کاربری
کاربر گرامی به خوش آمدید . اگر این نخستین بازدید شما از سایت است , لطفا ثبت نام کنید:
صفحه 1 از 5 123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 30 , از مجموع 144

موضوع: * انگشتر *

 1. #1
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۸-شهریور-۱۷
  محل سکونت
  barefoot in paradise
  جنسيت
  برادر
  نوشته ها
  9,112

  پیش فرض * انگشتر *

  بسم الله الرحمن الرحیم

  انگشتر


  مباحث پیرامون انگشتر ، فضیلت انواع نگین ها ، انواع رکاب و...

  حسبنا الله و نعم الوکیل نعم المولی و نعم النصیر
 2. #2
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۸-شهریور-۱۷
  محل سکونت
  barefoot in paradise
  جنسيت
  برادر
  نوشته ها
  9,112

  پیش فرض

  یکی از کتاب های خوب پیرامون آداب اسلامی کتاب حلية المتقين است.

  مطالب ذیل را از باب دوم این کتاب که پیرامون انگشتر می باشد ؛ خدمت دوستان عرض می کنم.


  حسبنا الله و نعم الوکیل نعم المولی و نعم النصیر
 3. #3
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۸-شهریور-۱۷
  محل سکونت
  barefoot in paradise
  جنسيت
  برادر
  نوشته ها
  9,112

  پیش فرض فصل اول : در فضیلت انگشتر بدست کردن و آداب آن

  فصل اول : در فضیلت انگشتر بدست کردن و آداب آن

  مؤ کد است مردان و زنانرا انگشتر در دست راست کردن .
  در بعضى احادیث تجویز فرموده اند که در دست چپ بکنند اما اگر نقش شریفى یا نگین شریفى داشته باشد باید که در قت استنجا بیرون آورد.

  در حدیث صحیح از حضرت امام رضا علیه السلام منقولستکه اگر خواهى انگشتر را بدست راست کن و اگر خواهى بدست چپ .
  بسند معتبر از حضرت امیرالمؤ منین علیه السلام منقول است که حضرت رسول صلّى اللّه علیه وآله وسلّم انگشتر را بدست راست میکردند.

  از حضرت امام محمد باقر علیه السلام منقولستکه حضرت رسول صلّى اللّه علیه وآله وسلّم در دست راست میکردند انگشتر را.
  از سلمان فارسى رضى اللّ ه عنه مرویستکه حضرت رسول صلّى اللّه علیه وآله وسلّم بحضرت امیرالمؤ منین علیه السلام فرمود که یا على انگشتر در دست راست بکن تا از مقربان باشى . عرضکرد که یا رسول اللّه کدامند مقربان فرمود که جبرئیل و میکائیل پرسیدند که چه انگشتر در دست کنم فرمود که عقیق سرخ بدرستیکه آن اقرا کرده است براى خدا بیگانگى و براى من پیغمبرى و براى تو یا على بآنکه وصى منى و براى فرزندان تو بامامت و براى دوستان تو ببهشت و براى شیعیان فرزندان تو بجنت الفردوس .


  در حدیث معتبر منقولستکه از حضرت امام موسى علیه السلام سؤ ال کردند که بچه علت حضرت امیرالمؤ منین علیه السلام انگشتر در دست راست میکردند فرمود زیرا که آنحضرت پیشواى اصحاب یمین استکه در قیامت نامه هایشانرابدست راست میدهند و حضرت رسول صلّى اللّه علیه وآله وسلّم در دست راست میکردند انگشتر را واین علامتى است براى شیعیان ما که باین علامت ایشانرا مى شناسند و به محافظت کردن در وقت فضلیت نمازهاى پنجگانه و بدادن زکوه و بقسمت کردن مال خود با برادران مؤ من خود و امربنیکى هاکردن و نهى از بدیها کردن .


  از حضرت امیرالمؤ منین علیه السلام منقولستکه حضرت جبرئیل بحضرت رسول صلّى اللّه علیه وآله وسلّم گفت هر که انگشتر در دست راست کند و غرضش سنت و متابعت توباشد و ببینم او را که در قیامت متحیر مانده است دستش بگیرم و بتو و بحضرت امیرالمؤ منین برسانم . و از حضرت صادق منقولستکه از سنت پیغمبران است انگشتر در دست راست کردن .


  حضرت امیرالمؤ منین علیه السلام فرمود که هر که انگشترى در دست چپ داشته باشد که نام خدا درآن باشد در وقت استنجا بدر آورد و در دست دیگر کند.

  از حضرت صادق علیه السلام منقول استکه حضرت رسول صلّى اللّه علیه وآله و سلّم نهى فرمود از انگشتر کردن در انگشت شهادت و انگشت میان .

  از حضرت صادق علیه السلام منقول است که انگشتر را ببند پائین انگشت برسانید.
  در روایتى وارد شده است که انگشتر بسر انگشتان کردن عمل قوم لوط است .

  در فقه الرضا علیه السلام مذکور است که در وقت انگشتر در دست کردن بگو:اَلّلهُمَّ سُمْنى بِسیماءِ اْلایمانِ وَاخْتمْ لى بِخَیْرٍ وَاجْعَلْ عاقِبَتى اِلى خَیْرِ اِنّکَ اَنْتَ الْعَزیزُ اْلاَکْرَمُ و ابن طاوس علیه الرحمه روایتکرده است که ایندعا بخواند اَلّلهُمَّ سُومِنى بسیماءِ الاِیْمانِ وَ تَوِّجنى بِتاجِ الْکَرامَهِ وَقَلِّدْنى حَبْلَ اْلاِسلا مِ وَلا تَخْلَعْ رِبْقَهَ اْلایم انِ مِنْ عُنُقىِ
  ویرایش توسط مستاجر خدا : دوشنبه ۱۲ فروردین ۹۲ در ساعت ۲۲:۲۹

  حسبنا الله و نعم الوکیل نعم المولی و نعم النصیر
 4. #4
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۸-شهریور-۱۷
  محل سکونت
  barefoot in paradise
  جنسيت
  برادر
  نوشته ها
  9,112

  پیش فرض فصل دوم : در بیان آنچه انگشتر از آن سازند

  فصل دوم : در بیان آنچه انگشتر از آن سازند

  سنتست که انگشتر از نقره باشد و مردانرا انگشتر طلا در دست کردن حرام است و انگشتر آهن و برنج و فولاد مردان و زنانرا مکروه است .

