کاربری
کاربر گرامی به خوش آمدید . اگر این نخستین بازدید شما از سایت است , لطفا ثبت نام کنید:
صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 60 , از مجموع 71
 1. #31
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۷-مهر-۲۷
  محل سکونت
  نمی دانم!!!
  نوشته ها
  2,986
  امتیاز : 58,037
  سطح : 100
  Points: 58,037, Level: 100
  Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 8.0%
  افتخارات:
  SocialVeteranCreated Album picturesTagger Second Class50000 Experience Points
  تشکر کردن : 4,936
  تشکر شده 13,510 در 2,650 پست
  مخالفت
  0
  مخالفت شده 1 بار در 1 پست

  پیش فرض

  ترجمه قرآن حداد عادل سرانجام روانه نمايشگاه كتاب شد


  گروه ادب: ترجمه قرآن غلامعلی حداد عادل پس از هشت سال در بيست و چهارمين نمايشگاه بين المللی كتاب تهران عرضه می شود.


  محمد ضرابی، مديرعامل مؤسسه آفرينش های هنری آستان قدس رضوی، در گفت وگو با خبرگزاری قرآنی ايران (ايكنا)، اعلام كرد: ترجمه قرآن به كوشش غلامعلی حداد عادل كه چند سالی است در دست تدوين و تصحيح به سر می برد، در بيست و چهارمين دوره نمايشگاه كتاب تهران ارائه می شود.

  وی با اعلام اين خبر افزود: در حال انجام اقدامات چاپ اين قرآن هستيم كه تا هفته آينده كارهای آن به پايان خواهد رسيد. تلاش در وفاداری به آيات قرآن كريم در اين ترجمه، از ويژگی های آن به شمار می آيد.

  ضرابی اظهار كرد: حدادعادل در اين ترجمه تلاش كرده است كه از واژه های سليس و روان استفاده كند تا برای همه خوانندگان قابل فهم باشد.

  به گفته وی، اين ترجمه كه به نظر صد انديشمند و صاحب*نظر قرآنی و ادبی رسيده است، پس از بازبينی، مراحل پايانی را طی می*كند و در نمايشگاه عرضه خواهد شد.

  رئيس فرهنگستان زبان و ادب فارسی اين ترجمه را از سال 1382 آغاز كرده است و قصد داشت پيش از پايان فعاليت مجلس هفتم آن را به پايان برساند، كه متأسفانه مشغله كاری فرصت كافی برای اين كار را به او نداد.
 2. 3 کاربر از پست مفید ترنم تشکر کرده اند .


 3. #32
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۷-شهریور-۲۹
  محل سکونت
  همسایه بی بی معصومه(س)
  نوشته ها
  3,837
  امتیاز : 61,722
  سطح : 100
  Points: 61,722, Level: 100
  Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 16.0%
  افتخارات:
  SocialVeteranTagger Second Class50000 Experience Points
  تشکر کردن : 6,761
  تشکر شده 14,098 در 3,233 پست
  مخالفت
  1
  مخالفت شده 0 در 0 پست

  پیش فرض

  یا حاضر و یا ناظر


  ايجاد مقاطع كارشناسی ارشد و دكترا در 12 دانشكده علوم قرآنی
  گروه فعاليت*های قرآنی: معاون پشتيبانی و اجرايی دانشگاه علوم و معارف قرآن اظهار كرد: در 12 دانشكده علوم قرآنی كه سابقه طولانی*تری در تاسيس و آموزش علوم قرآنی دارند، مقاطع كارشناسی ارشد و دكترا ايجاد می*شود.

  «نصرالله چمران»، معاون پشتيبانی و اجرايی دانشگاه علوم و معارف قرآن كريم، در گفت*وگو با خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) با اعلام اين مطلب گفت: اين دانشگاه با اقدامات خود و دانش*آموختگانی كه تربيت كرده، خلأ فكری و فرهنگی موجود در كشور را با اتكا و استناد به تعاليم عاليه قرآن پُر كرده است.
  وی در ادامه افزود: سال 1370 آموزشكده تربيت معلم قرآن كريم به دانشكده علوم و معارف قرآن كريم تبديل شد و سرفصل*های دروس آن توسط وزارت آموزش عالی آن زمان مورد تصويب قرار گرفت؛ بعد از اين تحول، چهار رشته* قرآنی «تربيت معلم قرآن كريم»، «علوم قرآنی»، «علوم و فنون تلاوت و كتابت قرآن» و رشته «تفسير قرآن كريم» در اين دانشگاه ايجاد شد.
  معاون پشتيبانی و اجرايی دانشگاه علوم و معارف قرآن كريم اظهار كرد: با توجه به اين*كه اين دانشكده*ها بر اساس ضوابط و استانداردهای وزارت علوم تشكيل شده و دولت هيچ*گونه بودجه*ای به اين دانشكده*ها اختصاص نمی*دهد، هزينه*های اين دانشگاه بر اساس عوايد سازمان اوقاف و امور خيريه تامين می*شود و اين موضوع مشكلاتی را به وجود آورده است.
  چمران تصريح كرد: اگر اين دانشكده*ها از نظر بودجه امكانات بيشتری داشتند، می*توانستند به اهداف بالاتری دست پيدا كنند، اما با اين حال نسبت به هزينه*ای كه برای اين دانشكده*ها اختصاص می*يابد، خروجی بسيار مناسبی را دارد.
  وی گفت: پايان*نامه*های دانشجويان دانشگاه علوم و معارف قرآن كريم در مقاطع كارشناسی و كارشناسی*ارشد گنجينه*های قرآنی بسيار نفيسی است كه می*تواند مورد استفاده قرآن*پژوهان در سطح مختلف قرار گيرد و بسياری از موازی*كاری*ها را در زمينه قرآنی برطرف كند.

  معاون پشتيبانی و اجرايی دانشگاه علوم و معارف قرآن كريم بيان كرد: اين دانشگاه از نظر كيفی 70 درصد به اهداف خود رسيده، زيرا هدف از تاسيس اين دانشگاه اين بود كه فارغ*التحصيلان فرهيخته، كارآمد و موثر در زمينه علوم قرآنی به كشور ارائه كند، ولی از نظر كمبود امكانات مانند بودجه، خوابگاه و ... نتوانسته*ايم به خواسته*های خود دست*يابيم.
  چمران عنوان كرد: در سال 1389 دانشجويان اين دانشگاه در كارشناسی*ارشد حدود 33 درصد قبولی داشته و اين در حالی است كه ديگر دانشگاه*های دولتی امكانات بيشتری نسبت به اين دانشگاه دارند و اين نشان دهنده* اين است كه كيفيت دروس ارائه شده، علاقه دانشجويان و روند كار مطلوب بوده است.
  وی اظهار كرد: چهار دانشكده تهران، قم، مشهد و شيراز دانشگاه علوم و معارف قرآن كريم به عنوان دانشكده*های تخصصی قرآنی تعيين شده*اند و 10 دانشكده ديگر به عنوان دانشكده*های پايه معرفی شده*اند، همچنين قرار است در 12 دانشكده علوم قرآنی كه سابقه طولانی*تری در تاسيس و آموزش علوم قرآنی دارند، مقاطع كارشناسی ارشد و دكترا ايجاد شود.

  معاون پشتيبانی و اجرايی دانشگاه علوم و معارف قرآن كريم بيان كرد: آموزش در مقطع كارشناسی ارشد از سال 1384 در دانشكده*های تهران و قم آغاز شده است و فارغ*التحصيلان كارآمدی در زمينه علوم قرآن تحويل جامعه داده شده است و اين مهم در سال*های اخير به صورتی جدی دنبال می*شود.

  چمران گفت: دانشگاه علوم و معارف قرآن كريم در تلاش است تا رشته*ها و ميان رشته*های مورد نياز جامعه را طراحی كند و در همين راستا تاكنون 14 رشته جديد به وزارت علوم، تحقيات و فن*آوری تقديم شده و 30 رشته ديگر نيز در دست بررسی، كارشناسی و طراحی است، مانند رشته قرآن و هنر، قرآن و مديريت، قرآن و حقوق، قرآن و ادبيات و ... كه اميدواريم طراحی اين رشته*ها نيازهای جامعه را برطرف كند.
  وی عنوان كرد: اين دانشگاه تامين و تربيت متخصصان قرآنی، مديران قرآنی، كارشناسان قرآنی در همه علوم و در همه زمينه*ها را برعهده دارد تا فكر قرآنی در كشور رشد كند و مشكل كمبود فكر قرآنی و اخلاق قرآنی در كشور تا حدودی برطرف شود.
  بگیر از من جهانم را ، ولی بانو حرم را نه...تمــام ِ جاده ها آری ، خیابان ِ اِرم را نه ...

