کاربری
کاربر گرامی به خوش آمدید . اگر این نخستین بازدید شما از سایت است , لطفا ثبت نام کنید:
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 21 , از مجموع 21

موضوع: غیرت

 1. #1
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۴۸-دی-۱۱
  نوشته ها
  2,770
  امتیاز : 45,194
  سطح : 100
  Points: 45,194, Level: 100
  Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 72.0%
  افتخارات:
  SocialCreated Album picturesTagger Second ClassVeteran25000 Experience Points
  تشکر کردن : 2,933
  تشکر شده 4,761 در 734 پست
  مخالفت
  28
  مخالفت شده 23 در 19 پست

  پیش فرض غیرت

  انواع غیرت:

  1.غیرت به ناموس

  2.غیرت به دین

  3.غیرت به وطن

  4.غیرت به فرزند

  5.غیرت به مال و دارایی 2. 11 کاربر از پست مفید بچه کف کانون تشکر کرده اند .


 3. #2
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۴۸-دی-۱۱
  نوشته ها
  2,770
  امتیاز : 45,194
  سطح : 100
  Points: 45,194, Level: 100
  Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 72.0%
  افتخارات:
  SocialCreated Album picturesTagger Second ClassVeteran25000 Experience Points
  تشکر کردن : 2,933
  تشکر شده 4,761 در 734 پست
  مخالفت
  28
  مخالفت شده 23 در 19 پست

  پیش فرض تعریف غیرت

  در لغت:به معنای حمیت و ناموس پرستی است

  و غیرت داشتن به معنای حفظ ناموس کردن است. 4. 9 کاربر از پست مفید بچه کف کانون تشکر کرده اند .


 5. #3
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۹۱-دی-۰۶
  محل سکونت
  شیراز
  جنسيت
  خواهر
  نوشته ها
  2,292
  امتیاز : 8,247
  سطح : 61
  Points: 8,247, Level: 61
  Level completed: 33%, Points required for next Level: 203
  Overall activity: 8.0%
  افتخارات:
  Social25000 Experience PointsVeteran
  تشکر کردن : 3,047
  تشکر شده 9,945 در 1,999 پست
  مخالفت
  1
  مخالفت شده 4 در 4 پست

  پیش فرض


  پيامبر صلى‏الله‏عليه‏و‏آله :
  كانَ إِبراهيمُ أَبى غَيورا وَأَنَا أَغيَرُ مِنهُ وَأَرغَمَ اللّه أَنفَ مَن لايَغارُ مِنَ المُؤمِنينَ؛
  پدرم ابراهيم با غيرت بود و من با غيرت تر از اويم. خدا بينى مؤمنى را كه غيرت ندارد، به خاك مى مالد.

  (بحارالأنوار، ج103، ص248، ح33)

  امام على عليه السلام :
  عَلى قَدرِ الحَمِيَّةِ تَكونُ الغَيرَةُ؛
  غيرت به اندازه تعصّب و ننگ داشتن بستگى دارد.

  (غررالحكم، ج4، ص311، ح6175)

  پيامبر صلى‏الله‏عليه‏و‏آله :
  أَلا وَإِنَّ اللّه حَرَّمَ الحَرامَ وَحَدَّ الحُدودَ وَما أَحَدٌ أَغيَرُ مِنَ اللّه وَمِن غَيرَتِهِ حَرَّمَ الفَواحِشَ؛
  بدانيد كه خدا حرام را ممنوع فرموده و حدود را مشخص كرده است و احدى غيرتمندتر از خدا نيست و از غيرت اوست كه زشتى ها را حرام فرموده است.

  (امالى صدوق، ج1، ص348)

  امام على عليه السلام:
  أَلَم يَبلُغنى عَن نِسائِكُم أَنَّهُنَّ يُزاحِمنَ العُلوجَ فِى السواقِ أَلا تَغارونَ؟ مَن لَم يَغِر فَلا خَيرَ فيهِ؛
  به من خبر رسيده كه زنانتان در بازار تنه شان به تنه مردان بى ايمان و لاابالى مى خورد آيا غيرت نداريد؟! كسى كه غيرت ندارد خيرى در او نيست.

  (كنزالعمال، ج3، ص780، ح8735)

  امام صادق عليه السلام :
  إنَّ المَرءَ يَحتاجُ فى مَنزِلِهِ وَ عِيالِهِ إِلى ثَلاثِ خِلالٍ يَتَكَلَّفُها وَ إن لَم يَكُن فى طَبعِهِ ذلِكَ: مُعاشَرَةٌ جَميلَةٌ وَ سَعَةٌ بِتَقديرٍ وَ غَيرَةٌ بِتَحَصُّن؛
  مرد در خانه و نسبت به خانواده اش نيازمند رعايت سه صفت است هر چند در طبيعت او نباشد: خوشرفتارى، گشاده دستى به اندازه و غيرتى همراه با خويشتن دارى.

  (تحف العقول، ص322)

  امام على عليه السلام :
  ثَمَرَةُالشَّجاعَةِالغيرَ ةُ؛
  غيرت ميوه شجاعت است.

  (غررالحكم، ج3، ص328، ح)4620
  ویرایش توسط لحظه ها 313 : پنجشنبه ۱۷ مرداد ۹۲ در ساعت ۱۲:۳۲

 6. 6 کاربر از پست مفید لحظه ها 313 تشکر کرده اند .


 7. #4
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۹۱-دی-۰۶
  محل سکونت
  شیراز
  جنسيت
  خواهر
  نوشته ها
  2,292
  امتیاز : 8,247
  سطح : 61
  Points: 8,247, Level: 61
  Level completed: 33%, Points required for next Level: 203
  Overall activity: 8.0%
  افتخارات:
  Social25000 Experience PointsVeteran
  تشکر کردن : 3,047
  تشکر شده 9,945 در 1,999 پست
  مخالفت
  1
  مخالفت شده 4 در 4 پست

  پیش فرض

  بسم الله الرّحمن الرّحیم
  الهی انطقنی بالهدی و الهمنی التقوی.

