کاربری
کاربر گرامی به خوش آمدید . اگر این نخستین بازدید شما از سایت است , لطفا ثبت نام کنید:
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6
 1. #1
  دیگه صاحب خونه هستن مدال ها:
  Most Popular

  تاریخ عضویت
  ۱۳۹۱-فروردین-۱۸
  محل سکونت
  یه گوشه خلوت شیراز
  نوشته ها
  2,711
  امتیاز : 18,843
  سطح : 86
  Points: 18,843, Level: 86
  Level completed: 99%, Points required for next Level: 7
  Overall activity: 0%
  افتخارات:
  Social50000 Experience PointsTagger First ClassVeteran
  تشکر کردن : 9,547
  تشکر شده 17,700 در 2,736 پست
  مخالفت
  0
  مخالفت شده 3 در 3 پست

  پیش فرض پاسخ به سوال چرا گریه می کنید؟ یه سنی در باب محرم (حتما بخوانید )

  عرض سلام ادب احترام عنوان مبحث پیداست در یکی از تالارهای که فعالیت مذهبی ندارد سوال از طرف شخصی مطرح گردیده که به عبارتی شبهه افکنی بود
  سوالی یا به احتسابی یه از مهم تربن شبهاتی که در باب محرم همه گیر شد و این روز ها طرح می شود این سوال است
  چرا در محرم شما گریه می کنید؟ بر اساس وظیفه پاسخی را به این شخص دادیم ...که مطرح کردنش در این تالار هم خالی از لطف نیست

  القصه :

  سوال فرد

  سلام دوستان
  ابتدا بگویم اهل سنت (نه وهابی های ملعون پیروی ابن تیمیه)احترام زیادی برای حسین (رضی الله عنه) قائل هستند و حتی در بعضی جاها برای ایشان به مانند شیعیان مجالس عزاداری برقرار می کنند.
  ولی از آنجائیکه شیعیان خیلی پرشور و پیگیر این مراسم را برگزار می کنند واقعا برایم شخص خودم این سوال است(خواهشا این را به قصد شبهه برای رد شیعه و یا اشکال دینی ندانید چون به هیچ وجه چنین قصدی ندارم چون اصلا اینجا مکان آن نیست)
  من دوست دارم دلالیل شخصی خود شما را بدانم خود خود شما
  __________________________________________________ ______________________________
  1.چرا گریه می کنی شما؟(البته دلیلی به جز فضایل و ثواب هایی که از احادیث (حتی از منابع اهل سنت ) ذکر شده است و ...)
  2.اصلا این گریه چه فایده ای دارد برای شخص شما؟(گفتم که حتی اهل سنت هم برای حسین جان گریه می کنند)
  3.آیا بهتر نیست به جای ذکر جریان و اتفاقات و نحوه شهادت ایشان و یارانیش به ذکر صفات اخلاقی و توصیه های دینی و سفارشات و ... از جانب ایشان و یا پیامبر پرداخته شود؟

  __________________________________________________ ______________________________
  من دوست دارم دلالیل شخصی خود شما را بدانم خود خود شما
  پاسخ به سوالات
  بسم الله الرحمن الرحیم
  سلام

  دوست عزیز مهربان ابتدا در مورد اشک یک مقدار توضیح میدام که بدانیم فلسفه اشک داستانش چی هست ...بر اساس مستندات علمی