  کریمه ! کلبه ی امید ِ من روشن به لطف ِ توست...بکش هر روشنایی را ولی لطف و کرم را نه
  ...


 4. 3 کاربر از پست مفید ياس سپيد تشکر کرده اند .


 5. #33
  mmf
  mmf آنلاین نیست.
  عضو جامعه
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۹-فروردین-۲۹
  نوشته ها
  352
  امتیاز : 10,314
  سطح : 67
  Points: 10,314, Level: 67
  Level completed: 66%, Points required for next Level: 136
  Overall activity: 0%
  افتخارات:
  SocialVeteran10000 Experience Points
  تشکر کردن : 2,539
  تشکر شده 921 در 279 پست
  مخالفت
  0
  مخالفت شده 0 در 0 پست

  پیش فرض مناظره یک روحانی شیعی با کشيش قرآن سوز

  مناظره یک روحانی شیعی با کشيش قرآن سوز


  به گزارش شیعه آنلاین، حجة الإسلام و المسلمین سید "حسن قزوینی" روحانی شیعی مقیم ایالات متحده آمریکا که از سرشناس ترین چهره های شیعیان در عرصه بین الملل شناخته می شود، اخیرا در یک برنامه تلویزیونی به مناظره با "تری جونز" کشیش قرآن سوز پرداخت. در این گزارش نگاهی گذرا می اندازیم به این مناظره:

  مجري شرکت ماهواره اي فاکس در ابتدای این برنامه گفت: کشيش "تيري جونز" کسي که دستور سوزاندن قرآن در کليساي فلوريدا را داد. وي هم اکنون براي اعتراض بر آنچه که اسلام افراطي مي نامد، اينجا حاضر شده است.

  دیگر مهمان برنامه ما، سید "حسن قزويني" پژوهشگر و استاد، و کسي که توسط "صدّام حسین" دیکتاتور سابق عراق زنداني شد، است. وي اکنون رئیس مرکز اسلامي آمريکاست.

  مهمان دیگر این برنامه نیز کشيش "اد رو" سرپرست کليساي مرکزي ديترويت است. او کسي است که ده ها سال از عمر خويش را در تلاش براي يکپارچه کردن اديان صرف کرده است.

  دیگر مهمان این برنامه "چارلي انجتون" وکيل و حقوقدان شرکت ماهواره اي فاکس و تحليلگر قانوني است. او براي کمک به تحليل قضاياي قانوني که در اين مناظره بررسي مي شود، حضور دارد.
  ...............

  برای خوندن این مناظره را می تونید در این آدرس مراجعه کنید

  http://ammarname.ir/16/16/2997
  یا سیدی ان وکلتنی الی نفسی هلکت

  أَحَسِبَ النَّاسُ أَن يُتْرَكُوا أَن يَقُولُوا آمَنَّا وَهُمْ لَا يُفْتَنُونَ
  چو عاشق می شدم بردم گوهر مقصود / ندانستم که این دریا چه موج خون فشان دارد  وَثَبِّتْنى عَلى قَصْدِهِمْ وَتَوَفَّنى عَلى ما تَوَفَّیْتَهُمْ عَلَیْهِ وَاجْمَعْ بَیْنى وَبَیْنَهُم فى مُسْتَقَرِّ دارِ رَحْمَتِکَ اَشْهَدُ اَنَّکُمْ لَنا فَرَطٌ وَنَحْنُ بِکُمْ لاحِقُونَ

 6. 7 کاربر از پست مفید mmf تشکر کرده اند .


 7. #34
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۷-مهر-۲۷
  محل سکونت
  نمی دانم!!!
  نوشته ها
  2,986
  امتیاز : 58,037
  سطح : 100
  Points: 58,037, Level: 100
  Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 8.0%
  افتخارات:
  SocialVeteranCreated Album picturesTagger Second Class50000 Experience Points
  تشکر کردن : 4,936
  تشکر شده 13,510 در 2,650 پست
  مخالفت
  0
  مخالفت شده 1 بار در 1 پست

  پیش فرض

  «ابوالعينين شعيشع» شيخ القراء مصر دعوت حق را لبيك گفت


  گروه بين الملل: «ابوالعينين شعيشع»، شيخ القراء مصر و دبيركل اتحاديه قاريان و حافظان قرآن اين كشور شامگاه ديروز، دوم تيرماه، در سن 89 سالگی دعوت حق را لبيك گفت.


  به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) به نقل از روزنامه «اليوم السابع» چاپ مصر، شيخ ابوالعينين شعيشع، از قاريان مشهور مصر، شامگاه ديروز در سن 89 سالگی به ديار باقی شتافت.

  استاد ابوالعينين شعيشع، در سال 1343 هجری قمری مصادف با 1922 ميلادی در «بيلا» از توابع استان «كفرشيخ» متعلق به مصر عليا به دنيا آمد. وی مراحل اوليه قرائت را در دوران كودكی زير نظر خانواده خود فراگرفت و سپس در محضر استادان فن قرائت به تكميل اين علم پرداخت.

  شعيشع در 17 سالگی برای اولين بار در راديوی مصر به تلاوت قرآن پرداخت و اين موفقيت خود را مرهون مساعدت هاى مرحوم استاد شيخ «عقيق» شاعر و مؤلف داستان پيامبر بزرگ اسلام(ص)، می داند و از اين به بعد بود كه تلاوت های استاد شعيشع پيوسته از همه راديوهاى كشورهاى عربی و اسلامى پخش می شد.

  مرحوم استاد شعيشع تنها قارى عصر خود بود كه به روش استاد كل قرائات و نابغه زمان، مرحوم «محمد رفعت»، به تلاوت مى پرداخت و به همين سبب از مشاهير عصر خود به شمار مى رفت و همواره مشتاقان قرآن كريم از قرائت او بهره مى بردند.
 8. 6 کاربر از پست مفید ترنم تشکر کرده اند .


 9. #35
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۷-مهر-۲۷
  محل سکونت
  نمی دانم!!!
  نوشته ها
  2,986
  امتیاز : 58,037
  سطح : 100
  Points: 58,037, Level: 100
  Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 8.0%
  افتخارات:
  SocialVeteranCreated Album picturesTagger Second Class50000 Experience Points
  تشکر کردن : 4,936
  تشکر شده 13,510 در 2,650 پست
  مخالفت
  0
  مخالفت شده 1 بار در 1 پست

  پیش فرض

  گزارش ايكنا از افتتاحيه بيست و هشتمين مسابقات بين المللی قرآن

  گروه فعاليت های قرآنی:
  مراسم افتتاحيه بيست و هشتمين دوره مسابقات بين المللی قرآن كريم جمهوری اسلامی ايران عصر امروز، هشتم تيرماه، با حضور رئيس جمهور و رئيس دفتر مقام معظم رهبری در تهران برگزار شد و فردا رقابت بين قاريان و حافظان اعزامی از 61 كشور آغاز می شود.

  مشروح خبر اینجا
 10. 3 کاربر از پست مفید ترنم تشکر کرده اند .


 11. #36
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۹-بهمن-۲۵
  محل سکونت
  سومين حرم اهل بيت عليهم السلام
  جنسيت
  برادر
  نوشته ها
  3,871
  امتیاز : 28,984
  سطح : 99
  Points: 28,984, Level: 99
  Level completed: 39%, Points required for next Level: 1,016
  Overall activity: 0%
  افتخارات:
  SocialYour first GroupCreated Album picturesVeteranTagger First Class
  تشکر کردن : 8,728
  تشکر شده 8,174 در 2,837 پست
  مخالفت
  1
  مخالفت شده 8 در 6 پست

  پیش فرض ويژه مسابقات بين المللي قران كريم تهران سالن اجلاس سران

  السلام علي من اتبع الهدي
  همزمان با عيد سعيد مبعث افتتاحيه بيست وهشتمين دوره مسابقات بين المللي قران كريم ديروز درتهران سالن اجلاس سران برگزارشد
  قل انما اعظكم بواحده ان تقومو لله
  والعاقبه للمتقين گمنام اشنااميررضا

 12. 4 کاربر از پست مفید amirreza تشکر کرده اند .


