کاربری
کاربر گرامی به خوش آمدید . اگر این نخستین بازدید شما از سایت است , لطفا ثبت نام کنید:
No Recent Activity

2 پیغام بازدید کنندگان

 1. دریافت آهنگ کردی شاد و غمگین:
  آیت احمد نژاد
  امید کرمی
  مسعود جلیلیان
 2. معنی سئو چیست؟
  طبق وبسایت ویکیپدیا، سئو به مجموعه فرایندهایی گفته می شود که بر روی دیده شدن صفحات یک وبسایت در نتایج غیر پولی جستجو تاثیر گذار است.
  بسیار خب، حال به تعریف بهتر سئو می پردازیم:
  سئو به فرایند بهینه سازی محتوای آنلاین گفته می شود به گونه ای که موجب افزایش جذابیت آنها برای موتورهای جستجو شده و در نتیجه، آن محتوا در هنگام جستجوی عبارتی به خصوص، در رتبه بالاتری قرار می گیرد.
نمایش پیغامهای بازدید کننده 1 از 2 تا 2
درباره chemistry21

اطلاعات عمومی

درباره chemistry21
جنسیت:
برادر
زندگينامه:
جستجوی کلمات کلیدی | استراتژی صحیح پیدا کردن کلمات کلیدی

پیدا کردن کلمات کلیدی یکی از حیاتی ترین اقدامات در سئو سایت می باشد. در این مطلب به بررسی جستجوی کلمات کلیدی و معرفی مراحل انجام این کار می پردازیم.

جستجوی کلمات کلیدی (Keyword Research) چیست؟

جستجوی کلمات کلیدی یکی از اصلی ترین کارهای سئو است که شامل یافتن کلمات و عباراتیست که کاربران در موتورهای جستجو وارد می کنند و هدف از آن تلاش برای کشف کلماتیست که با تولید محتوا درباره آن بتوان رتبه خوبی کسب کرد. یافتن کلمات کلیدی به بازاریابان کمک می کند تا درک بهتری از مقدار نیاز به یک کلمه کلیدی مشخص، پیدا کنند و میزان رقابت در آن را بسنجند و سختی کار در رسیدن به صفحه اول گوگل را درک کنند.

جستجوی کلمات کلیدی صرفا شامل آگاهی از تعداد جستجو های یک کلمه در موتورهای جستجو نیست و در این پروسه ما با مکانیسم انتخاب کلمات کلیدی توسط کاربران آشنا می شویم. همچنین پیدا کردن کلمات کلیدی پر طرفدار، قسمت اعظم سئو محسوب نمی شود و صرفا جزئی از بازاریابی محتوا می باشد. دلیل این امر هم اینست که پیدا کردن کلمات کلیدی محبوب، به شما ایده های جدید درباره نوشتن پست بعدی وبلاگ سایت می دهد و شما را با خواسته های جدید کاربران آشنا می کند.

در نهایت با یافتن کلمات کلیدی که کاربران در موتورهای جستجو وارد می کنند و استفاده از این اطلاعات در تولید محتوای هدفدار، موجب جذب ترافیک درست به سایت می شود. این نوع ترافیک کیفیت بالاتری داشته و نرخ تبدیل آن بیشتر است.

هر چند وقت یک بار دست به یافتن کلمات کلیدی جدید بزنیم؟

یافتن کلمات کلیدی یک وظیفه یک باره نیست. پایه و اساس وب سایت شما بر روی کلمات کلیدیست، بنابراین ساختن دقیق اجزای سایت همواره نیاز به ارزیابی های مجدد و دقت در نگهداری سایت دارد. موتورهای جستجو همواره در حال پیشرفت هستند، کلمات کلیدی جدیدی همواره در حال شکل گیری هستند و نیازهای کاربران نیز همیشه در حال رشد و توسعه است.

در نتیجه جستجوی کلمات کلیدی کاریست که همواره ارزش وقت گذاشتن در هنگام نوشتن محتوای جدید را دارد. این زمان ها شامل شروع کار یک وبسیات، نوشتن یک پست جدید در وبلاگ یک سایت، به روزرسانی محتوای یک محصول یا سرویس و دیگر شرایط می شود. همچنین این پروسه در هنگام تغییرات ساختاری سایت و ویرایس محتوای آن نیز بسیار پیشنهاد می شود.

