پدرم همه دین*اش را از ولایت دارد، می*گوید: خاطرم هست پدرم در جبهه با همه بی*سوادی*اش جمله حکیمانه*ای داشت؛ می*گفت «ولایت، قطب*نمای دین است؛ چطور در جنگل با قطب*نما راه را پیدا می*کنیم؛ در زندگی هم راه را از طریق ولایت باید پیدا کرد»؛ الان هم به ما می*گوید اگر خدایی نکرده برای انقلاب اتفاقی افتاد باید همه*تان بروید دفاع کنید؛ گاهی به او می*گوییم که شما دیگر پا نداری و نمی*توانی تکان بخوری؛ چطور می*گویی می*روی؛ می*گوید «خب می*توانم بروم آنجا بنشینم و رزمنده*ها را تشویق کنم و بگوم بروید از اسلام دفاع کنید».
  پیش از انقلاب در جهرم نماز جمعه برگزار می*شد و پدرم در جوانی با پای پیاده 40 کیلومتر راه را طی می*کرد تا به نماز جمعه برود؛ و هرگز این فریضه* از او ترک نشد و تا لحظه*ای که می*توانست راه برود و بیمار نشده بود، حتماً در نماز جمعه شرکت می*کرد.  او به هر چیزی که از دین می*دانست، عمل می*کرد؛ مثلاً محال بود شب ایستاده آب بخورد؛ اگر مکروه یا مستحبی را می*شناخت، مکروه را انجام نمی*داد و به مستحبات بسیار مقید بود؛ حالا واجبات که دیگر جای خود را دارد؛ بیماری او هم در راه همین مستحباتش بود که موجب شد زمین بخورد و لگن*اش بشکند؛ بالاخره هر که در این بزم مقرب*تر است؛ جام بلا بیشترش می*دهند.
  *دعای مقام معظم رهبری در حق پیرترین رزمنده دفاع مقدس
  الحمدلله با اینکه بعد از بیماری دیگر توان راه رفتن نداشت و روی ویلچر می*نشیند، اما هم مکه رفته و هم عتبات را زیارت کرده است؛ پدرم به عنوان پیرترین رزمنده دفاع مقدس به مقام معظم رهبری نیز دیدار داشته است؛ که در آن دیدار دست حضرت آقا را می*بوسند و آقا هم پیشانی او را می*بوسند و می*فرمایند «خداوند شما را تا انقلاب حضرت مهدی حفظ کند».


  پدرم در زیارت عتبات

  *نادر دریابان در شناساندن پدرم به مردم نقش مهمی داشت
  خدا رحمت کند آقای نادر دریابان را که گرد غفلت را از ذهن مردم درباره پدرم زدود و بیشترین نقش را در شناسایی پدرم داشت؛ خاطرات پدرم را منتشر کرد و پیگیر چاپ تمبر یادبود پدر بود؛ جالب اینکه زمانی که مرحوم دریابان مسئول موزه دفاع مقدس خرمشهر بودند، برای پدرم غرفه*ای درست کرد و او را معرفی کرد، اما بعد از رفتن او گویا آن غرفه را هم برداشتند اما از همه مهمتر این است که تمبر یادبود پدرم در موزه آستان قدس رضوی زیر سایه امام رضا (ع) است؛ حاج علی با طبع زیبای شاعری*اش یک دوبیتی نیز برای مرحوم دریابان سرود که برایمان قرائت کرد:
  از نوادر بورد نادر، یاد احساسش به خیر
  یارمردان بود نادر، یاد زیبایش به خیر
  با شهیدان بود نادر، یاد عکس*هایش به خیر
  دردشهرش داشت نادر، یاد اخبارش به خیر
  *دو خواهرم عصای دست پدر شده*اند