 13. #37
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۹-بهمن-۲۵
  محل سکونت
  سومين حرم اهل بيت عليهم السلام
  جنسيت
  برادر
  نوشته ها
  3,871
  امتیاز : 28,984
  سطح : 99
  Points: 28,984, Level: 99
  Level completed: 39%, Points required for next Level: 1,016
  Overall activity: 0%
  افتخارات:
  SocialYour first GroupCreated Album picturesVeteranTagger First Class
  تشکر کردن : 8,728
  تشکر شده 8,174 در 2,837 پست
  مخالفت
  1
  مخالفت شده 8 در 6 پست

  پیش فرض مراسم افتتاحيه

  درمراسم افتتاحيه ابتدا دكترمسعودنيكدستي رتبه اول قرايت در دوره قبل به تلاوت پرداختند سپس اقاي محمد زاده گزارش ارايه كردند همچنين شيخ طاروتي از كشور مصر به قرايت مصحف شريف پرداختندوسپس دكتراحمدي نژاد رياست محترم جمهوري به ايراد سخن پرداختند
  قل انما اعظكم بواحده ان تقومو لله
  والعاقبه للمتقين گمنام اشنااميررضا

 14. #38
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۹-بهمن-۲۵
  محل سکونت
  سومين حرم اهل بيت عليهم السلام
  جنسيت
  برادر
  نوشته ها
  3,871
  امتیاز : 28,984
  سطح : 99
  Points: 28,984, Level: 99
  Level completed: 39%, Points required for next Level: 1,016
  Overall activity: 0%
  افتخارات:
  SocialYour first GroupCreated Album picturesVeteranTagger First Class
  تشکر کردن : 8,728
  تشکر شده 8,174 در 2,837 پست
  مخالفت
  1
  مخالفت شده 8 در 6 پست

  پیش فرض

  رقابتها از ساعت پنج ونيم عصر امروزشروع ميشود
  قل انما اعظكم بواحده ان تقومو لله
  والعاقبه للمتقين گمنام اشنااميررضا

 15. #39
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۹-بهمن-۲۵
  محل سکونت
  سومين حرم اهل بيت عليهم السلام
  جنسيت
  برادر
  نوشته ها
  3,871
  امتیاز : 28,984
  سطح : 99
  Points: 28,984, Level: 99
  Level completed: 39%, Points required for next Level: 1,016
  Overall activity: 0%
  افتخارات:
  SocialYour first GroupCreated Album picturesVeteranTagger First Class
  تشکر کردن : 8,728
  تشکر شده 8,174 در 2,837 پست
  مخالفت
  1
  مخالفت شده 8 در 6 پست

  پیش فرض نمايشگاه بين المللي قران كريم

  السلام علي من اتبع الهدي
  نوزدهمين نمايشگاه بين المللي قران كريم در مصلي تهران از ديروز اغاز به كاركرد
  قل انما اعظكم بواحده ان تقومو لله
  والعاقبه للمتقين گمنام اشنااميررضا

 16. 2 کاربر از پست مفید amirreza تشکر کرده اند .


 17. #40
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۹-بهمن-۲۵
  محل سکونت
  سومين حرم اهل بيت عليهم السلام
  جنسيت
  برادر
  نوشته ها
  3,871
  امتیاز : 28,984
  سطح : 99
  Points: 28,984, Level: 99
  Level completed: 39%, Points required for next Level: 1,016
  Overall activity: 0%
  افتخارات:
  SocialYour first GroupCreated Album picturesVeteranTagger First Class
  تشکر کردن : 8,728
  تشکر شده 8,174 در 2,837 پست
  مخالفت
  1
  مخالفت شده 8 در 6 پست

  پیش فرض

  دوستاني كه درتهران هستند اگرتوفيق بازديد يافتند گزارشي ارايه كنند اين نمايشگاه تا چهارم شهريور دايرمي باشد
  قل انما اعظكم بواحده ان تقومو لله
  والعاقبه للمتقين گمنام اشنااميررضا

 18. #41
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۸-بهمن-۲۷
  محل سکونت
  عازم میکده کرببلا می باشیم ؛
  نوشته ها
  6,390
  امتیاز : 46,696
  سطح : 100
  Points: 46,696, Level: 100
  Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 35.0%
  افتخارات:
  SocialRecommendation Second ClassVeteranTagger Second Class50000 Experience Points
  تشکر کردن : 8,117
  تشکر شده 23,696 در 5,476 پست
  مخالفت
  3
  مخالفت شده 5 در 4 پست

  پیش فرض

  یا زهرا

  عکس: نتیجه بی حوصلگی معمار روی کاشی کار یک مسجد در مازندران(چمستان)  http://www.parsine.com/fa/pages/?cid=44038

 19. 2 کاربر از پست مفید مشكات نياز تشکر کرده اند .


 20. #42
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۸-بهمن-۲۷
  محل سکونت
  عازم میکده کرببلا می باشیم ؛
  نوشته ها
  6,390
  امتیاز : 46,696
  سطح : 100
  Points: 46,696, Level: 100
  Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 35.0%
  افتخارات:
  SocialRecommendation Second ClassVeteranTagger Second Class50000 Experience Points
  تشکر کردن : 8,117
  تشکر شده 23,696 در 5,476 پست
  مخالفت
  3
  مخالفت شده 5 در 4 پست

  Lightbulb عثمان طه و زبان فارسی

  یا زهرا

  «عثمان طه» در مورد علت تسلطش بر زبان فارسی می*گوید: من به خط نستعلیق فارسی علاقه زیادی دارم و هنگام تمرین بر نوشته*های فارسی، لازم می*شود که معنای کلمات را بفهمم و الاّ هیچ لذتی نمی*برم از همین رو فارسی را به تنهایی یاد گرفتم. دیگر اینکه استاد «امیرخانی» از ایران، دوست بنده* است و من از ایشان و بعضی از دوستان، ضرب المثل*های فارسی زیادی را یاد گرفته*ام.  http://www.parsine.com/fa/pages/?cid=43976

 21. کاربر روبرو از پست مفید مشكات نياز تشکر کرده است .


 22. #43
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۷-مهر-۲۷
  محل سکونت
  نمی دانم!!!
  نوشته ها
  2,986
  امتیاز : 58,037
  سطح : 100
  Points: 58,037, Level: 100
  Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 8.0%
  افتخارات:
  SocialVeteranCreated Album picturesTagger Second Class50000 Experience Points
  تشکر کردن : 4,936
  تشکر شده 13,510 در 2,650 پست
  مخالفت
  0
  مخالفت شده 1 بار در 1 پست

  پیش فرض

  ادامه روند ناداوری در مسابقات قرآن مالزی/ قاری برتری كه اول نشد

  گروه بين الملل: در ادامه روند ناداوری هايی كه در سال های گذشته در مسابقات بين المللی مالزی صورت می گرفت، امسال نيز قاری برتر نتوانست حائز رتبه نخست پنجاه و چهارمين دوره از مسابقات شود.

  به گزارش خبرنگاز اعزامی خبرگزاری قرآنی ايران (ايكنا) به كوالالامپور، مراسم اختتاميه پنجاه وچهارمين دوره مسابقات بين المللی قرائت قرآن مالزی، از ساعت 20 امروز، جمعه 23 تيرماه، با حضور پادشاه مالزی در سالن مركز تجارت جهانی پوترا آغاز شد.

  اين دوره از مسابقات قديمی ترين رقابت های قرآنی در جهان اسلام به شمار می رود، در اين دوره بين 60 قاری زن و مرد از 42 كشور جهان به مديريت مؤسسه توسعه اسلامی مالزی (جاكيم) با شعار «قرآن كريم؛ زمينه ساز تعالی امت ميانه رو» برگزار شد. امين پويا نيز كه نفر دوم رشته قرائت مسابقات سراسری قرآن در سال 90 شده بود، به عنوان نماينده جمهوری اسلامی ايران در اين رقابت ها شركت كرد.

  علی رغم شايستگی هايی كه امين پويا، نماينده جمهوری اسلامی ايران در مسابقات بين المللی قرآن كريم مالزی داشت، اما بار ديگر به دليل ناداوری هايی كه در اين مسابقات صورت گرفت، پويا رتبه دوم مسابقات را كسب كرد.

  بر اساس اعلام هيئت داوران اين دوره از مسابقات، «محمد بن غزالی» از مالزی با كسب امتياز 95.33 اول و امين پويا از جمهوری اسلامی ايران با 91.67 دوم شد؛ همچنين هيئت داوران نماينده ای از اندونزی را به عنوان نفر سوم معرفی كرد.

  بنابراين گزارش، پيش از اين «عبدالعزيز محمد علی»، نماينده كشور مصر در اين دوره از مسابقات در گفت وگويی با خبرنگار ايكنا با بيان اينكه در مسابقات اين دوره قاريان هم قاريان ضعيف و هم قاريان سطح بالايی حضور داشتند، تأكيد كرد: به نظر من تلاوت امين پويا از جمهوری اسلامی ايران بهترين تلاوت اين دوره از مسابقات بود.