  ما دو نوع اشک داریم ،اشک دانی و اشک عالی؛
  به طور خلاصه توضیح میدم تحقیقات کاملتر با خودتون می تونید کتاب <بگذار تا بگریم >دکتر توحیدی رو مطالعه کنید
  اشک دانی(دانی به معنی دون و پست)اشکی است که ما به هنگام مواجهه با بلایا ومصیبتهای زندگی شخصی ودر برخورد با مشکلات می ریزیم،مثلاًاگر خدایی ناکرده كسي عزیزی رو از دست بده(خدا همه پدر و مادر رو حفظ کنه)عموماًشخص مصیبت دیده برای تخلیه احساس و غم درونی به شدت گریه می کنه و بعد از گریه بسیار دپرسه و غذا نمی خوره و گوشه می گیره و کمی پرخاشگر و یا شاید نازک دل میشه وغم دلشه می گیره و بغض داره و...،مسلماً هر عقل سلیمی ضمن اینکه تایید می کنه ایشون باید گریه کنه که تخلیه بشه ،میگه حالت بعد از گریشونم حالت نرمال و خوبی نیست!
  حالا اشک عالی چیست؟
  اشک عالی اشکیست که علاوه بر تخلیه احساس درونی و بغض،شخص بعد از اتمام گریه احساس سبکی و نشاط می کنه و نه تنها گوشه گیری نمی کنه بلکه آماده فعالیت بیشتر هم می شود،واین اشک برای عواملی فراتر از زندگی عادی و روزمره بشر و با اتکاوامیدبه نیروی برتر( خداوند)و برای جلب رضایت معبود ریخته میشه!
  اشکی مابچه شیعه ها(منم جزوشون حساب کنید) برای معصومین(ع) و به خصوص ارباب بی کفنمون میریزیم از نوع اشک عالیه!ادعا الکی نمی کنم شما خیلی راحت می تونید اینو با یک تحقیق میدانی درک کنید(دراین ایام سری به مجالس عزاداری سید جوانان اهل بهشت بزنید و با چشمان خودتون ببینیدکه چه طور مردمانی که مدت طولانی گریه می کردند با انرژی و طراوت به کار مشغول میشند ، غذا می خورندولبخند می زنند ومهربانی می کنندو...)
  بله من از ثواب و جزا حرف نمی زنم،از پاک شدن گناهان حرف نمی زنم، از نشاط و شور و انرژی می گم، که بعد مجالس، آدمو اگر فهمیده باشه، تشویق می کنه تابیشتر باهاش انس بگیره تا بیشتر حال بکنه و شادی حقیقی رو درک بکنه!آدم بنا به ظرفیت ومعرفت وفهمشون بمب انرژی میشند!
  حالابا دونستن این مطلب بهتر، این نکته رو درک می کنیم چرا امام صادق(ع) می فرمایند هر وقت خواستی گریه کنی به یاد جد غریبیم حسین گریه کنید!بحث ثوابش جداست، امام صادق(ع) که از پدر به ما مهربون تره می دونه ما به هرحال يك جايي كم مياريم ولازمه براي دنيامون گریه کنیم!در نتیجه میفرمایند گریه کن اما برای حسین (ع)،که هم تخلیه بشی با گریه کردن و هم بعدش با شورونشاط باشی نه دپرس!حالا این که چرا امام حسین(ع)بحثش جداست،اما درهمین حد بدون <اصلاً حسین جنس غمش فرق می کند> !
  اما بعد
  گریه کردن چه از نظر قرآن وچه از نظر احادیث و روایات در بین بزرگان بوده پس مشکلی نداره،مثلاً حضرت یعقوب (ع) برای حضرت یوسف(که گریه هاشون بیشتر به این خاطر بود که امانت الهی را از دست دادند)اگر انبیا و بزرگان گریه می کردند از ما دیگه چه انتظاره!من به عنوان يك انسان براي مصيبتي كه خاندان اموي (لعنت الله عليهم)به بار آوردند گريه مي كنم ،نه من بچه شيعه، غير شيعه ها هم گريه مي كنند ؛يكي از مداحان پير غلام اهل بيت تعريف مي كرد در كشور انگلستان يك نمايشگاه براي عاشورا داير كرده بودند يك خانم مسيحي كه سرووضع پوشيده اي نداشته(ميني جوب و...) اومده بوده خيره نگاه ميكرده به مجسمه ونقاشي هايي كه كاروان اسرا و بقيه رو نشون مي دادندومثل ابر بهار گريه مي كرده ،اين خانم از پيرغلام مي پرسه: آقا اينا كي هستند؟چه اتفاقي افتاده براشون؟پير غلام مونده بوده براي يك خانم مسيحي چه جوري بايد توضيح بده!خلاصه ...(بالاخره براش توضيح ميده اما جاش اينجا نيست كه بگم...) مطلب ديگه اي كه بايد توجه كرد اينه كه شيعه يعني پيرو بودن،پيرو حق و حقانيت بودن ،پيرو پيامبر(ص)امير المومنين علي(ع)و اولادشون(ع) بودن،در نتيجه ما بچه شيعه ها از
  - پيامبر(ص) پيروي مي كنيم كه وقتي امام حسين (ع) به دنيا اومدن بغلشون كردند وبراشون روضه خوندند وگريه كردند(مشروحشو در تاپيك سفير كوفه تا مظلوم كربلا مطالعه كنيد)
  -از اميرالمومنين علي(ع)پيروي مي كنيم كه در راه جنگ صفين تا به كربلا رسيدند به امام حسين(ع)خبر دادند از شهادتش و گريستند
  -از بي بي فاطمه زهرا(س) پيروي مي كنيم كه در اواخر عمر18سالشون وقبل از شهادتشون به دختر4سالشون وصيتي براي كربلا مي كنند و مي گريند، همان طور كه در تمامي روزهاي قبل، زار زار، به دليل ستم هاي وارده و ظلمي كه شده بودمي گريستند
  -از امام حسن(ع) پيروي مي كنيم كه هنگام شهادتشون وقتي ظرفي پر از خون جگرشون جلوشون بود براي غربت ابا عبدالله مي گريستند و مي گفتند(هيچ روزي مانند روز تو نيست حسين)....
  -از امام صادق (ع)پيروي مي كنيم كه مجالس عزاداري جدشون رو برگزار مي كردند و مي گريستند و به مديحه سرايان صله مي دادندو...