  اهمیت غیرت، قرآن انتفاد می*كند «وَمَا لَكُمْ لَا تُقَاتِلُونَ فِی سَبِیلِ اللَّهِ وَالْمُسْتَضْعَفِینَ» (النساء/75 )چرا شما بی غیرت هستید و حاضر نیستید در راه خدا و مستضعفین جنگ كنید مگر نمی*بینید كه مستضعفین در فشار طاغوتها می*گویند «رَبَّنَا أَخْرِجْنَا مِنْ هَذِهِ الْقَرْیَةِ الظَّالِمِ أَهْلُهَا» (النساء/75 )خدایا ما را نجات بده از این قریه*ای كه اهلش ظالم هستند.
  قرآن به ما دستور داده است كه هر جا مظلومی آهی كشید شما باید به مقدار توان تلاش كنید تلاش نكردید بی غیرتی است. علامه طباطبایی این آیه را تحت عنوان غیرت در تفسیر المیزان آورده است. تعصب و غیرت حق است یا باطل؟ هم خوب است و هم بد، تعصب راجع به حق، حق است و نسبت به مسئله باطل، باطل است.
  اگر یك وقت نیاز داشتی به مردم نگو آقا بیا و من را نجات بده هر وقت هر مشكلی داشتی ارتباط باید ارتباط مستقیمی باشد منتهی آن كسی كه بغل دست تو نشسته است و فهمید مسئول است علامه می*فرماید قشنگی توحید این است كه جامعه موحد وقتی هم مستضعف توی آن است به این و آن نمی*چسپد او هست و ایمان او هست و توكل منتهی مسلمان اگر غیرت داشته باشد باید وقتی می*بیند كه از خدا كمك می*خواهد بعنوان ابزار كمك كند. بعضی*ها می*گویند آقا ما نداریم اگر هم نداری باید دلالی كنی دو تا آیه داریم یكی «یحض» است و یكی هم «یحضون» یعنی اگر نداری باید دلالی كنی نه اینكه بی تفاوت باشی.
  امام صادق(علیه السلام) فرمود كسی كه غیرت نداشته باشد(إِذَا لَمْ یَغَرِ الرَّجُلُ فَهُوَ مَنْكُوسُ الْقَلْبِ) الكافی ج 5 ص 536 معلوم می*شود كه روح او چپه شده است یعنی حالت انسانیت خودش را از دست داده است یعنی مسخ شده است. چطور آدم بی غیرت می*شود؟ امام صادق(علیه السلام) می*فرماید اگر در یك خانه زدند و رقصیدند و افرادی را هم جمع كردند صاحبخانه دیگر روحیه تعصب و غیرتش را از دست می*دهد یعنی نوازندگی و خانه را تبدیل به عیاشی كردن، غیرت را از بین می*برد. عده*ای را در جنگ اسیر كردند و نزد پیغمبر آوردند حضرت برای آنها دستورات حادی نوشت غیر از یكی از آنها كه فرمود این آزاد بشود گفتند آقا چرا این را آزاد می*كنی؟ گفت خداوند از طریق وحی به من فرمود كه این آدم با غیرتی است و با تعصب است اینرا آزاد كنید این اسیر هم گفت اگر دین شما اینقدر دین ارزشهاست كه حتی دشمن با غیرت و با تعصب و با سخاوت را مورد لطف قرار می*دهد من این دین را قبول دارم شهادتین را گفت و یكی از یاران خالص پیغمبر شد و در یكی از جبهه*ها هم شهید شد.
  بسیاری از دسته گل*هایی كه آب می*دهند این است كه می*گویند ما خواهر و برادر هستیم اول یك خورده تعصب دارد بعد یك ذره یك ذره قصه شل می*شود بعد به عناوین. . . امام علی(علیه السلام) می*فرماید: (یَا أَهْلَ الْعِرَاقِ نُبِّئْتُ أَنَّ نِسَاءَكُمْ یُدَافِعْنَ الرِّجَالَ فِی الطَّرِیقِ أَ مَا تَسْتَحْیُونَ)
  (الكافی ج 5 ص 536-) شنیده*ام توی خیابانها و كوچه*ها خانم هایتان با مردهایتان قاطی هم راه می*روند خجالت نمی*كشید؟ ! غیرتتان رفت؟ در حدیث دیگر فرمود: (أَ مَا تَسْتَحْیُونَ وَ لَا تَغَارُونَ نِسَاءَكُمْ یَخْرُجْنَ إِلَى الْأَسْوَاقِ وَ یُزَاحِمْنَ الْعُلُوجَ) (الكافی ج 5 ص 537-) خانم هایتان وارد بازار و خیابان می*شوند، (علوج) یعنی مرد خوش هیكل، یعنی دخترها مزاحم مردها می*شوند بعد فرمود(أَ مَا تَسْتَحْیُونَ) اینقدر بی غیرت شده*اید؟
  در حدیث داریم كه پیغمبر هفت گروه را لعنت كرد یكی فرمود: (الْمُتَغَافِلُ عَنْ زَوْجَتِهِ وَ هُوَ الدَّیُّوثُ) مستدرك‏الوسائل (ج 14 ص 291) كسی كه نسبت به خانمش بی خیال است با كی می*اید با كی می*رود با كی می*خندد، نمی*گویم به خانمتان سوء ظن داشته باشید اما اینكه خانم*تان سوار هر ماشینی می*شود با هر كسی صبحت می*كند، بعد فرمود(وَ هُوَ الدَّیُّوثُ) رسول خدا فرمود دیوث كسی است كه نسبت به اهل و عیالش غیرت نداشته باشد گاهی هم دستور به بی غیرتی می*دهد كه الحمدالله در ما نیست اما داریم كه به دخترش می*گوید بلند شو و پیش اینها فلان حركت را انجام بده كه این خیلی زشت است.
  امام صادق(علیه السلام) فرمود سه دسته روز قیامت خیلی گرفتار هستند یكی*شان این است كسی است كه(یَجْتَمِعُ النَّاسُ فِی بَیْتِهِ عَلَى الْفُجُورِ وَ المَرْأَةُ تُوطِئُ فِرَاشَ زَوْجِها)( مستدرك‏الوسائل ج 14 ص 291-) مردم را توی خانه جمع می*كند تا سكس*ها و ویدئوها و. . . خانه*اش را عیاش خانه كرده است برای دیگران و معركه گردان است موسس است گاهی آدم خودش گناه بكند آسان است و گاهی هم بانی گناه می*شود(قَدْرُ الرَّجُلِ عَلَى قَدْرِ نِعْمَتِهِ وَ صِدْقُهُ عَلَى قَدْرِ مُرُوءَتِهِ وَ شَجَاعَتُهُ عَلَى قَدْرِ أَنَفَتِهِ وَ عِفَّتُهُ عَلَى قَدْرِ غَیْرَتِه‏) (وسائل‏الشیعة ج 15 ص 251- )امام علی(علیه السلام) غیرت مرد به قدر غیرت او است، خداوند افراد غیور را دوست دارد انسان باید بی خیال نباشد بداند كه اطرافیان خانمش چه افرادی هستند یك وقت ممكن است آلوده خانه*ای باشد مركز فساد باشد و این پول با چه قیمتی تمام می*شود مردهایی كه خانم*شان كارمند هستند محیط سالم باشد حالا بسیاری از جاها زن و مرد هستند اما محیط سالم است خوب الحمدالله.
  موارد غیرت:
  غیرت در برابر مقدسات دینی، غیرت در برابر ناله مظلومین، غیرت در برابر گرسنگان، غیرت در برابر اهل و عیال، در برابر گناه و فساد، در برابر مراكز دینی و علمی، اصلاً پشت در دانشگاه چیزهایی می*فروشد كه توهین به مركز علم است اینجا خدایی ناكرده اسمش دانشگاه است دانشگاه باید پیاده رو آن هم جز كتابهای علمی چیزی نباشد اینها لبو و شكلات می*آورد می*فروشد.