  «عبدالرسول عبايی»، استاد پيشكسوت قرآن و از داوران بين المللی قرآن كريم جمهوری اسلامی ايران نيز كه در اين مسابقات حضور داشت با اطمينان خاصی از اختلاف امتياز امين پويا، نماينده جمهوری اسلامی ايران با ديگر قاريان سخن گفت و تأكيد داشت كه در صورت طی روند عادی، بايد نماينده جمهوری اسلامی ايران مقام نخست را كسب كند.

  به هر ترتيب پرونده پنجاه وچهارمين دوره از مسابقات بين المللی قرآن مالزی در حالی بسته شد كه ناداوری ها ترجيع بند اين مسابقات ذكر می شود.
 23. 2 کاربر از پست مفید ترنم تشکر کرده اند .


 24. #44
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۷-مهر-۲۷
  محل سکونت
  نمی دانم!!!
  نوشته ها
  2,986
  امتیاز : 58,037
  سطح : 100
  Points: 58,037, Level: 100
  Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 8.0%
  افتخارات:
  SocialVeteranCreated Album picturesTagger Second Class50000 Experience Points
  تشکر کردن : 4,936
  تشکر شده 13,510 در 2,650 پست
  مخالفت
  0
  مخالفت شده 1 بار در 1 پست

  پیش فرض

  نوشته اصلی توسط ترنم نمایش پست اصلی
  در آینده ای نزدیک رادیویی با عنوان رادیو تلاوت آغاز به کار خواهد کرد.

  با استعانت از خداوند متعال و با تمسک به اهل بیت عصمت و طهارت (ع) در آینده ای نزدیک رادیویی تحت عنوان رادیو تلاوت آغاز به کار خواهد کرد.
  این رادیو قرار بود در ابتدا به عنوان رادیو قرآن همراه در میان قرآن دوستان مطرح شود ولی با توجه به عدم فراوانی تلفن های همراهی که سیستمDVBH را پشتیبانی کنند, تصمیم بر آن شد تا رادیو تلاوت در گام اول از طریق سیستم DVBT يا همان گیرنده های دیجیتال, سیگنال رسانی شود که این گیرنده ها در حال حاضر در بیشتر منازل موجود است و هم میهنان عزیز تصاویر تلویزیونی و شبکه های رادیویی مختلف را به صورت دیجیتال دریافت می کنند.
  در گام بعدی, این رادیو ردیفی را در موج FM به خود اختصاص خواهد داد.
  نکته قابل توجه اینکه شروع به کار این رادیو از ابتدا 24 ساعته خواهد بود که شامل تلاوت های ناب و جدید از قاریان مشهور ایران و جهان می باشد که قطعا مورد توجه مخاطبان قرار خواهد گرفت.
  همچنین تلاوت ترتیل یک جزء قرآن کریم در برنامه های رادیو تلاوت جایگاهی ویژه خواهد داشت تا همراهان این رادیو از فیض ختم قرآن کریم نیز بهره مند شوند.
  لازم به ذکر است تاریخ شروع به کار این رادیو و اطلاعات تکمیلی از طریق شبکه رادیویی قرآن و سایت شبکه به اطلاع قرآن دوستان ارجمند خواهد رسید.

  .....................
  اگه بشود چی میشه
  بالاخره بعد از این همه مدت شروع شد!

  پخش رسمی راديو «تلاوت» بامداد امروز آغاز شد


  گروه فعاليت های قرآنی: شبكه راديويی «تلاوت» بامداد امروز با آغاز پخش رسمی خود به عنوان كانال دوم شبكه راديويی قرآن افتتاح شد.

  به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران (ايكنا)، شبكه راديويی تلاوت بامداد امروز، 31 تيرماه، با پخش تلاوتی با صدای مقام معظم رهبری از آيات ابتدايی قرآن كريم، سوره های حمد و 20 آيه اول سوره بقره، افتتاح شد.

  راديو تلاوت، كانال دوم شبكه راديويی قرآن است كه به صورت تخصصی مبادرت به پخش تلاوت خواهد كرد. اين راديو كه هديه رسانه ملی به مشتاقان قرآنی است با هدف اشاعه فرهنگ قرآن خوانی و تشويق و ترغيب علاقه مندان به قرائت قرآن، از روز اول ماه مبارك رمضان 91 آغاز بكار كرد.

  تلاوت های قاريان ايرانی و ديگر كشورهای جهان اسلام بصورت ترتيل، تحقيق و مجلسی به همراه ارائه محتوايی درباره شأن نزول آيات و سوره ها در راديو تلاوت پخش می شود. معرفی قاريان با اعلام زمان و مكان اجرای تلاوت های پخش شده، تشكيل دهنده بخش های اصلی برنامه های راديو تلاوت است.

  شايان ذكر است، علاقمندان در استان تهران می توانند شنونده اين راديو بر روی موج اف ام رديف 101.5 مگاهرتز باشند.
 25. 4 کاربر از پست مفید ترنم تشکر کرده اند .


 26. #45
  عضو قدیمی
  تاریخ عضویت
  ۱۳۹۱-تیر-۰۵
  جنسيت
  خواهر
  نوشته ها
  1,003
  امتیاز : 8,991
  سطح : 63
  Points: 8,991, Level: 63
  Level completed: 81%, Points required for next Level: 59
  Overall activity: 0%
  افتخارات:
  SocialCreated Album picturesTagger Second Class10000 Experience PointsVeteran
  تشکر کردن : 5,245
  تشکر شده 3,840 در 820 پست
  مخالفت
  0
  مخالفت شده 0 در 0 پست

  پیش فرض

  سانسور مهمترین خبر قرآنی در خبرگزاری قرآن:

  خبرگزاری قرآن «ایکنا» در اقدامی تأمل برانگیز از انتشار اخبار مهمترین رویداد قرآنی کشور یعنی بیست و پنجمین جشنواره ملی قرآن دانشجویان کشور خودداری کرد.
  به گزارش خبر دانشجو، در کمال تعجب تنها خبرگزاری که باید مرجع اخبار قرآنی دیگر خبرگزاری ها، پایگاه های اطلاع رسانی و سایت های خبری باشد، در حالی که با بودجه کشوری اداره می شود، از انتشار بزرگترین مراسم قرآنی آن هم در سطح ملی طفره رفته و پس از سانسور کامل اخبار این جشنواره قرآنی باشکوه در طول برگزاری آن، پس از خاتمه این جشنواره بدون کوچکترین اشاره ای به ابعاد و حسن برگزاری و جزئیات آن، صرفا به انتشار نام برگزیدگان جشنواره قرآنی اکتفا كرد.

  این سانسور خبری بی سابقه در حالی رخ داده که عملکرد مشکوک ایکنا تا کنون با اعتراض های شدید اهالی قرآن مواجه شده است.
  http://www.jahannews.com/vdcevz8zxjh8e7i.b9bj.html

 27. کاربر روبرو از پست مفید صنم تشکر کرده است .


 28. #46
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۴۸-دی-۱۱
  محل سکونت
  شيراز
  جنسيت
  خواهر
  نوشته ها
  10,457
  امتیاز : 91,621
  سطح : 100
  Points: 91,621, Level: 100
  Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 0%
  افتخارات:
  VeteranCreated Album picturesCreated Blog entry50000 Experience PointsTagger First Class
  تشکر کردن : 9,407
  تشکر شده 31,412 در 9,801 پست
  نوشته های وبلاگ
  15
  مخالفت
  233
  مخالفت شده 145 در 76 پست