  -از امام زمان پيروي مي كنيم كه در زيارت ناحيه مقدسه خطاب به جدشون مي فرمايند:«اگر اشك چشمانم تمام شود بر تو خون گريه مي كنم...»
  بله ما شيعه ها فكر مي كنيم وگريه مي كنيم و گريه مي كنيم(اشك عالي ميريزيم) و... (تا هم شعاير دين خدا زنده بمونه و هم خودمون آماده كارهاي نيك بشيم)
  بعد عمل مي كنيم و بازم گريه مي كنيم ،
  شايد كاراشتباهي كنيم پس توبه ميكنيم و گريه مي كنيم ،
  گريه مي كنيم تا دلمون جلا بگيره... ،
  گريه مي كنيم تا كمي دل اماممون آروم بگيره،
  گريه مي كنيم كه يادمون نره معصومين چه بهاي سنگيني براي شيعه شدن ما وحفظ اسلام واقعي دادند و...
  از آخرم يكي از آرزوهامونه كه توي گريه هامون براي ارباب جون بديم ...
  ==--==--==--==--==--==

  ==--==--==--==--==--==

 2. 4 کاربر از پست مفید عرض از مبدا تشکر کرده اند .


 3. #2
  عضو قدیمی
  تاریخ عضویت
  ۱۳۹۱-مرداد-۰۴
  محل سکونت
  شیراز
  جنسيت
  برادر
  نوشته ها
  1,553
  امتیاز : 14,121
  سطح : 77
  Points: 14,121, Level: 77
  Level completed: 18%, Points required for next Level: 329
  Overall activity: 0%
  افتخارات:
  Recommendation Second Class1 year registeredTagger Second Class10000 Experience Points
  تشکر کردن : 1,427
  تشکر شده 2,639 در 1,016 پست
  مخالفت
  0
  مخالفت شده 0 در 0 پست

  پیش فرض

  گریه واقعا خوبه مخصوصا وقتی دلت بشکنه

  آخرين منزل ، روياروى شماست و مرگ پشت سرتان . و با آواز خود شما را به پيش * مى راند. سبكبار شويد تا برسيد. زيرا آنان كه از پيش رفته اند چشم به راه شما واپس * ماندگان اند. 4. 2 کاربر از پست مفید دوست خدا تشکر کرده اند .


