کاربری
کاربر گرامی به خوش آمدید . اگر این نخستین بازدید شما از سایت است , لطفا ثبت نام کنید:
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2
 1. #1
  عضو قدیمی
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۹-دی-۲۵
  محل سکونت
  شیراز
  جنسيت
  خواهر
  نوشته ها
  1,960
  امتیاز : 14,643
  سطح : 78
  Points: 14,643, Level: 78
  Level completed: 49%, Points required for next Level: 207
  Overall activity: 3.0%
  افتخارات:
  VeteranCreated Album pictures10000 Experience PointsTagger First ClassSocial
  تشکر کردن : 7
  تشکر شده 3,307 در 1,297 پست
  مخالفت
  0
  مخالفت شده 1 بار در 1 پست

  پیش فرض شهید سلیمان زارع

  شهید : حاج سلیمان زارع
  فرزند :

  عضو :
  تاریخ تولد :

  محل تولد : روستای شهید آباد
  تاریخ شهادت : ۲۳/۳/۱۳۶۷

  محل شهادت : شلمچه
  عملیات : بیت المقدس (۷)

  محل دفن : مفقود الاثر


  زندگی نامه سرداررشیداسلام شهید حاج سلیمان زارع

  صمیمیت وسادگی روستای سجل آباد خرامه درسال ۱۳۲۷ شاهدتولدنوزادی بودکه بعدها اورابه راهی سرخ می کشاند.پدرش ازخادمین امامزاده قاسم بن حمزه بن موسی کاظم(ع)که درزادگاهش واقع است بود.فضای مذهبی خانواده اورابه سمت فضائل دینی سوق داد.چنان که ازکودکی هوش سرشار،اخلاق وصوت دلنشینش اورادربین اهالی محل زبانزد کرد.علاقه به یادگیری علم ازهفت سالگی اوراواداشت تادوره شش ساله ابتدایی راباطی مسافت ۸ کیلومتری خانه تامدرسه باپای پیاده پشت سرگذارد.پس ازاخذ مدرک ششم ابتدایی وبه سبب نبودن کارمناسب درروستا ونیز عدم امکانات تحصیلی به شیرازهجرت کرد ودرکارگاهی فنی مشغول به کارشد.

  درمدت اندکی استادکاری ماهرشدوبرای ادامه کارراهی شهر ابوظبی گردید.مدت دوسال درکشورهای عربی کارکردوسپس جهت خدمت سربازی به ایران برگشت.پس ازاتمام سربازی تشکیل خانواده داد ودرزادگاهش کارگاهی راه اندازی کردوساکن آنجا گردید.فعالیتهای مذهبی واجتماعی اودرسال ۵۲ باتحریک یکی ازروحانیون که برای تبلیغ به محل آمده بود شروع شد .باتوجه به صداقت واخلاص ومطمئن نشان دادن او ،روحانی مذکور اورابرای رهبری وهدایت جوانان آن محل برگزید.ازفعالیتهای مذهبی واجتماعی سلیمان می توان به پخش کتابها ونوارهای سخنرانی امام (ره)،راه اندازی وسروسامان دادن هیأت های مذهبی تحت عنوان عزاداران سالار شهید کربلا وجلوگیری ازثبت نام عوام درحزب رستاخیز شاهنشاهی اشاره کرد.ازدیگر فعالیتهای هوشمندانه اوباید تشکیل تیم فوتبال برای اولین بار درمحل رانام بردکه همین عامل نزدیکی جوانان محل به او ودرنهایت هدایت آنها به سمت اهداف انقلاب بود .

  باآمدن مرد مشرقی عشق،به فرودگاه مهرآباد رفت ودرمراسم استقبال ۱۲ بهمن شرکت کرد.حتی درجریان نجات یکی ازمجروحان تهرانی درجلودانشگاه تهران تایک قدمی شهادت پیش رفت.پس ازپیروزی انقلاب باتشکیل انجمنهای اسلامی وشورای اسلامی وهمکاری باجهاد فعالیتهای خویش رادرراه حفظ انقلاب آغاز کرد.درزمینه آبرسانی وبرق رسانی وزیر سازی وآسفالت جاده منتهی به محل کارهایی انجام داد که هنوزکه هنوز است آثارپربرکتش باقی استساخت دومدرسه درمحل ونیز مسجد هاشمی درآنجا بدون پیگیریهای دلسوزانه او ممکن نبود دررهگذرفعالیتهای عمرانی باید به بازسازی تنها امامزاده محل نیز اشاره کردپس ازآغاز جنگ تحمیلی بادیدن آموزش یکماهه درباجگاه شیراز دربهمن ۱۳۵۹ به جبهه های غرب کشور(مریوان)عازم شدودراولین حضور،فرماندهی دسته گروهانی راکه فرمانده اش شهید دعایی بود،عهده دار شد.درشهریور ۱۳۶۰ برای باردوم به ارتفاعات حساس –بازی دراز-رفت وبه علت سقوط ماشین آنها که ناشی ازبرخورد گلوله خمپاره بود دچارمصدومیت شدیدوشکستگی استخوان شد.