  دو خواهرم، مریم و فاطمه در کنار پدرم

  همسر حاج صفرقلی سال*ها پیش به رحمت خدا رفته است و از روزی که پدر در بستر بیماری افتاد و دیگر نتوانست روی دو پای خود بایستد، دو دخترش «مریم و فاطمه» عصای دست بابا شده*اند؛ حاج علی می*گوید: شنیدن کی بود مانند دیدن؛ زحمتی که دو خواهرم برای پدر می*کشند به زبان آسان است، آنها به خاطر عشق به پدرم قید ازدواج را هم زده*اند و تمام وقت*شان را برای او گذاشته*اند. به خصوص که باید تا صبح کنار پدرم بیدار بمانند. مریم که خواهر بزرگتر است، در مدرسه ادبیات تدریس می*کند اما حاج علی می*گوید: معجزات خدا در حق خواهرم این است که با حجم کاری که در خانه دارد، به درسش و کلاسش هم می*رسد.
  *دیگر کسی از پیرمرد باصفای جبهه*ها سراغی نمی*گیرد
  این رزمنده دفاع مقدس البته دل پردردی هم دارد، از این روزهای پدر که حسابی تنها شده است؛ می*گوید: از وقتی که پدرم کسالت پیدا کرد، دیگر* کمتر کسی سراغ او را می*گیرد؛ حتی گاهی ما فرزندان هم در حقش کم لطفی می*کنیم، اما دوستان و افرادی که او را می*شناسند هم دیگر مانند سابق سراغی از پدر نمی*گیرند؛ بالاخره هر چه باشد او یکی از گنجینه*های دفاع مقدس است.  حاج علی گلایه*های دیگری هم داشت که خواست ناگفته بماند و به همین بسنده کرد که: واقعا*ً شعار زیبای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و تکریم ایثارگران در عمل جایی ندارد؛ ما برای خدا و انجام تکلیف به جبهه رفتیم و خجالت می*کشیم از اینکه بخواهیم ذره*ای این نعمت خدا، سوء استفاده کنیم،* اما گفته*اند «العاقل یکفی بالاشاره»؛ حقیقتاً وقتی می*بینیم برخی مشکلات را با فلان مسئول درمیان می*گذاریم و او اصلاً در این فضاها نیست، شأن خود نمی*دانیم که بخواهیم این ماجراها را بیشتر تکرار کنیم.
  منبع : فارس نیوز

  خرابتم ، آقا روح الله ...
  ------------
  علم ميگويد ماهي به خاطر دور شدن از آب به دلايل طبيعي ميميرد. اما هرکس يک بار بالا و پايين پريدن ماهي را ديده باشد تصديق ميکند که ماهي از بي آبي به دليل طبيعي نميميرد، ماهي به خاطر آب خودش را ميکشد.
  " خاک جنوب مثل دریاست آدم در آن حل میشود ... "

 4. 5 کاربر از پست مفید ارميا تشکر کرده اند .


 5. #3
  عضو جامعه
  تاریخ عضویت
  ۱۳۹۰-اسفند-۱۴
  محل سکونت
  خاک جنوب
  سن
  -1993
  نوشته ها
  171
  امتیاز : 5,288
  سطح : 46
  Points: 5,288, Level: 46
  Level completed: 69%, Points required for next Level: 62
  Overall activity: 0%
  افتخارات:
  Social1 year registeredTagger Second Class5000 Experience Points
  تشکر کردن : 1,147
  تشکر شده 676 در 153 پست
  مخالفت
  0
  مخالفت شده 0 در 0 پست

  Lightbulb دلم می خواهد اگر رهبرم اجازه بدهد، پهلوی شهیدای شلمچه خاکم کنن

  حاج صفر قلی رحمانیان در گفتگو با کیهان:

  دلم می خواهد اگر رهبرم اجازه بدهد. پهلوی شهیدای شلمچه خاکم کنن...
  «حالا که زمینگیر شدم و رفتنی، دلم می خواهد اگر رهبرم اجازه بده، پهلوی شهیدای شلمچه خاکم کنن. فقط همین!»

  تنها درخواست حاج صفر قلی رحمانیان از مقام معظم رهبری که بارها از سوی وی منتشر شده است: «من تاکنون از هیچ کس درخواستی نداشته ام اما بخاطر دفن شدنم در خاک شلمچه دست نیاز به سوی مقام معظم رهبری دارم.» حاج صفر قلی رحمانیان در گفتگویی با کیهان اظهار داشت: «حالا که زمینگیر شدم و رفتنی، دلم می خواهد اگر رهبرم اجازه بده، پهلوی شهیدای شلمچه خاکم کنن. فقط همین!»
  مرحوم رحمانیان، درخواست کرده بود که پس از فوتش در کنار همرزمان شهیدش در شلمچه به خاک سپرده شود؛ اما تا امروز پیگیری*های فرزندانش برای تحقق خواسته این پیرمرد مهربان و یار رزمندگان به نتیجه نرسیده است.