محتوای وبسیات شما می بایست پاسخگوی نیاز کاربران باشد. روشهای جستجوی کاربران همواره در حال توسعه است و با همگام شدن با آنها می توان به خواسته های جدید آنها پی برد. با تولید محتوا درباره خواسته های جدید کاربران نیز میتوان گام بزرگی در تولید محتوا و در نهایت ارتقا سئو سایت برداشت.

چرا پیدا کردن کلمات کلیدی مهم است؟

پیدا کردن کلمات کلیدی موجب فهمیدن کلمات مورد جستجوی کاربران می شود و این مسئله از اهمیت زیادی برخوردار است. در بسیاری از موارد مشاهده می شود که وبمسترها از کلمات کلیدی متفاوتی نسبت به کلمات مورد جستجوی کاربران در محصولات یا خدمات خود به کار می برند. این نوع وبسیات ها به دلیل انتخاب اشتباه کلمات کلیدی شانسی برای موفقیت نخواهند داشت.

بهینه سازی سایت و صفحات آن در کلماتی که کاربران از آنها استفاده نمی کنند، فایده ای نخواهد داشت. داشتن یک استراتژی صحیح در جستجوی کلمات کلیدی موجب می شود شما با کلمات و عبارات مورد نظر کاربران آشنا شده و صفحات خود را در ان کلمات سئو و بهینه سازی کنید.

چگونه کلمات کلیدی را جستجو کنیم؟

از دید ما، پروسه جستجوی کلمات کلیدی دارای سه مرحله است. در ابتدا هدف اصلی سایت را مشخص می کنید. سپس لیستی از کلمات کلیدی مرتبط را پیدا می کنید. در انتها نیز برای هر یکی از این کلمات کلیدی یک صفحه فرود ایجاد می کنید. ما در این مطلب به توضیج دقیق تر هر یک از این مراحل خواهیم پرداخت.

با ما در ادامه همراه باشید تا قدم به قدم این مراحل را توضیح داده تا شما خود نیز بتوانید پروسه جستجوی کلمات کلیدی را انجام دهید.

قدم اول: هدف و ماموریت سایت شما چیست؟

قبل از هر کاری می بایست به هدف و ماموریت اصلی سایت خود فکر کنید. در این زمان می بایست شما به سوالاتی از این قبیل پاسخ دهید: شما چه کسی هستید؟ وبسایت شما درباره چیست؟ چه وعده هایی را در وبسیات خود داده اید؟

بسیاری از افراد قادر به ارائه پاسخ صریح و مشخصی به این سوالات نیستند. شما می بایست اهداف و وجه تمایز خود با سایر وب سایت ها را در ابتدا مشخص کنید و پاسخ به این سوالات را بر روی کاغذ بیاورید. هر موقع توانستید که پاسخ های دقیقی به این سوالات بدهید، اولین و مهمترین قدم در پروسه یافتن کلمات کلیدی را طی کرده اید.

قدم دوم: لیستی از کلمات کلیدی تهیه کنید

قدم دوم در اجرای پروسه جستجوی کلمات کلیدی، تهیه لیستی از آنهاست. با در نظر داشتن اهداف خود، شما می بایست خود را در جای کاربران خود قرار داده و به سوالتی از قبیل "آنها به دنبال چه محصولاتی هستند؟" و "آنها از چه عباراتی برای جستجوی خدمات و محصولات مورد نظر خود استفاده می کنند؟" پاسخ دهید. از این قبیل سوالات را برای خود ایجاد کرده و تا آنجا که ممکن است به آنها پاسخ دهید.

در صورتی که ماموریت سایت شما مشخص باشد، آنگاه تصویر واضحی از پروسه کاری خود خواهید داشت و با یافتن تمایز خود با رقبا، به کلمات کلیدی میرسید که به واسطه آنها کاربران شما را می یابند.

ابزارهای قابل استفاده در پیدا کردن کلمات کلیدی

ابزارهای اینترنتی مفید زیادی در زمینه پیدا کردن کلمات کلیدی وجود دارد. با استفاده از آنها و وارد کردن یک کلمه اصلی، کلمات کلیدی مشابه زیادی با آنها به شما ارائه می شود. بعضی از این ابزارهای بسیار خوب و معروف متاسفانه از زبان فارسی پشتیبانی نمی کنند اما ابزارهای خوب زیادی نیز وجود دارند که مشکلی با زبان فارسی ندارند.

