چرا آموزش تعمیرات تبلت
امروزه استفاده از دستگاه های مختلف الکترونیکی بسیار رواج پیدا کرده است که همه افراد بنا برنیاز خود از آن ها استفاده می کنند. همزمان که سیستم های الکترونیکی کاملتر شدند شبکه های ارتباطی نیز با سرعت های بسیار بالایی رشد کرده که در نهایت ما شاهد شبکه ی جهانی اینترنت هستیم که خود زیر مجموعه های بسیاری دارد و همه ابزارهای الکترونیکی زمان حال حاضر نیز تحت شبکه طراحی می شوند و هدف از این کار یک پارچه کردن تمام رایانه ها و دستگاه های کامپیوتری می باشد.
یکی از این دستگاه های محبوب همه که قابلیت های بسیار فراوانی دارد که ارتباطات شبکه نیز فقط بخشی از کارائی آن است تبلت ( رایانه های لوحی ) می باشد. از زمانی که تبلت ها وارد بازار شدند دگر گونی های زیادی را ایجاد کرده و کاربران زیادی در دنیا را جذب خود کردند و هر روز نیز بر قابلیت آن ها و قدرتهای پردازشی تبلت ها اضافه شده و کارایی بالاتری را پیدا می کنند. کمپانی های زیادی هم در طراحی و ساخت تبلت فعالیت دارند که هر روز دستگاهی با قابلیت های جدید تر ، سریع تر و اما ارزان تر را در اختیار کاربران قرار می دهند.
در زمان امروز هم که ما شاهد وجود سیستم عامل اندرویدی برای دستگاه های همراه مانند گوشی های موبایل و تبلت ها هستیم که محبوبیت و قابلیت این دستگاه ها را دو چندان کرده است و شما می توانید هر نرم افزاری را که می خواهید در تبلت خود نصب کنید و استفاده نمایید. سیستم عامل اندروید که در حال کاملترشدن و پیشرفت است این امکان را در اختیار قرار داده که هرکسی که برنامه نویسی اندرویید میداند بتواند برنامه ی کاربردی مورد نیاز خود را طراحی کرده و در دستگاه خود نصب و از آن استفاده نماید.
ولی در این بین مشکلاتی هم وجود دارد که این مشکلات بعد از طراحی و ساخته شدن و در دست کاربران پیش می آید و باید به صورت سریعی به آن ها رسیدگی شود. البته مشکلاتی که مربوط به نرم افزار بوده و از طرف شرکت باشد توسط خود شرکت تولید کننده شناسایی و با آپدیت های جدید برطرف می شود که اصطلاحاً به این مشکلات باگ گفته می شود که آپدیت های جدید برای از بین بردن همین باگ ها است و به همین دلیل دارندگان دستگاه باید با هر بار که آپدیتی از طرف شرکت ارائه می گردد دستگاه خود را به روز رسانی کند تا شاهد کمتر شدن مشکلات احتمالی در این تبلتها گردند.
ولی در این بین نیز مشکلاتی هم برای تبلت ها پیش می آید که از نظر دسته بندی خرابی محسوب شده و باید با استفاده از راه های گوناگون تعمیرات انجام شود.برخی از این ها ایرادات نرم افزاری تبلتها و بعضی دیگر مشکلات سخت افزاری تبلتها هستند. برای همین هم شرکت سازنده قطعاتی مانند تاچ – ال سی دی (LCD)– انواع کانکتورها - مدارات داخلی مانند مدار آنتن و .... را نیز وارد بازار میکند تا تعمیرکاران و افراد متخصص در زمینه تعمیرات تبلت بتوانند در صورت خرابی دستگاه از این قطعات استفاده نمایند تا کاربران با هر بار خرابی مجبور به خرید دستگاه تبلت جدیدی نشوند که از نظر اقتصادی به صرفه نیست زیرا با هزینه های کمتر می توان مشکل را برطرف کرده و از دستگاه مجدداً استفاده کرد.
