کاربری
کاربر گرامی به خوش آمدید . اگر این نخستین بازدید شما از سایت است , لطفا ثبت نام کنید:
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 30 , از مجموع 33

موضوع: توپ و تور

 1. #1
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۷-مرداد-۱۸
  محل سکونت
  یه پای دلم تو کربـلا ، یه پای دلم تو مشــهده ..
  جنسيت
  خواهر
  نوشته ها
  4,934
  امتیاز : 107,080
  سطح : 100
  Points: 107,080, Level: 100
  Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 0%
  افتخارات:
  SocialRecommendation First ClassVeteranCreated Album pictures50000 Experience Points
  تشکر کردن : 12,978
  تشکر شده 19,066 در 4,440 پست
  مخالفت
  0
  مخالفت شده 0 در 0 پست

  پیش فرض توپ و تور 2. کاربر روبرو از پست مفید جانم رضا تشکر کرده است .


 3. #2
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۷-مرداد-۱۸
  محل سکونت
  یه پای دلم تو کربـلا ، یه پای دلم تو مشــهده ..
  جنسيت
  خواهر
  نوشته ها
  4,934
  امتیاز : 107,080
  سطح : 100
  Points: 107,080, Level: 100
  Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 0%
  افتخارات:
  SocialRecommendation First ClassVeteranCreated Album pictures50000 Experience Points
  تشکر کردن : 12,978
  تشکر شده 19,066 در 4,440 پست
  مخالفت
  0
  مخالفت شده 0 در 0 پست

  Lightbulb تاريخچه واليبال در جهان  واليــبال در سال 1895 ميلادي مطابق با سال 1274 شمسي ، يعني 111 سال قبل توسط ويليام . ج . مورگـان مدير y.m.c.a در هوليوك ايالت ماسا چوست آمريكا ابداع شد. در ابتدا اين ورزش مينتونت نام گذاري شده بود و دليل انتخاب اين نام براي همگان نامعلوم بود. تحت تاثير محبوبيت بسكتبـال در بين عامه ، مورگان تصميم گرفت براي دانشجويان خود ، ورزشي را بوجود آورد كه بازي از روي تور انجام گيرد و لذت بخش باشد. مورگان با استفاده از تور تنيس روي چمن كه به دو طرف ديوار سالن ورزش بسته مي شد و با استفاده از توئي توپ بسكتبال كه بدليل سبكي وزن به دستها آسيب نمي رساند ، بازي را شروع كرد. با وجود اينكه بطور آهسته و كند از y.m.c.a آغاز شد ولي طولي نكشيد كه در كليه شهرهاي ماساچوست و نيوانگلاند عموميت يافت.

  در اسپرينگ فيلد ، دكتر ت ـ آ هالستيد با مــشاهده بازي ، مينتونت را به واليبال تغيير نام داد ، زيرا قصد اساسي از بازي كردن ، فرستادن و برگـشت دادن ( رد و بدل كردن ) توپ از روي تور است كه كلمه واليبال در معنا اين نيت را مشخص مي سازد. با اينكه واليبال در آغاز ورزش سالني بود و در محل هاي سرپوشيده بازي آن انجام مي شــد ، و اســاسا” براي فعاليت هاي سرگرم كننده پيشه وران و تجار اختصاص يافته بود ، ولي كم كم به زمين هــاي روبـــاز كشـيده شد و بعنوان يكي از فعاليت هاي جالب توجه تابستاني در آمد و به شدت تعقيب مي شد.
  در آغاز براي بازي واليبال قوانين خاصي تدوين نشده بود ، هر فرد و در هر كشــوري بميل خود و به طريق مختلف با توپ بازي مي كردند. رفته رفته واليبال در مناطق و نواحي مـختلف جــــــهـان گسترش مي يافت. همچنانكه هر ابداع يا اختراعي در آغاز با نواقصي همراه بوده و به مـرور زمـان تكـــــميل و رفع نواقص مي شود ، واليبال نيز از اين قاعده مستثني نبود و كم كم قوانين براي اين بازي وضع شد و روشها و حركات تكنيكي جايگزين حركات قبلي گرديد.

  در سال 1900 پذيرفته شد كه امتياز هر ست بازي 21 پوان باشد.
  در سال 1912 سيستم چرخش به تصويب رسيد.
  در سال 1917 پذيرفته شد كه هر ست بازي 15 پوان ( امتياز ) باشد.
  در سال 1918 تعداد بازيكنان هر طرف زمين 6 نفر پيشنهاد شد كه مورد قبول عامه قرار گرفت.
  در سال 1921 موافقت شد كه هر تيم با سه ضرب توپ را به طرف ديگر بفرستد.
  در سال 1923 اندازه زمين بازي 9×18 متر تعيين شد.

  بمرور ، در سال هاي بعد ، قوانين فراواني براي اين بازي وضع شد و در بسياري از قــوانين قبلي نيز تـــغير حاصل گشت كه هنوز هم اين تغييرات ( سال 2000 ) ادامه دارد و هر چــهار سال يكبار در كنگره بين المللي واليبال تغييراتي در قوانين بازي به تصويب مي رسد و در كــنگره جهاني كه در سال 1998 ميلادي ( سال شمسي 1377 ) همزمان با برگزاري چهاردهمين دوره مســابقات واليبال جهاني مردان و سيزدهمين دوره زنان در ژاپن برگزار شد با تصويب و تغيير قوانين مـــــانند روش امتيازگيري با بردرالي ، امتيازات 25 براي ست هاي اول ، دوم ، سوم وچهارم و امتيازات 15 براي ست پنجم و همچنين تصويب بازيكن دفاعي ليبرو ، بكار بردن روش جديد مجازات ها و تصويب بــا پـــازدن تــوپ در كـنگره قبلي كه همه اين قوانين جديد دگرگوني و هيجان فراواني در بازي واليبال بوجود آورده است.
  اولين كشور خارجي كه واليبال را پذيرفت ، كشور كانادا و بـه ســـال 1900 بــود. اساساً نهضت y.m.c.a ( سازمان جوانان مسيحي ) در معرفي اين ورزش به ديگر كشورهاي جهان و تعميم آن سهم فراواني دارد.

  بازي واليبال در پايان سال 1900 به هندوستان و در سال 1905 به كوبا ، 1909 به پورتوريـــكـــو ، 1910 به فيليپين ، 1912 به اوروگوئه ، 1913 به چين و 1917 به ژاپن و به تدريج از سال 1914 به بعد بتوسط سربازان قواي آمريكا و مستشاران و اشخاص ديگر ، به كشورهاي اروپائي از قـــبـــيل فرانسه ، چكسلواكي ، لهستان ، شوروي و بلغارستان و ساير كشورهاي اروپائي معرفي شد و تعميم يافت. ولي بسبب بيگانه بودن اين ورزش براي اروپائيان ، در ابتدا امر قبول آن به كندي صـــورت مي پذيرفت. فرانسه ، چكسلواكي و لهستان سه كشوري بودند كه قبل از ديگران اقدام به تشــكيل فدراسيون ملي واليبال در كشور خود نمودند.
  كشور شوروي كه در سال 1923 اقدام يه تاسيس انجمن ملي واليبال نمود ، براي پــــــــيشرفت و دگرگــــونـي آن فعاليت زيادي بعمل آورد. اصولاً شوروي از كشورهائي است كه در پيشرفـــت تـــكنــيك و تاكـتيك واليبال و تنظيم قوانين در جهان سهم بسزائي دارد و براي قهرماني هاي در مسابقات اســت كــه قــدرت بــزرگ جهاني بحساب مي آيد. كشورهاي فرانسه ، چكسلواكي و لهستان پس از تشكيل فــدراســيــون مــلــي ، مــصــمم شــدند كه با كمك كشورهاي ديگر كه فدراسيون بين المللي را تاسيس نمايند و در سال 1936 به هــنـگام بـــازيهاي الـمـپـيـك در بـرلين

  آلمان ، در اين زمينه فعاليت زيادي نمودند ولي باآغاز جنگ بين المللي دوم و طغيان آن در اروپا *، اقدامات آنان متوقف شد.
  بطور كلي تغييرات و پيشرفت واليبال را مي توان به سه دوره تقسيم نمود. دور اول از سال آغاز تا 1918 ، دوره دوم از سـال 1919 تا سال 1946 و دوره سوم از سال 1947 به بعد كه تــغــيــيرات و پيشرفت اساسي واليبال در دوره سوم صورت پذيرفته است.
  پــس از جــنـگ بــين المللي دوم ، فعاليت هاي فراوان براي حركت جديد به واليبال مجدداً آغاز
  شـــد و اولـــــين مــسـابـقه يين المللي در قاره اروپا بين دو كشور فرانسه و چكسلواكي و در شهر پـــاريس برگزار گرديــد. پـيـگـري براي تاسيس فدراسيون بين المللي واليبال ادامه يافت. مذاكرات بين سه كشور فرانسه ، چك و لهستان منتج به موافقت در جهت تشكيل گــنـگره ويــژه بــراي تــاسـيـس اتحاديه بين المللي واليبال گرديد. ســرانـجـام در تـاريـخ آوريل 1947 كنگره با شركت نمايندگان چهارده كشور از سراسر جهان در پاريس برگزار شد و مـوافـقـت شـد فـدراسـيـون بـيـن الـمـلـلـي واليبال (f.i.v.b) تـاسـيـس گـردد كه اين فدراسيون در پاريس تشكيل شد و آقاي پل ليبود از كشــور فرانسه بعنوان اولين رئيس فدراسيون بين المللي واليبال انتخاب شد.

