زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

در سال های اخیر رشته های بدون آزمون طرفداران زیادی پیدا کرده خصوصا برای کسانی که در سال های گذشته در دانشگاه ها پذیرفته نشده اند یا در رشته ی مورد علاقه خود تحصیل نکرده اند رشته های بدون آزمون فرصت مناسبی برای این افراد است که در زمینه ای که علاقه دارند تحصیل کنند دانشگاه آزاد هرساله 2 بار در نیمسال اول و دوم در مقاطع کاردانی پیوسته، کاردانی ناپیوسته، کارشناسی پیوسته، کارشناسی ناپیوسته بدون آزمون در بیشتر رشته ها به جز رشته های پزشکی پذیرش دانشجو دارد که هر داوطلب می تواند از طریق دفترچه ای که منتشر می شود کد رشته های مد نظر خود را انتخاب نمایید . ضمن اینکه قبولی در این کد رشته ها بدون شرط معدل می باشد. در رابطه با زمان اعلام نتایج ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد به اطلاعتان می رسانیم که تاریخ تشکیل کلاس ها با توجه به اینکه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در دو نوبت مهر و بهمن ماه انجام می شود به زمان ثبت نام متقاضیان در نوبت مهر و یا بهمن ماه و صلاح دید دانشگاه مربوطه بستگی خواهد داشت. ضمن اینکه متقاضیان پس از ثبت نام اینترنتی در زمان تعیین شده از سوی دانشگاه نیز می بایست ضمن همراه داشتنمدارک لازم برای ثبت نام بدون کنکور جهت ثبت نام حضوری به دانشگاه مربوطه نیز مراجعه نمایندبرای اطلاع از زمان و نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد کاردانی و کارشناسی پیشنهاد می کنیم ادامه مطلب را به طور کامل مطالعه فرمایید.

زمان و نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 97

در رابطه با زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد باید به اطلاع شما داوطلبان عزیز برسانیم که زمان ثبت نام طبق روال سال های اخیر در دو ورودی مهر و بهمن ماه صورت خواهد گرفت و تمامی مراحل ثبت نام دانشگاه آزاد به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان دانشگاه آزاد اسلامی انجام می گیرد. در سال های اخیر داوطلبان زیادی متقاضی ثبت نام در رشته های بدون کنکور آزاد هستند. اکثر دانشگاه ها اعم از دانشگاه های سراسری، علمی کاربردی، پیام نور و دانشگاه آزاد اقدام به جذب دانشجو به صورت بدون کنکور می نمایند. ثبت نام بدون کنکور آزادبه دو دسته کارشناسی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته تقسیم می شود. به زبان ساده کارشناسی پیوسته یعنی، برای اخذ مدرک کارشناسی می بایست یکسره 4 سال در مقطع کارشناسی درس بخوانید و کارشناسی ناپیوسته نیز همانطور که از نامش پیداست یعنی جهت اخذ مدرک کارشناسی نیازی به پیوسته درس خواندن نیست بلکه باید در ابتدا 2 سال در مقطع کاردانی تحصیل کنید و سپس پس از اخذ مدرک کاردانی اقدام به تحصیل در مقطع کارشناسی نمایید. در صورت تمایل می توانید برای اطلاع از دفترچه ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد ،دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور آزاد بر روی پیوند کلیک نمایید.

ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد 97

کلیه متقاضیان ثبت نام براساس سوابق تحصیلی مقاطع کاردانی پیوسته و ناپیوسته دانشگاه آزاد اسلامی می توانند با مراجعه به سامانه ابتدا دفترچه راهنمای ثبت نام را دریافت و پس از مطالعه و کسب آگاهی های کامل در خصوص انتخاب رشته، در صورت تمایل و داشتن شرایط لازم بعد از تهیه کارت اعتباری، نسبت به ثبت نام در 20 کد رشته محل در مقطع کاردانی ناپیوسته و در یک رشته و 20 محل دانشگاهی در مقطع کاردانی پیوسته اقدام نمایند.شایان ذکر است دارندگان دیپلم فنی و حرفه ای،کاردانش و هنرستان نظام قدیم در مقطع کاردانی پیوسته در رشته متجانس با دیپلم و همچنین دارندگان دیپلم نظری نظام جدید متوسطه بدون پیش دانشگاهی و داوطلبان دیپلم 4 ساله نظام قدیم، در هر رشته ای ازکاردانی پیوسته امکان ثبت نام دارند. همچنین متقاضیان کاردانی ناپیوسته با دارا بودن مدرک دیپلم 4 ساله نظام قدیم یا دیپلم و پیش دانشگاهی نظام جدید می توانند در هر رشته کاردانی ناپیوسته ثبت نام کنند.برای اطلاع از تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد ، کارت ورود به جلسه کنکور آزادبر روی پیوند کلیک کنید.

ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد 97

دوره های دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی هم به دو صورت پیوسته و ناپیوسته ارائه می شود که ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد 97 برای داوطلبانی که در کنکور سراسری شرکت نکرده اند نیز امکان پذیر خواهد بود. ثبت نام بدون کنکور کارشناسی در 2 نوبت مهر ماه و بهمن ماه انجام می شود و ورودی های مهر ماه می بایست در اواخر مرداد ماه برای ثبت نام خود اقدام نمایند و ورودی های بهمن ماه می بایست در آذر ماه نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.دارا بودن مدرک فوق دیپلم از شرایط ثبت نام بدون کنکور آزاد کارشناسی ناپیوسته بوده و همچنین دارا بودن مدرک پیش دانشگاهی هم از شرایط ثبت نام بدون کنکور در مقطع کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد می باشد. داوطلبان باید در زمان اعلام شده از طرف دانشگاه ، با به همراه داشتن مدارک لازم برای ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد ، ثبت نام خود را نهایی کنند. داوطلبان مرد بايد از نظر خدمت وظيفه عمومی منعی برای ثبت نام و ادامه تحصيل نداشته باشند. دارندگان ديپلم فنی و حرفه ای و کاردانش نظام جديد که فاقد مدرک پيش دانشگاهی و يا مدرک کاردانی هستند، حق ثبت نام و ادامه تحصيل در اين دوره را ندارند.

تاثیر معدل در ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد 97

از آنجا که پذیرش داوطلبان براساس سوابق تحصیلی (معدل کتبی دیپلم) انجام می شود و نظر به این که دروس امتحانی داوطلبان دیپلمه با توجه به نوع دیپلم آنان (ریاضی، تجربی، انسانی و ...) متفاوت است، بنابراین چنانچه نوع دیپلم داوطلب با گروه آزمایشی که متقاضی آن می شود متفاوت باشد، درصد اعمال معدل کتبی متفاوت خواهد بود که اعمال معدل کتبی بر اساس نوع دیپلم انجام می شود.همچنین شرط معدل برای اتباع خارجی در دوره های کارشناسی پیوسته، کاردانی و کارشناسی ارشد پیوسته رشته های تحصیلی غیرپزشکی، معدل کل سه ساله متوسطه حداقل 14 از 20 برای داوطلبان نظام جدید و داشتن همین معدل در مدرک دیپلم برای داوطلبان نظام قدیم آموزش متوسطه است.پیشنهاد می کنیم با عضویت درکانال تلگرام ایران مشاورهاز اعلام نتایج کنکور آزاد 97 ، شرایط ثبت نام در دانشگاه آزاد مطلع شوید و یا در صورت هر گونه سوال با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره تماس بگیرید و پاسخ تمامی سوالات خود را دریافت نمایید.