تمایل به خواب زیاد نشانه چیست؟به گزارش نیمروز به نقل از باشگاه خبرنگاران، همیشه دلیل خواب*آلوده بودن و خستگی، كمبود خواب یا كار زیاد نیست. دلایل بسیاری وجود دارد كه می*تواند سبب شود شما همیشه احساس خستگی كنید.

مطالعات نشان می*دهند افرادی كه بیش از حد می*خوابند یعنی بیش از 9 ساعت خواب شبانه دارند نسبت به سایر افراد، بیشتر در معرض خطر ابتلا به بیماری*هایی نظیر دیابت و عارضه چاقی قرار دارند.

خواب نیازی طبیعی است و هر انسان روزانه به 6 ساعت خواب مفید نیاز دارد.وقتی خواب از این میزان افزایش یابد انسان به بیماری خواب آلودگی دچار می شود. آمارها نشان می دهند 6/1 درصد از مردم جهان از بیماری خواب رنج می برند و این میزان رو به افزایش است.

4 دلیل خستگی و خواب آلودگی:

عفونت* ها: گرچه عفونت* ها علایم ظاهری بسیاری دارند اما گاهی ممكن است عفونتی در بدن شما در حال گسترش باشد بدون آن كه شما متوجه آن باشید یا پزشك تشخیص داده باشد. مثلا در بیماری مربوط به سیستم ایمنی، عفونت ممكن است خود را به شكل خستگی شدید بروز دهد.

آلرژی ها: جالب است بدانید هیستامین و دیگر تركیب *های شیمیایی كه بدن برای مقابله با آلرژی ترشح می* كند، خواب آور هستند.از سوی دیگر سرفه، عطسه ی ناشی از بوییدن یك گل یا التهاب دستگاه تنفسی به دلیل ورود هاگ *ها به درون بینی سبب بی *خوابی می *شود.

كم *خونی: اصلی* ترین كار گلبول* های قرمز رساندن اكسیژن از ریه* ها به دیگر ارگان *ها است. وقتی فردی دچار كمبود گلبول قرمز می *شود یا اختلالی در عملكرد گلبول* ها پیش می *آید فرد دچار كم *خونی شده و در ضمن به قدری احساس خستگی می *كند كه از انجام كارهای معمول روزمره برنمی *آید.

به* هم ریختگی هومورنی: در زنان، كاهش هورمون استروژن در اغلب موارد می *تواند سبب كاهش وزن و خستگی، اشتیاق شود.

نكته: زیاد خوابیدن نشانه است نه یك بیماری. به عقیده بسیاری از پزشكان، زیاد خوابیدن نشانه افسردگی است.
__________________