  پیش فرض

  طرح قرآنی «نوای نور» در بيمارستانهای شيراز اجرا میشود


  به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) شعبه فارس، مهدی خسروی، مدير كل تعالی فرهنگی و فعاليتهای فوق برنامه دانشگاه علوم پزشكی شيراز سه شنبه، 23 آبان ماه از اجرای طرح قرآنی «نوای نور» در بيمارستانهای شيراز خبر داد و گفت: بر اساس اين طرح تيمی متشكل از ممتحنين به بيمارستانها اعزام شده و ضمن ارزشيابی و بررسی وضعيت روخوانی و روانخوانی قرآن كريم، برای كاركنان نمره آموزشی در نظر گرفته میشود.
  وی با بيان اينكه اين طرح در هفت از جمله بيمارستان شهيد چمران،قطب الدين، حافظ، شهيد رجايی و شهيد فقيهی اجرايی شده است، افزود: حداقل نمره قابل قبول در اين ارزشيابی 18 بوده و كسانی كه نمراتی از 18 تا بيست را به دست آورند علاوه بر بهدست آوردن 20 ساعت امتياز آموزشی، نيازی به شركت در كلاسهای حضوری آموزش روخوانی قرآن نخواهند داشت.
  خسروی تصريح كرد: از آنجا كه توان روخوانی و روانخوانی قرآن مجيد، میتواند امكان آشنايی هر چه بيشتر افراد را با مفاهيم عميق اين كتاب آسمانی فراهم كند، ستاد قرآن و عترت اين دانشگاه تصميم گرفت تا در اين زمينه دست به اقدامی كارشناسی شده بزند.
  اين مقام مسئول با بيان اينكه حاكميت روح تعاليم قرآنی بر رفتار كاركنان اين دانشگاه از اهداف برگزاری اين طرح است، گفت: استقبال از اين طرح معنوی بسيار چشم گير بوده و ستاد قرآن و عترت دانشگاه علوم پزشكی شيراز اين آمادگی را دارد تا در صورت درخواست هر يك از واحدهای تابعه، گروه ارزشيابی را اعزام كند.
  وی در پايان خاطرنشان كرد: طرح ياد شده به دستور ئييس دانشگاه و با تصويب ستاد قرآن و عترت دانشگاه علوم پزشكی شيراز اجرايی شده است، تمام بيمارستانها و واحدهای بهداشتی و درمانی سطح فارس را مشمول اين طرح دانست.
  الّلهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّد وَآلِ مُحَمَّد وَعَجِّل فَرَجَهُم

  پیامبر اکرم (ص) در خطبه غدیر فرمود:
  ای مردم! خداوند عزّوجلّ، کمال دین شما را در امامت و پیشوایی علی(ع) قرار داده است؛ پس هر کس که از او و جانشینان
  او از فرزندان من که از صلب اویند تا واپسین روز جهان پیروی و اطاعت نکند، به حبط و نابودی اعمال گرفتار گردیده و در آتش دوزخ،
  جاودانه، معذّب خواهد بود، نه دیگر عذابش تخفیف یابد و نه مهلت و فرصت نجاتی به او داده شود.

 29. کاربر روبرو از پست مفید رضوان تشکر کرده است .


 30. #47
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۷-شهریور-۲۴
  محل سکونت
  شیراز
  جنسيت
  برادر
  سن
  -1986
  نوشته ها
  3,040
  امتیاز : 39,665
  سطح : 100
  Points: 39,665, Level: 100
  Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 0%
  افتخارات:
  SocialVeteran50000 Experience PointsTagger Second Class
  تشکر کردن : 5,965
  تشکر شده 9,308 در 2,470 پست
  مخالفت
  19
  مخالفت شده 62 در 34 پست

  پیش فرض

  محفل انس با قرآن کریم با حضور استاد محمود شحات انور روز یکشنبه مصادف با یوم الله 22 بهمن ماه1391

  به همت معاونت فرهنگی اجتماعی اوقاف و امور خیریه محفل انس با قرآن کریم با حضور قاری بین المللی مصری استاد محمود شحات انور روز
  یکشنبه مصادف با یوم الله 22 بهمن ساعت 19 در امامزاده عبدالمهیمن (ع) بوشهربرگزار می شود.

  وَاصْنَعِ الْفُلْكَ بِأَعْيُنِنَا وَوَحْيِنَا وَلاَ تُخَاطِبْنِي فِي الَّذِينَ ظَلَمُواْ إِنَّهُم مُّغْرَقُونَ

  وَيَصْنَعُ الْفُلْكَ وَكُلَّمَا مَرَّ عَلَيْهِ مَلأٌ مِّن قَوْمِهِ سَخِرُواْ مِنْهُ
  • کشتی را زير نظر و الهام ما بساز و در باره اين ستمکاران با من سخن مگوی ، که همه غرقه اند
  • نوح کشتی می ساخت و هر بار که مهتران قومش بر او می گذشتند مسخره اش می کردند...


 31. 2 کاربر از پست مفید نوح تشکر کرده اند .


 32. #48
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۷-شهریور-۲۴
  محل سکونت
  شیراز
  جنسيت
  برادر
  سن
  -1986
  نوشته ها
  3,040
  امتیاز : 39,665
  سطح : 100
  Points: 39,665, Level: 100
  Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 0%
  افتخارات:
  SocialVeteran50000 Experience PointsTagger Second Class
  تشکر کردن : 5,965
  تشکر شده 9,308 در 2,470 پست
  مخالفت
  19
  مخالفت شده 62 در 34 پست

  پیش فرض

  محفل نورانی انس با قران کریم در دانشگاه صنعتی خواجه نصیر الدین طوسی و امیر کبیر : ویژه برنامه تلاوت در مسجد دانشگاه صنعتی امیر کبیر ۱۷ بهمن ماه ساعت ۱۲، با حضور حجت الاسلام قرائتی،رئیس ستاد اقامه نماز کشور و قاری برجسته مصری استاد محمود شحات انور برگزار می شود.


  *********************************

  ویژه برنامه تلاوت در مسجد دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی با حضور استاد محمود شحات انور قاری ممتاز مصری و استاد قاسم رضیعی و همچنین حافظان و قاریان دانشگاه برگزار خواهد شد.این مراسم روز ۲شنبه ۱۶ بهمن ماه در مسجد النبی (ص) دانشکده برق از ساعت ۱۲:۴۵ برگزار می گردد.

  وَاصْنَعِ الْفُلْكَ بِأَعْيُنِنَا وَوَحْيِنَا وَلاَ تُخَاطِبْنِي فِي الَّذِينَ ظَلَمُواْ إِنَّهُم مُّغْرَقُونَ

  وَيَصْنَعُ الْفُلْكَ وَكُلَّمَا مَرَّ عَلَيْهِ مَلأٌ مِّن قَوْمِهِ سَخِرُواْ مِنْهُ
  • کشتی را زير نظر و الهام ما بساز و در باره اين ستمکاران با من سخن مگوی ، که همه غرقه اند
  • نوح کشتی می ساخت و هر بار که مهتران قومش بر او می گذشتند مسخره اش می کردند...


 33. 3 کاربر از پست مفید نوح تشکر کرده اند .


 34. #49
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۷-شهریور-۲۴
  محل سکونت
  شیراز
  جنسيت
  برادر
  سن
  -1986
  نوشته ها
  3,040
  امتیاز : 39,665
  سطح : 100
  Points: 39,665, Level: 100
  Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 0%
  افتخارات:
  SocialVeteran50000 Experience PointsTagger Second Class
  تشکر کردن : 5,965
  تشکر شده 9,308 در 2,470 پست
  مخالفت
  19
  مخالفت شده 62 در 34 پست

  پیش فرض

  ""به نام خداوند سبحان""

  محفل انس با قرآن با حضور استاد محمود شحات انور در شهرستان فسا:


  این مراسم با حضور استاد محمود شحات انور، روز سه شنبه هفدهم بهمن ماه بعد از نماز مغرب و عشاء در آستان مقدس شاهزاده قاسم واقع در شهرستان "فسا"برگزار می*گردد.


  *************************************  مراسم شبی با قرآن با حضور استاد محمود شحات انور در شهرستان بناب :
  این مراسم که روز چهارشنبه هجدهم بهمن ماه پس از نماز مغرب و عشاء در مصلای اعظم شهرستان بناب برگزار خواهد شد و استاد محمود شحات انور از قاریان بین المللی مصر به تلاوت خواهد پرداخت.

  وَاصْنَعِ الْفُلْكَ بِأَعْيُنِنَا وَوَحْيِنَا وَلاَ تُخَاطِبْنِي فِي الَّذِينَ ظَلَمُواْ إِنَّهُم مُّغْرَقُونَ

  وَيَصْنَعُ الْفُلْكَ وَكُلَّمَا مَرَّ عَلَيْهِ مَلأٌ مِّن قَوْمِهِ سَخِرُواْ مِنْهُ
  • کشتی را زير نظر و الهام ما بساز و در باره اين ستمکاران با من سخن مگوی ، که همه غرقه اند
  • نوح کشتی می ساخت و هر بار که مهتران قومش بر او می گذشتند مسخره اش می کردند...


 35. 5 کاربر از پست مفید نوح تشکر کرده اند .


 36. #50
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۷-شهریور-۲۴
  محل سکونت
  شیراز
  جنسيت
  برادر
  سن
  -1986
  نوشته ها
  3,040
  امتیاز : 39,665
  سطح : 100
  Points: 39,665, Level: 100
  Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 0%
  افتخارات:
  SocialVeteran50000 Experience PointsTagger Second Class
  تشکر کردن : 5,965
  تشکر شده 9,308 در 2,470 پست
  مخالفت
  19
  مخالفت شده 62 در 34 پست

  پیش فرض

  بزرگترین محفل انس با قران و اهل بیت با حضور چند تن از مسئولین و تلاوت استاد حاج حامد شاکرنژاد در شهرستان رشت برگزار می شود.