  خرابتم ، آقا روح الله ...
  ------------
  علم ميگويد ماهي به خاطر دور شدن از آب به دلايل طبيعي ميميرد. اما هرکس يک بار بالا و پايين پريدن ماهي را ديده باشد تصديق ميکند که ماهي از بي آبي به دليل طبيعي نميميرد، ماهي به خاطر آب خودش را ميکشد.
  " خاک جنوب مثل دریاست آدم در آن حل میشود ... "

 6. 5 کاربر از پست مفید ارميا تشکر کرده اند .


 7. #4
  عضو جامعه
  تاریخ عضویت
  ۱۳۹۰-اسفند-۱۴
  محل سکونت
  خاک جنوب
  سن
  -1993
  نوشته ها
  171
  امتیاز : 5,288
  سطح : 46
  Points: 5,288, Level: 46
  Level completed: 69%, Points required for next Level: 62
  Overall activity: 0%
  افتخارات:
  Social1 year registeredTagger Second Class5000 Experience Points
  تشکر کردن : 1,147
  تشکر شده 676 در 153 پست
  مخالفت
  0
  مخالفت شده 0 در 0 پست

  پیش فرض تصویر تمبر یادبود «حاج صفرقلی رحمانیان»

  تمبر یادبود حاج صفر قلی رحمانیان معروف به بابابزرگ جبهه*ها که اکنون در موزه آستان قدس رضوی نگه*داری می*شود.


  به گزارش "سلام فسا" تمبر یادبود حاج صفر قلی رحمانیان معروف به بابابزرگ جبهه*ها که اکنون در موزه آستان قدس رضوی نگه*داری می*شود.


  خرابتم ، آقا روح الله ...
  ------------
  علم ميگويد ماهي به خاطر دور شدن از آب به دلايل طبيعي ميميرد. اما هرکس يک بار بالا و پايين پريدن ماهي را ديده باشد تصديق ميکند که ماهي از بي آبي به دليل طبيعي نميميرد، ماهي به خاطر آب خودش را ميکشد.
  " خاک جنوب مثل دریاست آدم در آن حل میشود ... "

 8. 5 کاربر از پست مفید ارميا تشکر کرده اند .


 9. #5
  عضو جامعه
  تاریخ عضویت
  ۱۳۹۰-اسفند-۱۴
  محل سکونت
  خاک جنوب
  سن
  -1993
  نوشته ها
  171
  امتیاز : 5,288
  سطح : 46
  Points: 5,288, Level: 46
  Level completed: 69%, Points required for next Level: 62
  Overall activity: 0%
  افتخارات:
  Social1 year registeredTagger Second Class5000 Experience Points
  تشکر کردن : 1,147
  تشکر شده 676 در 153 پست
  مخالفت
  0
  مخالفت شده 0 در 0 پست

  Lightbulb آخرین تصاویر بابابزرگ جبهه ها در بیمارستان

  تصاویر صفرقلی رحمانیان در بیمارستان.
  تصاویر زیر توسط بچه های سایت سلام فسا در چند روز پیش تهیه شده است

  عیادت فرماندار فسا از حاج صفر قلی رحمانیان  بابا بزرگ جبهه ها در بستر بیماری

  بابا بزرگ جبهه ها در بستر بیماری

  عیادت امام جمعه فسا از حاج صفر قلی رحمانیان

  خرابتم ، آقا روح الله ...
  ------------
  علم ميگويد ماهي به خاطر دور شدن از آب به دلايل طبيعي ميميرد. اما هرکس يک بار بالا و پايين پريدن ماهي را ديده باشد تصديق ميکند که ماهي از بي آبي به دليل طبيعي نميميرد، ماهي به خاطر آب خودش را ميکشد.
  " خاک جنوب مثل دریاست آدم در آن حل میشود ... "

 10. 6 کاربر از پست مفید ارميا تشکر کرده اند .


