کاربری
کاربر گرامی به خوش آمدید . اگر این نخستین بازدید شما از سایت است , لطفا ثبت نام کنید:
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 20 , از مجموع 20

موضوع: عمار مظلوم

 1. #1
  داره خودمونی میشه
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۳-آبان-۱۸
  محل سکونت
  شيراز
  سن
  -1984
  نوشته ها
  603
  امتیاز : 14,867
  سطح : 79
  Points: 14,867, Level: 79
  Level completed: 4%, Points required for next Level: 483
  Overall activity: 0%
  افتخارات:
  SocialVeteranTagger Second Class10000 Experience Points
  تشکر کردن : 713
  تشکر شده 1,370 در 447 پست
  مخالفت
  0
  مخالفت شده 0 در 0 پست

  پیش فرض این عمار

  أین عمّار ...


  پیامبر صلى الله علیه و آله به عمار فرمود: «بشارت باد تو را اى ابوالیقظان كه برادر دینى على علیه السلام و از برترین صاحبان ولایت او هستى . تو از كشته شدگان در راه محبت او مى باشى كه گروه گمراه سركش تو را مى كشند و آخرین توشه تو از دنیا قدحى از شیر خواهد بود. (1)
  عمار در ماجرای سقیفه

  ایمان عمار یاسر نسبت به امام و پیشوایش از خلال مواضع او در دفاع از حق على علیه السلام بروز و ظهور مى یابد. او در زمره دوازده نفرى است كه با جلوس ابوبكر به عنوان خلیفه بر منبر رسول خدا صلى الله علیه و آله مخالف بودند. او به احتجاج علیه ابوبكر برخاست و چنین گفت :
  «اى جماعت قریش و اى جماعت مسلمان اگر مى دانید كه هیچ، وگرنه شما را مى آگاهانم كه اهل بیت پیامبرتان سزاوارتر از همه به او وارث او مى باشند و شایسته و استوارتر از همه نسبت به سرپرستى امور دین و امانت دارتر از همه نسبت به مومنین و حافظتر از همه نسبت به دین و خیرخواه تر از همه نسبت به امت اویند پس به رفیقتان بگویید حق را به صاحبش بازگرداند پیش از آن كه اضطراب شما را فراگیرد و امر شما به ضعف گراید و پراكندگى تان آشكار شود...
  دانسته اید كه بنى هاشم از شما به خلافت شایسته ترند و على علیه السلام كه از بنى هاشم است و با میثاق الهى و رسول او، ولى و سرپرست شماست ... از چه رو از او منحرف مى شوید و حق او را به غارت مى برید و زندگى پست دنیا را بر آخرت ترجیح مى دهید؟ به راستى براى ستمكارانى چون شما چه زشت دستاوردى است آنچه فراهم آورده اید. آنچه خدا براى على علیه السلام قرار داده به او بازگردانید و از او روى نگردانید و به جاهلیت بازگشت نكنید كه خسران زده خواهید شد».(2)
  عمار پاسخ داد: به خدا قسم خواستم تا از بین اصحاب رسول خدا صلى الله علیه و آله كسى را براى خود برگزینم پس دیدم كه على علیه السلام تلاوت كننده ترین ایشان در قرآن و دانشمندترین ایشان در تاویل كتاب خدا و استوارترین ایشان در بزرگداشت حرمت آن و آشناترین ایشان به سنت رسول خدا صلى الله علیه و آله است و این در حالى است كه او از همه به پیامبر نزدیكتر و بهره و آزمایش اش در اسلام هم از همه بیشتر است
  وی در زمان خلیفه دوم نیز مخالفتش را کتمان نمی کرد و می گفت:
  «اگر عمر بمیرد، با علی بیعت می*کنم». (3)
  همچنین در روزى كه با عثمان بیعت كردند فریاد برداشت:
  «اى گروه قریش تا كى امر خلافت را از اهل بیت رسول خدا صلى الله علیه و آله دور مى سازید؟ و آن را گاهى اینجا و گاهى آنجا قرار مى دهید؟ من ایمن نیستم كه خداوند آن را از شما نگیرد و آن را در غیر شما قرار ندهد همانگونه كه شما خلافت را از اهل آن گرفته و در غیر اهل آن قرار دادید...»
  طرفداران عثمان بر سر عمار فریاد زدند و او را با اهانت ساكت كردند. عمار گفت: «سپاس خداى را كه پروردگار جهانیان است، آرى همواره یاران حق ، خوار بوده اند. سپس برخاست و رفت»(4)
  عمار در جمل و صفین

  این مومن دلاور و نستوه علیرغم همه دگرگونى هاى اجتماعى و موقعیت هاى گوناگون زمان و مكان ، بر ولایت على علیه السلام ثابت قدم ماند. در سخنانى كه بین عمار و عایشه اتفاق افتاده است عایشه مى گوید: از خدا بپرهیز اى عمار، زیرا پیر شده اى و استخوانت ضعیف گشته و عمر تو سر آمده و دین خود را با اطاعت از على بن ابیطالب از بین برده اى .
  عمار پاسخ داد: «به خدا قسم خواستم تا از بین اصحاب رسول خدا صلى الله علیه و آله كسى را براى خود برگزینم پس دیدم كه على علیه السلام تلاوت كننده ترین ایشان در قرآن و دانشمندترین ایشان در تاویل كتاب خدا و استوارترین ایشان در بزرگداشت حرمت آن و آشناترین ایشان به سنت رسول خدا صلى الله علیه و آله است و این در حالى است كه او از همه به پیامبر نزدیكتر و بهره و آزمایش اش در اسلام هم از همه بیشتر است» . عایشه ساكت شد.(5)
  عمار از كسانى است كه براى حقانیت على علیه السلام استدلال و احتجاج به حدیث غدیر خم مى كند و كسى را كه در خلافت و امامت على علیه السلام شك كند خارج از دین اسلامى مى داند. در درگیرى كه بین او و عمرو عاص جریان داشت مى گوید:

  «رسول خدا صلى الله علیه و آله به من دستور داد تا با ناكثین (بیعت شكنان) بجنگم و جنگیدم و دستور داد تا با قاسطین (ستمگران) بجنگم و قاسطین شما هستید و با شما مى جنگم . اما مارقین (بیرون روندگان از دین ) نمى دانم آیا هستم تا با آنان بجنگم یا خیر. اى بى نسل و نژاد! آیا مگر نشنیده اى كه رسول خدا صلى الله علیه و آله فرمود: «من كنت مولاه فهذا على مولاه اللهم و ال من والاه و عاد من عاداه ...» هر كه من مولاى اویم این على مولاى اوست بار خدایا دوست بدار هر كه او را دوست دارد و دشمن بدار هر كه با او دشمنى مى كند.» (6)
  همچنین عمار یاسر، در اثناى جنگ صفین مى‏گوید:
  «مسلمانان! مى‏خواهید كسى را تماشا كنید كه با خدا و پیامبرش دشمنى نموده و علیه آنها تلاش كرده و علیه مسلمانان به تجاوز مسلحانه دست زده است و از مشركان پشتیبانى كرده است و وقتى خدا خواسته دینش را حمایت و نمایان گرداند و پیامبرش را یارى دهد او نزد رسول خدا آمد و اظهار مسلمانى نموده است در حالى كه بخدا قسم! نه از روى میل، بلكه از ترس چنین كرده و هنگامى كه رسول خدا از دنیا رفت بخدا قسم مى‏دانستیم كه او دشمن مسلمانان و دوستدار تبهكاران بوده است؟
  از چه رو از او منحرف مى شوید و حق او را به غارت مى برید و زندگى پست دنیا را بر آخرت ترجیح مى دهید؟ به راستى براى ستمكارانى چون شما چه زشت دستاوردى است آنچه فراهم آورده اید. آنچه خدا براى على علیه السلام قرار داده به او بازگردانید و از او روى نگردانید و به جاهلیت بازگشت نكنید كه خسران زده خواهید شد
  هان! آن شخص، معاویه است. بنابر این او را لعنت كنید: خدا لعنتش كند. و با او بجنگید، زیرا از كسانى است كه مشعل دین خدا را خاموش ساخته و دشمنان خدا را پشتیبانى مى‏كنند.(7)
  کجاست عمار

  آری! این منزلت و درجه اى است كه جز یگانه هاى روزگار، كسى به آن نمى رسد و عمار به سبب تقوا، ایمان ، دیندارى ، زهد و پاكدامنى و فرمانبردارى از امیرمومنان على علیه السلام به آن نائل گردیده است از اینروست كه در كلام امام علیه السلام هنگامى كه بهترین اصحاب و یاران از دست رفته اش را یادآور مى گردد و از فراق ایشان اظهار تاسف و نسبت به دیدارشان ابراز شوق مى فرماید، همانجا كه آنان را مى ستاید و ایمانشان را نسبت به پیشواى معصومشان در عرصه هاى مختلف متذكر مى شود، نام عمار اولین نام است كه مى درخشد. امیرمومنان مى فرماید:
  «كجایند برادران من كه راه هدایت را پیمودند و بر طریق حق در گذشتند؟ كجاست عمار؟ كجاست ابن تیهان ؟ كجاست ذوالشهادتین ؟ كجا هستند آنان كه نظیر ایشان بودند و با من پیمان وفادارى تا مرگ بستند و سرهاى بریده شان نزد فاجران تبهكار برده شد.»
  سپس محاسن شریف مباركش را در دست گرفت و مدتى گریست و فرمود:
  «دریغا برادرانم كه قرآن مى خواندند و آن را استوار مى داشتند، در واجبات مى اندیشیدند و آن را برپا مى داشتند، سنت رسول خدا صلى الله علیه و آله را زنده مى كردند و بدعت را مى كشتند، به جهاد دعوت مى شدند و اجابت مى كردند و به رهبرشان ایمان واثق داشتند و از او پیروى مى كردند».(8)

  پی نوشت:
  1) سفینه البحار ج 2، ص 76.
  2) الدرجات الرفیعه صص 260 - 261 به نقل از احتجاج ص 78.
  3) شرح ابن ابی الحدید، ج2، ص 25.
  4) همان، صص 193-194 و ج 12 ص 265.
  5) الدرجات الرفیعه ص 267.
  6) همان، ص 275.
  7) تاریخ الطبری ج6ص7؛ كتاب الصفین ص240؛ الكامل لابن الأثیر ج3ص136.
  8) نهج البلاغه، خطبه 182.
  منبع : تبیان
  ویرایش توسط منتظر 284 : دوشنبه ۱۵ اسفند ۹۰ در ساعت ۱۱:۰۸

 2. 5 کاربر از پست مفید منتظر 284 تشکر کرده اند .


 3. #2
  داره خودمونی میشه
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۳-آبان-۱۸
  محل سکونت
  شيراز
  سن
  -1984
  نوشته ها
  603
  امتیاز : 14,867
  سطح : 79
  Points: 14,867, Level: 79
  Level completed: 4%, Points required for next Level: 483
  Overall activity: 0%
  افتخارات:
  SocialVeteranTagger Second Class10000 Experience Points
  تشکر کردن : 713
  تشکر شده 1,370 در 447 پست
  مخالفت
  0
  مخالفت شده 0 در 0 پست

  پیش فرض عمار مظلوم ما

  «کار نهم دى ماهِ امسال(۱۳۸۸) هم همین جور بود. شناختن موقعیت، فهمیدن نیاز، حضور در لحظه*ى مناسب و مورد نیاز؛ این اساس کار است که مؤمن باید این را هم با خود همراه داشته باشد تا بتواند وجودش مؤثر بشود؛ آن کارى را که باید انجام بدهد، بتواند انجام بدهد.»
  ویژه نامه لحظه شناسی سایت آقا
  داشتم فکر می کردم چطور می شه برای شناخت بعضی از بزرگان شهر که بعد از فتنه 88 و قبل از آن تلاش های زیادی برای حمایت از ولایت داشتن کاری کرد
  نظرم این بود که با موضوع این عمار یک سری مطالب و اسناد از صحبتهاشون جمع کنم که توی جستجو به این سایت رسیدم که اسم آیت الله حائری شیرازی و آقا سید هم هست
  انشا الله مطالبی با این عنوان براتون می نویسم
  ویرایش توسط منتظر 284 : دوشنبه ۱۵ اسفند ۹۰ در ساعت ۱۱:۰۸

 4. 4 کاربر از پست مفید منتظر 284 تشکر کرده اند .