  ویرایش توسط جانم رضا : شنبه ۲۵ دی ۸۹ در ساعت ۰۱:۵۵

 4. 3 کاربر از پست مفید جانم رضا تشکر کرده اند .


 5. #3
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۷-مرداد-۱۸
  محل سکونت
  یه پای دلم تو کربـلا ، یه پای دلم تو مشــهده ..
  جنسيت
  خواهر
  نوشته ها
  4,934
  امتیاز : 107,080
  سطح : 100
  Points: 107,080, Level: 100
  Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 0%
  افتخارات:
  SocialRecommendation First ClassVeteranCreated Album pictures50000 Experience Points
  تشکر کردن : 12,978
  تشکر شده 19,066 در 4,440 پست
  مخالفت
  0
  مخالفت شده 0 در 0 پست

  Exclamation تاریخچه والیبال در ایران  ورزش والیـــبال حـــدود ســــال 1299 شــمــسی توســــط آقای میرمهدی ورزنده استاد بزرگ ورزش ، بــه ایـران آورده شد و در دارالمعلمین ورزش آغــاز بــه تــعــلــیــم گـردید. بازی والیبال در ایران در ابتدای امر دارای قواعد خاصی نبود و به شــکــل های مختــلف آن را بـــازی می کردند. فنون و تاکتیک های والیبال نیز مانند قوانین آن پایه واساس اصولی نداشت و هر بازیکن با ابتکار شخصی و اختصاصی خود که اکثراٌبا مشت زدن یا سمبه زدن همراه بود با تــوپ بازی می کرد. لیکن در سال 1302 شمسی با استفاده از تــرجــمـه مجلات خارجی قوانینی که در آن زمان در کشورهای ديگر اجراء می شد ، در ایران نیزتاحدودی از آن پیروی گردید.

  طول و عرض زمین درآن زمان 10×20 متر بود و در هر طرف زمین 9 تا 11 نفر با استفاده از سر و دست ، با توپ بازی می کردند. گردش یا چرخش بازیکنان به طور جدی وجود نــداشــت و هـر کــس در هـر محلی که بیشتر تخصص داشت به طور ثابت در آن محل بازی میکرد از سال 1304 توجه بیشتری از جانب علاقمندان نسبت به این ورزش معطوف گردید و ظرف مـــدت کــمــی طرفداران بسیاری جذب این ورزش شدند ، و تمرینات والیبال در سه محل ، به طــور جدی و مستمر شروع و دنبال شد.(1. دارالنعلمین ورزش 2. کلوپ شایسته یا اجتماعیون 3. کلوپ ورزشی کالج البرز)
  محل سوم درای امکانات و زمینهای بيشتری بود و در نتیجه جوانان بیشتری به تمـریـنـات پرداختند. پس از چند ماه تمرین ، اولین مسابقه والیبال در سال 1304 بین دو تیم دارالمعلمین ورزش و کـــلوپ شایسته انجام گردید که باهیجان فراوان همراه بود. چون مسابقه برای مردم تازگی داشت لذا حضور آنان باعث شد که رقابت بیشتری بین دو تیم مسابقه دهنده بوجود آمده و بر هیجان آن افزوده شود. این مسابقه مقدمه ای برای توسعه روز افزون این ورزش گردید.

  برای تــمــریــنــات و آماده نمودن افراد کلوپ شایسته یا اجتماعیون ، مرحوم آقای شمس الدین شایسته که سالیان دراز خدمات ارزنده ای در ورزش کشور انجام داده اند(و خود نیز یکی از بازیکنان ورزیده آن دوره محسوب می شد)تلاش بسیار می نمــود .
  از بازیکنان خوب دوران قدیم میتوان آقایان : حسن گوشه _ بدیع الله مجذوب _ ناصرخان رفیعا _ دکتر علی کنی _ دکتر علی یوسفی _ علی اکبر همایونی _ حاجی مقدم _ نصراله مقــــدم _ صادق ریاحی و چارلی اسمعیل زاده _ اوشار _ نقابت و پالیزی را نام برد.بازی والیبال به تــدریج بمدارس راه یافت و در اندک زمانی توسط مربیان فارغ التحصیل دارالمعلمین ورزش در مدارس و همچنین در شهرستانهای کشور رواج و عمومیت یافت.
  شهرستان اصفهان اولین شهری بود که بعد از تهران در امر توسعه این ورزش فعالیت داشت. اولین مــســـابـقه شهرستان های ایران بین دو تیم والیبال کالج اصفهان و کالج البرز تهران ، برگزارشــد.
  تهیه توپ والیبال یکی از مشکلات آن زمان بود و برای بازی والیبال اکثراً از توپ فوتبال استفاده می شد. سرانجام اولین توپ والیبال توسط شخصی به نام قمشه ای ساخته شد.

  در سال 1314 یکدوره مسابقه باشگاهی در تهران برگزار گردید که تیم والیبال باشگاه دربند برنده جـام قهرمانی گردید. در همین سال نیز چند مسابقه دوستانه و تشویقی بین تیمهای بانوان تــهـــران انجام شد.
  در سال 1318 اولین دوره مسابقات والیبال قهرمانی ایران همزمان با مسابقات ســـایـر رشــــته های ورزشی برگزار شد. در ابتداي تاسیس فدراسیون های ورزشی ( سال 1324 ) ، والیبال وبـســکـتبال دارای فدراسیون مشترک و تا سال 1336 به همین نحو ادامه داشت و همه ساله مسابقاتی تـــحــت
  عنوان قهرمانی باشگاهها ، دستجات آزاد ، انتخابی ، قهرمانی مدارس و دانشکده های هر شهرستان و نهایتاً قهرمانی کشور انجام می گرفت.

  اشــــغــال ایران توسط نیروهای متفقین در جنگ جهانی دوم ، ارتباط ورزشی کشور ما به ویژه تیم های والیبال را با سربازان این نیروها بهمراه داشت و راهی برای آشنا شدن با والیبال خارج از کـشــور بــود. در آن زمــان یــک مسابقه دوستانه بین یک تیم از کشورمان با ارتش روســیــه در بنــدر انـزلی انجام شد که بنفع ایران خـــاتــمه یافت ( بازیکنان این تیم عبارت بودند از : شاملو _ هاکوپیــان _ چـــارلی _ احـمدي نیا _ شادمان _ بزرگمهر _ خاتم _ ..... ). مسافرت ورزشکاران ایــن رشته چه به صورت شخــصــی و یـــا ورزشـی به خارج از کشور و مشاهده مسابقات والیبال خـــارجی تاثیر فراوانی برای والیبال ایران در بر داشــت و ایــن تغییرات از سال 1331 به بعدکاملاً محسوس بود و پاس های قوسی بلند به ابتکار آقای محمد حسن اشــتــری ، و آبـشار زدن با روش جفت در والیبال ثمره این مسافرت ها بود که در آن زمان آبشار زدن با روش لنــــگ رواج داشت ( یعنی پرش به بالا به وسیله یک پا انجام می شد) و کسانی که با روش جفت آبشار می زدند مورد پسند جامعه مربیان آنروز ایران قرار نمی گرفتند و مخالف آبشار زدن با روش جفت بودند.

  ترجمه کتاب قوانین والیبال در سال 1333 توسط دکتر سید ضیاءالدین شادمان رئیس فـــدراسیون والــیــبال و بسکتبال وقت و تهیه و تنظیم آن توسط آقای کاظم رهبری رئیس تربیت بـــدنـــی آموزشگاه هــای پــایــتــخت که از داوران ممتاز والیبال و چند رشته ورزشی ديگر در کشورمان بودند ازجمله اقدامات ارزنده ای بود که شــکـل مــنظمی را در برگزاری مسابقات والیبال آن زمان فراهم نمود.
  همچنین تمرینات منظمی در تهران و شهرستانها آغاز شد و برگزاری مسابقات شکل مناسب تــری پیدا کرد.
  در پــایـــان سال 1336 ، والیبال دارای فدراسیون مستقل شد و آقای امیرعباس امین بسمت اولیــن رئیس فدراسیــون والیبال منصوب گردید. علاقمندی و دلسوزی آقای امین موجب شد که فعالیت اساسی والیبال و رقــابت بین تیم ها از آن زمان در کشور آغاز شود. آغاز والیبال نوین را می توان از بدو ریاست آقاي امیرعباس امین و دبیر فدراسیون والیبال آقای حسین جبارزادگان که از مربیان لایق و با قدرت والیبال و بسکتبال بود محسوب نمود. مسابقات و برنامه های تمرینی تیمها به صـــورت وسیع تر و با کیفیت بیشتری تعقیب می شد.
  در سال 1337 برای اولین بار تیم ملی والیبال مردان پاکستان به تهران دعوت شد و چند مســابــقه دوستانه با تیمهای ملی وباشگاهی و ارتش انجام داد که پاکستان در چهار مسابقه پیاپی با تیــم ملی و تیمهای دیگرمان سه بر صفر پیروز شد ولی در پنجمین مسابقه با تیم ارتش که در هــــوای آزاد و با توپ لاستیکی انجام شد سه بر دو شکست خورد. تیم ملی والیبال مردان کشورمان برای اولین بار در این سال تشکیل شد. شکست در این مسابقات ، والیبال ما را از خواب بیدار کرد و با بهره گیری از این تجربه ، تمرینات تیم ها ، با شکل منظم تری ادامه یافت.