 11. #6
  عضو جامعه
  تاریخ عضویت
  ۱۳۹۰-اسفند-۱۴
  محل سکونت
  خاک جنوب
  سن
  -1993
  نوشته ها
  171
  امتیاز : 5,288
  سطح : 46
  Points: 5,288, Level: 46
  Level completed: 69%, Points required for next Level: 62
  Overall activity: 0%
  افتخارات:
  Social1 year registeredTagger Second Class5000 Experience Points
  تشکر کردن : 1,147
  تشکر شده 676 در 153 پست
  مخالفت
  0
  مخالفت شده 0 در 0 پست

  پیش فرض

  بابابزرگ ، رجعتی آیینه ای نمود
  بابابزرگ ،خسته ز جور زمانه بود
  روزی میان خاکی جبهه و این زمان
  بابابزرگ،دل ز همه عرشیان ربود..
  هدیه به روح بابابزرگ جبهه ها
  ¤صلوات¤

  خرابتم ، آقا روح الله ...
  ------------
  علم ميگويد ماهي به خاطر دور شدن از آب به دلايل طبيعي ميميرد. اما هرکس يک بار بالا و پايين پريدن ماهي را ديده باشد تصديق ميکند که ماهي از بي آبي به دليل طبيعي نميميرد، ماهي به خاطر آب خودش را ميکشد.
  " خاک جنوب مثل دریاست آدم در آن حل میشود ... "

 12. 5 کاربر از پست مفید ارميا تشکر کرده اند .


 13. #7
  عضو جامعه
  تاریخ عضویت
  ۱۳۹۰-اسفند-۱۴
  محل سکونت
  خاک جنوب
  سن
  -1993
  نوشته ها
  171
  امتیاز : 5,288
  سطح : 46
  Points: 5,288, Level: 46
  Level completed: 69%, Points required for next Level: 62
  Overall activity: 0%
  افتخارات:
  Social1 year registeredTagger Second Class5000 Experience Points
  تشکر کردن : 1,147
  تشکر شده 676 در 153 پست
  مخالفت
  0
  مخالفت شده 0 در 0 پست

  پیش فرض

  دیشب یه هجله به یاد صفرقلی گذاشته بودن تو کانون
  روحش شاد و یادش گرامی

  خرابتم ، آقا روح الله ...
  ------------
  علم ميگويد ماهي به خاطر دور شدن از آب به دلايل طبيعي ميميرد. اما هرکس يک بار بالا و پايين پريدن ماهي را ديده باشد تصديق ميکند که ماهي از بي آبي به دليل طبيعي نميميرد، ماهي به خاطر آب خودش را ميکشد.
  " خاک جنوب مثل دریاست آدم در آن حل میشود ... "

 14. 5 کاربر از پست مفید ارميا تشکر کرده اند .


 15. #8
  عضو جامعه
  تاریخ عضویت
  ۱۳۹۰-اسفند-۱۴
  محل سکونت
  خاک جنوب
  سن
  -1993
  نوشته ها
  171
  امتیاز : 5,288
  سطح : 46
  Points: 5,288, Level: 46
  Level completed: 69%, Points required for next Level: 62
  Overall activity: 0%
  افتخارات:
  Social1 year registeredTagger Second Class5000 Experience Points
  تشکر کردن : 1,147
  تشکر شده 676 در 153 پست
  مخالفت
  0
  مخالفت شده 0 در 0 پست

  پیش فرض

  این بسیجی در سن 70 سالگی ندای معمار کبیر انقلاب اسلامی را لبیک گفت و به جبهه های حق علیه باطل شتافت و تا پایان جنگ در جبهه های جنگ حضور داشت...
  شادی روح پر فتوحش صلوات

  خرابتم ، آقا روح الله ...
  ------------
  علم ميگويد ماهي به خاطر دور شدن از آب به دلايل طبيعي ميميرد. اما هرکس يک بار بالا و پايين پريدن ماهي را ديده باشد تصديق ميکند که ماهي از بي آبي به دليل طبيعي نميميرد، ماهي به خاطر آب خودش را ميکشد.
  " خاک جنوب مثل دریاست آدم در آن حل میشود ... "

 16. 5 کاربر از پست مفید ارميا تشکر کرده اند .