 5. #3
  دیگه صاحب خونه هستن مدال ها:
  Most Popular

  تاریخ عضویت
  ۱۳۹۱-فروردین-۱۸
  محل سکونت
  یه گوشه خلوت شیراز
  نوشته ها
  2,711
  امتیاز : 18,843
  سطح : 86
  Points: 18,843, Level: 86
  Level completed: 99%, Points required for next Level: 7
  Overall activity: 0%
  افتخارات:
  Social50000 Experience PointsTagger First ClassVeteran
  تشکر کردن : 9,547
  تشکر شده 17,700 در 2,736 پست
  مخالفت
  0
  مخالفت شده 3 در 3 پست

  پیش فرض

  و در ادامه


  در مورد سؤال اولتان بگویم که سؤال اشکال دارد و ما دوستیمان با اهل بیت به خاطر اینست که خدا آن ها را دوست می دارد و نه برای هوای نفس سند این حرف زیاد است و منقول است در مدارک شما به وفور ولی سند قرآنی آن آیه مباهله ( 61 آل عمران )
  فایده ی آن نیز در احادیث ذکر شده است که نمونه مشهور آن حدیث ایار بن شبیب است
  این که ما عزاداری می کنیم دلایل بسیار دارد و در جواب سؤال سوم این است که صرفا عزاداری کردن با تبلیغ سیره آنها منافاتی ندارد و ما قبل از مداحی سخنرانی در باب سیره این بزرگواران داریم و دوم اینکه حتی گریه و مراسم، خود تبلیغیست تا مردم با حقیقت آن آشنا شوند و فردا همچون تحریف خلافت حضرت علی صلوات الله علیه نگویند که مثلا امام حسین علیه السلام تب داشتند؛اما حدیث ایار بن شبیب:
  شیخ صدوق به سند معتبر از ایار بن شبیب که خال معتصم خلیفه عباسی بوده است روایت کرده که گفت در روز اول محّرم به خدمت امام رضا علیه السلام رفتم،
  فرمود : " ای پسر شبی آیا روزه ای؟ "
  گفتم نه
  فرمود :
  " این روزی است که حق تعالی دعای حضرت ذکریا را مستجاب فرمود در وقتی کهع از حق تعالی فرزند طلبید و ملائکه او را ندا کردند در محراب که خدا بشارت می دهد تو را به یحیی پس هر که این روز را روزه دارد دعایاو مستجاب گردد چنان که دعای ذکریا مستجاب گردید
  پس فرمود :
  " ای پسر شبیب محرم ماهی بود که اهل جاهلیت در زمان گذشته ظلم و قتال را در این ماه حرام میدانستند برای حرمت این ماه؛
  پس این امت حرمت این ماه را نشناختند و حرمت پیغمبر خود را ندانستند و در این ماه با ذریت پیغمبر خود قتال کردند و زنان ایشان را اسیر نمودند و اموال ایشان را به غارت بردند پس خدا نیامرزد ایشان را هرگز.
  ای پسر شبیب اگر گریه می کنی برای چیزی پس گریه کن برای حسین بن علی علیهما السلام که او را مانند گوسفند ذبح کردند و او را با هجده نفر از اهل بیت او شهید کردند ک هیچ یک را بر روی زمین شبیه و مانندی نبود.
  و به تحقیق که گریستن برای شهادت او آسمان های هفت گاه و زمین ها و به تحقیق که چهار هزار ملک برای نصرت آن حضرت از آسمان فرود آمدند چون به زمین رسیدند آن حضرت شهید شده بود.
  پس ایشان پیوسته نزد قبر آن حضرت هستند ژولیده مو گرد آلود تا وقتی که حضرت قائم آل محمّد ظاهر شد، پس از یاران آن حضرت خواهند بود و در وقت جنگ شعار ایشان این کلمه خواهد بود :
  " یا لثارات الحسین علیه السلام "
  ای پسر شبی خبر داد مرا پدرم از پدرش از جدّش که چون جدّم حسین علیه السلام کشته شد آسمان خون و خاک سرخ بارید.
  ای پسر شبیب اگر گریه کنی بر حسین علیه السلا تا آب دیده تو بر روی تو جاری شود، حق تعالی جمع گناهان صغیره و کبیره ترا بیامرزد خواه اندک باشد و خواه بسیار.
  ای پسر شبیب گر خواهی خدا را ملاقات کنی و هیچ گناهی بر تو نباشد، پس زیارت کن امام حسین علیه السلام را.
  ای پسر شبیب اگر خواهی در غرفه عالیه بهشت ساکن شوی با رسول خدا و ائمه طاهرین علیهم السلام پس لعنت کن قاتلان حسین را.
  ای پسر شبیب اگر خواهی که مثل ثواب شهدای کربلا را داشته باشی پس هر گاه که مصیبت آن حضرت را یاد کنی بگو :
  " یا لیتنی کنت معهم فافوز فوزاً عظیما "
  " ای کاش من بودم با ایشان و رستگاری عظیمی می یافتم. "
  ای پسر شبیب اگر خواهی که در درجات عالیات بهشت با ما باشی پس برای اندوه ما اندوهناک باش و برای شادی ما شاد باش و بر تو باد به ولایت و محبت ما که اگر مردی سنگی دوست دارد حق تعالی او را در قیامت با آن محشور می گرداند.
  ==--==--==--==--==--==