  (مَنْ سَبَّ النَّبِیَّ ص قُتِل) كسی كه دشنام بدهد به پیغمبر باید او را كشت. وقتی آمدند به امام گفتند كه حكم اعدام شما از اینطرف دنیا به آنطرف دنیا برای اعدام سلمان رشدی این خلاف قوانین بین المللی است امام فرمود به درك! آبروی رسول الله رفت این غیرت است.
  غیرت در مقابله ناله مظلومان، داریم كه ایمان به خدا ندارد كسی كه شكم*اش سیر است و همسایه*اش گرسنه است یعنی نسبت به گرسنه*ها بی خیال است. امام علی(علیه السلام) می*خواست برود خانه دید یك كسی پشت در خانه دارد گریه می*كند فرمود چیه؟ حادثه*ای برایش پیش آمده بود كه می*ترسید برود خانه اربابش به او بزند توی هوای داغ حجاز رفت در خانه و سفارش كرد تا اربابش به آن برده كتك نزند، یعنی نباید بی تفاوت باشیم.
  كسانی كه پشت در خانه ما پست می*دهند ما باید همینطوری از كنار آنها رد شویم و برویم؟ باید احوال آنها را بپرسیم خیلی از اینها دردها دارند اگر ما غیرتمان جوش بیاید خیلی مشكلات حل می*شود هر چه بلندگو می*گوید(حی علی الصلاة) این بی خیال است تخمه می*شكند حالا اگر یكمرتبه بگویند شانه تخم مرغ این فوری از جایش می*پرد سه تا پله را یكی می*كند برای شانه تخم مرغ، همسایه مسجد اگر نمازش را توی مسجد نخواند نمازش ارزشی ندارد پیداست كه بی غیرت شده است این بی خیال است. حدیث داریم اذان كه شنیدید شما هم زمزمه كنید یعنی پیدا باشد كه توی باغ هستی.
  غیرت در برابر عیال، امام حسین(علیه السلام) در گودال قتلگاه دید كه به زن و بچه*اش هجوم آوردند فرمود(ان لم یكن له دین) اگر هم دین ندارید مرد باشید تا من زنده هستم كاری به زن و بچه من نداشته باشید این غیرت است.
  در جبهه یك نفر مرخصی گرفت كه بیاید پیش زن و بچه*اش تا آمد توی خانه دید یك مرد توی خانه است و زن هم بی حجاب بیرون خانه است به مرد حمله كرد غافل از اینكه توی خانه ماری در آمده است زن ترسید و فرار كرده بعد به مرد همسایه گفته است كه بیا و مار را بكش یكوقت هم می*بینی كه زود عجله می*كنیم.
  این غیرتی را كه گفتیم مردها باید غیرت داشته باشند نه زنها، آخر گاهی وقتها زنها غیرت دارند می*گوید كی بود تلفن كرد؟ بگو كی بود؟ بابا ولم كن حالا باید گفت به صد و بیست و چهار هزار پیغمبر سوال شرعی داشت گاهی زن مواظب شوهرش است البته حفاظت باید از دو طرف باشد اما غیرت به سوء ظن كشیده نشود.
  امام علی(علیه السلام) به امام حسن(علیه السلام) فرمود: (إِیَّاكَ وَ التَّغَایُرَ فِی غَیْرِ مَوْضِعِ الْغَیْرَةِ فَإِنَّ ذَلِكَ یَدْعُو الصَّحِیحَةَ مِنْهُنَّ إِلَى السَّقَم‏)( الكافی ج 5 ص 537 )
  مواظب باش آنجایی كه نباید غیرت به خرج بدهی بیخودی غیرت به خرج ندهی برای اینكه(فَإِنَّ ذَلِكَ یَدْعُو الصَّحِیحَةَ مِنْهُنَّ إِلَى السَّقَم) اگر حساسیت نابجا آدم به خانمش داشته باشد زن سالم هم فاسد می*شود امام فرمود(لا غیرة فی الحلال) در حلال نباید غیرت بخرج بدهیم می*گوید من اجازه نمی*دهم كه پسر مردم بیاید خانه ما و دخترمان را ببیند آقا اسلام گفته است هر پسری كه می*خواهد دختر را ببیند بیاید ببیند برای اینكه حلال است.
  ما باید به یهودیها و مسیحی*ها هم غیرت داشته باشیم چون در كشور اسلامی هستند به امام علی(علیه السلام) گفتند خلخال از پای یك زن غیر مسلمان در آورده*اند امام فرمود: اگر مرد مسلمان از غصه بمیرد جا دارد گرچه مسلمان نیست اما در كشور اسلامی اقلیت*های اسلامی هم باید آرام زندگی كنند كسی حق ندارد به زن یهودی تعرض كند.
  «لَهُدِّمَتْ صَوَامِعُ وَبِیَعٌ وَصَلَوَاتٌ وَمَسَاجِدُ یُذْكَرُ فِیهَا اسْمُ اللَّهِ كَثِیرًا وَلَیَنصُرَنَّ اللَّهُ مَنْ یَنصُرُهُ» (الحج/40) اگر مردم غیرت نداشته باشند مركز عبادت مسیحی*ها هم از بین می*رود مركز عبادت یهودیها هم از بین می*رود از این آیه معلوم می*شود كه مركز عبادت مقدس است گرچه مركز عبادت مسلمانها نباشد. تورات و انجیل مقدس هستند با اینكه ما معتقدیم كه تحریف شده*اند.
  یك مسلمان چیزی را دزدید تا خواستند او را بگیرند جنس را توی خانه یك یهودی انداخت و گفتند او دزیده بعد هم پاپوش درست كردند و این یهودی را آوردند كه این دزدیده است فوری جبرئیل نازل شد و گفت محمد این را مسلمان دزدید می*بینیم آیه نازل می*شود آبروی مسلمانی را می*ریزد و حق را به یهودی می*دهد و زنده باد اسلامی كه حق است اگر ما مسلمان واقعی بودیم حالا حالاها انقلابمان به دنیا صادر شده بود ولی ما خراب كردیم یعنی من پارتی بازی كردم او هم رشوه گرفت و همه آبروی همدیگر را ریختیم رسیدیم به اینجایی كه الان. . .
  امام باقر(علیه السلام) داشت با كسی می*رفت دید رفیق*اش یك فحش داد به مادر نوكرش حضرت ناراحت شد و فرمود چی گفتی؟ گفت آقا نوكرم است دوم اینكه فحش مادرش را دادم به خودش كه ندادم سوم اینكه مادرش كه مسلمان نیست فرمود حق نداری فحش بدهی با اینكه بیست سال است كه با تو بودم ولی دیگر طرفِ من نیا، بخاطر اینكه آبرو را لت و پار كرد اینچنین با او برخورد كرد.
  پیغمبر فرمود خدا چون غیرت دارد بعضی كارها را گفته كه حرام است حدیث داریم
  (إِنَّ الْغَیْرَةَ مِنَ الْإِیمَانِ) (من‏لایحضره‏الفقیه ج 3 ص 444 )غیرت از ایمان است حدیث داریم بعضی آدمها هر چی می*گویی همینطوری نگاه می*كند تكان نمی*خورد. خوب بحث غیرت چه فایده*ای داشت؟ اگر مسلمانها غیرت داشتند الان به فلسطینی*ها تجاوز نمی*شد امام فرمود اگر هر مسلمان یك سطل آب بریزد اسرائیل را غرق می*كنند. بارها امام علی(علیه السلام) فرمود شماها دل من را خون كردید كه هر چه می*گویم در دنیای بی خیالی و بی غیرتی هستید.


