کاربری
کاربر گرامی به خوش آمدید . اگر این نخستین بازدید شما از سایت است , لطفا ثبت نام کنید:
صفحه 8 از 8 نخستنخست ... 678
نمایش نتایج: از شماره 211 تا 240 , از مجموع 240

نوشته اصلی توسط سناتور نمایش پست اصلی
    شما احساس نمیکنید بیش از حد دارید بمن گیر میدین؟؟؟؟

بیخیال
    مگه تاحالا شما نشده تو محاسبه چیزی اشتباه کنید؟؟؟؟
    چرا.چون منم دانشجوي همين سالها بودم.اگر ناراحت شديد عذر ميخوام

دیگه صاحب خونه هستن
    جنسيت
    خواهر

نوشته اصلی توسط Rezaa نمایش پست اصلی
    کاش همه همین طور فکر می کردن...

چطور؟؟؟

درسته که تفکرات انسان ها متفاوته ولی اگر آدم ها با هم کفو خودشون با کسی که واقعا باهاش تفاهم دارن ازدواج کنن هیچ مشکلی پیش نمیاد

خداوند در قرآن فرمودن از هرکس جفتی را آفریدیم و.....

پس کافیه تو انتخاب اول دقت به خرج داد و با توکل جلو رفت

حجابت را محکم نگه دار...
    نگاه نکن که اگر حجاب و فکر درست داشته باشی مسخره ات میکنند
    آنها شیطان هستند.
    شما به حضرت زهرا سلام الله علیها نگاه کن که چگونه زیست و خودش را حفظ کرد.
    وصیت نامه شهید سیدمحمدناصرعلوی

به خواهرش

ahaad.ir

نوشته اصلی توسط پامچال نمایش پست اصلی
    جهیزیه هم خیلی مهمه
    شیرازیا رسم دارن همممممممه چیز برا درخترشون میخرن حتی فریزر و یخچال دخترشون رو پر میکنن مهریه هم در حد معمول میزنن
    بله..........
    خونواده ها براي دختر سنگ تموم ميذارن احتمالا تا حرفي پشتشون نباشه.چون فقط يه باره.
    ولي براي پسرشون حاضر نيستن خرج بكنن احتمالا چون طويل المدته.
    براي دختر فوقش جهيزيش بشه 10-20 تومن.همين پول رو هم حداكثر براي عروسي پسر خرج كنن.

نمیدونم چه اسراری هس که تو ر چیزی حضرت زهرا رو مقایسه میکنید
    خوانندگان محترم اين نوشته را با پست شماره 184 همين كاربر مقايسه كنند كه مهريه بالاي فاطمه(س) را ملاك ميگيرند.

كاربر محترم!در اسلام مهريه پولي واجب نيست و علي(ع) شخصي را فقط با دانستن سوه بقره به عقد زني بيوه در آورد(طبق شنيده ها).

مطالعه تاريخ به ما مصداق ها را نشان ميدهد.حالادرست است كه قديمها دولتي نبوده كه خانه را گران كند.شهرداري، اداره ماليات و ... نبوده و هركس خودش هم ميتوانست خانه بسازد.زميني بود كه رويش كار ميكرد.شتري بود كه شيرش را ميخورد

علي(ع) مهريه فاطمه(س) را بر حسب شانشان دادند.بهر حال رسول الله(ص) آنزمان حاكم يثرب بودند و علي(ع) هم نزديكترين فرد به ايشان. بايد شانشان حفظ ميشد.والا به نظر ميرسد فلسفه مهريه متمايز ساختن "نكاح" از "نكتاح" و "شغار" و ... بوده باشد.

نوشته اصلی توسط پامچال نمایش پست اصلی
    اصلا از عروسی بی سر و صدا خوشم نمیاد
    اه انگار ادم اومده سمینار
    حضرت زهرا ئ امام علی هم تو عروسیشون ساز و دهل داشتن
    نمیگم از نوع حرامش ولی با افتخاری و اینا هم به شدت مخالفم
    والا این روزا به نظرم هیچکس با هیچ اهنگی به کناه نمیفته

توی عروسی ائمه هیچ خبری از آهنگ و .... نبوده.یه کم بیشتر تحقیق کنید لطفا
    مبادا بدوزی نگاه دلت را به مردم! که بازار یوسف فروشی در این دوره بد شدیدا گرفته....

