افرادی که به دنبال اخذ گواهی نامه پایه دوم هستند پیش از این گواهی نامه پایه سوم را اخذ کرده اند، بنابراین با مبانی و اجزای آیین نامه کاملا آشنا خواهند بود، اما چه جزئیاتی در نمونه سوالات آیین نامه رانندگی پایه دو تغییر می کند؟
پاسخ این سوال در وسایل نقلیه ای نهفته که با اخذ گواهی نامه پایه ۲ می توانید رانندگی آن ها را آغاز کنید. در صورتی که قصد دارید سرویس مدارس باشید برای ماشین هایی با ظرفیت کمتر از ۱۵ نفر، در صورتی که قصد دارید رانندگی وانت را بر عهده بگیرید و بار جابجا کنید، در صورتی که راننده تاکسی می شوید و یا راننده آمبولانس یا ماشین آتش نشانی هستید، در این موارد لازم است که گواهی نامه پایه دوم داشته باشید. با توجه به این موارد باید در نمونه سوالات آیین نامه پایه دو انتظار چه سبک سوالاتی را داشته باشید؟
این سوالات باید شامل مواردی باشد که اطلاعات شما را از نحوه اتصال باربند، قوانین مربوط به تردد وانت بار و میزان باری که باید توسط وانت حمل شود و تخلفات در این زمینه می سنجد.
علاوه بر این بخشی از نمونه سوالات آیین نامه رانندگی پایه دوم به مقررات مربوط به حرکت تاکسی و سوار و پیاده کردن مسافر می پردازد و مهارت شما را به عنوان یک راننده تاکسی می‎سنجد.

افرادی که اجازه رانندگی با وسایل نیمه سنگین که امکان انتقال حدود ۱۵ نفر را خواهد داشت بگیرند به معنای آن است که می توانند ایمنی خود و مسافر را تضمین کنند و به مسائل فنی خودرو احاطه دارند.

در تمامی این موارد بهتر است با دریافت نمونه سوالات آیین نامه پایه دو اطلاعات خود را پیش از آزمون بسنجید و تسلط خود را بالا ببرید. علاوه بر سوالات اختصاصی برای آزمون آیین نامه پایه دوم بخش زیادی از سوالات مربوط به همان آیین نامه ای است که برای گواهی نامه پایه سه گذرانده اید. در صورتی که مباحث را فراموش کرده اید با دریافت نمونه سوالات آیین نامه پایه دوم به سرعت مباحث در ذهن شما مرور می‎شود.