 5. #3
  داره خودمونی میشه
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۳-آبان-۱۸
  محل سکونت
  شيراز
  سن
  -1984
  نوشته ها
  603
  امتیاز : 14,867
  سطح : 79
  Points: 14,867, Level: 79
  Level completed: 4%, Points required for next Level: 483
  Overall activity: 0%
  افتخارات:
  SocialVeteranTagger Second Class10000 Experience Points
  تشکر کردن : 713
  تشکر شده 1,370 در 447 پست
  مخالفت
  0
  مخالفت شده 0 در 0 پست

  پیش فرض

  محمد صادق (محي الدين) حائري شيرازي


  محمد صادق (محي الدين) حائري شيرازي در اسفند سال 1315 در شيراز در خانواده اي اصيل و روحاني كه به تعبير وي « رغبتشان الي ا... بود » به دنيا آمد

  تولد

  محمد صادق (محي الدين) حائري شيرازي در اسفند سال 1315 در شيراز در خانواده اي اصيل و روحاني كه به تعبير وي « رغبتشان الي ا... بود » به دنيا آمد . پدرش آيت ا... عبد الحسين حائري ، مجتهد زاهد و عارفي بود كه جز به ضرورت سخن نمي گفت و مادرش بانويي مسلمان ، پارسا و دين باروري بود كه در دوران منع حجاب و رضاخاني ، نزديك به 25 سال به اعتراض در خانه نشست .
  تحصیلات
  آيت ا... حائري تحصيلات كلاسيك خود را تا اخذ ديپلم رياضي در شيراز طي كرد و در سال تحصيلي 35-34 به قصد شركت در كنكور و ورود به دانشگاه به تهران آمد . اما مأموران رژيم پهلوي ، وي را عليرغم داشتن همه شرايط براي ورود به دانشگاه به دليل مسائل سياسي از تحصيل در دانشگاه باز داشتند. او از آن پس ، به خاطر درك وجود جوهر استقلال در روحانيت و نظام طلبگي (سال 1335) به تحصيل علوم حوزوي رو آورد.

  دوره سطح را ابتدا در مدرسه منصوريه و مدرسه سيد علاءالدين حسين و سپس مدرسه آقا باباخان طي نمود. در اين دوره از محضر درس آيت الله بهاء الدين محلاتي و آيت ا... شيخ محمد علي موحد بهره وافر برد.
  وي پس از فراغت از دروس سطح ، براي ادامه تحصيلات حوزوي به قم هجرت كرد و در درس آيت الله العظمي بروجردي و همچنين درس آيت ا... داماد و امام خميني حاضر شد و به كسب فيض پرداخت .
  در عرصه سیاست
  ورود آيت ا... حائري به عرصه مبارزات سياسي به سالهاي پس از تبعيد امام خميني (ره) به تركيه باز مي گردد كه به علت شدت تعلق خاطر به حضرت امام خميني (ره) قادر به ادامه تحصيل در قم نگرديد و به شيراز مراجعت نموده و به تدريس دروس حوزوي و سامان دادن يك حركت فكري و فرهنگي به روز در مسجد شمشيرگرها پرداخت .

  در طول 10سال جلسات مستمر دراين مسجد مبارزات سياسي فرهنگي خود با رژيم را پي گيري نمود. و پس از تجربه سالها زندان و تبعبد درسال 1353 به قم مهاجرت نمود. و اين بار در كنار شهيدان آيت ا... دكتر بهشتي و قدوسي و آيت ا... جنتي و مصباح يزدي كمر همت به تربيت طلاب علوم ديني در مدرسه حقاني بست كه بسياري از خدمتگزاران فعلي نظام ثمره اين ساليان اند.
  پس از انقلاب جلسات درس منظمي را براي دانشجويان پيرو خط امام و دفتر تحكيم وحدت در محل لانه جاسوس اداره نمود و به دفاع از مباني نظام پرداخت كه كتاب ولايت فقيه حاصل اين جلسات ميباشد.
  مسولیت ها
  ايشان در دوره اول مجلس شوراي اسلامي به عنوان نماينده اول شيراز به اين مجلس راه يافت و رياست كميسيون اصل 90 را به عهده گرفت .
  پس از شهادت شهيد محراب حضرت آيت ا... دستغيب در 20 آذر 1360 از جانب امام به امامت جمعه شيراز منصوب گرديد.
  حاصل سالها امامت جمعه ايشان ايراد خطبه هاي محققانه و تشكيل جلسات مستمر علمي با اساتيد حوزه و دانشگاه حول محور علوم انساني اسلامي است . تقديم بيش از بيست عنوان كتاب و ارايه مقلات تخصصي در حوزه اقتصاد اسلامي از ديگر ثمرات اين ساليان است.


  ايشان در دوره اول و دوم خبرگان رهبري به نمايندگي از مردم فارس به مجلس خبرگان راه يافت و پس از فوت امام راحل به عنوان اولين مخالف شورايي شدن رهبري سخنان مؤثري را در اين مجلس ايراد نمود. كه در نهايت به انتخاب مقام معظم رهبري منجر گرديد.
  امام علی(ع):به هنگامه فتنه ها همچون بچه شترباش که نه پشتی دارد تا سواری دهد ونه سینه ای برای شیر دادن

 6. 5 کاربر از پست مفید منتظر 284 تشکر کرده اند .