  ==--==--==--==--==--==

 6. 3 کاربر از پست مفید عرض از مبدا تشکر کرده اند .


 7. #4
  عضو قدیمی
  تاریخ عضویت
  ۱۳۹۱-مرداد-۰۴
  محل سکونت
  شیراز
  جنسيت
  برادر
  نوشته ها
  1,553
  امتیاز : 14,121
  سطح : 77
  Points: 14,121, Level: 77
  Level completed: 18%, Points required for next Level: 329
  Overall activity: 0%
  افتخارات:
  Recommendation Second Class1 year registeredTagger Second Class10000 Experience Points
  تشکر کردن : 1,427
  تشکر شده 2,639 در 1,016 پست
  مخالفت
  0
  مخالفت شده 0 در 0 پست

  پیش فرض

  اقا نظرتون کلا چیه راجب گریه
  از مطالب قشنگتون تشکر

  آخرين منزل ، روياروى شماست و مرگ پشت سرتان . و با آواز خود شما را به پيش * مى راند. سبكبار شويد تا برسيد. زيرا آنان كه از پيش رفته اند چشم به راه شما واپس * ماندگان اند. 8. 2 کاربر از پست مفید دوست خدا تشکر کرده اند .


 9. #5
  دیگه صاحب خونه هستن مدال ها:
  Most Popular

  تاریخ عضویت
  ۱۳۹۱-فروردین-۱۸
  محل سکونت
  یه گوشه خلوت شیراز
  نوشته ها
  2,711
  امتیاز : 18,843
  سطح : 86
  Points: 18,843, Level: 86
  Level completed: 99%, Points required for next Level: 7
  Overall activity: 0%
  افتخارات:
  Social50000 Experience PointsTagger First ClassVeteran
  تشکر کردن : 9,547
  تشکر شده 17,700 در 2,736 پست
  مخالفت
  0
  مخالفت شده 3 در 3 پست

  پیش فرض

  و در آخر ماجرا ...