  چند ماه بعد تیم ملی مردان ایران به مسابقات والیبال بازیهای آسیائی 1958 توکیو اعزام شد. اعضاء تیم ملي را هشت بازیکن به اسامي کمال پورهاشمی ، عبدالمنعم کمال ، محمد اسمعیل اشتری ، محمد شریف زاده ، عــبــاس تــهــرانی ، مـحمود عدل ، حسینعلی امیری و سیاوش فرخی و مربی تـــیم آقای فــریــدون شریف زاده که از استادان بزرگ والیبال ، بسکتبال و فوتبال بودند و قبلاًعضویت در تیم های گالاتا سرای ترکیه را داشتــنــد و ســرپــرســت تيم آقای امیر عباس امین تشکیل می دادنـــد و داور همراه تیم ، آقای ابراهیم نعمتی و بازیکن نهم تیم آقــای شــعــبـان محمدی از لیست 125 نــفـری اعزامی به بازیهای آسیائی توکیو بدون علت حذف شــدنــد. این تیم که برای اولین بار در چــنیـــن رویداد مهمی شرکت کرده بود ، توانست در میان کلیه تیمهای شـــرکـــت کـننده با افتخار و سربلندی مقام دوم مسابقات را کسب نموده و مدال نقره اولین دوره مسابــقــات والیبال بازیهای آسیائی را بــه ارمغان آورد. پس از این مسابقات ، فعالیت بیــن الــمللی بیشتری در ورزش والیبال ایران آغاز شد.

  اعزام مربیان و داوران به کلاسهای بین المللی ، دعوت از تیم هــای زنان و مردان خارجی به کشور و اعزام تیمهای ملی زنان و مردان به تورنمنت ها و مسابقات رسمی بین المللی مانند بازیهای آسـیائی ، مسابقات قهرمانی آسیا ، قهرمانی جهان ، دانشجویان جهان ، ارتشهای جهان ، ناشنوایان جــهـان ، معلولین جهان و راه آهن های جهان و جام های جمهوریت ترکیه و غیره ، از اهم این فعالیــت هـا می باشد ، که در این تاریخچه از مربیان و داوران بین المللی ایران و بازیکنان تیمهای ملی نـام بــرده خواهد شد. مسابقات مهم بین المللی که تیمهای ملی و دیگر تیمهای نهادها و ارگانها کشور ما در رده هاي سنی مختلف چه در داخل و چه در خارج کشور انجام داده اند بهمراه اسامی کلیه بازیکنان تــیــم مـــلی در رده های سنی مختلف که از سال 1337 تاسال 1379 با تیمهای مختلف بــازی کرده اند در این تاریخچه به ترتیب با نام معرفی می شوند.
  در رویـداد های داخلی ، برگزاری مسابقات والیبال لیگ سراسری ایران با عنوان جام پاسارگـــارد در سالهای 1353 ، 1354 و 1355 انجام شد و مسابقات بین المللی دهه فجر و لیگ های برتر و دسته اول باشگاهها كه از سال 1372 تاكنون انجام مي شوداز اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و در رواج و گسترش و پیشرفت والیبال در کشور تاثیر فراوان برجای گذارده است.


 6. 2 کاربر از پست مفید جانم رضا تشکر کرده اند .


 7. #4
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۷-مرداد-۱۸
  محل سکونت
  یه پای دلم تو کربـلا ، یه پای دلم تو مشــهده ..
  جنسيت
  خواهر
  نوشته ها
  4,934
  امتیاز : 107,080
  سطح : 100
  Points: 107,080, Level: 100
  Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 0%
  افتخارات:
  SocialRecommendation First ClassVeteranCreated Album pictures50000 Experience Points
  تشکر کردن : 12,978
  تشکر شده 19,066 در 4,440 پست
  مخالفت
  0
  مخالفت شده 0 در 0 پست

  پیش فرض والیبال بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران

  در سالهای اول پیروزی انقلاب اسلامی ایران ، بعلت تعویض های پی در پی روساي فدراســیــون و تـغییرات وسیع در کادر هیئت رئیسه ، برنامه های والیبال شکل پایداری نداشت و مــســابــقـــات بــیــن الــمـللی چه در داخل و چه در خارج از کشور متوقف گردید و فقط کوشش می شــد در زمیــنــه ورزش عــمــومــی گـسترش بيشتري انجام پذيرد و مسابقات قهرمانی کشور نیز همــه ساله انجام گردد. اعزام داوران به کلاسهای داوری بین المللی تقریباً شکل منظمی داشــت ، امــا اعزام مربیان به کلاسهای بین المللی قطع گردید.

  کم کم برنامه ها و مسابقات والیبال در سراسر کشور شکل بهتری پيدا كرد. از لحاظ کـمیت تــعــداد تیمهای بیشتری در مسابقات شرکت نمودند ، ولی تماسهای بین المللی به ویژه تیم هــای قدرتمنــد همچنان متوقف باقی مانده بود. با فعالیتی که از سال 1368 تا کنون 1385 آغاز شده است و با استعدادی که جوانان کشور در این رشته از خود نشان داده اند ، به ویژه در مسابقات قهرمانی نوجوانان جهان که در دوبی برزگزار شد ، و تیم ملی نوجوانان کشورمـان با سربلندی مقام چهارم را بدست آورد. و همچنین مقام چهارم قهرمانی جــوانـان آسیائی در تهران و کسب مقام اول در مسابقات انتخابی جوانان جهان در تایلند که انعکاس جهانی فراوانی داشت و از همه مهمتر طی سالهای 76-77و 78 مـــوفــقــیــت هـــای چــشــمــگــیری نـصیب تیم های ملی ما شد بویژه کسب مقام قهرمانی تیم ملی والیبال جوانان در مسابقات والیبال قهرمانی جوانان آسیا که در سال 1377 در تهران برگزار شد علاقمندان این رشته را چند برابر نمود.

  طرح برنامه و آغاز مسابقات والیبال بین المللی دهه فجر انقلاب اسلامی از سال 1365 تا سال 1379 از دیـگـر رویــدادهــای ارزنده والیبال بعد از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی اســت که دگرگونی فراوانی در والیبال کشورمان بوجود آورده .
  در رویــداد هـــای داخــلــی ، بــرگــزاری مــسابقات لیگ های برتر سراسری( سوپر لیگ ) ، دســـته اول ، دسته دوم ، دسته سوم بزرگسالان و جوانان بشکل نوین و با هــمـکاری مدیران کل تربـیت بـــدنی و روسای هیئت های والیبال استانهاکه زحــمــات آنــهــا قابل تقدیر است و با همیاری صمیمانه مدیران و روسای باشگاههای شرکت کننده در لیگ ها و سایر مسابقات قهرمانی کشور از اهمیت خــاصـی برخوردار بوده و اثـــرات جــالــب توجهی را بهمراه داشته که در سال 1378 این اثرات کاملاً محسوس و نــتیجه بخش بوده است ( کسب مقام قهرمانی توسط تــیم ملی جوانان کشورمان در چندين نوبت و شرکت تـــیــم های ملی جوانان و بزرگسالان کشورمــان در مسابقات قهرمانی جهان ). امید است تداوم بــرگــزاری ایــنگونه مسابقات موجب درخشش بیشتر والــیــبـال کشورمان در آینده در جهان گردد.
  تشکیل کلاس های داوری و مربیگری بین المللی در طول 10 سال و سالهای قبل از آن ثــمــرات نیکوئی برای والیبال ايران در برداشته است.

  روسای فدراسیون والیبال از اواخر سال 1336 تاکنون
  آقایان :
  1. امیر عباس امین از سال 1336 الی 1342
  2. کاظم رهبری از اواخر سال 1342 الی 1346
  3. علی اکبر میر فخرائی حدود 8 ماه سال 1347
  4. کمال خانلی از نيمه دوم سال 1347 الی 1348
  5. فریدون فرخ نیا از 1349 تا 1351
  6. تیمسار سرلشگر مهدی خزاعی 1351 تا 1353
  7. فرهاد مسعودی از 1353 تا 1356
  8. سرکار سرهنگ منوچهر شاپوری از اواخر سال 1356 الی 1357
  9. محمود عدل سال 1358
  10. غلامرضا جباری از اواخر سال 1358 تا 1360
  11. جابر خلف زاده از 1360 تا اول سال 1361
  12. حسین علیرضائی تهرانی از نیمه اول سال 1361 تا 1363
  13. غلامرضا جباری از نیمه دوم سال 1363 تا 1365
  14. پرویز خاکی از حدود پایان سال 1365 تا 1368
  15. محمدرضا یزدانی خرم از اواخر سال 1368 تا مرداد سال 1385
  16. محمدرضا داورزني از نيمه دوم مرداد سال 1385تاکنون.