در زیر نیز به برخی از مشکلاتی که برای تبلت ها پیش می آید اشاره می کنیم :
آموزش تعمیرات تبلت

• از کار افتادن تاچ
• سفید شدن صفحه نمایش
• وجود خطوط عمودی در صفحه تبلت
• هنگ کردن و کند شدن بیش از حد
• عدم شارژ شدن
• خالی شدن زود شارژ باطری
• نداشتن آنتن و پرش آنتن ( در تبلت های سیم کارت خور)
• ضربه خوردن دستگاه و خاموشی
• آب خوردن دستگاه و خاموشی
• خاموش شدن ناگهانی دستگاه ( مثال در هنگام شارژ کردن دستگاه خاموش شده و دیگر روشن نمی شود)
• بالا نیامدن دستگاه و گیر کردن در حالت لوگو
• و.....
آموزش تعمیرات تبلت

مشکلاتی که در بالا به آن اشاره شد از جمله مشکلاتی است که بسیار شایع بوده ، به عبارتی بیشتر این مشکلات برای تبلت ها پیش می اید و اگر شما تعمیرکار تبلت بوده باشید روزانه با مراجعینی برخورد می کنید که یکی از این مشکلات برای دستگاه آن ها پیش آمده است.
خب با توجه به مطالب بالا متوجه بازار داغ و شلوغ تبلت شده اید و با کمی تفکر می توان پی برد که اگر سهمی در این بازار داشته باشید موقعیت شغلی و در آمدی بسیار خوب هم نصیب شما خواهد شد و به همین دلیل هم هست که خیلی از افراد روی به تعمیرات تبلت و موبایل آورده اند و با گذراندن دوره های آموزش تعمیرات تبلت و تلفن های همراه در تلاش هستند که مهارت و داشن لازم در این مورد را کسب کنند تا بتوانند به یک تعمیرکار خوب و حرفه ای تبلت تبدیل شوند تا در این بازار بزرگ و پر رونق و رو به پیشرفت موقعیت های خوبی را داشته باشند.
باید بدانید که دوره های آموزشی تعمیرات تبلت یکی از پرطرف دارترین دوره های آموزشی فنی بوده که افراد زیادی روزانه برای یادگیری آن اقدام می کنند.مجتمع فنی ملی پایتخت در جهت مهارت آموزشی به افراد علاقه مند به تعمیرات تبلت دوره آموزش تعمیرات تبلت را برگزار کرده است تا علاقه مندان به این دوره با گذراندن آموزش بتوانند دانش لازم به همراه مهارت در جهت تعمیرات تخصصی تبلت را به دست آورده و در بازار کار به راحتی مشغول کار شوند.
برای اطلاعات بیشتر در باره دوره ی آموزش تعمیرات تبلت در زیر به مهمترین سرفصل های آموزشی این دوره اشاره شده است :
 آموزش الکترونیک مقدماتی و شناخت قطعات الکترونیکی و روش های تست و تعویض قطعات ( آموزش الکترونیکی SMD)
 آشنایی با انواع تبلت ها و ساختار آن ها ( معماری تبلت )
 آشنایی با بلوک دیاگرام و طبقه بندی قطعات داخلی
 آموزش نحوه ی بازو بست کردن صحبح تبلت
 آموزش قطعه برداری مانند جدا کردن سوکت ها و جکها و اسپیکر و بازر و ویبراتور
 آموزش تخصصی نقشه خوانی
 آموزشی عیب یابی مدار تغذیه با استفاده از شماتیک
 آموزش عیب یابی مین برد با استفاده از شماتیک
 آموزش برداشتن و گذاشتن قطعات الکترونیکی در مدارتغذیه
 تشریح مشکلات مربوط به مدار تغذیه و آموزش رفع خرابی های مدار تغذیه
 آموزش برداشتن IC
 آموزش نصب ic بشکل صحیح
 آموزش برطرف کردن مشکلات شارژ