  دوست گرامی در آخر کلام و و به دراز نکشیدن یک ماجرا از مولوب و دو حدیث از پیامبر ....مستندات احادیث هم در صورت نیاز اعلام کنید تا برای شما درج نمایم

  مولوي در دفتر ششم مثنوی، حکایت شاعری را نقل می کند که روز عاشورا وارد شهر حلب شد و چون از آداب و رسوم مردم آن شهر بی خبر بود، از نوحه و عزای آنان در ماتم حسین(ع) درشگفت ماند. تا این که از مردم پرسید و خواست که این بزرگی را که برای او چنین ماتم گرفته اند، به او بشناسانند. قصد شاعر، آن بود که برای آن عزیزِ از دست رفته، مرثیه سازد و قصیدهای غرّا در رثای او گوید. مردم به شاعرِ غریب گفتند که امروز، سالروز شهادت حسین بن علی(ع) است. مرد شاعر گفت: اما او که قرنها است که مرده است و گذشته از آن، اگر ماتم میگیرید و عزاداری میکنید، برای خود کنید که او در چنین روزی، شادمانه ترین واقعه زندگی خود را تجربه کرده است.

  پس عزا بر خود کنید اي خفتگان
  زآنکه بد مرگی است این خواب گران

  روح سلطانی ز زندانی بجَست
  جامه چه دریم و چون خاییم دست

  چون که ایشان خسرو دین بوده اند
  وقت شادي شد چو بشکستند بند

  سوي شادُروانِ دولت تاختند
  کُنده و زنجیر را انداختند

  قال رسول الله صلی الله علیه و آله و سلّم :
  إنّ الحسنَ و الحسین َ قُـذِفَ حُبـُّهُما فی قُلوب ( النّاس حتّی ) المنافقینَ و الکافرین
  پیامبر اکرم که درود خدا بر او باد فرمودند : بدرستیکه محبت حسن و حسین در قلوب ( مردم حتی ) منافقین و کافرین قرار داده شده است .

  قال رسول الله صلی الله علیه و آله و سلّم :
  إنّ للحسین فی قلوب المومنین حرارةً لن تبرد ابدا
  پیامبر اکرم که درود خدا بر او باد فرمودند : همانا برای شهادت حسین حرارتی در قلوب مومنین قرار داده شده است که هیچگاه به سردی نمی گراید .
  موفق باشید
  یاعلی(ع)
  ==--==--==--==--==--==

  ==--==--==--==--==--==

 10. 2 کاربر از پست مفید عرض از مبدا تشکر کرده اند .


 11. #6
  دیگه صاحب خونه هستن مدال ها:
  Most Popular

  تاریخ عضویت
  ۱۳۹۱-فروردین-۱۸
  محل سکونت
  یه گوشه خلوت شیراز
  نوشته ها
  2,711
  امتیاز : 18,843
  سطح : 86
  Points: 18,843, Level: 86
  Level completed: 99%, Points required for next Level: 7
  Overall activity: 0%
  افتخارات:
  Social50000 Experience PointsTagger First ClassVeteran
  تشکر کردن : 9,547
  تشکر شده 17,700 در 2,736 پست
  مخالفت
  0
  مخالفت شده 3 در 3 پست

  پیش فرض

  نوشته اصلی توسط دوست خدا نمایش پست اصلی
  اقا نظرتون کلا چیه راجب گریه
  از مطالب قشنگتون تشکر
  شرح گریه را در بالا گفتم و اما

  مى‏گويند اگر امام حسين (عليه السلام) روز عاشورا پيروز شد چرا آن روز را جشن نمى‏گيريم؟

  چرا گريه مى‏كنيم؟ آيا اين همه گريه در برابر آن پيروزى بزرگ براى چيست؟ گريه زبان صادق و طبيعى شوق و اندوه و درد و عشق يك انسان است. گريه تجلى طبيعى يك احساس و حالتى جبرى و فطرى از يك رنج، يك شوق يا يك اندوه مى‏باشد يكى از دانشمندان غرب مى‏گويد: «انسانى كه هرگز نمى‏گريد و گريستن را نمى‏داند احساس انسانى را فاقد است».