 7. #4
  داره خودمونی میشه
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۳-آبان-۱۸
  محل سکونت
  شيراز
  سن
  -1984
  نوشته ها
  603
  امتیاز : 14,867
  سطح : 79
  Points: 14,867, Level: 79
  Level completed: 4%, Points required for next Level: 483
  Overall activity: 0%
  افتخارات:
  SocialVeteranTagger Second Class10000 Experience Points
  تشکر کردن : 713
  تشکر شده 1,370 در 447 پست
  مخالفت
  0
  مخالفت شده 0 در 0 پست
  ویرایش توسط منتظر 284 : سه شنبه ۰۶ تیر ۹۱ در ساعت ۱۱:۰۹
  امام علی(ع):به هنگامه فتنه ها همچون بچه شترباش که نه پشتی دارد تا سواری دهد ونه سینه ای برای شیر دادن

 8. 4 کاربر از پست مفید منتظر 284 تشکر کرده اند .


 9. #5
  داره خودمونی میشه
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۳-آبان-۱۸
  محل سکونت
  شيراز
  سن
  -1984
  نوشته ها
  603
  امتیاز : 14,867
  سطح : 79
  Points: 14,867, Level: 79
  Level completed: 4%, Points required for next Level: 483
  Overall activity: 0%
  افتخارات:
  SocialVeteranTagger Second Class10000 Experience Points
  تشکر کردن : 713
  تشکر شده 1,370 در 447 پست
  مخالفت
  0
  مخالفت شده 0 در 0 پست

  پیش فرض

  نامه ولایت پذیری به حضرت آقا

  بسم*الله الرحمن الرحيم
  محضر مبارک رهبر معظم انقلاب اسلامي حضرت آيت*الله خامنه*اي مدظله العالي / سلام*عليکم بما صبرتم
  خطبه اين هفته شما در تعقيب حضور 85 درصد مردم در جمعه گذشته با آن آزادي مطلق و بالاتر از آن، آگاهي بي*سابقه، نشان از عبور امت با امام خود از مرحله*اي و کلاسي به کلاس بالاتر است. يادتان هست در روز قبول قطعنامه که به دعوت شما در دفتر شما حاضر شديم و هرکس براي ثبت در تاريخ، مطلبي گفت. عرض کردم اين امتحان، اطاعت امت از امامت در چهره حسني است و بعد از پيروزي امت در 8 سال دفاع مقدس به عنوان اطاعت امت از امامت در چهره حسيني است.
  قبل از آن در روز عزل بني*صدر در صحبت 3 دقيقه*اي که مرحوم رجايي آن را بين هيات دولت توزيع کرده بود، گفته شد؛ *امت به تبعيت از امام در حال حرکت است. هرکس حرکت نکند، جا مي*ماند و امت وقتي به او نرسيده و مي*خواهد به او برسد، او را روي دست بلند مي*کند و روي سر مي*گذارد. وقتي به او رسيد، نگاهش از وي برمي*گردد، وقتي از آن گذشت، وي را پشت سر مي*اندازد و اين امت در گذشته کساني را روي سر گذاشته و بعد از عبور از آنها، آنها را زير پا نهاده است. در آينده هم کساني را روزي روي سر و زماني زير پا مي*گذارند و از بي*وفايي امت نيست؛ نتيجه حرکت کردن امت و تعلق و وابستگي شخصيت*هاست.
  در روز شهادت شهيد رجايي که با وي هفتگي کلاس داشتم، گفتم عبور از هر مرحله مثل وضع حمل است و شيرازي*هاي ما اين حالت درد کشيدن را که مي*بينند، مي*گويند (خدا بدتري بدهد) خدايش رحمت کند، يکه*اي خورد؛ اما خود را جمع کرد. نمي*دانم چه چيزي به يادش آمده بود.
  آهني که بايد از آن شمشيري ساخته شود، زير ضربات پتک مرتبا از آن ريزش مي*کند و از ماده آن کاسته مي*شود؛ اما صورت به رسالت و غايت کامل خود نزديک مي*شود با هر ريزشي، برندگي و با هر ضربه*اي، صلابت آن بيشتر مي*شود و با هر سفري بين آب و آتش آبديده*تر مي*شود. امام در عبور از قائم*مقام خود روز سختي را مي*گذراند و مي*گويد که من با کسي عقد اخوت نبستم. محرمانه اشک ريخت؛ اما دستش نلرزيد. روز عبور امت از بستگان و دلبستگي*هاست. آيت*الله خزعلي عمل آيت*الله گيلاني را تکرار مي*کند. مگر نه اين است که به سمت آن موعود مي*رويم، پس بايد از نهر طالوت بگذريم. فمن شرب منه فليس مني و من لم يطعمه فانه مني. تعلق به خود و آبروي خود و بستگان، نوعي شرب از نهر طالوت است. امام فرمود اگر احمد کاري کند که مستوجب حکم باشد، اجرا مي*کنم و سر من ناراحت نمي*شود. شما براي حفظ عزت خود کاري نکردي. يادتان هست قبل از رحلت امام به يک ماه کمتر و يا بيشتر به شما عرض کردم رياست*جمهوري تمام مي*شود، شما بعد از آن چه خواهيد کرد، گفتيد حوزه مي*روم، مگر اين که امام نهي*ام کند. من بعد از رياست*جمهوري اگر امام به من بگويد مسوول عقيدتي سياسي ژاندارمري يکي از روستاهاي سيستان و بلوچستان شوم، ترديد نمي*کنم. شما رهبري را نخواسته*ايد، رهبري شما را خواست. رسول خدا به عمويش فرمود: يا عم ان الاماره ان طلبتها وکلت اليها و ان طلبتک اعنت اليها.
  از ياد نمي*برم روز راي**گيري براي رهبري را که وقتي از شما نام برده شد، ناراحت*تر از هميشه بدون اجازه پشت تريبون رفتيد و اعتراض کرديد و شوراي نگهبان به شما گفت چرا جلوي اجراي قانون را مي*گيريد و شما برگشتيد و به جاي خود نشستيد. رهبري شما را طلب کرده است و شما اعانت خواهيد شد. وعده خداوند حق است. اگر قرار است قانون اجرا شود، بايد از بزرگان که قله اجتماع هستند، آغاز شود. در کشاورزي، مخزن آب را در مرتفع*ترين نقطه قرار مي*دهند. آب از پايين به بالا نمي*رود. قانون هم از بالا به پايين حرکت طبيعي آن است. و امرت ان اکون اول المسلمين. آن که بيش از هزار و صد سال است به هرکس مي*گويد ايکم ياخذ جمره في کفه فيترکها حتي يبرد، تا بالاخره امام جمره سلطنت پهلوي را گرفت تا سرد شد، جمره حکومت بعثي را گرفت تا سرد شد. جمره استکبار جهاني در چهره اسرائيل را حزب*الله گرفت تا بعد از 33 روز سرد شد. حماس هم گرفت تا بعد از 22 روز سرد شد. مساله، مساله گرفتن آتش در دست است و اين ايام آخرالزمان است که ايمان در دل نگه داشتن از آتش در دست نگه داشتن سخت*تر است. اين همه شهدا سوختگي*هاي دست امت است که آتش استکبار را نگه داشته و تاکنون از نگه داشتن آن خم به ابرو نياورده است. اين آتش بالاخره سرد خواهد شد، همان طور که شاه و صدام سرد شدند. امام با سرد شدن آتش شاه به ميان ما برگشت و آن منتظر با سرد شدن آتش استکبار است که زيارتش مي*کنيم.
  يوسف گم گشته بازآيد به کنعان غم مخور
  کلبه احزان شود روزي گلستان غم مخور
  وين دل شوريده حالش به شود دل بد مکن
  وين سر شوريده بازآيد به سامان غم مخور
  گر بهار عمر باشد باز بر طرف چمن
  چتر گل بر سر کشي اي مرغ خوشخوان غم مخور
  والسلام عليکم و رحمت*الله
  محي*الدين حائري شيرازي
  امام علی(ع):به هنگامه فتنه ها همچون بچه شترباش که نه پشتی دارد تا سواری دهد ونه سینه ای برای شیر دادن