  چنانچه منقولست که از حضرت صادق علیه السلام بسند صحیح و حسن که انگشتر رسول خدا صلّى اللّه علیه وآله وسلّم از نقره بود.

  در چندین حدیث معتبر منقولست که حضرت رسول صلّى اللّه علیه وآله وسلّم بحضرت امیرالمؤ منین علیه السلام منقولست که انگشتر غیر نقره در دست مکنید بدرستیکه رسول خدا صلّى اللّه علیه وآله وسلّم فرمود که پاک نیست دستى که در آن انگشتر آهن باشد.

  در حدیث دیگر فرمود که پاک نکند خدا دستى را که درآن انگشتر آهن باشد. ودر حدیث معتبر دیگر از حضرت رسول صلّى اللّه علیه وآله وسلّم منقولستکه نماز نکند مرد در انگشتر آهن ونهى فرمود از انگشتر برنج در دست کردن .

  از حضرت صادق علیه السلام منقولستکه انگشتر حضرت رسول صلّى اللّه علیه وآله وسلّم از نقره بود و نگین نداشت و برآن نقش کرده بودند محمد رسول اللّه

  حسبنا الله و نعم الوکیل نعم المولی و نعم النصیر
 5. #5
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۹-دی-۱۷
  محل سکونت
  شیراز
  جنسيت
  برادر
  نوشته ها
  3,130

  پیش فرض

  ارجاء به داستان انگشترِ کتاب ناصرارمنیِ رضاامیرخانی
  گرم یادم کنی یا نه، من از یادت نمیکاهم...

 6. #6
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۸-شهریور-۱۷
  محل سکونت
  barefoot in paradise
  جنسيت
  برادر
  نوشته ها
  9,112

  پیش فرض فصل سوم : در فضیلت عقیق

  فصل سوم : در فضیلت عقیق


  منقولست که حضرت امیرالمؤ منین علیه السلام چهار انگشتر در دست میکردند انگشتر یاقوت براى شرافت و زینتش و فیروزه براى نصرت و یاریش و حدید صینى براى قوتش و عقیق براى حرز و دفع دشمنان وبلاها.

  و در حدیث صحیح از حضرت على بن موسى الرضا علیه السلام مرویستکه عقیق فقر و درویشى را برطرف میکند و در دست کردن عقیق نفاق را زایل میکند.
  در حدیث صحیح دیگر از آنحضرت منقولستکه هر که قرعه بانگشتر عقیق بزند بهره او تمامتر بیرون میآید.

  در حدیث معتبر از حضرت امام جعفر علیه السلام منقولستکه انگشتر عقیق در دست کنید که مبارک است و هر که انگشتر عقیق داشته باشد امید هست که عاقبتش مقرون بخیر ونیکى باشد.

  از ربیعه الراوى منقولستکه در دست حضرت امام زین العابدین علیه السلام انگشتر عقیق دید پرسید که این چه نگین است ؟ فرمود که این عقیق رومى است .

  حضرت رسول فرمود که هرکه انگشتر عقیق در دست داشته باشد حاجتش برآورده است .

  از حضرت صادق علیه السلام منقولستکه انگشتر عقیق مورث ایمنى است در سفر.

  در حدیث دیگر از آنحضرت منقولستکه هر که انگشترى بگیرد که نگینش عقیق باشد پریشان نشود و عاقبت کارش البته نیکوباشد.

  در حدیث دیگر وارد شده است که حاکمى پى شخصى فرستاده بود بسبب جرمى ، حضرت صادق علیه السلام فرمود که انگشتر عقیق باو برسانید چنان کردند مکروهى باو نرسید.

  در حدیث دیگر منقولستکه شخصى بنزد حضرت رسول صلّى اللّه علیه وآله وسلّم آمد و شکایت کرد که دزد در راه بمن رسید واموال مرا برد حضرت فرمود که چرا انگشتر عقیق در دست نداشتى که آن از هر بدى نگاه میدارد آدمى را.

  بسند معتبر دیگر از آنحضرت منقول است که انگشتر عقیق در دست کنید مادام که آدمى آن انگشتر را با خود دارد اندوهى باو نمیرسد.
  در حدیث معتبر دیگر فرمود که انگشتر عقیق با خود دارید که آن اول کوهیست که اقرار کرده است از براى خدابیگانگى و از براى من بپیغمبرى وازبراى تو یا على بامامت .

  در حدیث معتبر از بشیر دهان منقول است که عرض کردم کدام یک از نگینها برانگشت خود بنشانم فرمود که چرا غافلى از عقیق سرخ و عقیق زرد و عقیق سفید که اینها سه کوهند در بهشت اما کوه عقیق سرخ پس و عقیق زرد و عقیق سفید که اینها سه کوهند در بهشت اما کوه عقیق سرخ پس مشرفست برخانه رسول خدا صلّى اللّه علیه وآله وسلّم واما کوه عقیق زرد پس مشرفست برخانه حضرت فاطمه علیهم السلام و اماکوه عقیق سفید پس مشرف است بر خانه حضرت امیرالمؤ منین علیه السلام و همه آنها یک خانه است و از زیر هر کوهى نهرى جاریست از برف سردتر و ازشیر سفیدتر و نمیخورد از آن نهرها مگر آل محمد صلّى اللّه علیه وآله وسلّم وشیعیان ایشان و هرسه نهر از کوثر میآید و بیکجا میریزد و این سه کوه تسبیح و تقدیس و تمجید الهى میکنند و از براى محبان آل محمد طلب آمرزش میکنند پس هر که از شیعیان آل محمد یکى از این عقیقها را در دست داشته باشد نبیند مگر خیر ونیکى و فراخى روزى و سلامتى از جمیع بلاها وامان یابد از شرپادشاه ظالم واز هر چه آدمى از آن میترسد و حذر مینماید.