 تشریح مکشلات باطری و آموزش تعویض باطری و انتخاب باطری مناسب برای دستگاه
 آموزش تشخیص اورجینال بودن قطعات و باطری
 بررسی قطعاتی از قبیل CPU,FLASH IC, HDMI ,USB, GPU و کاربرد هر کدام و معایب تخصصی آنها
 آموزش بطرف سازی مشکل مدار صدا و تعویض اسپیکر و بازر در انواع تبلتها
 آموزش عیب یابی و رفع مشکلات دوربین
 آموزش برخورد اصولی با تبلت های ضربه خورده
 آموزش اصول برخورد با تبلت هایی که آب خورده و خاموش است
 آموزش عیب یابی و پیدا کردن مشکلات دستگاه خاموش
 آشنایی با سنسورهای به کار رفته در تبلت ها از قبیل GYROSCOPE, ACCELOROMETER
 آشنایی با ماژول بلوتوث و WI-FI وقطعات تشکیل دهنده این بخش و بررسی معایب بلوتوث و وای فای
 آموزش عیب یابی مدار سیم کار و برطرف سازی مشکلات شناسایی نشدن سیم کارت
 اموزش رفع مشکلات پرش آنتن
 آموزش برطرف سازی ایرادات بخش مموری و حافظه ی های جانبی و رفع مشکل نشناختن کارت حافظه
 و .....
آموزش تعمیرات تبلت

سرفصل های نام برده شده فقط بخشی از تمامی سرفصل های دوره ی آموزش تعمیرات تبلت می باشد که کارآموزان باید این دوره ها بگذرانند تا بتوانند به یک تعمیرکار حرفه ای تبلت بدل شوند.
از آنجایی که عیب یابی و تعمیرات دستگاه های الکترونیکی و کامپیوتری نیاز مند دانش و مهارت خوبی است به همین دلیل دوره ای را که باید بگذرانید به صورت عملی برگزار میگردد تا بتوانید در بازار کار بدون داشتن نگرانی دستگاه ی را باز کرده ، آن را عیب یابی نرم افزاری و یا سخت افزاری نماید و سپس اقدام به برطرف سازی مشکلات نمایید.
بعد از این که یک دستگاه تبلت را عیب یابی و تعمیر میکنید باید حتماً ان را تست کنید تا از صحت عملکرد بی نقص تبلت اطمینان لازم حاصل شود و نباید بعد از تعمیرات مشکلات دیگری را شاهد باشید یا اگر مشکلی هم بود قبل از رسیدن به دست مشتری شناسائی و رفع نمایید که این کارها از اصول تعمیر کاری است.
به همین دلیل دوره آموزش تعمیر تبلت در این مرکز به صورت کاملاً کارگاهی برگزار می گردد و این دوره ها در کارگاه های مجهز بوده و مدرسین دوره خود از تعمیرکاران حرفه ای می باشند تا علاوه بر دانش مورد نیاز مهارت لازم و تجربیات گران بهای خود را در اختیار کارآموزان قرار داده و همراه با مهارت و داشتن تعمیرات قلق هایی را در بحث عیب یابی آموخته باشد. این دوره ویژه ی بازار کار بوده که بعد از اتمام دوره کارآوزان می توانند به راحتی کار تعمیرات تبلت را بدون هیچ گونه مشکلی شروع کنند.
همچنین لازم به ذکر است که بعد از اتمام دوره چنان چه کارآموزان مشکلی داشته باشند می توانند با تماس با مرکز مشکلات فنی خود را برطرف نماید زیرا کار آموزان بعد از اتمام دوره به مدت 5 سال از پشتیبانی فنی برخوردار خواهند بود.
برای اطلاعات بیشتر در باره ی این دوره می توانید تماس بگیرید.


منبع : مجتمع فنی ملی پایتخت - آموزش تعمیرات سخت افزار