  قسمتی از سخنرانی حجه الاسلام قرائتی
  ویرایش توسط لحظه ها 313 : پنجشنبه ۱۷ مرداد ۹۲ در ساعت ۱۱:۵۸

 8. 5 کاربر از پست مفید لحظه ها 313 تشکر کرده اند .


 9. #5
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۹۱-دی-۰۶
  محل سکونت
  شیراز
  جنسيت
  خواهر
  نوشته ها
  2,292
  امتیاز : 8,247
  سطح : 61
  Points: 8,247, Level: 61
  Level completed: 33%, Points required for next Level: 203
  Overall activity: 8.0%
  افتخارات:
  Social25000 Experience PointsVeteran
  تشکر کردن : 3,047
  تشکر شده 9,945 در 1,999 پست
  مخالفت
  1
  مخالفت شده 4 در 4 پست

  پیش فرض

  غيرت ديني در کلام مبارک اميرالمؤمنين عليه السلام

  غيرت ديني در کلمات نوراني اميرمؤمنان عليه السلام از جايگاه ويژه اي برخوردار است. غالب بيانات نوراني ايشان به نوعي با اين فريضه بزرگ ارتباط پيدا مي کند.
  «فَمَنْ أمر بالمعروف شَدَّ ظُهُورَ المؤمنين و مَنْ نَه ي عن المنکر ارْغمَ اُنُوفَ الکافرين»؛
  «آنکه امر به معروف کند پشت جبه مؤمنان را مستحکم ساخته و هر که از زشتي ها نهي کند، بيني کفّار را به خاک ماليده است».
  و همچنين در جاي ديگر مي فرمايد: اي مؤمنان، هر کس تجاوزي را (به حريم دين و مقدسات) بنگرد و شاهد دعوت به منکري باشد و در دل آن را انکار کند، خود را از آلودگي سالم داشته است و هر کس با زبان (نيز) آن را انکار کند به پاداش خواهد رسيد و از اوّلي برتر است و آن کس که با شمشير به انکار برخيزد تا کلام خدا بلند و گفتار ستمگران خوار گردد، او راه رستگاري را يافته و نور يقين در دلش تابيده است.
  و يا اينکه مي فرمايد:

  آن که با منکرات نه با قلب و نه با زبان و نه با دست به مبارزه برنخيزد و مقابله ننمايد، او مرده اي زنده نماست.
  حضرت با مقايسه امر به معروف و نهي از منکر با ساير فرايض و نيکي ها، غيرت ديني را والاترين ارزش قلمداد کرده و مي فرمايند
  تمام کارهاي نيکو و جهاد در راه خدا، برابر امر به معروف و نهي از منکر، چون قطره اي نسبت به درياي موّاج و پهناور است

  «فَاذِ ا حَضَرَتْ بَليّهٌ فاجعلوا اموالَکُمْ دونَ اَنفُسِکم و اذا نزلت نازلة فاجعلوا انفسکم دُونَ دينکم. فَاعْلَموا اَنَّ اله الِكَ مَن هَلك دينَه و الحَريب مَنْ حرب دينَه»؛
  «آن گاه که حادثه اي پيش آمد، اموالتان را سپر جانتان قرار دهيد و اگر حادثه اي پيش آمد که دين و آيين تان در معرض خطر قرار گرفت، جانتان را فداي دين تان سازيد و بدانيد آن کس که دينش از بين برود، نابود است و غارت زده کسي است که دينش به غارت برود.»
  اميرالمؤمنين عليه السلام در سفارش هاي روزهاي آخر عمر مبارک خود به فرزندان بزرگوارشان فرمودند:

  «لاَ تَتْرُکوا الاَمر بِالمَعروفِ وَ النَّهيَ عَنِ المنکر فَيوليّ عَلَيکم شِر ارُکُم، ثُمَّ تَدْعُون فَلا يُسْتَجابُ لَکُم»؛
  «امر به معروف و نهي از منکر را ترک نکنيد که اشرار بر شما مسلّط مي شوند. سپس هر چه دعا کنيد، مستجاب نمي شود
  مولي الموحّدين عليه السلام در مقابله با سردمداران بي ديني و فساد و باطل گرايان مي فرمايند:
  «مَنْ اَحَدَّ سِن انَ الغَضَبِ لِلَّه قَوِيَ علي قتل اَشدّاء الباطل»؛
  «آنکه سر نيزه خشم را به خاطر خدا تيز کند (يا دندان خشم را در راه خدا بر هم فشارد) بر کشتن باطل گرايان توانمند گردد
  در قرآن و روايات به همان اندازه که به مهر و محبت بين مؤمنين و خودي ها دعوت شده، دعوت به خشم مقدس در برابر کفّار و حرمت شکنان و متجاوزان به مرزهاي دين و مقدسات شده است. در حديث شريفي آمده است که حضرت موسي به خداوند عرضه کرد:
  «مَنْ اَهلُكَ الَّذين تُظِلُّهُم في ظِلّ عَرْشِکَ يَوْمَ لا ظِلّ اِلّا ظِلک؟»؛
  «برگزيدگانت، آن ها که در قيامت ـ که سايه اي جز سايه مهر تو نيست ـ در سايه عرشت قرار مي دهي، چه کساني مي باشند؟
  خداوند فرمود:
  «اَلَّذين يَغْضِبُونَ لِمَحارِمي اِذَا اسْتَحلَّتْ مِثْلَ النَّمِر اِذا جُرِحَ»؛