  در حدیث دیگر منقولست که شخصى را از برابر حضرت امام محمد باقر علیه السلام گذارنیدند تازیانه بسیار براو زده بودند حضرت فرمود انگشتر عقیق او کجاست اگر با او میبود تازیانه نمیخورد.و روایت دیگر از حضرت صادق علیه السلام منقولستکه دستى بسوى آسمان بلند نمیشود که خدا دوستتر دارد از دستى که در آن انگشتر عقیق بوده باشد.

  در حدیث معتبر از حضرت امام حسن علیه السلام منقولستکه چون حضرت موسى علیه السلام بر کوه طور با حق تعالى مناجات کرد و برزمین نظر کرد حق تعالى از نور روى او عقیق را آفرید پس فرمود که قسم خوردم بذات مقدس خود که عذاب نکنم بآتش جهنم دستى را که انگشتر عقیق در آن باشد اگر ولایت على بن ابى طالب علیه السلام داشته باشد.

  در حدیث دیگر منقولستکه جبرئیل نازل شد بر حضرت رسول صلّى اللّه علیه وآله وسلّم و گفت یا محمد پروردگاره سلامت میرساند و میگوید انگشتر را بدست راست بکن و نگینش را از عقیق بکن وبگو بعلى بن ابیطالب علیه السلام پسر عمت که انگشتر را بدست راست بکند و نگینش را عقیق بکند حضرت امیرالمؤ منین علیه السلام پرسید که یا رسول اللّه عقیق کدام است فرمود که کوهى است دریمن که براى خدا اقرار کرده است به یگانگى وبراى من به پیغمبرى و براى تو واولاد تو بامامت و براى شیعیان تو ببهشت و براى دشمنان تو بجهنم .

  از حضرت امیرالمؤ منین علیه السلام منقولستکه نماز کسیکه انگشتر عقیق در دست داشته باشد برنماز جماعتى که غیر عقیق در دست داشته باشند بچهل درجه زیادتى دارد.

  سلیمان اعمش روایت کند که در خدمت حضرت امام جعفرصادق علیه السلام بودم در خانه منصور عباسى پس شخصى را بیرون آوردند که تازیانه خورده بود حضرت فرمود که اى سلیمان ببین که انگشترش چه نگین دارد گفتم یابن رسول اللّه عقیق نیست فرمود که اى سلیمان اگر عقیق بود تازیانه اش نمیزدند او را گفتم یابن رسول اللّه دیگر بفرما فرمود که اى سلیمان انگشتر عقیق امان میبخشد از دست بریدن گفتم دیگر بفرما فرمود اى سلیمان انگشتر عقیق امان میبخشد از خون گفتم دیگر بفرما فرمود اى سلیمان خداى عزوجل دوست میدارد که بلند کند بدعا بسوى او دستى را که در او نگین عقیق باشد گفتم دیگر بفرما فرمود که عجب دارم از دستى که در آن نگین عقیق باشد چگونه خالى میماند از دینار و درهم گفتم یابن رسول اللّه دیگر بفرما فرمود که نگاه دارنده آدمى است از هر بلا گفتم یابن رسول اللّه دیگر بفرما فرمود که ایمن میگرداند از فقر گفتم یابن رسول اللّه روایت کنم این حدیث را از جدت حسین بن على علیه السلام از پدرش امیرالمؤ منین علیه السلام ؟ فرمود بلى .

  در روایت دیگر منقول است که دو رکعت نماز با انگشتر عقیق بهتر است از هزار رکعت که با آن نباشد

  حسبنا الله و نعم الوکیل نعم المولی و نعم النصیر
 7. #7

  پیش فرض

  ببخشيد جسارتا مطالب رو كوتاه بزنيد ولي كامل اينطوري يه پشت زدن با اين قلم غيرروان خسته كنندس
  حالا ي سوال
  درسته ميگن انگشتر رو مثلا عقيق نبايد تو انگشت وسطي (اسم علميش نميدونم )همي كه كنار اشاره هست كرد؟
  چون يه گروه به اصطلاح منافق دستش ميكرده تو زمان پيامبر
  كسي چيزي ميدونه؟

 8. #8

  پیش فرض

  Heaven جان، ارجاع به گنجه انگشترها، تو کشو وسطی
  رهرو آنست که آهسته و پیوسته رود ؟

 9. #9
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۸-شهریور-۱۷
  محل سکونت
  barefoot in paradise
  جنسيت
  برادر
  نوشته ها
  9,112

  پیش فرض

  نوشته اصلی توسط sanaa نمایش پست اصلی
  ببخشيد جسارتا مطالب رو كوتاه بزنيد ولي كامل اينطوري يه پشت زدن با اين قلم غيرروان خسته كنندس
  حالا ي سوال
  درسته ميگن انگشتر رو مثلا عقيق نبايد تو انگشت وسطي (اسم علميش نميدونم )همي كه كنار اشاره هست كرد؟
  چون يه گروه به اصطلاح منافق دستش ميكرده تو زمان پيامبر
  كسي چيزي ميدونه؟
  راستش چون می خواهم همه مباحث به همان شیوه ای که در کتاب آمده باشد ، باشد! اینگونه زده ام!

  غیلی هم غیر روان نیست.

  در پست اولی که فضیلت انگشتر و... هست در این مورد نوشته شده است:

  از حضرت صادق علیه السلام منقول استکه حضرت رسول صلّى اللّه علیه وآله و سلّم نهى فرمود از انگشتر کردن در انگشت شهادت و انگشت میان .

  حسبنا الله و نعم الوکیل نعم المولی و نعم النصیر
 10. #10
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۳-اسفند-۲۰
  محل سکونت
  شـــی راز
  نوشته ها
  2,895

  پیش فرض

  یکی از بچه ها به من گفت پیغمبر فرمودن انگشتر تو انگشت وسط، دستش هم فرقی نمیکنه ، فقر میاره ! این درسته آیا؟ سندی چیزی داره ؟  نفسم میگیرد ، در هوایی که نفس های تو نیست ...