ما یه عقد ساده گرفتیم که فقط بزرگترها توی اون مجلس بودن.لباس و ارایشگاه داشتم ولی مراسم سنگین با اسراف نداشتم.توی مراسم هم هیچ اهنگی پخش نشد.نه بی کلام نه افتخاری نه .....
    نمیدونم چرا میگن بدون اهنگ نمیشه! آخه شما مثلا خونه بابابزرگت یا خالت یا هرجا بری و دور هم میگین و میخندین بهتون حال نمیده؟حتما باید اهنگ باشه؟!!!!
    تازه همه فامیل میگفتن مراسم به این خوبی نرفته بودیم.چون عروسیای الان همش بعدش سردرده و خستگی ولی مراسم شما عالی بود.
    خلاصه بعد مراسم هم عروس رفت خونه باباش!پسر هم رفت خونه باباش!!!(این قسمتش خیلی غم انگیز بود!) دو سه ماه بعدشم رفتیم مشهد و اومدیم سر خونه زندگیمون
    خدارو شکر هیچ مشکلی هم نبود
    مبادا بدوزی نگاه دلت را به مردم! که بازار یوسف فروشی در این دوره بد شدیدا گرفته....

دیگه صاحب خونه هستن
    جنسيت
    برادر

دردوران دفاع مقدس اقتصادي كه كسي مراسم با ريخت وپاش نمي گيره يك مراسم ساده حداكثر200 نفري بعدهم يك سفركم خرج زيارتي
    قل انما اعظكم بواحده ان تقومو لله
    والعاقبه للمتقين گمنام اشنااميررضا

دیگه صاحب خونه هستن
    جنسيت
    برادر

نيمه گمشده
    قل انما اعظكم بواحده ان تقومو لله
    والعاقبه للمتقين گمنام اشنااميررضا

ما ازدواجمون ساده بدون اهنگ ورقص و...برگزار شد.ما می خواستیم جوری مراسممون را برگزار کنیم که حضرت زهرا واقامون حضرت مهدی حضور داشته باشند نه اینکه شیاطین بیان.حتی تو ماشین که داشتیم به طرف سالن می رفتیم قران ومداحی موخوندیم وبه شوهرم گفتم نمازبخون و توخیابون خلوت ایستاد ونمازشو خوند. من معتقد بودم اگه می خوایم یک عمر زندگی خوب وپاک وبچه های با ایمان داشته باشیم وعاقبت بخیر بشیم همون یک شب که خیلیامیگن هزارشب نمی شه رو باید دریابن.چطور ما توبهترین لحظمون خدا رو فراموش کنیم وبگیم می گذره وتوقع داشته باشیم خداتوبدترین لحظات نگاهمون کنه ودستمون رو بگیره.حالا اهنگ ورقص نباشه عروسی سر نمی گیره.خوشحالی فقط تورقص واهنگ های مبتزله.من دوروبرمون رونگاه کردم هرکس باگناه زندگیشو شروع کرده هیچ خیر وبرکتی تو زندگیش ندیده .از جونایی که میخوان جشن عروسی بگیرن می خوام که از اولی که سوار ماشین میشن نامحرمی اونا رونبینه ونزارن طبلهای گناه نیز شیاطین روصدا بزنه.

دیگه صاحب خونه هستن
    جنسيت
    خواهر

^^^خوب بگو که صدا سیما هم نماز خوندن جناب داماد تو خیابونم نشون داد

داره خودمونی میشه
    جنسيت
    خواهر

یکی از دوستان برای مراسم ازدواجشون باتوافق هم تصمیم جالبی گرفتن
    آقا داماد مبلغ چهل میلیون پس انداز وکمک خانوادشون جمع آوری کردن برای مراسم عروسی
    این زوج تصمیم گرفتن که با کمترین هزینه بهترین مراسم رو برگزار کنن که با مخالفت سرسخت فامیل مواجه شدن
    وقتی شنیدم خوشم آمد.اول از همه خونه ای رو رهن کردن که اول زندگی کرایه نکنن بعد مبلغی از پول رولباس عروس کرایه کردن آرایشگاه وآتلیه رفتن .عروسی رو در منزل گرفتن وفقط افراد درجه یک رو دعوت کردن .
    وقتی فامیل پرسیده بودن چرا همه رو دعوت نگرفتید در جواب گفتن:الان فامیل میگن چراعروسیه مفصل نگرفتید وقتی کمی از ازدواجمون گذشت وما با مشکلات مالی خوردیم میگن میخواستی عروسی نگیری واین همه خرج نکنی ما هم پیشگیری کردیم
    ویرایش توسط مامان سادات : دوشنبه ۰۷ اسفند ۹۱ در ساعت ۱۲:۲۴