  «
  آنان که به هنگام تجاوز به حريم محرّمات من، چون پلنگ زخمي، خشمگين و ناراحت مي شوند».
  نفرت قلبي و ابراز تبرّي از گنهکاران و منکرات کمترين وظيفه غيرتمندان ديني مي باشد. در غير اين صورت خشم فراگير الهي شامل مجرمان و بي تفاوتان خواهد شد. اميرمؤمنان عليه السلام در اين باره مي فرمايند:
  «خداوند به حضرت شعيب وحي نمود که من صدهزار نفر از قوم تو را هلاک خواهم کرد، چهل هزار نفر از اشرار و شصت هزار نفر از خوبان!! شعيب عرض کرد: اشرار بايد نابود شوند، امّا خوبان چرا؟»
  پاسخ شنيد:
  «دَاهَنُوا اَهْلَ المَعاصي فَلَمْ يَغْضِبُوا لِغَضَبي»
  «زيرا با اهل معصيت سازش کرده و به خاطر خشم و غضب من خشمگين نشده و سکوت کردند
  ویرایش توسط لحظه ها 313 : پنجشنبه ۱۷ مرداد ۹۲ در ساعت ۱۲:۰۵

 10. #6
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۹۱-دی-۰۶
  محل سکونت
  شیراز
  جنسيت
  خواهر
  نوشته ها
  2,292
  امتیاز : 8,247
  سطح : 61
  Points: 8,247, Level: 61
  Level completed: 33%, Points required for next Level: 203
  Overall activity: 8.0%
  افتخارات:
  Social25000 Experience PointsVeteran
  تشکر کردن : 3,047
  تشکر شده 9,945 در 1,999 پست
  مخالفت
  1
  مخالفت شده 4 در 4 پست

  پیش فرض

  امام صادق عليه السلام :
  إِنَ اللّه غَيورٌ وَ يُحِبُ كُلَ غَيورٍ وَ لِغَيرَتِهِ حَرَّمَ الفَواحِشَ ظاهِرُها وَ باطِنُها؛
  خداوند با غيرت است و مردان غيور را دوست دارد و از همين رو، زشتى ها را چه آشكار و چه پنهان حرام كرده است.

  (كافى، ج5، ص535، ح1)

  رسول اكرم صلى الله عليه و آله :
  اَلغَيرَةُمِنَ اليمانِ وَالمِذاءُ مِنَ النِّفاقِ؛
  غيرت از ايمان است و بى بند و بارى از نفاق.

  (نهج الفصاحه،2045)

  امام على عليه السلام :
  ... إِيّاكَ وَالتَّغايُرَ فى غَيرِ مَوضِعِ غَيرَةٍ فَإِنَّ ذلِكَ يَدعُو الصَّحيحَةَ إِلَى السُّقمِ وَالبَريئَةَ إِلَى الرَيبِ... ؛
  از غيرت نابجا بپرهيز زيرا اين كار، زن درستكار را به انحراف و زن پاكدامن را به ترديد مى كشاند.

  (نهج البلاغه، نامه 31)

  رسول اكرم صلى الله عليه و آله :
  إِنَّ اللّه تَعالى لَيُبغِضُ الرَّجُلَ يُدخَلُ عَلَيهِ فى بَيتِهِ فَلايُقاتِلُ؛
  خداى متعال، بى گمان نفرت دارد از مردى كه به زور وارد خانه اش شوند و او نجنگد.

  (كنزالعمال، ج3، ص387، ح7074)

  امام على عليه السلام :
  عِفَّتُهُ (الرَّجُل) عَلى قدرِ غَيرَتِهِ؛
  پاكدامنى مرد به اندازه غيرت اوست.

  (نهج البلاغه، حكمت 47)

  امام على عليه السلام :
  غَيرَةُالمُؤمِنِ بِاللّه سُبحانَهُ؛
  غيرت مؤمن به خاطر خداوند سبحان است.

  (غررالحكم، ج4، ص379، ح

  6395)

 11. 3 کاربر از پست مفید لحظه ها 313 تشکر کرده اند .


 12. #7
  عضو قدیمی
  تاریخ عضویت
  ۱۳۹۲-خرداد-۰۶
  جنسيت
  خواهر
  نوشته ها
  1,311
  امتیاز : 16,486
  سطح : 82
  Points: 16,486, Level: 82
  Level completed: 28%, Points required for next Level: 364
  Overall activity: 0%
  افتخارات:
  Social10000 Experience Points1 year registered
  تشکر کردن : 2,953
  تشکر شده 3,939 در 1,072 پست
  مخالفت
  0
  مخالفت شده 0 در 0 پست

  پیش فرض

  وقال علی علیه السلام: «قَدْرُ الرَّجُلِ عَلَى قَدْرِ هِمَّتِهِ، وَصِدْقُهُ عَلَى قَدْرِ مُرُوءَتِهِ، وَشَجَاعَتُهُ عَلَى قَدْرِ أَنَفَتِهِ، عِفَّتُهُ عَلَى قَدْرِ غَیْرَتِهِ» (۵) اندازه هر کس به اندازه همت او است. و صداقت هر کس به اندازه‏ شخصیت او است. و شجاعت هر کس به اندازه زهد و بى‏اعتنائى او (بارزشهاى‏مادى) است. و عفت هر کس به اندازه غیرت او است
  أليس الله بكاف عبده ويخوفونك بالذين من دونه!
  دوستت دارم بهترینم

 13. 4 کاربر از پست مفید نسیم انقلاب تشکر کرده اند .


 14. #8
  عضو قدیمی
  تاریخ عضویت
  ۱۳۹۲-خرداد-۰۶
  جنسيت
  خواهر
  نوشته ها
  1,311
  امتیاز : 16,486
  سطح : 82
  Points: 16,486, Level: 82
  Level completed: 28%, Points required for next Level: 364
  Overall activity: 0%
  افتخارات:
  Social10000 Experience Points1 year registered
  تشکر کردن : 2,953
  تشکر شده 3,939 در 1,072 پست
  مخالفت
  0
  مخالفت شده 0 در 0 پست

  پیش فرض

  در روایات اسلامی آمده است که خدای تعالی دارای صفت غیرت است. انسان*های غیور را دوست دارد. به دلیل وجود همین صفت بود که کارهای زشت را حرام نموده است.
  أليس الله بكاف عبده ويخوفونك بالذين من دونه!
  دوستت دارم بهترینم

 15. 3 کاربر از پست مفید نسیم انقلاب تشکر کرده اند .


 16. #9
  عضو قدیمی
  تاریخ عضویت
  ۱۳۹۲-خرداد-۰۶
  جنسيت
  خواهر
  نوشته ها
  1,311
  امتیاز : 16,486
  سطح : 82
  Points: 16,486, Level: 82
  Level completed: 28%, Points required for next Level: 364
  Overall activity: 0%
  افتخارات:
  Social10000 Experience Points1 year registered
  تشکر کردن : 2,953
  تشکر شده 3,939 در 1,072 پست
  مخالفت
  0
  مخالفت شده 0 در 0 پست

  پیش فرض

  قال علی علیه السلام: «وَإِیَّاکَ وَالتَّغایُرَفِی غَیْرِ مَوْضِعِ غَیْرَةٍ، فَإِنَّ ذلِکَ یَدْعُوالصَّحِیحَةَ إِلَى السَّقَمِ، وَالْبَرِیئَةَ إِلَى الرِّیَبِ» بر حذر باش از اینکه در غیر جائیکه باید غیرت به‏خرج داد اظهار غیرت کنى، (که نشانه سوء ظن تو نسبت‏به او باشد) زیرا اظهار بى اعتمادى و سوء ظن، زنان را به ناپاکى، و بی*گناهان را به آلودگى‏ سوق مى‏دهد.
  أليس الله بكاف عبده ويخوفونك بالذين من دونه!
  دوستت دارم بهترینم

 17. 4 کاربر از پست مفید نسیم انقلاب تشکر کرده اند .