 8. #5
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۷-مرداد-۱۸
  محل سکونت
  یه پای دلم تو کربـلا ، یه پای دلم تو مشــهده ..
  جنسيت
  خواهر
  نوشته ها
  4,934
  امتیاز : 107,080
  سطح : 100
  Points: 107,080, Level: 100
  Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 0%
  افتخارات:
  SocialRecommendation First ClassVeteranCreated Album pictures50000 Experience Points
  تشکر کردن : 12,978
  تشکر شده 19,066 در 4,440 پست
  مخالفت
  0
  مخالفت شده 0 در 0 پست

  Lightbulb قوانین و مقررات

  تعداد كل بازیكنان هر تیم: 12 نفر.
  تعداد بازیكنان داخل زمین: 6 نفر.
  داورها و مسئولین:هر مسابقهٔ والیبال دو داور اصلی دارد یکی داور اول که در بالای تور می*باشد و دیگری داور دوم می*باشد که روبروی داور اول می ایستد و در مواقعی خاص اجازهٔ صوت زدن نیز دارد. چهار داور خط دور تا دور زمین والیبال می ایستند و با پرچم داور اول را در امر قضاوت یاری می دهند. دو داور هم پشت میز منشی هستند یکی داور منشی و دیگری هم کمک منشی که کار ثبت امتیازات ،تعوبض*ها و اخطارها را بر عهده دارند. سرداور هم به عنوان ناظر می بایست در تمام دیدارها حضور داشته باشد.

  شروع بازی: شروع بازی به وسیله سكه توسط داور قرعه كشی می شود تا یك تیم زمین و تیم دیگر توپ را انتخاب كند.
  زمان بازی: 5 گیم بصورت رالی، 4 ست با نتیجه 25 امتیاز و ست آخر با نتیجه 15 امتیاز می باشد. (البته در مسابقات مدارس 3 گیم می باشد.)

  تعداد استراحت: در امتیاز 8 و 16، اولین تیمی كه به این امتیاز رسید یك استراحت فنی به مدت یك دقیقه به هر دو تیم داده می شود. هر تیم به غیر از استراحت فنی دارای 2 استراحت 20 ثانیه ای می باشد.
  روش تعویض بازیكنان: داور ابتدای خط یك سوم رو به تور می ایستد و همانجا بازیكن ورودی، تابلوی شماره تعویض را به بازیكن خود می دهد. (در قسمت یك سوم زمین)
  تعداد تعویض: هر تیم 6 تعویض می تواند داشته باشد. مثلاً اگر بازیكن شماره 5 به جای بازیكن شماره 8 وارد زمین شد، در تعویض بعدی حتماً 8 باید به جای 5 وارد زمین شود (یك رفت و یك برگشت).
  شماره بازیكنان: از 1 الی 15 (البته در مسابقات جوانان شماره بالاتر اشكال ندارد).

  اخراج و جریمه آن: داور كارت قرمز نشان می دهد و بازیكن یك ست اخراج می شود. و تیمی كه اخراجی داشته، یك امتیاز از دست می دهد و بازیكن اخراج شده باید روی صندلی پشت نیمكت ذخیره ها بنشیند.
  ارتفاع تور تا زمین: برای بزرگسالان در بخش مردان 43/2 متر و در بخش زنان 24/2 متر می باشد.
  بازی مساوی: نتیجه تساوی برای مسابقه والیبال وجود ندارد و اگر امتیاز هر دو تیم در یك ست 24 یا 14 شود، بازی ادامه خواهد داشت تا اینكه یك تیم با اختلاف 2 امتیاز برنده شود.

  زمان بازی :
  - در والیبال زمان خاصی برای پایان بازی مشخص نیست و تعداد گیم برد پایان بازی را مشخص می کند .
  -در مسابقات رسمی 5 گیم (ست ) ، در مسابقات غیر رسمی و آموزشگاهی 3 گیم می باشد.

  امتیاز گیری درهر گیم از بازی :
  امتیاز گیری در والیبال به صورت رالی می باشد به این معنی که بعد از پایان هر رالی یکی از تیمهاکه توپ به نفعش پایان یافته ،امتیاز می گیرد .
  1 - توپ در زمین تیم سرویس گیرنده فرود می آیدو یا بازیکنان تیم گیرنده سرویس یک خطا انجام می دهند در نتیجه امتیازبه سرویس کننده داده می شود وسرویس بعدی با همان تیم است که قبلاًسرویس می زده .
  2 - توپ در زمین تیم سرویس کننده فرود می آید و یا بازیکنان تیم سرویس کننده یک خطا انجام می دهند در نتیجه امتیاز به سرویس گیرنده داده می شود و ضمناً توپ نیز به سرویس گیرنده داده شده و بازیکنان آن بعد از یک چرخش سرویس را انجام می هند .

  رالی :
  - رفت و برگشت توپ بطور صحیح از روی تور را « رالی » می گویند .
  - رالی با سرویس شروع می شود و تا زمان برخورد توپ با زمین و یا انجام یک خطا ، از طرف هر کدام از تیمها ادامه دارد .

  امتیاز بازی :
  - در مسابقات رسمی 4 گیم (ست ) با نتیجه 25 امتیاز و گیم (ست ) آخر با نتیجه 15 امتیاز می باشد.
  - در مسابقات غیر رسمی( آموزشگاهی ) 2 گیم (ست) 25 امتیاز و گیم (ست ) آخر با نتیجه 15 امتیاز می باشد.

  نتیجه بازی :
  -نتیجه تساوی برای مسابقه والیبال وجود ندارد .
  -در مسابقات رسمی تیمی برنده محسوب می شود که 3گیم (ست )از 5 گیم (ست ) را برنده شود( در مسابقات غیر رسمی( آموزشگاهی ) بازی 3 گیم (ست )است و برنده باید 2 گیم (ست ) را برنده شود )
  -اگر امتیاز هر دو تیم در یك گیم (ست ) 24 یا 14 شود، بازی ادامه خواهد داشت تا اینكه یك تیم با اختلاف 2 امتیاز برنده شود.

  گیم (ست ) نتیجه :
  - در گیم (ست ) 5 یا 3 برای انتخاب زمین یا سرویس، داور قرعه كشی می كند.
  - در امتیاز8 گیم (ست ) نتیجه بازی متوقف شده و جای تیم ها در زمین عوض می شود .
  - در گیم (ست ) نتیجه استراحت فنی هم وجود ندارد و فقط هر تیم می تواند درخواست یك وقت استراحت نماید.

  قوانین شروع بازی:
  - شروع بازی به وسیله سكه توسط داور قرعه كشی می شود تا یك تیم زمین و تیم دیگر توپ را انتخاب كند.
  - تیمی که صاحب توپ شده اولین سرویس را خواهد زد .
  -اگر تیمی در گیم (ست ) اول سرویس بزند، در گیم دوم تیم مقابل زننده نخستین سرویس خواهد بود.

  -نِت (تور): برخورد توپ در جریان بازی به لبه تور اشكال ندارد و خطا نیست.

  لیبرو:
  -لیبرو بازیكنی است كه رنگ پیراهنش با بقیه هم تیمی هایش متفاوت است.
  -فقط می تواند توپ را جمع كند و پاس بدهد اما حق سرویس و آبشار را ندارد .
  -تعویضش در ورقه نوشته نمی شود .
  -وقتی در منطقه 5 قرار داشت، موقع چرخش بیرون می رود و با بازیكنان مناطق 1-6-5 می تواند تعویض شود.
  - تعویض لیبرو همیشه بعد از یك رالی انجام می شود.

  اَرنج تیم :
  مربی هرتیم قبل از شروع هر گیم بازیکنان خود را براساس تواناییهایشان برای یک گیم در مناطق شش گانه زمین می چیند وشماره پیراهن بازیکنان را در برگه ارنج نوشته و به منشی بازی تحویل می دهد .
  در زمان زدن سرویس توسط هرکدام از تیمها نباید خطای ارنج انجام شود یعنی اینکه بازیکن باید در جای خود قرار داشته باشد و بعد از زدن سرویس هربازیکن می تواند به هر منطقه حرکت کرده و به توپ ضربه قانونی بزند.

  مناطق زمین والیبال
  - منطقه 2: قسمت زیر تور طرف راست زمین.
  - منطقه 1: پشت منطقه 2 قسمت عقب زمین.
  - منطقه 3: قسمت زیر تور وسط زمین.
  - منطقه 6: پشت منطقه 3 زمین.
  - منطقه 4: قسمت زیر تور طرف چپ.
  - منطقه 5: پشت منطقه 4 در قسمت عقب زمین.