 17. #9
  عضو جامعه
  تاریخ عضویت
  ۱۳۹۰-اسفند-۱۴
  محل سکونت
  خاک جنوب
  سن
  -1993
  نوشته ها
  171
  امتیاز : 5,288
  سطح : 46
  Points: 5,288, Level: 46
  Level completed: 69%, Points required for next Level: 62
  Overall activity: 0%
  افتخارات:
  Social1 year registeredTagger Second Class5000 Experience Points
  تشکر کردن : 1,147
  تشکر شده 676 در 153 پست
  مخالفت
  0
  مخالفت شده 0 در 0 پست

  Lightbulb کهن ترین یادگار مستند زندگی بابابزرگ جبهه ها

  کهن ترین یادگار مستند زندگی بابابزرگ جبهه ها

  برای دریافت مستند روی پیوند زیر کلیک کنید
  دریافت
  [FLV]http://62.220.120.107/fars/sima/KohantarinYadegar.flv[/FLV]
  توضیحات برنامه:
  مستند کهن ترین یادگار به مدت 30 دقیقه به بررسی زندگینامه پیرترین رزمنده دفاع مقدس کشور آقای حاج صفر قلی رحمانیان که در شهرستان فسا زندگی می کند .مصاحبه با فرزندان و نوه های ایشان ،مصاحبه با اولین خبرنگاری که ایشان را در فضای رسانه ای معرفی کرد ،تصویر ایشان در یادمان شلمچه ،وسایل شخصی ایشان در موزه دفاع مقدس خرمشهر ،بازدید از خانه و زادگاه ایشان ،مصاحبه با دو ستان قدیمی ایشان در روستای فدشکویه .

  تهیه کننده و کارگردان: مرتضی رضایی تصویر بردار:مرتضی رضایی صدابردار:مجتبی مقدم تدوین:داوود کشفی گوینده متن :علی حسام فر راوی :مرتضی دانش


  نام عوامل:
  تهیه کننده و کارگردان: مرتضی رضایی تصویر بردار:مرتضی رضایی صدابردار:مجتبی مقدم تدوین:داوود کشفی گوینده متن :علی حسام فر راوی :مرتضی دانش

  Tags: کهن ترین یادگار صفرقلی رحمانیان مستند زندگی صفرقلی رحمانیان مستند بابابزرگ جبهه ها فیلم بابا بزرگ جبهه ها مستند پیرترین رزمنده مستندی از یکی از شهدای فسا
  مطالب مرتبط - تصویری  منبع: واحد شهدای رهپویان وصال
  ویرایش توسط ارميا : یکشنبه ۱۹ خرداد ۹۲ در ساعت ۱۴:۵۰

  خرابتم ، آقا روح الله ...
  ------------
  علم ميگويد ماهي به خاطر دور شدن از آب به دلايل طبيعي ميميرد. اما هرکس يک بار بالا و پايين پريدن ماهي را ديده باشد تصديق ميکند که ماهي از بي آبي به دليل طبيعي نميميرد، ماهي به خاطر آب خودش را ميکشد.
  " خاک جنوب مثل دریاست آدم در آن حل میشود ... "

 18. 4 کاربر از پست مفید ارميا تشکر کرده اند .


 19. #10
  عضو جامعه
  تاریخ عضویت
  ۱۳۹۰-اسفند-۱۴
  محل سکونت
  خاک جنوب
  سن
  -1993
  نوشته ها
  171
  امتیاز : 5,288
  سطح : 46
  Points: 5,288, Level: 46
  Level completed: 69%, Points required for next Level: 62
  Overall activity: 0%
  افتخارات:
  Social1 year registeredTagger Second Class5000 Experience Points
  تشکر کردن : 1,147
  تشکر شده 676 در 153 پست
  مخالفت
  0
  مخالفت شده 0 در 0 پست

  پیش فرض

  آخرین سفارش* بابابزرگ جبهه*ها

  علی رحمانیان گفت: آخرین سفارش*های پدرم توجه به نماز، حمایت از انقلاب اسلامی و رهبر معظم انقلاب بود.