لیستی از ابزارهای پیدا کردن کلمات کلیدی در صفحه ابزارهای سئو آمده است که بعضی از آنها ارائه کلمات کلیدی را به صورت تخصصی انجام می دهند. بعضی دیگر نیز مجموعه ای از ابزارها بوده که یکی از آنها، پیدا کردن کلمات کلیدیست.

قدم سوم: ایجاد صفحات فرود

قدم سوم در تکمیل استراتژی جستجوی کلمات کلیدی، ایجاد صفحات فرود (Landing Page) پر محتوا برای هر یک از کلمات کلیدیست. پیشنهاد ما به شما اینست که حتما این کار را با ساختار مناسبی انجام دهید. از لیست کلمات کلیدی خود شروع کنید و برای هر یک محتوای مناسب بنویسید. ساختار سلسله مراتبی هر یک از این صفحات را نیز در نظر داشته و با توجه به سطح آن، کلمات کلیدی را می توانید به چند زیر مجموعه نیز تقسیم کنید.

برای هر کلمه مورد جستجو یک صفحه فرود ایجاد کنید. نیازی نیست که این کار را به صورت یک شبه و فوری انجام دهید. پروسه ایجاد صفحات فرود در کلمات کلیدی ممکن است کمی زمانبر باشد. هر چه تعداد کلمات کلیدی بیشتر و گستره سایت شما بزرگتر باشد، زمان بیشتری را برای ایجاد صفحات فرود نیاز خواهید داشت.

بعد از تکمیل پروسه جستجوی کلمات کلیدی، می بایست بررسی اجمالی و شفافی را بر روی عباراتی که کاربران به جستجوی آنها می پردازند و همچنین کلماتی که صفحات سایت شما با آنها در نتایج جستجو نشان داده می شوند را انجام دهید. این بررسی و تحقیق می تواند راهنمای شما در نوشتن محتوای سایت گردد.

استراتژی بلند مدت در کلمات کلیدی

هیچ سایتی نبایست به تنها یک کلمه کلیدی یا عبارت به خصوص برای جذب ترافیک اتکا کند. با طی کردن سه مرحله یاد شده به یک استراتژی در جستجوی کلمات کلیدی خواهید رسید. در این قسمت از مطلب به بررسی اهمیت استراتژی بلند مدت در کلمات کلیدی می پردازیم.

از چه تعداد کلمه کلیدی بایست استفاده کرد؟

گفتن یک عدد در پاسخ به این سوال کار بسیار سختیست. مطمئنا این عدد هرچه بیشتر باشد، بهتر است. احتمالا تهیه محتوا برای بیش از 1000 کلمه کلیدی کار سختیست، اما اگر قادر به انجام این کار باشید، راه مستقیمی را برای موفقیت در پیش رو دارید.

حتی اگر صاحب کسب و کارهای کوچک نیز باشید، احتمالا کار خود را در چند صد کلمه کلیدی خلاصه و تمام می کنید، اما نیازی نیست که برای همه آنها فورا صفحات فرود ایجاد کنید. کلمات کلیدی خود را اولویت بندی کرده و طبق یک برنامه زمانی برای آنها تولید محتوا کنید.

استفاده از کلمات کلیدی مستقل

در یک حالت ایده آل، کلمات کلیدی به راحتی بر روی میز قرار دارند و تیم تهیه محتوا با نوشتن محتوای مفید درباره آنها، صفحات فرود خوبی ایجاد می کند. با تولید هرچه محتوای بیشتر نیز، رتبه سایت شما روز به روز بهتر می شود. اما ما در دنیای واقعی زندگی می کنیم و این حالت، بسیار ایده آل و دست نیافتنیست.

جستجو کلمات کلیدی در بسیاری از مواقع دچار محدودیت است و گاهی کلمه کلیدی مشخصی برای نوشتن محتوا ندارید و صرفا از روی الهامی که از محیط اطراف خود می گیرید، گاها شروع به نوشتن مطالب می کنید.

اگر محتوایی را تهیه کردید که در استراتژی کلمات کلیدیتان وجود ندارد، این به معنی عدم کسب رتبه برای آن محتوا نیست. شاید بتوانید از طریق این محتوا و دادن پیوند های داخلی به صفحات فرود، در ارتقا رتبه آنها کمک کنید. در هر صورت با نوشتن محتوای جذاب می توان کسب رتبه خوب را برای آن امیدوار بود.