 11. #11
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۹۱-فروردین-۱۸
  محل سکونت
  یه گوشه خلوت شیراز
  نوشته ها
  2,711

  پیش فرض

  از دکتر احمد علی آقا رفیعی

  لا تختموا بغیر الفضه فان رسول الله علیه و آله قال” جز انگشتر نقره بدست مکنید زیرا پیامبر فرمود خدا پاک نکند دستی که در آن انگشتر آهن باشد .

  نقره صد ها بار بیش از سایر مواد ضد عفونی کننده موثر است و ۶۵۰ میکرب را از بین می برد. شاید خود شما که همیشه یک انگشتر نقره با نگین عقیق در دست دارید ,اطلاع نداشته باشید که چه خاصیت بزرگی در این فلز گرانبها هست وچگونه بدون اینکه خود بدانید مراقب سلامت شماست.اخیرا” دکتر هاری مارکراف استاد پزشکی دانشگاه سانت دویس پس از آزمایشهای متعدد اعلام کرد که نقره صدها بار بیش از سایر داروهای ضد عفونی و ضد میکرب , میکربها را از بین می برد در حالیکه نقره به تنهایی می تواند ۶۵۰ میکرب را نابود کند بدون اینکه مانند دیگر ضد عفونیها عوارض بعدی بر جای گذارد.استاد دیگری بنام چالز فوکس دارویی از نقره تهیه کرده است به نام سولفادیازین نقره , که در معالجه سر ما خوردگی و جوش های پوستی و در هفتاد در صد سوختگیهای جلدی مورد استفاده قرار می گیرد .

  همچنین شر کت های هواپیمایی انگلستان , سویس , آلمان , اسکاندیناوی, فرانسه ,کانادا , ایتالیا , ژاپن و… از آن در داخل هواپیما به عنوان یک میکرب کش قوی استفاده می کنند . حتی در سویس برای ضد عفونی کردن آب آشامیدنی شهر از نقره استفاده می کنند. فضه ( نقره ) در تفریح و دلگشایی قلب , نزدیک به یا قوت است . برای بد بویی دهان و رفع رطوبتهای لزج و عفونت بلغم و مالیخولیا , دیوانگی , وسواس , سرفه , استسقا , طحال , سنگ مثانه و کلیه ها سودمند است .

  ضمادش تحلیل برنده ورمها و با جیوه کشته شده برای رفع بواسیر مفید است. نقره در داروهای چشم جهت روشنایی و تقویت چشم سودمند است , مصلح ضرر نقره , کتیرا است .

  گوگرد خام باعث سیاهی آن می شود اما مالیدن نمک رفع سیاهی آن کند فلز سیم با گوگرد در حرارت سولفور دارژان بوجود می آید ارنگ این واکنش شیمیایی به شرح زیر است .اما پلاتین یا طلای سفید برای مردان چه حکمی دارد ؟ به فقهای معاصر رجوع و نظراتشان را می آوریم

  ( کتاب مسائل جدید از دیگاه علما ومراجع تقلید) مولف سید محسن محمودی . جلد ۲ پوشیدن طلای سفید و پلاتین جهت مردان چگونه است؟
  حضرت آیة الله خامنه ای : اگر طلاست که براثر مخلوط کردن ماده ای رنگ آن سفید شده است حرام است ولی اگر پلاتین است یا عنصر طلا در آن به قدری کم است که عرفا به آن طلا نمی گویند مانع ندارد .
  حضرت آیة الله فاضل لنکرانی: ظاهرا پلاتین غیر ازطلای سفید است لذا پلاتین برای مردان حلال است اگر چه طلای سفید حرام است .
  حضرت آیت الله بهجت: اگر از جنس طلا نباشد مانع ندارد .
  حضرت آیت الله مکارم شیرازی: زینت به طلای سفید برای مردان جایز نیست ولی پلاتین که فلز دیگری است اشکال ندارد .
  حضرت آیت الله صافی گلپایگانی: اگر طلا باشد جایز نیست واگر فلز دیگری محسوب شود اشکال ندارد .
  حضرت آیت الله تبریزی: پوشیدن طلا ولو سفید باشد برای مردان جایز نیست ولی پلاتین که فلز دیگر است مانعی ندارد .
  ==--==--==--==--==--==

  ==--==--==--==--==--==

 12. #12
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۹۱-فروردین-۱۸
  محل سکونت
  یه گوشه خلوت شیراز
  نوشته ها
  2,711

  پیش فرض

  در احکام انگشتر در دست کردن

  ). در حدیث معتبر از بشیر دهام منقول است که به حضرت امام جعفر صادق علیه السلام عرض کردم کدامیک از نگین ها را بر انگشت خود بنشانم؟ فرمود که چرا غافلی از عقیق سرخ و عقیق زرد و عقیق سفید که اینها سه کوهند در بهشت .

  اما کوه عقیق سرخ پس مشرف است بر خانه رسول خدا صلی الله علیه و آله اما کوه عقیق زرد پس مشرف است به خانه حضرت فاطمه سلام الله علیها ، اما کوه عقیق سفید پس مشرف است بر خانه حضرت امیرالمؤمنین علیه السلام ، و همه آنها یک خانه است و از زیر هر کوهی نهری جاری است از برف سردتر و از عسل شیرین تر و از شیر سفیدتر و نمی خورند از آن نهرها مگر مسلمانان و هر سه نهر از کوثر میاید و به یکجا میریزد و این سه کوه تسبیح و تقدیس و تمجید الهی می کنند .

  ۲). حضرت رسول اکرم صلی الله علیه و آله فرمود که انگشتر عقیق در انگشت کنید که آن اول کوهی است که اقرار کرده است به یگانگی خدا و به پیغمبری من و به امامت علی .