  ویرایش توسط جانم رضا : شنبه ۲۵ دی ۸۹ در ساعت ۰۳:۳۰

 9. کاربر روبرو از پست مفید جانم رضا تشکر کرده است .


 10. #6
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۷-مرداد-۱۸
  محل سکونت
  یه پای دلم تو کربـلا ، یه پای دلم تو مشــهده ..
  جنسيت
  خواهر
  نوشته ها
  4,934
  امتیاز : 107,080
  سطح : 100
  Points: 107,080, Level: 100
  Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 0%
  افتخارات:
  SocialRecommendation First ClassVeteranCreated Album pictures50000 Experience Points
  تشکر کردن : 12,978
  تشکر شده 19,066 در 4,440 پست
  مخالفت
  0
  مخالفت شده 0 در 0 پست

  پیش فرض زمین بازی  • طول زمین ۱۸ و عرض آن ۹ متر می*باشد و فارغ از هر گونه برجستگی یا فرورفتگی است.
  • زمین توسط خطوطی به عرض ۵ سانتیمتر علامت گذاری می*شود. این اندازه*گیری از گوشه زمین است.
  • خطی به عرض ۵ سانتیمتر میان خطوط کناری در زیر تور کشیده شده*است و زمین را به دو قسمت مساوی تقسیم می*کند و به اسم خط مرکزی شناخته می*شود.
  • خطوطی به طول ۹ و عرض ۵ سانتیمتر در ۳ متری خط مرکزی بطور موازی کشیده شده*است و به عنوان خط پایان شناخته می*شود. منطقه حمله به خط مرکزی محدود است.
  • در هر قسمت زمین، منطقه سرویس توسط دو خطوط به طول ۱۵ و عرض ۵ سانتیمتر مشخص شده و در بیست سانتیمتری خط پایان و عمود بر آن قرار گرفته*است. یکی از این خطوط در امتداد خط کناری و دیگری در ۳ متری سمت چپ خط کناری راست قرار گرفته*است.
  • حداقل درجه حرارت زمین سرپوشیده ۱۰ درجه*است.

  مناطق زمین بازی :
  منطقه آزادیا Free zone : مستطیلی است به عرض 15 تا19متروطول 24 تا34متر
  زمین بازی یا Playing court : مستطیلی به عرض 9وطول 18مترکه توسط خطی(موازی خط عرضی) به دومربع 9متردر9 متر تقسیم می شود.

  منطقه حمله (منطقه جلو یا یک سوم )یاFront zone: مستطیلی به ابعاد 9 در3 متر باخطی موازی
  خط مرکزی ودرفاصله 3 متر ازخط مرکزی مشخص می شود. ( مناطق 2 راست جلو- 3 وسط جلو- 4 چپ جلو )
  منطقه عقب یا Back zone : مستطیلی به ابعاد 6 در9 متر ا زخط یک سوم تاخط عرضی انتهای زمین است. ( مناطق 1 راست عقب- 6 وسط عقب- 5 چپ عقب )

  خط چین هایی که درامتداد خط یک سوم رسم می شوند از5خط کوتاه که هرکدام 15سانتیمتر طول دارند وباهم 20سانتیمتر فاصله دارند رسم می شوند تامحدوده خط حمله رادرخارج اززمین مشخص نمایند (طول مجموع این خط چینها 175 سانتیمتر می شود)
  منطقه تعویض بازیکنان: حدفاصل خط مرکزی زمین تاخط چین های امتدادیافته یک سوم می باشد (درسمت داور پایین ونیمکت تیم )
  منطقه گرم کردن یا Warm –up zon :دومربع به ابعاد 3 در3 متر است که خارج ازمنطقه آزاد مشخص می شود تابازیکنی که قصد تعویض دارد قبل ازورودبه زمین دراین منطقه خود راآماده نماید.

  منطقه سرویس : سرویس قسمت پشت خط عرضی زده شود.
  محل نیمکت بازیکنان تیم یا Team bench 11- :محل میز منشی مسابقه که دقیقا روبروی سرداور وپشت داور پایین خارج ازمنطقه آزاد قراردارد .
  سطح زمین اصلی بازی معمولا ازجنس مصنوعات پلاستیکی بارنگ روشن (سبز- آبی روشن) می باشد که ازمحدوده فضای آزاد جدامی شود .

  ویرایش توسط جانم رضا : شنبه ۲۵ دی ۸۹ در ساعت ۰۳:۲۳

 11. کاربر روبرو از پست مفید جانم رضا تشکر کرده است .


 12. #7
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۷-مرداد-۱۸
  محل سکونت
  یه پای دلم تو کربـلا ، یه پای دلم تو مشــهده ..
  جنسيت
  خواهر
  نوشته ها
  4,934
  امتیاز : 107,080
  سطح : 100
  Points: 107,080, Level: 100
  Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 0%
  افتخارات:
  SocialRecommendation First ClassVeteranCreated Album pictures50000 Experience Points
  تشکر کردن : 12,978
  تشکر شده 19,066 در 4,440 پست
  مخالفت
  0
  مخالفت شده 0 در 0 پست

  پیش فرض تور و توپ  • طول تور ۵/۹ و عرض آن ۱ متر است. و از سوراخ*های مربع شکلی به ضلع ۱۰ سانتیمتر تشکیل شده*است. پارچه*ای از جنس کتانی به ضخامت ۵ سانتیمتر به لبه بالایی تور دوخته شده*است.
  • ارتفاع تور از مرکز زمین ۴۳/۲ متر است. تعیین ارتفاع تور برای خردسالان و نوجوانان به عهده مجمع ملی گذاشته می*شود. هر دو انتهای تور از زمین به یک فاصله هستند و نباید حتی ۲ سانتیمتر بالاتر از اندازه مقرر باشند.
  • پارچه*ای از جنس کتانی که عرض آن ۵ سانتیمتر بوده و سفید رنگ می*باشد، در کناره*های تور و عمود بر لبه*های آن کشیده می*شود  • توپ به شکل کروی و از جنس چرم است و شامل توپی لاستیکی یا ماده*ای از این قبیل می*شود. قسمت رویی آن سه رنگ است زرد و آبی و سفید باشد. *محیط: ۶۵ الی ۶۷ سانتیمتر
  • وزن: ۲۵۰ الی ۲۸۰ گرم 13. #8
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۷-مرداد-۱۸
  محل سکونت
  یه پای دلم تو کربـلا ، یه پای دلم تو مشــهده ..
  جنسيت
  خواهر
  نوشته ها
  4,934
  امتیاز : 107,080
  سطح : 100
  Points: 107,080, Level: 100
  Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 0%
  افتخارات:
  SocialRecommendation First ClassVeteranCreated Album pictures50000 Experience Points
  تشکر کردن : 12,978
  تشکر شده 19,066 در 4,440 پست
  مخالفت
  0
  مخالفت شده 0 در 0 پست

  پیش فرض مناطق شش گانه

  همانطورکه میدانید درزمین والیبال شش بازیکن قرارمی گیرند که به ترتیب از شماره 1تا 6 نسبت به محل ایستادن آنها شماره گذاری می شوند(مناطق شش گانه زمین)
  توجه داشته باشید : شماره گذاری مناطق هیچ ربطی به شماره پیراهن بازیکنان ندارد .
  مربی باید قبل از شروع هرست ارنج را نوشته و به میز منشی تحویل دهد و قوانین ارنج باید در طول بازی توسط بازیکنان رعایت شود .
  مناطق شش گانه زمین دوبه دوباهم قطر محسوب میشوند یعنی:
  منطقه 1 بامنطقه 4
  منطقه 2 بامنطقه 5
  منطقه 3 بامنطقه 6

  درتمام طول بازی (درهرگیم ) قطرها باهم هماهنگ جابجا میشوند .برای هرگیم میتوان ارنج جداگانه طراحی کرد.


 14. 2 کاربر از پست مفید جانم رضا تشکر کرده اند .


 15. #9
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۷-مرداد-۱۸
  محل سکونت
  یه پای دلم تو کربـلا ، یه پای دلم تو مشــهده ..
  جنسيت
  خواهر
  نوشته ها
  4,934
  امتیاز : 107,080
  سطح : 100
  Points: 107,080, Level: 100
  Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 0%
  افتخارات:
  SocialRecommendation First ClassVeteranCreated Album pictures50000 Experience Points
  تشکر کردن : 12,978
  تشکر شده 19,066 در 4,440 پست
  مخالفت
  0
  مخالفت شده 0 در 0 پست

  پیش فرض قوانین سرویس


  سرویس عملی است که به منظور وارد کردن توپ در بازی به کار می*رود.
  در هنگام سرویس زدن باید به نکات زیر توجه کرد : ۱- هنگام ضربه زدن به توپ (سرویس)حتما باید توپ را به اندازه کافی و به دور از هر دودست پرتاب کرد و با یک دست به توپ ضربه زده شود. ۲- هنگام سرویس زدن نباید پاها را روی خط و یا درون زمین خودی قرار داد و باید از خط فاصله داشته باشد. ۳- توپ حتماً باید از تور عبور کرده و درون زمین حریف پرتاب شود (قبلا اگر هنگام سرویس زدن توپ به تور برخورد می*کرد خطا محسوب می*شد ولی در حال حاضر خطایی محسوب نمی*شود).