اهمیت کلمات کلیدی بلند

تمرکز بر روی کلمات کلیدی بلند تر می بایست در استراتژی یافتن کلمات کلیدی سایت وجود داشته باشد. منظور از کلمات کلیدی بلند، عباراتیست که دارای تعداد کلمه بیشتری بود و نسبت به حالت معمول اهداف خاص تری را دنبال می کند. کلمات کلیدی بلندتر، میزان ترافیک کمتری را برای سایت به ارمغان می آورند، اما نرخ تبدیل بیشتری دارند.

جمع بندی بحث جستجوی کلمات کلیدی

یافتن کلمات کلیدی می بایست شروع هر استراتژی سئو پایداری باشد. نتیجه این کنکاش، پیدا کردن کلمات کلیدی پر تعدادیست که می بایست بر روی آنها تمرکز کرد. سخت ترین قسمت در این کار نوشتن محتوا و ایجاد صفحات فرود باکیفیت برای آنهاست. وظیفه شما اینست که برای هر یک از کلمات کلیدی، مطلب یا پستی منتشر کنید. این کار قطعا چالشی بزرگ محسوب می شود.
آشنایی با کانون::
1
علايق:
سئو و بهینه سازی سایت
شغل , تخصص:
سئو
رنگ نوشته های شما:
#000000
اندازه قلم:
8

امضاء


آمار


مجموع پست ها
مجموع پست ها
1
میانگین پستها در طول روز
0.00
آخرين نوشته
پروژه dcomp چیست و دارپا چه اندیشه ای برای جایگزین بعدی اینترنت دارد سه شنبه ۳۰ آبان ۹۶ ۱۱:۵۳
پیغام بازدید کنندگان
مجموع پیغام ها
2
جدید ترین پیام
سه شنبه ۲۳ مرداد ۹۷ ۱۶:۱۴
تمام تشکر ها
تمام تشکر ها
0
 • تشکر شده 0 در 0 پست
Total Groans
Total Groans
0
 • مخالفت شده 0 در 0 پست
اطلاعات عمومی
تاریخ و زمان آخرین فعالیت درسایت
جمعه ۱۴ تیر ۹۸ ۱۹:۴۶
تاریخ عضویت
سه شنبه ۳۰ آبان ۹۶
معارفه ها
0
 

امتیازات


امتیاز
امتیاز
1,214
سطح
19
Points: 1,214, Level: 19
 
درجه بعدی
درجه بعدی
14%
مدالها مورد نیاز
86
Level completed: 14%, Points required for next Level: 86
 

فعالیت


فعالیت
0%
Overall activity: 0%
 
فعالیت در 30 روز گذشته
0%
Overall activity: 0%
 
فعالیت در 7 روز گذشته
0%
Overall activity: 0%
 

امتیاز


امتیاز برای کاربر
امتیاز برای کاربر
1,195
امتیاز برای شهرت
10
امتیاز برای سابقه کاربری
1,182
Points for posting Visitormessages
3
امتیاز برای موضوعات
امتیاز برای موضوعات
17
امتیاز برای موضوعات
2
امتیاز برای برچسب زدن موضوعات
6
امتیاز برای مشاهده ها
9
امتیاز برای پستها
امتیاز برای پستها
2
امتیاز برای پستها
2
امتیاز برای امور متفرقه
امتیاز های مختلف
0

فعالیت ها


درباره ما

جامعه مجازی رهپویان به عنوان شبکه اجتماعی اعضاء کانون فرهنگی رهپویان وصال از سال 1381 و به عنوان یکی از قدیمی ترین تالارهای گفتمان فضای وب فارسی مشغول به فعالیت می باشد. تمامی تلاش دست اندرکاران مجموعه، فراهم آوردن محیطی سالم، مفید و آموزنده برای کاربران گرامی می باشد بدیهی است مطالب درج شده نظرات کانون رهپویان وصال نبوده و نظرات رسمی در سایت رهپویان وصال درج می گردد.

ارسال پیام به مدیر سایت
session بارگذاری مجدد کد امنیتی مندرج در تصویر را وارد کنید:
شادی روح 14 شهید کانون فرهنگی رهپویان وصال صلوات

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.1