  ۳). و از حضرت امیرالمؤمنین علیه السلام منقول است که نماز کسی که انگشتر عقیق در دست داشته باشد بر نماز کسی که انگشتر غیر عقیق در دست داشته باشد به چهل درجه زیادتی دارد

  ۴). از حضرت امام جعفر صادق علیه السلام منقول است که انگشتر را به بند پائین انگشت برسانید که انگشتر به سر انگشتان کردن عمل قوم لوط است .

  ۵). و نیز از آن حضرت منقول است که حضرت جبرئیل به حضرت رسول صلی الله علیه و آله گفت هر کس از امت تو که انگشتر در دست راست کند و ببینم او را که در قیامت متحیر مانده است دستش را بگیرم و به تو و به حضرت امیرالمؤمنین برسانم .

  ۶). در روایت معتبر منقول است که شخصی را از برابر حضرت امام محمد باقر علیه السلام گذرانیدند که تازیانه بسیار بر او زده بودند، فرمود انگشتر عقیق او کجاست؟ اگر با او بود تازیانه نمی خورد .

  ۷). امام صادق علیه السلام : انگشتر عقیق در دست کنید که مبارک است و صاحب آن عاقبتش به خیر و نیکی باشد .

  ۸). پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله : هر که انگشتر عقیق در دست داشته باشد حاجتش بر آورده می شود .

  ۹). امام صادق علیه السلام : انگشتر عقیق باعث ایمنی در سفر است .

  ۱۰). امام صادق علیه السلام : هر که انگشتر عقیق در دست داشته باشد پریشان نشود و عاقبت کارش ا لبته نیکو باشد .

  ۱۱). پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله : انگشتر عقیق در دست کنید مادامی که آدم آن را با خود داشته باشد اندوهی به او نمی رسد .

  ۱۲). امام علی علیه السلام : دو رکعت نماز با انگشتر عقیق بهتر است از هزار رکعت که با آن نباشد . ۱۳). آقا علی بن موسی رضا علیه السلام : انگشتر یاقوت در دست کنید که پریشانی را برطرف می کند .

  ۱۴). امام موسی کاظم علیه السلام : انگشتر زرد در دست کنید که موجب آسانی است و درآن هیچ دشواری نباشد .

  ۱۵). امام رضا علیه السلام : انگشتر ” زبر جد ” در دست داشتن فقر را به توانگری بدل میکند و هر که انگشتری یاقوت زرد در دست کند فقیر نشود .

  ۱۶). در حدیث معتبر از امام موسی علیه السلام سوال کردند که به چه علت حضرت امیر المؤمنین علیه السلام انگشتر در دست راست می کردند؟ فرمود زیرا که آنحضرت پیشوای اصحاب یمین است که در قیامت نامه هایشان را به دست راست می دهند .

  ۱۷). حضرت رسول صلی الله علیه و آله انگشتر را دردست راست می کردند و این علامتی است برای شیعیان ما که به این علامت ایشان را می شناسند و به محافظت کردن در وقت نمازهای پنجگانه و به دادن زکات و به قسمت کردن مال خود با برادران مؤمن خود و امر به نیکی ها کردن و نهی از بدی ها کردن . ۱۸).و از حضرت امیرالمومنین علیه السلام منقول است که حضرت جبرئیل به حضرت رسول صلی الله علیه و آله گفت هر که انگشتر در دست راست کند و غرضش سنت و متابعت از تو باشد و ببینم او را که در قیامت متحیر مانده است دستش بگیرم و به تو حضرت امیرالمومنین برسانم .

  ۱۹). و از حضرت صادق منقول است که از سنت پیغمبران انگشتر در دست راست کردن است . ۲۰). و از حضرت امیرالمومنین علیه السلام فرمود هر که انگشتری در دست چپ داشته باشد که نام خدا در آن باشد در وقت استنجا بدرآورد و در دست دیگر کند .

  ۲۱). و از حضرت صادق علیه السلام منقول است که حضرت رسول صلی الله علیه و آلة نهی فرمود از انگشتر در دست شهادت کردن و انگشت میانه .

  ۲۲). و از حضرت صادق منقول است که انگشتر را به بند پایین انگشت برسانید و در روایتی وارد شده است که انگشتر به سرانگشت کردن عمل قوم لوط است .

  در بیان جنس انگشتر


  ۲۳). سنت است که انگشتر از نقره باشد انگشتر طلا دردست مردان حرام است و انگشتر آهن و برنج و فولاد برای مردان وزنان مکروه می باشد در چندین حدیث معتبر منقول است که حضرت رسول صلی الله علیه و آله به حضرت امیرالمؤمنین فرمود یا علی انگشتر طلا در دست مکن که آن زینت تو است در بهشت. (حلیة المتقین)

  ۲۴). طلا زینت اهل بهشت است وخداوند طلا را دردنیا زینت زنان قرار داده وبرمردان پوشیدن طلا ونماز خواندن باآن حرام است(وسائل الشیعه۲/۱۰۰). (نکاتی علمی )
  ==--==--==--==--==--==

  ==--==--==--==--==--==

 13. #13
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۹۱-فروردین-۱۸
  محل سکونت
  یه گوشه خلوت شیراز
  نوشته ها
  2,711

  پیش فرض

  تاثرات روانی سنگهای قیمتی:

  آرامش بخش : سنگ يشم

  انگيزش آگاهي : عقيق سرخ

  افسردگي : فيروزه ، لاجورد

  استرس و فشارهاي رواني : كريستال سنگ

  اصلاح شخصيت : عقيق قرمز ، لاجورد

  اضطراب دروني : رزبر جد طلايي ، ياقوت

  اعتماد به نفس : لاجورد

  ايجاد خلوص : الماس و يشم

  افزايش قدرت بيان احساسات : زبرجد

  افزایش نبوغ هنری:زمرد

  تقويت اراده : يشم ، الماس

  تقويت آگاهي دروني : الماس

  پايداري و ثبات : يشم ، عقيق سياه و كريستال سنگ

  تمركز فكر : كريستال سنگ ، لاجورد ، ياقوت

  تقويت فكرو انديشه : لاجورد

  پاكدامني : يشم

  درمان بي تفاوتي و بي علاقگي:* عقيق سياه

  درمان درون گرايي : لاجورد

  درمان دلسردي و ياس : عقيق سرخ

  دلواپسي مفرط : عقيق سرخ

  درمان كمبود شجاعت: عقيق

  درمان خجالتي بودن : الماس

  دفع كابوس هاي شبانه : زبرجد،آمیتیست

  درمان هرنوع اعتیاد وافزایش اعتمادبه نفس:اونیکس(عقیق سیاه)