  معاونت قرارگاه تاکتیکی جزیره مجنون،معاونت دوم یگان دریایی تیپ امام حسن،فرماندهی گروهان دریایی ازجمله مسئولیتهای اودرعملیتهای والفجرمقدماتی ،والفجر۸،والفجر۱۰،کربلای۵ وبیت المقدس ۷ بود.میزهای مسئولیت بنیادشهید شهرستانهای خرامه،ارسنجان وفسا هیچگاه اخلاص ومردمداری وخدمت به چشم وچراغ ملت راازیاد نخواهند برد

  این مجاهد راه حق درجریان عملیات بیت المقدس ۷ درحالی که مورد اصابت گلوله دشمن قرارگرفته بود با آرپی جی به جان تانکهای درحال پیشروی دشمن افتاده بود که به محاصره نیروهای عراقی درمی آید وبه خیل جاوید الاثرهای هشت سال دفاع مقدس می پیوندند.

  روحش شاد ویادش گرامی باد
  [["Arial"][/FONT]

 2. کاربر روبرو از پست مفید nada تشکر کرده است .


 3. #2
  عضو قدیمی
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۹-دی-۲۵
  محل سکونت
  شیراز
  جنسيت
  خواهر
  نوشته ها
  1,960
  امتیاز : 14,643
  سطح : 78
  Points: 14,643, Level: 78
  Level completed: 49%, Points required for next Level: 207
  Overall activity: 3.0%
  افتخارات:
  VeteranCreated Album pictures10000 Experience PointsTagger First ClassSocial
  تشکر کردن : 7
  تشکر شده 3,307 در 1,297 پست
  مخالفت
  0
  مخالفت شده 1 بار در 1 پست

