کاربری
کاربر گرامی به خوش آمدید . اگر این نخستین بازدید شما از سایت است , لطفا ثبت نام کنید:
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1
 1. #1
  عضو قدیمی مدال ها:
  Discussion Ender

  تاریخ عضویت
  ۱۳۹۳-مهر-۱۳
  محل سکونت
  اهواز
  جنسيت
  خواهر
  نوشته ها
  1,359
  امتیاز : 11,992
  سطح : 71
  Points: 11,992, Level: 71
  Level completed: 86%, Points required for next Level: 58
  Overall activity: 31.0%
  افتخارات:
  Tagger First ClassSocial10000 Experience Points1 year registered
  تشکر کردن : 1,506
  تشکر شده 821 در 497 پست
  مخالفت
  0
  مخالفت شده 1 بار در 1 پست

  Lightbulb زنی که امام زمان (عج) بر جنازه اش نماز خواند!  یکی از علمای بزرگ «رضوان  الله  تعالی  علیه» از پدرش نقل می  کرد و پدرش هم از علمای بزرگ آذربایجان بود. گفت پیرمردی مرید پدرم بود و مریض شد. یک روز به دنبال پدرم فرستاد و گفت من امشب می میرم و می خواهم تو پیش من باشی. آن آقا فرموده بود من بعد از نماز مغرب و عشا به منزل ایشان رفتم و گفت من الان نمی  میرم و صبح می  میرم و تو بخواب.
  می گوید من خوابیدم و برای نماز شب بیدار شدم و او هم آماده بود. من نماز شب را ایستاده خواندم و او خوابیده خواند. بعد صبح شد و من نماز صبح را خواندم و او هم خوابیده به من اقتدا کرد. تعقیبات حضرت زهرا «سلام الله علیها» و مقداری قرآن و زیارت نیز با هم خواندیم و ناگهان یک تلاطم درونی در او پیدا شد. گفت السّلام علیک یا رسول الله! السّلام علیک یا سیدة نساءالعالمین، السّلام علیک یا امیرالمومنین تا اینکه رسید به اسم امام زمان. آنگاه خواست بلند شود و نتوانست. دستش را روی سرش گذاشت و گفت السلام علیک یا بقیة الله و بعد مُرد. فهمیدم چهارده معصوم آمدند تا او را به بهشت و پیش خودشان ببرند. ما برای این خلق شده ایم که نزد چهارده معصوم«علیهم السلام» برویم و قرآن به این رفتن نزد چهارده معصوم خیلی اصرار دارد و اینکه مومن نزد چهارده معصوم و در بهشت باشد.
  رفتن به بهشت خیلی آسان است. ما اینقدر که برای دنیا زحمت می کشیم، اگر یک صدم برای آخرت زحمت بکشیم، چهارده معصوم در دم مرگ می آیند و ما را پیش خود می برند. اما ما یک صدم هم به فکر آخرت و به فکر این هدف و به فکر بهشت نیستیم.
  یک جوانی ولو سواد زیادی هم نداشته باشد، اگر در شبانه روز یک ساعت در اعتقادات کار کند، متخصص در اعتقادات می شود و آنگاه دشمن نمی تواند او را ببرد. الان استکبار جهانی جنگ را عوض کرده است. جنگ نظامی نشد و جنگ فرهنگی هم نشد، حال جنگ شبهاتی کردند تا جوان  های ما را ببرند.
  اما این کار شد، زیرا جوان ها و دانشگاهیان و چه رسد به بازاری ها، راجع به اعتقادات جاهلند. اگر در شبانه روز یک ساعت راجع به امیرالمومنین«سلام الله عل یه» کار کند، آنگاه اگر دنیا پشت به پشت یکدیگر کند، نمی تواند عقیده او را خدشه دار کند. انسان راجع به اعتقادات در شبانه روز یک ساعت کار کند. شما راجع به عباداتی که خدا فرموده است، در شبانه روز دو ساعت کار کنید، آنگاه هم به واجبات می رسید و هم به مستحبات. هم می توانید نماز واجب را بخوانید و هم با جماعت بخوانید و هم نماز شب بخوانید و هم قرآن و تعقیبات بخوانید. اما معمولاً انسان ها حاضر نیستند. حاضر است یک ساعت یا دو ساعت یا سه ساعت سریال ببیند، اما موقع نماز می خواهد هرچه زودتر نماز تمام شود. قرآن می فرماید: نماز برای او سنگین است و الاّ باید از نماز لذت ببری و نه اینکه برایت مشکل باشد.
  یک جوانی ولو سواد زیادی هم نداشته باشد، اگر در شبانه روز یک ساعت در اعتقادات کار کند، متخصص در اعتقادات می شود و آنگاه دشمن نمی تواند او را ببرد. الان استکبار جهانی جنگ را عوض کرده است. جنگ نظامی نشد و جنگ فرهنگی هم نشد، حال جنگ شبهاتی کردند تا جوان های ما را ببرند