  دفع چشم بد : فيروزه ، كهربا

  دوستي و محبت : لاجورد

  رفع حسادت : الماس ، ياقوت

  رفع احساس حقارت : لاجورد

  رفع غم و غصه: لاجورد

  روشن بيني و هوشياري : كريستال سنگ

  زوال روحي : ياقوت

  سنگهاي عرفاني :*ياقوت كبود ، لاجورد

  سنگهاي پيشاني و حامي : فيروزه ، كهربا

  شكاكي : عقيق سرخ

  مشكلات روحي و احساسي : كريستال سنگ ، عقيق سياه

  هوش وفعالیت:فلورین،الماس

  هذیان به همراه آشفتگی،ترس ووحشت از وجدان:یاقوت کبود،عقیق سیاه

  نومیدی:کریزوپراز،روبولیت، ورمالین سبز،کوارتزدودی
  ==--==--==--==--==--==

  ==--==--==--==--==--==

 14. #14
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۹۱-فروردین-۱۸
  محل سکونت
  یه گوشه خلوت شیراز
  نوشته ها
  2,711

  پیش فرض

  چند تا نمونه نفیس هم بزنم

  یکم انگشتر های جذاب تر

  توپاز ابی

  اینم که سنگ opal افریقایی زرد است


  اینم که سنگ مورد علاقه خودم بعد

  عقیق کبود

  ویرایش توسط عرض از مبدا : جمعه ۰۹ فروردین ۹۲ در ساعت ۱۳:۳۹
  ==--==--==--==--==--==

  ==--==--==--==--==--==

 15. #15
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۹۱-فروردین-۱۸
  محل سکونت
  یه گوشه خلوت شیراز
  نوشته ها
  2,711

  پیش فرض

  یه چند تا سنگ که خانم ها رو حتما جذب میکنه

  سنگ اصل آماتیست افریقایی با تراش پرنس  سنگ زبرجد تراش پرنس


  سنگ توپاز ابی


  اینم یه انگشتر از فیروزه امریکایی (بله فقط فیروزه نشابوری که نیست


  اینم دوتا عقیق فاخر


  اینم یه عقیق یمنی خطی ....
  ویرایش توسط عرض از مبدا : جمعه ۰۹ فروردین ۹۲ در ساعت ۱۲:۵۸
  ==--==--==--==--==--==

  ==--==--==--==--==--==

 16. #16
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۹۱-فروردین-۱۸
  محل سکونت
  یه گوشه خلوت شیراز
  نوشته ها
  2,711

  پیش فرض

  یادم رفت اینو بزارم

  سنگ جواهر Alexanderit بسیار بسیار کمیاب و تک تراش سلطنتی خورده سنگ کمیابی هست  سنگ Opal سبز


  اینم ساده ولی قدیمیییی

  ویرایش توسط عرض از مبدا : جمعه ۰۹ فروردین ۹۲ در ساعت ۱۳:۴۲
  ==--==--==--==--==--==

  ==--==--==--==--==--==

 17. #17

  پیش فرض

  جناب عرض از مبدا
  کاش اسماشونم زده بودین.

 18. #18
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۸-شهریور-۱۷
  محل سکونت
  barefoot in paradise
  جنسيت
  برادر
  نوشته ها
  9,112

  پیش فرض فصل چهارم : در فضیلت یاقوت وزبرجد و زمرد

  فصل چهارم : در فضیلت یاقوت وزبرجد و زمرد

  در حدیث معتبر از حضرت على بن موسى الرضا علیه السلام منقولستکه انگشتر یاقوت در دست کنید که پریشانى را زایل میکند.

  از حضرت امام جعفر صادق علیه السلام مرویتسکه سنتست انگشتر یاقوت در دست داشتن .

  از حضرت امام موسى صلوات الله علیه منقولستکه انگشتر زمرد در دست کردن موجب آسانى است که در آن هیچ دشوارى نباشد.

  در حدیث دیگر از حضرت امام رضا علیه السلام بهمین لفظ وارد شده است اما بلفظ زبرجد وفرمود که انگشتر زمرد در دست داشتن فقر را بتوانگرى بدل میکند و فرمود که هر که انگشترى یاقوت زرد دردست کند فقیر نشود.

  حسبنا الله و نعم الوکیل نعم المولی و نعم النصیر
 19. #19
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۹۱-فروردین-۱۸
  محل سکونت
  یه گوشه خلوت شیراز
  نوشته ها
  2,711

  پیش فرض

  نوشته اصلی توسط blueblooded نمایش پست اصلی
  جناب عرض از مبدا
  کاش اسماشونم زده بودین.
  سلام اسم سنگ ها رو نوشتم تمام سنگ ها معدنی و اصل و تراش خورد هستند نه سنگ صنعتی و.... خواص خود را دارند
  ==--==--==--==--==--==

  ==--==--==--==--==--==

 20. #20
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۹۱-فروردین-۱۸
  محل سکونت
  یه گوشه خلوت شیراز
  نوشته ها
  2,711

  پیش فرض  یاقوت سرخ


  فیروزه نیشابور (شجر)


  کوارتز بنقش  سنگ جواهر سیترین زرد درخشندگی فوق العاده


  نگین جواهر اکومارین
  ==--==--==--==--==--==

  ==--==--==--==--==--==

 21. #21
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۸-شهریور-۱۷
  محل سکونت
  barefoot in paradise
  جنسيت
  برادر
  نوشته ها
  9,112

  پیش فرض

  نوشته اصلی توسط عرض از مبدا نمایش پست اصلی

  فیروزه نیشابور (شجر)

  من عاشق فیروزه شجر هستم.
  البته انگشتر خودم هم فیروزه شجر هست اما متاسفانه چربی (کلا فیروزه بهش چربی و کرم و روغن برسد رنگش تیره میشود) بهش رسیده و تیره شده.
  اولش خیلی خوشکل بود.