نوشته اصلی توسط tayhar نمایش پست اصلی
    ^^^خوب بگو که صدا سیما هم نماز خوندن جناب داماد تو خیابونم نشون داد
    صدا و سیما از کجا پیداش شده بود دیگه؟

دیگه صاحب خونه هستن
    جنسيت
    خواهر

منم چندباری دیدم تو مسجدالرسول قصردشت بودیم برای نماز مغرب یه عروس و داماد اومدن تو مسجد و با همون لباس و دم و دستگاهنماز جماعت خوندن
    بعد از نماز خانم ها دور عروس خانم جمع شدن و براش آرزوی سلامتی و خوشبختی کردن و همینطور خود آقای حدائق به آقا داماد هدیه کوچیکی دادن و اونا رو راهی مراسم جشن کردن...

اعتقاد همین جاها اثبات میشه اگر کسی واقعا معتقد به نماز اول وقت باشه همون شب هم سعی میکنه نمازش رو اول وقت بخونه...
    زندگی باید بر اساس توکل و کمک خواستن از خداوند شروع بشه تا هم برکت داشته باشه هم دوام داشته باشه...

حجابت را محکم نگه دار...
    آنها شیطان هستند.

به خواهرش

ahaad.ir

داره خودمونی میشه

یه عقد ساده تو حرم امام حسین .به نظر من قشنگترین ازدواج دنیاست

سلام. هنوز هم میشه ساده و قشنگ زندگی رو شروع کرد فقط اراده و توکل میخواد.

یک سوپر عقد نوستالوژیک!

آشنا بود و اصرار داشت عقد را در منزلشان بخوانم.توضیح دادم که به دلایلی به منزل کسی نمی روم و شخص دیگری را برای انشای عقد می فرستم.اما انگار که دلیل نرفتن من به خانه شان را بداند توضیح می داد که جمع خصوصی است و همسرم هم طلبه است بلکه راضی ام کند... البته مرا مجبور کرد قبول کنم.
    کوچه ای باریک در یکی از محله های قدیمی تهران.خانه ای رویایی با حیاطی محقر و انباری گوشه اش و مردی که با تواضع و تکرار مکرر((حاج آقا خوش آمدید)) مرا به داخل خانه راهنمایی می کرد.
    با اینکه من هم سن فرزندان یا حتی نوه های جمع محسوب می شدم اما صندلی گذاشته بودند تا ((حاج آقا)) بالا بنشیند.البته ادب اجازه نداد این کار را انجام دهم.
    ملحفه ای سفید که رویش آینه
    و شمعدانی کوچک بود، نان و پنیر و سبزی، دسته گل نارنجی وسط سفره، آجیل مشکل گشا و عروسی که چادرش را روی صورتش انداخته بود مرا یاد عروسی خواهرم می انداخت. دوست داشتم مثل همان زمان یکی اسکناس بریزد سر عروس من هم بدوم پایین پایش تا اسکناس های ده تومانی و بیست تومانی را جمع کنم.همه یک رنگ روی زمین نشسته بودند، حتی عروس و داماد.
    وقتی خواستم امضای داماد را بگیرم، از پدرش اجازه گرفت، او را بوسید و بعد دفتر را امضا کرد.عروس هم پیش از بله گفتن از همه خواست برای ظهور امام عصر صلوات بفرستند.
    مادر داماد و پدر عروس از دنیا رفته بودند، اما داماد برای بله گفتن از آنها هم یاد کرد.
    همه با نگاه به هم انگار محبت را گاز می زدند.جوانترها اگر چه ریخت و قیافه شان کمی امروزی تر از پدر و مادرهایشان بود، اما از قاعده ی همدلی مستثنی نبودند.
    خلاصه خیلی باحال بود!