  زمان: 19 و 20 و 21 بهمن ماه 1391 بعد از نماز مغرب و عشاء

  مکان:مسجد جامع مرزدشت خمام  ضمنا این تلاوت ها به صورت مستقیم از رادیو قرآن و شبکه قران پخش میشوند
  ویرایش توسط نوح : چهارشنبه ۲۵ بهمن ۹۱ در ساعت ۰۰:۲۹

  وَاصْنَعِ الْفُلْكَ بِأَعْيُنِنَا وَوَحْيِنَا وَلاَ تُخَاطِبْنِي فِي الَّذِينَ ظَلَمُواْ إِنَّهُم مُّغْرَقُونَ

  وَيَصْنَعُ الْفُلْكَ وَكُلَّمَا مَرَّ عَلَيْهِ مَلأٌ مِّن قَوْمِهِ سَخِرُواْ مِنْهُ
  • کشتی را زير نظر و الهام ما بساز و در باره اين ستمکاران با من سخن مگوی ، که همه غرقه اند
  • نوح کشتی می ساخت و هر بار که مهتران قومش بر او می گذشتند مسخره اش می کردند...


 37. 3 کاربر از پست مفید نوح تشکر کرده اند .


 38. #51
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۷-مهر-۲۷
  محل سکونت
  نمی دانم!!!
  نوشته ها
  2,986
  امتیاز : 58,037
  سطح : 100
  Points: 58,037, Level: 100
  Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 8.0%
  افتخارات:
  SocialVeteranCreated Album picturesTagger Second Class50000 Experience Points
  تشکر کردن : 4,936
  تشکر شده 13,510 در 2,650 پست
  مخالفت
  0
  مخالفت شده 1 بار در 1 پست

  پیش فرض

  امروز یه پیام برام اومد گفتم بذارم دوستان استفاده کنن.


  محفل انس با قرآن جمعه 27 بهمن ماه در حرم سید علاءالدین حسین همراه با نماز جماعت مغرب و عشاء با تلاوت قاری بین المللی محمدرضا پورزرگری
 39. 5 کاربر از پست مفید ترنم تشکر کرده اند .


 40. #52
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۷-شهریور-۲۴
  محل سکونت
  شیراز
  جنسيت
  برادر
  سن
  -1986
  نوشته ها
  3,040
  امتیاز : 39,665
  سطح : 100
  Points: 39,665, Level: 100
  Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 0%
  افتخارات:
  SocialVeteran50000 Experience PointsTagger Second Class
  تشکر کردن : 5,965
  تشکر شده 9,308 در 2,470 پست
  مخالفت
  19
  مخالفت شده 62 در 34 پست

  پیش فرض

  به مناسبت اغاز سی امین دوره مسابقات بین لمللی قران کریم

  [FLV]http://quraniran.ir/____.flv[/FLV]

  وَاصْنَعِ الْفُلْكَ بِأَعْيُنِنَا وَوَحْيِنَا وَلاَ تُخَاطِبْنِي فِي الَّذِينَ ظَلَمُواْ إِنَّهُم مُّغْرَقُونَ

  وَيَصْنَعُ الْفُلْكَ وَكُلَّمَا مَرَّ عَلَيْهِ مَلأٌ مِّن قَوْمِهِ سَخِرُواْ مِنْهُ
  • کشتی را زير نظر و الهام ما بساز و در باره اين ستمکاران با من سخن مگوی ، که همه غرقه اند
  • نوح کشتی می ساخت و هر بار که مهتران قومش بر او می گذشتند مسخره اش می کردند...


 41. 5 کاربر از پست مفید نوح تشکر کرده اند .


 42. #53
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۷-مهر-۲۷
  محل سکونت
  نمی دانم!!!
  نوشته ها
  2,986
  امتیاز : 58,037
  سطح : 100
  Points: 58,037, Level: 100
  Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 8.0%
  افتخارات:
  SocialVeteranCreated Album picturesTagger Second Class50000 Experience Points
  تشکر کردن : 4,936
  تشکر شده 13,510 در 2,650 پست
  مخالفت
  0
  مخالفت شده 1 بار در 1 پست

  پیش فرض  سمفوني «حماسه قرآني» جانانه نواخته شد.

  عصر يك روز تعطيل در شرايطي كه همه مردم سرگرم تماشاي اولين مناظره داغ انتخاباتي هستند و به قول معروف پرنده در شهر پر نمي زند، در نقطه اي از شمال پايتخت انگار خبرهايي است، خبرهايي از يك گرد همايي بزرگ در سالن اجلاس سران. گردهمايي كه قرار است در روزهاي آينده به موازات داغ شدن فضاي رقابت هاي انتخابات رياست جمهوري به قطب ديگري از خبرهاي ويژه روز رسانه ها تبديل شود.

  *اندك اندك جمع مستان مي رسند
  در شرايطي كه شمارش معكوس براي برگزاري يازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري آغاز شده است و اقشار گوناگون جامعه، مردم، مسئولان، كارمندان، كارگران، پزشكان و اهالي فرهنگ و هنر خود را براي حضوري پر شور آماده مي كنند، سي امين دوره از مسابقات بين المللي قرآن هم از امروز در محل سالن اجلاس سران آغاز شده است.
  مسابقاتي كه به باور بسياري از كارشناسان به دليل همزماني با شور و اشتياق انتخاباتي در كشور از اهميت بالايي برخوردار است و در حقيقت حماسه اي ديگر را در كنار حماسه سياسي و اقتصادي براي كشور رقم خواهد زد. اينبار حماسه اي از جنس قرآن.

  *حال و هواي متفاوت سالن اجلاس
  امروز چه برنامه اي براي خود و خانواده داريد؟ اگر قصد حضور در محل مسابقات بين المللي قرآن را داريد و به قول معروف براي حضور در اين دوره از مسابقات به همراه خانواده برنامه ريزي كرده ايد، پيشنهاد مي كنيم براي حضور از ساعات اول آغاز مراسم به سالن اجلاس سران مراجعه كنيد، چراكه اين بار وضعيت متفاوت تر از سال هاي گذشته است!
  اين را ما نمي گوييم، شواهد موجود ازحال و هواي اين دوره از مسابقات قرآن گرفته تا اظهارات اقشار گوناگون جامعه و حاضرين در مسابقات، تفاوت اين دوره را با دوره هاي گذشته اثبات مي كند. تفاوتي كه چهره هاي سرشناس اجتماعي، فرهنگي و هنري هم به آن تأكيد دارند. هنرمندان، مديران و اساتيد دانشگاه هم نظرات جالب و قابل توجهي را در اين باره بيان مي كنند.
  اين روزهامردمی هستند که از نقاط گوناگون کشوربا مشاهده تبلیغات مسابقات در رسانه های گوناگون به همراه خانواده عازم تهران و محل برگزاري مسابقات شده اند. اتوبوس های پارک شده در پارکینگ مركز سالن اجلاس سران مصداق بارز این گفتار است.

  *ازمباحث قرآني تا بحث هاي داغ انتخاباتي
  از روز گذشته همزمان با افتتاح رسمي مسابقات بين المللي قرآن بحث و گفت و گو درباره مباحث قرآني هم داغ شده است، مباحثي كه اين بار با مسائل انتخاباتي و شور و اشتياق مردم براي خلق حماسه سياسي گره خورده است و هر كدام از حاضران و شركت كنندگان با حضور در محل برگزاري مسابقات از فرصت هم انديشي با اساتيد، مسئولان و كارشناسان استفاده مي كنند تا اطلاعات خود را درباره شرايط بهترين كانديداي رياست جمهوري به روز كنند.
  البته توجه كانديداها به مباحث قرآني و تدوين برنامه هاي رياست جمهوري بر مبناي دستورات قرآني هم از جمله مطالبات اصلي شركت كنندگان و حاضرين در اين دوره از مسابقات بين المللي قرآن است.
  نمايشگرهايي با مضامين اخلاق انتخاباتي
  جالب اينجاست كه امسال به ابتكار سازمان اوقاف و امورخيريه در حاشيه مسابقات تابلو ها و نمايشگرهايي با مضمون رعايت اخلاق انتخاباتي براي جلب توجه مردم و مسئولان قرار گرفته است، نمايشگر هايي كه در تعداد زياد و با موضوعات گوناگون همگي يك جمله را تاكيد مي كنند: « خلق حماسه سياسي با اخلاق اسلامي»

  * همه پاي كار آمده اند
  براي برگزاري سي امين دوره از مسابقات بين المللي قرآن و پوشش رويداد هاي اين دوره از مسابقات دهها رسانه داخلي و خارجي پاي كار آمده اند . شبكه هاي راديويي و تلويزيوني هم براي پوشش زنده رقابت هاي قرآن آستين ها را بالا زده اند و با تجهيزات كامل به سالن اجلاس آمده اند.