  «وَ اسْتَعِینُوا بِالصَّبْرِ وَ الصَّلاَةِ وَ إِنَّهَا لَکَبِیرَةٌ إِلاَّ عَلَى الْخَاشِعِینَ «[4]
  کمک به واسطه صبر و استقامت، کمک به واسطه نماز. بعد می فرماید: اما این نماز سنگین است، مگر برای افرادی که در راه باشند و خاشع باشند و بخواهند به بهشت روند و به راستی به فکر بهشت باشند.
  راجع به گناه نیز همین طور است. کلیّه گناهانی که در اسلام هست، خلاف فطرت است. یعنی فطرت ما گناه را قبول نمی کند. و خلاف عقل است و عقل ما گناه را قبول نمی کند. آیا بدتر از صهیونیسم ها داریم؟! بدتر از داعشی ها که برای صهیونیسم استخدام شده اند، داریم؟!
  اینها عقلشان را به کار نمی اندازند و الاّ چه انسانی است که بگوید ظلم خوبست؟! حتی بچه کوچک دو یا سه ساله اگر بر سر خواهرش بزند، رنگش تغییر می کند و می داند که بدکاری کرده است.
  قرآن در خیلی جاها می گوید: می دانی چرا کار این به اینجا رسیده و نانجیب است؟ برای اینکه دل ندارد. قرآن می فرماید: می دانی چرا کارش به اینجا رسیده و روز قیامت بیدار می شود؟ از قول آنها می گوید:
  «لَوْ کُنَّا نَسْمَعُ أَوْ نَعْقِلُ مَا کُنَّا فِی أَصْحَابِ السَّعِیرِ»[6]
  من اگر عقل داشتم که به جهنم نمی آمدم. عقلم را زیر پا گذاشتم و حرفش را نشنیدم، آنگاه جهنمی شدم. لذا رفتن به بهشت خیلی آسان است. به این معنا که گفتم اگر در شبانه روز یک ساعت راجع به اعتقادات کار کنید، و اعتقادات پابرجا باشد و بعد راجع به واجبات و مستحبات هم دو ساعت کار کنید، آنگاه در مابقی گناه نکن و هر کاری که خواستی بکن.