  علی رحمانیان فرزند مرحوم «صفرقلی رحمانیان» در گفت*وگو با خبرنگار حماسه و مقاومت فارس(باشگاه توانا) اظهار داشت: پدرم علاقه زیادی به امام خمینی(ره) داشت، او در دوران دفاع مقدس به عشق ایشان و انجام به فرامین امام(ره)، در حالی که 75 ـ 80 سال سن داشت، به مناطق عملیاتی اعزام شد و در عملیات*های خیبر، محرم، فاو و بسیاری از نقاط جنوب حضور پیدا کرد.  وی ادامه داد: مادرم که 10 سال پیش به رحمت خدا رفته است، زنی متدین و فهمیده بود؛ علاوه بر اینکه او هیچ وقت مانع از حضور پدرم و من و برادرانم در جبهه نبود، بلکه می*گفت: «همان طور که امام فرموده به جبهه بروید؛ اداره خانه با من»؛ به همین جهت ما در طول حضور در جبهه دغدغه منزل را نداشتیم؛ اگر چه آن موقع هم سختی و مشکلات زیاد بود، اما هیچ گاه مادرم خم به ابرو نیاورد.
  فرزند مرحوم «صفرقلی رحمانیان» یادآور شد: 7 خواهر و 3 برادر بودیم؛ پدرم بعد از جنگ کشاورزی و دامداری می*کرد؛ 7 سال پیش او دچار شکستگی لگن شد؛ این امر منجر به زمین*گیر شدن پدرم بود و باید برای انجام کارهای شخصی او را کمک می*کردیم اما نکته مهم این است که پدرم در طول این 7 سال، همیشه شاکر خداوند بود.
  وی اضافه کرد: آخرین سفارش*های پدرم توجه به نماز، حمایت از انقلاب اسلامی و رهبر معظم انقلاب بود؛ تکه کلامش هم این بود که پای رهبری و نظام بایستید. او به ما می*گفت: «اگر جایی کار می*کنید که با بی*مهری مواجهه می*شوید، آن را به حساب انقلاب نگذارید».  به گزارش توانا، مرحوم «صفرقلی رحمانیان» معروف به «بابابزرگ جبهه*ها» متولد اول مهر 1285 از جهرم استان فارس بود؛ او از 9 روز پیش در بیمارستان حضرت ولی عصر(عج) فسا استان فارس بستری بود، امروز به رحمت ایزدی پیوست. وی با وجود کهولت سن از سلامت جسمانی خوبی برخوردار بود اما کهولت سن و نارسایی تنفسی امکان ادامه حیات را از این یادگار گرانقدر دفاع مقدس گرفت. او با اینکه 107 سال سن داشت و بخشی از خاطرات دفاع مقدس را از یاد برده بود، اما وقتی نام رفقای شهیدش را می*شنید، اشک می*ریخت و از درون به یاد آن روزهای پرحماسه می*سوخت.
  به گفته علی رحمانیان، فرزند بابابزرگ جبهه*ها، او آنقدر شیفته و مرید امام خمینی*(ره) *بود که در نهایت در شب رحلت پیر و مراد رزمندگان، امام (ره) به دیدار حق شتافت.  منبع : سایت واحد شهدا رهپویان

  خرابتم ، آقا روح الله ...
  ------------
  علم ميگويد ماهي به خاطر دور شدن از آب به دلايل طبيعي ميميرد. اما هرکس يک بار بالا و پايين پريدن ماهي را ديده باشد تصديق ميکند که ماهي از بي آبي به دليل طبيعي نميميرد، ماهي به خاطر آب خودش را ميکشد.
  " خاک جنوب مثل دریاست آدم در آن حل میشود ... "

 20. کاربر روبرو از پست مفید ارميا تشکر کرده است .


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
درباره ما

جامعه مجازی رهپویان به عنوان شبکه اجتماعی اعضاء کانون فرهنگی رهپویان وصال از سال 1381 و به عنوان یکی از قدیمی ترین تالارهای گفتمان فضای وب فارسی مشغول به فعالیت می باشد. تمامی تلاش دست اندرکاران مجموعه، فراهم آوردن محیطی سالم، مفید و آموزنده برای کاربران گرامی می باشد بدیهی است مطالب درج شده نظرات کانون رهپویان وصال نبوده و نظرات رسمی در سایت رهپویان وصال درج می گردد.

ارسال پیام به مدیر سایت
session بارگذاری مجدد کد امنیتی مندرج در تصویر را وارد کنید:
شادی روح 14 شهید کانون فرهنگی رهپویان وصال صلوات

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.1