  *روزهاي آينده بستر رويداد هاي قرآني
  به هر رو آنچه كه از شواهد موجود مشخص است، در روزهاي آينده با آغاز رقابت هاي قرآني متسابقين فضاي مسابقات داغ تر شده و سالن اجلاس سران بستر رويداد هاي گوناگوني در حوزه قرآن و حماسه قرآني خواهد بود.
  بي شك در این حال و هوا دل های مرده زنده می شود، جان های فسرده به اقلیم زندگی بازمی گردد و معنای بلند روح آدمی به پرواز در می آید. این روزها با شنیدن نوای روح انگیز قرآن در سالن اجلاس سران جان ها تب و تابی دیگر می گیرد و نبض مردم تندتر ازگذشته شروع به تپیدن می کند. در این مواقع باید نبض این مردم را گرفت، این نبض ریتم قشنگی دارد.

  *حاشيه هاي مسابقات قرآن در يك نگاه

  *سرلشكر رحيم صفوي دستيار ارشد و مشاور مقام معظم رهبري و تني چند از فرماندهان سپاه پاسداران در مراسم افتتاحيه سي امين دوره مسابقات بين المللي قرآن حضور داشتند.

  *دكتر حسيني وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي ، تني چند از نمايندگان مجلس ، روساي سازمان ها ، دستگاه ها و نهاد هاي دولتي در اين مراسم حضور داشتند.

  *اين مراسم همزمان از شبكه هاي خبري قرآني داخلي و تلويزيون المنار لبنان به طور زنده پخش شد.
  *ده ها خبرنگار ، عكاس و فيلم بردار داخلي و خارجي پوشش خبري مراسم سي امين دوره مسابقات قرآن كريم را بر عهده داشتند.

  *پيش از سخنان حجت الاسلام والمسلمين محمدي گلپايگاني رئيس دفتر مقام معظم رهبري ، يك نفر از حضار با صداي بلند از ايران اسلامي و رهبر آن به عنوان پرچمدار عدالت براي مبارزه با استكبار تقدير و تشكر كردو يك جلد كلام الله مجيد به وي هديه كرد.

  *ماكت زيبايي به نشانه نماد قرآن كه با گل هاي زيبايي مزين شده بود در اين مراسم چشم ها را خيره مي كرد.

  *گروه مديحه سرايي اصفهان با اجراي قطعه اصحاب العزه با موضوع وحدت اسلامي، شكوه و معنويت خاصي به اين مراسم بخشيد.

 43. 7 کاربر از پست مفید ترنم تشکر کرده اند .


 44. #54
  عضو قدیمی
  تاریخ عضویت
  ۱۳۹۱-خرداد-۰۶
  محل سکونت
  کربلا خونمه
  جنسيت
  برادر
  نوشته ها
  1,156
  امتیاز : 6,614
  سطح : 53
  Points: 6,614, Level: 53
  Level completed: 32%, Points required for next Level: 136
  Overall activity: 0%
  افتخارات:
  Social10000 Experience PointsTagger Second ClassVeteran
  تشکر کردن : 1,937
  تشکر شده 4,347 در 1,041 پست
  مخالفت
  8
  مخالفت شده 9 در 5 پست

  پیش فرض

  لِكُلِّ أُمَّةٍ جَعَلْنَا مَنسَكاً هُمْ نَاسِكُوهُ

  فَلَا يُنَازِعُنَّكَ فِي الْأَمْرِ

  وَادْعُ إِلَى رَبِّكَ

  إِنَّكَ لَعَلَى هُدًى مُّسْتَقِيمٍ ‏


  ‏براي هر ملّتي برنامه*اي ( ويژه ، جهت معاملات و عبادات ، با توجّه به شرائط زمان و مكان ) قرار داده*ايم كه برابر آن رفته*اند و بدان عمل كرده*اند . ( براي تو هم واپسين برنامه آسماني را فرستاده*ايم كه ناسخ همه برنامه*هاي پيشين است و تا قيامت مردمان را بسنده است ) . پس بايد درباره اين امر با تو ستيزه نكنند ( و مثلاً اهل كتاب گمان نبرند آنچه در تورات و انجيل است به عنوان برنامه شريعت ايشان را كافي و بسنده است . بلكه بايد بدانند كه حكم آنها به وسيله قرآن ، لغو و منسوخ گرديده است ) . تو به سوي پروردگارت دعوت كن كه ( راه راست همين است كه تو مي*پوئي و ) تو قطعاً بر راستاي راه هدايتي .‏

  سوره حج آيه ۶۷

 45. 5 کاربر از پست مفید *رهگــــذر* تشکر کرده اند .


 46. #55
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۷-شهریور-۲۴
  محل سکونت
  شیراز
  جنسيت
  برادر
  سن
  -1986
  نوشته ها
  3,040
  امتیاز : 39,665
  سطح : 100
  Points: 39,665, Level: 100
  Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 0%
  افتخارات:
  SocialVeteran50000 Experience PointsTagger Second Class
  تشکر کردن : 5,965
  تشکر شده 9,308 در 2,470 پست
  مخالفت
  19
  مخالفت شده 62 در 34 پست

  پیش فرض

  ه گزارش ستاد خبری سی*امین دوره مسابقات بین*المللی قرآن کریم، پنجمین روز از سی*امین دوره مسابقات بین*المللی قرآن کریم با تلاوت «حمید*رضا احمدی*وفا» قاری بین*المللی قرآن کریم آغاز *شد.

  بنا بر این گزارش اجرای برنامه* تواشیح و هم*خوانی قرآن کریم توسط گروه ملی استان خوزستان از دیگر برنامه*های امروز است، همچنین «محمد*حسین سعیدیان» قاری بین*المللی قرآن کریم پیش از اذان مغرب به افق تهران به تلاوت قرآن خواهد پرداخت.

  سی*امین دوره مسابقات بین*المللی قرآن کریم در روز پنجم بعد از اذان و اقامه نماز پیگیری می*شود و با تلاوت «انور شحات*انور» قاری کشور مصر به پایان می*رسد.

  وَاصْنَعِ الْفُلْكَ بِأَعْيُنِنَا وَوَحْيِنَا وَلاَ تُخَاطِبْنِي فِي الَّذِينَ ظَلَمُواْ إِنَّهُم مُّغْرَقُونَ

  وَيَصْنَعُ الْفُلْكَ وَكُلَّمَا مَرَّ عَلَيْهِ مَلأٌ مِّن قَوْمِهِ سَخِرُواْ مِنْهُ
  • کشتی را زير نظر و الهام ما بساز و در باره اين ستمکاران با من سخن مگوی ، که همه غرقه اند
  • نوح کشتی می ساخت و هر بار که مهتران قومش بر او می گذشتند مسخره اش می کردند...


 47. 4 کاربر از پست مفید نوح تشکر کرده اند .


 48. #56
  عضو قدیمی
  تاریخ عضویت
  ۱۳۹۰-اسفند-۱۸
  محل سکونت
  خانه به دوش
  جنسيت
  برادر
  نوشته ها
  1,804
  امتیاز : 12,118
  سطح : 72
  Points: 12,118, Level: 72
  Level completed: 17%, Points required for next Level: 332
  Overall activity: 0%
  افتخارات:
  Social25000 Experience PointsRecommendation First ClassVeteran
  تشکر کردن : 4,058
  تشکر شده 6,524 در 1,582 پست
  مخالفت
  19
  مخالفت شده 0 در 0 پست

  پیش فرض

  دیشب نگاه می کردم عالی بود عالی
  یا "اباعبدالله" : بی کسم همه ی کس و کارام توئی

 49. 3 کاربر از پست مفید بی کس تشکر کرده اند .