  پیش فرض

  وصیت نامه شهید زارع:بسم الرحمن الرحيم
  با اقرار به وحدانيت ايزد متعال و معاد و بهشت و دوزخ و نبوت حضرت ختمي مرتبت محمد بن عبدالله (ص) رسول مكرم اسلام و همه پيامبراني كه قبل از او رسالت الهي خود را انجام داده اند و امامت ائمه معصومين از حضرت علي(ع) تا حضرت بقية ا... اعظم روحي له الفداء... و با درود فراوان به ارواح پاك و طيبه شهداي گلگون كفن تاريخ اسلام خصوصاً سرور شهداي عالم حضرت اباعبدالله و يارانش و شهداي انقلاب اسلامي و جنگ تحميلي... اما عزيزان امروز راه جبران خطاهاي گذشته باز است و آن توجه به اسلام و قرآن و خون شهداء و اطاعت از فرامين امام عزيز در تمام ابعاد است. امروز استكبار جهاني و( شوروي) و ايادي اش اسرائيل غاصب و( صدام پليد) و مرتجعين در منطقه همگي دست به دست هم داده اند تا نگذارند پيام انقلاب الهي به گوش تشنگان حق و حقيقت و ستمديدگان و زجر كشيدگان برسد و از طرفي منافقين و منحرفين و گروههاي داخلي و ليبرالهاي پست دنياطلب كه مي خواهند با نيرنگ و تزوير و زر و زور جايي براي خود باز كنند و غافلند كه روز حساب فرا مي رسد« و يوم تبلي السرائر» در پيش است، به عنوان مختلف به اربابان خود خدمت مي كنند، همه اينها به ما ندا مي دهد اي امت اسلامي! هوشيار و بيدار باش و دوستان اسلام و انقلاب را بشناس و حمايت كن و دشمنان را فراموش نكن... چند كلمه با خانواده شهدا و مفقودين و اسراء و جانبازان... و فرزندان آنها كه بفرموده امام «چشم و چراغ ملتند...» (شما) مسئوليت بسيار خطير و سنگين بر دوش داريد و اين مهم نمي توانيد انجام داد مگر با بريدن از اين عالم خاكي و پشت كردن از دنيا و فقط استفاده از آن در حد ضروريات نه بيشتر و همه اينها لازمه اش تحمل شدائد و سختيهاست حتي در مواردي شنيدن حرفهاي ناگوار از دشمنان انقلاب و اسلام و خم به ابرو نياوردن است. ان شاء الله و بايد براي رسيدن به اين اهداف بايد با تعليم و تعلّم در تمام ابعاد پيش برويد و با سعي و كوشش درس بخوانيد و خود را با اخلاق اسلامي مزين كنيد و در عمل نشان دهيد كه به پيام و رهنمودهاي امام عزيز بزرگوار جامه عمل بپوشانيد... هميشه اوقات با شرق و غرب- آمريكا و( شوروي) و ايادي اش در ستيز باشيد و ذره اي با آنها سازش نكنيد و... و چند كلمه با برادران حزب الله كه در هر كجا بوده و هستيد همانطوري كه تا كنون جان و مال و آبروي خود را براي اسلام عزيز سرمايه گذاشته ايد و همه توان خود را در جهت پياده شدن فرامين رهبر عزيز و بزرگوار حضرت آيت الله العظمي امام خميني بكار برده و از تهمت هاي دشمنان و فرصت طلبان و سودجويان و كساني كه شعار مي دهند ولي اهل عمل نيستند نهراسيد و هدفتان جلب رضاي پروردگار باشد... و بدانيد كه شهيدان ضامن صالحين و صادقين است و رسواگر منافقين و دو چهره گان ان شاء الله. البته مسلم است كسي كه بخواهد در خط اسلام اصيل حركت كند و وابسته نباشد بايد تحمل سختي ها و زحماتي كه از ناحيه دشمنان اسلام وارد مي شود داشته باشد كه بقول شهيد مظلوم بهشتي، بهشت را به بهاء مي دهند نه به بهانه.و همچنين از همكاران عزيز مي خواهم با خضوع و خشوع با خانواده هاي معظم شهدا رفتار كنند... كليد همه پيروزيها صداقت در عمل است.
  و از خانواده ام مي خواهم كه اولاً مرا حلال كنيد هر چند كه اين حقير نتوانستم در طول عمر جبران زحمات و مشقات شما بكنم، ثانيا فراموش نكنيد كه براي اين مكتب، ائمه معصومين (ع) جان خود را فدا كردند، چنان رفتار كنند كه رضايت پروردگار منان در آن باشد، البته نمي گويم گريه نكنيد چون گريه با هدف، خود براي ما درس و عبادت است و امروز ملت شهيد پرور ما با گريه هاي خالصانه و با هدف در دعاها به اين عزت و مقام رسيده اند. اين درس از كربلاي حسيني براي ما به عنوان هديه الهي مانده كه در جايي ستيز با دشمنان اسلام با تمام نيرو و جايي افشاگري و رسواكردن دشمنان دين با زبان و جايي گريه با هدف. پس شما هم در همين چارچوب عمل كنيد و گريه شما براي اهل بيت(ع) خصوصا سرور شهدا حضرت اباعبدالله الحسين كه مظلوم ترين مظلومان تاريخ است باشد. والسلام
  [["Arial"][/FONT]

 4. کاربر روبرو از پست مفید nada تشکر کرده است .


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
درباره ما

جامعه مجازی رهپویان به عنوان شبکه اجتماعی اعضاء کانون فرهنگی رهپویان وصال از سال 1381 و به عنوان یکی از قدیمی ترین تالارهای گفتمان فضای وب فارسی مشغول به فعالیت می باشد. تمامی تلاش دست اندرکاران مجموعه، فراهم آوردن محیطی سالم، مفید و آموزنده برای کاربران گرامی می باشد بدیهی است مطالب درج شده نظرات کانون رهپویان وصال نبوده و نظرات رسمی در سایت رهپویان وصال درج می گردد.

ارسال پیام به مدیر سایت
session بارگذاری مجدد کد امنیتی مندرج در تصویر را وارد کنید:
شادی روح 14 شهید کانون فرهنگی رهپویان وصال صلوات

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.1