و شمعدانی کوچک بود، نان و پنیر و سبزی، دسته گل نارنجی وسط سفره، آجیل مشکل گشا و عروسی که چادرش را روی صورتش انداخته بود مرا یاد عروسی خواهرم می انداخت. دوست داشتم مثل همان زمان یکی اسکناس بریزد سر عروس من هم بدوم پایین پایش تا اسکناس های ده تومانی و بیست تومانی را جمع کنم.همه یک رنگ روی زمین نشسته بودند، حتی عروس و داماد.
    وقتی خواستم امضای داماد را بگیرم، از پدرش اجازه گرفت، او را بوسید و بعد دفتر را امضا کرد.عروس هم پیش از بله گفتن از همه خواست برای ظهور امام عصر صلوات بفرستند.
    مادر داماد و پدر عروس از دنیا رفته بودند، اما داماد برای بله گفتن از آنها هم یاد کرد.
    همه با نگاه به هم انگار محبت را گاز می زدند.جوانترها اگر چه ریخت و قیافه شان کمی امروزی تر از پدر و مادرهایشان بود، اما از قاعده ی همدلی مستثنی نبودند.
    خلاصه خیلی باحال بود!

زیرنویس:هویت اگر باشد، یک مترجم زبان آلمانی در خانه محقر پدر بعد از بوسیدن دست او و سفره ی عقدی ساده با یک خانم فوق لیسانس که چادر به سرکشیده و برای بله گفتن از امام زمانش اجازه می گیرد ازدواج می کند و اگر نباشد...

دیگه صاحب خونه هستن
    جنسيت
    برادر

همه یک رنگ روی زمین نشسته بودند، حتی عروس و داماد.
    گرم یادم کنی یا نه، من از یادت نمیکاهم...

من یاد عروسی خودم افتادم
    با شوهرم قرار گذاشتیم به محض ورود به تالار نمازمون رو بخونیم که به آخر وقت و خستگی و عجله مواجه نشیم
    تا که وارد شدیم هنوز چادر سرم بود و همه دورم جمع شدن که حالا عروس چه شکلیه من هم هنوز سلام و احوالپرسی نکرده گفتم من مهر همرامه کجا می تونم نماز بخونم
    خیلیا حالشون گرفته شد ، که بماند ولی بالاخره من نماز رو هر طور بود خوندم ، اما جالب اینجاست که داماد در سمت مردانه همین جمله رو گفت اما مهر رو از دستش گرفتن و بردنش برای دست بوسی بزرگترا رو بقیه مراسم وقتی اومدیم خونه داشتم از برخوردهای متفاوت برای شوهر می گفتم که یادش افتاد واااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااای نمازم

داره خودمونی میشه
    جنسيت
    خواهر

من شنیدم این شهید تورجی زاده که عکسشون تو پست جناب آواتار هست خیلی حاجت روا می کنند برا ازدواج

تا حالا سرشون نرفتم ان شاء الله می رم به نیت همه مجردهای از آشنایان و تالار

دیگه صاحب خونه هستن
    جنسيت
    خواهر

^^

درست شنيدين
    شهيد تورجي براي همه چي كولاك ميكنن مخصوصا ازدواج

منكه هنوز موفق نشدم برم سر مزارشون اگر شما رفتيد براي ما هم دعا كنيد

حجابت را محکم نگه دار...
    آنها شیطان هستند.

به خواهرش

ahaad.ir

عضو قدیمی
    جنسيت
    برادر

کدوم شهر هستن؟

داره خودمونی میشه
    جنسيت
    برادر

یه چیزی میگم هرچند که میدونم الآن خیلیا باهاش مخالفت میکنن ولی انصافا شرط میبندم نصف اون جماعتی که شب عروسیشون یادشون به نماز اول وقت و ... می افته فقط تو همون شب تا این حد احساساتی میشن و تا نماز رو تو اون شب اول وقت میخونن یه احساس خیلی معنوی بهشون دست میده که فکر میکنن دیگه الآن جزو اولیاء خدا هستن و الآن دیگه خدا همه رو ول کرده فقط داره به اینا نگاه میکنه و تبارک الله میگه ... که البته همش از سر احساساتی شدنه و الا شرط میبندم همون طرف شبهای دیگه ی زندگیش اینقدر روی نماز اول وقتو اونم تو فلان جا خوندن حساس نیست... ( مخاطب خاص نداشتم ؛ حال و حوصله ی بحث و دعوا هم ندارم لطفا الآن کسی نیاد بگه اگه منظورتون من بودم که فلان و بهمان و بیثار !!! کلی گفتم.... آدمایی هم که واقعاً خالصانه و نه از روی احساس اون شب نمازشون رو خوندن هم سراغ دارم مثل همین یار314 ...)
    يَا أَيُّهَا الْعَزِيزُ مَسَّنَا وَأَهْلَنَا الضُّرُّ وَجِئْنَا بِبِضَاعَةٍ مُّزْجَاةٍ فَأَوْفِ لَنَا الْكَيْلَ وَتَصَدَّقْ عَلَيْنَآ إِنَّ اللّهَ يَجْزِي الْمُتَصَدِّقِينَ