 10. 5 کاربر از پست مفید منتظر 284 تشکر کرده اند .


 11. #6
  داره خودمونی میشه
  تاریخ عضویت
  ۱۳۹۱-اردیبهشت-۱۱
  جنسيت
  برادر
  نوشته ها
  562
  امتیاز : 7,005
  سطح : 55
  Points: 7,005, Level: 55
  Level completed: 28%, Points required for next Level: 145
  Overall activity: 10.0%
  افتخارات:
  Social1 year registered5000 Experience Points
  تشکر کردن : 757
  تشکر شده 1,502 در 376 پست
  مخالفت
  11
  مخالفت شده 22 در 8 پست

  پیش فرض

  سلام خدا حفظشان كند ........يار وياور رهبري........./اللهم عجل لوليك الفرج/

 12. 5 کاربر از پست مفید فراق يار تشکر کرده اند .


 13. #7
  داره خودمونی میشه
  تاریخ عضویت
  ۱۳۹۱-اردیبهشت-۱۱
  جنسيت
  برادر
  نوشته ها
  562
  امتیاز : 7,005
  سطح : 55
  Points: 7,005, Level: 55
  Level completed: 28%, Points required for next Level: 145
  Overall activity: 10.0%
  افتخارات:
  Social1 year registered5000 Experience Points
  تشکر کردن : 757
  تشکر شده 1,502 در 376 پست
  مخالفت
  11
  مخالفت شده 22 در 8 پست

  پیش فرض

  امام زمان اگر غايب ميشود ابتدا در دل ها غايب مي شود بعد از ان در جامعه و اگر ظاهر مي شود مي شود ابتدا بر دل ها ظاهر مي شود بعد در جامعه ..........ايت ا.. حايري شيرازي /اللهم عجل لوليك الفرج/

 14. 5 کاربر از پست مفید فراق يار تشکر کرده اند .


 15. #8
  داره خودمونی میشه
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۳-آبان-۱۸
  محل سکونت
  شيراز
  سن
  -1984
  نوشته ها
  603
  امتیاز : 14,867
  سطح : 79
  Points: 14,867, Level: 79
  Level completed: 4%, Points required for next Level: 483
  Overall activity: 0%
  افتخارات:
  SocialVeteranTagger Second Class10000 Experience Points
  تشکر کردن : 713
  تشکر شده 1,370 در 447 پست
  مخالفت
  0
  مخالفت شده 0 در 0 پست

  پیش فرض

  متشکر از جناب فراق یار
  بقیه دوستان حرفی ندارن ادامه بدیم ندیم چیکار کنیم
  امام علی(ع):به هنگامه فتنه ها همچون بچه شترباش که نه پشتی دارد تا سواری دهد ونه سینه ای برای شیر دادن

 16. 2 کاربر از پست مفید منتظر 284 تشکر کرده اند .


 17. #9
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۴۸-دی-۱۱
  محل سکونت
  شیرازووو ، فلکه گازوو ، کوچه درازووو ، در بازووو
  جنسيت
  برادر
  سن
  -1993
  نوشته ها
  11,587
  امتیاز : 123,844
  سطح : 100
  Points: 123,844, Level: 100
  Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 0%
  افتخارات:
  SocialYour first GroupRecommendation First ClassVeteranCreated Album pictures
  تشکر کردن : 35,238
  تشکر شده 42,009 در 9,348 پست
  نوشته های وبلاگ
  1
  مخالفت
  207
  مخالفت شده 166 در 132 پست

  پیش فرض

  واقعا ایده زیبائیه این صفحه
  خیلی خیلی خوشم اومد
  به زودی کلشو میخونم
  خیلی ممنون
  ----
  فقط چند تا موضوع
  یکی اینکه عنوانش رو که خوندم فکر نکردم همچین موضوعی هست و واردش نشدم
  دومی هم اینکه جاش تو انجمن مهدویته؟؟؟؟
  یا زهرا
  مختار: خدایا بهشتت را نمیخواهم ، فقط آنقدر به من فرصت بده تا دستم دوباره به قبضه شمشیرم برسد ؛
  آنوقت اگر خواستی به دوزخم بفرستی ... بفرست .

 18. 2 کاربر از پست مفید سائل الزهرا تشکر کرده اند .