 50. #57
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۷-شهریور-۲۴
  محل سکونت
  شیراز
  جنسيت
  برادر
  سن
  -1986
  نوشته ها
  3,040
  امتیاز : 39,665
  سطح : 100
  Points: 39,665, Level: 100
  Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 0%
  افتخارات:
  SocialVeteran50000 Experience PointsTagger Second Class
  تشکر کردن : 5,965
  تشکر شده 9,308 در 2,470 پست
  مخالفت
  19
  مخالفت شده 62 در 34 پست

  پیش فرض

  هم اکنون تلاوت انور شحات انور در تلاوت پایانی امشب سی امین دوره مسابقات بین المللی قران کریم از شبکه قران
  ویرایش توسط نوح : پنجشنبه ۱۶ خرداد ۹۲ در ساعت ۲۲:۱۶

  وَاصْنَعِ الْفُلْكَ بِأَعْيُنِنَا وَوَحْيِنَا وَلاَ تُخَاطِبْنِي فِي الَّذِينَ ظَلَمُواْ إِنَّهُم مُّغْرَقُونَ

  وَيَصْنَعُ الْفُلْكَ وَكُلَّمَا مَرَّ عَلَيْهِ مَلأٌ مِّن قَوْمِهِ سَخِرُواْ مِنْهُ
  • کشتی را زير نظر و الهام ما بساز و در باره اين ستمکاران با من سخن مگوی ، که همه غرقه اند
  • نوح کشتی می ساخت و هر بار که مهتران قومش بر او می گذشتند مسخره اش می کردند...


 51. 4 کاربر از پست مفید نوح تشکر کرده اند .


 52. #58
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۷-شهریور-۲۴
  محل سکونت
  شیراز
  جنسيت
  برادر
  سن
  -1986
  نوشته ها
  3,040
  امتیاز : 39,665
  سطح : 100
  Points: 39,665, Level: 100
  Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 0%
  افتخارات:
  SocialVeteran50000 Experience PointsTagger Second Class
  تشکر کردن : 5,965
  تشکر شده 9,308 در 2,470 پست
  مخالفت
  19
  مخالفت شده 62 در 34 پست

  پیش فرض

  حافظ و قاری ایرانی در هر دو رشته حفظ و قرائت سی امین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم، در میان نمایندگان بیش از هفتاد کشور جهان مقام نخست این دوره از مسابقات را از آن خود کردند.ه گزارش ستاد خبری و اطلاع رسانی سی امین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم، عصر امروز با پایان رقابت های سی امین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران که از دهم تا ۱۷ خرداد ماه در سالن اجلاس سران برگزار شد پس از یک دوره رقابت های فشرده میان نمایندگان اعزامی از بیش از هفتاد کشور جهان سرانجام عصر امروز برگزیدگان در دو رشته قرائت و حفظ به این شرح اعلام شدند:براساس رأی هیأت داوران سی امین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم، در بخش قرائت وحید وکیلی از ایران به مقام نخست این رشته نایل شد. همچنین عبدالرحمن الکردی از سوریه، سعید برات زاده از آلمان، محمد علی خسروی از افغانستان و حسام کریم از عراق به ترتیب مقام های دوم تا پنجم این دوره از مسابقات را کسب کردند.براساس این گزارش در رشته حفظ نیز هاشم سلطانی نژاد از ایران رتبه اول این رشته را به خود اختصاص داد.در این بخش نیز سعید و آدم اسحاق واکاوا از نیجریه، حسین عدنان عبدالرزاق از عراق، محمد ارشاد بن عبدالله از مالزی و سید صادق احسانی از افغانستان به ترتیب مقام های دوم تا پنجم این دوره از مسابقات را به دست آوردند.براساس این گزارش نفرات اول تا پنجم این مسابقات در هر دو رشته حفظ و قرائت یک جلد کلام الله مجید، لوح تقدیر، یادمان سی امین دوره مسابقات و به ترتیب [چهل میلیون تومان، سی و پنج میلیون تومان، سی میلیون تومان، بیست و پنج میلیون تومان و بیست میلیون تومان] دریافت می کنند. !!!؟این گزارش می افزاید، در بخش پژوهش های قرآنی این دوره از مسابقات نیز یحیی میرحسینی از ایران رتبه اول، سید عبدالله اصفهانی و محمود ابوترابی به طور مشترک رتبه دوم، حمید ملک ملکان و راضیه علی اکبری به طور مشترک رتبه سوم، علی فرحان عبدالله الفکیکی از انگلیس رتبه چهارم و ناظم مجیل فاتح – رعد مزاحم فنجان هر دو از عراق به طور مشترک رتبه پنجم را به دست آوردند.در این بخش نیز نفرات اول تا پنجم یک جلد کلام الله مجید، لوح تقدیر و به ترتیب مبلغ ده میلیون تومان، هشت میلیون تومان، شش میلیون تومان، پنج میلیون تومان و چهار میلیون تومان هدایا دریافت می کنند.

  وَاصْنَعِ الْفُلْكَ بِأَعْيُنِنَا وَوَحْيِنَا وَلاَ تُخَاطِبْنِي فِي الَّذِينَ ظَلَمُواْ إِنَّهُم مُّغْرَقُونَ

  وَيَصْنَعُ الْفُلْكَ وَكُلَّمَا مَرَّ عَلَيْهِ مَلأٌ مِّن قَوْمِهِ سَخِرُواْ مِنْهُ
  • کشتی را زير نظر و الهام ما بساز و در باره اين ستمکاران با من سخن مگوی ، که همه غرقه اند
  • نوح کشتی می ساخت و هر بار که مهتران قومش بر او می گذشتند مسخره اش می کردند...


 53. #59
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۷-شهریور-۲۴
  محل سکونت
  شیراز
  جنسيت
  برادر
  سن
  -1986
  نوشته ها
  3,040
  امتیاز : 39,665
  سطح : 100
  Points: 39,665, Level: 100
  Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 0%
  افتخارات:
  SocialVeteran50000 Experience PointsTagger Second Class
  تشکر کردن : 5,965
  تشکر شده 9,308 در 2,470 پست
  مخالفت
  19
  مخالفت شده 62 در 34 پست

  پیش فرض

  جالب اینجاس که مصری ها رتبه نیاوردن .شاید اصلا شرکت نکردن؟

  وَاصْنَعِ الْفُلْكَ بِأَعْيُنِنَا وَوَحْيِنَا وَلاَ تُخَاطِبْنِي فِي الَّذِينَ ظَلَمُواْ إِنَّهُم مُّغْرَقُونَ

  وَيَصْنَعُ الْفُلْكَ وَكُلَّمَا مَرَّ عَلَيْهِ مَلأٌ مِّن قَوْمِهِ سَخِرُواْ مِنْهُ
  • کشتی را زير نظر و الهام ما بساز و در باره اين ستمکاران با من سخن مگوی ، که همه غرقه اند
  • نوح کشتی می ساخت و هر بار که مهتران قومش بر او می گذشتند مسخره اش می کردند...


 54. #60
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۷-شهریور-۲۴
  محل سکونت
  شیراز
  جنسيت
  برادر
  سن
  -1986
  نوشته ها
  3,040
  امتیاز : 39,665
  سطح : 100
  Points: 39,665, Level: 100
  Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 0%
  افتخارات:
  SocialVeteran50000 Experience PointsTagger Second Class
  تشکر کردن : 5,965
  تشکر شده 9,308 در 2,470 پست
  مخالفت
  19
  مخالفت شده 62 در 34 پست

  پیش فرض

  دوستداران تلاوت های استاد شاکر نژاد
  ایشون شنبه شب بعد از نماز مغرب و عشا تو تالار دانشگاه شیراز تلاوت خواهند داشت

  وَاصْنَعِ الْفُلْكَ بِأَعْيُنِنَا وَوَحْيِنَا وَلاَ تُخَاطِبْنِي فِي الَّذِينَ ظَلَمُواْ إِنَّهُم مُّغْرَقُونَ

  وَيَصْنَعُ الْفُلْكَ وَكُلَّمَا مَرَّ عَلَيْهِ مَلأٌ مِّن قَوْمِهِ سَخِرُواْ مِنْهُ
  • کشتی را زير نظر و الهام ما بساز و در باره اين ستمکاران با من سخن مگوی ، که همه غرقه اند
  • نوح کشتی می ساخت و هر بار که مهتران قومش بر او می گذشتند مسخره اش می کردند...


 55. 2 کاربر از پست مفید نوح تشکر کرده اند .


صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
درباره ما

جامعه مجازی رهپویان به عنوان شبکه اجتماعی اعضاء کانون فرهنگی رهپویان وصال از سال 1381 و به عنوان یکی از قدیمی ترین تالارهای گفتمان فضای وب فارسی مشغول به فعالیت می باشد. تمامی تلاش دست اندرکاران مجموعه، فراهم آوردن محیطی سالم، مفید و آموزنده برای کاربران گرامی می باشد بدیهی است مطالب درج شده نظرات کانون رهپویان وصال نبوده و نظرات رسمی در سایت رهپویان وصال درج می گردد.

ارسال پیام به مدیر سایت
session بارگذاری مجدد کد امنیتی مندرج در تصویر را وارد کنید:
شادی روح 14 شهید کانون فرهنگی رهپویان وصال صلوات

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.1