 18. #10
  عضو قدیمی
  تاریخ عضویت
  ۱۳۹۲-خرداد-۰۶
  جنسيت
  خواهر
  نوشته ها
  1,311
  امتیاز : 16,486
  سطح : 82
  Points: 16,486, Level: 82
  Level completed: 28%, Points required for next Level: 364
  Overall activity: 0%
  افتخارات:
  Social10000 Experience Points1 year registered
  تشکر کردن : 2,953
  تشکر شده 3,939 در 1,072 پست
  مخالفت
  0
  مخالفت شده 0 در 0 پست

  پیش فرض

  غیرت صفتی است که مرد*ها لازم است تحصیل کنند تا نسل*ها حفظ شود. اما زنان بالفطره به حفظ نسل علاقه دارند. احتیاج به پاسبانی به نام غیرت ندارند. امام علی (علیه السلام) نه غیرت صحیح بانوان را مورد انتقاد قرار داده و نه بر غیرت نادرست مردان، مهر تأیید می*نهد
  أليس الله بكاف عبده ويخوفونك بالذين من دونه!
  دوستت دارم بهترینم

 19. 2 کاربر از پست مفید نسیم انقلاب تشکر کرده اند .


 20. #11
  عضو قدیمی
  تاریخ عضویت
  ۱۳۹۲-خرداد-۰۶
  جنسيت
  خواهر
  نوشته ها
  1,311
  امتیاز : 16,486
  سطح : 82
  Points: 16,486, Level: 82
  Level completed: 28%, Points required for next Level: 364
  Overall activity: 0%
  افتخارات:
  Social10000 Experience Points1 year registered
  تشکر کردن : 2,953
  تشکر شده 3,939 در 1,072 پست
  مخالفت
  0
  مخالفت شده 0 در 0 پست

  پیش فرض

  قال علی علیه السلام: غَیْرَةُ الْمَرْأَةِ کُفْرٌ وَغْیْرَةُ الرَّجُلِ إیمَانٌ. (۲) غیرت زن کفر است، و غیرت مرد ایمان.
  شاید در نگاه اول، نتوان دریافت که مراد آن حضرت از بیان این کلمات چه بوده و تصور نمود که چنین کلامی، نشانگر دیدگاه تبعیض آمیز اسلام و پیشوایان دینی نسبت به زنان می*باشد، اما با کمی دقت، چنین تصوری از بین خواهد رفت.
  با بررسی سخن عرب زبانان، به این نکته پی خواهیم برد که آنان واژه «غیرت» را در مواردی به کار می*گیرند که حساسیت و عکس العمل شدیدی نسبت به موضوعی پدید آید. ضمناً باید توجه کرد که ایمان و کفر به دو مرحله اعتقادی و عملی تقسیم می*شود، ممکن است فردی به لحاظ اعتقادی، مطلبی را پذیرفته باشد اما به جهت عملی به لوازم آن پایبند نباشد لذا در اینجا دچار کفر عملی خواهد شد که این کفر به معنی کفر اعتقادی نیست اما انسان مومن و مسلمان ملزم است که میان اعتقاد و عمل، ملازمه ایجاد کند. منظور از «کفر» در روایاتی مانند این حدیث «غیرت زن کفر است» کفر عملی می*باشد.


  کسی میتونه اینو برای من توضیح بده؟ممنون میشم
  أليس الله بكاف عبده ويخوفونك بالذين من دونه!
  دوستت دارم بهترینم

 21. کاربر روبرو از پست مفید نسیم انقلاب تشکر کرده است .


 22. #12
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۴۸-دی-۱۱
  نوشته ها
  2,770
  امتیاز : 45,194
  سطح : 100
  Points: 45,194, Level: 100
  Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 72.0%
  افتخارات:
  SocialCreated Album picturesTagger Second ClassVeteran25000 Experience Points
  تشکر کردن : 2,933
  تشکر شده 4,761 در 734 پست
  مخالفت
  28
  مخالفت شده 23 در 19 پست

  پیش فرض

  این بخاطر چادره

  روحانی جوان قبل از بیهوشی می گوید" الحمدلله به قیمت یك چشم موفق شدیم ناموس مردم را نجات دهیم "


  1376148241580207_large.jpg


  کاش گاهی وقتی مرور کنیم

  دچار قضاوتهای بیجا نشیم 23. 8 کاربر از پست مفید بچه کف کانون تشکر کرده اند .


 24. #13
  عضو جامعه
  تاریخ عضویت
  ۱۳۹۱-آبان-۱۰
  محل سکونت
  شیراز
  جنسيت
  خواهر
  نوشته ها
  291
  امتیاز : 7,939
  سطح : 59
  Points: 7,939, Level: 59
  Level completed: 95%, Points required for next Level: 11
  Overall activity: 0%
  افتخارات:
  Social1 year registered5000 Experience Points
  تشکر کردن : 2,614
  تشکر شده 627 در 209 پست
  مخالفت
  0
  مخالفت شده 0 در 0 پست

  پیش فرض

  نوشته اصلی توسط مادرم زهراء نمایش پست اصلی
  این بخاطر چادره

  روحانی جوان قبل از بیهوشی می گوید" الحمدلله به قیمت یك چشم موفق شدیم ناموس مردم را نجات دهیم "


  1376148241580207_large.jpg


  کاش گاهی وقتی مرور کنیم

  دچار قضاوتهای بیجا نشیم
  جریانش چی بوده؟

 25. #14
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۴۸-دی-۱۱
  نوشته ها
  2,770
  امتیاز : 45,194
  سطح : 100
  Points: 45,194, Level: 100
  Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 72.0%
  افتخارات:
  SocialCreated Album picturesTagger Second ClassVeteran25000 Experience Points
  تشکر کردن : 2,933
  تشکر شده 4,761 در 734 پست
  مخالفت
  28
  مخالفت شده 23 در 19 پست

  پیش فرض

  كنارخیابان شریعتی چند موتور سوار دارند دختری را به زور سوار می كنند كه روحانی جوانی برای كمك به دخترك، به سمت آنان می رود

  شیشه نوشابه ای را خرد می كنند و چشم راست فرزاد را می درند...پزشك می گوید چشم او تخلیه می شود 26. کاربر روبرو از پست مفید بچه کف کانون تشکر کرده است .