 19. #10
  داره خودمونی میشه
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۳-آبان-۱۸
  محل سکونت
  شيراز
  سن
  -1984
  نوشته ها
  603
  امتیاز : 14,867
  سطح : 79
  Points: 14,867, Level: 79
  Level completed: 4%, Points required for next Level: 483
  Overall activity: 0%
  افتخارات:
  SocialVeteranTagger Second Class10000 Experience Points
  تشکر کردن : 713
  تشکر شده 1,370 در 447 پست
  مخالفت
  0
  مخالفت شده 0 در 0 پست

  پیش فرض

  وقت اون رسیده که از اصل کاری بگیم نه ؟!
  استاد عزیزم وسرور ارجمند و دوست داشتی حضرت حجه الاسلام والمسلمین سید محمد انجوی نژاد
  امام علی(ع):به هنگامه فتنه ها همچون بچه شترباش که نه پشتی دارد تا سواری دهد ونه سینه ای برای شیر دادن

 20. 2 کاربر از پست مفید منتظر 284 تشکر کرده اند .


 21. #11
  داره خودمونی میشه
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۳-آبان-۱۸
  محل سکونت
  شيراز
  سن
  -1984
  نوشته ها
  603
  امتیاز : 14,867
  سطح : 79
  Points: 14,867, Level: 79
  Level completed: 4%, Points required for next Level: 483
  Overall activity: 0%
  افتخارات:
  SocialVeteranTagger Second Class10000 Experience Points
  تشکر کردن : 713
  تشکر شده 1,370 در 447 پست
  مخالفت
  0
  مخالفت شده 0 در 0 پست

  پیش فرض

  ماجرا ما همان اول کار است
  ایشان از ابتدای کار در کانون آنچه ما بیشتر دیدیم بصورت منظم در طول ماه وسال یکی دو سخنرانی با گرایش سیاسی یا نیمچه سیاسی برای روشنگری اذهان عمومی و خصوصی انجام میدادن اوج سخنرانی های ایشون که همیشه من به شخصه منتظرش بودم وهستم شبهای قدر وشب بیست وسوم بود
  دفاع از اصل ولایت فقیه در نگاه وکلام ایشون همیشه روشن وروشنگر راه ما بوده وهست
  سرفصل صحبتهای ایشون در زمینه های مختلف
  1- اصل ولایت فقیه
  2- نظام اسلامی
  3- کارگزاران نظام
  4- علماء ومراجع
  5- دیگر مسایل مرتبط
  امام علی(ع):به هنگامه فتنه ها همچون بچه شترباش که نه پشتی دارد تا سواری دهد ونه سینه ای برای شیر دادن

 22. 3 کاربر از پست مفید منتظر 284 تشکر کرده اند .


 23. #12
  داره خودمونی میشه
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۳-آبان-۱۸
  محل سکونت
  شيراز
  سن
  -1984
  نوشته ها
  603
  امتیاز : 14,867
  سطح : 79
  Points: 14,867, Level: 79
  Level completed: 4%, Points required for next Level: 483
  Overall activity: 0%
  افتخارات:
  SocialVeteranTagger Second Class10000 Experience Points
  تشکر کردن : 713
  تشکر شده 1,370 در 447 پست
  مخالفت
  0
  مخالفت شده 0 در 0 پست

  پیش فرض

  یک نمونه
  شهریور سال 1387
  من توی اون جلسه آتشین بودم
  اینم خبرش به نقل از روایت
  سخنراني حجت الاسلام انجوي نژاد در دانشگاه شيراز
  مدير كانون فرهنگي رهپويان وصال شيراز در اين سخنراني با محكوم كردن اعمال قبيح گروهك هتاك به مقدسات ، حمايت رسمي خود و كانون فرهنگي رهپويان وصال را از دانشجويان اعلام كرد.

  حجت الاسلام سيد محمد انجوي نژاد شامگاه امروز با حضور در جمع دانشجويان دانشگاه شيراز به ايراد سخنراني در اين دانشگاه پرداخت.
  مدير كانون فرهنگي رهپويان وصال شيراز در اين سخنراني با محكوم كردن اعمال قبيح گروهك هتاك به مقدسات ، حمايت رسمي خود و كانون فرهنگي رهپويان وصال را از دانشجويان اعلام كرد.
  ايشان در ابتدا بر حق پرسشگري و حقيقت جويي در اسلام تاكيد كرده و آنرا مرحله اي از تكامل روحي جوانان دانست. وي با بيان تشويق و ترغيب اسلام بر تحقيق و تامل در موضوعات اساسي انسان، آمادگي خود و ديگر اساتيد را براي پاسخگويي به پرسشهاي ديني دانشجويان اعلام كرد.
  *وي در ادامه با تاكيد بر اين نكته كه مردم انقلابي شيراز همواره آماده جهاد در راه آرمانهاي انقلاب اسلامي اند اضافه نمود : مردم مسلمان و هميشه در صحنه شيراز بايد ريشه تعدي گري بيگانه پرستان به انقلاب را در نطفه بخشكانند. او همچنين از مردم با درايت شيراز درخواست كرد كه با پيگيري مداوم و منطقي و تحليل عوامل مختلف موثر در وقوع اين حادئه از ريشه دواندن جريان معاند با نظام در شهر شيراز و علل خصوص دانشگاه اين شهر جلو گيري كنند.