  البته یکی از دوستان بهم توصیه کردند که داخل خاک گلدان بگذارم درست میشه.
  چند شب گذاشتم ، بهتر شده اما باز اون چیزی که اصلش بود نشده.

  حسبنا الله و نعم الوکیل نعم المولی و نعم النصیر
 22. #22
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۹۱-فروردین-۱۸
  محل سکونت
  یه گوشه خلوت شیراز
  نوشته ها
  2,711

  پیش فرض

  نوشته اصلی توسط مستاجر خدا نمایش پست اصلی
  من عاشق فیروزه شجر هستم.
  البته انگشتر خودم هم فیروزه شجر هست اما متاسفانه چربی (کلا فیروزه بهش چربی و کرم و روغن برسد رنگش تیره میشود) بهش رسیده و تیره شده.
  اولش خیلی خوشکل بود.


  البته یکی از دوستان بهم توصیه کردند که داخل خاک گلدان بگذارم درست میشه.
  چند شب گذاشتم ، بهتر شده اما باز اون چیزی که اصلش بود نشده.
  ا برای زنده موندن فیروز شجر شما تو یک لیوان اب (اب معدنی )تو یک مکان تاریک تاریک قرار بدهید ...(معمولا در هر ماه میان سنگ های شجر زنده این کار رو میکنن )

  به قول معرف میگم سنگه مرد ....
  ویرایش توسط عرض از مبدا : جمعه ۰۹ فروردین ۹۲ در ساعت ۱۷:۱۳
  ==--==--==--==--==--==

  ==--==--==--==--==--==

 23. #23
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۸-شهریور-۱۷
  محل سکونت
  barefoot in paradise
  جنسيت
  برادر
  نوشته ها
  9,112

  پیش فرض

  ^ شرمنده درست متوجه نشدم باید چه کار بکنم؟

  حسبنا الله و نعم الوکیل نعم المولی و نعم النصیر
 24. #24
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۹۱-فروردین-۱۸
  محل سکونت
  یه گوشه خلوت شیراز
  نوشته ها
  2,711

  پیش فرض

  تو یک لیوان استیل اب معدنی بریزید و انگشتر را برادیدداخلش و سر لیوان رو بگیرید که تاریک باشه داخل لیوان ....یه چند روز بزارید .
  ==--==--==--==--==--==

  ==--==--==--==--==--==

 25. #25

  پیش فرض

  در مورد مروارید هم بگید
  تو روایات هم توصیه ای به مروارید شده؟ و اگه پرورشی باشه هم خاصیتش همونه. آره؟

 26. #26
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۹۱-فروردین-۱۸
  محل سکونت
  یه گوشه خلوت شیراز
  نوشته ها
  2,711

  پیش فرض

  نوشته اصلی توسط blueblooded نمایش پست اصلی
  در مورد مروارید هم بگید
  تو روایات هم توصیه ای به مروارید شده؟ و اگه پرورشی باشه هم خاصیتش همونه. آره؟
  من روایتی در این مورد نخواندم و اطلاع ندارم پرورشی ان همان خواص داره ...پرورشی اصل ...
  ==--==--==--==--==--==

  ==--==--==--==--==--==

 27. #27
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۸-شهریور-۱۷
  محل سکونت
  barefoot in paradise
  جنسيت
  برادر
  نوشته ها
  9,112

  پیش فرض فصل پنجم : در فضیلت فیروزه و جزع یمانى

  فصل پنجم : در فضیلت فیروزه و جزع یمانى


  از حضرت امام جعفر صادق علیه السلام منقولستکه هرکه انگشتر فیروزه در دست کند دستش فقیر نشود.


  از حسن بن على بن مهران منقولستکه بخدمت حضرت امام موسى کاظم علیه السلام رفتم در انگشت آنحضرت انگشترى دیدم که نگینش * فیروزه بود و نقشش اَللّهُ الْمَلِکُ بود بسیار نظر کردم در آن انگشتر فرمود که چه نظر میکنى ؟ گفتم حضرت امیرالمؤ منین علیه السلام انگشتر فیروزه داشته است که نقشش اَللّهُ الَمَلِکُ بوده است فرمود که آن را میسناسى ؟ گفتم نه فرمود که همان انگشتر است و این سنگى استکه جبرئیل براى رسول خدا بهدیه آورد از بهشت و آنحضرت بحضرت امیرالمؤ منین بخشید.


  از حضرت امیرالمؤ منین علیه السلام منقولستکه انگشتر جزع یمانى در دست کنید که رد نمیکند مگر متمردان شیاطین را.


  از حضرت امام رضا علیه السلام منقولستکه حضرت امیرالمؤ منین فرمود که رسول خد صلّى اللّه علیه وآله وسلّم بیرون آمدند و انگشتر جزع یمانى در دست کرده بودند و با مانماز کردند و چون از نماز فارغ شدند انگشتر را بمن دادند و فرمودند که این انگشتر را در دست راست خود کن و با آن نماز بکن که نماز در جزع یمانى برابر هفتاد نماز است و تسبیح و استغفار میکند و ثوابش براى صاحبش نوشته میشود.


  على بن محمد حمیرى گفت که دختر جعفربن محمود را خواستم و بسیار او را دوست میداشتم و فرزند از او بوجود نمى آمد بخدمت حضرت امام على نقى علیه السلام رفتم و این مطلب را عرض کردم پس تبسم نمود و فرمود که بگیر انگشترى که نگینش فیروزه باشد و برآن نقش * کن این آیه را رَبِّ لاتَذَرْنى فَرْدا وَ اَنْتَ خَیْرُالْوارِثینَ چنان کردم یکسال نگذشت که از آن زن پسرى بوجود آمد.