  قوانین سرویس :
  - سرویس زننده بعداز سوت داور بالا فقط 5 ثانیه برای زدن سرویس فرصت دارد .
  - سرویس از پشت خط عرضی و با سوت داور زده می شود .
  - سرویس توسط بازیکن سمت راست و عقب زمین ( منطقه 1 ) اجرا می شود .
  - سرویس زننده تنها کسی است که در زمان زدن سرویس از زمین بازی خارج است .
  -باید توپ از دست بازیکن سرویس زننده به بالا پرتاب شود و او با یک دست و یک ضرب به توپ ضربه زده تا توپ از روی تور عبور کند . ( این عمل را سرویس می گویند . )

  -در لحظه سرویس توسط یکی از دو تیم ، بازیکنان هر دو تیم باید در محل صحیح خود قرار داشته باشند .
  - بعد از اجرای ضربه سرویس بازیکنان می توانند در داخل زمین در هر نقطه بازی کنند ویا در خارج اززمین به توپ ضربه بزنند .
  -سرویس زننده تا زمانی که تیمش توپ را در رفت و برگشت ها به زمین حریف می نشاند به زدن سرویس ادامه می دهد.
  -توپ سرویس نبایددر هنگام عبور ازروی تور ، آنتن و تور را لمس کند .توپ باید از فضای قانونی بالای تور عبور کند .
  - توپ سرویس، دفاع روی تور ندارد.

  تکرار سرویس:
  -در تکرار سرویس امتیازی به هیچ کدام از تیمها داده نمی شود و چرخش نیز صورت نمی گیرد .
  - اگر سرویس زننده بعد از پرتاب توپ نتواند به آن ضربه زند می تواند بدون تماس با توپ آنرا رها کرده تا به زمین بخورد در این صورت می تواند سرویس را تکرار کند .
  - اگر در بالای تور دوبازیکن از دوتیم، همزمان به توپ ضربه بزنند و یا توپ را نگهدارند،سرویس تكرار می شود .
  - اگر دوبازیکن از دوتیم ، همزمان مرتکب خطا شوند، سرویس تكرار می شود .
  - اگر توپ روی نوار قل خورد و به آنتن برخورد نمود، سرویس دوباره تكرار می شود .

  وضعیتهای صحیح :
  وضعیتهای زیر خطا محسوب نمی شود .
  - اگر توپ روی نوارتور قل خورد و در داخل زمین هر تیمی افتاد، امتیاز به نفع تیم مقابل می باشد.
  -اگر توپ بعد از برخورد به بازیکن به تور برخورد کند و تیم هنوز ضربه سوم را نزده باشد بازیکنان هم تیمی بازیکن قبلی می تواند توپ را ضربه زده واز تور عبور دهدو خطا نیست .
  - عبور دست بازیکن اسپک زن در تعقیب حرکت از تور عبور کند خطا نیست .
  - برخورد با تور ویا لمس آن بعد از خروج توپ از بازی خطا نیست .

  -بازیکن منطقه عقب در پشت حطحمله ( منطقه یک سوم جلو ) می تواند پرش کره و اسپک بزندو خطا نیست .
  -توپی که روی خطهای زمین فرود آید داخل محسوب می شود .
  - توپ ارسالی از سمت حریف در صورتیکه اوت باشد وقبل از برخورد با زمین توسط بازیکن مقابل گرفته شود در جریان بازی است و بازی ادامه دارد .
  - عبور قسمت کمی از پاهای بازیکنان از خط زیر تورو تماس با زمین حریف خطا نیست .
  -بازیکن می تواند خط فرضی عمودی بالا و پایین تور را که در واقع امتداد فرضی تور است را در صورتی که برای حریف مزاحمتی ایجاد نکند قطع کند .
  - همزمان ضربه زده به توپ توسط دو بازیکن هم تیمی دو ضرب محسوب شده و خطا است.


 16. 2 کاربر از پست مفید جانم رضا تشکر کرده اند .


 17. #10
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۶-فروردین-۲۷
  محل سکونت
  شیراز
  جنسيت
  خواهر
  نوشته ها
  5,012
  امتیاز : 37,268
  سطح : 100
  Points: 37,268, Level: 100
  Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 99.8%
  افتخارات:
  SocialRecommendation Second ClassVeteranCreated Album pictures50000 Experience Points
  تشکر کردن : 26,479
  تشکر شده 28,973 در 4,723 پست
  نوشته های وبلاگ
  3
  مخالفت
  3
  مخالفت شده 2 در 2 پست

  پیش فرض

  چقدر دلم هوای یه بازی جانانه !! یا یه تمرین جانانه !! کرد
  .
  .
  .  در هوس دیدن شش گوشه ، دلم تاب ندارد ! نگهم خواب ندارد ........
  قلمم گوشه ی دفتر ، غزل ناب ندارد

  همه گویند : به انگشت اشاره
  مگر این عاشق دیوانه ی دلسوخته ارباب ندارد ؟

  تو كجایی ؟ شده ام باز هوایی ...
  چه شود جمعه این هفته بیایی ؟ ..........


  اللهم عجل لولیک الفرج والعافیـه والنصر واجعلنا من خیر اعوانه و انصاره

 18. کاربر روبرو از پست مفید setarevatan تشکر کرده است .


 19. #11
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۷-مرداد-۱۸
  محل سکونت
  یه پای دلم تو کربـلا ، یه پای دلم تو مشــهده ..
  جنسيت
  خواهر
  نوشته ها
  4,934
  امتیاز : 107,080
  سطح : 100
  Points: 107,080, Level: 100
  Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 0%
  افتخارات:
  SocialRecommendation First ClassVeteranCreated Album pictures50000 Experience Points
  تشکر کردن : 12,978
  تشکر شده 19,066 در 4,440 پست
  مخالفت
  0
  مخالفت شده 0 در 0 پست

  پیش فرض

  ^
  آی گفتی،من دلم یه دست بسکت میخواد
  دو روز پیش بعد از اینکه بچه ها رفتن توپ رو برداشتم دوتا سه امتیازی زدم..کلی حال داد

 20. کاربر روبرو از پست مفید جانم رضا تشکر کرده است .


 21. #12
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۹-دی-۲۶
  محل سکونت
  شهرراز
  جنسيت
  خواهر
  سن
  -1987
  نوشته ها
  2,984
  امتیاز : 26,241
  سطح : 96
  Points: 26,241, Level: 96
  Level completed: 90%, Points required for next Level: 109
  Overall activity: 9.0%
  افتخارات:
  SocialVeteranYour first Group50000 Experience PointsTagger Second Class
  تشکر کردن : 17,488
  تشکر شده 7,445 در 2,299 پست
  مخالفت
  13
  مخالفت شده 7 در 6 پست

  پیش فرض

  منم عاشق والیبالم
 22. 2 کاربر از پست مفید مسافرکوچولووووو تشکر کرده اند .


 23. #13
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۹۰-مرداد-۳۰
  محل سکونت
  شهر معراج شهداء - اهواز
  جنسيت
  برادر
  سن
  -1984
  نوشته ها
  4,962
  امتیاز : 23,265
  سطح : 93
  Points: 23,265, Level: 93
  Level completed: 92%, Points required for next Level: 85
  Overall activity: 72.0%
  افتخارات:
  SocialCreated Album pictures50000 Experience PointsVeteran
  تشکر کردن : 21,021
  تشکر شده 19,456 در 4,960 پست
  حالت من : Sepasgozar
  مخالفت
  93
  مخالفت شده 11 در 6 پست

  پیش فرض

  به نام خالق عشق و زیبایی..
  با سلام و عرض ادب و احترام..
  منم والیبال رو خیلی دوست دارم..
  3 تا مدال توی سطح آموزشگاهی دارم ( 2 تا نقره ، 1 برنز ). 2 تا مدال نقره هم تو فوتبال و یه دونه هم طلا توی پینگ پینگ ( دوبل ) دارم..
  تو والیبال سرویسای خیلی خوبی می زنم و سرویسام معروفه
  به نظر من والیبال بهتر و سالم تر از فوتباله..
  عاشق تیم ملی والیبال ایتالیای دهه ی 1990 هستم که 7 بار قهرمان لیگ جهانی طی ده دوره و 3 بار پشت سرهم نیز قهرمان جام جهانی شد. چه بازیکنایی داشت( سارتورتیِ چپ دست ، پاپی و ... ). یه تیم رویایی بود. دیگه مثلش نمیاد..
  ویرایش توسط abdullah samie : چهارشنبه ۲۳ شهریور ۹۰ در ساعت ۰۰:۱۴

 24. کاربر روبرو از پست مفید abdullah samie تشکر کرده است .