 27. #15
  عضو قدیمی
  تاریخ عضویت
  ۱۳۹۲-تیر-۰۷
  محل سکونت
  زمین
  جنسيت
  خواهر
  نوشته ها
  1,198
  امتیاز : 7,521
  سطح : 57
  Points: 7,521, Level: 57
  Level completed: 86%, Points required for next Level: 29
  Overall activity: 0%
  افتخارات:
  Social10000 Experience PointsCreated Album picturesVeteran
  تشکر کردن : 1,543
  تشکر شده 2,744 در 924 پست
  حالت من : Ghafelgir
  مخالفت
  3
  مخالفت شده 1 بار در 1 پست

  پیش فرض

  من 1 خاطره تعریف کنم با اجازتون!
  یه روز خیلی دیرم شده بود و باید با تاکسی می رفتم....یک خانوم جلو نشسته بود.1اقا عقب و 1اقا چاق هم با من سوار تاکسی شد!!!
  من اروم گفتم اقا میشه یکم برید اون ور تر...
  اون اقاهه که از قبل سوار شده بود گفت بیاید اینور تر خانوم معذب نباشند!!!!!!!!!!
  چقدر خدا دوستش داشت اون اقا رو
  چون برای ایشون از ته قلبم یک عالم دعا کردم...
  خدا حافظشون باشه...
  امام هادی علیه السّلام:
  اگر همه مردم مسیری را انتخاب کنند و در آن گام نهند، من بهراه کسی که تنها خدا را خالصانه می پرستد خواهم رفت.
  منبع:نرم افزار معجزه حفظ

  وبلاگ جدیده من(بارویکردی متفاوت):شهیدِ قرنِ 21

 28. کاربر روبرو از پست مفید خاکی تشکر کرده است .


 29. #16
  عضو قدیمی
  تاریخ عضویت
  ۱۳۹۲-خرداد-۰۶
  جنسيت
  خواهر
  نوشته ها
  1,311
  امتیاز : 16,486
  سطح : 82
  Points: 16,486, Level: 82
  Level completed: 28%, Points required for next Level: 364
  Overall activity: 0%
  افتخارات:
  Social10000 Experience Points1 year registered
  تشکر کردن : 2,953
  تشکر شده 3,939 در 1,072 پست
  مخالفت
  0
  مخالفت شده 0 در 0 پست

  پیش فرض

  یکی میشه این بنده خدا
  یکیم میشه یه پدر و یه برادر که میخوان چادرو حجابو از سر ناموس خودشون دربیارن!
  عجب بنده ها متفاوتی داری خدا!
  أليس الله بكاف عبده ويخوفونك بالذين من دونه!
  دوستت دارم بهترینم

 30. 3 کاربر از پست مفید نسیم انقلاب تشکر کرده اند .


 31. #17
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۹۱-دی-۰۶
  محل سکونت
  شیراز
  جنسيت
  خواهر
  نوشته ها
  2,292
  امتیاز : 8,247
  سطح : 61
  Points: 8,247, Level: 61
  Level completed: 33%, Points required for next Level: 203
  Overall activity: 8.0%
  افتخارات:
  Social25000 Experience PointsVeteran
  تشکر کردن : 3,047
  تشکر شده 9,945 در 1,999 پست
  مخالفت
  1
  مخالفت شده 4 در 4 پست

  پیش فرض

  رابطه غیرت مردان وحجاب زنان
  شاید مهمترین مسئله که امروزه در جامعه ما از بعضی خانواده ها دیده می شود، این است که بعضی آقایان با نوامیسشان که ظاهر و پوشش نامناسبی دارند در کوچه و بازار و در مکانهای مختلف از جمله پارکها، تفریح گاهها و رستورانها و مکانهای متعدد دیگر آمدوشد دارند ولی نسبت به پوشش و رفتار اهل و عیال و نوامیس خود کاملا بی تفاوت هستند. .......

 32. 4 کاربر از پست مفید لحظه ها 313 تشکر کرده اند .


 33. #18
  عضو قدیمی
  تاریخ عضویت
  ۱۳۹۱-آذر-۰۳
  محل سکونت
  شیراز - شهر راز
  جنسيت
  برادر
  نوشته ها
  1,788
  امتیاز : 7,545
  سطح : 57
  Points: 7,545, Level: 57
  Level completed: 98%, Points required for next Level: 5
  Overall activity: 0%
  افتخارات:
  Social25000 Experience PointsCreated Album picturesTagger Second ClassVeteran
  تشکر کردن : 13,082
  تشکر شده 9,777 در 1,718 پست
  مخالفت
  25
  مخالفت شده 25 در 18 پست

  پیش فرض


  امام صادق عليه السلام :  إنَّ المَرءَ يَحتاجُ فى مَنزِلِهِ وَ عِيالِهِ إِلى ثَلاثِ خِلالٍ يَتَكَلَّفُها وَ إن لَم يَكُن فى طَبعِهِ ذلِكَ:

  مُعاشَرَةٌ جَميلَةٌ وَ سَعَةٌ بِتَقديرٍ وَ غَيرَةٌ بِتَحَصُّن؛


  مرد در خانه و نسبت به خانواده اش نيازمند رعايت سه صفت است هر چند در طبيعت او نباشد:

  خوشرفتارى، گشاده دستى به اندازه و غيرتى همراه با خويشتن دارى.

  تحف العقول، ص322  خوشا خون آن عاشقاني كه در راه تو بر زمين ريخت
  خدایا به خون شهیدان - به آوینی و باکری ها
  به چمران و صیاد و همت - به تهرانی و باقری ها
  دل سنگ ما را هم امشب - تو با یادشان با صفا کن
  همانها که در وصفشان است - من المومنینَ رجالٌ
  شده تازه در دل - هوای شهادت
  ببر جان ما را - سوی کربلایت 34. 4 کاربر از پست مفید کمیل 313 تشکر کرده اند .


 35. #19
  عضو جديد
  تاریخ عضویت
  ۱۳۹۳-فروردین-۲۱
  محل سکونت
  شیراز
  جنسيت
  برادر
  نوشته ها
  45
  امتیاز : 1,198
  سطح : 18
  Points: 1,198, Level: 18
  Level completed: 98%, Points required for next Level: 2
  Overall activity: 0%
  افتخارات:
  SocialCreated Blog entry3 months registered1000 Experience Points
  تشکر کردن : 26
  تشکر شده 161 در 43 پست
  نوشته های وبلاگ
  6
  مخالفت
  0
  مخالفت شده 0 در 0 پست