  از حضرت رسول صلّى اللّه علیه وآله وسلّم منقولستکه خداوند عالمیان میفرماید که من شرم میکنم از دستى که بسوى من بلند شود بدعا و درآن دست انگشتر فیروزه باشد پس او را ناامید برگردانم .

  حسبنا الله و نعم الوکیل نعم المولی و نعم النصیر
 28. #28
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۸-شهریور-۱۷
  محل سکونت
  barefoot in paradise
  جنسيت
  برادر
  نوشته ها
  9,112

  پیش فرض فصل ششم : در فضیلت دُر نجف وبلور و حدید صینى وسایر نگینها

  فصل ششم : در فضیلت دُر نجف وبلور و حدید صینى وسایر نگینها


  بسند معتبر از مفضل بن عمر منقولستکه گفت روزى بخدمت حضرت صادق علیه السلام رفتم و انگشتر فیروزه در دست داشتم فرمود که اى مفضل فیروزه سیرگاه دیده هاى مردان و زنان مومنه است یا دور گرداننده دردهاست از دیده هاى ایشان و من دوست میدارم براى هر مؤ من که پنج انگشتر در دست داشته باشد یاقوت و آن فاخرترین همه است و عقیق و آن خالص تر است براى خدا وبراى ما اهل بیت و فیروزه و آن چشم را قوت میدهد و سینه را گشایش مى دهد و قوت دل را زیاد میکند و چون پى کارى رود آنرا در دست کند پس چون برگردد حاجتش برآوره شده است و حدید صینى و آن را دوست نمیدارم که همیشه در دست داشته باشد ولیکن بد نمیدانم در دست کردن آن را در وقتیکه بدیدن کسى رود که از او ترسد از اهل شر براى آنکه شر او ساکن میشود و حدید صینى شیاطین را دور میکند و باین سبب دوست میدارم که داشته باشم پنجم آن درّى که در نجف اشرف خدا ظاهر میسازد بدرستیکه هر که آن را دست کند بهر نظر کردنى بآن خداوند عالمیان زیارتى یا حجى یا عمره در نامه عمل او بنویسد که ثوابش ثواب پیغمبران و صالحان باشد و اگر خدا رحم نمیکرد بر شیعیان ماهر آینه هر نگین از آن بقیمت بسیار میرسد ولیکن خدا ارزان کرده است براى ایشان که توانگر و فقیر ایشان توانند در دست کرد.

  ابوطاهر میگوید این حدیث را بحضرت امام حسن عسکرى علیه السلام عرض کردم فرمود که این حدیث جدم بحضرت صادق علیه السلام است گفتم شما هیچ چیز را بر عقیق سرخ اختیار نمیفرمائید فرمود بلى براى فضلیت بسیارى که در آن وارد شده است بدرستى که پدرم خبرداد مرا که اول کسى که انگشتر عقیق در دست کرد حضرت آدم علیه السلام بود دید که در عرش نوشته است اَنَا الْلّهُ لا اِلهَ اِلاّ اَنَا وَحْدى مُحَمَّدٌ صَفْوَنىْ مِنْ خَلْقى اَیَّدْ تُهُ بِاءَخیهِ عَلِىٌ وَ نَصَرْتُهُ بِهِ تا آخر نامهاى پنجگانه آل عبا، پس چون حضرت از آن درخت میوه خورد و بزمین آمد متوسل شد بسوى خدا باین نامهاى مبارک و ببرکت این نامها خدا توبه اش را قبول کرد پس حضرت آدم انگشترى از نقره ساخت و نگینش را از عقیق سرخ کرد واین نامهاى پنجگانه را برآن نقش کرد و آن انگشتر رادر دست راست خود کرد پس ابن سنتى شد که پرهیز کاران از فرزندانش همه بسنت او عمل کردند.  از حضرت امام جعفر صادق علیه السلام منقولستکه نیکو نگینست بلور واز حسین بن عبداللّه منقولستکه سئوال کردم از حضرت امام على نقى علیه السلام که آیا خوبست انگشتر کردن سنگریزه که از چاه زمزم بیرون آرند فرمود بلى اما چون خواهد که استنجا کند از دست بیرون آورد یعنى اگر در دست چپ باشد

  حسبنا الله و نعم الوکیل نعم المولی و نعم النصیر
 29. #29
  داره خودمونی میشه
  تاریخ عضویت
  ۱۳۴۸-دی-۱۱
  جنسيت
  برادر
  نوشته ها
  525

  پیش فرض

  درباره ی این انگشتر برام توضیح میدین؟

 30. #30
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۹۱-فروردین-۱۸
  محل سکونت
  یه گوشه خلوت شیراز
  نوشته ها
  2,711

  پیش فرض

  نوشته اصلی توسط چانگ چوان نمایش پست اصلی
  درباره ی این انگشتر برام توضیح میدین؟

  از مجموعه انگشتر های المان نازی (در حال حاضر یکی از نشان های نژاد پرستی )
  ==--==--==--==--==--==

  ==--==--==--==--==--==

صفحه 1 از 5 123 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
درباره ما

جامعه مجازی رهپویان به عنوان شبکه اجتماعی اعضاء کانون فرهنگی رهپویان وصال از سال 1381 و به عنوان یکی از قدیمی ترین تالارهای گفتمان فضای وب فارسی مشغول به فعالیت می باشد. تمامی تلاش دست اندرکاران مجموعه، فراهم آوردن محیطی سالم، مفید و آموزنده برای کاربران گرامی می باشد بدیهی است مطالب درج شده نظرات کانون رهپویان وصال نبوده و نظرات رسمی در سایت رهپویان وصال درج می گردد.

ارسال پیام به مدیر سایت
session بارگذاری مجدد کد امنیتی مندرج در تصویر را وارد کنید:
شادی روح 14 شهید کانون فرهنگی رهپویان وصال صلوات