 25. #14
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۷-مرداد-۱۸
  محل سکونت
  یه پای دلم تو کربـلا ، یه پای دلم تو مشــهده ..
  جنسيت
  خواهر
  نوشته ها
  4,934
  امتیاز : 107,080
  سطح : 100
  Points: 107,080, Level: 100
  Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 0%
  افتخارات:
  SocialRecommendation First ClassVeteranCreated Album pictures50000 Experience Points
  تشکر کردن : 12,978
  تشکر شده 19,066 در 4,440 پست
  مخالفت
  0
  مخالفت شده 0 در 0 پست

  Arrow برنامه پخش زنده مسابقات جام جهانی والیبال

  مسابقات جام جهانی والیبال از شبکه سه سیما به طور مستقیم پخش می*شود.

  به گزارش خبرگزاری فوتبال ایران پارس فوتبال دات کام، برنامه «توپ و تور» شبکه سه به تهیه*کنندگی علی حبیبی قانع مسابقات والیبال جام جهانی 2011 را پخش زنده می*کند. برنامه بازی های تیم ملی والیبال ایران در جام جهانی بدین ترتیب است:


  * ایران و صربستان سه*شنبه (1 آذر) *ساعت 5:30
  * ایران و لهستان پنج شنبه (3 آذر) ساعت 9:30

  * ایران و آرژانتین جمعه (4 آذر) ساعت 5:30
  * ایران و آمریکا دوشنبه (7 آذر) ساعت 5:30

  * ایران و مصر سه شنبه (8 آذر) ساعت 5:30
  * ایران و چین جمعه (11 آذر) ساعت 9:30

  * ایران و برزیل شنبه (12 اذر) ساعت 5:30
  * ایران و روسیه یکشنبه (13 آذر) ساعت 5:30 26. 2 کاربر از پست مفید جانم رضا تشکر کرده اند .


 27. #15
  عضو قدیمی
  تاریخ عضویت
  ۱۳۴۸-دی-۱۱
  محل سکونت
  زیر آسمون خدا
  جنسيت
  برادر
  نوشته ها
  1,808
  امتیاز : 36,482
  سطح : 100
  Points: 36,482, Level: 100
  Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 0%
  افتخارات:
  SocialYour first GroupVeteranCreated Album pictures25000 Experience Points
  تشکر کردن : 8,578
  تشکر شده 8,663 در 1,704 پست
  مخالفت
  0
  مخالفت شده 0 در 0 پست

  پیش فرض

  ایران شگفتی ساز جام جهانی شد
  قهرمان اروپا مقابل ایران به زانو درآمد
  تيم ملي واليبال ايران صبح امروز در سومين ديدار خود در رقابت هاي جام جهاني 2011 ژاپن به مصاف تيم ملي صربستان رفت.
  در اين ديدار كه از ساعت 5:30 به وقت تهران آغار شد، ملي پوشان كشورمان موفق شدند با نتيجه 3 بر 2 و با امتيازات 25 بر 17 ، 18 بر 25 ، 21 بر 25 ، 25 بر 21 و 15 بر 12 صربستان، قهرمان قاره اروپا را شكست دهند و خود را به عنوان شگفتي ساز جام جهاني 2011 ژاپن معرفي كنند.
  مردان واليبال ايران اين ديدار را با تركيب امير حسيني، محمد موسوي، فرهاد ظريف ، عليرضا نادي، آرش كشاورزي ، مهدي بازار گرد و آرش كمالوند آغاز كردند و موفق شدند با كسب 2 امتياز با ارزش از اين مسابقه مجموع امتيازات خود را به عدد 5 رسانند.
  لازم به ذكر است كاروان واليبال ايران تا ساعاتي ديگر راهي اوزاكا محل برگزاري دور دوم مسابقات ايران مي شود.


 28. 3 کاربر از پست مفید نردبانی تا خدا تشکر کرده اند .


 29. #16
  داره خودمونی میشه
  تاریخ عضویت
  ۱۳۹۰-فروردین-۲۱
  محل سکونت
  همین طرفا
  نوشته ها
  796
  امتیاز : 8,650
  سطح : 62
  Points: 8,650, Level: 62
  Level completed: 67%, Points required for next Level: 100
  Overall activity: 1.0%
  افتخارات:
  SocialCreated Album pictures5000 Experience PointsVeteran
  تشکر کردن : 164
  تشکر شده 2,465 در 689 پست
  مخالفت
  0
  مخالفت شده 0 در 0 پست

  پیش فرض

  منم تبریک میگم این پیروزی رو به نوبه خودم!

  بهترین ورزش همین والیبال و شناست !

  یاد باد آن روزگاران یاد باد که والیبال کار میکردیم

  مچ دست مبارک هم در این راه قلع وقمع شد (شکست)
  ویرایش توسط زهرا : سه شنبه ۰۱ آذر ۹۰ در ساعت ۱۹:۴۳

 30. 2 کاربر از پست مفید زهرا تشکر کرده اند .


 31. #17
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۹-تیر-۲۱
  محل سکونت
  خوزستان!
  جنسيت
  خواهر
  نوشته ها
  2,301
  امتیاز : 16,017
  سطح : 81
  Points: 16,017, Level: 81
  Level completed: 34%, Points required for next Level: 333
  Overall activity: 0%
  افتخارات:
  SocialVeteran50000 Experience Points
  تشکر کردن : 12,213
  تشکر شده 9,642 در 2,086 پست
  مخالفت
  0
  مخالفت شده 0 در 0 پست

  پیش فرض

  نوشته اصلی توسط جانم رضا نمایش پست اصلی
  مسابقات جام جهانی والیبال از شبکه سه سیما به طور مستقیم پخش می*شود.

  به گزارش خبرگزاری فوتبال ایران پارس فوتبال دات کام، برنامه «توپ و تور» شبکه سه به تهیه*کنندگی علی حبیبی قانع مسابقات والیبال جام جهانی 2011 را پخش زنده می*کند. برنامه بازی های تیم ملی والیبال ایران در جام جهانی بدین ترتیب است:


  * ایران و صربستان سه*شنبه (1 آذر) *ساعت 5:30
  * ایران و لهستان پنج شنبه (3 آذر) ساعت 9:30

  * ایران و آرژانتین جمعه (4 آذر) ساعت 5:30
  * ایران و آمریکا دوشنبه (7 آذر) ساعت 5:30

  * ایران و مصر سه شنبه (8 آذر) ساعت 5:30
  * ایران و چین جمعه (11 آذر) ساعت 9:30

  * ایران و برزیل شنبه (12 اذر) ساعت 5:30
  * ایران و روسیه یکشنبه (13 آذر) ساعت 5:30  یه اشتباه یا اشتباهایی تو این برنامه هس.

  ایران امریکا یکشنبه شیش اذره

  ایران مصر هفتم
  ایران چین هشتم اذره..

  بقیه رو نمیدونم!!

 32. #18
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۶-فروردین-۲۷
  محل سکونت
  شیراز
  جنسيت
  خواهر
  نوشته ها
  5,012
  امتیاز : 37,268
  سطح : 100
  Points: 37,268, Level: 100
  Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 99.8%
  افتخارات:
  SocialRecommendation Second ClassVeteranCreated Album pictures50000 Experience Points
  تشکر کردن : 26,479
  تشکر شده 28,973 در 4,723 پست
  نوشته های وبلاگ
  3
  مخالفت
  3
  مخالفت شده 2 در 2 پست

  پیش فرض خداقوت !

  بزن کف قشنگه رو به افتخاره ملی پوشای والیبال کشور که امروز از ساعت نه تا یازده و نیم جانانه توپ زدند و تیم چین رو شکست دادن !

  حالا پس فردا تو اعتکاف چطوری بازیشونو بگیریم
  .
  .
  .  در هوس دیدن شش گوشه ، دلم تاب ندارد ! نگهم خواب ندارد ........
  قلمم گوشه ی دفتر ، غزل ناب ندارد

  همه گویند : به انگشت اشاره
  مگر این عاشق دیوانه ی دلسوخته ارباب ندارد ؟

  تو كجایی ؟ شده ام باز هوایی ...
  چه شود جمعه این هفته بیایی ؟ ..........


  اللهم عجل لولیک الفرج والعافیـه والنصر واجعلنا من خیر اعوانه و انصاره

 33. 2 کاربر از پست مفید setarevatan تشکر کرده اند .


 34. #19
  عضو جامعه
  تاریخ عضویت
  ۱۳۹۰-مرداد-۲۱
  محل سکونت
  شیراز
  جنسيت
  خواهر
  نوشته ها
  473
  امتیاز : 11,546
  سطح : 70
  Points: 11,546, Level: 70
  Level completed: 74%, Points required for next Level: 104
  Overall activity: 8.0%
  افتخارات:
  Social10000 Experience PointsVeteran
  تشکر کردن : 2,356
  تشکر شده 1,766 در 384 پست
  مخالفت
  1
  مخالفت شده 3 در 3 پست

  پیش فرض

  سلام .منم تبریک میگم .
  بازی رو می گیریم . نگران نباش !
  بازیه ! ! !

 35. کاربر روبرو از پست مفید maryam.sh.eie تشکر کرده است .