دیگه صاحب خونه هستن
    جنسيت
    خواهر

نوشته اصلی توسط یار314 نمایش پست اصلی
    کدوم شهر هستن؟
    اصفهان

حجابت را محکم نگه دار...
    آنها شیطان هستند.

به خواهرش

ahaad.ir

دیگه صاحب خونه هستن
    جنسيت
    برادر

کدوم شهر هستن؟
    تو که شوهر کردی دیگه آدرس ای بنده خدا رو میخای چیکار؟
    و من یتق الله یجعل له مخرجا...

عضو جامعه
    جنسيت
    خواهر

به نظر من بهترینش اینه بری حرم آقا امام رضا اونجا برات خطبه عقد رو بخونن

نوشته اصلی توسط مامان سادات نمایش پست اصلی
    یکی از دوستان برای مراسم ازدواجشون باتوافق هم تصمیم جالبی گرفتن
    آقا داماد مبلغ چهل میلیون پس انداز وکمک خانوادشون جمع آوری کردن برای مراسم عروسی
    این زوج تصمیم گرفتن که با کمترین هزینه بهترین مراسم رو برگزار کنن که با مخالفت سرسخت فامیل مواجه شدن
    وقتی شنیدم خوشم آمد.اول از همه خونه ای رو رهن کردن که اول زندگی کرایه نکنن بعد مبلغی از پول رولباس عروس کرایه کردن آرایشگاه وآتلیه رفتن .عروسی رو در منزل گرفتن وفقط افراد درجه یک رو دعوت کردن .
    وقتی فامیل پرسیده بودن چرا همه رو دعوت نگرفتید در جواب گفتن:الان فامیل میگن چراعروسیه مفصل نگرفتید وقتی کمی از ازدواجمون گذشت وما با مشکلات مالی خوردیم میگن میخواستی عروسی نگیری واین همه خرج نکنی ما هم پیشگیری کردیم
    خیلی از این فکرا و برنامه ها حمایت شدید خونواده رو میخواد.
    ما که نتونستیم خونواده دو طرف رو راضی کنیم. دیدیم به دلخور شدن پدرا و مادرمون نمی ارزه. هنوزم سر اینکه یه سری مراسما حذف شده ناراحتن
    ما خیلی برنامه ها داشتیم اما رضایت خانواده ها هم شرطه
    ما حتی نتونستیم تو حرم امام رضا(ع) عقد کنیم که جزو شروط من بود. ولی خونواده ها راضی نشدن. پیشنهاد دادن بعد عقد برین مشهد ما هم ناچارا پذیرفتیم
    خوش به حال اونایی که مجلسشون باب دل خودشونه

الا یا ایها المهدی مدام الوصل ناولــــها

که در دوران هجرانت بسی افتاد مشکلها

عضو جامعه
    جنسيت
    خواهر

بسم الله
    تاالان قشنگترین ازدواج را که دیدم مربوط به یکی از دوستام بود که خیلی خیلی ساده سرخاک شهدای گمنام مراسم عقدشون را برگذار کردن
    حضور در اون مراسم برام حس و حال خاصی داشت که فکر نمیکنم دیگه هیچ وقت تجربش کنم.