  مثل این زن باشیم


  یکی از بزرگان که با حضرت آیت الله آقای سیستانی خویشی داشت و پدر ایشان از علمای مشهد بود، به من می گفت: پدرم گفته بود دلم هوای امام زمان را کرد و لذا تصمیم گرفتم چهل نماز امام زمان در چهل مسجد بخوانم. می گوید هرچه خواندم تشرف حاصل نشد. نماز چهلم را در مسجد چهلم خواندم و کسی گفت: آقا امام زمان در این خانه است و می گویند بیا. می گوید رفتم و خدمت آقا رسیدم و آقا یک جمله به من گفتند که مثل این خانم باش، آنگاه می آیم. خانمی مرده بود و آقا امام زمان آمده بودند تا نمازش را بخوانند. آقا امام زمان فرموده بودند: این خانم هفت سال به خاطر چادرش از خانه بیرون نیامد. حال او مرده و من می خواهم نمازش را بخوانم.(در زمان کشف حجاب بوده است.)
  بله، رفتن به بهشت کاری ندارد. اما می خواهد بی حجاب و بدحجاب و موبایل بازی و رفیق بازی داشته باشد و بعد هم دنیا و آخرتش درست باشد. این راه بی راهه است و الاّ رفتن به بهشت مشکل نیست. راه مستقیم را باید برود. شما در نماز مرتب می گویید: «اهدنا الصراط المستقیم»، یعنی خدایا اسلام سهل است و راه مستقیم است و اگر من در راه بیفتم، به بهشت می رسم. از خدا بخواهید و بگویید: خدایا! من شیعه هستم و در راه مستقیم هستم، پس مرا در این راه باقی بدار و منحرف نشوم. اگر انسان منحرف شود، هر قدمی که برمی دارد، از بهشت دور می شود و در سنگلاخ می افتد. رفتن به جهنّم مشکل است، برای اینکه راه سنگلاخ است و الاّ اگر مستقیم برود، می تواند به منزل برسد. راه مستقیم یعنی راه خیلی آسان است و کج و سنگلاخ هم نیست و تو را به بهشت می رساند و خیلی هم زود می رسی و خدا هم تو را خلق کرده برای اینکه بهشتی باشی. اگر بهشتی شد، خدا آن نعمت ها را به تو می دهد و اگر جهنّمی شدی، خودت این جهنّم را آماده کرده ای! نظیر این جمله که می فرماید: «بِمَا کُنْتُمْ تُعَلِّمُونَ» و «بِمَا کُنتُم تصنَعون» در آیات بسیاری از قرآن آمده است. اگر جهنمی شدی، تقصیر خدا نگذار.
  در جهنّم نیز وقتی به جهنّم می رود، همین را می گویند که اگر آن چرک و خون هاست، خودت تهیه کرده ای و اگر حمیم و آب جوشان است، خودت تهیه کرده ای و اگر آتش جهنم و آن سوزاندن است، خود تهیه کرده ای.

  پی نوشت:
  [1]. النور، 21: «و اگر فضل خدا و رحمتش بر شما نبود، هرگز هیچ كس از شما پاك نمى‏شد، ولى [این‏] خداست كه هر كس را بخواهد پاك مى‏گرداند.»
  [2]. الزخرف‏، 71 : «و در آنجا آنچه دلها آن را بخواهند و دیدگان را خوش آید [هست‏]»
  [3]. آل‏عمران‏، 133: « و براى نیل به آمرزشى از پروردگار خود، و بهشتى كه پهنایش [به قدر] آسمانها و زمین است [و] براى پرهیزگاران آماده شده است، بشتابید.»
  [4]. البقرة، 45: «از شكیبایى و نماز یارى جویید. و به راستى این [كار] گران است، مگر بر فروتنان»
  [5]. النساء، 10: « در حقیقت، كسانى كه اموال یتیمان را به ستم مى‏خورند، جز این نیست كه آتشى در شكم خود فرو مى‏برند، و به زودى در آتشى فروزان درآیند »
  [6]. الملك‏، 10: «اگر شنیده [و پذیرفته‏] بودیم یا تعقّل كرده بودیم در [میان‏] دوزخیان نبودیم.»
  منبع: تلخیصی از درس اخلاق آیت الله مظاهری
  سلام

 2. 2 کاربر از پست مفید rea1362 تشکر کرده اند .


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
درباره ما

جامعه مجازی رهپویان به عنوان شبکه اجتماعی اعضاء کانون فرهنگی رهپویان وصال از سال 1381 و به عنوان یکی از قدیمی ترین تالارهای گفتمان فضای وب فارسی مشغول به فعالیت می باشد. تمامی تلاش دست اندرکاران مجموعه، فراهم آوردن محیطی سالم، مفید و آموزنده برای کاربران گرامی می باشد بدیهی است مطالب درج شده نظرات کانون رهپویان وصال نبوده و نظرات رسمی در سایت رهپویان وصال درج می گردد.

ارسال پیام به مدیر سایت
session بارگذاری مجدد کد امنیتی مندرج در تصویر را وارد کنید:
شادی روح 14 شهید کانون فرهنگی رهپویان وصال صلوات

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.1