  انجوي نژاد همچنين با تصريح بر اين نكته كه حركات اخير افراطيون يك پروژه است و بايد در همان قدم اول با آن برخورد شود ، با توجه به نقض قانون در اين مساله خواسته دانشجويان معتكف را كه همانا اجراي قانون در قبال جريان هتاك مي باشد را موضعي صحيح وپسنديده دانست.
  وي با طرح اين موضوع كه دانشگاه ما از جامعه جدا نمي باشد و شعار استقلال دانشگاه از جامعه يك شعار بي منطق است بر اجراي يكسان قانون چه در دانشگاه و چه در خارج آن تاكيد ورزيد.
  اين جانباز دفاع مقدس با اشاره به شعارهاي عناصر تند رو دانشگاه چون: "ما زن و مرد جنگيم ، بجنگ تا بجنگيم"افزود اين شعار ها وي را به ياد عمليات مرصاد مي اندازد كه منافقان با سر دادن همين شعارها به اعلام محاربه با حكومت اسلامي مي پرداختند كه با توجه به بيانيه اخير جريان تند رو و تغيير 180 درجه اي مواضعشان، اين شعار را از سر ناآگاهي اين جريان دانست.
  وي با بيان بايدها و نبايدهاي ويژه در اين موضوع بر برخورد منطقي با اين حادثه تاكيد ورزيد.
  اين فعال فرهنگي و مذهبي در ادامه افزود : در اينگونه حوادث بايد متوجه بود كه نوع برخورد اشتباه نباشد و رفتار گروه مذهبي ، خود يك مرحله از عمليات آنها نباشد ، تشنج را تنها به سود دشمن معرفي كرد.
  در انتهاي اين مراسم سيد محمد انجوي نژاد با امضا طومار حق طلبي دانشجويان معتكف خواستار برخورد صحيح واجرا قانون توسط مسولين قضايي شيراز شد .
  امام علی(ع):به هنگامه فتنه ها همچون بچه شترباش که نه پشتی دارد تا سواری دهد ونه سینه ای برای شیر دادن

 24. 2 کاربر از پست مفید منتظر 284 تشکر کرده اند .


 25. #13
  داره خودمونی میشه
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۳-آبان-۱۸
  محل سکونت
  شيراز
  سن
  -1984
  نوشته ها
  603
  امتیاز : 14,867
  سطح : 79
  Points: 14,867, Level: 79
  Level completed: 4%, Points required for next Level: 483
  Overall activity: 0%
  افتخارات:
  SocialVeteranTagger Second Class10000 Experience Points
  تشکر کردن : 713
  تشکر شده 1,370 در 447 پست
  مخالفت
  0
  مخالفت شده 0 در 0 پست

  پیش فرض

  دوستان فایل صوتی متن و خبر در این راستا اگه دارین ما رو یاری کنید
  امام علی(ع):به هنگامه فتنه ها همچون بچه شترباش که نه پشتی دارد تا سواری دهد ونه سینه ای برای شیر دادن

 26. 2 کاربر از پست مفید منتظر 284 تشکر کرده اند .


 27. #14
  داره خودمونی میشه
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۳-آبان-۱۸
  محل سکونت
  شيراز
  سن
  -1984
  نوشته ها
  603
  امتیاز : 14,867
  سطح : 79
  Points: 14,867, Level: 79
  Level completed: 4%, Points required for next Level: 483
  Overall activity: 0%
  افتخارات:
  SocialVeteranTagger Second Class10000 Experience Points
  تشکر کردن : 713
  تشکر شده 1,370 در 447 پست
  مخالفت
  0
  مخالفت شده 0 در 0 پست

  پیش فرض

  ؟
  امام علی(ع):به هنگامه فتنه ها همچون بچه شترباش که نه پشتی دارد تا سواری دهد ونه سینه ای برای شیر دادن

 28. کاربر روبرو از پست مفید منتظر 284 تشکر کرده است .


 29. #15
  داره خودمونی میشه
  تاریخ عضویت
  ۱۳۹۱-اردیبهشت-۱۱
  جنسيت
  برادر
  نوشته ها
  562
  امتیاز : 7,005
  سطح : 55
  Points: 7,005, Level: 55
  Level completed: 28%, Points required for next Level: 145
  Overall activity: 10.0%
  افتخارات:
  Social1 year registered5000 Experience Points
  تشکر کردن : 757
  تشکر شده 1,502 در 376 پست
  مخالفت
  11
  مخالفت شده 22 در 8 پست

  پیش فرض

  سلام
  انسان باید نوعی رشد کندکه قبل از اینکه بدنش را بخواهند ببرند سالها قبل دل او رفته باشد...........ایت ا.. حایری شیرازی
  /اللهم عجل لولیک الفرج/

 30. 5 کاربر از پست مفید فراق يار تشکر کرده اند .


 31. #16
  عضو قدیمی
  تاریخ عضویت
  ۱۳۹۰-اسفند-۱۸
  محل سکونت
  خانه به دوش
  جنسيت
  برادر
  نوشته ها
  1,804
  امتیاز : 12,118
  سطح : 72
  Points: 12,118, Level: 72
  Level completed: 17%, Points required for next Level: 332
  Overall activity: 0%
  افتخارات:
  Social25000 Experience PointsRecommendation First ClassVeteran
  تشکر کردن : 4,058
  تشکر شده 6,524 در 1,582 پست
  مخالفت
  19
  مخالفت شده 0 در 0 پست

  پیش فرض

  من شخصی ندیدم مثل ایشان که در هر کاری حرفی برای گفتن داشته باشن

  یک مدت بود که این ارازل و اوباش شهر را به هم ریخته بودن
  یک صحبتی کردن توی نماز جمعه همه ی ارازل و اوباش را جمع کردند
  یا "اباعبدالله" : بی کسم همه ی کس و کارام توئی

 32. 3 کاربر از پست مفید بی کس تشکر کرده اند .


 33. #17
  عضو قدیمی
  تاریخ عضویت
  ۱۳۹۰-اسفند-۱۸
  محل سکونت
  خانه به دوش
  جنسيت
  برادر
  نوشته ها
  1,804
  امتیاز : 12,118
  سطح : 72
  Points: 12,118, Level: 72
  Level completed: 17%, Points required for next Level: 332
  Overall activity: 0%
  افتخارات:
  Social25000 Experience PointsRecommendation First ClassVeteran
  تشکر کردن : 4,058
  تشکر شده 6,524 در 1,582 پست
  مخالفت
  19
  مخالفت شده 0 در 0 پست

  پیش فرض

  الان که قم تشریف دارن برای درس های اخلاق ایشان سر و دست می شکونن
  ولی شیراز که بود قدرش را ندونستند
  یا "اباعبدالله" : بی کسم همه ی کس و کارام توئی

 34. 3 کاربر از پست مفید بی کس تشکر کرده اند .