 36. #20
  عضو جديد
  تاریخ عضویت
  ۱۳۹۱-فروردین-۱۵
  محل سکونت
  شیراز
  نوشته ها
  87
  امتیاز : 4,626
  سطح : 43
  Points: 4,626, Level: 43
  Level completed: 38%, Points required for next Level: 124
  Overall activity: 0%
  افتخارات:
  Social1 year registered1000 Experience Points
  تشکر کردن : 970
  تشکر شده 247 در 78 پست
  مخالفت
  0
  مخالفت شده 0 در 0 پست

  پیش فرض

  تبریک واسه پیروزی مقابل ژاپن

  و یه دست مریضاد و یه خسته نباشید توپ به همه بچه های تیم ملی و بچه باغیرتایی که رفتن سالن و با تشویقاشون کولاک کردن

  بزن کف قشنگه رو به سلامتی همشون

 37. 3 کاربر از پست مفید زیتون تشکر کرده اند .


 38. #21
  داره خودمونی میشه
  تاریخ عضویت
  ۱۳۹۰-اسفند-۲۵
  محل سکونت
  کهکشان راه شیری ،منظومه شمسی ،زمین
  نوشته ها
  943
  امتیاز : 13,923
  سطح : 76
  Points: 13,923, Level: 76
  Level completed: 69%, Points required for next Level: 127
  Overall activity: 2.0%
  افتخارات:
  Social1 year registered10000 Experience Points
  تشکر کردن : 3,169
  تشکر شده 2,544 در 640 پست
  حالت من : Sepasgozar
  مخالفت
  0
  مخالفت شده 3 در 1 پست

  پیش فرض

  خیلی زیبا بازی کردن
  دستشون درد نکنه


  گفت میروم انتقام سیلی مادرم زهرا را بگیرم...


  بسم الله الرحمن الرحیم

  آن روزها دروازه ای برای شهادت داشتیم و حال معبری تنگ،
  هنوز برای شهید شدن فرصت هست...
  دل را باید صاف کرد...

  امام خامنه ای(روحی فداه)

 39. 3 کاربر از پست مفید زن مسلمان تشکر کرده اند .


 40. #22
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۹۱-خرداد-۰۸
  محل سکونت
  شیراز
  جنسيت
  خواهر
  نوشته ها
  2,762
  امتیاز : 12,347
  سطح : 72
  Points: 12,347, Level: 72
  Level completed: 75%, Points required for next Level: 103
  Overall activity: 99.6%
  افتخارات:
  Social50000 Experience PointsVeteran
  تشکر کردن : 16,649
  تشکر شده 12,575 در 2,461 پست
  حالت من : Sepasgozar
  مخالفت
  12
  مخالفت شده 15 در 10 پست

  پیش فرض

  خیلیییییییییی بازی قشنگی بود.ایشالله پس فردا بازم ژاپن ببریم و بریم لیگ جهانی
  عمریست رهین منت زهراییم

  مشهور شده به عزت زهراییم

  مردیم اگر به قبر ما بنویسید

  ما پیرغلام حضرت زهراییم

 41. 2 کاربر از پست مفید مرصاد العباد تشکر کرده اند .


 42. #23
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۹۰-بهمن-۰۷
  جنسيت
  خواهر
  نوشته ها
  2,096
  امتیاز : 8,667
  سطح : 62
  Points: 8,667, Level: 62
  Level completed: 73%, Points required for next Level: 83
  Overall activity: 0%
  افتخارات:
  Social50000 Experience PointsVeteran
  تشکر کردن : 15,906
  تشکر شده 8,642 در 1,855 پست
  مخالفت
  21
  مخالفت شده 3 در 3 پست

  پیش فرض

  ليگ جهاني:dance2:

 43. 3 کاربر از پست مفید yasin8 تشکر کرده اند .


 44. #24
  دیگه صاحب خونه هستن
  تاریخ عضویت
  ۱۳۹۱-خرداد-۰۸
  محل سکونت
  شیراز
  جنسيت
  خواهر
  نوشته ها
  2,762
  امتیاز : 12,347
  سطح : 72
  Points: 12,347, Level: 72
  Level completed: 75%, Points required for next Level: 103
  Overall activity: 99.6%
  افتخارات:
  Social50000 Experience PointsVeteran
  تشکر کردن : 16,649
  تشکر شده 12,575 در 2,461 پست
  حالت من : Sepasgozar
  مخالفت
  12
  مخالفت شده 15 در 10 پست

  پیش فرض

  بلاخره برای اولین بار رفتیم لیگ جهانی
  عمریست رهین منت زهراییم

  مشهور شده به عزت زهراییم

  مردیم اگر به قبر ما بنویسید

  ما پیرغلام حضرت زهراییم

 45. 2 کاربر از پست مفید مرصاد العباد تشکر کرده اند .


 46. #25
  عضو جامعه
  تاریخ عضویت
  ۱۳۹۲-شهریور-۰۵
  جنسيت
  برادر
  نوشته ها
  209
  امتیاز : 2,743
  سطح : 31
  Points: 2,743, Level: 31
  Level completed: 96%, Points required for next Level: 7
  Overall activity: 0%
  افتخارات:
  Social1000 Experience Points1 year registered
  تشکر کردن : 169
  تشکر شده 380 در 170 پست
  مخالفت
  1
  مخالفت شده 2 در 2 پست

 47. #26
  عضو جامعه
  تاریخ عضویت
  ۱۳۹۲-شهریور-۰۵
  جنسيت
  برادر
  نوشته ها
  209
  امتیاز : 2,743
  سطح : 31
  Points: 2,743, Level: 31
  Level completed: 96%, Points required for next Level: 7
  Overall activity: 0%
  افتخارات:
  Social1000 Experience Points1 year registered
  تشکر کردن : 169
  تشکر شده 380 در 170 پست
  مخالفت
  1
  مخالفت شده 2 در 2 پست

 48. #27
  عضو جامعه
  تاریخ عضویت
  ۱۳۹۲-شهریور-۰۵
  جنسيت
  برادر
  نوشته ها
  209
  امتیاز : 2,743
  سطح : 31
  Points: 2,743, Level: 31
  Level completed: 96%, Points required for next Level: 7
  Overall activity: 0%
  افتخارات:
  Social1000 Experience Points1 year registered
  تشکر کردن : 169
  تشکر شده 380 در 170 پست
  مخالفت
  1
  مخالفت شده 2 در 2 پست

 49. کاربر روبرو از پست مفید ahaad4 تشکر کرده است .


 50. #28
  عضو جامعه
  تاریخ عضویت
  ۱۳۹۲-شهریور-۰۵
  جنسيت
  برادر
  نوشته ها
  209
  امتیاز : 2,743
  سطح : 31
  Points: 2,743, Level: 31
  Level completed: 96%, Points required for next Level: 7
  Overall activity: 0%
  افتخارات:
  Social1000 Experience Points1 year registered
  تشکر کردن : 169
  تشکر شده 380 در 170 پست
  مخالفت
  1
  مخالفت شده 2 در 2 پست

 51. کاربر روبرو از پست مفید ahaad4 تشکر کرده است .


 52. #29
  عضو جامعه
  تاریخ عضویت
  ۱۳۹۲-شهریور-۰۵
  جنسيت
  برادر
  نوشته ها
  209
  امتیاز : 2,743
  سطح : 31
  Points: 2,743, Level: 31
  Level completed: 96%, Points required for next Level: 7
  Overall activity: 0%
  افتخارات:
  Social1000 Experience Points1 year registered
  تشکر کردن : 169
  تشکر شده 380 در 170 پست
  مخالفت
  1
  مخالفت شده 2 در 2 پست

 53. کاربر روبرو از پست مفید ahaad4 تشکر کرده است .


 54. #30
  عضو جامعه
  تاریخ عضویت
  ۱۳۹۲-شهریور-۰۵
  جنسيت
  برادر
  نوشته ها
  209
  امتیاز : 2,743
  سطح : 31
  Points: 2,743, Level: 31
  Level completed: 96%, Points required for next Level: 7
  Overall activity: 0%
  افتخارات:
  Social1000 Experience Points1 year registered
  تشکر کردن : 169
  تشکر شده 380 در 170 پست
  مخالفت
  1
  مخالفت شده 2 در 2 پست

 55. کاربر روبرو از پست مفید ahaad4 تشکر کرده است .


صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
درباره ما

جامعه مجازی رهپویان به عنوان شبکه اجتماعی اعضاء کانون فرهنگی رهپویان وصال از سال 1381 و به عنوان یکی از قدیمی ترین تالارهای گفتمان فضای وب فارسی مشغول به فعالیت می باشد. تمامی تلاش دست اندرکاران مجموعه، فراهم آوردن محیطی سالم، مفید و آموزنده برای کاربران گرامی می باشد بدیهی است مطالب درج شده نظرات کانون رهپویان وصال نبوده و نظرات رسمی در سایت رهپویان وصال درج می گردد.

ارسال پیام به مدیر سایت
session بارگذاری مجدد کد امنیتی مندرج در تصویر را وارد کنید:
شادی روح 14 شهید کانون فرهنگی رهپویان وصال صلوات

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.1