دیگه صاحب خونه هستن
    جنسيت
    برادر

نوشته اصلی توسط salam نمایش پست اصلی
    من شنیدم این شهید تورجی زاده که عکسشون تو پست جناب آواتار هست خیلی حاجت روا می کنند برا ازدواج

تا حالا سرشون نرفتم ان شاء الله می رم به نیت همه مجردهای از آشنایان و تالار
    ^^

درست شنيدين
    شهيد تورجي براي همه چي كولاك ميكنن مخصوصا ازدواج

منكه هنوز موفق نشدم برم سر مزارشون اگر شما رفتيد براي ما هم دعا كنيد
    کدوم شهر هستن؟
    اصفهان
    نوشته اصلی توسط پلاک12 نمایش پست اصلی
    تو که شوهر کردی دیگه آدرس ای بنده خدا رو میخای چیکار؟
    سلام
    پیرو پستهای پیوست شده جمعه گذشته که قسمت شد رفتم گلستان شهدای اصفهان(تخت فولاد) وارد گلستان شهدا که شدم یادم به این پستها افتاد و گفتم خوبه که برم سر مزار شهید تورجی زاده و التماس دعایی بهشون بگم (البته برای دوستانم نه خودم )
    ولی مشکل اینجا بود که نمیدونستم بین 7400 تا قبر کدومش قبر شهید تورجی زاده است ولی با خودم گفتم هرجا شلوغ تر بود حتما خودشه!
    شاید باور نکنید همین که وارد گلستان شهدا شدم دیدم سر یه قبر خیلی شلوغه! در واقع حدود 60-70 خواهر محترم سر یه قبر بودن و داشتن راز و نیاز میکردن
    رفتم جلوتر ولی نتونستم سر قبر برم چون که همه کسانی که سر قبر حضور داشتن از اناث محترم بودن
    دیدم دوتا آقا پسر کمی دورتر ایستادن و منتظرن خلوت بشه برن سر قبر برای التماس دعا
    بهشون گفتم این شهید کیه؟ گفتن شهید تورجی زاده همون که زن میده
    گفتم البته مثل اینکه بیشتر...
    حالا بماند
    خلاصه دیدم با این اوضاع نمیشه فعلا سر شهید شلوغه. رفتم کل گلزار و تخت فولاد رو زیارت کردم و موقع نماز مغرب شد
    نماز مغرب رو که خوندم گفتم دیگه الان وقتشه
    رفتم دیدم ای بابا هنوز هم عده ای از اناث هستن!
    بالاخره یه فرصت پیش اومد و رفتم سر قبر و التماس دعای دوستان رو رسوندیم به شهید تورجی زاده. ان شاءالله که به دعای شهید حاجت روا بشن
    کنار شهید تورجی زاده شهید هاشمی بودن که سنگ قبر هاشون چسبیده به هم. فکر کنم یه سر و سری باهم داشتن

ولی در کل گلستان شهدای اصفهان واقعا جای خاصیه. هم به خاطر شهدایی که داره هم به خاطر تخت فولاد که علما و عرفای بزرگی اونجا آرمیدن
    ان شاءالله قسمت همه بشه
    ویرایش توسط پلاک12 : یکشنبه ۱۷ فروردین ۹۳ در ساعت ۲۰:۵۶
    و من یتق الله یجعل له مخرجا...

دیگه صاحب خونه هستن
    جنسيت
    خواهر

^^

خوش به سعادتتون واقعا
    بهتون پیشنهاد میکنم کتاب یازهرا(زندگی نامه این بزرگوار)حتما مطالعه بفرمایید

شهید هاشمی دوست و برادر شهید تورجی بودن فوق العاده بهم وابسته بودن که مدتی قبل از شهید تورجی شهید میشن

حجابت را محکم نگه دار...
    آنها شیطان هستند.

به خواهرش

ahaad.ir

هستم غلام قنبــــــر و از عالمــــــــــي سرم ...

دیگه صاحب خونه هستن

زوجین باید طوری عروسی بگیرن که بعد از مدتی پشیمون نشن ک کاش فلان کار رو کرده بودیم یا نکرده بودیم
    حالا چه با موسیقی چه بی موسیقی

به نظرم میشه یه مراسم ازدواج برگزار کرد بدون گناه و اهنگ که مورد پسند همه باشه عروسی برادرم از یه گروهی دعوت کردیم با وجود اینکه گروه دفنوازی بودند حتی توانایی اجرای مراسم بدون دف هم داشتند خانم مداحشون اینقدر توانایی داشت که با اشعار زیبا و صدای گرمشون مهمونارو جذب کنند گروه حاجیه سادات حسینی که اتفاقا گروه آقایونشون هم بی نظیر بودن شماره تماسشون 09121777109 امیدوارم که مفید باشه برای دوستان التماس دعا

صفحه 8 از 8 نخستنخست ... 678

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)