 35. #18
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۴۸-دی-۱۱
  محل سکونت
  شیرازووو ، فلکه گازوو ، کوچه درازووو ، در بازووو
  جنسيت
  برادر
  سن
  -1993
  نوشته ها
  11,587
  امتیاز : 123,844
  سطح : 100
  Points: 123,844, Level: 100
  Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 0%
  افتخارات:
  SocialYour first GroupRecommendation First ClassVeteranCreated Album pictures
  تشکر کردن : 35,238
  تشکر شده 42,009 در 9,348 پست
  نوشته های وبلاگ
  1
  مخالفت
  207
  مخالفت شده 166 در 132 پست

  پیش فرض

  آیت الله حائری محشره
  خدا حفظش کنه
  .................
  مختار: خدایا بهشتت را نمیخواهم ، فقط آنقدر به من فرصت بده تا دستم دوباره به قبضه شمشیرم برسد ؛
  آنوقت اگر خواستی به دوزخم بفرستی ... بفرست .

 36. 2 کاربر از پست مفید سائل الزهرا تشکر کرده اند .


 37. #19
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۴۸-دی-۱۱
  محل سکونت
  شیرازووو ، فلکه گازوو ، کوچه درازووو ، در بازووو
  جنسيت
  برادر
  سن
  -1993
  نوشته ها
  11,587
  امتیاز : 123,844
  سطح : 100
  Points: 123,844, Level: 100
  Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 0%
  افتخارات:
  SocialYour first GroupRecommendation First ClassVeteranCreated Album pictures
  تشکر کردن : 35,238
  تشکر شده 42,009 در 9,348 پست
  نوشته های وبلاگ
  1
  مخالفت
  207
  مخالفت شده 166 در 132 پست

  پیش فرض

  16 / 8 / 91 : آیت الله ملک حسینی- وبلاگ حجت الاسلام انجوی نژاد

  چند روز پیش حضرت ایت الله ملک حسینی فوت کردند
  دو سه روزی تو نت و اخبار و شهر همه جا این خبر به چشم میخورد و آمار جستجو نامشون بالاااااااا !!!
  دو سه روزه خیلی کم شده . دو سه روز دیگه هییییچ میشه . دو سه ماه دیگه به فنا میره . دو سه سال دیگه هیییییییچ اثری نیست
  اما : یاران شون تاکید دارن همه زندگیشون بر اساس آیه " الذین قالوا ربنا لله ثم استقاموا " می چرخید . یعنی اگر به چیزی اعتقاد داشتند یا مخالف بودند سر سوزنی کوتاه نمیومدند .
  نتیجه : همه پزشکان و پرستارانی که بعد از شنیدن آلارم خطر دویدند بالای سر ایشون روی تخت بیمارستان نماز به عینه دیدند که چشم باز کرد و گفت : یا امیرالمومنین .... و رفت ..... این می مونه برادر !!!!؟
  مختار: خدایا بهشتت را نمیخواهم ، فقط آنقدر به من فرصت بده تا دستم دوباره به قبضه شمشیرم برسد ؛
  آنوقت اگر خواستی به دوزخم بفرستی ... بفرست .

 38. کاربر روبرو از پست مفید سائل الزهرا تشکر کرده است .


 39. #20
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۴۸-دی-۱۱
  محل سکونت
  شیرازووو ، فلکه گازوو ، کوچه درازووو ، در بازووو
  جنسيت
  برادر
  سن
  -1993
  نوشته ها
  11,587
  امتیاز : 123,844
  سطح : 100
  Points: 123,844, Level: 100
  Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 0%
  افتخارات:
  SocialYour first GroupRecommendation First ClassVeteranCreated Album pictures
  تشکر کردن : 35,238
  تشکر شده 42,009 در 9,348 پست
  نوشته های وبلاگ
  1
  مخالفت
  207
  مخالفت شده 166 در 132 پست

  پیش فرض

  بسم الله الرحمن الرحیم

  رحلت عالم مجاهد آیت الله آقای حاج سید کرامت الله ملک حسینی رحمت الله علیه را به عموم مردم عزیز استان*های فارس و کهگیلویه و بویراحمد و بالخصوص به علماء اعلام و ارادتمندان ایشان و بالاخص به بازماندگان و خاندان مکرم و معزّز ملک حسینی تسلیت می*گویم.

  در طول ده*ها سال آشنایی و ارتباط با این عالم بزرگوار، همواره مجاهدت در راه حق و اهتمام بر خدمت به مردم و تلاش برای تعلیم و تربیت متعلمان و جویندگان، همراه با صدق و صفای کم نظیر را از خصوصیات بارز این روحانی بزرگوار شناخته*ام و این*گونه خصال نیکو و برجسته، در میزان الهی از برترین حسنات است.

  رحمت و رضوان الهی بر روح پر فتوح آن عالم ربانی باد.

  سیّد علی خامنه*ای


  13/آبان/1391»
  مختار: خدایا بهشتت را نمیخواهم ، فقط آنقدر به من فرصت بده تا دستم دوباره به قبضه شمشیرم برسد ؛
  آنوقت اگر خواستی به دوزخم بفرستی ... بفرست .

 40. کاربر روبرو از پست مفید سائل الزهرا تشکر کرده است .


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
درباره ما

جامعه مجازی رهپویان به عنوان شبکه اجتماعی اعضاء کانون فرهنگی رهپویان وصال از سال 1381 و به عنوان یکی از قدیمی ترین تالارهای گفتمان فضای وب فارسی مشغول به فعالیت می باشد. تمامی تلاش دست اندرکاران مجموعه، فراهم آوردن محیطی سالم، مفید و آموزنده برای کاربران گرامی می باشد بدیهی است مطالب درج شده نظرات کانون رهپویان وصال نبوده و نظرات رسمی در سایت رهپویان وصال درج می گردد.

ارسال پیام به مدیر سایت
session بارگذاری مجدد کد امنیتی مندرج در تصویر را وارد کنید:
شادی روح 14 شهید کانون فرهنگی رهپویان وصال صلوات

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.1