  مگر نه اشك زيباترين شعر و بى‏تاب‏ترين محبت و پر گدازترين ايمان و تب دار ترين احساس و خالصترين «گفتن» و لطيف ترين «دوست داشتن» است كه همه در كوره دل به هم آميخته و ذوب شده و قطره‏اى گرم شده‏اند به نام اشك؟ مگر نه قلب، قالب اشك است و اشك در قلب شكل مى‏گيرد و لذا اشك شبيه قلب است:

  اى بسا قلبهاى سوزانى كه زبان راز آن نگويد باز

  ليك آن ديدگان نورانى‏ راز دلداده مى‏كند ابراز

  گريه ترجمان دل است مثلا كسى كه عزادار است و مرگ عزيزى قلبش را مى‏سوازند، بايد گريه كند. وقتى كه دلش ياد از او مى‏كند و زبانش سخن از او مى‏گويد چشمش نيز با او همدردى مى‏كند مگر چشم از زبان صادقانه‏تر سخن نمى‏گويد؟!

  اشك چشم نشانه رقت قلب است كسى كه از صحنه دلخراش منقلب نمى‏شود تا اشك تأثر بريزد و نيز از حقيقت و جلوه زيبائى لذت نمى‏برد تا اشك شوق جارى گرداند از قلب سليم و روح متعادل برخوردار نيست.

  اميرمومنان على (عليه السلام) مى‏فرمايد:

  «خداوند متعال افرادى را كه به هنگام استماع قرآن تحت تأثير قرار نمى‏گيرند و از شنيدن آيات مربوط به قيامت تعجب نمى‏كنند، و خنده مى‏نمايند، مورد سرزنش قرار مى‏دهد و مى‏فرمايد : (تضحكون و لا تبكون) و نيز فرموده: (بكاء العيون و خشية القلوب من رحمة الله تعالى)(1)

  چنانكه «جمود عين» و محروم بودن از اشك و گريه از خوف خدا نشانه قساوت قلب و شقاوت معرفى شده است.

  رسول خدا (صلى الله عليه و آله) فرمود: «من علامات الشقاء: جمود العين، قسوة القلب...» (2)

  در مقابل، آن دسته از مومنانى كه بصيرتى روشن قلبى رؤوف و احساسى پاك و شفاف دارند در زبان قرآن كريم با جمله (يبكون و يزيدهم خشوعا) و (سجدّا و بكيّا) مورد ستايش قرار گرفته‏اند . قهرا اين نوع افراد در برابر عظمت مردان خدا اشك شوق و به خاطر مظلوميت آنان هم اشك غم و اندوه از چشم خود جارى مى‏كنند.

  منابع :

  1- ارشاد القلوب: ص .128

  2- بحار الانوار: ج 90 ص .336
  ==--==--==--==--==--==

  ==--==--==--==--==--==

 12. 2 کاربر از پست مفید عرض از مبدا تشکر کرده اند .


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
درباره ما

جامعه مجازی رهپویان به عنوان شبکه اجتماعی اعضاء کانون فرهنگی رهپویان وصال از سال 1381 و به عنوان یکی از قدیمی ترین تالارهای گفتمان فضای وب فارسی مشغول به فعالیت می باشد. تمامی تلاش دست اندرکاران مجموعه، فراهم آوردن محیطی سالم، مفید و آموزنده برای کاربران گرامی می باشد بدیهی است مطالب درج شده نظرات کانون رهپویان وصال نبوده و نظرات رسمی در سایت رهپویان وصال درج می گردد.

ارسال پیام به مدیر سایت
session بارگذاری مجدد کد امنیتی مندرج در تصویر را وارد کنید:
شادی روح 14 شهید کانون فرهنگی رهپویان وصال صلوات

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.1