  پیش فرض


  عَنْ أَبِی جَعْفَرٍ علیه السلام قَالَ أُتِیَ النَّبِیُّ صلی الله علیه وآله بِأُسَارَى فَأَمَرَ بِقَتْلِهِمْ وَ خَلَّى رَجُلًا مِنْ بَیْنِهِمْ فَقَالَ الرَّجُلُ یَا نَبِیَّ اللَّهِ كَیْفَ أَطْلَقْتَ عَنِّی مِنْ بَیْنِهِمْ فَقَالَ أَخْبَرَنِی جَبْرَئِیلُ عَنِ اللَّهِ جَلَّ جَلَالُهُ أَنَّ فِیكَ خَمْسَ خِصَالٍ یُحِبُّهَا اللَّهُ وَ رَسُولُهُ ؛
  1. الْغَیْرَةَ الشَّدِیدَةَ عَلَى حَرَمِكَ ...
  فَلَمَّا سَمِعَهَا الرَّجُلُ أَسْلَمَ وَ حَسُنَ إِسْلَامُهُ وَ قَاتَلَ مَعَ رَسُولِ اللَّهِ ص قِتَالًا شَدِیداً حَتَّى اسْتُشْهِد
  امام باقر علیه السّلام فرمود: [چند كافر حربی] را نزد پیغمبر آوردند پیغمبر دستور فرموده آنان را بكشند ، اما شخصی از آنان را آزاد كرد
  آن مرد عرض كرد اى پیغمبر خداى براى چه مرا از میان اینان رها فرمودى فرمود: جبرئیل مرا از جانب خداوند خبر داد كه تو را پنج خصلت است كه خدا و رسولش آنها را دوست میدارد
  1. نسبت به خانواده ات سخت غیرتمندى ...
  چون آن مرد این سخن شنید اسلام آورد و نیكو مسلمانى شد و در ركاب رسول خدا جنگ سختى نمود تا به درجه شهادت رسید. [الخصال، جلد 1 ، صفحه 282]
  اولین صفت ؛ غیرت نسبت به خانواده است
  كنار هر زن بی عفتی ؛ مرد بی غیرتی قرار دارد
  داستانك:
  « یحیی مازنی» كه از علمای بزرگ و راویان حدیث است میگوید:
  مدتها در مدینه در همسایگی علی علیه السّلام در یك محله زندگی می كردم. منزل من در كنار منزلی بود كه زینب دختر علی عیلها السّلام در آنجا سكونت داشت. حتی یك دفعه هم، كسی حضرت زینب را ندید و صدای او را نشنید. او هرگاه میخواست به زیارت جدّ بزرگوارش برود، در دل شب میرفت؛ در حالی كه پدرش علی علیه السّلام در پیش و برادرانش حسن و حسین علیهما السلام در اطراف او بودند. وقتی هم به نزدیك قبر شریف رسول الله صلّی الله علیه و اله و سلّم می رسیدند، امیرالمؤمنین علیه السّلام شمعهای روشن اطراف قبر را خاموش میكرد. یك روز امام حسن علیه السّلام علت این كار را سؤال كرد،
  حضرت فرمود: اخشی ان ینظر أحد الی شخص اختك زینب؛ از آن می ترسم كه كسی در روشنی خواهرت را ببیند
  [فاطمة الزهراء بهجة قلب المصطفى(ص)، الرحمانی الهمدانی ،صفحه :642]

  پی نوشت شخصی خودم : حالا فکرشو بکن حضرت زینب سلام الله علیها توی صحرای کربلا چه کشید با اون حرامیا.....

 36. کاربر روبرو از پست مفید محمد علی رجایی تشکر کرده است .


 37. #20
  عضو جديد
  تاریخ عضویت
  ۱۳۹۳-فروردین-۲۱
  محل سکونت
  شیراز
  جنسيت
  برادر
  نوشته ها
  45
  امتیاز : 1,198
  سطح : 18
  Points: 1,198, Level: 18
  Level completed: 98%, Points required for next Level: 2
  Overall activity: 0%
  افتخارات:
  SocialCreated Blog entry3 months registered1000 Experience Points
  تشکر کردن : 26
  تشکر شده 161 در 43 پست
  نوشته های وبلاگ
  6
  مخالفت
  0
  مخالفت شده 0 در 0 پست

  پیش فرض


  اسمش شد مـــــــــــد...
  شلوار لــــــی را برایمان فرستادند...
  اول زیاد هم بــــد نبود ...
  بعد شد آفـــــــــت غیرت و حیا...
  پسرانه اش از بالا کوتاه شـــد...
  و...

  دخترانه اش از پایین...
  چادر شــد مانتو های بلند...
  مانتو ها ذره ذره آب رفت...
  حالا دیگر باید آن را بلــــــــــوز نامید... چادر چادری ها هم کم کم تبدیل به شنــــــل شده..
  یا آنقــــــدر نازک که...
  بودنش طعنه ایست به نبودن...
  حالا که دیگر شلـــــوار جایش را به ساپـــورت داده...
  روسری ها هم که از عقب و جلو آب رفته...

  مانده ام فردا فرزندان این نســــــل هنوز هم...
  "مـــــــــــــــــادر" را اسوه پاکی...
  و...
  "پــــــــــــــــــــد " را مظهر مردانگی میدانند??

  كاش مردان حرمت مرد بودنشان رابدانند...
  و...
  زنان شوكت زن بودنشان را...

  كاش مردان همیشه مرد باشند...
  و...
  زنان همیشه زن...

  آنگاه نه روز "زن " داریم و نه روز "مرد " بلكه هرروز ، روز " انسانیت " است...

 38. کاربر روبرو از پست مفید محمد علی رجایی تشکر کرده است .


 39. #21
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۹۲-مهر-۱۴
  محل سکونت
  فعلا ایران...
  جنسيت
  خواهر
  نوشته ها
  2,047
  امتیاز : 10,036
  سطح : 66
  Points: 10,036, Level: 66
  Level completed: 97%, Points required for next Level: 14
  Overall activity: 0%
  افتخارات:
  Social10000 Experience PointsVeteran
  تشکر کردن : 3,800
  تشکر شده 3,468 در 1,289 پست
  مخالفت
  12
  مخالفت شده 70 در 39 پست

  پیش فرض

  غیرت به زبان عامیانه یعنی چی؟
  اقایون بیایین تعریف هاتون بگین لدفا
  بخاطر همه ی داده و نداده هات خدایا شکرت....خدایا شکرت.....خدایا شکرت.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
درباره ما

جامعه مجازی رهپویان به عنوان شبکه اجتماعی اعضاء کانون فرهنگی رهپویان وصال از سال 1381 و به عنوان یکی از قدیمی ترین تالارهای گفتمان فضای وب فارسی مشغول به فعالیت می باشد. تمامی تلاش دست اندرکاران مجموعه، فراهم آوردن محیطی سالم، مفید و آموزنده برای کاربران گرامی می باشد بدیهی است مطالب درج شده نظرات کانون رهپویان وصال نبوده و نظرات رسمی در سایت رهپویان وصال درج می گردد.

ارسال پیام به مدیر سایت
session بارگذاری مجدد کد امنیتی مندرج در تصویر را وارد کنید:
شادی روح 14 شهید کانون فرهنگی رهپویان وصال صلوات

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.1